Hackeři zveřejnili další emaily premiéra Sobotky

AKTUALIZOVÁNO:  Extremistický web White Media zveřejnil další e-maily, které prý patří premiéru Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD). Server tak učinil již podruhé. Extremisté navíc na webu vyhrožují, že zveřejní kompletní obsah Sobotkova e-mailu. Tvrdí také, že si ministerský předseda do své soukromé e-mailové schránky přeposlal dokument podléhající utajení. Sobotka to skrze svého mluvčího popřel. Ministerstvo vnitra považuje výhrůžky hackerů za útok na demokratický systém a jejich tvrzení za hrubou…


Zdroj: roklen24.cz


 • Pět důvodů, proč ženy vydělávají méně (především v ČR) než muži
  Podle různých průzkumů vydělávají ženy asi o pětinu méně než muži. V Česku je tento rozdíl ještě větší. Kde hledat důvody pro rozdílné výdělky žen a mužů?
 • Verdikt z Davosu: Největším nebezpečím je nerovnost příjmů
  Rostoucí nerovnost příjmů a blahobytu, stejně jako společenská polarizace jsou největším rizikem pro světovou ekonomiku. Ve své nové studii to uvádí Světové ekonomické fórum, jehož každoroční zasedání dnes končí ve švýcarském Davosu.
 • Sbohem, Obamo. Vítej, Trumpe. Jmenování 45. prezidenta USA
  Úderem šesté hodiny středoevropského času začne inaugurace 45. prezidenta Spojených států. Barrack Obama po osmi letech předá Oválnou pracovnu do rukou realitního magnáta Donalda Trumpa. Dostáváme se tak do doby, kdy republikánská administrativa vystřídá tu demokratickou, a to se všemi „dopady“ na politiku, ekonomiku a trhy.
 • Bábek (APM): Babiš lhal a podváděl veřejnost
  Ministr financí Andrej Babiš (ANO) a jeho lidé podali na čtvrteční tiskové konferenci o datech elektronické evidence tržeb (EET) řadu nepřesných, nebo dokonce lživých informací. Uvedl to předseda Asociace podnikatelů a manažerů (APM) Radomil Bábek.
 • Čínský drak zakončil loňský rok pozitivně
  AKTUALIZOVÁNO – Čínská ekonomika končí bouřlivý loňský rok pozitivně. Hrubý domácí produkt (HDP) v loňském 4. čtvrtletí rostl o 6,8 procenta, což je nad očekáváním analytiků Bloomberg, kteří počítali se zvýšením o 6,7 procenta. Mezičtvrtletně se HDP zvýšil o 1,7 procenta dle očekávání. Rostly spotřebitelské výdaje a dařilo se trhu s nemovitostmi. Ekonomiku Říše středu také podpořily vyšší výdaje vlády a rekordní půjčky od bank.
 • Británie je obchodu otevřená: Mayová přednesla smělý projev
  Premiérka Spojeného království Theresa Mayová na světovém ekonomickém fóru v Davosu ujistila politické i byznys lídry, že dveře obchodu její země zůstanou i nadále otevřené i po opuštění EU.
 • Obama jako komunista, Čína jako lídr volného obchodu
  Spojené státy se odříznou od skupiny nejdynamičtějších zemí světa. Pokud by Obama dělal to samé, co Trump, lidé by ho nazvali komunistou. Novým lídrem volného obchodu je Čína. Tak se k současné i nadcházející situaci vyjádřil ekonom, který předpověděl krach z roku 2008.
 • Hampl: ČNB nemá kam spěchat, po „exitu“ čekejme vyšší volatilitu
  Česká národní banka by neměla s ukončením intervencí nikam spěchat, a to i přes akceleraci inflace, míní viceguvernér ČNB Mojmír Hampl. Nejpravděpodobnější dobou „exitu“ tak sále zůstává polovina roku 2017, dodal.
 • ECB na sazby nesáhla. Teď mluví Draghi
  AKTUALIZOVÁNO – Evropská centrální banka trhy nepřekvapila. Své sazby ponechala beze změny, tzn. depozitní na minus 0,4 procenta, refinanční na nule a zápůjční na 0,25 procenta. Beze změny zůstal program kvantitativního uvolňování, který banka pozměnila na svém posledním zasedání.
 • Pár moudrých citátů o Fedu a moderním systému bankovnictví
  Nehodí se říkat, že dnešní peníze nejsou ničím kryté. Dnešní peníze jsou přece kryté poskytnutými úvěry. Jenže znamená to, že když nebudou úvěry, nebudou ani peníze? Složitost dnešního systému bankovnictví je důvodem, proč do jeho řízení nemůže mluvit jen tak někdo. Ale každý může mluvit o něm. Co moudrého o něm řekli ekonomové, politici, podnikatelé či umělci?


