Fed se stále bojí turbulencí na finančních trzích. Úrokovou sazbu nechal na historickém minimu

Americká centrální banka (Fed) se rozhodla zatím se sazbami nehýbat. Ta hlavní je blízko nuly od prosince 2008. Hlavním důvodem je nejistá situace ve světové ekonomice, chřadnoucí Čína a další významné rozvojové země. Se zvýšením sazeb může Fed tedy začít na říjnovém nebo prosincovém zasedání. Anebo až na jaře, jak předpovídá například britská banka Barclays.


Zdroj: hn.ihned.cz

 • Fed – nula od nuly pošla
  Tak nic. Fed se rozhodl, že raději nepodnikne nic, než aby z jeho pohledu předčasně dražil úvěry. . Sazby zůstaly „na nule“, politika „nenormálního přístupu“ zůstal zachována. I výhled do budoucna se změkčil, zvýšení sazeb se pravděpodobněji bude konat později a bude mírnější, než bylo předpokládáno. Akcioví investoři toto rozhodnutí nepřijali s žádným velkým jásotem… Viz […]
 • FIFA uvolnila ze všech funkcí generálního sekretáře Jeromea Valckeho. Zabývat se jím má etická komise
  Jerome Vaclke byl s okamžitou platností uvolněn ze všech svých funkcí v asociaci FIFA. Podezření, která se týkají jeho osoby, má prošetřit etická komise. Podle všeho se obvinění týkají prodeje vstupenek na loňské mistrovství světa.
 • Máte již pokladní systém? Implementaci #EET nabídne řada systémů zdarma
  Řada provozovatelů pokladních systémů ujišťuje, že implementaci e-tržeb provedou zdarma. Najdou se ale i tací, kteří ji chtějí zpoplatnit 5000 Kč.
 • 5 výhod či nevýhod penzijního spoření. Vyplatí se?
  Doplňkové penzijní spoření nahradilo původní penzijní připojištění. Peníze vám může rozmnožit, ale teoreticky o ně můžete i přijít. Jde jen o to, jak si jej nastavíte, a také jde o trochu štěstí.
 • Nekupujeme Babišovo, ale pro jistotu o tom nebudeme mluvit
  [KOMENTÁŘ] Už několik měsíců probíhá protestní akce Babišovy výrobky nevedeme, neprodáváme! Kolik se k ní připojilo živnostníků a proč se o ní bojí mluvit?
 • Jak vyzrát na levné cestování?
  Cestování není jen výsada bohatých. Pokud se dokážete uskromnit, můžete se vydat na nízkonákladový výlet dle vlastního přání. Kde hledat levné či akční letenky a ubytování?
 • Průvodce vyplněním ELDP
  Od roku 2015 si mohou zaměstnavatelé vybrat, zda podají evidenční list důchodového pojištění neboli ELDP v elektronické či papírové podobě, elektronická komunikace již není povinná. Jak na správné vyplnění formuláře ELDP, vám poradí tento článek.
 • Jak uspořádat poradu, která bude zaručeným fiaskem
  Některé porady ještě ani nemusejí začít a už je předem jasné, že nebudou k ničemu. Všechny zúčastněné jen okradou o čas a nic se nevyřeší. Nejčastěji se to stává, když si někdo myslí, že stačí jen…
 • Kdy zpětná vazba škodí
  Smyslem zpětné vazby je pomáhat zlepšovat výkonnost druhých. Nejde jen však o to, sdělit zpětnou vazbu, ale také o to, sdělit ji správným způsobem. Pokud se totiž vyjádříte nevhodně, můžete naopak…
 • Pražský autosalón otevře své brány 1. října
  Zatímco se evropská veřejnost těší automobilovými novinkami na autosalónu ve Frankfurtu, pražské výstaviště se chystá na jediný automobilový veletrh v letošním roce. Ve dnech 1. až 4. října se uskuteční výstava Autoshow Praha již po osmnácté a podruhé ve zcela nové podobě. • Fed-speak změkne, ale dveře pro březnové zvýšení úroků nezavře

  Vzhledem k tomu, že na dnešním zasedání Fedu není naplánovaná tisková konference, nemělo by být tak ostře sledované. Poměrně dramatické události, jež se na globálních trzích odehrály s příchodem nového roku, však výstupům z jednání FOMC přidělily daleko větší váhu. 

