Investice do nemovitostí, sociálně ekonomický trend

Investice do nemovitostí, sociálně ekonomický trend


 
 
 
Současným světem hýbe velké množství trendů. Některé lze snadno identifikovat, jiné hůře. Jeden představuje hrozbu, další pozitivní změnu. Na základě některých z nich lze postavit investiční nápady či odhalit nové příležitosti.
 
Jedním z rizikových trendů současnosti je bezpochyby stárnutí populace, které v některých státech znamená do budoucna vážný ekonomický i sociální problém.
 

Senior Housing Properties jako příležitost

Společnost Senior Housing Properties Trust (SNH) sídlící v americkém státě Massachusetts podniká v oblasti pronájmu nemovitostí. Jedná se o společnost typu REIT (Real Estate Investment Trust), což je obdoba nemovitostního podílového fondu.
 
REIT v USA podléhají zvláštním regulatorním opatřením (např. povinnost rozdělit 90 % zisku mezi akcionáře), díky nimž nabízejí vysoké dividendové výnosy. Představují tak velmi zajímavou a likvidní investici do nemovitostí.
 
Majetek Senior Housing Properties, celkem 428 položek o hodnotě téměř 8 miliard dolarů, je alokován po celých Spojených státech. Jedná se zejména o domy určené pro starší a nemocné občany (cca. 40 % portfolia), dále zdravotnická, administrativní či výzkumná centra a zařízení (55 %).
 

Stárnutí populace v USA

Při investicích do nemovitostí určených pro seniory vychází SNH z jasného trendu – počet lidí nad 85 let roste rychleji než zbytek populace v USA. Do roku 2030 bude představovat zhruba 20 % obyvatel.
 
Není divu, že poptávka po bydlení na stáří již teď přesahuje nabídku. V USA totiž každý den přibude 10 000 čerstvých pětašedesátníků.

 

Výdaje na zdravotní péči

Dalším důkazem nastoleného trendu jsou výdaje na zdravotní péči. Ty rostou v USA stabilním tempem, cca. 5 % ročně. V příští dekádě však mají zrychlit o jeden procentní bod. Tyto údaje dokreslují příběh a potenciál společnosti.

 

Pronájem domů pro seniory

Senior Housing Properties vlastní a pronajímá operátorům pro tento účel 297 nemovitostí v 39 státech USA. Jedná se jak o pronájem bytových jednotek seniorům, tak o domy poskytující kompletní péči a asistenci.
 

Pronájem budov ve zdravotnictví

Senior Housing Properties pronajímá též budovy biotechnologickým firmám, výrobcům zdravotnických pomůcek, soukromým klinikám a nemocnicím. Obsazenost majetku je zhruba 86 %. Smlouvy o pronájmu jsou většinou dlouhodobé, souhrnně končí v průměru za více než 7 let.
 
Největším zákazníkem je společnost Vertex Pharmaceuticals, od ní plyne více než čtvrtina příjmů, přičemž smlouva jí vyprší až v roce 2028.
 

Senior Housing Properties: Potenciální investice a rizika

Poslední tři roky přinášel Senior Housing Properties konstantní dividendový roční výnos 1,56 USD na akcii což při současné ceně (15 USD za akcii) je velmi zajímavých 10 %.

 
Rizikem by však mohla být struktura podnikání. SNH využívá pro správu portfolia externí společnost, RMR Group. Ta si účtuje poplatky na základě objemu svěřených aktiv. Dochází tak ke konfliktu zájmů mezi správcem a akcionáři. Trust v posledních letech svůj majetek téměř zdvojnásobil, bez výrazného nárůstu výnosů pro akcionáře.
 
Podmínky realitního trhu neumožňují akciím SNH závratný růst. Také u zisku firmy je předpokládán pouze mírný nárůst – konsensus EPS pro rok 2017 je 1,9 USD, současná hodnota – 1,82 USD.
 
Akcie Senior Housing Properties je ze své podstaty spíše konzervativní investice navázaná na potenciál zdravotnického sektoru a ve dlouhodobém výhledu též na trend stárnoucí populace v USA.
 
Autor: Filip Tvrdek | aurainvest.cz
Tato zpráva není investičním doporučením. Aura Invest Group s.r.o., vázaný zástupce společnosti Colosseum, a.s., obchodníka s cennými papíry.
 


Zdroj: www.akcieatrhy.cz
Témata: HOUSING PROPERTIES, SENIOR HOUSING, SENIOR HOUSING PROPERTIES, SENIOR, PROPERTIES, HOUSING, O, V USA, POPULACE, USD
 • Ať vláda kompenzuje své špatné rozhodnutí
  Hlubinný Důl Centrum se má stát jednou z prvních těžebních lokalit, která ukončí činnost v souvislosti se zachováním územních limitů..
 • Až devadesát procent soukromých ordinací nevyhovuje potřebám pacientů
  Z výsledků veřejné soutěže Ordinace roku vyplývá, že ordinace praktických lékařů jsou zastaralé. Řada zařízení nepoužívá počítač ani internet. Někteří lékaři stále pracují s psacím strojem. Nejlépe jsou na tom města s vyspělou infrastrukturou a hustým osídlením.
 • Dividendoví aristokrati

  Dividendoví aristorkrati
  Tento podivný název nepředstavuje šlechtu, která si užívá dividenedy, ale jsou to dividendové akcie listované v indexu S&P 500 které po dobu nejméně 25 let soustavně zvyšují velikost dividendového výnosu. V současné době je takových společností 51. 
   
  Zůstat v tomto seznamu je pro akciové společnosti prestižní událostí, ale to neznamená, že nedochází ke změnám, nebo že se dividendy společnost nikdy nesníží. Například během recese v roce 2008 snížily dividendy společnosti Pfizer a General Electric, které tak opustily seznam dividendových aristokratů v roce 2009.
   
  V roce 2016 například opustí seznam společnost Sigma-Aldrich, ovšem nikoli v důsledku změny své dividendové politiky, ale v důsledku převzetí společností Merck. Na seznam se však dostává nově společnost Pentair (PNR). Růst cen akcií dividendových aristokratů většinou není příliš zajímavý, zvlášť v porovnání s tak atraktivními akciemi, jako je Apple, nebo Google. Nicméně stálý růst dividend je možná zajímavější než růst cen akcií.
   
