Fed se blíží ke zvýšení úrokových sazeb, obává se ale slábnoucího...

Měnový výbor americké centrální banky (Fed) na svém posledním jednání vyjádřil obavy ohledně slábnoucího růstu světové ekonomiky. Fed. tak učiní.


Zdroj: www.zet.cz
Témata: USA, FED, CENTRÁLNÍ, PROCENTA, RŮSTU, SAZEB, ZVÝŠENÍ, RŮST, ČERVENCI, ÚROKOVÝCH
 • Finance.zet.cz
  Asistenční služby se týkají každého cestovního pojištění. Přehledné a rychlé on-line srovnání hypoték. Kreditní karta je dobrý sluha, ale špatný pán.
 • Povinné ručení - Změna pojišťovny
  Poradíme vám jak postupovat při změně pojišťovny u povinného ručení, kdy zaslat výpověď smlouvy a jak uzavřít nové výhodnější povinného ručení online
 • Finance.zet.cz
  Otevřené podílové fondy investují peníze drobných investorů (podílníků) do předem vymezených cenných papírů. Za nákup podílových listů fondů je účtován.
 • Finance.zet.cz
  Na www stránkách je Uživatelům k dispozici bezplatná internetová poradna, kde mohou být Uživatelům poskytnuty informace na dané téma. Osobní údaje nebudou poskytovány.
 • Finance.zet.cz
  Internetový portál finance.zet.cz obsahuje přehled produktů a služeb nabízených obchodními společnostmi a jinými subjekty jakožto třetími osobami (dále jen.
 • Finance.zet.cz
  Poplatník může uplatnit nárok na odpočet úroků ze základu daně za předpokladu, že je účastníkemsmlouvy o úvěru a splní zákonem stanovené podmínky.
 • Finance.zet.cz
  Uvedené subjekty mohou být také pověřeny zpracováním osobních údajů. Je-li daná žádost klienta shledána oprávněnou, společnost odstraní neprodleně závadný.
 • Finance.zet.cz
  Opravit osvětlení, schody, vymalovat stěny apod. potřebuje téměř polovina bytových domů v České republice. Všeobecná spokojenost panuje v případě oken.
 • Finance.zet.cz
  Při sjednávání hypotéky stojí každý před rozhodnutím, zda preferovat obvyklejší anuitní splácení, nebo zvolit méně obvyklé splácení lineární. Hypotéku lze.
 • Finance.zet.cz
  Jak postupovat v případech snahy o uplatnění řádného odškodnění, když provozovatel vozidla nemá uzavřené povinné ručení. Dobrý den, v dnešním rozhovoru se.
 • Fed se bojí přehřátí ekonomiky. Proč? Kvůli fiskálu, resp. Trumpovi
  Během dnešního večera byl zveřejněn zápis z prosincového zasedání Fedu, kde došlo na zvýšení sazeb do pásma 0,5 až 0,75 %. Dokument ukázal, že v rámci měnového výboru panují obavy o možném přehřátí ekonomiky, a to z důvodu fiskální expanze.
 • Fed se stále bojí turbulencí na finančních trzích. Úrokovou sazbu nechal na historickém minimu
  Americká centrální banka (Fed) se rozhodla zatím se sazbami nehýbat. Ta hlavní je blízko nuly od prosince 2008. Hlavním důvodem je nejistá situace ve světové ekonomice, chřadnoucí Čína a další významné rozvojové země. Se zvýšením sazeb může Fed tedy začít na říjnovém nebo prosincovém zasedání. Anebo až na jaře, jak předpovídá například britská banka Barclays.
 • Fed se stále bojí turbulencí na finančních trzích. Úrokovou sazbu nechal na historickém minimu
  Americká centrální banka nechala základní úrokovou sazbu nezměněnou. Zůstává tak na historickém minimu těsně nad nulou. K tomuto kroku jej vedly signály oslabování v globální ekonomice a zvýšená nestabilita na finančních trzích. Většina činitelů Fedu ale předpokládá, že do konce roku se základní sazba nejméně jednou zvýší.
 • Fed-speak změkne, ale dveře pro březnové zvýšení úroků nezavře

  Vzhledem k tomu, že na dnešním zasedání Fedu není naplánovaná tisková konference, nemělo by být tak ostře sledované. Poměrně dramatické události, jež se na globálních trzích odehrály s příchodem nového roku, však výstupům z jednání FOMC přidělily daleko větší váhu. 

