GPS ohlídá pohyb zaměstnanců nebo firemních aut. Schová se i do klíčenky

Instalace GPS monitoringu lze využít ke kontrole využívání služebního auta - například se dá zjistit, kudy zaměstnanec jede. Další výhodou je, že se dá odděleně vykazovat soukromá a pracovní jízda autem - odpadnou "knihy jízd". Každá "chytrá krabička" ale umí něco jiného, firmy si mohou vybrat z řady systémů a zařízení.


Zdroj: hn.ihned.cz
 • Elektronická evidence tržeb bude zlatý důl pro operátory
  Po plošném zavedení jim vydělá až 100 milionů měsíčně.
 • Souhrn událostí uplynulého dne – 21. 9. 2015
  Ministr Jurečka v Libereckém kraji: K zadržení vody pomohou nejen rybníky a mokřady, ale i větší přehradní nádrže. Testy: Polovina zemědělské půdy potřebuje hnojení. Kaprů bude na Vánoce dost. Rybáři varují před triky obchodníků zvyšovat cenu. Premiér chce mít základní strategie pro sucho do konce roku 2016.
 • Toronto vyhrál film o Fritzlově dceři
  Skončil 40. ročník Torontského filmového festivalu. Hlavní cenu získala filmová adaptace knihy, již inspiroval případ Josefa Fritzla. Ten věznil a znásilňoval vlastní dceru. Cenu filmových kritiků získal slovenský snímek nazvaný Eva Nová, v němž hraje Emília Vášáryová.
 • Editorial
  Vážené čtenářky, vážení čtenáři, firemní flotily pomalu začínají zelenat. Tedy ne že by všechna služební auta najednou měla jen zelenou barvu, ale do...
 • V dopravě je každá hodina drahá
  V málokterém oboru platí rčení "čas jsou peníze" tak přesně, jako v nákladní dopravě. I malé zpoždění totiž může rozhodnout o tom, zda zakázka přinese zisk, nebo ztrátu. Za pozdní dodání na výrobní linky platí dopravci vysoká penále, vysvětluje Vladimír Starosta.
 • U počítače se bezpečné jízdě nenaučíte
  Méně pracovních úrazů nebo snížení nákladů na pohonné hmoty a opravy vozidel. To jsou hlavní důvody, proč firmy čím dál intenzivněji nechávají školit své zaměstnance, řidiče firemních vozů, v kurzech bezpečné a defenzivní jízdy či škole smyku.
 • Na co si dát pozor při služebních cestách
  Při sjednocování evropské legislativy dosud nedošlo na dopravní předpisy v jednotlivých státech. V grafice představujeme základní odlišnosti, které vás na cestách po Evropě mohou potkat.
 • Poskytnout služební auto i k soukromým účelům?
  Automobil je v mnoha profesích pracovním nástrojem či přímo výrobním prostředkem. Mají ale mít zaměstnanci možnost používat služební auto i k soukromým jízdám? Jde o zajímavý benefit, nebo luxus, který firmu zbytečně zatěžuje?
 • Skútr ve firmě může ušetřit peníze i čas
  S běžným řidičským průkazem na auto dnes můžete usednout na skútry kubatury do 125 ccm. Díky tomu se o těchto strojích dá uvažovat jako o částečné náhradě za služební vozidlo. Zejména ve chvíli, kdy roli hraje snaha zkrátit dobu cestování na minimum a ještě přitom uspořit finance ve firemním rozpočtu.
 • Operativní leasing získává čím dál větší oblibu
  Firmy přistupují k pořizování a správě svých autoparků sofistikovaněji než dříve. Ty velké více využívají operativní leasing a full service leasing a v rámci doplňkových služeb nasazují moderní technologie, například elektronické knihy jízd. Menší firmy požadují spíše jednodušší řešení, tedy podnikatelský úvěr, finanční leasing či základní formy operativního leasingu.