  V době, kdy výnosy desetiletých státních dluhopisů USA dosahují 2 % a méně je dividendový výnos ve výši 3 % zajímavý. Pokud investor nechce vstupovat do jednotlivých akcií, může se orientovat na nákup ETF indexu dividendových aristokratů (SPY).
   

  Seznam dividendových aristokratů v roce 2016

  Název společnosti ticker dividendový výnos
  AbbVie Inc, ABBV 3,88%
  Abbott Laboratories ABT 2,60%
  Archer-Daniels-Midland Co, ADM 3,37%
  Automatic Data Processing Inc, ADP 2,61%
  Aflac Inc, AFL 2,86%
  Air Products and Chemicals Inc, APD 2,72%
  C,R, Bard Inc, BCR 0,52%
  Becton, Dickinson and Co, BDX 1,82%
  Franklin Resources Inc, BEN 2,12%
  Brown-Forman Corp, B BF,B 1,60%
  Cardinal Health Inc, CAH 1,90%
  Chubb Ltd, CB 2,50%
  Cincinnati Financial Corp, CINF 3,35%
  Colgate-Palmolive Co, CL 2,35%
  The Clorox Co, CLX 2,41%
  Cintas Corp, CTAS 1,27%
  Chevron Corp, CVX 5,12%
  Dover Corp, DOV 3,15%
  Ecolab Inc, ECL 1,33%
  Consolidated Edison Inc, ED 3,94%
  Emerson Electric Co, EMR 4,40%
  Genuine Parts Co, GPC 3,09%
  W,W, Grainger Inc, GWW 2,50%
  HCP Inc, HCP 6,11%
  Hormel Foods Corp, HRL 1,53%
  Illinois Tool Works Inc, ITW 2,68%
  Johnson & Johnson JNJ 3,10%
  Kimberly-Clark Corp, KMB 2,78%
  The Coca-Cola Co, KO 3,14%
  Leggett & Platt Inc, LEG 3,25%
  Lowe’s Companies Inc, LOW 1,59%
  McDonald’s Corp, MCD 3,01%
  Medtronic plc MDT 2,00%
  McGraw Hill Financial Inc, MHFI 1,54%
  McCormick & Co, Inc, MKC 2,11%
  3M Co, MMM 2,94%
  Nucor Corp, NUE 4,24%
  Pepsico Inc, PEP 2,93%
  The Procter & Gamble Co, PG 3,43%
  Pentair plc PNR 2,99%
  PPG Industries Inc, PPG 1,55%
  The Sherwin-Williams Co, SHW 1,07%
  Stanley Black & Decker Inc, SWK 2,34%
  Sysco Corp, SYY 3,13%
  AT&T Inc, T 5,46%
  Target Corp, TGT 3,21%
  T, Rowe Price Group Inc, TROW 3,08%
  V,F, Corp, VFC 2,55%
  Walgreens Boots Alliance Inc, WBA 1,78%
  Wal-Mart Stores Inc, WMT 3,13%
  Exxon Mobil Corp, XOM 3,81%
   

  Redakce: www.akcieatrhy.cz
  Zdroj: Larry Ludwig 
 • Kovanda: S HDP jsme se „namlsali“ zkrátka až příliš
  Růst české ekonomiky v loňském čtvrtém čtvrtletí ve zpřesněném odhadu vykazuje o něco lepší úroveň než v prvním předběžném odhadu. Faktem ale zůstává, že zaostal za očekáváními. Ta tak úplně nenaplnil ani růst za celý loňský rok. Uvedl to hlavní ekonom skupiny Roklen Lukáš Kovanda.
 • Bikesharing v českých ulicích: Rychlá a stylová přeprava po městě
  Bikesharing neboli veřejné půjčovny kol a systém jejich sdílení u nás využívá stále více zákazníků. Zejména na krátké vzdálenosti představuje jízda na kole rychlejší a pohodlnější způsob přepravy než městská hromadná doprava. Nejbližší bicykl lze vyhledat pomocí webu nebo mobilních aplikací.
 • PV Cycle dosáhlo rekordní 96% míry recyklace křemíkových panelů (video)

  Asociace PV Cycle dosáhla rekordního 96% podílu recyklace materiálů u křemíkových solárních fotovoltaických panelů, asociace to uvádí ve své tiskové zprávě. Proces podle slov asociace umožňuje recyklovat součásti panelů obsahující mimo jiné EVA laminát, křemíkové polovodiče a kovy relativně levným a k životnímu prostředí šetrným způsobem. Asociace PV Cycle je prvním programem na světě pro nakládání

  Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • Růst ekonomiky byl ve 4. čtvrtletí nižší než odhady ČNB
 • První mi vydělává na druhý. Babiš otevřel Startup Centre
  První startup jsem měl s Agrofertem, když jsem slyšel, že Mečiar s Klausem rozdělí Československo. Vize byla podnikat sám, nikdo vám do toho nekecá, rozhodujete. Tenhle první startup mi vydělává na ten druhý, který peníze spotřebuje, řekl při otevření Prague Startup Centre pod vedením Czech ICT Alliance vicepremiér Andrej Babiš. Proč nevyšel první startup Adrianě Krnáčové a co teď Praha nabízí? S čím chtějí do světa 3DLife, BattSwap nebo DeliLife? Co jsou chyby českých startupů?
 • Americká ekonomika vytvořila v únoru mimo zemědělství 242 tis.míst, oček. 195 tis.
 • Nezaměstnanost v USA v únoru zůstala na 4,9 % dle očekávání


 • Elliottova analýza SP500 a GBPUSD

  Elliottova analýza SP500 a GBPUSD

  S&P500

  Americké akcie zamířily dolů, ale protože se vlny překrývají a jsou pomalé, lze očekávat, že současný pohyb je jen korekce do vlny 4). Podpora pro pokles se nachází na úrovni 2192 až 2197 a měli bychom se tam podívat v nejbližších několika obchodních seancích. 

  S&P500, 1h

   
   

  GBPUSD

  Libra se propadla z úrovně 1,2388 pěti vlnami, což znamená, že korektivní formace skončila červeně označenou vlnou 2). Měl by následovat další růst směrem k úrovni 1,2600, což je cenová projekce z vývoje posledního cenového pohybu.

