InfiniteFocusG5

Zlatá medaile MSV Brno 2015 pro automatizaci, měření a regulační techniky, senzorové techniky a robotiky

Alicona je celosvětovým dodavatelem optických 3D řešení pro měření povrchu, která umožňují dosáhnout těch nejvyšších kvalit při výrobě. Základní kompetencí je měření tvaru a hrubosti i u tvarově rozmanitých a miniaturních předmětů. Díky klíčové technologii Focus-Variation společnost Alicona nabízí kombinaci funkcí mikro souřadnicových měřicích přístrojů (CMM) se systémem pro měření povrchu. Díky tomu může zákazník přesně měřit tvar i hrubost komponentů na zvolené ploše. Tato stabilní a odolná technologie zajišťuje opakovatelné a ověřitelné měření i ve výrobním prostředí.

Celý článek...


Zdroj: www.technikaatrh.cz
Témata: MĚŘENÍ, CENÍK INZERCE, ČASOPISU, CENÍK, ČÍSEL, ČÍSLO, SVĚTEM, V ČASOPISE, PRO MĚŘENÍ, ČASOPIS T

 • Zájemců o ždárský ŽĎAS je dost. Požadovaná cena současného vlastníka je ale odradí
  Železiarne Podbrezová prodávají s pomocí Deloitte české strojírny ŽĎAS. Možní zájemci už byli osloveni a ještě na podzim se očekává jejich vyjádření. Podle informací motejlek.com si slovenský vlastník představuje částku, kterou bude ochoten zaplatit jen málokdo. Železiarne Podbrezová a jejich česká dcera ŽĎAS se dosud nevzpamatovaly z pádu, který je potkal v roce 2009.
  Poznámka: Článek je přístupný pouze registrovaným uživatelům.
 • Dlouhotočný CNC automat MANURHIN K´MX 816 CLEVER

  Zlatá medaile MSV Brno 2015 pro technologie a techniku konvenčního i nekonvenčního obrábění, tváření a metod rapid prototyping

  MANURHIN K'MX 816 CLEVER je nejproduktivnější model z výrobního programu dlouhotočných automatů vyvinutý v TAJMAC-ZPS. Pracuje s osmi nezávislými lineárními osami a dvěma vřeteny s rotačními C-osami. Je určen k obrábění složitých součástí z tyčového materiálu do Ø 16 mm. V základním provedení je osazen 32 nástroji. Z toho 14 může být poháněných. Možnost práce čtyřmi nástroji současně výrazně snižuje čas obrábění.

  Celý článek...

 • FastMIG X

  Zlatá medaile MSV Brno 2015 pro technologie a techniku ve zpracování plastů a kompozitů, svařování, slévání, montáží a povrchových úprav

  Multiprocesní zdroj CC/CV pro synergické pulsní svařování MIG/MAG, MMA, TIG. Speciální SW pro optimalizaci svařování. Mobile Control - řízení a nastavení parametrů pomocí tabletu nebo smartphonu. Funkce pro měření napětí na oblouku.

  Celý článek...

 • Elektrárna Dukovany odstaví dva bloky kvůli kontrole svárů
  Dukovany (Třebíčsko) - V Jaderné elektrárně Dukovany budou neplánovaně odstaveny dva výrobní bloky kvůli kontrole svárů. Odstávky potrvají několik týdnů, řekl dnes ČTK mluvčí...
 • Elektrárna Dukovany odstaví dva bloky kvůli kontrole svárů
  Dukovany (Třebíčsko) - V Jaderné elektrárně Dukovany budou neplánovaně odstaveny dva výrobní bloky kvůli kontrole svárů. Odstávky potrvají několik týdnů, řekl dnes ČTK mluvčí...
 • PAKETO otevřelo nový provoz (Firmy)

  Ve čtvrtek proběhlo slavnostní otevření nového výrobně skladovacího provozu společnosti G.N.P. spol. s r.o. ve stávajícím areálu  firmy ve Vsetíně-Bobrkách. V rámci slavnostního otevření nového provozu byl představen nový projekt PAKETO.ONE zaměřený na výrobu kartonových P.O.S. & P.O.P produktů, který vznikl vyčleněním ze stávající činnosti firmy působící v oblasti obalů z vlnité lepenky a provozující specializovaný e-shop PAKETO.CZ.

  pokračování »

 • Chcete mít doma palírnu? Potřebujete povolení, i když to nebudete prodávat
  Mít podnikatelský nápad nutně neznamená, že jeho realizace bude zcela bez potíží. Jak je to s výrobou domácích likérů za účelem zisku či vlastní potřeby?
 • RUDA - Robot pro hledání osob v závalech a lavinách

  Zlatá medaile MSV Brno 2015 pro automatizační, měřicí a řídicí


  Robot je určen pro záchranné složky jako podpůrný automatizovaný prostředek pro hledání žijících osob v závalu či pod lavinou. Obsahuje unikátní řešení modulární robotické platformy s různými senzorickými systémy pro detekci přítomnosti osoby za překážkou (např. zával či lavina).