 • HODINY A KLENOTY 2015
  Stejně jako loni se server proinvestory.cz stal mediálním partnerem uvedené výstavy, uveřejňujeme tak zářijový newsletter této výstavy, která začíná již pozítří.   Vážená paní, vážený pane, dovolte, abychom Vám zaslali další newsletter týkající se již 24. ročníku výstavy HODINY A KLENOTY, která se uskuteční v termínu 24. – 26. září 2015 na Výstavišti v Praze – Holešovicích a do jejíž nomenklatury spadají […]
 • Skandál s emisemi. Německo nařídilo kontrolu vozů VW
  Berlín/Washington – Německá vláda nařídila důkladnou kontrolu naftových automobilů společnosti Volkswagen poté, co firma přiznala, že manipulovala s emisními testy ve Spojených státech. Informoval o tom německý list Bild. Americké ministerstvo spravedlnosti podle zdrojů agentury Bloomberg zahájilo kriminální vyšetřování případu.
 • Měli říci Skotové „ano“?
  Je tomu rok, co proběhlo ve Skotsku referendum o tom, zdali se má odpojit od Velké Británie. Země, která se rozhodla zůstat ve společenství Anglie, Walesu a Severního Irska, dokázala přestát obtížných 12 měsíců a v jistých ohledech přerůst zbytek společenství. Právě grácie, se kterou se Skotsko vyrovnalo například s propadem cen ropy, podtrhuje výhody určitého stupně „nesamostatnosti“.
 • Co musíte ráno vědět (22. září)
  Jak zahájily týden akcie v Evropě a Spojených státech, jaký má vývoj status bitcoinu a čí dům se stal nejdražší prodanou nemovitostí v aukci? To vše musíte ráno vědět.
 • Hyde park - Kvóty na uprchlíky? Mohou být pro ČR ekonomicky výhodné

  ÚTERNÍ SERIÁL - HYDE PARK: Čtená kritizuje zavedení kvót, které aktuálně prosazuje většina zemí EU i Evropská komise. V přijímání uprchlíků vidí nesmyslné počínání, které je škodlivé pro ekonomiku i společnost. ČTĚTE DÁLE!

 • Němečtí prodejci knih si stěžují na Amazon kvůli audioknihám
  Berlín - Svaz německých prodejců knih dnes obvinil americký internetový obchod Amazon a jeho divizi Audible z vytváření monopolu na trhu s audioknihami. Na praktiky Amazonu si stěžuje u německého antimonopolního úřadu i u Evropské komise, napsala agentura Reuters.
 • I. díl: Proč jsou benzín a nafta levné? Co za tím stojí?

  Drtivá většina čtenářů, zvláště motoristů již zaregistrovala nízké ceny pohonných hmot na našich i zahraničních čerpacích stanicích. Je to příjemná zpráva. Meziročně se dá na nádrži ušetřit klidně 200 až 300 korun. Co však za tímto poklesem cen stojí? A jedná se o pokles trvalý nebo spíše dočasný? ČTĚTE DÁLE!

 • Jednatel vysál z účtů 400 milionů. Firma viní banku, že to dopustila - Hospodářské noviny

  Hospodářské noviny Jednatel vysál z účtů 400 milionů. Firma viní banku, že to dopustila Hospodářské noviny Investiční společnost, jejíž jednatel Marek Holtman v minulých letech poslal z firemního účtu 400 milionů korun do spletence navzájem propojených firem kolem podnikatele Slavomíra Králika. Holtmana stíhá policie a TML chce po bance odškodnění, ...

 • Zemanovy východní námluvy, část pátá: Tádžikistán

  Tádžikistánská ekonomika je nejslabší ze všech zemí, kterým jsme se dosud věnovali. Téměř polovina pracovní síly pracuje v zemědělství. HDP na osobu dosahuje jen něco málo přes 2 tisíce dolarů a ještě v roce 2005 byla země příjemcem zahraniční pomoci ve výši 67 milionů dolarů. Tádžikistán má 8,2 milionů obyvatel. Jeho hrubý domácí produkt v roce 2013 dosáhl […]

  Příspěvek Zemanovy východní námluvy, část pátá: Tádžikistán pochází z Ekonomický deník

