Fed stále v holubičím tónu a eurodolar atakuje hranici 1,14

Dolar dál ztrácí půdu pod nohama s tím, jak trhy ztrácejí víru v růst amerických sazeb. Ten byl také jedním z klíčových debatních témat víkendového výročního setkání Mezinárodního měnového fondu v Peru.


Zdroj: www.prvnizpravy.cz
 • Pracovní smlouva – vzor ke stažení

  Firma nebo organizace poskytuje zaměstnanci zázemí, potřebné pomůcky a především pravidelnou výplatu. Co požaduje na oplátku? Leccos prozrazuje následující pracovní smlouva (vzor ke stažení najdete v závěru článku). Vybrali jsme poměrně tvrdou verzi, kterou používají jenom některé tuzemské podniky. Zaměstnanec svým podpisem souhlasí, že za nejistou mzdu prodává prakticky všechny svoje tvůrčí schopnosti, slibuje takřka […]

  Příspěvek Pracovní smlouva – vzor ke stažení pochází z KupníSíla.cz

 • Na úhradu faktury si Češi počkají v průměru ještě 10 dní po splatnosti
  Ačkoli se platební morálka firem v Česku mírně zlepšila, stále se faktury platí průměrně až deset dní po splatnosti. To je o jeden den lepší výsledek než v roce 2014. 35 % faktur je momentálně placeno včas, 58 % do 30 dnů po splatnosti, 3 % do...
 • Proč muslimové volí Le Penovou
  Kouzlo i úskalí ekonomie spočívá v omezené možnosti experimentu. Zatímco chemik se může zavřít do laboratoře a provádět jeden a týž pokus stále dokola, tu přidat tolik a tolik mililitrů kyseliny, tu ubrat pár mililitrů roztoku, ekonom analyzuje systém zpravidla vždy za pochodu, „naostro“. Ostatně, těžko lze zavřít lidskou společnost na nějaký čas do laboratoře, tu zvyšovat sociální transfery, tu ubírat na daních, a čekat, „co to udělá“. Pokud bychom odhlédli od logistické nemožnosti takového…
 • Výzva pro všechny dobrodruhy: Airbnb nabízí noc v pařížských katakombách
  Bojíte se rádi? Chcete na Halloween vyrazit na výlet? Pak by vám neměla uniknout nová soutěž od Airbnb. Můžete totiž vyhrát nocleh přímo v pařížských katakombách.
 • Jak si jednoduše založit běžný účet online
  Přemýšlíte o změně banky, ale bojíte se zdlouhavého papírování? To ale vůbec nemusíte. Změnit banku není vůbec nic složitého, a to i díky tzv. Kodexu mobility, který banky zavazuje k součinnosti při změně účtu. Nová banka vám obvykle zajistí převedení́ všech trvalých příkazů k úhradě̌ a souhlasů s inkasem z původní́ banky.  
 • Další peníze na uprchlíky. Balkánu zaplatíme 81 milionů
  Česká republika poskytne zemím, ve kterých je v tuto chvíli nejvíce běženců, přes 81 milionů korun. Oznámil to ministr zahraničí Lubomír Zaorálek, který se v Lucemburku sešel se svými evropskými kolegy.
 • FED a ECB: peníze zůstávají levné
  Po posledních týdnech se zdá, že historicky bezprecedentně volná měnová politika s námi zůstane déle, než se ještě před pár měsíci čekalo . Data z Eurozóny jsou totiž všechno jen ne proinflační a i nedávná americká data snižují pravděpodobnost brzkého...
 • FED a ECB: peníze zůstávají levné
  Po posledních týdnech se zdá, že historicky bezprecedentně volná měnová politika s námi zůstane déle, než se ještě před pár měsíci čekalo . Data z Eurozóny jsou totiž všechno jen ne proinflační a i nedávná americká data snižují pravděpodobnost brzkého...
 • Lidé jsou okrádáni i při pohřbech
  Fakt, že jsou lidé okrádáni a šizeni i v tak těžkých chvílích, jakou je smrt blízkého člověka, potvrzují kontroly České obchodní inspekce. Inspektoři zjistili nedostatky v téměř 45 % případů. I když ...
 • Firemní výsledky pro tento týden: JPMorgan, Intel, Goldman Sachs, Google, General Electric,..
  Nadcházející týden zahájí hlavní výsledkovou sezonu v USA. Prim budou hrát výsledky finančních institucí v čele s giganty JPMorgan, Bank of America, Wells Fargo, Goldman Sachs, Citigroup nebo BlackRock. Finanční sektor se pro nadcházející kvartál (dle...
 • Fed: Stav americké ekonomiky opravňuje k postupného zvyšování sazeb
 • Fed těsně couvl od zvýšení sazeb kvůli světové ekonomice
  AKTUALIZOVÁNO: Americká centrální banka Fed byla v září pověstný vlásek od zvýšení sazeb z historických minim. Přesto v rámci měnového výboru FOMC převážilo vyčkávaní na vyhodnocení dopadů zvolnění světové ekonomiky na tu americkou, ukázal zápis z jeho jednání. Americký dolar reaguje oslabením přes úroveň 1,1300 k euru. Přesně těchto slov se investoři obávali a předem byla označena za spouštěč oslabení dolaru. Eurodolar atakoval denní maxima nad 1,1310 EURUSD, 
 • Fed úrokové sazby zvyšuje. ČNB prozatím ne

