I malé částky vám mohou vydělat více. S novým podílovým fondem OPTIMUM má šanci získat vyšší výnos každý

Tento fond se o vaše peníze postará sám, dokáže pružně reagovat na tržní vývoj a přizpůsobit se mu


Zdroj: www.investujeme.cz
Témata: FOND, OPTIMUM, , SPOŘITELNA, MALÉ, BREXIT, TOMU, FOND OPTIMUM, VÝNOS, S
 • ČNB v srpnu intervenovala v objemu přes 100 miliard korun
  Praha - Česká národní banka v srpnu na devizovém trhu intervenovala proti posilující koruně v objemu více než 100 miliard korun. Vyplývá to z dnes zveřejněných údajů o devizových...
 • ČNB v srpnu intervenovala v objemu přes 100 miliard korun
  Praha - Česká národní banka v srpnu na devizovém trhu intervenovala proti posilující koruně v objemu více než 100 miliard korun. Vyplývá to z dnes zveřejněných údajů o devizových...
 • Zisk britského Teska klesl o více než polovinu
  Provozní zisk britské maloobchodní společnosti Tesco se v prvním finančním pololetí propadl o 55 procent na 354 miliónů liber (zhruba 13 miliard korun). Oznámila to ve středu firma, která působí i v ČR. Tesco se v poslední době potýká s odlivem zákazníků na britském trhu a zavřelo desítky obchodů. Firmu navíc zasáhl účetní skandál týkající se nadhodnocování zisků.
 • Technologie Týdne

  Elektrická pohonná jednotka pro kluzáky

  TOSI20140711001

  Slovinská SME vyvinula elektrickou pohonnou jednotku umožňující samostatný start a udržení výšky letu původně bezmotorového kluzáku. Pohonná jednotka je univerzální a lze ji vestavět do přední části většiny konstrukcí bezmotorových kluzáků. Společnost hledá partnery pro obchodní spolupráci pro uvedení pohonné jednotky na trh.  

   

  Digitální záznamník dat pro použití v leteckých oborech

  BOTR20141203005

  Turecká SME vyvinula variabilní digitální záznamník dat pro letecké technologie. Technologie může zaznamenávat z digitálních / analogových video a audio rozhraní, různých datových sběrnic a všech typů sériových / paralelních datových portů. Společnost hledá distributory na evropském trhu s  leteckou technikou.

   

  Výrobce lehkých letounů z Velké Británie hledá distibutory z oblasti rekreačního letání

  BOUK20140814001

  Britský výrobce ultralehkých a lehkých sportovních letounů hledá distributory po celé Evropě. Společnost dodává jak soupravy určené k domácí stavbě tak hotové letouny a sportovní létající zařízení. Společnost hledá distributory a zástupce pro posílení své pozice na evropském trhu sportovního a rekrečního létání.

   

  Čínská firma hledá výrobce pneumatických a hydraulických hadic a  eletrických roběhových motorů

  BRCN20140923001

  Čínská společnost specializující se na letecký sektor – avioniku, komunikační a monitorovací technologie, hledá dodavatele hydraulických a pneumatických hadic a elektrických rozběhových motorů s certifikací od EASA – Evropské agentury pro bezpečnost v letectví. Záměrem je společný vývoj nových produktů a technologická kooperace.

   

  Testovací centrum pro UAV (bezpilotní letecké prostředky)

  TOES20150806001

  Španělské letiště a testovací centrum pro bezpilotní letecké prostředky (UAV) hledá partnery pro společný výzkum a vývoj v oblasti UAV. Centrum má zkušenosti z projektv programech FP7 (ICARUS) i H2020 (MapKITE).

   

  Nová podvodní turbína vhodná pro oceány a říční toky

  TOIS20130925001

  Islandská inženýrská firma vyvinula velmi jednoduchou a inovativní turbínu, která může pracovat v říčních a mořských proudech a přílivových vlnách ve velkém rozsahu rychlostí a hloubek bez konstrukce přehrad. Funkčnost turbíny byla vyzkoušena v různých verzích na modelech v řekách. Firma hledá partnery pro společný podnik a výrobní smlouvu.

   

  Nabídka vysokovýkonného generátoru s permanentními magnety

  TOFR20140708001

  Francouzská firma vyvinula inovativní technologii generátoru s permanentními magnety, která je vhodná pro aplikace v oblasti obnovitelných zdrojů jako např. u malých větrných a vodních mikroturbín. Výkon generátoru při nízkých rychlostech je 2-100kW. Hledá se firma pro konstrukci a zakázkovou výrobu generátoru. Hledají se partneři pro výzkumnou spolupráci pro specifické začlenění a optimalizaci generátoru.

   

  Bezpilotní letoun s neomezenou délkou letu

  TOES20150731001
  Španělská společnost specializující se na vývoj dálkově ovládaných létajících prostředků navrhla a vyrobila inovativní bezpilotní letoun s neomezenou délkou letu. Letoun je vhodný pro globální monitorování, sledování a průzkumné mise. Mezi další výhody patří nízké provozní náklady a snadná údržba. Společnost hledá partnery pro obchodní a technologickou spolupráci.