  GBPUSD, 1H

   
   
   
   
  Zdroj: Gregor Horvat 
   
 • Cena zlata a cena stříbra v minulém 49. týdnu 2016 a výhled

  Cena zlata a cena stříbra v minulém 49. týdnu 2016 a výhled  Následují cenové grafy, jak se vyvíjela v minulém týdnu cena zlata a cena stříbra. Zlato i stříbro jsou klasické investice. Pravidelná analýza zahrnuje vývoj, ke kterému došlo v minulém týdnu. Grafy zahrnují ticker GLD, což je akciový fond sledující cenu zlata na NYSE (New York Stock Exchange), SLV, což je akciový fond sledující cenu stříbra na NYSE, GDX je akciový fond sledující cenu těžařů drahých kovů na NYSE, stříbro, XGD.TO je akciový index sledující cenu zlata na Torontské burze v Kanadě a CEF je kanadský akciový index sledující drahé kovy na Torontské burze v Kanadě (Toronto Stock Exchange).
   
   
   
  GLD – po prodejním signálu
   
   
   
   
  SLV – po prodejním signálu
   
   
   
   
  GDX – nový nákupní signál
   
   
   
   
  XGD.TO – nový nákupní signál
   
   
   
   
  CEF – po prodejním signálu
   

   
   
  Dolar prorazil dvouletou konsolidaci. Posilování dolaru není pro drahé kovy pozitivní.
   

   
   
  Trend nadále klesá.
   

  Výhled na další týden

  Dlouhodobý vývoj – vznik nového nákupního signálu, byl ukončen prodejní signál z března 2012.
  Krátkodobý vývoj – po prodejních signálech.
  Sektorový cyklus zlata – klesá.
  Trend klesá.
  Korekce pokračuje.
   
   
  Zdroj: Jack Chan 
   
   
 • Obrat na euru: Dosáhl dolar svého současného maxima? Co se to děje?

  Obrat na euru: Dosáhl dolar svého současného maxima? Co se to děje?
  V reakci na italské referendum, které donutilo ministerského předsedu Matteo Renzi rezignovat se euro propadlo z úrovně 1,0672 na 1,0506.
   
  Nicméně potom nastal prudký růst a euro posílilo o 2,7 %. Denní pohyb dosáhl 300 pipů. 
   
  Co se to tu děje?
   

  Euro/US Dolar 15-Minutový graf

   
   

  Co se s eurem děje?

  Nejpravděpodobněji půjde o kombinaci několika faktorů:
   
  1.Trh očekával, že referendum se nezdaří a proto zde nebylo dostatek prodejních příkazů. Sentiment byl na extrémních úrovních a nikdo nechtěl dál prodávat.
   
  2.Referendum dopadlo jinak, než se očekávalo, nicméně Itálie neopustí eurozónu. Možnost, že by Itálie opustila někdy v budoucnu, nechává trhy chladnými. Trhy budou řešit situaci, až nastane, ostatně řešení na poslední chvíli je typické řešení evropských krizí.
   
  3.Axel Weber, bývalý guvernér Bundesbank varoval o možném zvýšení sazeb ECB.
   
  Z uvedených příčin se jeví nejpravděpodobnější kombinace bodů 1 a 3.

   

  Dolar na současném vrcholu?

  Když se podíváme na americký dolar, tak trh již zahrnul do svého očekávání dvě předpokládaná zvýšení sazeb ke kterým by mělo dojít do června příštího roku.


   
  Zdroj: CME Fedwatch

  Pokud ke zvýšení sazeb nedojde tak rychle, jak trh očekává, nebo pokud ECB začne omezovat kvantitativní uvolňování, dolar začne slábnout, i když ECB nezvýší sazby.
   
   
  Zdroj: Mike Shedlock 
   
 • Elliottova analýza EURAUD

  Elliottova analýza EURAUD
  Měnový pár EURAUD se nachází v závěrečné formaci končící zužující se lichoběžník. Měnový pár zatím neprorazil minimum z 10. listopadu, takže se nachází v korektivní vlně B, která náleží závěrečné části zužujícího se lichoběžníku. Tento lichoběžník by měl zakončit svůj vývoj na hladině 1,3650, kde by se měla vlna B dokončit. Zatím se měnový pár obchoduje v zajímavé oblasti resistence, ze které by stačil malý impulsní vývoj, aby došel opět k úrovni 1,4200, případně níže. Pokud k tomu dojde, budeme očekávat proražení směrem dolů a vývoj závěrečné vlny C z 5). 

  EURAUD, 4h

  EURAUD, Týdenní graf

   
   
   
  Zdroj: Gregor Horvat
   
 • Elliottova analýza DAX a AUDUSD

  Elliottova analýza DAX a AUDUSD
  DAX

  Německý akciový index DAX byl v tomto týdnu velmi silný. Vytvořil impulsní růst z úrovně 10630, což může být vlna tři silného impulsního růstu, nebo závěrečná pátá vlna. V obou případech existuje prostor pro dosažení úrovně 11 000 ze současné minoritní vlny iv). Tato vlna by měla nalézt podporu na úrovni nedaleko 10 900.

  DAX, 1h

   
   

  AUDUSD

  Měnový pár AUDUSD se pohybuje stranou, ale vidíme zde známky vytváření zužující se struktury. Zdá se, že se vytváří trojúhelníková struktura s momentálním vývojem vlny D. Trh potřebuje víc času než cenová akce opustí obchodní rozsah. Jako pravděpodobný se jeví růst k úrovni 0,7550 až 0,7570 ve vlně C).

  AUDUSD, 1h

   
   
   
  Zdroj: Gregor Horvat
   
 • Euro urychluje svůj pád – milióny Evropanů si vyčítají, že nenakupovali zlato.

  Euro urychluje svůj pád – milióny Evropanů si vyčítají, že nenakupovali zlato.
  Guvernér Evropské centrální banky Mario Draghi oznámil, že banka bude pokračovat v kvantitativním uvolňování ještě déle a ještě lépe. Není překvapením, že to nikoho nepřekvapilo. Faktem je, že Evropská unie se rozkládá a vypadá to, že jediné, co ji drží pohromadě, jsou levné prachy. Následující graf ilustruje, že euro je v poklesu od roku 2008 a pokles se v současnosti urychluje. 
      
