Indian Black Hills Beast oslavuje americkou tradici závodů do vrchu

Tradiční americký závod do vrchu, to je sprint do strmého stoupání v terénu. Proto měly motocykly extrémně dlouhou zadní vidlici, aby se nepřevracely „na záda“.


Zdroj: zen.e15.cz
Témata: VRCHU, DO VRCHU, BLACK, BEAST, TO, INDIAN, BLACK HILLS BEAST, HILLS, STOUPÁNÍ, HILLS BEAST

 • Ústavní soudce Vladimír Kůrka povede občanskoprávní kolegium Nejvyššího soudu
  Předseda Nejvyššího soudu ČR Pavel Šámal nedávno oznámil jméno nového předsedy občanskoprávního a obchodního kolegia soudu. S nástupem nového roku jej povede ústavní soudce Vladimír Kůrka.
 • Je nejvyšší čas přezout na zimní pneumatiky
  V období od 1. listopadu do 31. března mají motoristé vybavit své vozy zimními pneumatikami. I když zákon nestanoví přímo „všeobecnou povinnost“, nikdy se neví, jaké povětrnostní podmínky řidiče po cestě potkají a jak dramaticky se mohou změnit. Proto lze doporučit zimní pneu, jakmile teploty klesají pod 7 °C. Lépe být připraven než zaskočen.
 • V Praze že je draze? Srovnání cen potravin vás překvapí
  V Praze jsou oproti zbytku republiky vyšší platy, ale i vyšší ceny nájmů a služeb. Platí to ale i o potravinách? Možná budete překvapeni!
 • Tržby z mobilů dosáhly ve 3. čtvrtletí rekordního podílu téměř 7 %
  Tržby z mobilů neustále rostou, ve 3. čtvrtletí dosáhly s podílem 6,7 % nového maxima. Historicky poprvé také dosáhly konverzního poměru 1 %.
 • Odborníci na ovocné stromy odhalili zajímavé odrůdy hrušní v Českém středohoří
  Jakubka a Kozačka. Tak se jmenují staré odrůdy hrušní, které byly nalezeny v krajině Českého středohoří při nedávném mapování ovocných stromů. Hrušeň Jakubka vytváří mohutné stromy. Obvod kmene nalezené hrušně dosahoval ve výšce 1,30 m nad zemí dvou metrů. V intenzivněji obdělávané krajině mají tyto stromy nezastupitelnou roli pro bezobratlé živočichy.
 • Aktuální dotační možnosti

  Na podzim 2016 probíhá nebo bude otevřeno hned několik výzev na podporu podnikání nebo oblasti vědecko-výzkumné spolupráce, ať už na národní nebo mezinárodní úrovni.
  Jedná se o výzvy v operačních programech především podpora pro MSP v OP Podnikání pro konkurenceschopnost (OP PIK), dále se blíží cut-off day mezinárodního programu EUROSTARS 2 nebo uzávěrka programu Interreg DANUBE, podporující středoevropskou spolupráci.
  Podrobnější informace k výzvám najdete na webových stránkách Enterprise Europe Network v záložce „Financování“.

   

 • Příběh úspěšné spolupráce mezi českou firmou MIDARO, s.r.o. a italskou firmou Cascina San Cassiano srl

  Česká společnost MIDARO, s.r.o. se již od roku 2005 specializuje na maloobchodní prodej pravých italských a francouzských delikates. V nabídce firmy se nachází široký sortiment čerstvých, balených i nakládaných potravin, které nejsou běžně zastoupeny na českém trhu. Prostřednictvím svého obchodu v centru města Plzeň společnost nabízí vysoce kvalitní potravinářské výrobky (sýry, těstoviny, olivové oleje, lanýžové produkty, delikatesy z ryb a další) a spolu s kvalitním servisem se snaží uspokojit i nejnáročnější klientelu.

  V roce 2014 se jednatelka firmy MIDARO, s.r.o. obrátila na místního partnera sítě Enterprise Europe Network – BIC Plzeň s požadavkem o nalezení nových výrobců nebo dodavatelů francouzských a italských delikates pro rozšíření své produktové řady. Na základě přesných specifikací bylo pro firmu vypracováno tzv. business review, které pomohlo zmapovat ekonomickou situaci a tržní pozici firmy. Dále byla vystavena poptávka firmy v databázi mezinárodní sítě Enterprise Europe Network pro nalezení vhodného obchodního partnera.