 • Clintonová tweetem srazila biotechnologie na Wall Street
  Americké akciové indexy zahajují nový týden bez výrazných výkyvů. „Vzrušení“ na trh ale přinesla dvě témata: skandál kolem emisí dieselových motorů v USA, který srazil akcie Volkswagenu a tweet demokratické kandidátky na prezidentku USA Hillary Clintonové. Ta připravila biotechnologickým akciím nejhorší den v letošním roce. Proč? • Grafická karta NVIDIA GeForce GTX 980: výkon desktopů pro ... - Mobilenet.cz

  Mobilenet.cz Grafická karta NVIDIA GeForce GTX 980: výkon desktopů pro ... Mobilenet.cz Mnoho hráčů o tom dlouho snilo. Plnohodnotná desktopová grafická karta v notebooku byla ještě před pár lety utopií, ale NVIDIA udělala krok v před a nyní si hráči mohou vychutnat skvělý grafický výkon v notebooku s grafickou kartou NVIDIA GeForce 980. Nvidia připravila plnotučnou GTX 980 pro notebookyŽivě.cz všech 7 zpravodajských článků »

 • Grafické karty
  PCTuning.cz - váš průvodce světem informačních technologií
 • Grafické programy - DIGIarena.cz
  Manualy ke grafickym programum od adamek.jan 16. 7. 2005 15:01. špatné zobrazování barev od michal moravec 1. 9. 2015 12:21. Tým moderátorů a administrátorů fóra.
 • Grafitti místo smíchovské šedi. Praha zaplatí „barvy“ i dalším zastávkám
  Autobusový terminál Smíchovské nádraží patřil mezi nejošklivější místa v Praze. V září se začal postupně měnit díky obrazům grafitti umělců, které zajistila streetartová společnost Artwise. Zvelebení prostoru vyšlo na 120 tisíc korun - platila ho firma Ropid, která v metropoli organizuje hromadnou dopravu.
 • Graf, který vzývají akcioví býci
  Zisky a očekávání s nimi spojená jsou nejdůležitějšími faktory pro růst cen akcií. V posledních kvartálech očekávání ohledně růstu zisků oslabují. Možná se ale blýská na lepší časy.
 • GRAF týdne
  Zasedání fedu se blíýí. proto jsem dnes místo článků týdne připravil GRAF TÝDNE.   Je to graf vývoje S&P500 za 18 let, kdy není zohledněno 6% obchodních dní – dne před zasedáním Fedu a dny zasedání Fedu. je zde krásně vidět, co s akciovým trhem dělal zejména politika snižování úrokových sazeb a uvolňování měnové politiky. […]
 • Gráinne Moynihan finanční ředitelkou společnosti Coca-Cola HBC pro ČR a SR
  Finanční ředitelkou společnosti Coca-Cola HBC v České republice a na Slovensku byla k 1. lednu 2017 jmenována Gráinne Moynihan. Nahradí dosavadního finančního ředitele Dareka Sobieraje. Počet žen v top managementu firmy se tak během roku zvýšil z nuly na čtyři.
 • Grammer Autodíly Cz s.r.o., Ičo: 63275481, 27. 11. 2015...
  GRAMMER Autodíly CZ s.r.o.. IČO: 63275481, sídlo firmy, předmět podnikání firmy. Aktuální. Obchodního rejstříku - majitelé, vedení firmy, vztahy osob.
 • Grand Theft Džihád
  Tři věci, které se dozvíte z propagačních časopisů Islámského státu a al Káidy.
 • Grant Thornton: Přechod na DVB-T2 přijde české domácnosti na více než 20 mld. korun
  Přechod na novou generaci televizního signálu vyjde české domácnosti do konce roku 2020 na téměř 21 miliard korun. Vyplývá to z analýzy společnosti Grant Thornton. Z analýzy poradenské společnosti Grant Thornton vyplývá, že přechod na novou generaci.