 • Hackeři zveřejnili údajné emaily Sobotky: uprchlíci, ropa i zákulisí
  AKTUALIZOVÁNO: Hackeři se podle všeho nabourali do e-mailu premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD). Úřad vlády zatím pravost korespondence zveřejněné na extremistickém webu nepotvrdil, ale nasvědčuje jí to, že věc už prověřuje policie. Na ministerského předsedu hackeři zacílili už v prosinci, kdy se zmocnili jeho twitterového účtu.
 • Hackerské útoky a bezpečnost online brokerů

  Hackerské útoky a bezpečnost online brokerů   
  V roce 2015 dosáhl akciový index Nasdaq Composite hranice 5000 bodů vyvolal vzpomínky na internetovou bublinu roku 2000, kdy stačilo rozjet nějaký internetový projekt v garáži rodičů a během pár týdnů vydělat miliony. Během následujících let vzpomínky na toto období poněkud vybledly. Zapomnělo se na počítačovou chybu roku 2000, přechodu na nové datum, která preventivně uzemnila letadla a donutila strategické firmy procházet kilometry počítačových kódů, aby se opravil způsob zápisu data. Chyba Y2K se nakonec nijak nebezpečně neprojevila, ale počítačová bezpečnost od té doby stále zůstává v popředí zájmu.
   
  Krádeže dat dosáhly v USA rekordní výše v roce 2014, kdy počet narušení podle společnosti Theft Research center dosáhl výše 783 případů. Největšími hackerskými průniky bylo odcizení údajů 76 miliónů klientů společnosti JPMorgan Chase. Byly také identifikovány pokusy odcizit data klientů ze společností E*Trade Financial (ETFC), Citibank (C), a TD Ameritrade (AMTD), nehledě na ostatní banky a brokerské společnosti.
   
  Obavy investorské veřejnosti z nebezpečí plynoucího z hackerských útoků se neustále zvyšují a obavy z toho, že budou odcizena osobní data, která by šlo použít k odcizení investičních vkladů a další kriminální činnosti, dosahují dříve nevídané výše. 
   
  Mnoho brokerů věnuje otázkám bezpečnosti a vysvětlení toho, jak je bezpečnost zajištěna mnoho prostoru na svých webových stránkách. Brokerská společnost Charles Schwab (SCHW) spustila program „Garance bezpečnosti“, který zaručuje klientů nahrazení 100 % ztrát, které by jim vznikly v důsledku neautorizované aktivity. Generální ředitel společnosti Firstrade Securities, John Liu oznámil, že otázky počítačové bezpečnosti budou zapracovány do firemní kultury. Říká: „Snažíme se zapracovat otázky bezpečnosti do výcviku všech zaměstnanců, aby si byli vědomi možného nebezpečí a toho, že útok může nastat kdykoli a odkudkoli. Liu poznamenává, že narušení datové bezpečnosti je téměř vždy výsledkem nedostatkem pozornosti věnované bezpečnosti a nedostatku disciplíny ve firemní kultuře.
   
  Také stálý tlak americké komise pro cenné papíry (Securities and Exchange Commission) na zvyšování bezpečnosti vede k tomu, že polovina sledovaných brokerských společností zavedla dvoufaktorovou autorizaci a další bezpečnostní prvky, jako je šifrování probíhající komunikace, používání protokolu HTTPS a externí validace přístupu. Při dvoufaktorové autentizaci obdrží klient náhodné číslo, platné minutu, nebo dvě, které použije během svého přihlašování pomocí jména a hesla. Společnost RSA Security, která vyvíjí většinu dvoufaktorových autentizačních nástrojů, v minulém roce uvedla nový nástroj SecurID Software Tokens, který získává popularitu hlavně u mobilního přístupu. 
   