 • Fed stále v holubičím tónu a eurodolar atakuje hranici 1,14
  Dolar dál ztrácí půdu pod nohama s tím, jak trhy ztrácejí víru v růst amerických sazeb. Ten byl také jedním z klíčových debatních témat víkendového výročního setkání Mezinárodního měnového fondu v Peru.
 • Fed: Stav americké ekonomiky opravňuje k postupného zvyšování sazeb
 • Fed těsně couvl od zvýšení sazeb kvůli světové ekonomice
  AKTUALIZOVÁNO: Americká centrální banka Fed byla v září pověstný vlásek od zvýšení sazeb z historických minim. Přesto v rámci měnového výboru FOMC převážilo vyčkávaní na vyhodnocení dopadů zvolnění světové ekonomiky na tu americkou, ukázal zápis z jeho jednání. Americký dolar reaguje oslabením přes úroveň 1,1300 k euru. Přesně těchto slov se investoři obávali a předem byla označena za spouštěč oslabení dolaru. Eurodolar atakoval denní maxima nad 1,1310 EURUSD, 
 • Fed úrokové sazby zvyšuje. ČNB prozatím ne

  Bankovní rada ČNB na svém dnešním jednání rozhodla ponechat úrokové sazby na stávající úrovni. Dvoutýdenní repo sazba zůstává na 0,05 %, diskontní sazba na 0,05 % a lombardní sazba na 0,25 %.

 • Fedu úroky nezměnil a byl ještě více holubičí než byste čekali

  Tak tedy úroky americké centrální banky zůstaly beze změn. Více než to. Nejistota, kdy a zda vůbec Fed zvedne úrokové sazby, výrazně narostla. Počet centrálních bankéřů z vedení Fedu, (FOMC) kteří nevěří, že úroky půdou letos vzhůru, se zvýšil ze dvou na čtyři. Tyto dva nezpochybnitelně holubičí signály z FOMC byly sice včera na tiskové konferenci šéfky Fedu Yellenové jistým způsobem tlumeny, avšak celkový dojem z rozpoložení amerických centrálních bankéřů to nijak nezměnilo.

 • Fed v prosinci zvýší sazby, je po dnešku takřka jistotou
  Nejsledovanější údaje z amerického trhu práce, poslední klíčová data před prosincovým rozhodováním Fedu o sazbách, dala dnes americké centrální bance jednoznačnou zelenou ke zvýšení sazeb nyní v prosinci. Eurodolar obchoduje stabilní u 1,0900 EURUSD, Wall Street se vydala v úvodu k 1% zisku. Na pozadí probíhá další ze silných zpráv, zasedání OPEC.