 • Fed stále v holubičím tónu a eurodolar atakuje hranici 1,14
  Dolar dál ztrácí půdu pod nohama s tím, jak trhy ztrácejí víru v růst amerických sazeb. Ten byl také jedním z klíčových debatních témat víkendového výročního setkání Mezinárodního měnového fondu v Peru.
 • Fed: Stav americké ekonomiky opravňuje k postupného zvyšování sazeb
 • Fed těsně couvl od zvýšení sazeb kvůli světové ekonomice
  AKTUALIZOVÁNO: Americká centrální banka Fed byla v září pověstný vlásek od zvýšení sazeb z historických minim. Přesto v rámci měnového výboru FOMC převážilo vyčkávaní na vyhodnocení dopadů zvolnění světové ekonomiky na tu americkou, ukázal zápis z jeho jednání. Americký dolar reaguje oslabením přes úroveň 1,1300 k euru. Přesně těchto slov se investoři obávali a předem byla označena za spouštěč oslabení dolaru. Eurodolar atakoval denní maxima nad 1,1310 EURUSD, 
 • Fed úrokové sazby zvyšuje. ČNB prozatím ne

  Bankovní rada ČNB na svém dnešním jednání rozhodla ponechat úrokové sazby na stávající úrovni. Dvoutýdenní repo sazba zůstává na 0,05 %, diskontní sazba na 0,05 % a lombardní sazba na 0,25 %.

 • Fedu úroky nezměnil a byl ještě více holubičí než byste čekali

  Tak tedy úroky americké centrální banky zůstaly beze změn. Více než to. Nejistota, kdy a zda vůbec Fed zvedne úrokové sazby, výrazně narostla. Počet centrálních bankéřů z vedení Fedu, (FOMC) kteří nevěří, že úroky půdou letos vzhůru, se zvýšil ze dvou na čtyři. Tyto dva nezpochybnitelně holubičí signály z FOMC byly sice včera na tiskové konferenci šéfky Fedu Yellenové jistým způsobem tlumeny, avšak celkový dojem z rozpoložení amerických centrálních bankéřů to nijak nezměnilo.

 • Fed v prosinci zvýší sazby, je po dnešku takřka jistotou
  Nejsledovanější údaje z amerického trhu práce, poslední klíčová data před prosincovým rozhodováním Fedu o sazbách, dala dnes americké centrální bance jednoznačnou zelenou ke zvýšení sazeb nyní v prosinci. Eurodolar obchoduje stabilní u 1,0900 EURUSD, Wall Street se vydala v úvodu k 1% zisku. Na pozadí probíhá další ze silných zpráv, zasedání OPEC.
 • Fed: Vyšší sazby? Chceme přímé důkazy o inflaci
  Během dnešního večera byl zveřejněn zápis z lednového zasedání měnového výboru Federálního rezervního systému, tzv. Fed Minutes. Vedení centrální banky při svém posledním měnověpolitickém setkání rozhodlo, že ponechá sazby na aktuální úrovni 0,25 až 0,5 %, i přesto, že o lednovém navýšení skutečně jednalo. Po dlouhé diskuzi však převážila negativa obzvláště v podobě obavy ohledně negativního dopadu utažené politiky na americkou ekonomiku. 
 • Fed: Vyšší sazby jsou za rohem. Je potřeba vědět víc?
  Federální rezervní systém dnes zveřejnil zápis ze svého posledního zasedání. Podle jeho znění se dá říci, že tolik spekulované navýšení sazeb by opravdu mohlo přijít již během příštího měsíce. Měnový výbor totiž v rámci dokumentu opětovně vyjádřil přesvědčení, že aktuální vývoj americké ekonomiky je dostatečně dobrý na to, aby tzv. “hike“ přišel v co nejbližší době.
 • Fed: Vyšší sazby na spadnutí? Většina je pro
  (Aktualizováno 22:10) Jak se zdá, tak zvýšení amerických sazeb je na spadnutí. Alespoň tomu naznačují tzv. Fed Minutes, neboli zápis z posledního zasedání měnového výboru Federálního rezervního systému.

