Inflace v Číně v září klesla

Meziročně stouply spotřebitelské ceny v Číně o 1,6 %, čekalo se 1,8 % po 2 % v srpnu. Výrobní ceny podle očekávání spadly o 5,9 %, stejně jako v srpnu.


Zdroj: www.investicniweb.cz
Témata: SRPNU, V SRPNU, PŘEDBĚŽNÝCH, V ČÍNĚ, ČÍNĚ, INFLACE, V ZÁŘÍ KLESLA, ČÍNĚ V ZÁŘÍ, DOHOD, INFLACE V ČÍNĚ

 • Penny Market nabízí v rámci věrnostního programu dětskou kuchařku
  Co připravit na zítřejší oběd nebo sváteční večeři? Nechte se inspirovat recepty z kuchařky Vaříme a hrajeme si s …, kterou připravil Penny Market pro své zákazníky. Vaření může být pro děti příjemná zábava, ať už mají po svém boku rodiče, kamarády, babičku nebo dědečka – tyhle dobroty budou chutnat celé rodině. Běžná cena kuchařky […]
 • Nový web Wüstenrotu pro uživatele přehlednější
  Finanční skupina Wüstenrot od října spustila nové webové stránky. Kromě inovovaného designu je internetová stránka pro klienty uživatelsky přehlednější. Došlo k zjednodušení struktury webu, který je nyní plně responsivní. Díky tomu se obsah komfortně zobrazuje na nejrůznějších typech zařízení – od počítače přes tablet až po mobilní telefon. Uživatelům nový web nabízí všechny dostupné informace […]
 • 44 % Čechů by refinancovalo svoji půjčku

  Úsporu prostřednictvím přenesení úvěru do jiné banky reálně zvažuje až 44 % Čechů. Vyplývá to z exkluzivního průzkumu společnosti GfK Czech pro banku Zuno.

  Poskytnutí úvěru bez poplatku považuje za atraktivní až 90 % respondentů. Mezi zajímavé benefity patří podle průzkumu i předčasné splacení úvěru bez poplatku (91 %), poskytnutí úvěru bez ručitele (79 %) a [...]

  Příspěvek 44 % Čechů by refinancovalo svoji půjčku pochází z Rodinné finance

 • Téměř tři z deseti lidí pochybují, že budou mít v penzi spokojený život
  Téměř tři z deseti lidí (28 procent) po celém světě pochybují, že si v důchodu budou moci dopřát takový život, jaký by chtěli. Z toho jedna desetina (11 procent) vůbec nevěří, že bude na penzi dostatečně zajištěna. Naopak 42 procent spotřebitelů se domnívá, že si budou moci dovolit život podle svých představ, přičemž 18 procent […]
 • Děti se zadlužují stále častěji, s půjčkami začínají už ve 12 letech
  Dospívající začínají se životem na dluh stále dřív, zkušenost s půjčkou má 58 procent mladých ve věku 12 až 25 let. Převážná většina z nich si přitom půjčuje opakovaně. Podle bankéřů jde o nezdravý trend. Děti si do života odnášejí špatné návyky, jak zacházet s penězi.
 • Šumperský soud otevře kauzu distribuce anabolik do věznice
  Šumperk - Před šumperským soudem dnes stane pět lidí obžalovaných v kauze údajné distribuce anabolik ve věznici v Mírově na Šumpersku. Mezi obžalovanými jsou odsouzení, ale i dozorce věznice postavený mimo službu. Případ s názvem Alcatraz se dostal před soud po dvou letech vyšetřování. Podle žalobce odkryl propracovanou distribuční síť, která dodávala odsouzeným anabolika i jiné přípravky podporující růst svalů při cvičení.
 • Odpovědný management

  Publikace známého odborníka na problematiku manažerské etiky Zdenka Dytrta se zabývá metodou vedení (leadership), která je často chápana pouze jako řízení pracovníků. Je samozřejmé, že řízení v sobě zahrnuje mimo jiné i řešení vzájemných mezilidských vztahů, tj. vztahů člověk-člověk. Leadership však navíc tento vztah obohacuje o atribut kvality člověka. Kreativního a odpovědného odborníka, stratéga i taktika, kreativního a systematického inovátora, který spojuje rozhodovací proces s řízením inovačního procesu a respektuje jednotu kvality a kvantity.