  A to nejhorší teprve přijde. Jedinou možností pro Itálii, Řecko a pravděpodobně i pro Franci je držet spolu a doufat, že padající euro zvýší jejich konkurenceschopnost ve vývozu domácí produkce. Když dosáhne euro parity s dolarem, bude to široce komentováno v tisku, ale to bude jen začátek propadu k nižším číslům. Tedy pokud se dřív nezhroutí mezinárodní finanční systém. 
   
  Co mají dělat evropští spořitelé? Když nebudou dělat nic, tak jenom „obnova“ po finanční krizi srazila z eura 30 % jeho hodnoty. Sice pro spotřebitele to bylo vyváženo obchodní výhodou z levnější měny. Nicméně hotovost v Evropě není atraktivní způsob jak uchovávat kapitál.
   
  Oproti tomu zlato v této situaci může řešit problém se ztrátou hodnoty peněz. Během minulých deseti let se hodnota zlata v eurech zdvojnásobila. Mít ztrátu 30 %, nebo 100 % zisku je pro početně nezdatné rozdíl 130 %. Je tedy poměrně jasné, do čeho budu Evropané cpát peníze.    
   
  Podobným problémům jako v Evropě teď čelí i Čína. Čínský yuan se propadl a nyní se nachází na několikaletém minimu vůči americkému dolaru. 
   

   
  Na rozdíl od Evropy, mnoho Číňanů očekávalo, co přijde a v minulých deseti letech silně investovalo do zlata. Výsledkem je, že mnoho obyvatel Číny zlepšilo své finance investicemi do zlata. 
   

   
  A jaké poučení z toho plyne pro Američany?
   
  Protože Amerika dělá stejné chyby jako Evropa a Čína, půjčuje si víc, než je schopna splatit, udržuje uměle nízké úrokové sazby a agresivně vytváří nové peníze, nemůže to dolar dlouho vydržet jako hlavní světová měna. I když nyní dolar posiluje, bude muset nakonec začít oslabovat, protože měnové války se mohou přelít do mnohem nebezpečnější fáze.
   
  Když na tom dolar začne být špatně, stejně jako je na tom nyní euro a yuan, jedinou šancí budou, jak překvapivé, investice do zlata. Vydají se Američané cestou evropského znehodnocování bankovních vkladů, nebo zhodnocování svého kapitálu podobně jako to dělají Číňané?
   
   
  Zdroj: John Rubino
   
 • Cena zlata a cena stříbra v minulém 50. týdnu 2016 a výhled

  Cena zlata a cena stříbra v minulém 50. týdnu 2016 a výhled
  Následují cenové grafy, jak se vyvíjela v minulém týdnu cena zlata a cena stříbra. Zlato i stříbro jsou klasické investice. Pravidelná analýza zahrnuje vývoj, ke kterému došlo v minulém týdnu. Grafy zahrnují ticker GLD, což je akciový fond sledující cenu zlata na NYSE (New York Stock Exchange), SLV, což je akciový fond sledující cenu stříbra na NYSE, GDX je akciový fond sledující cenu těžařů drahých kovů na NYSE, stříbro, XGD.TO je akciový index sledující cenu zlata na Torontské burze v Kanadě a CEF je kanadský akciový index sledující drahé kovy na Torontské burze v Kanadě (Toronto Stock Exchange).
   
   
   
   
  GLD – po prodejním signálu
   
   
   
   
  SLV – po nákupním signálu
   
   
   
   
  GDX – po nákupním signálu
   
   
   
   
  XGD.TO – po nákupním signálu
   
   
   
   
  CEF – po prodejním signálu
   
   
   
  Trend nadále klesá.
   
   
   
  Lokální vrchol byl potvrzen a opětovná změna trendu nastane až po proražení resistence.
   
   Výhled na další týden
  Dlouhodobý vývoj – vznik nového nákupního signálu, byl ukončen prodejní signál z března 2012.
  Krátkodobý vývoj – po prodejních signálech.
  Sektorový cyklus zlata – klesá.
  Trend klesá.
  Korekce pokračuje.
   
   
  Zdroj: Jack Chan 
   
   
 • 50 žhavých a tonoucích akcií z pohledu opčních obchodníků v listopadu 2016

  50 žhavých a tonoucích akcií z pohledu opčních obchodníků v listopadu 2016
  50 žhavých akcií z listopadu

  Sledování nákupu call opcí nám dává představu o tom o které akcie je větší a o které menší zájem. Když obchodníci nakupují call opce znamená to, že důvěřují tomu, že akcie dál poroste, a když se dostane „do peněz“ může opční obchodník realizovat opci a proměnit ji v nákup akcií na stanovené ceně. Pokud je již obchodník v zisku, může akci prodat a zisk realizovat. Pokud zvolí obchodník vhodně cenu opce, lze využít pákový efekt opce a se zhruba desetkrát menším kapitálem ovládat celý obchod. Ztráta je pak omezena na cenu zaplacené opce. Prostor k zisku je při nákupu call opce neomezený, prostor ke ztrátě omezený cenou opce.
   
  Kromě call opcí nakupují opční obchodníci také put opce. To jsou opce, které se dostávají „do peněz“ když cena akcie klesá. Nákupy put opcí jsou obvykle ochranou proti poklesu. Za cenu put opce zaplatíme ochranu svého portfolia. Jakmile cena akcie začne klesat, začne narůstat zisk z put opce. 
   
  Rozdíl mezi počtem call a put opcí nám dává představu o tom jaký je o akcii zájem. Pokud je číslo kladné, znamená to, že bylo nakoupeno více call opcí, než put opcí a obchodníci svými penězi vyjádřili představu o tom, že cena sledované akcie pravděpodobně poroste. Pokud je číslo záporné, znamená to, že bylo nakoupeno víc put opcí než call opcí a cena sledované akcie bude pravděpodobně klesat. 
   
  Jak na tom bylo v listopadu na CBOE 50 akcií s největším rozdílem call a put opcí ukazuje následující tabulka.
   