  Na základě přesně specifikovaného kooperačního profilu, firma obdržela za rok 2014 celou řadu obchodních nabídek od italských a francouzských výrobců a dodavatelů. Celkem bylo předáno 37 kontaktů na potenciální partnery, přičemž k uzavření obchodu došlo se dvěma italskými firmami. Jednou z nich byla také společnost Cascina San Cassiano srl, která patří mezi kvalitní výrobce italských delikates. Krátce po předání kontaktu firmy zahájily obchodní jednání, které vyústilo v realizaci obchodu – tj. k dodávce italských potravin do České republiky. V současné době se jedná již o druhý úspěšný obchod s touto italskou společností.

 • Nový praktický průvodce o nakládání s duševním vlastnictvím v programu Horizont 2020

  Přehledně a srozumitelně napsaná praktická příručka připravená specialisty Evropského helpdesku pro otázky práv z duševního vlastnictví seznamuje čtenáře krok za krokem s hlavními zásadami a pravidly ochrany a využívání duševního vlastnictví v projektech programu Horizont 2020, během jednotlivých fází projektového cyklu i po formálním ukončení projektu. Tuto příručku, která je určena hlavně pro pracovníky malých a středních firem, mohou využít i další zájemci o uvedený evropský program z akademických nebo výzkumných organizací.

  Publikace je ke stažení zde.

 • Úspěšný Kontakt-Kontrakt 2015

  Noviny píší o tom, co bylo včera, na internetu najdete informace, co se stalo před chvílí, ale veletrh je médiem, ukazujícím pohled do budoucnosti. I o tom hovořil generální ředitel společnosti Veletrhy Brno, a. s. při zahájení 57. ročníku MSV v Brně. Jeho pravidelnou součástí je Kontakt-Kontrakt, dlouhodobá platforma pro stimulaci mezinárodní i tuzemské spolupráce, realizovaná Regionální hospodářskou komorou Brno v rámci sítě Enterprise Europe Network.

  Její další pokračování se konalo 14. - 15. 9. 2015 během nejvýznamnějšího průmyslového veletrhu ve střední Evropě. 231 společností z 18 států z řad veletržních vystavovatelů a návštěvníků, zahrnující i početné zastoupení zahraničních účastníků, především ze Slovenska, Rakouska, Maďarska nebo Ukrajiny včetně zapojení firem z atraktivních trhů, jako Německo, Turecko či Jižní Korea realizovalo přes 800 jednání.

  Jde o úspěšný koncept, který propojuje veletrh s individuálními obchodními kontakty v podobě schůzek s přesným časovým harmonogramem. Hlavním účelem nejsou jen předem připravená b2b jednání přihlášených účastníků a první osobní setkání potenciálních partnerů u jednacího stolu, ale i dlouhodobá příprava, asistence a podpora organizátorů před, během a po vlastní akci v podobě balíčku poradenských činností a vzdělávacích služeb s cílem dovést nastartovaná jednání až do fáze uzavřených dohod o spolupráci. Jak celá věc funguje? Aby si účastníci našli k jednání ty nejvhodnější protějšky, při registraci vyplní profil popisující firemní aktivity a nabízený či poptávaný typ spolupráce. Registrační profily jsou následně zveřejněny v elektronickém katalogu, ze kterého si účastníci vyberou potenciální partnery k jednání a výsledek obdrží v podobě individuálního rozvrhu obchodních schůzek Přihlášeným dává záruku jednacích prostor přímo v areálu výstaviště, volný vstup na veletrh a především jistotu obchodních jednání.