  Bankovní rada ČNB na svém dnešním jednání rozhodla ponechat úrokové sazby na stávající úrovni. Dvoutýdenní repo sazba zůstává na 0,05 %, diskontní sazba na 0,05 % a lombardní sazba na 0,25 %.

 • Fedu úroky nezměnil a byl ještě více holubičí než byste čekali

  Tak tedy úroky americké centrální banky zůstaly beze změn. Více než to. Nejistota, kdy a zda vůbec Fed zvedne úrokové sazby, výrazně narostla. Počet centrálních bankéřů z vedení Fedu, (FOMC) kteří nevěří, že úroky půdou letos vzhůru, se zvýšil ze dvou na čtyři. Tyto dva nezpochybnitelně holubičí signály z FOMC byly sice včera na tiskové konferenci šéfky Fedu Yellenové jistým způsobem tlumeny, avšak celkový dojem z rozpoložení amerických centrálních bankéřů to nijak nezměnilo.

 • Fed v prosinci zvýší sazby, je po dnešku takřka jistotou
  Nejsledovanější údaje z amerického trhu práce, poslední klíčová data před prosincovým rozhodováním Fedu o sazbách, dala dnes americké centrální bance jednoznačnou zelenou ke zvýšení sazeb nyní v prosinci. Eurodolar obchoduje stabilní u 1,0900 EURUSD, Wall Street se vydala v úvodu k 1% zisku. Na pozadí probíhá další ze silných zpráv, zasedání OPEC.
 • Fed: Vyšší sazby? Chceme přímé důkazy o inflaci
  Během dnešního večera byl zveřejněn zápis z lednového zasedání měnového výboru Federálního rezervního systému, tzv. Fed Minutes. Vedení centrální banky při svém posledním měnověpolitickém setkání rozhodlo, že ponechá sazby na aktuální úrovni 0,25 až 0,5 %, i přesto, že o lednovém navýšení skutečně jednalo. Po dlouhé diskuzi však převážila negativa obzvláště v podobě obavy ohledně negativního dopadu utažené politiky na americkou ekonomiku. 
 • Fed: Vyšší sazby jsou za rohem. Je potřeba vědět víc?
  Federální rezervní systém dnes zveřejnil zápis ze svého posledního zasedání. Podle jeho znění se dá říci, že tolik spekulované navýšení sazeb by opravdu mohlo přijít již během příštího měsíce. Měnový výbor totiž v rámci dokumentu opětovně vyjádřil přesvědčení, že aktuální vývoj americké ekonomiky je dostatečně dobrý na to, aby tzv. “hike“ přišel v co nejbližší době.
 • Fed: Vyšší sazby na spadnutí? Většina je pro
  (Aktualizováno 22:10) Jak se zdá, tak zvýšení amerických sazeb je na spadnutí. Alespoň tomu naznačují tzv. Fed Minutes, neboli zápis z posledního zasedání měnového výboru Federálního rezervního systému.
 • Fed: Vyšší sazby prošly jen o vlásek
  Během dnešního večera byly zveřejněna tzv. Fed Minutes, neboli zápis z posledního zasedání Federálního rezervního systému, který proběhl 15. a 16. Prosince 2015. Dvoudenní sezení vedení americké centrální banky přineslo tolik očekávanou událost, kterou bylo zvýšení hlavních sazeb z technické nuly (0-0,25 %) na 0,25 až 0,5 %.
 • FED v pozitivním očekávání
  Autor: Bc. Petr Matějek Americká centrální banka ve středu rozhodla o navýšení základní úrokové sazby o 0,25 %. Jde o první navýšení této úrokové sazby od doby příchodu krize. Znamená to pro Američany úplné překonání recese? Komise FEDu jednomyslně...