   

  Kompozitní stavební materiál z přírodního jílu a recyklovaných skelných vláken

  TOGR20140422003
  Řecké technologické a vývojové centrum vyvinulo vysoce kvalitní cihly z přírodního jílu a skelných vláken získaných recyklací izolačních materiálů použitých ve stavebnictví a letectví. Společnost hledá partnery pro obchodní a technologickou spolupráci.

   

  Patentovaná technologie elektrického kapilárního svařování při nízké teplotě

  TOBR20140911001

  Brazilská společnost z hutního sektoru, vyvinula patentovanou technologii elektrického kapilárního svařování při nízké teplotě. Společnost má zájem o licenční smlouvu a hledá silné partnery ve velkých společnostech nebo investory v průmyslovém segmentu- svařování, údržba a průmyslové inženýrství.

   

  Technologie nátěru a sušení akustických panelů vyrobených z konopí

  TRAT20150320001

  Rakouská společnost vyvinula zvuk pohlcující panely vyrobené z konopí pro použití na vnitřní stěny a stropy. Firma hledá subdodavatele s vhodnou technologií pro povrchovou úpravu panelů vodou ředitelným silikátovým nátěrem, který nesmí mít vliv na akustické vlastnosti. Partner je požadován pro technickou spolupráci a dlouhodobou výrobní smlouvu.

   

 • Čtenářky Marianne a Elle získají dva tisíce náramků od ALO diamonds
  ALO diamonds připravilo ve spolupráci s vydavatelstvím Burda Praha kampaň, ve které může vyhrát každá čtenářka. Výrobce šperků tak chce dostat více lidí do svých prodejen v obchodních centrech.
 • Technologie Týdne

  NABÍDKY

  Optika

  Technologie identifikační metody (otisků) vína s využitím spektroskopie
  Výzkumná skupina z italské University vyvinula jednoznačnou identifikační metodu (otisků) vína s využitím mobilních spektroskopů. Navíc aplikace umožňuje identifikovat na základě laserové analýzy anomálie produktu, aby se zabránilo podvodům, falšování a kvalitativním vadám v produktu. Hledá se technická spolupráce s průmyslem nebo výzkumná spolupráce.
  kód TOIT20141201001

  Materiály/Chemie 

  Technologie pro získání polyamidu bakteriální fermentací
  Německá univerzita vyvinula řešení, jak získat základní materiály pro výrobu nylonu a polyamidu bakteriální fermentací, aby uspokojila vysokou poptávku po tomto materiálu např. v chemickém průmyslu. Řešení se týká nové biosyntetické cesty, která vytváří 5-aminovalerát (5AVA), jako základní materiál. Laboratorní testy byly provedeny. Hledají se průmysloví partneři pro licencování a technickou spolupráci.
  Kód TODE20150924002

  Materiály/Životní prostředí

  Technologie anti smogového filtru
  Italský vynálezce vyvinul nové řešení anti-smogového filtru. Ten snižuje emise CO2 a velmi redukuje NOx a SOx , které způsobují kyselé deště a skleníkový efekt. V mnoha cílových odvětvích tento systém může významně přispět k řešení problematiky životního prostředí. Vynálezce hledá výrobní firmy, které mají zájem vyvíjet, vyrábět a distribuovat technologii na bázi licenční smlouvy nebo smlouvy o technické spolupráci.
  Kód TOIT20150922001

  Automotive/Životní prostředí

  Zařízení pro snížení emisí u spalovacích motorů
  Britská firma vyvinula zařízení, které lze montovat na motory vozidel s cílem zlepšit výkon a výrazně snížit emise výfukových plynů. Zařízení je účinné pro vznětové motory a vede ke snížení spotřeby paliva těžkých přepravních nákladních automobilů až o 20 % a snížení NOx až o 85 %. Společnost hledá joint-venture partnery z automobilového průmyslu nebo zařízení a strojů z těžkého průmyslu pro uvedení technologie na trh.
  Kód TOUK20150929001

  Nábytkářství/Design

  Technologie inteligentního a ergonomického pracoviště
  Španělská start-up firma vyvinula inovativní inteligentní a ergonomické pracoviště, které potencuje jak zdravé návyky a tvůrčí týmovou práci. Dynamicky se přizpůsobí každému pracovníkovi a měnícímu se držení těla jednotlivců a usnadňuje svým designem jednání týmu. Společnost hledá obchodní dohody s technickou spoluprací.
  Kód TOES20151002002


  Plasty/Životní prostředí

  Technologie odstraní natištěnou barvu z plastové fólie ekologickým způsobem
  Španělská společnost vyvinula nový proces pro odstranění natištěné barvy z plastových fólií používaných na pružné obaly bez použití jakékoliv organického rozpouštědla. Získá se čistá surovina bez inkoustu s vyšší ekonomickou hodnotou, oproti stejnému recyklátu s inkoustem použitelný pouze na např. odpadové pytle. Tato technologie byla úspěšně testována na průmyslové úrovni. Společnost hledá průmyslové podniky, které mají zájem o licenční smlouvu nebo dohodu o technické spolupráci.
  Kód TOES20150922001