  Celý článek...

 • CME se bude zbavovat neklíčových aktivit
  Management mediální skupiny včera uvedl, že zvažuje do konce roku prodej neklíčových aktivit společnosti. Mělo by se jednat o kina v Rumunsku.
 • Internetová reklama v srpnu dosáhla hodnoty 429 milionů Kč
  V srpnu 2015 zaznamenala oblast internetové displejové reklamy nárůst o osm procent. Žebříčku zadavatelů vévodí společnost Internet Mall. Průzkum provedla agentura Nielsen Admosphere.


 • Infineon Technologies po výsledcích za 4Q roste o 13 % na 13letá maxima
  Akcie výrobce mikročipů Infineon Technologies míří k 13letým maximům po výsledcích za poslední čtvrtletí fiskálního roku 2015. Společnosti se dařilo především v oblasti správy energií a bezpečnosti.brbrtable thead
 • Infekce uznatelné pro invalidní důchod

  Jak závažná je hepatitida, lymská borrelióza nebo toxoplazmóza? Infekce a jejich stupně pro účely invalidního důchodu popisuje vyhláška Ministerstva práce a sociálních věcí č. 359/2009 Sb. Posudkový lékař, respektive orgán sociálního zabezpečení vyčíslí závažnost zdravotního postižení procentuálně. Infekce POLOŽKA  DRUH ZDRAVOTNÍHO POSTIŽENÍ PROCENTA 1 Chronické virové hepatitidy – B,C, D Posudkové hledisko: Při stanovení míry poklesu […]

  Příspěvek Infekce uznatelné pro invalidní důchod pochází z KupníSíla.cz

 • Infarkt před třicítkou je u podnikatelů běžný, varuje expertka. Pomůže vynechat kafe a raději jít ven
  Věra Adámková má řadu mladých pacientů ve vysokých pozicích, u nichž se objevují vážné civilizační choroby. Může za ně mimo jiné hektický životní styl, říká přednostka Pracoviště preventivní kardiologie Institutu klinické a experimentální medicíny v Praze. Podle lékařky je u manažerů vidět zesilující trend zanedbávání léčby.
 • Infarkt před třicítkou je u podnikatelů běžný
  Věra Adámková má řadu mladých pacientů ve vysokých pozicích, u nichž se objevují vážné civilizační choroby. Může za ně mimo jiné hektický životní styl, říká přednostka Pracoviště preventivní kardiologie Institutu klinické a experimentální medicíny v Praze. Podle lékařky je u manažerů vidět zesilující trend zanedbávání léčby.
 • Inexpensive Essay Composing Program
  Our report formulating services are targeted to help you pupils contend with their writing duties. We discover how stressful professors could be, getting a variety of functions and causing you to confused with scholastic crafting. That’s when essay writing service uk go to aid you to, whichever particular publishing assignment you must entire. Irrespective of […]
 • Ineos koupil pole s plynem v Severním moři
  Londýn - Švýcarská chemická společnost Ineos koupila od firmy DEA Group všechna její plynová pole v britské části Severního moře.
 • Ineos koupil od ruského miliardáře pole s plynem v Severním moři
  Londýn - Švýcarská chemická společnost Ineos koupila od firmy DEA Group všechna její plynová pole v britské části Severního moře. Informovala o tom dnes agentura Reuters. Skupinu DEA...
 • Ineos koupil od ruského miliardáře pole s plynem v Severním moři
  Švýcarská chemická společnost Ineos koupila od DEA Group všechna její plynová pole v britské části Severního moře. Informovala o tom v neděli agentura Reuters. Skupinu DEA vlastní investiční fond LetterOne ruského miliardáře Michaila Fridmana a prodej polí nařídila britská vláda. Finanční podrobnosti transakce firmy neuvedly.
 • Ineos koupil od ruského miliardáře pole s plynem v Severním moři
  Londýn – Švýcarská chemická společnost Ineos koupila od firmy DEA Group všechna její plynová pole v britské části Severního moře. Informovala o tom dnes agentura Reuters. Skupinu DEA vlastní investiční fond LetterOne ruského miliardáře Michaila Fridmana a prodej polí nařídila Fridmanovi britská vláda. Finanční podrobnosti transakce firmy neuvedly.
 • Ineos investuje do plynu, od miliardáře Fridmana kupuje britská ložiska
  Švýcarská chemická společnost Ineos koupila od firmy DEA Group všechna její plynová pole v britské části Severního moře. Informovala o tom agentura Reuters. Skupinu DEA vlastní investiční fond LetterOne ruského miliardáře Michaila Fridmana a prodej polí nařídila Fridmanovi britská vláda. Finanční podrobnosti transakce firmy neuvedly.