  Aktivně se letošního ročníku akce Kontakt-Kontrakt účastnili i zástupci 3 fakult Vysokého učení technického v Brně či Mendelovy univerzity, s cílem podpořit vzájemné vzdělávací a výzkumné aktivity, vedoucí ke zvýšení konkurenceschopnosti podniků, přiblížení se potřebám praxe a vytvoření silnějších vazeb mezi průmyslem, vysokými školami a výzkumem. Exportní aktivity bylo dále navíc možné projednat i s 10 zahraničními kancelářemi agentury CzechTrade a možnosti rozvoje podnikání diskutovat s představiteli Agentury pro podporu podnikání a investic CzechInvest. Expozici RHK Brno navštívil i předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka, velvyslanec ČR v Německu J.E. Tomáš Podivínský nebo prezident HK ČR Vladimír Dlouhý.

  Kontakt-Kontrakt 2015 byl zajišťován RHK Brno jako hlavním realizátorem v rámci českého konsorcia sítě Enterprise Europe Network a všemi jeho členy.

   

 • TC AV ČR je ESA Technology Transfer Broker pro Českou republiku

  Technologické centrum AV ČR zvítězilo v národním tendru na zajištění služeb brokera technologického transferu pro Evropskou kosmickou agenturu (European Space Agency-ESA) v České republice a stalo se tak organizací s tímto statusem s celostátní působností. Tendr vyhlásilo Ministerstvo dopravy, gestor kosmických aktivit v ČR, které v rámci podpory technologického transferu usilovalo od roku 2013 o zapojení ČR do sítě zprostředkovatelů technologického transferu ESA Technology Transfer Network. Od 1. září 2015 je tedy ČR zapojena do této významné sítě a má svého „makléře“ (brokera) transferu znalostí a transferu technologií.

  Tiskovou zprávu, kterou jsme k této události vydali, naleznete na tomto odkazu nebo v příloze níže. • Indexy v USA rostou
  US indexy v kladných číslech, index S&P testuje návrat nad hranici 200 MA.brbrp Americké akcie se od otevření drží v kladných hodnotách a pokračují tak v umazávání ztrát, které si připsaly na konci minulého týdne....
 • Indexy světových burz, Akcieatrhy.cz
  cz nabízí kurzy měn, kurz dolaru, kurz eura, akcie, cenu zlata, dividendy, investice, forex, binární opce, cenné papíry, burzy, recenze a cílové ceny
 • Indexy druhý den v červeném
  US indexy oslabily druhý den v řadě a mírně tak korigují silné růsty ze začátku měsíce. Kromě vybírání krátkodobých zisků za dnešním poklesem stály slabší maloobchodní tržby a ziskové varování ze strany Wal-Martu (-10%).brbrpIndex strongDow...
 • Indexy Dow Jones, Nasdaq, S&P, DAX, WIG | Akcie.cz
  Indexy burz v USA, Německu a Polsku. Dow. Jones, Nasdaq, Standard & Poor's, DAX, WIG.
 • Indexy cen vývozu a dovozu - říjen 2015
  V říjnu 2015 vývozní ceny meziměsíčně klesly o 0,1 %, dovozní ceny o 0,3 %, směnné relace dosáhly hodnoty 100,2 %. Meziročně se vývozní ceny snížily o 3,0 %, dovozní ceny o 3,7 %, směnné relace dosáhly hodnoty 100,7 %. Meziměsíční srovnání: Vývozní..
 • Indexy Atlantik
  Společnost ATLANTIK FT byla založena v roce 1993. Od
 • Index VXX indikuje rostoucí obavy investorů v USA
  Index krátkodobé volatility VXX po dnešním výplachu na asijských trzích, který se v průběhu dne přenesl i na evropské burzy, v předobchodní fázi roste o 8 %. Dnešní vývoj indexu ukazuje graf níže.brbrpa
 • Index strachu již nevykazuje známky strachu
  Může se zdát, že akciové trhy zažívají období nadstandardně vysoké volatility (neboli vysoké výkyvy cen akcií). Není výjimkou, že akciové trhy skáčou i o 3 % denně, investoři tu vybírají krátké zisky, tu realizují stop loss pokyny. Zdání ale klame.
 • Index strachu již nevykazuje známky strachu
  Může se zdát, že akciové trhy zažívají období nadstandardně vysoké volatility (neboli vysoké výkyvy cen akcií). Není výjimkou, že akciové trhy skáčou i o 3 % denně, investoři tu vybírají krátké zisky, tu realizují stop loss pokyny. Zdání ale klame.
 • Index strachu a úroková politika. Co napoví historie?
  V tuto chvíli sledují investoři z celého světa několik hlavních fundamentů. Vyjma dění na čínských akciových trzích je čím dál tím více aktuální otázka ohledně vývoje americké úrokové politiky. Přistoupí Federální rezervní systém během svého zářijového zasedání k prvnímu navýšení úrokových sazeb za posledních bezmála deset let, či nikoliv? Odpověď zůstane neznámá, alespoň do 17. září.