  Brokerské společnosti zavádí nové systémy, které monitorují klientské účty a hlásí neobvyklé chování, například přístup z podezřelých geografických oblastí. Shawn Herrin, manažer brokerské společnosti eOption vypověděl, že jeden z jejich klientů se pokusil připojit ke svému účtu z knihovny v Budapešti během své cesty po Evropě a jeho přihlašovací jméno a heslo bylo odcizeno pomocí softwaru, který odchytával a detekoval nezašifrovanou komunikaci na síti. Firemní monitorovací software je schopen intervenovat a zrušit obchodní transakci ještě předtím, než je vyplněna, nicméně tento incident donutil společnost eOption najmout bezpečnostní společnost k provedení analýzy možnosti vnějších útoků. „Získali jsme seznam možných zranitelností a opravili jsme je,“ říká Shawh Herrin.
   
  Hlavním klíčem pro zachování své počítačové bezpečnosti a ochrany svých osobních dat je ovšem naše vlastní chování. Společnost Scottrade je jednou z firem, které svým klientům poskytují bezpečnostní informace ve vyšší míře. „Hlavní myšlenkou je naučit investory, aby byli opatrní a kontrolovali své účty pravidelně a často, s využitím dalších zdrojů, jako je možnost bezplatného ročního vyúčtování, což mnohé může upozornit na vznik potenciálního problému,“ říká Erik Merkau senior vice president strategií a produktů společnosti Scottrade. 
   
  Další možností je omezit přístup k účtu pouze na jedno počítačové zařízení. Tuto možnost nabízí Capital One ShareBuilder a Interactive Brokers. To je jedna z cest, kterou lze omezit krádež osobních dat.
   
  ShareBuilder a Interactive Brokers také poskytují heslo „pouze pro čtení“. To může být užitečné, když klienti přistupují k účtu z webu, nebo když používají aplikace jako SigFig nebo Mint, které vyhodnocují transakce, poskytují finanční rady a generují výsledkové reporty. Heslo „pouze pro čtení“ umožňuje přístup k účtu a prohlížení, nepovoluje však provádět, žádné transakce, ani změny. 
   
  Americká komise pro cenné papíry (SEC) vydala doporučení pro investory, aby používali silná hesla, vytvářeli si různá hesla k různým účtům, vyhýbali se veřejně přístupným počítačům a byli opatrní při mobilním a bezdrátovém přístupu, včetně domácích bezdrátových sítí.
   
  Poslední trendy v online obchodování zvyšují stres personálních a brokerských bezpečnostních systémů. Vývoj jde rychle a pomocí mobilních aplikací na svých iPhonech, nebo chytrých mobilních telefonech s operačním systémem Android, nebo Windows, případně s tablety se můžete připojovat k libovolnému brokerovi a libovolnému osobnímu účtu. Společnost Apple (AAPL) oznámila uvedení nového mobilního platebního systému Apple Pay. Zároveň oznámila, že tento její mobilní platební systém proplácel kriminální finanční transakce prostřednictvím ukradených dat z kreditních karet vydávaných velkými obchodními řetězci, jako je Home Depot (HD) a Target (TGT).
   