  POPTÁVKY


  Plasty/Životní prostředí
  Poptávka po inovativním využití plastového odpadu
  Skotský podnik, který se zabývá recyklací odpadů, hledá inovativní způsob recyklace plastů, zejména plastů s vysokou hustotou (HDPE), polypropylenu (PP) a (PET) k výrobě nových produktů. Firma by ráda spolupracovala s průmyslovými či akademickými partnery na základě licenční smlouvy nebo obchodní smlouvy.
  Kód TRUK20150716001

  Průmyslová automatizace/Robotika
  Distributor hledá výrobce v oblasti robotiky a automatizace se zájmem o vstup na trh v Severní Americe
  Kanadský distributor se zkušenostmi a výsledky hledá výrobce automatizačních řešení (robotika, zobrazovací technologie, elektro-optické a fotonické přístroje), se zájmem o vstup nebo vylepšení svojí pozice na trhu v Severní Americe. Spolupráce na základě smlouvy o obchodním zastoupení nebo dohody o distribučních službách.
  Kód BRCA20150822001

  Strojírenství/Odvodňovací technologie
  Holandská společnost působící v oblasti vývoje a prodeje drenážních a odvodňovacích technologií hledá produkty pro rozšíření svého sortimentu
  Holandská firma specializující se na řešení pro ochranu objektů a infrastruktury během přívalových srážek hledá jeden nebo více produktů pro rozšíření svého aktuálního sortimentu. Společnost má zájem o obchodní smlouvu nebo distribuci produktů.
  Kód BRNL20140904001


  Průmysl/Zabezpečovací systémy
  Společnost zabývající se systémy technického zabezpečení budov (HVAC) hledá partnera pro technologickou spolupráci
  Německá společnost se zabývá designem, výrobou, instalací a údržbou systémů technického zabezpečení budov (HVAC) pro průmyslové klienty. Firma hledá průmyslové partnery pro instalaci svých systémů.
  Kód BRDE20150807002

  ICT/Audio,video
  Technologie pro automatický přepis zvuku a videa
  Britská začínající firma hledá malé a střední podniky a výzkumné partnery s technologií, která je schopna automaticky přepisovat zvuk a video do formátu, který je snadno dostupný, vyhledavatelný, vhodný ke sdílení i archivaci. Cílem spolupráce je vytvořit produkt pro podporu různých pracovních postupů např. v oblasti žurnalistiky, právní praxe, zdravotnictví. Typ spolupráce bude upřesněn.
  Kód TRUK20150513001

   

   

 • Technologie Týdne

  NABÍDKY

  Optika

  Technologie identifikační metody (otisků) vína s využitím spektroskopie
  Výzkumná skupina z italské University vyvinula jednoznačnou identifikační metodu (otisků) vína s využitím mobilních spektroskopů. Navíc aplikace umožňuje identifikovat na základě laserové analýzy anomálie produktu, aby se zabránilo podvodům, falšování a kvalitativním vadám v produktu. Hledá se technická spolupráce s průmyslem nebo výzkumná spolupráce.
  kód TOIT20141201001

  Materiály/Chemie 

  Technologie pro získání polyamidu bakteriální fermentací
  Německá univerzita vyvinula řešení, jak získat základní materiály pro výrobu nylonu a polyamidu bakteriální fermentací, aby uspokojila vysokou poptávku po tomto materiálu např. v chemickém průmyslu. Řešení se týká nové biosyntetické cesty, která vytváří 5-aminovalerát (5AVA), jako základní materiál. Laboratorní testy byly provedeny. Hledají se průmysloví partneři pro licencování a technickou spolupráci.
  Kód TODE20150924002

  Materiály/Životní prostředí

  Technologie anti smogového filtru
  Italský vynálezce vyvinul nové řešení anti-smogového filtru. Ten snižuje emise CO2 a velmi redukuje NOx a SOx , které způsobují kyselé deště a skleníkový efekt. V mnoha cílových odvětvích tento systém může významně přispět k řešení problematiky životního prostředí. Vynálezce hledá výrobní firmy, které mají zájem vyvíjet, vyrábět a distribuovat technologii na bázi licenční smlouvy nebo smlouvy o technické spolupráci.
  Kód TOIT20150922001

  Automotive/Životní prostředí

  Zařízení pro snížení emisí u spalovacích motorů
  Britská firma vyvinula zařízení, které lze montovat na motory vozidel s cílem zlepšit výkon a výrazně snížit emise výfukových plynů. Zařízení je účinné pro vznětové motory a vede ke snížení spotřeby paliva těžkých přepravních nákladních automobilů až o 20 % a snížení NOx až o 85 %. Společnost hledá joint-venture partnery z automobilového průmyslu nebo zařízení a strojů z těžkého průmyslu pro uvedení technologie na trh.
  Kód TOUK20150929001