   
  Symbol Name Call Put Call - Put
  BAC Bank of America Corp 1 841 001 469 532 1 371 469
  FB Facebook Inc 835 318 597 896 237 422
  AAPL Apple Inc 963 580 731 349 232 231
  MU Micron Technology Inc 227 236 65 503 161 733
  TWTR Twitter Inc 244 554 92 286 152 268
  MSFT Microsoft Corp 237 529 108 488 129 041
  FCX Freeport-McMoRan Inc 223 024 115 211 107 813
  C Citigroup Inc 262 850 156 344 106 506
  DAL Delta Air Lines Inc 131 901 26 976 104 925
  BABA Alibaba Group Holding Ltd 247 403 153 036 94 367
  T AT&T Inc 150 785 61 077 89 708
  F Ford Motor Co 142 010 56 505 85 505
  AMD Advanced Micro Devices Inc 153 537 75 461 78 076
  SBUX Starbucks Corp 141 711 65 606 76 105
  GILD Gilead Sciences Inc 155 029 79 689 75 340
  CLF Cliffs Natural Resources Inc 114 855 50 722 64 133
  CIA Citizens Inc/TX 64 201 303 63 898
  GE General Electric Co 159 732 96 790 62 942
  CSCO Cisco Systems Inc 145 527 84 591 60 936
  WLL Whiting Petroleum Corp 99 288 40 054 59 234
  SCHW Charles Schwab Corp/The 69 272 11 379 57 893
  AKS AK Steel Holding Corp 86 336 29 136 57 200
  KO Coca-Cola Co/The 79 144 24 340 54 804
  CELG Celgene Corp 81 097 26 691 54 406
  PFE Pfizer Inc 125 730 72 052 53 678
  MT ArcelorMittal 59 401 5 967 53 434
  DVN Devon Energy Corp 60 180 12 051 48 129
  X United States Steel Corp 198 787 150 977 47 810
  VRX Valeant Pharmaceuticals International Inc 227 130 179 741 47 389
  MCD McDonald's Corp 79 038 36 450 42 588
  EPD Enterprise Products Partners LP 49 232 7 162 42 070
  AAL American Airlines Group Inc 72 148 31 539 40 609
  GS Goldman Sachs Group Inc/The 102 709 62 310 40 399
  WFM Whole Foods Market Inc 58 790 18 932 39 858
  JBLU JetBlue Airways Corp 45 726 6 569 39 157
  SQ Square Inc 41 963 3 676 38 287
  USB US Bancorp 49 848 12 630 37 218
  BMY Bristol-Myers Squibb Co 86 033 49 502 36 531
  FIT Fitbit Inc 56 205 21 987 34 218
  ABBV AbbVie Inc 50 085 16 366 33 719
  TWLO Twilio Inc 53 951 21 200 32 751
  NFLX Netflix Inc 203 413 170 956 32 457
  LLY Eli Lilly & Co 56 474 24 038 32 436
  POT Potash Corp of Saskatchewan Inc 36 410 5 321 31 089
  WFC Wells Fargo & Co 225 216 194 550 30 666
  SLW Silver Wheaton Corp 53 159 23 240 29 919
  DIS Walt Disney Co/The 106 190 76 865 29 325
  DVAX Dynavax Technologies Corp 31 441 2 677 28 764
  WMT Wal-Mart Stores Inc 76 769 48 569 28 200
  AMAT Applied Materials Inc 49 564 21 565 27 999
   
   

  50 tonoucích akcií z listopadu

  Jak na tom bylo v listopadu na CBOE 50 akcií s největším rozdílem call a put opcí ukazuje následující tabulka.
   
  Symbol Name Call Put Call - Put
  CHK Chesapeake Energy Corp 123 325 183 298 -59 973
  VALE Vale SA 72 845 101 579 -28 734
  CAT Caterpillar Inc 53 004 80 079 -27 075
  NUAN Nuance Communications Inc 7 236 31 371 -24 135
  DB Deutsche Bank AG 35 361 56 468 -21 107
  HLF Herbalife Ltd 15 705 32 285 -16 580
  GPRO GoPro Inc 83 962 99 825 -15 863
  SHLD Sears Holdings Corp 3 846 18 386 -14 540
  TCK Teck Resources Ltd 15 172 29 002 -13 830
  COF Capital One Financial Corp 7 218 20 488 -13 270
  DG Dollar General Corp 10 050 22 130 -12 080
  GPS Gap Inc/The 20 831 32 394 -11 563
  MTDR Matador Resources Co 1 079 12 337 -11 258
  ECA Encana Corp 10 845 21 893 -11 048
  IBM International Business Machines Corp 35 141 45 560 -10 419
  SAN Banco Santander SA 5 940 16 120 -10 180
  SCTY SolarCity Corp 10 082 19 850 -9 768
  TSM Taiwan Semiconductor Manufacturing Co Ltd 1 962 11 594 -9 632
  ATVI Activision Blizzard Inc 30 263 38 681 -8 418
  DPZ Domino's Pizza Inc 2 542 10 585 -8 043
  YPF YPF SA 2 685 10 317 -7 632
  MA Mastercard Inc 11 886 19 280 -7 394
  ANET Arista Networks Inc 1 582 8 919 -7 337
  AIG American International Group Inc 30 029 37 355 -7 326
  WDAY Workday Inc 2 771 10 094 -7 323
  TAP Molson Coors Brewing Co 5 857 13 133 -7 276
  JNJ Johnson & Johnson 33 138 40 313 -7 175
  AXP American Express Co 17 068 23 931 -6 863
  Z Zillow Group Inc 4 937 11 567 -6 630
  ACN Accenture PLC 3 955 10 556 -6 601
  TSLA Tesla Motors Inc 153 566 160 082 -6 516
  HES Hess Corp 23 167 28 819 -5 652
  TSL Trina Solar Ltd 4 453 10 087 -5 634
  LNG Cheniere Energy Inc 15 980 21 595 -5 615
  NAT Nordic American Tankers Ltd 6 990 12 580 -5 590
  TWX Time Warner Inc 18 838 24 370 -5 532
  TMO Thermo Fisher Scientific Inc 1 484 6 882 -5 398
  MS Morgan Stanley 44 448 49 784 -5 336
  SYMC Symantec Corp 7 640 12 912 -5 272
  DO Diamond Offshore Drilling Inc 2 478 7 743 -5 265
  CMA Comerica Inc 1 863 7 081 -5 218
  MOMO Momo Inc 12 115 17 036 -4 921
  GD General Dynamics Corp 3 535 8 434 -4 899
  CAR Avis Budget Group Inc 4 674 9 391 -4 717
  CYH Community Health Systems Inc 3 045 7 469 -4 424
  NWL Newell Brands Inc 2 776 7 186 -4 410
  GME GameStop Corp 14 807 19 042 -4 235
  SLB Schlumberger Ltd 26 193 30 321 -4 128
  CSAL Communications Sales & Leasing Inc 2 722 6 698 -3 976
  CRUS Cirrus Logic Inc 2 548 6 437 -3 889
   