 • Fed ponechal úroky v USA kvůli oslabování globální ekonomiky na historických minimech
  Měnový výbor americké centrální banky (Fed) včera oznámil, že ponechá základní úrokovou sazbu beze změny na historickém minimu těsně nad nulou. Drží ji tam od konce roku 2008. Učinil tak kvůli oslabování globální ekonomiky. Vliv na rozhodnutí měl především útlum čínské ekonomiky a nestabilita na finančních trzích. Možnost prvního zvýšení sazeb za devět let ale nechala americký centrální banka otevřenou.  
 • Evropské akcie ztrácejí hodnotu kvůli špatné kondici Číny a vývoji...
  Západoevropské akcie zaznamenaly ve čtvrtek citelný pokles. Indexy. burz ve Frankfurtu a Londýně se dostaly na sedmiměsíční minima. Důvodem. je to.
 • EU zatím nenavrhla účinné řešení uprchlické krize, říká maďarský ministr
  Evropská unie zatím nepřišla s žádným skutečně účinným opatřením, které by pomohlo zvládnout migrační krizi. Po jednání se svým řeckým protějškem Nikosem Kotziasem to dnes v Aténách řekl maďarský ministr zahraničí Péter Szijjártó. Podle něj je současný příliv uprchlíků jedním z nejvážnějších problémů v historii unie.
 • EU v reakci na propuštění politických vězňů pozastaví sankce vůči Bělorusku
  Evropská unie od soboty na čtyři měsíce pozastaví sankce vůči běloruským firmám a většině osob. Ve čtvrtek o tom oficiálně informovala Evropská rada s tím, že rozhodnutí bylo učiněno v reakci na to, že země propustila všechny politické vězně.
 • Europoslanci chtějí pro rok 2016 více peněz na uprchlíky a na podporu zaměstnanosti
  Europoslanci chtějí v rozpočtu Evropské unie na příští rok více peněz na vypořádání se s uprchlickou krizí i na podporu zaměstnanosti. Evropský parlament se také ve schváleném usnesení vyjádřil proti škrtům požadovaným členskými státy. Obě strany se musí do tří týdnů dohodnout na kompromisu. 
 • Eurokomisař Hahn slíbil Makedonii a Turecku pomoc EU
  Pomoc Evropské unie Makedonii při zvládnutí uprchlické krize dnes ve Skopje přislíbil eurokomisař pro rozšíření Johannes Hahn. Příliv uprchlíků do Makedonie, jejichž počet každodenně překračuje 5000, je podle Hahna problémem nejen této balkánské země, ale i ostatních států EU.
 • EU poskytne 28 milionů eur na pomoc uprchlíkům v Jordánsku
  Evropská unie uvolní dalších 28 milionů eur (756 milionů korun) na pomoc syrským uprchlíkům v Jordánsku. O nové pomoci včera informoval v rámci návštěvy uprchlického tábora v jordánském městě Zatárí eurokomisař pro humanitární pomoc a řízení krizí Christos Styliandis.  
 • Erdoganova AKP vyhrála turecké volby, bude vládnout sama
  Proislámská vládní Strana spravedlnosti a rozvoje (AKP) současného tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana zvítězila s absolutní většinou ve včerejších předčasných volbách do parlamentu a bude tak moci opět vládnout sama. Po sečtení 96 procent hlasů o tom informovala turecká státní agentura Anadolu. Místa v zákonodárném sboru obsadila také sekulární a hlavní opoziční Lidová republikánská strana (CHP), nacionalisté a Kurdové. Podle tureckého premiéra Ahmeta Davutoglua (AKP) je výsledek voleb vítězstvím demokracie.
 • Ekonomické instituty zhoršily odhad letošního růstu Německa pod dvě procenta
  Přední německé ekonomické instituty zhoršily odhad růstu německé ekonomiky na letošní rok na 1,8 procenta z dosavadních 2,1 procenta. Příští rok má německá ekonomika růst stejným tempem, hlavně díky soukromé spotřebě podpořené nízkou nezaměstnaností a růstem platů, která vyrovná i slabší vývoz.
 • EK musí zavést důkladnější měření emisí a přesnější testy pro auta, žádají europoslanci
  Evropská komise (EK) musí podle poslanců Evropského parlamentu rychle zavést důkladnější testování emisí vozidel. Díky tomu by měla předejít skandálům podobným tomu, který postihl německou automobilku Volkswagen. Poslanci Evropského parlamentu se na tom shodli při včerejší debatě o možných dopadech falšování testů emisí na země Evropské unie. Podle eurokomisařky pro vnitřní trh Elżbiety Bieńkowské komise vytvoří přesnější pravidla pro testování automobilů.  