 • Boj o EET: Babiš chce „račun“, Fiala ubránit živnostníky
  A ministerstvo financí je transparentní, tedy ne tak docela...
 • Bojangles slibný restaurační řetězec s možností 100 % růstu

  Bojangles slibný restaurační řetězec s možností 100 % růstu  Před pěti měsíci vstoupil na akciový trh primární úpis akcií restauračního řetězce Bojangles Inc (BOJA). Nezaujatý pozorovatel nyní z grafu zjistí, že první obchodní den došlo k poklesu cen akcií, což je vcelku obvyklý průběh, protože nabyvatelé akcií z managementu a majitelé obvykle chtějí realizovat zisk a prodávají okamžitě, jak jim to zákon dovolí své akcie, aby si mohli zakoupit vyhlídnutá Ferrari a Porsche. Pokles byl však jen zdánlivý. Akcie BOJA se totiž v IPO úspěšně rozprodaly za cenu 19 USD. Oterací cena první obchodní den však byla takřka 24 USD, tedy plus úctyhodných 39%. Během seance se však akcie podívaly až na 28 USD, plus 47%. IPO můžeme tedy hodnotit jako velmi velmi úspěšné. Původní nabídková cena byla 15 až 17 USD. Akcie BOJA aktuálně stojí přibližně 16 USD. Je tedy možné, že se cena podívá na spodní hranici původního pásma, možná i o pár ptocent níže.
   
  Analytici, kteří pokrývají tuto společnost, uvádějí cílovou cenu akcií na 28,5 dolarech a to je skoro dvakrát tolik, než je současná cena akcie. Aktuální rating je na stupni "hold". Tento restaurační řetězec má nejslibnější růst z podobných společností a to je příslibem budoucího růstu akcií. 
   
  Podle analytiků má zisk společnosti růst tempem 15 až 20 % ročně, přičemž samotná společnost se má rozšiřovat 8% růstem. Společnost má prostor k růstu marže a spoustu místa pro další expanzi, hlavně na jihovýchodě USA. Počet provozoven společnosti by mohl dosáhnout čísla 1400, což je skoro dvakrát víc, než jich má v současné době. 
   
  Růst společnosti je zárukou toho, že by o akcie mohl být zájem a ty by se mohly prodávat za vyšší, prémiovou cenu. Z dlouhodobého pohledu  vidí analytici udržitelný růst zisku na akcii a tvorbu vysokého cash flow. Z krátkodobého pohledu společnost neztrácí svůj rychlý rozvojový růst.
   
  Plusem pro společnost je zájem o její franšízu a následné budování restauračních provozů s vyšší kvalitou. Prodej frančíz má společnosti přinést zisky, které jí pomohou k rychlému splácení dluhů a leasingového financování.
   
  Podle analytiků je společnost stejně atraktivní, jako další restaurační řetězec Popeyes Louisiana Kitchen Inc (PLKI). Společnost Bojangles se v roce 2012 umístila mezi pěti nejlepšími řetězci s rychlým občerstvením. 

   
  Poslední ratingy pro BOJA
  Jul-28-15 Upgrade Sun Trust Rbsn Humphrey Neutral → Buy $28
  Jun-02-15 Initiated Wells Fargo Market Perform  
  Jun-02-15 Initiated Sun Trust Rbsn Humphrey Neutral $28
  Jun-02-15 Initiated RBC Capital Mkts Sector Perform $30
  Jun-02-15 Initiated Piper Jaffray Neutral $27
  Jun-02-15 Initiated KeyBanc Capital Mkts Overweight $32
  Jun-02-15 Initiated Jefferies Buy $32
  Jun-02-15 Initiated Goldman Neutral $23
  Jun-02-15 Initiated BofA/Merrill Neutral $30
  Jun-02-15 Initiated Barclays Equal Weight $27

  Graf BOJA
   


  Zdroj: Javier Hasse
   
 • Prazdroj na prodej. Slepice snášející zlatá vejce
  Praha /INFOGRAFIKA/ – Chtěl Budvar, nakonec má Prazdroj. Tak by se s trochou nadsázky mohl interpretovat obchod za dva a půl bilionu korun, který včera vzrušil pivovarnickou obec. Světová jednička v oboru Anheuser-Busch InBev zřejmě koupí světovou dvojku 
SABMiller, v jehož portfoliu je právě Plzeňský Prazdroj.  