   
  Zdroj: CBOE
   
 • Institucionální nákupy a prodeje

  Institucionální nákupy a prodeje
  V grafu vidíme institucionální nákupy a prodeje na New York Stock Exchange. Na grafu je vidět, že poslední (páteční) cenová akce v institucionálních prodejích byla dolů a poslední cenová akce v institucionálních nákupech byla také dolů. To znamená, že institucionální investoři se v pátek přiklonili spíš k realizaci zisků a snížili objem nákupů. 
   
  Technicky jsou institucionální investoři ve fázi akumulace a trhy jako celek jsou překoupené. 
   
  Současná situace je tedy nestabilní a může přijít jak další růst, tak korekce. Zvláště zajímavá bude reakce po dnešním zasedání FED, kdy se všeobecně očekává růst úrokových sazeb na 0,75 %.
   
   
   
   
   
  Zdroj: Marty Chenard 
   
 • Elliottova analýza – ropa

  Elliottova analýza – ropa
  Ropa vypadá, že po dokončené korekci zamíří vzhůru. Prudký obrat směrem vzhůru naznačuje, že byla dokončena korekce v délce trvání tří vln, což může být vlna B), nebo vlna 2). Pokud je to pravda, tak současný prudký pohyb může předznamenávat další růst do vlny C), nebo 3). Nyní očekáváme tvorbu pohybu složeného z pěti impulsních vln směrem k úrovním 66 až 68 USD. Průraz resistence na úrovni 52,24 naznačí, jestli bude tento scénář pokračovat. 

  Ropa, Denní graf   
  Na nižším časovém rámci vidíme, že se ropa nachází v novém rostoucím trendu s dokončenými červenými vlnami 1) a 2). Rozšířená vlna 3) je ve vývoji a začíná na úrovni 42,88, což je úroveň, kde skončila velká korekce. Lze předpokládat, že cena se bude nyní obchodovat zhruba uprostřed vlny 3), kde se vytváří vlna iv) z menšího časového rámce po poklesu z hladiny 54,48 USD. Současná cenová akce zřejmě bude rozvíjet tuto vlnu iv) a až bude tato minoritní korekce dokončena, lze očekávat další růst nad úroveň 53,87. Podporu tomuto vývoji by mohla poskytnout horní trendová čára rostoucího kanálu vlny 3). 

  Ropa, 4H    
   
  Zdroj: Gregor Horvat 
   
   

 • Investice do nemovitostí: Rady, tipy a upozornění, bez kterých se...
  sloganem lákal k účasti říjnový investiční seminář společnosti Investree Realita investičních realit věnovaný investování do nemovitostí. Jsou
 • Investice do nemovitostí: Kde, proč, za kolik a co s nimi...
  Češi rádi nakupují nemovitosti, považují je za dlouhodobě bezpečnou investici. Ačkoli. jejich ceny v posledních letech klesly, stále jsou zajímavou ...
 • Investice do moderního osvětlení, příležitost pro obce a firmy
  Osvětlení je neodmyslitelnou součástí života, doma, v zaměstnání i na veřejných prostranstvích. Ještě poměrně donedávna byla tvorba světla neoddělitelně spojena s extrémním zahříváním, a tím pádem i s velkou energetickou náročností. Moderní technologie však tuto spojitost mění, a nabízejí tak prostor pro nemalé úspory.
 • Investice do marketingu se vyplácí
  13.5.2011 - Sejde z očí sejde z mysli – i tak lze charakterizovat vztah kupujících k jednotlivým nabídkám realitních kanceláří nejen v České republice, ale i ve světě. nbsp;Prodej nemovitostí už dávno není pouze o kontaktech, doporučení či dobrém jménu realitní kanceláře.
 • Investice do marketingu se vyplácí
  13.5.2011 - Sejde z očí sejde z mysli – i tak lze charakterizovat vztah kupujících k jednotlivým nabídkám realitních kanceláří nejen v České republice, ale i ve světě. nbsp;Prodej nemovitostí už dávno není pouze o kontaktech, doporučení či dobrém jménu realitní kanceláře.
 • Investice do malých bytů se vyplácí. Jejich ceny rostou
  5.12.2012 - Malé byty jsou v realitních kancelářích stále velmi žádané. Ti, kteří si v posledních dvou letech prořídili byt 1+1 nebo 1+KK, jak za účelem bydlení či pronájmu, neprodělali. Ceny malých bytů jsou totiž na vzestupu.
 • Investice do malých bytů se vyplácí. Jejich ceny rostou
  5.12.2012 - Malé byty jsou v realitních kancelářích stále velmi žádané. Ti, kteří si v posledních dvou letech prořídili byt 1+1 nebo 1+KK, jak za účelem bydlení či pronájmu, neprodělali. Ceny malých bytů jsou totiž na vzestupu.
 • Investice do kvalitního obleku se vrátí. Kolik a za co ...
  Co mají společného kanadský premiér Justin Trudeau a módní návrhář a režisér Tom Ford s britským hercem Eddiem Redmaynem? Styl a ...
 • Investice do komodit lze získat prostřednictvím ETF
  Investice do komodit lze získat prostřednictvím akciových titulů. Existuje celá řada burzovně obchodovaných produktů, které nabízejí levný a efektivní přístup ke komoditám, buď pomocí držení fyzických zdrojů - SPDR Gold Shares (GLD) nebo košů futures -...
 • Investice do horských apartmánů jsou stále žádanější
  11.3.2013 - Investice do nemovitosti není jen koupě bytu, rodinného domu, chaty či pozemku. V posledních letech se začali realitní makléři čím dál častěji setkávat také s dotazy na koupi horských apartmánů. Ty totiž mohou sloužit nejen k rekreaci, ale také ke krátkodobému pronájmu.