  Nábytkářství/Design

  Technologie inteligentního a ergonomického pracoviště
  Španělská start-up firma vyvinula inovativní inteligentní a ergonomické pracoviště, které potencuje jak zdravé návyky a tvůrčí týmovou práci. Dynamicky se přizpůsobí každému pracovníkovi a měnícímu se držení těla jednotlivců a usnadňuje svým designem jednání týmu. Společnost hledá obchodní dohody s technickou spoluprací.
  Kód TOES20151002002


  Plasty/Životní prostředí

  Technologie odstraní natištěnou barvu z plastové fólie ekologickým způsobem
  Španělská společnost vyvinula nový proces pro odstranění natištěné barvy z plastových fólií používaných na pružné obaly bez použití jakékoliv organického rozpouštědla. Získá se čistá surovina bez inkoustu s vyšší ekonomickou hodnotou, oproti stejnému recyklátu s inkoustem použitelný pouze na např. odpadové pytle. Tato technologie byla úspěšně testována na průmyslové úrovni. Společnost hledá průmyslové podniky, které mají zájem o licenční smlouvu nebo dohodu o technické spolupráci.
  Kód TOES20150922001

  POPTÁVKY


  Plasty/Životní prostředí
  Poptávka po inovativním využití plastového odpadu
  Skotský podnik, který se zabývá recyklací odpadů, hledá inovativní způsob recyklace plastů, zejména plastů s vysokou hustotou (HDPE), polypropylenu (PP) a (PET) k výrobě nových produktů. Firma by ráda spolupracovala s průmyslovými či akademickými partnery na základě licenční smlouvy nebo obchodní smlouvy.
  Kód TRUK20150716001

  Průmyslová automatizace/Robotika
  Distributor hledá výrobce v oblasti robotiky a automatizace se zájmem o vstup na trh v Severní Americe
  Kanadský distributor se zkušenostmi a výsledky hledá výrobce automatizačních řešení (robotika, zobrazovací technologie, elektro-optické a fotonické přístroje), se zájmem o vstup nebo vylepšení svojí pozice na trhu v Severní Americe. Spolupráce na základě smlouvy o obchodním zastoupení nebo dohody o distribučních službách.
  Kód BRCA20150822001

  Strojírenství/Odvodňovací technologie
  Holandská společnost působící v oblasti vývoje a prodeje drenážních a odvodňovacích technologií hledá produkty pro rozšíření svého sortimentu
  Holandská firma specializující se na řešení pro ochranu objektů a infrastruktury během přívalových srážek hledá jeden nebo více produktů pro rozšíření svého aktuálního sortimentu. Společnost má zájem o obchodní smlouvu nebo distribuci produktů.
  Kód BRNL20140904001


  Průmysl/Zabezpečovací systémy
  Společnost zabývající se systémy technického zabezpečení budov (HVAC) hledá partnera pro technologickou spolupráci
  Německá společnost se zabývá designem, výrobou, instalací a údržbou systémů technického zabezpečení budov (HVAC) pro průmyslové klienty. Firma hledá průmyslové partnery pro instalaci svých systémů.
  Kód BRDE20150807002

  ICT/Audio,video
  Technologie pro automatický přepis zvuku a videa
  Britská začínající firma hledá malé a střední podniky a výzkumné partnery s technologií, která je schopna automaticky přepisovat zvuk a video do formátu, který je snadno dostupný, vyhledavatelný, vhodný ke sdílení i archivaci. Cílem spolupráce je vytvořit produkt pro podporu různých pracovních postupů např. v oblasti žurnalistiky, právní praxe, zdravotnictví. Typ spolupráce bude upřesněn.
  Kód TRUK20150513001

   

   

 • Studenti investují na burze

  Projekt Studentbroker, který pořádá česká Fio banka ve spolupráci s českou burzou RM-SYSTÉM, startuje v těchto dnech ve dvacítce vysokých škol a univerzit v České republice a na Slovensku. Studenti mají možnost seznámit se praktickou formou s investováním na burze.

 • Výběr sporných privatizací velkých firem v ČR
  Praha - Výběr sporných privatizací velkých firem v ČR (soud začne 9. října řešit kauzu privatizace společnosti OKD z roku 2004, při níž podle obžaloby vznikla škoda 5,7 miliardy korun):
 • Podmínky prodejních akcí se zpřísní, rozhodla Sněmovna
  Praha - Podmínky pro pořádání předváděcích prodejních akcí se kvůli lepší ochraně spotřebitele asi zpřísní. Na letácích budou muset být i ceny nabízeného zboží. Pořadatelé...