 • Inflace a deflace: Jak to bylo před sto lety

  Před sto lety se potvrdilo, že zlata se skutečně nelze najíst. I tak to mohla být skvělá doba. Peníze byly kryté zlatem, nastupovaly převratné technické vynálezy a vymoženosti. Rostla produktivita a vývoj v USA naznačoval, že na spotřebitele čekají hromady spotřebního zboží a světlé zítřky. Jenže vývoj šel jinou cestou – válečnou a inflační, a ani krytí peněz zlatem občany neochránilo před měnovými rozvraty. 

 • Inflace byla loni rekordně nízká, růst HDP nezpomalil ani na konci roku
  Průměrná míra inflace za loňský rok dosáhla 0,3 procenta, o rok dříve byla 0,4 procenta. Dostala se tak na nejnižší úroveň od roku 2003. Mírně zdražily pouze služby, ceny zboží zůstaly stejné. Zanedbatelný růst cen šel ruku v ruce s prudkou rychlostí české ekonomiky. Ta ve 3. čtvrtletí podle zpřesněných údajů vzrostla meziročně o 4,7 procenta.
 • Inflace dosáhla cíle. Blíží se konec intervencí?

  Inflace dosáhla v prosinci dvouprocentního cíle vytyčeného Českou národní bankou (ČNB). Kolečka ČNB se dala do pohybu rychleji, než sama centrální banka předpokládala. Dosažení cíle však ještě nemusí znamenat okamžité opuštění kurzového závazku. Kdy skončí intervence a kam zamíří kurz koruny?

 • Inflace kvůli ropě a mléku opět zaostala za očekáváním
  AKTUALIZOVÁNO –  Inflace v březnu opět zaostala za očekáváním. Může za to hlavně levná ropa a nadbytek mléka, uvedl hlavní ekonom skupiny Roklen Lukáš Kovanda. Podle dnešních údajů Českého statistického úřadu spotřebitelské ceny v březnu zpomalily meziroční růst na 0,3 procenta z únorových 0,5 procenta. Meziměsíčně spotřebitelské ceny klesly o desetinu procenta.
 • Inflace otřásá Ruskem

  Zavládla nejistota, poprvé za několik měsíců byla prolomena psychologická úroveň 60 rublů za dolar a kurz se dostal na hodnotu 64,2 rublů. Z pohledu médií ruská centrální banka zpomalila propad tím, že až do konce roku suspendovala nákup cizích měn „pro doplnění svých devizových rezerv“. Toto mělo vyloučit další tlaky na rubl, ale následné kroky měnové politiky ukázaly, že centrální banka snížením úrokových sazeb vysílá signál poněkud jiný.

 • Inflace překvapila: V listopadu šla dolů na 0,1 procenta, Čechům zůstane víc peněz na Vánoce
  Praha - Spotřebitelské ceny klesly v listopadu proti říjnu o 0,4 %, což byl největší meziměsíční pokles cen od září 2013. Vývoj cen v listopadu ovlivnilo snížení cen ve většině oddílů spotřebního koše, z toho nejvíce v oddílech potraviny a nealkoholické nápoje, alkoholické nápoje a tabák, doprava, rekreace a kultura. Meziročně vzrostly spotřebitelské ceny o 0,1 %, což bylo o 0,1 procentního bodu méně než v říjnu.
 • Inflace přidala na tempu, do konce roku dále zrychlí
  AKTUALIZOVÁNO – Meziroční růst spotřebitelských cen zrychlil v červenci na 0,5 procenta z 0,1 procenta v červnu. Tato změna byla především důsledkem výrazného zmírnění poklesu cen v oddíle potraviny a nealkoholické nápoje. Analytici dle Bloomberg čekali meziroční růst o 0,3 procenta.
 • Inflace | pro investory
  akcie a investice, globální makroanalýza, zlato, stříbro
 • Inflace se do české ekonomiky stále nechce vrátit ...
  Inflace se do české ekonomiky stále nechce vrátit. Spotřebitelské ceny tak v prosinci zcela nepřekvapivě poklesly – tentokrát o jednu desetinu procenta – zejména díky levnějším potravinám a pohonným hmotám.
 • Inflace se od výrobců hned tak nedočkáme
  Levná ropa a následně levnější benzín a nafta strhávají ceny v průmyslu ještě více do mínusu. Meziměsíčně se průmyslové ceny snížily o 0,7 %, především díky zlevnění rafinérských produktů, nicméně ...