 • Investice do obnovitelných zdrojů energií s diverzifikací do dalších „čistých“ odvětví

  Na začátku tohoto týdne jsem zde psal o krátkodobých a dlouhodobých vyhlídkách energetického sektoru. Jedním ze zjištění uvedených v tomto článku bylo, že v rozvinutých zemích roste a bude růst podíl energie vyrobené z obnovitelných zdrojů, přičemž tento trend budou zřejmě následovat i rozvíjející se trhy.

 • Investice do offshore větrných parků v Evropě dosáhly v 1H 2016 rekordu

  Evropská offshore větrná energetika si za prvních šest měsíců roku 2016 připsala rekord v podobě investicí v hodnotě 14 miliard eur. Celkem sedm nových projektů dosáhlo konečného investičního rozhodnutí. Ukazuje to červencová zpráva hodnotící první pololetí roku 2016 od organizace WindEurope. Během prvních šesti měsíců letošního roku byly v Evropě do sítě připojeny offshore větrné turbíny

  Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • Investice do OZE klesly v H1 téměř o čtvrtinu, jsou stále levnější

  Investice do obnovitelných zdrojů klesly v prvním pololetí o 23 %. Důvodem pro nižší investice je pokles objemu nových instalací v Číně a další snížení cen solárních panelů a tím investičních nákladů. Vyplývá to z analýzy agentury Bloomberg.   Investice v Číně, která byla v loňském roce lídrem v investicích do OZE, klesly podle dat Bloomberg New

  Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • Investice do OZE mohou v Británii do roku 2020 poklesnout o 95 %, tvrdí studie

  Podle britské organizace Green Alliance hrozí Spojenému království v průběhu nadcházejících tří let rapidní pokles investic do obnovitelných zdrojů. Hlavní příčinou propadu nicméně nebude pokles cen technologií, ale klesající počet projektů vzhledem k omezování jejich podpory. Podle analýzy organizace poklesly investice do obnovitelných zdrojů v zemi v průběhu posledních 6 měsíců o 1,1 miliardu liber (34,9 mld. Kč). Patrné jsou i

  Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • Investice do půjček je nejistý podnik

  Investopůjčování, tedy investování a půjčování peněz, je činností s nejistým výsledkem v podobě získání výnosu.

  číst dál

 • Investice do sociálního bydlení si ročně vyžádají tři miliardy korun
  Investice do pořízení sociálního bydlení v Česku by ročně měly činit tři miliardy korun, a to po dobu deseti let od začátku platnosti příslušného zákona. Celkové náklady by v prvním roce po zavedení zákona měly činit zhruba 4,6 miliardy korun. Vyplývá to z analýzy dopadů vzniku sociálního bydlení, kterou připravilo ministerstvo práce. Podle materiálu by "dostupné nájemné bydlení" mohlo být v budoucnu zhruba pro 270 tisíc domácností.
 • Investice do sociálního bydlení si ročně vyžádají tři miliardy korun
  Investice do pořízení sociálního bydlení v Česku by ročně měly činit tři miliardy korun, a to po dobu deseti let od začátku platnosti příslušného zákona. Celkové náklady by v prvním roce po zavedení zákona měly činit zhruba 4,6 miliardy korun. Vyplývá to z analýzy dopadů vzniku sociálního bydlení, kterou připravilo ministerstvo práce. Podle materiálu by "dostupné nájemné bydlení" mohlo být v budoucnu zhruba pro 270 tisíc domácností.
 • Investice do zemědělské půdy. Riziko nebo jistota?
  7.6.2013 - Každý investor by při své investici měl zvážit nejen potenciál výnosu, ale také rizika. V současné době je investice do zemědělských pozemků brána jako méně riziková. Právě podhodnocení zemědělské půdy oproti západním zemím lze interpretovat jako faktor, který snižuje rizika propadu cen pozemků.
 • Investice do zemědělské půdy. Riziko nebo jistota?
  7.6.2013 - Každý investor by při své investici měl zvážit nejen potenciál výnosu, ale také rizika. V současné době je investice do zemědělských pozemků brána jako méně riziková. Právě podhodnocení zemědělské půdy oproti západním zemím lze interpretovat jako faktor, který snižuje rizika propadu cen pozemků.
 • Investice do zlata a stříbra | pro investory
  Burza Drahých Kovů odstartovala

 • Intervence by nemusela dopadnout na úrodnou půdu

  Intervence by nemusela dopadnout na úrodnou půdu  Makro rizika pro posilování CHF proti EUR stále narůstají. Očekávání, že ECB posune sazby do ještě zápornější oblasti (což omezuje účinnost záporné strategie SNB), ve spojení s globální nechutí k riziku (včetně Brexitu), vyhnalo tradery k tradičnímu bezpečí obchodu s CHF. EUR/CHF poklesl na 1,08104 (měsíční minima), potom nečekaná poptávka vyslala CHF výš.

  Poznámky prezidenta SNB Thomase Jordana tento víkend poprvé potvrdily možné omezení výjimek rezerv většiny domácích bank od záporných úrokových sazeb. To obnovilo spekulace o možné intervenci. Tento signál byl veřejným náznakem, že SNB má obavy ze směru EURCHF. Tradeři se zkušenostmi se SNB zpozorněli. Ačkoli SNB má za sebou zničující proaktivní strategii, myslíme si, že aby SNB riskovala agresivní zásah, je potřeba prolomit hranici 1,0700 (to by podpořil nedostatek změn opčních cen). 

  Přístup počkejme a uvidíme (podpořený stále agresivnější verbální podporou) je primárně založený na omezené účinnosti politických nástrojů SNB: přímé devizové intervence a záporných úrokových sazeb. Nejsilnějším nástrojem centrální banky je její důvěryhodnost a neúčinná strategie důvěryhodnost nahlodává. SNB v posledních letech doplatila na to, že nedokázala udržet CHF slabý. SNB zřejmě uskutečnila menší FX intervenci, což by naznačovaly vklady na viděnou z tohoto týdne a lednové údaje o rezervách. Nafouklá bilance SNB omezuje větší dopad intervence. 