 • Rusko zapojilo do bojů v Sýrii nejen letectvo, ale i námořnictvo. Zřejmě bude útoky koordinovat s USA
  Rusko ve středu intenzivně bombardovalo cíle v syrských provinciích Hamá a Idlib. Po náletech následoval pozemní útok na povstalecké bojové pozice syrské armády. Bylo použito i množství raket země-země. Rusko je podle mluvčího ministerstva obrany Igora Konašenkova připraveno přijmout americké návrhy na koordinaci operací v Sýrii.
 • Raiffeisenbank zlevnila hypotéky a nabízí bonus 4000 korun
  Podzimní „Hypodny“ Raiffeisenbank nabízí klientům až do konce listopadu letošního roku akční slevu z úrokové sazby a také mimořádný bonus 4 000 Kč při podpisu smlouvy o hypotéce.
 • Infrastruktura táhne stavebnictví vzhůru

  Výstavba a rekonstrukce infrastruktury, jejíž boom letos zažíváme, výrazně zlepšuje výsledky tuzemského stavebnictví.

 • Re:Zdravotní náklady do nákladů
  Souhlasím. Od toho je zisk :-)
 • Obchodní bilance poprvé od prosince v deficitu
  Kurz české koruny proti euru se včera stabilizoval těsně nad úrovní 27,10 CZK/EUR, když obchodování probíhalo v úzkém pásmu dvou haléřů.
 • Víme, kde najdete ty nejúžasnější pekárny na světě
  Nejzajímavější pekárny najdete na místech, kde byste je nečekali. Třeba pod železničním mostem. To jsme zjistili spolu s odborníky ze společností Wellen, Dago, Jansen Display a Ipsos, když jsme jako každý měsíc zkoumali další retailovou kategorii.
 • S přípravou tendru na mýto pomůže Ťokovi firma Deloitte. Zakázku získala bez výběrového řízení
  Poradenská firma Deloitte získala zakázku za 52 milionů korun bez výběrového řízení kvůli nedostatku času. Má pomoct s přípravou mýtného tendru. Stát potřebuje nového provozovatele mýtných bran nalézt do konce příštího roku, kdy končí smlouva s dosavadním dodavatelem, společností Kapsch.
 • Šéf ČEZ: Uhlí bude třeba i po roce 2030
  Uhlí bude potřeba i po roce 2030 a to pro domácnosti i pro elektřinu. Řekl to generální ředitel společnosti ČEZ Daniel Beneš, který za ideální stav považuje energetickou soběstačnost země, což je třeba plánovat na desítky let dopředu.
 • Úvěry ze stavebního spoření jsou historicky nejlevnější, průměr poprvé pod 4 procenty

  Úrokové sazby úvěrů ze stavebního spoření i nadále klesají a jsou na historicky nejnižších úrovních. Podle statistik ČNB průměrná úroková míra všech poskytnutých úvěrů ze stavebního spoření v létě poprvé za dobu měření dat klesla pod 4 procenta. Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS) prodlužuje akci zvýhodněných úvěrů ze sazbou od 1,9 %.

 • Průmysl si drží tempo

  Velmi solidní růst a stále více zakázek charakterizují vývoj průmyslu v srpnu. Výroba se meziročně zvýšila o 6,4 %, i když ve srovnání s předchozím měsícem podle očekávání propadla. Na meziměsíčním poklesu se nepřekvapivě podepsaly dovolené v automobilkách, které představují největší část českého průmyslu. Celkově však výsledek průmyslu je velmi silný a nepochybně si toto odvětví udrží roli lídra ekonomiky i ve třetím čtvrtletí letošního roku.


 • České bankovnictví: Je bezpečné

  Luxusní stavby na prestižních místech. Ty nejhezčí domy na náměstích. Chrom, sklo, kamenná schodiště a elegantně oblečení zaměstnanci. To vše se nám vybaví při slově „banka“. Banka ale není jen onen honosný dům. 

 • Spor o nevyplacené milionové provize konkurzem nekončí

  Spor slovenské společnosti Slovdan s finančně-poradenskou společností AFS SK (později Salve Group) o nevyplacené provize se táhne již deset let. Pokusy o mimosoudní vyrovnání ztroskotaly a spor skončil u soudu. Poslední instance slovenského soudnictví se sice postavila na stranu Salve, přesto kauza nekončí.

 • Finanční žraloci: Banky, poplatkové a úrokové kejkle

  Říká se, že moudré je myslet skepticky a přitom počínat si optimisticky. S přehršlí skeptických pohledů na možné hříchy vznikající ve finanční branži se se svými čtenáři rád dělí německý publicista Günter Ogger (*1941). Finanční branže je podle něho povedeným spolkem, pro který jsou malé ryby také ryby.

 • Rok 2017: Činy, činy a ještě jednou činy

  „Mé pravé křídlo je zničeno, levé křídlo je na ústupu, situace je skvělá – útočím!“ Toto jsou slova, která pronesl generál Foch v nejtemnějších okamžicích 1. světové války. A nyní jsme opět ve stejné situaci, kdy máme dvě možnosti: buď jít ke dnu, nebo jednat.

 • Změny v daních v roce 2017

  Dne 13. ledna 2017 schválila poslanecká sněmovna vládní návrh zákona, kterým se mění některé zákony v oblasti daní. Novela potěší zejména rodiny s dvěma a více dětmi, které si budou moci uplatnit zvýšené daňové zvýhodnění. Které změny jsou nejdůležitější?