 • Investice Zet: Volkswagen bude pod tlakem minimálně rok, jeho akcie zase začnou klesat
  Akcie automobilového koncernu Volkswagen začínají po prudkém propadu spojeném s emisním skandálem opět růst. Podle analytika České spořitelny Martina Krajhanzla je to ale jen krátkodobý důsledek navyšování kapitálu Volkswagenu přes preferenční akcie s prémií. Z dlouhodobého hlediska ale očekává, že akcie automobilky znovu čeká propad. „Volkswagen bude pod tlakem minimálně rok,“ řekl Krajhanzl na rádiu Zet v pořadu Investice Zet.
 • Investice Zet: Čínské hospodářství se transformuje do ekonomiky služeb
  Čínská ekonomika prochází transformací. Mění se z expanzivní ekonomiky na modernější ekonomiku služeb, kde není tak vysoká poptávka po komoditách. V pořadu Investice Zet to řekl portfoliový manažer společnosti Pioneer Investments Petr Zajíc. Ceny komodit jsou nyní kvůli tomu pod tlakem a představují tak podle Zajíce hlavní důvod, proč americká centrální banka Fed nepřistoupila ke zvyšování úrokových sazeb.
 • Intervence ČNB hodnotí většina firem pozitivně, hlavně exportéři
  Většina větších podniků v České republice hodnotí s dvouletým odstupem intervence České národní banky, kvůli kterým od podzimu 2013 oslabila koruna, spíše pozitivně. Pomohly především k vyšším ziskům exportérů a tím k větší výrobě, poklesu nezaměstnanosti a růstu mezd. Podle Asociace exportérů zatím režim devizových intervencí přinesl českým vývozcům v tržbách, zisku a přidané hodnotě přibližně 400 miliard korun. Negativně ale hodnotí krok ČNB ty firmy, co měly zajištěné kurzy proti propadu, prodeje dohodnuty v korunách a nákupy v eurech.
 • Inflace v září zrychlila na 0,4 procenta, analytici přitom očekávali pokles
  Růst spotřebitelských cen v září zrychlil na 0,4 procenta, meziroční inflace tak byla o 0,1 procentního bodu vyšší než v srpnu. Oznámil to dnes Český statistický úřad. Analytici čekali stagnaci nebo pokles. Zrychlení růstu cen ovlivnilo hlavně zdražení dovolených a rekreačních a kulturních služeb.
 • Hospodářský růst Spojených států zpomalil na 1,5 procenta
  Růst ekonomiky Spojených států amerických ve třetím čtvrtletí zpomalil na 1,5 procenta z 3,9 procenta v předchozích třech měsících. Oznámilo to dnes americké ministerstvo obchodu. Tempo růstu největší ekonomiky světa tak mírně zaostalo za očekáváním analytiků, kteří ho odhadovali na 1,6 procenta.
 • Hokejový trenér Marian Jelínek: „Proces sebezdokonalování má člověka bavit“
  Inspirace sportovců a práce s jejich mentálními pochody. To jsou hlavní věci, kterými se v práci zabývá Marian Jelínek, hokejový trenér, který v minulosti působil i jako osobní trenér nejlepšího českého hokejisty historie Jaromíra Jágra. Cesta k úspěchu by podle Jelínka neměla nikoho ničit. Lidé by naopak na cestě k úspěchu měli najít nadhled a rovnováhu ve svém vnitřním prostředí. O tom, jak se dostal k pozici hokejového trenéra, ale i o tom, co ho na této práci baví, mluvil Jelínek v pořadu Myšlení první ligy s rozvojovým koučem, mentorem a bývalým prezidentem společnosti Microsoft pro Evropu Janem Mühlfeitem.
 • Hlavní zprávy z byznysu témata, strana 1 · Zet.cz
  Francie a další evropské země řeší ekonomické i politické dopady pařížských atentátů z 13. listopadu. Rusko dnes nebo ve středu přeruší dodávky zemního plynu.
 • Hlavním tématem propagandy IS už nejsou násilnosti, ale běžný civilní život
  Propaganda militantního hnutí Islámský stát (IS) je nyní z větší části založena na zobrazení civilního života, než na oslavě násilných činů. Zjistila to studie britského think tanku Quilliam. Ta zanalyzovala na 900 zpráv a videí publikovaných Islámským státem. Více než polovina z nich měla podle BBC za cíl ukazovat IS jako skutečný stát, kde skvěle fungují veřejné služby nebo hospodářství.
 • Hamburk nabízí přesun českých přístavů na jiné místo. Ministr dopravy Ťok souhlasí
  Česká republika je připravena vyměnit dvě svá přístavní území v Hamburku za jinou lokalitu. Zástupci německého města nabízejí místo, které je výhodnější než to současné, řekl ministr dopravy Dan Ťok, který v pondělí jednal v Hamburku o budoucnosti přístavů. Hamburk plánuje v místě, kde jsou nyní české přístavy, výstavbu pro olympijské hry.
 • Google vybral 11 mil. Dolarů a vytvořil za ně informační systém...
  Americká technologická společnost Google uspořádala v září sbírku na pomoc uprchlíkům směřujícím do Evropy.

Hitpardáda štítků