Hotely mají více hostů, než čekaly. O Česko roste zájem i díky bezpečnostní situaci

Byznysu hoteliérů napomáhá lepší ekonomická situace na Západě i zájem Číňanů. V poslední době ale také bezpečnostní situace v Evropě. Průměrná obsazenost hotelů v kategorii od tří hvězd výše je letos přes 76 procent. Hoteliéři si proto mohou dovolit zvedat ceny. Letos jsou meziročně vyšší skoro o deset procent. Od ledna do září zájem cizinců o tuzemské hotely meziročně vzrostl už o 8,1 procenta. Pro tuzemský hotelový byznys je právě klientela ze zahraničí klíčová.


Zdroj: archiv.ihned.cz
Témata: IOBJECTS, PLACEHOLDER, H, HOTELY, W, HOTELOV, CENY, HOTEL, MEZIRO, BYZNYS • Hotely hledají věrné zákazníky

  Hotely se bouří proti rezervačním portálům. Není se co divit, protože provize dosahují až 30%. Na druhé straně vědí, že se bez nich neobejdou. Když si do vyhledávače zadáte jméno hotelu, většinou se na prvním místě zobrazí ne jeho webové stránky, ale údaj z Booking.com nebo jiných portálů. Čeho tedy chtějí svým protestem, zaštítěným evropskou hotelovou federací Hotrec, dosáhnout? Prý jde především o to, aby hotely předvedly, že umějí táhnout za jeden provaz. To je trochu málo a ukazuje se spíš bezradnost hoteliérů. S rezervačními portály to jde špatně, ale bez nich by se podnikalo ještě hůře. Existuje tedy nějaká možnost, jak je alespoň zčásti obejít?

 • Hotelů na prodej je stále více
  28.1.2013 - Být vlastníkem hotelu v posledních letech nevynáší tolik, jak by si mnozí podnikatelé představovali.
 • Hotelů na prodej je stále více
  28.1.2013 - Být vlastníkem hotelu v posledních letech nevynáší tolik, jak by si mnozí podnikatelé představovali.
 • Hoteliér ubytuje na Vánoce zdarma lidi v nouzi

  Provozovatel hotelu ve Špindlerově Mlýně Alexandr Bílek se rozhodl udělat dobrý skutek na Vánoce. Volné pokoje poskytne na čtyři dny lidem v nouzi. Na zprávu na Facebooku reagovalo přes pět tisíc lidí. Pobyt včetně sváteční večeře si užije prvních čtyřicet zájemců.

 • Hoteliéři z Cimexu se pouští do podnikání s drony
  Cimex vložil kapitál do prodeje a servisu dronů. Společnost podnikající jinak především v hotelnictví chystá také investice do start-upů v řádu desítek milionů korun. Jeden z největších privátních investorů na českém trhu, skupina CIMEX, která...
 • Hotel Bohemia v Chrudimi by se mohl za rok opět otevřít
  Chrudim - Hotel Bohemia v Chrudimi, který je kvůli opravám od ledna 2013 mimo provoz, by se mohl zhruba za rok opět otevřít. Dokončení přestavby zdrželo policejní vyšetřování údajného podvodu a zneužití evropské dotace. Nynější vlastník jedná s radnicí o přestavbě parkoviště. Novinářům to dnes řekl místostarosta Chrudimi Jaroslav Trávníček (ČSSD).
 • Host Radiožurnálu | Radiožurnál
  Rozhovory s osobnostmi ze všech profesí. Lucie. Výborná a Patricie Strouhalová se ptají vědců, umělců, lékařů, odborníků i sportovců.
 • Host Radiožurnálu | Radiožurnál
  Rozhovory s osobnostmi ze všech profesí. Lucie. Výborná a Patricie Strouhalová se ptají vědců, umělců, lékařů, odborníků i sportovců.
 • Hostinští: Pokladny zdraží pivo o 15 korun - Agris.cz
  Plánované zavedení elektronické evidence tržeb rozděluje provozovatele hospod a restaurací na Třebíčsku. Plán. vlády je jasný. Přijetím. tímto názorem.
 • Hosti jí v kuchyni. Restaurace bez dveří a jídelního lístku
  Home Kitchen se od klasických restaurací liší ve dvou zásadních věcech – kuchyň není nijak stavebně oddělena od jídelní části pro hosty a doslova tak tvoří srdce celého prostoru, druhou věcí je absence jídelního lístku. Hosti tak vlastně jí v kuchyni. Základní myšlenka se majiteli Miroslavu Strakošovi zrodila už jako malému, když rodičům pomáhal v jejich restauraci a trávil hodně času právě zavřený sám v kuchyni.