  Brokeři očekávají, že mobilní obchodování bude pokračovat v růstu. Bude se zvyšovat počet obchodních transakcí a bude růst i počet platforem, z kterých bude možno k účtům přistupovat. „Zvýšené používání chytrých telefonů, tabletů a dalších přístrojů bude zvyšovat tlak na tvorbu obchodních a přístupových platforem, které jsou momentálně dostupné pouze na stolních počítačích,“ tvrdí Steve Claussen, vedoucí investiční stratég společnosti OptionsHouse. Kelli Keough, starší vice president obchodních služeb společnosti Charles Schwab říká: „Očekáváme, že čím dál větší množství společností bude poskytovat svým klientům vizuální, syntetické informace prostřednictvím uživatelsky přívětivých a jednoduchých programů prostřednictvím jak mobilních, desktopových, nebo webových aplikací.“
   
  V tomto roce uvedlo několik brokerských společností kvalitní responsivní webové stránky. Cílem je přizpůsobení webových stránek zařízení, ze kterého je k nim přistupováno. Každé zařízení tak získá vzhled stránek přizpůsobený jeho technickým parametrům, jako je například velikost a rozměry displeje. Společnost TradeKing, která je průkopníkem v mobilním přístupu ke svým stránkám, chce vytvořit responzivní stránky, které poskytnou co možná nejlepší informace bez ohledu na zařízení z kterého na ně uživatel přistupuje. 
   
  Investoři také získávají mnohem větší zkušenosti s miláčky Nasdaqu, sociálními sítěmi. Sociální sítě „se stávají integrální součástí každodenního života většiny našich klientů, ale také způsobem, jak sdílet hodnotné investiční informace napříč zájmovými skupinami,“ říká Steve Quirk, senior vice president společnosti TD Ameritrade Trader Group. Tato obrovská brokerská společnost integrovala Twitter do své platformy, což umožňuje klientům rozlišovat sentiment trhu a sdílet informace v obchodní platformě. „Domníváme se, že tato inovace pomůže našim klientům získávat lepší informace a násobit sílu kolektivního vědomí pomocí sociálních sítí za pomoci nových nástrojů a aplikací,“ říká Steve Quirk.
   
   
  Zdroj: Theresa W. Carey
   
   
 • Hacknutý a poškozený
  V ukradených emailech Bohuslava Sobotky se neskrývá žádné usvědčující odhalení, včera zveřejněné dokumenty ale ukazují neopatrného...
 • Hadamczik se vzdá svého klubu, opavské hokejisty převezme město
  Opavský magistrát chce od příštího roku převzít kontrolu nad místním druholigovým hokejovým klubem HC Slezan Opava, který nyní ovládá bývalý trenér reprezentace a současný kouč Komety Brno Alois Hadamczik. Hadamczik potvrdil, že je ochoten městu klub předat. Město letos navíc podpoří opavský hokej další dotací.
 • Hadi na radnici — Pravda o vodě
  Krajský soud v Brně v úterý 24.11.2005 zamítl odvolání v kauze úplatků bývalého náměstka zlínského primátora Martina Janečky (ČSS
 • Hadi na radnici — Pravda o vodě
  Psychopaté mají poruchu osobnosti, ale jsou schopni fungovat ve firmě nebo organizaci. V demokratické společnosti má člověk právo bránit se lumpárně u soudu.
 • Hadždž! Hadždž!
  Muslimové po celém světě si v těchto dnech čtou druhou Mohamedovu súru: "A Bůh uložil lidem pouť k chrámu tomuto pro toho, kdo k němu cestu může...
 • Hainan airlines omezí přímý let do Číny
  Letecká společnost Hainan Airlines omezí přímý let z Prahy do Pekingu. Od 2. prosince 2015 bude létat pouze dvakrát týdně, a to v pondělí a v pátek. Dosud provozovala 3 přímé lety týdně, a sice v pondělí, ve středu a v pátek. Zimní letový řád,...
 • Hainan spustil přímou linku do Pekingu a hledá v ČR zaměstnance
  Praha - Čínská letecká společnost Hainan Airlines dnes zahájila provoz na přímé lince Praha - Peking. Její letadlo z Pekingu ráno poprvé přistálo na pražském letišti Václava Havla....
 • Hainan spustil přímou linku do Pekingu a hledá v ČR zaměstnance
  Praha - Čínská letecká společnost Hainan Airlines dnes zahájila provoz na přímé lince Praha - Peking. Její letadlo z Pekingu ráno poprvé přistálo na pražském letišti Václava Havla....