 • Jak nebezpečné je “kvantitativní utahování” v emerging markets?
  Jestliže pozornost globálních finančních trhů je dnes upřena na monetární politiku v USA a na to zda a kdy začne její zpřísňování, tak v řadě velkých rychle se rozvíjejících ekonomik již mezitím odstartoval proces, který dostal název “kvantitativní utahování”.
 • Ivo Valenta investuje do kampaně Strany soukromníků miliony korun
  Strana soukromníků ohlásila začátek tříměsíční kampaně proti byrokracii a regulacím státu. Do kampaně bude také investovat miliony korun senátor a majitel loterijní společnosti Synot Ivo Valenta.
 • Investiční možnosti Moravskoslezského kraje se zvyšují
  Moravskoslezský kraj představil svoje investiční možnosti. O region je zájem. Firmy tu zvyšují počet zaměstnanců.
 • Inflace v USA i eurozóně je poblíž bodu mrazu
  V průběhu včerejšího obchodování euro vůči dolaru ztratilo zhruba 0,3 % (na 1,13 USD/EUR). Kurz se dal do pohybu především po zveřejnění dat ze Spojených států, od kterých si trh sliboval, že napoví, zda americká centrální banka tento týden zvýší úrokové sazby či nikoli.
 • I méně důležité statistiky dnes potěší
  Ani včerejšek nevnesl na trh eura s dolarem výrazné výkyvy. Podobně jako včera společná evropská měna dnes otevírá své obchodování těsně nad hladinou 1,120 USD/EUR.
 • Holubičí tón ECB nahrává dolaru
  Euro vůči dolaru včera ztratilo téměř jedno procento, když oslabilo na 1,11 USD/EUR. Za propadem stálo zasedání Evropské centrální banky a především vystoupení jejího prezidenta Draghiho, které se neslo ve výrazně holubičím tónu.
 • Francie uvedla přesnou částku, kterou zaplatila Rusku za Mistraly
  Přesná částka, kterou Francie zaplatila Rusku za dvě nedodané vrtulníkové lodě třídy Mistral, činí 949 milionů 754 tisíc 849 eur. To se píše v návrhu zákona o ratifikaci dohody uzavřené mezi Paříží a Moskvou. 
 • Fotbalisté SK Slavia Praha mají nové akcionáře společnost z Číny
  SK Slavia Praha - fotbal a.s. první zářijový pátek oznamila, že došlo k dohodám a podpisům smluv o změně akcionářské struktury společnosti. Ty mají vést k rychlé ekonomické stabilizaci klubu a jeho následnému rozvoji v dlouhodobém horizontu.
 • FOR ARCH pětidenní a k tomu ještě největší veletrh v Praze Letňanech
  Na 830 vystavovatelů se po pět dnů prezentovalo  na 26. ročníku stavebního veletrhu For Arch v Praze. Zájem firem, ale i návštěvníků  byl ještě větší než loni, proto kapacita výstaviště  dosáhla maxima, když vystavovatelé zaplnily i venkovní plochy.
 • Ferrari zaparkovalo na burzách s luxusním oceněním
  Tak Ferrari nám úspěšně zaparkovalo na burze. V době, kdy si VW stále líže rány z dieselové aféry, byl italský výrobce luxusních sporťáků v primárním úpisu oceněn na 9,8 miliardy dolarů (resp. 12 mld. pokud vezme v úvahu i nové akcie).

Hitpardáda štítků