 • Hotforex recenze | TradePortal.cz
  . chytré telefony a tablety. V tomto případě si jde broker vlastní cestou. Obchodování na burze je často inzerované jako snadný způsob, jak vydělat peníze.
 • HOT komodita zítřka
  Kilometry čtvereční Mohavské pouště s miliardami litrů čisté vody uvězněné (zatím) hluboko pod zemí. Takto růžový obrázek si malují už bezmála čtvrtstoletí investoři společnosti Cadiz, jejímž byznys plánem je vydělat na ztenčujících se amerických zásobách životodárné tekutiny.
 • Hotovosti zvoní hrana. Opravdu?
  Hotovost podle ředitele Deutsche Bank Johna Cryana nepřežije rok 2026. Prezident Evropské centrální banky Mario Draghi by rád skoncoval s 500eurovou bankovkou. A exministr financí USA Larry Summers volá po zrušení stodolarovky. Všichni argumentují tím, že hotovost nahrává terorismu.
 • Hotovostní platby
  Nejstarším a nejosvědčenějším způsobem placení je hotovost. Platby v hotovosti jsou však omezeny limitem 270 000 Kč. Pokud hotovostní platba tuto částku překročí, nesmí příjemce tuto platbu přijmout a je nutné ji provést bezhotovostně.
 • Hotovostní platby
  Nejstarším a nejosvědčenějším způsobem placení je hotovost. Platby v hotovosti jsou však omezeny limitem 270 000 Kč. Pokud hotovostní platba tuto částku překročí, nesmí příjemce tuto platbu přijmout a je nutné ji provést bezhotovostně.
 • Hotovostní půjčky, spotřebitelské úvěry, nákup na ...
  V sekci Úvěry a půjčky zjistíte informace k hotovostním půjčkám, spotřebitelským úvěrů, povoleným přečerpáním běžných účtů i ...
 • Hotovostní transakce jsou pro banku náročné a neefektivní, přesto jejich objem neklesá
 • Hotovost vládne a pomáhá fúzím a akvizicím. Je trh na vrcholu?
  Díky levným penězům se doslova roztrhl pytel s hotovostními převzetími společností. Za posledních šest měsíců došlo na americkém trhu k fúzím a akvizicím v hodnotě 457,8 miliardy dolarů, což je šestiměsíční rekord. Může to však být i předzvěst vrcholu na trzích.
 • Houbaři mají tajnou mapu nejlepších míst. Úlovků je v těchto dnech málo
  Náruživí houbaři vytvořili mapu nejlepších českých nalezišť. Je však pečlivě střežená, přístup do ní mají jen členové České mykologické společnosti. Na osvědčených místech v těchto dnech houby příliš nerostou, štědřejší jsou některé lokality v Krušných horách, Krkonoších či Chebsku.
 • Houbařská sezóna právě vrcholí! Rostou i hřiby. A ne málo!
  Informace mykologů může víc než dobře potvrdit například Josef Volejník. Vyrazil si s přítelkyní jen na procházku do lesa a za dvě hodiny nasbírali plný košík. A to prý...


 • I jeden postižený změní pohled na problémy
  Copyright © 2008 George McGinley Smith * All rights reserved. Redistribution and use in source and binary forms, with or without modification, * are permitted provided that the.
 • IFS řídí procesy v IMC Slovakia
  Informační systém IFS Aplikace budou nově využívat v IMC Slovakia, jejíž hlavní oblastí působení je strojírenská výroba.
 • Hummus: Arabská bezmasá pochoutka, která je oblíbená nejen mezi vegetariány
  Do našich bister a kaváren dorazil hummus ze Středního východu a už v nich zdomácněl. Recept je jednoduchý, tajemství se ale skrývá v ingrediencích a v jejich správném poměru. Lze ho připravit v různých variantách, například s chilli nebo piniovými oříšky.
 • Humans of Prague aneb Jací jsme byli v roce 2016
  Fotograf Tomáš Princ se rád prochází po městě, rád fotí lidi a rád s nimi mluví. Jeho osobitá fotoreportáž, kterou zveřejňuje od roku 2013 pravidelně na blogu Humans of Prague, trvá už několik let a čítá na stovky lidských příběhů. Pro ego! vybral krátká setkání, která ho oslovila v minulém roce. Je to zajímavá zpráva. O nás.
 • Humans of Prague
  Unikátní projekt Tomáše Prince glosuje život české metropole skrze snímky a krátké výpovědi jejích obyvatel, s nimiž se autor náhodně potkává. Jeho fotoblog, založený v roce 2013, naleznete na webu humansofprague.ihned.cz. Pro magazín ego! vybral tvůrce nejlepší snímky za rok 2015.
 • Hrdý telefon
  Když se ikonická automobilka spojí s výrobcem nejluxusnějších telefonů na světě, nemůže vzniknout nic jiného než něco mimořádného. Přístroj, který předčí i ta největší očekávání. Propracovaný do takových detailů, že rázem pochopíte samotnou podstatu luxusu. To je nový mobil Vertu s designem Bentley.
 • Hra Luďka Mádla: Svět sportu se hroutí nejen kvůli aféře FIFA, prožrala ho lež
  Apokalypsa v mezinárodní fotbalové federaci FIFA probíhá už několik měsíců. Postupně se poodhalují machinace při výběrech pořadatelů velkých šampionátů či ve volbách předsedy. Nejdál je zatím FBI ve skládání příběhu o prodeji vysílacích práv na mistrovství světa pro americký kontinent.
 • Hra Luďka Mádla: Spektakulární debakl Realu Madrid bude mít následky
  Sobotní El Clásico, nejsledovanější ligový zápas světa, přineslo madridském stadionu drtivý triumf hostí z Barcelony. Spektakulární debakl 0:4 v Realu Madrid jistě přinese následky, dříve či později. Zatím se můžeme jenom ptát: Padne trenér, nebo odejde hlavní hvězda? Či snad obojí?
 • Hra Luďka Mádla: Benzema zažívá noční můru. Hrozí mu pět let vězení
  Karim Benzema byl třikrát nejlepším fotbalistou Francie, nyní mu hrozí pět let vězení. Benzema se měl podílet na vydírání spoluhráče z reprezentace Mathieua Valbueny pomocí nahrávky se sexuálním obsahem. Nejde o fotbalistův první prohřešek, vedle rychlé jízdy byl podezřelý i ze styku s nezletilou prostitutkou.
 • Hrál jsem zase hokej
  Adam Plachetka, operní pěvec

Hitpardáda štítků