 • Indická ekonomika roste rychleji než čínská. Další růst má navíc podpořit sjednocení daní
  Indická ekonomika je na vzestupu, ve třetím čtvrtletí předehnala Čínu. Zrychlení ekonomiky je impulzem pro vládu v čele s premiérem Módím. Další velké ekonomiky jako Rusko a Brazílie v poslední době zažívají útlum.
 • Indická ekonomika ve fiskálním roce do konce března poroste o 7,6 %, (odhad byl 7,4 %)
 • Indická firma udělala průlom v technologii pro zachytávání oxidu uhličitého

  Společnost Carbonclean přišla s novou technologií. Technologie CCU zachytí CO2 ze spalin a přemění ho na jedlou sodu. Celý proces je ekonomicky soběstačný a podle Carbonclean nepotřebuje k provozu žádné dotace. Server The Guardian informoval o velkém pokroku v technologii pro zachytávání CO2 v jižní Indii.  Zde funguje komerční továrna, která zachytává CO2 z vlastního uhelného zdroje a přeměňuje oxid

  Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • Indická letiště budou vyrábět elektřinu ze slunečního záření

  Indický ministr pro letectví oznámil plán na instalaci fotovoltaických panelů na letištích po celé zemi. Celková kapacita solárních elektráren přesáhne 140 MW. Pro Indii to znamená další krok ke splnění ambiciózního cíle v této oblasti. Loni indická vláda rozhodla, že se zaměří na výrobu elektrické energie ze slunce. Do té doby upřednostňovala spíše větrné elektrárny. Za

  Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • Indická mise nejbohatší Češky začíná
  Sebevědomý průmyslový koncern GHH-Bonatrans Group spustí už za osm dní výrobu ve svém nově vybudovaném závodě v Indii. Je to první krok k dříve zanedbané východní expanzi. Český výrobce železničních kol, náprav a dvojkolí má plány mimo Indie také v Číně, kde doteď dominují jeho dva hlavní evropští konkurenti. Na výboje do ciziny je v Bonatransu dostatek vlastních peněz i levného externího financování.
  Poznámka: Článek je přístupný pouze registrovaným uživatelům.
 • Indická vláda vypsala tendry na 20 GW ve FVE

  Indie postupně naplňuje své ambiciózní cíle v oblasti využívání obnovitelných zdrojů energie, a proto se tamní vláda rozhodla pro letošní fiskální rok vypsat tendry na nové fotovoltaické zdroje o výkonu přesahujícím 20 GW. Do konce roku se očekává, že instalovaný výkon FVE by tak mohl narůst o dalších 10 GW. Indická vláda se rozhodla vypsat tendry na solární

  Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • Indické ropné společnosti budou investovat do solární energetiky

  Indická vláda oznámila, že dva z indických zpracovatelů ropy budou masivně investovat do zřízení rozsáhlých solárních elektráren ve státě Madhjapradéš o celkovém instalovaném výkonu 2,5 GW. Ambice v sektoru solární energetiky má Indie nicméně podstatně větší. Indické ministerstvo ropy nedávno podepsalo dohodu s vládou ve státě Madhjapradéš ve střední Indii. India Oil Corporation a Oil

  Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • Indický magnát koupil za rekordní tři miliardy někdejší americký konzulát
  Indický magnát koupil nemovitost v Bombaji, která kdysi bývala sídlem indického mahárádži a později americkým konzulátem. S cenou, která dosáhla v přepočtu 2,7 miliardy korun, se jedná o nejvyšší sumu, jaká byla kdy zaplacena za obytný objekt v zemi, napsal zpravodajský server The Times.
 • Indický miliardář koupil v Bombaji nejdražší rezidenci všech dob
  Indický magnát koupil nemovitost v Bombaji, která kdysi bývala sídlem indického mahárádži a později americkým konzulátem. S cenou, která dosáhla v přepočtu 2,7 miliardy korun, se jedná o nejvyšší sumu, jaká byla kdy zaplacena za obytný objekt, uvádí zpravodajský server The Times.
 • Indický projekt Smart Cities naráží na nedůvěru
  Indický premiér Nárendra Módí je muž velkých vizí. Ještě než se dostal minulý rok do čela vlády, sliboval svým občanům projekt „100 chytrých měst“. Letos v létě však podle deníku the New York Times Módí před veřejností přiznal, že sám neví, co přesně tento termín znamená. Teď už ale projekt dostává zřetelnější obrysy.

 • Hvězdně obsazená sci-fi pohádka nešlape
  Pokud jste nečetli stejnojmenný bestseller Andyho Weira, může vám novinka Marťan na první pohled připadat jako volné pokračování Interstellaru; přinejmenším hned poté, co Jessica Chastainová nechá na Marsu samotného Matta Damona, kterého omylem považuje za mrtvého. Ovšem nejen v porovnání s emocionální sci-fi Christophera Nolana je Marťan velmi lehké a optimistické vesmírné dobrodružství, u nějž místo klasiky hraje ABBA.
 • Hrad, kde vám bude pít Drákula krev
  Chtě nechtě, pro mnoho turistů je Rumunsko zemí hraběte Drákuly. Mýtus o legendárním upírovi přivádí ročně do Transylvánských Alp i statisíce Američanů nebo Asijců, kteří by zřejmě jinak Rumunsko ani nenašli na mapě. A v centru tohoto povyku stojí údajný „Drákulův hrad“ Bran.
 • Honda Civic desáté generace se předvádí na nových fotografiích
  Na evropský hatchback nové desáté generace modelu Honda Civic si ještě musíme počkat, ale protože je nový Civic globální model, bude mít s americkým a asijským sedanem mnoho společného. Například interiér bude velmi podobný.
 • Honda Civic desáté generace se předvádí na nových fotografiích
  Na evropský hatchback nové desáté generace modelu Honda Civic si ještě musíme počkat, ale protože je nový Civic globální model.
 • Hlad & Žízeň - E15.cz / Zen
  E15 - ekonomické zprávy, novinky z byznysu, finance, burzovní zprávy, kurzy měn
 • HBO zve do nejzábavnějšího pekla roku
  Stanice HBO na svém hlavním kanále v pondělí večer uvedla čtyřicetiminutový televizní snímek 7 dní v pekle. Parodický film zesměšňující tenis, sportovce i současná televizní klišé lze bez obav označit za to nejzábavnější, co letos v audiovizi vzniklo.
 • Harleye se valí na Prahu
  Tento víkend proběhne v hlavním městě druhý ročník akce Prague Harley Days. Není to tradiční sraz, pořadatelé zvou celé rodiny a nabízejí jim odpovídající program.
 • Harlan Coben představil další mistrovský thriller
  Dlouhodobé osamění a touha být milována přiměje newyorskou policistku Kat Donovanovou hledat partnera nebo alespoň milence na zdánlivě seriózní internetové seznamce. Mezi tvářemi mužů nalézá bývalého snoubence, jenž ji opustil před 18 lety. Kat jej zkontaktuje a začne se odvíjet neuvěřitelný příběh plný špinavých podvodů a zákeřných vražd.
 • Hamann zvýšil výkon Porsche Macan S Diesel na 310 koní
  Pokud máte pocit, že Porsche Macan S Diesel potřebuje pořádný tuning a bodykit, obraťte se na společnost Hamann, která vám toto menší SUV automobilky Porsche patřičně upraví. Vedle rozšířených blatníků a nových nárazníků se spoilery a difuzory dostanete i 22" kola s pneumatikami Continental SportContact 6.
 • Galerie dětem zpřístupní velké umění
  Termín formální experiment se v literatuře často používá především pro popsání netradičně napsaného textu. V posledních letech se však stále častěji objevují i jiné typy experimentů související spíše se samotnou podstatou knihy. Ta přestává být lineárním uměním, i do knih se dostává velká míra interaktivity.