 • Inflace v Číně roste v záři o 1,6 %, oček. 1,8 %
 • Inflace v Británii je nejvyšší od poloviny roku 2014
  Spotřebitelské ceny v Británii v prosinci meziročně stouply o 1,6 procenta. Inflace tak dosáhla nejvyšší úrovně od od poloviny roku 2014. Vyplývá to z dnešních údajů tamního statistického úřadu. K růstu cen přispívá výrazné oslabení libry po červnovém referendu o odchodu Británie z Evropské unie.
 • Inflace se vzepřela ČNB a klesla. Levnější je benzin, mléko nebo sýry
  Dle Českého statistického úřadu zpomalila meziroční inflace na 0,2 procenta. Dopad měl především propad cen pohonných hmot, zlevnění potravin. V meziměsíčním srovnání zůstaly spotřebitelské ceny stejné jako v září.
 • Inflace se od výrobců hned tak nedočkáme
  Levná ropa a následně levnější benzín a nafta strhávají ceny v průmyslu ještě více do mínusu. Meziměsíčně se průmyslové ceny snížily o 0,7 %, především díky zlevnění rafinérských produktů, nicméně ...
 • Inflace se do české ekonomiky stále nechce vrátit ...
  Inflace se do české ekonomiky stále nechce vrátit. Spotřebitelské ceny tak v prosinci zcela nepřekvapivě poklesly – tentokrát o jednu desetinu procenta – zejména díky levnějším potravinám a pohonným hmotám.
 • Inflace | pro investory
  akcie a investice, globální makroanalýza, zlato, stříbro
 • Inflace přidala na tempu, do konce roku dále zrychlí
  AKTUALIZOVÁNO – Meziroční růst spotřebitelských cen zrychlil v červenci na 0,5 procenta z 0,1 procenta v červnu. Tato změna byla především důsledkem výrazného zmírnění poklesu cen v oddíle potraviny a nealkoholické nápoje. Analytici dle Bloomberg čekali meziroční růst o 0,3 procenta.
 • Inflace překvapila: V listopadu šla dolů na 0,1 procenta, Čechům zůstane víc peněz na Vánoce
  Praha - Spotřebitelské ceny klesly v listopadu proti říjnu o 0,4 %, což byl největší meziměsíční pokles cen od září 2013. Vývoj cen v listopadu ovlivnilo snížení cen ve většině oddílů spotřebního koše, z toho nejvíce v oddílech potraviny a nealkoholické nápoje, alkoholické nápoje a tabák, doprava, rekreace a kultura. Meziročně vzrostly spotřebitelské ceny o 0,1 %, což bylo o 0,1 procentního bodu méně než v říjnu.
 • Inflace otřásá Ruskem

  Zavládla nejistota, poprvé za několik měsíců byla prolomena psychologická úroveň 60 rublů za dolar a kurz se dostal na hodnotu 64,2 rublů. Z pohledu médií ruská centrální banka zpomalila propad tím, že až do konce roku suspendovala nákup cizích měn „pro doplnění svých devizových rezerv“. Toto mělo vyloučit další tlaky na rubl, ale následné kroky měnové politiky ukázaly, že centrální banka snížením úrokových sazeb vysílá signál poněkud jiný.

 • Inflace kvůli ropě a mléku opět zaostala za očekáváním
  AKTUALIZOVÁNO –  Inflace v březnu opět zaostala za očekáváním. Může za to hlavně levná ropa a nadbytek mléka, uvedl hlavní ekonom skupiny Roklen Lukáš Kovanda. Podle dnešních údajů Českého statistického úřadu spotřebitelské ceny v březnu zpomalily meziroční růst na 0,3 procenta z únorových 0,5 procenta. Meziměsíčně spotřebitelské ceny klesly o desetinu procenta.
Hitpardáda štítků