 • Industry 4.0 – Identifikace forem/nástrojů

  Formy/nástroje vstřikovacích lisů podléhají opotřebení, proto musí být pravidelně kontrolovány a udržovány. Intervaly prohlídek často závisí pouze na zkušenostech jednotlivých zaměstnanců nebo na ručně psaných záznamech o využití forem. Ty ale nemusí být vždy k dispozici. V mnoha případech jsou prohlídky a údržba prováděny, až když vyráběné díly nesplňují požadované parametry nebo dojde k závadě na formě. Následkem toho dochází k neplánovaným odstávkám, a tím k časovým a finančním ztrátám uživatele.

  Celý článek...

 • Hledá se ztracená spára - Technika a trh
  Zkuste se pozorně podívat na nábytek u vás doma. Konkrétně. na spáru mezi hranou a čelní plochou dvířek. Pokud. je ta vaše hodně silná
 • Hledáme obchodníka pro prodej inzerce

  Vydavatelství CCB hledá na plný úvazek uchazeče na pozici obchodník pro prodej inzerce.

  Celý článek...

 • Hlava pomazaná aneb proaktivní přístup k údržbě

  Tribotechnika jako disciplína vědy tribologie se zabývá souvislostmi mezi třením, opotřebováním a mazáním povrchů. Pro co nejmenší opotřebení těchto povrchů je pak zásadní správné mazání styčných ploch. Důležité je tak sledování stavu maziva, respektive kapaliny, která má za úkol chránit stroj před poškozením.

  Celý článek...

 • HBC-radiomatic, historie a současnost

  Kořeny společnosti HBC-radiomatic sahají již do roku 1947, kdy dva průkopníci rádiové techniky, pánové Huber a Brendel založili společnost věnující se rádiovému přenosu informací. V roce 1950 představili první civilní přenosnou rádiovou stanici v Německu pod jménem Portafon. Historie dálkových ovládání pro jeřáby a stroje se datuje od roku 1968. V tomto roce bylo postaveno a osazeno první dálkové ovládání jeřábu. Od té doby se stává firma HBC předním výrobcem rádiové techniky v oblasti dálkového řízení jeřábů a těžkých strojů.

  Celý článek...

 • GibbsCAM 2015 – s novou technologií UKM

  GibbsCAM 2015 představuje svoji novou technologii Univerzální kinematický stroj (UKM). GibbsCAM s technologií UKM byl vyvíjen pro další zjednodušení programování, poskytnutí flexibility pro snadnou podporu kinematiky nejpokročilejších CNC obráběcích strojů a přesnou simulaci všech komponent i funkcí stroje.

  Celý článek...

 • FastMIG X

  Zlatá medaile MSV Brno 2015 pro technologie a techniku ve zpracování plastů a kompozitů, svařování, slévání, montáží a povrchových úprav

  Multiprocesní zdroj CC/CV pro synergické pulsní svařování MIG/MAG, MMA, TIG. Speciální SW pro optimalizaci svařování. Mobile Control - řízení a nastavení parametrů pomocí tabletu nebo smartphonu. Funkce pro měření napětí na oblouku.

  Celý článek...

 • English summary - Technika a trh
  Polytechnic magazine T+T Technika a trh T+T Technika a trh magazine – your guide through the world of industry. A. monthly about current affairs i
 • Elektrotechnika - Technika a trh
  Veškeré prvky elektroinstalace se neustále zdokonalují. Společnost Lumius letos opět posílila poradenský i technický servis svým zákazníkům prostřednictvím Centra.
 • Ediční plán časopisu - Technika a trh
  1–2/2011 vyjde 31. 1. . uzávěrka 3. 1. . 2011) Certifikace a zkušebnictví, kompresory, vzduchotechnika, filtry, vytápění, úspory energie

 • Leonardo technology vytváří laserové robotické stanice s roboty KUKA

  Laserové svařování plastů se stalo pokrokovou a důležitou průmyslově používanou technologií v posledním desetiletí. Pokračující rozvoj nových laserů s vlnovou délkou ve viditelném spektru (zelený laser) a blízké infračervené oblasti spektra v koordinaci s vývojem souvisejících absorbérů přidaných do plastových materiálů poskytují možnost spojování dříve nespojitelných materiálů. Automobilový průmysl, zdravotnický průmysl, elektronický průmysl jsou jen některé oblasti, kde je technologie laserového svařování plastů široce realizována.