 • Líp ještě nebylo

  Daří se nám nejlépe v historii. Nezaměstnanost je zanedbatelná, mzdy stoupají, inflace se zdá být pod kontrolou, státní rozpočet je v rekordním přebytku a hrubý domácí produkt roste. Proč se obáváme budoucnosti?

 • Pojistných podvodů v životním pojištění přibývá

  Pojistných podvodů rok od roku přibývá. V loňském roce odhalily pojišťovny pojistné podvody za více než miliardu korun. Podvodníci se zaměřují především na pojištění vozidel, ale stále častěji také na životní a cestovní pojištění. 

 • Přebytek rozpočtu rozdat na důchody? Ne!

  Státní rozpočet České republiky skončil rekordním přebytkem. A volební rok nahrává porcování medvěda. Jak naložit s přebytkem rozpočtu? Rozhodně ho nerozdat např. v důchodech!

 • Inflace dosáhla cíle. Blíží se konec intervencí?

  Inflace dosáhla v prosinci dvouprocentního cíle vytyčeného Českou národní bankou (ČNB). Kolečka ČNB se dala do pohybu rychleji, než sama centrální banka předpokládala. Dosažení cíle však ještě nemusí znamenat okamžité opuštění kurzového závazku. Kdy skončí intervence a kam zamíří kurz koruny?

 • Penzijní společnosti se zbavují státních dluhopisů

  Státní dluhopisy nesou záporný výnos. Není proto divu, že se jich penzijní společnosti zbavují. U transformovaných fondů ale nemají moc možností jiných investic. Jak se to dotkne účastníků doplňkového penzijního spoření?


 • Iluze stability
  Tištění peněz svádí vlády k lenosti Trhy jsou nadhodnocené. Podívámeli se na korporátní dluhopisy, jsme už v situaci, kdy banky drží velmi málo záruk a velmi málo zástav v poměru k nízkým výnosům, za které úvěry poskytují, říká v exkluzivním rozhovoru pro týdeník Euro člen správní rady německé centrální banky AndreasDombret.
 • ILO: Nezaměstnanost mládeže v bohatých zemích klesá, v Číně roste
  Ženeva - Nezaměstnanost mládeže se v bohatých zemích snižuje, na vzestupu je ale v Číně a v Brazílii, kde zpomaluje tempo hospodářského růstu. Ve čtvrtek to uvedla Mezinárodní organizace...
 • Ilona Švihlíková: Setrvalá stagnace aneb ďábel přichází?
  Pojem setrvalé stagnace do ekonomické debaty vnesl Lawrence Summers, čímž navázal na Alvina Hansena z 30. let. Nezakrývá, že makroekonomie dnes vypadá velice odlišně od podoby před Velkou recesí. Jak sám říká, kéž by dnešní ekonomický problém spočíval v minimalizaci fluktuací. Dnes podle něj nevíme, jestli cyklus má vůbec podobu cyklu.
 • Ilona Švihlíková: Setrvalá stagnace aneb ďábel přichází?
  Pojem setrvalé stagnace do ekonomické debaty vnesl Lawrence Summers, čímž navázal na Alvina Hansena z 30. let. . sám říká, kéž by dnešní ekonomický.
 • Ilona Švihlíková: Setrvalá stagnace aneb ďábel přichází?
  Pojem setrvalé stagnace do ekonomické debaty vnesl Lawrence Summers, čímž navázal na Alvina Hansena z 30. let. Nezakrývá, že makroekonomie dnes vypadá velice odlišně od podoby před Velkou recesí. Jak sám říká, kéž by dnešní ekonomický problém spočíval v minimalizaci fluktuací. Dnes podle něj nevíme, jestli cyklus má vůbec podobu cyklu.
 • Ilona Švihlíková: Proč stagnace?
  V minulých článcích jsem se věnovala tématu setrvalé stagnace, které si získává velkou pozornost, i vzhledem k tomu.
 • Ilona Švihlíková: Problém konvergence
  Konvergence, česky sbližování, je široké téma, které se zahrnuje i fenomén dohánění, tedy přibližování se úrovni vyspělých zemí s usazenou ekonomickou strukturou. Týká se nejen tzv. rozvíjejících se zemí, jejichž symbolem se staly země BRICS, ale také zemí ve středněpříjmové pasti, kam patří i Česko. A samozřejmě je konvergence jedním z velkých témat EU a eurozóny.
 • Ilona Švihlíková: FED a míra nezaměstnanosti
  „Uuuuž?“ „Ještě ne.“ Ne, nejedná se o scénu z pohádky, kdy se očekává narození dědice trůnu. Podobně vypadá napětí, které mu svět propadá při každém zasedání FEDu a týká se možného zvýšení úrokových sazeb.
 • Ilona Švihlíková: FED a míra nezaměstnanosti
  „Uuuuž?“ „Ještě ne.“ Ne, nejedná se o scénu z pohádky, kdy se očekává narození dědice trůnu. Podobně vypadá napětí, které mu svět propadá při každém zasedání FEDu a týká se možného zvýšení úrokových sazeb.
 • Illinois uzná příspěvek jaderné energie na čisté energetice