 • Exekuce ztěžují lidem hledání práce. Aby nemuseli odevzdávat část platu, pracují často raději načerno
  Nezaměstnanost v srpnu klesla na šest procent a byla tak nejnižší od května 2009. Firmy brzy pocítí ještě větší nedostatek pracovníků. Nicméně řada uchazečů o práci i stávajících zaměstnanců začíná mít problémy s exekucemi. Uchazeče to v očích firem znevýhodňuje. Podniky navíc nesou zodpovědnost za odvod exekucí svých pracovníků, což se jim nelíbí. Lidé, kteří kvůli exekucím musí odevzdávat významnou část platu, nejsou v práci motivovaní nebo pracují raději načerno. Některé firmy svým pracovníkům raději samy půjčují - bez úroků.
 • Evropská unie přitvrdí proti ekonomickým migrantům. Znemožní jim pohyb a bude je posílat domů
  Země EU chtějí zefektivnit návratovou politiku i za cenu toho, že budou zavírat migranty do detenčních zařízení. Evropě se daří vracet do zemí původu pouze necelých 40 procent nelegálních migrantů, mnohé země své obyvatele bez platných dokladů totiž ani neakceptují. Unie chce migrantům nabízet, že pokud se vrátí do země původu dobrovolně, pomůže jim ze začátku najít byt či práci. Zemím, které nebudou hlídat hranice a registrovat všechny uprchlíky budou hrozit sankce.
 • ERP z domácích kuchyní
  Motorem domácí ekonomiky v její dlouhodobé perspektivě je průmyslová výroba, tvrdí Český statistický úřad, a není důvod mu nevěřit. Výrobní sektor se i letos velkou měrou podílí na dalším růstu české ekonomiky.
 • ERP systém je dnes pro větší firmy nezbytný
  Ať chceme, nebo nechceme, klíčovým měřítkem, podle kterého hodnotíme vhodnost ERP, tedy podnikového informačního systému, jsou vždy peníze. Přesněji návrat investic. U velkých společností je absence tohoto integračního systému nemyslitelná, přinášela by ihned výrazné ztráty. Podniková informatika je také nezbytným základem pro optimální růst společnosti.
 • ERP musí reagovat na změny
  Aby mohly firmy obstát v sílící konkurenci globálních trhů, musí své koncepce vytvářet na strategické i operativní úrovni, optimalizovat zdroje a neustále organizovat nové struktury.
 • E.ON ruší plán na oddělení jaderných aktivit do samostatné firmy
  Největší německá energetická firma se nezbaví provozu tří jaderných elektráren ani menšinových podílů v dalších třech.
 • Energetický audit se stává nutností
  Čas pro naplnění požadavků kladených na velké podniky zákonem 406/2000 Sb. se rychle krátí. Jaké jsou možnosti řešení?
 • Elixír života? Chemici ocenění Nobelovou cenou našli klíč k pochopení rakoviny
  Tomas Lindahl se zaměřil na zkoumání poruch v přepisu DNA a postupně došel k závěru, že ve skutečnosti je tato molekula velmi nestabilní. Azíz Sancar zkoumal mechanismy, které obnovují bakteriální DNA poškozenou ultrafialovým zářením, a našel enzymy, díky nimž organismus takové poškození bez následků přežije. Paul Modrich výzkumem dosáhl lepšího pochopení vzniku nádorového bujení. S trochou nadsázky se dá říct, že nástroje na opravu DNA mohou být elixírem života a věčného mládí.
 • Elektronické aukce jako služba
  "Většina dodavatelů velkých spotřebitelů není spokojena s úrovní služeb na trhu," tvrdí v rozhovoru David Kučera, generální sekretář Power Exchange...
 • Editorial
  Vážené čtenářky, vážení čtenáři, firemní flotily pomalu začínají zelenat. Tedy ne že by všechna služební auta najednou měla jen zelenou barvu, ale do...