  Celý článek...

 • KOVOSVIT MAS představí na MSV Brno inovaci v obrábění

  Největší tuzemský výrobce obráběcích strojů KOVOSVIT MAS, a.s. přiváží na MSV Brno inovace v obrábění a robotické pracoviště. „Na letošním Mezinárodním strojírenském veletrhu poprvé představíme inovované soustružnické centrum, které zásadním způsobem rozšíří možnosti obrábění dílců. Jedná se o návrat ke kořenům KOVOSVITU jako dodavatele spolehlivých a tuhých soustruhů s extrémní životností," říká generální ředitel společnosti Filip Winkelhofer.

  Celý článek...

 • Kooperativní roboty na vzestupu

  Po velmi úspěšných modelech UR5 a UR10 přišla dánská firma Universal Robots v letošním roce s novinkou, která míří do nepříliš probádaných vod robotiky: šestiosý robot UR3 totiž nabízí skutečnou možnost stát se pro člověka jeho osobním, chytrým a spolupracujícím parťákem. Jeho velikost, obratnost a citlivost ho tak předurčují pro drobné práce „všeho druhu", může se pohybovat i v omezených prostorech nebo přímo na pracovním stole spolu s operátorem.

  Celý článek...

 • Kontakty redakce - Technika a trh
  Šéfredaktor T+T Technika a trh Ing. Aleš. Vítek vitek@ccb.cz tel: +420-545 222 776 mobil: 604 210 051 fax: +420-545 222 499
 • Kompresory - Technika a trh
  Přidat novou akci do kalendáře. VISI - specializované řešení pro výrobce forem a postupové nástroje. Hliník se odstěhoval do Tupes aneb Moderní technologie ve.
 • Komponenty - Technika a trh
  Laserové svařování plastů se stalo pokrokovou a důležitou průmyslově používanou technologií v posledním desetiletí. Samomazné a bezúdržbové systémy s kluznými.
 • Jak se mění byznys ve světě velkých dat

  V polovině září se uskutečnil v pražském hotelu Angelo brífing s analytiky Gartneru zaměřený na problematiku správy informací a analytiky a na změny byznysu v éře velkých dat. Stručné shrnutí a klíčové postřehy obou přednášek naleznete níže. Zájem o problematiku velkých dat – a tedy i hype, který toto téma provází, je nadále enormní.

  Celý článek...

 • Jablotron otevřel ve Španělsku první zahraniční centrum

  Součástí nové obchodní a marketingové strategie Jablotronu, českého výrobce alarmů s celosvětovou působností, je zřizování zahraničních center v zemích, které pro společnost mají do budoucna nejvyšší obchodní potenciál. Hlavním posláním těchto center je poskytnout kvalitní a efektivní servis lokálnímu trhu s aplikací těch nejvhodnějších obchodních praktik, které má společnost za 25 let svého fungování prověřené. Jako pilotní projekt otevřel Jablotron v září první zahraniční centrum Jablotron Iberia ve španělském Vigu.

  Celý článek...

 • It ve výrobě - Technika a trh
  Firma Wanet z České republiky přichází s novou vylepšenou meteorologickou stanicí určenou pro inteligentní domácnosti a jejich řízení s názvem WARIOWEATHER.
 • INX International představila nový výrobní závod v ČR

  Společnost INX Digital Czech a.s. přivítala v úterý 8. září na slavnostním otevření svého nového výrobního závodu v Praze více než 100 zákazníků a hostů. Objekt o výměře téměř 3 995 metrů čtverečních byl vybudován jako centrum poskytující služby a podporu zákazníkům využívajícím digitální řešení v Evropě, na Středním východě a v Africe a je třetím novým výrobním závodem společnosti INX International Ink Co. vybudovaným za posledních 17 měsíců – dva z těchto závodů se nacházejí v Evropě, jeden v Severní Americe.

  Celý článek...


Hitpardáda štítků