  V americkém státě Illinois byl schválen návrh zákona, který uznává jadernoz energetiku jako čistý zdroj energie. Návrh zákona zároveň zajišťuje budoucí provoz v místních jaderných elektrárnách. Zákon dále podporuje další rozvoj obnovitelných zdrojů energie a iniciativy v oblasti zvýšování energetické účinnosti. Schválený návrh zákona podporuje další rozvoj čisté energetiky a zároveň chrání pracovní místa a udržuje konkurenceschopné

  Publikováno na webu oEnergetice.cz • Ideální teplota pro ekonomický rozvoj země je 13 stupňů Celsia

  Odborníci ze Stanfordské univerzity zjistili, že optimální teplotou pro ekonomiku je 13 stupňů Celsia. Při této teplota společnosti přeměňují přírodní zdroje, energii, kapitál a práci v hmotné statky nebo služby nejefektivněji. Současné klima s průměrnou teplotou 14,59 stupně Celsia tak ekonomice nesvědčí.

 • Ideální místo pro byznys? Stále je to Evropa

  V prvních 25 příčkách pravidelného žebříčku nejlepších míst pro podnikání se umístilo 16 zemí z Evropy. Starý kontinet je tak stále ekonomicky přívětivý pro podnikání.

 • Ideálna pôžička neexistuje, no skúsili sme nájsť k nej najbližšiu

  Píšeme na Investujeme.sk: Ako správne porovnať cenu dvoch majonéz, keď jedna udáva objem a druhá hmotnosť? Vyberiete si predsa tú, ktorá vám viac chutí. A podobne je to aj s bankovými pôžičkami. Banky ich totiž robia rozmanitými parametrami zámerne navzájom neporovnateľnými.

 • Hypotekárny trh zažije v marci tvrdý reštart

  Píšeme na Investujeme.sk: Čo prinesie rok 2016 pre hypotekárny trh? Ďalšie sprísňovanie podmienok, tvrdšie pravidlá vyplývajúce z novej legislatívy. Priaznivé prostredie, ktoré prialo hypotékam v uplynulých dvoch rokoch bude pokračovať i tento rok. V marci však nadobudne účinnosť nový zákon o úver, ktorý zásadne zmení pravidlá hry.

 • Hypoteční trh se připravuje na změnu. Vzrostou úrokové sazby?

  Píšeme na Hypoindex.cz: Přípravy na nový zákon o úvěru pro spotřebitele jsou v plném proudu na všech frontách. Přesná podoba zatím sice není známa, banky ale přípravy rozhodně nepodceňují. Zeptali jsme se bank, jaké vliv mohou mít změny na úrokové sazby. 

 • Hrozí nám opäť realitná bublina?

  Píšeme na Investujeme.sk: V médiách sa opäť objavujú správy o vznikajúcej realitnej bubline. Úvery na bývanie totiž rastú medziročne dvojciferným tempom. Objavujú sa opäť i investičné nákupy nehnuteľností. Developerské projekty vznikajú ako huby po daždi. Je teda dôvod na obavu? Zakladáme si na prepad cien realít, ako tomu bolo v rokoch 2008 a 2009? Analytik hľadá odpovede.

 • Hrozba terorismu ovlivňuje i americké akcie

  Vinou hrozby pumového útoku v Neměcku ztratily americké akciové trhy téměř všechny denní přírůstky. Nepomohly ani silné akcie maloobchodních řetězců.

 • Hra Trumpovou kartou

  Nuže, pro ty z nás, které překvapilo hlasování o brexitu – a v londýnské City takových bylo rozhodně dost – získává údiv díky americkým volbám zcela nový rozměr, a to v daleko širším měřítku. Nevím, co se v této souvislosti říká o Hillary Clintonové a její kampani – no, když se zamyslím, tak něco bych si pravděpodobně vybavil – nicméně vítězství Trumpa, spolu s výsledkem britského referenda o vystoupení z Evropské unie a rostoucím neklidem po celé Evropě, zdá se, ukazuje na vzrůstající problémy se současným stavem západního světa. Nebo přinejmenším na nelibost, s níž tento stav vnímá široká veřejnost.

 • Hrátky s DPH aneb Vláda, která zdraží pivo, padne

  Pivo je tradičním českým nápojem, který má více příznivců než kterákoli politická strana. Není proto náhodou, že se ujalo rčení: „Vláda, která zdraží pivo, padne.“ Populista, miliardář a ministr financí Andrej Babiš (ANO) toho chce nyní využít ve svůj prospěch. Ve snaze vyhrát volby prosazuje zlevnění piva.