 • Hackeři útočí na české firmy. A 90 % z nich o tom ani neví…
  Co si ekonom odnese ze setkání s předními odborníky na kyberbezepečnost, tuzemskými i zahraničními? Jedno takové jsem absolvoval. Nejprve fakta.
 • Hackeři budou do pátku útočit na weby Agrofertu, ANO nebo TOP09. Jde o hazard i EET
  Hackeři dnes znovu napadli web společnosti Agrofert ministra financí Andreje Babiše (ANO). K útokům se hlásí skupina Guardians of Cyber World, která tak protestuje proti novým zákonům přinášejícím elektronickou evidenci tržeb (EET) či cenzuru webů. Píše o tom Lupa.cz. Mluvčí Agrofertu Karel Hanzelka ČTK potvrdil, že během dneška nějaké útoky byly, nejde ale podle něj o nic nového.
 • Guvernér ČNB Singer nepovažuje úroveň devizových rezerv za příliš velkou
 • Greenspan zvedl telefon. Teď „to“ skvěle předpovídá ekonomiku
  Průzkumy a cyklické indikátory, ekonomice předstihové, předpovídající. Některé z nich jsou spíš promyšleným modelem než pouhým jednoduchým číslem. V seriálu AKADEMIE se posouváme k jeho stěžejní části. Po důvěře spotřebitelů, která je pověstnou křišťálovou koulí, předpovědí především pro statistiky příjmů a výdajů a tím výkon celé ekonomiky, pokračujeme takzvanými PMI. Co to je a proč má smysl to sledovat? Zůstaneme ještě hlavně ve Spojených státech.
 • Greenspan: Brexit je jen špička ledovce. Stav eura kritický
  Hlasování Britů pro odchod země z Evropské unie je pouze vrcholkem ledovce. Problém Velké Británie je mnohem rozsáhlejší. Toto je nejhorší doba, jakou pamatuji od mého nástupu do veřejné funkce. V rozhovoru pro CNBC to uvedl bývalý dlouholetý šéf Fedu Alan Greenspan.
 • Greenpeace milují nakousnuté jablko. Proč zrovna Apple?
  Mezi technologickými společnostmi je tou nejšetrnější k životnímu prostředí americký Apple. Vyplývá to z nové studie, kterou publikovala ekologická organizace Greenpeace. Firma Apple přitom tento žebříček vyhrála už potřetí v řadě.
 • Gratulace do ČNB: Inflace je na dvou procentech
  AKTUALIZOVÁNO – Spotřebitelské ceny vzrostly v prosinci meziročně o dvě procenta, což bylo o 0,5 procentního bodu více než v listopadu. Jedná se o nejvyšší meziroční růst cen od prosince 2012. Průměrná míra inflace v roce 2016 byla 0,7 procenta. To je nejvyšší hodnota za poslední tři roky, oznámil dnes Český statistický úřad.
 • Google: Akcie ČEZ letos porazily hokej i 50 odstínů šedi
  Největší zájem Čechů na internetu letos vzbudily akcie ČEZ, mobilní hra Agar.io a třetím skokanem v počtu hledání bylo mistrovství v ledním hokeji. Vyplývá to z žebříčku vyhledávače Google.
 • Goldman Sachs: V případě Brexitu libra oslabí o 11 procent
  Libra by mohla propadnout až o 11 procent na obchodně vážené bázi, která ukazuje hodnotu libry ke koši měn hlavních rozvinutých ekonomik, v případě, že Británie bude v referendu, které se uskuteční 23. června, hlasovat pro odchod z osmadvacítky, predikují analytici Goldman Sachs.
 • Goldman Sachs: Sázka na evropská aktiva?
  S pravděpodobným růstem úrokových sazeb v USA a jejich krácením v Evropě vypadají některá evropská aktiva jako dobrá sázka, poznamenává Goldman Sachs. „Očekáváme, že ECB na svém prosincovém zasedání bude dále pokračovat v proinflační politice,“ poznamenávají Goldmani a předpovídají, že ECB sníží depozitní sazby o 10 bazických bodů na záporných 30 bazických bodů. Dále také očekává, že ECB rozšíří program kvantitativní uvolňování, a to až do konce třetího čtvrtletí roku 2017. Odliv měny z fondů…