 • Investice do moderního osvětlení, příležitost pro obce a firmy
  Osvětlení je neodmyslitelnou součástí života, doma, v zaměstnání i na veřejných prostranstvích. Ještě poměrně donedávna byla tvorba světla neoddělitelně spojena s extrémním zahříváním, a tím pádem i s velkou energetickou náročností. Moderní technologie však tuto spojitost mění, a nabízejí tak prostor pro nemalé úspory.
 • Intel: Přes polovinu uživatelů má počítač starší pěti let
  Více než polovina Čechů (57 %) má doma počítač starší pěti let, a musí tak snášet neduhy a vrtochy zastaralé techniky.
 • IFS představilo řízení výkonnosti pro sektor energetiky
  Řešení IFS CPM je pro výrobce a distributory elektrické energie navrženo tak, aby se dalo ihned začít používat.
 • Hravost jako princip. Studio Bubec sochaře Sušky představuje 30 děl
  Sochařské studio Bubec, za nímž stojí sochař Čestmír Suška, jubiluje. Do nové haly pozvalo autory 30 projektů, které zde byly doposud vytvořeny. Například malíř Michael Rittstein přispěl rozměrným obrazem Traktor a misky na kočičí žrádlo.
 • Hra Luďka Mádla: Stáhnu tě do pekla s sebou, milý Platini
  Americká a švýcarská prokuratura obviňují jednoho exponenta léta zavedené stařešinské struktury FIFA za druhým. Zejména pak ty, jejichž prostřednictvím se korupční chapadlo chobotnice natahovalo na americký kontinent. Jména obviněných viceprezidentů i členů vlivných komisí FIFA protékají teď před očima jako řeka plná zakalené vody.
 • Home office: Úspora času a peněz, spokojení zaměstnanci
  Počet nabídek pracovních pozic umožňujících práci z domova stoupá. Režim s pohodlím vlastního gauče ale není pro každého. Problémem může být i závistivost.
 • Hodně přísné vedení snižuje efektivitu zaměstnanců
  S příliš drsnými šéfy mají firmy často problémy. Zaměstnanci nejsou loajální, stres si přenášejí i do soukromého života. Daleko častěji uvažují o změně zaměstnání.
 • Hadždž! Hadždž!
  Muslimové po celém světě si v těchto dnech čtou druhou Mohamedovu súru: "A Bůh uložil lidem pouť k chrámu tomuto pro toho, kdo k němu cestu může...
 • GPS ohlídá pohyb zaměstnanců nebo firemních aut. Schová se i do klíčenky
  Instalace GPS monitoringu lze využít ke kontrole využívání služebního auta - například se dá zjistit, kudy zaměstnanec jede. Další výhodou je, že se dá odděleně vykazovat soukromá a pracovní jízda autem - odpadnou "knihy jízd". Každá "chytrá krabička" ale umí něco jiného, firmy si mohou vybrat z řady systémů a zařízení.
 • Geniální i šílení
  Wofgang Amadeus Mozart, Ivan Martin Jirous, Vincent van Gogh, Ladislav Klíma... Výjimečné osobnosti, ať už jako postavy či jejich autoři, ovládají současnou divadelní scénu.

Hitpardáda štítků