 • Hra o Fed spěje do finální fáze

  Trhy dál hrají primárně jednu a tu samou hru – na to, kdy Fed zvedne úrokové sazby. Nic jiného před blížícím se zářijovým zasedáním americké centrální banky nepřitahuje tolik pozornosti. A není divu, něco podobného trhy naposledy zažily skoro před deseti lety – v době, kdy ještě neexistoval Twitter, Facebook se pomalu otevíral světu a Nokia vládla trhu s mobilními telefony. Jinak řečeno, je to tak dávno, že už si na to řada tržních hráčů nepamatuje a někteří z nich to ani neměli šanci zažít. Není proto divu, že jsou trhy z prvního kroku Fedu nervózní.


 • Intervence přišly letos ČNB již na více než 200 miliard korun

  Statistiky České národní banky (ČNB) ukazují, že od července do září nakoupila eura za téměř 192 miliard korun. V říjnu si centrální banka od intervencí odpočinula, ale v listopadu opět začala na devizovém trhu intervenovat. Za intervence již letos ČNB zaplatila zřejmě více než 200 miliard korun.

 • Intervence ČNB dva roky poté. Přirozené posilování kurzu by exportérům ubralo 400 miliard

  Bilance českého zahraničního obchodu by si pohoršila o 70 miliard a státní pokladna by v konečném důsledku přišla o sedm miliard korun. Konstatuje to analýza Asociace exportérů (AE) k druhému výročí zahájení intervencí ČNB.

 • Inflační daň: Budou střadatelé a dluhopisoví investoři plakat?

  Inflační daň nespí, i když pro její výběr nejsou ustanoveni daňoví úředníci. Slova politiků, hlásajících, že „naše měna je pevná a měnová reforma nebude“ a „důvěru v českou korunu jsme nepodlomili, lidé o nic nepřišli,“ bychom měli konfrontovat s historickými zkušenostmi.

 • Inflace otřásá Ruskem

  Zavládla nejistota, poprvé za několik měsíců byla prolomena psychologická úroveň 60 rublů za dolar a kurz se dostal na hodnotu 64,2 rublů. Z pohledu médií ruská centrální banka zpomalila propad tím, že až do konce roku suspendovala nákup cizích měn „pro doplnění svých devizových rezerv“. Toto mělo vyloučit další tlaky na rubl, ale následné kroky měnové politiky ukázaly, že centrální banka snížením úrokových sazeb vysílá signál poněkud jiný.

 • Inflace dosáhla cíle. Blíží se konec intervencí?

  Inflace dosáhla v prosinci dvouprocentního cíle vytyčeného Českou národní bankou (ČNB). Kolečka ČNB se dala do pohybu rychleji, než sama centrální banka předpokládala. Dosažení cíle však ještě nemusí znamenat okamžité opuštění kurzového závazku. Kdy skončí intervence a kam zamíří kurz koruny?

 • Inflace a deflace: Jak to bylo před sto lety

  Před sto lety se potvrdilo, že zlata se skutečně nelze najíst. I tak to mohla být skvělá doba. Peníze byly kryté zlatem, nastupovaly převratné technické vynálezy a vymoženosti. Rostla produktivita a vývoj v USA naznačoval, že na spotřebitele čekají hromady spotřebního zboží a světlé zítřky. Jenže vývoj šel jinou cestou – válečnou a inflační, a ani krytí peněz zlatem občany neochránilo před měnovými rozvraty. 

 • Individuální penzijní účet: Doplní penzijní fondy?

  Státní podpora spoření na penzi má své slabiny. Podporován je pouze úzký výčet produktů, jejichž využití není vždy výhodné a pro klienty žádoucí. Rozšířit možnosti by mohl individuální penzijní účet.

 • Indie zavádí vlastní investiční minci s motivem Mahátmy Gándhího

  Indická vláda v závěru minulého roku zahájila svůj zlatý vládní program, což je další významné ukotvení důležitetosti fyzického zlata na trhu. Indie je největším spotřebitelem zlata na světě, její spotřeba představuje přibližně 26% celosvětové poptávky po zlatě.

 • Index spotřebitelských cen – prosinec 2015

  Velmi nízká inflace bude tématem minimálně i pro první polovinu letošního roku. Vzhledem k rekordně nízkým cenám ropy nelze očekávat výraznější růst inflace ani na začátku letošního roku, a to navzdory zvýšení spotřební daně z cigaret a dalších tabákových výrobků. Inflace se tak bude i nadále pohybovat pod 1 % a výrazněji nad 1 % zamíří pravděpodobně teprve ve druhé polovině letošního roku. Dvouprocentní inflace se pravděpodobně nedočkáme dříve než v roce 2017.

 • INDEX EXPORTU PŘEDPOKLÁDÁ NA POČÁTKU ROKU 2016 ZPOMALENÍ TEMPA RŮSTU ČESKÉHO VÝVOZU

  Konec roku 2015 i počátek nového roku budou ve znamení pozvolného zpomalování tempa českého vývozu. Signalizuje to Index Exportu, který je sestavován za účelem předpovědi výkonnosti tuzemského vývozu na několik měsíců dopředu. Za zpomalením stojí především pokles zakázek z Německa. Index Exportu v nové podobě sestavila Asociace exportérů ve spolupráci s analytiky Raiffeisenbank.


Hitpardáda štítků