 • Kamila Boudová: Rozhněvaná mladá žena
  Má ráda módu, živí se konzultacemi pro návrháře a pořádá semináře o tom, jak postavit módní byznys. Přesto, nekupuje si oblečení a jména některých oděvních značek jsou pro ni sprostá slova.
 • Kamila Boudová: Rozhněvaná mladá žena
  Má ráda módu, živí se konzultacemi pro návrháře a pořádá semináře o tom, jak postavit módní byznys. Přesto, nekupuje si oblečení a jména některých oděvních značek jsou pro ni sprostá slova.
 • Kahn opět nabízí Defender 6x6. Tentokrát je cena skoro lidová
  Šestikolový Land Rover Defender jsme si mohli prohlédnout na stánku Kahn Design letos v Ženevě. Aktuálně se zmíněná společnost k tématu Defendera s trojicí náprav vrátila, tentokrát ovšem v trochu jednodušší formě, s karoserií pick-up a za výrazně nižší cenu.
 • Josh Brolin: Všichni děláme věci, které bychom dělat neměli
  Má za sebou drogovou závislost, která zabila řadu jeho kamarádů, krádeže aut, dva rozvody, protialkoholní léčbu, dlouhé čekání na úspěch i oscarovou nominaci. Mezi své nejextrémnější zážitky nicméně počítá přípravu na svou novou roli v dramatu Everest. V něm si zahrál Becka Weatherse, muže, který v květnu 1996 jen stěží a za cenu amputací prstů, části paže a nosu přežil bouři v Himalájích.
 • Johnny Depp je v Benátkách za gangstera
  Další z očekávaných světových premiér 72. benátského festivalu přivezla na Lido další velkou hvězdu, Johnnyho Deppa. Ten si v novince Black Mass: Špinavá hra zahrál (po Johnu Dillingerovi z Veřejných nepřátel) znovu skutečného gangstera, tentokrát Jimmyho Bulgera.
 • Jeremy McCarthy: Proč je dobré býti zticha
  Negativní emoce slouží soustředění, pozitivní zase podporují kreativitu. Východ nás zase může učit, jak si vzít čas jen pro sebe. Potřebujeme toto všechno, říká ředitel spa hotelů Mandarin Oriental a světový expert na wellness Jeremy McCarthy.
 • Janet Jacksonová příští rok v dubnu poprvé vystoupí v Česku
  Americká zpěvačka, skladatelka, producentka, tanečnice a herečka Janet Jacksonová vystoupí 20. dubna. příštího roku v pražské O2 areně.
 • Janet Jacksonová příští rok v dubnu poprvé vystoupí v Česku
  Americká zpěvačka, skladatelka, producentka, tanečnice a herečka Janet Jacksonová vystoupí 20. dubna příštího roku v pražské O2 areně.
 • Jan Bílý: Sluníčkáři vs. armagedonovci
  Sedím na zahradě a pozoruji přírodu. Tedy takovou tu poněkud ochočenou – staré ovocné stromy, sousedovy ovce, zpívající ptáky (ti jsou divocí) a kohouta, který od rána doteď (půl druhé odpoledne) vykřikuje, že je nejvyšší čas se probudit. Ráno zapršelo, takže po dlouhém suchu se trávník zase trošku zazelenal a vše vypadá mírumilovně a celkem v pořádku.
 • Jake Gyllenhaal: Při premiéře Everestu v Benátkách jsem brečel
  Po roli boxera v Bojovníkovi se Jake Gyllenhaal letos v kinech představil jako horolezec, v hrané vzpomínce na skutečnou himalájskou tragédii z roku 1996 Everest. Populární čtyřiatřicetiletý americký herec známý z filmů Donnie Darko, Zkrocená hora nebo Zodiac se díky novince dostal do hor, kde mohl opět otestovat svou fyzičku.

Hitpardáda štítků