 • HDP jako měřítko růstu bohatství. Je to správně?
  V duchu ekonomie rakouské školy se dá ukazatel hrubého domácího produktu (HDP) popsat plus mínus jako jeden velký, hloupý a nesmyslný makroekonomický agregát, spočítaný z dalších podobně nesmyslných makroekonomických agregátu, který nic neříká a jeho počítání ještě ke všemu stojí spoustu peněz. Ale když už ho tedy počítáme, dokážeme alespoň jednotlivým komponentám přiřadit správná znaménka?
 • HDP eurozóny ve 4Q15 rostl mezičtvrtletně o 0,3 % dle odhadů
 • HDP eurozóny se ve 4Q15 zvýšil meziročně o 1,5 % v souladu s odhady
 • Hazard nově zdaní tři sazby. Balík zákonů prošel sněmovnou
  Sněmovna v úvodním kole projednávání podpořila trojici zákonů, které nově regulují hazard, upravují jeho zdanění a v této souvislosti mění jiné zákony. Pravomoci obcí v regulaci hazardu by měly být silnější, měla by být zavedena povinná zavírací doba heren, zdanění hazardu se má zvýšit a má se povolit podnikání zahraničních on-line sázkových společností.
 • Havlíček (AMSP): IS lze porazit pouze nástroji, kterými sám nedisponuje
  Potvrzuje se, že největší současnou hrozbou ve světě se stává Islámský stát. Všechny vyspělé země světa by se měly nyní povznést nad vzájemné rozpory a sjednotit se v postupu jak toto nebezpečí eliminovat. Řešení není jednoduché a nespočívá v tom, že obeženeme Evropu nebo Ameriku novodobou čínskou zdí. Nejenže na to není čas, ale takovýmto útokům by to ani nezabránilo. Islámský stát lze porazit pouze nástroji, kterými sám nedisponuje – technologiemi, znalostmi a vojenskou silou – a to v místě…
 • Hampl: Kotva na koruně je lepší nástroj než negativní sazby
  Pokud by bylo potřeba další uvolnění měnové politiky, kurzový závazek je lepším nástrojem, než negativní sazby. „Snížení oficiálních sazeb pod nulu by mělo pouze velmi malý efekt, avšak nese s sebou mnohá rizika, vedlejší efekty a potenciální náklady,“ uvedl pro Bloomberg viceguvernér ČNB Mojmír Hampl.
 • Hampl: ČNB nemá kam spěchat, po „exitu“ čekejme vyšší volatilitu
  Česká národní banka by neměla s ukončením intervencí nikam spěchat, a to i přes akceleraci inflace, míní viceguvernér ČNB Mojmír Hampl. Nejpravděpodobnější dobou „exitu“ tak sále zůstává polovina roku 2017, dodal.
 • Hampl: ČNB je transparentní, termín intervenčního „exitu“ nevím
  AKTUALIZOVÁNO – Politika České národní banky je transparentní, protože mluví o nejpravděpodobnějším termínu ukončení kurzového závazku. Na setkání lídrů českého exportu to dnes řekl viceguvernér ČNB Mojmír Hampl. Dodal, že přesný termín ukončení závazku neví a ani nemůže vědět, protože ten záleží na budoucím vývoji.
 • Hamé kupují za 4,7 miliardy korun Norové
  Tuzemskou potravinářskou firmu Hamé kupuje za 175 milionů eur, v přepočtu 4,7 miliardy korun norská skupina Orkla. Transakci posoudí antimonopolní úřady. Orkla už vlastní Vitanu.
 • Hackeři zveřejnili údajné emaily Sobotky: uprchlíci, ropa i zákulisí
  AKTUALIZOVÁNO: Hackeři se podle všeho nabourali do e-mailu premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD). Úřad vlády zatím pravost korespondence zveřejněné na extremistickém webu nepotvrdil, ale nasvědčuje jí to, že věc už prověřuje policie. Na ministerského předsedu hackeři zacílili už v prosinci, kdy se zmocnili jeho twitterového účtu.

Hitpardáda štítků