 • Geniální i šílení
  Wofgang Amadeus Mozart, Ivan Martin Jirous, Vincent van Gogh, Ladislav Klíma... Výjimečné osobnosti, ať už jako postavy či jejich autoři, ovládají současnou divadelní scénu.
 • Fed se stále bojí turbulencí na finančních trzích. Úrokovou sazbu nechal na historickém minimu
  Americká centrální banka (Fed) se rozhodla zatím se sazbami nehýbat. Ta hlavní je blízko nuly od prosince 2008. Hlavním důvodem je nejistá situace ve světové ekonomice, chřadnoucí Čína a další významné rozvojové země. Se zvýšením sazeb může Fed tedy začít na říjnovém nebo prosincovém zasedání. Anebo až na jaře, jak předpovídá například britská banka Barclays.
 • Exekuce ztěžují lidem hledání práce. Aby nemuseli odevzdávat část platu, pracují často raději načerno
  Nezaměstnanost v srpnu klesla na šest procent a byla tak nejnižší od května 2009. Firmy brzy pocítí ještě větší nedostatek pracovníků. Nicméně řada uchazečů o práci i stávajících zaměstnanců začíná mít problémy s exekucemi. Uchazeče to v očích firem znevýhodňuje. Podniky navíc nesou zodpovědnost za odvod exekucí svých pracovníků, což se jim nelíbí. Lidé, kteří kvůli exekucím musí odevzdávat významnou část platu, nejsou v práci motivovaní nebo pracují raději načerno. Některé firmy svým pracovníkům raději samy půjčují - bez úroků.
 • Evropská unie přitvrdí proti ekonomickým migrantům. Znemožní jim pohyb a bude je posílat domů
  Země EU chtějí zefektivnit návratovou politiku i za cenu toho, že budou zavírat migranty do detenčních zařízení. Evropě se daří vracet do zemí původu pouze necelých 40 procent nelegálních migrantů, mnohé země své obyvatele bez platných dokladů totiž ani neakceptují. Unie chce migrantům nabízet, že pokud se vrátí do země původu dobrovolně, pomůže jim ze začátku najít byt či práci. Zemím, které nebudou hlídat hranice a registrovat všechny uprchlíky budou hrozit sankce.
 • ERP z domácích kuchyní
  Motorem domácí ekonomiky v její dlouhodobé perspektivě je průmyslová výroba, tvrdí Český statistický úřad, a není důvod mu nevěřit. Výrobní sektor se i letos velkou měrou podílí na dalším růstu české ekonomiky.
 • ERP systém je dnes pro větší firmy nezbytný
  Ať chceme, nebo nechceme, klíčovým měřítkem, podle kterého hodnotíme vhodnost ERP, tedy podnikového informačního systému, jsou vždy peníze. Přesněji návrat investic. U velkých společností je absence tohoto integračního systému nemyslitelná, přinášela by ihned výrazné ztráty. Podniková informatika je také nezbytným základem pro optimální růst společnosti.
 • ERP musí reagovat na změny
  Aby mohly firmy obstát v sílící konkurenci globálních trhů, musí své koncepce vytvářet na strategické i operativní úrovni, optimalizovat zdroje a neustále organizovat nové struktury.
 • E.ON ruší plán na oddělení jaderných aktivit do samostatné firmy
  Největší německá energetická firma se nezbaví provozu tří jaderných elektráren ani menšinových podílů v dalších třech.
 • Energetický audit se stává nutností
  Čas pro naplnění požadavků kladených na velké podniky zákonem 406/2000 Sb. se rychle krátí. Jaké jsou možnosti řešení?
 • Elixír života? Chemici ocenění Nobelovou cenou našli klíč k pochopení rakoviny
  Tomas Lindahl se zaměřil na zkoumání poruch v přepisu DNA a postupně došel k závěru, že ve skutečnosti je tato molekula velmi nestabilní. Azíz Sancar zkoumal mechanismy, které obnovují bakteriální DNA poškozenou ultrafialovým zářením, a našel enzymy, díky nimž organismus takové poškození bez následků přežije. Paul Modrich výzkumem dosáhl lepšího pochopení vzniku nádorového bujení. S trochou nadsázky se dá říct, že nástroje na opravu DNA mohou být elixírem života a věčného mládí.


Hitpardáda štítků