  S tímto vědomím je to snadný nástroj a je možné, že před zpřísňujícím omezením dojde ještě na neskrývanou přímou intervenci. Pokud by intervence zastavila posilování CHF a ECB by se chystala dál snižovat sazby, SNB by pravděpodobně zpřísnila omezení záporných sazeb. Pokud by se těchto podmínek dosáhlo, v období kolem zasedání ECB 10. března a zasedání SNB 17. března by zřejmě došlo k dalším zásahům SNB.

  www.swissquote.cz


 • Institucionální nákupy a prodeje klesají

  Institucionální nákupy a prodeje klesají   
  Na spodní části grafu jsou zakresleny institucionální nákupy a prodeje na burze New York Stock Exchange. Linka institucionálních prodejů (červená) se mírně zvedla, ale jinak se stále nachází v klesajícím trendu. Znamená to, že institucionální prodeje stále klesají, což je pozitivní. Nárůst institucionálních prodejů je negativní signál, který obvykle znamená výprodej.
   
  Horní část grafu ukazuje index NYSE a zde vidíme, že se cena dotýká horní čáry Bollingerova pásma. To sice nemusí ještě nic znamenat, ale v technické analýze se dotyk horní linie obvykle považuje za prodejní signál v překoupeném trhu.
   


   
  Zdroj: Marty Chenard 
   
 • Institucionální nákupy a prodeje

  Institucionální nákupy a prodeje
  V grafu vidíme institucionální nákupy a prodeje na New York Stock Exchange. Na grafu je vidět, že poslední (páteční) cenová akce v institucionálních prodejích byla dolů a poslední cenová akce v institucionálních nákupech byla také dolů. To znamená, že institucionální investoři se v pátek přiklonili spíš k realizaci zisků a snížili objem nákupů. 
   
  Technicky jsou institucionální investoři ve fázi akumulace a trhy jako celek jsou překoupené. 
   
  Současná situace je tedy nestabilní a může přijít jak další růst, tak korekce. Zvláště zajímavá bude reakce po dnešním zasedání FED, kdy se všeobecně očekává růst úrokových sazeb na 0,75 %.
   
   
   
   
   
  Zdroj: Marty Chenard 
   
 • Indexy světových burz, Akcieatrhy.cz
  cz nabízí kurzy měn, kurz dolaru, kurz eura, akcie, cenu zlata, dividendy, investice, forex, binární opce, cenné papíry, burzy, recenze a cílové ceny
 • Index DOW letos vypadá na růst

  Index DOW letos vypadá na růst


   
  Nejhorší vstup do nového roku vyvolal spoustu negativní nálady a také mnoho řečí o tom, že nastává nová krize, přinejmenším konec světa a blízkého okolí. Nicméně vypadá to, že situace se začíná pomalu měnit a sem tam probleskne i optimističtější tón. 
   
  Po lednovém minimu vzniklo na indexu DOW vyšší minimum v únoru a březen zatím nevypadá, že by nějak překotně šel dolů. Analýzu začneme denním grafem.
   

  DOW denní graf

   
   
  Na denním grafu vidíme impulsní růst z hladiny 15503. Poté následuje mírný zádrhel a cena vytváří pětibodovou rozšiřující se formaci s vrcholem na úrovni 16795.
   
  Bolingerovo pásmo obepíná cenu ve své horní polovině a lze předpokládat, že se hodnota indexu podívá na středovou čáru, případně projde až na spodní čáru pásma.
   
  Fibonacciho vějíř představuje podporu pro bod 4 na úrovni 76,4 %, body 1, 2 a 5 leží na úhlu 61,8 %.
   
  Fibonaciho pásma z posledního růstu od lednového minima po současné maximum ukazují, kde by se pravděpodobně mohla cena obracet. Obvykle po prvním růstu vytvoří cena nižší propad, takže můžeme předpokládat test hladin 76,4 %, případně 88,6 %, což odpovídá úrovním 15768 a 15603. 
   
  Indikátor RSI vykazuje známky klesající divergence a indikátor MACD vypadá na vytvoření prodejního signálu.

  DOW týdenní graf

   
   
  Na týdenním grafu vidíme dvě oddělené pětibodové formace. Větší formace ukazuje historické maximum v bodě 3 a bod 4 představuje minimum srpna roku 2015. Tato formace ještě není dokončena a měla by nastat finální fáze růstu a vytvoření bodu 5. 
   
  Menší formace má první maximum po srpnovém minimu 2015 a minimum (bod 4) v lednu 2016. V současné době se cena ubírá k růstu a vytvoření konečného bodu 5. Obě formace jsou ve shodě a můžeme předpokládat vytvoření konečného vrcholu obou formací koncem roku 2016, případně na začátku roku 2017.
   
  Fibonacciho vějíř je nastaven na historické maximum v srpnu 2015. Úhel 88,6 % vytváří podporu ke konci roku 2015 a úhel 61,8 % vytváří resistenci v bodě 1 a bodě 4 menší rozšiřující se vrcholové formace.
   
  Hodnota indexu se pohybuje okolo střední čáry Bollingerova pásma, a i když má nakročena k růstu k hornímu pásmu, může se také ještě jednou odrazit od středu směrem k dolní hranici.
   
  Černá čára představuje 200 denní klouzavý průměr, což obvykle bývá dobrá podpora. Již proběhlo třikrát testování tohoto klouzavého průměru a před vyražením hodnoty indexu vzhůru můžeme očekávat ještě jeden test.
   
  Indikátor RSI nyní vypadá na růst a nyní vytváří vyšší maximum. Indikátor MACD právě vytvořil nákupní signál.

  DOW měsíční graf

   
   
  V měsíčním grafu máme navíc zakreslenu grafickou pomůcku „Andrejovy vidle“ s klesajícími paralelními čarami. Zde je vidět, že růst indexu se zastavil o horní trendovou čáru a nyní index nachází resistenci u klesající paralelní čáry. I na tomto grafu lze očekávat ještě jeden pokles a teprve po proražení paralelní čáry můžeme očekávat růst. 
   
  Fibonacciho vějíř ukazuje, že historické maximum se nachází na čáře úhlu 61,8 %. Pod tuto čáru klesla hodnota indexu v srpnu 2015 a nyní tato čára představuje resistenci. Hodnota indexu nyní vypadá stabilizovaně, a pokud přijde růst, bude testovat tuto čáru zespodu. Konečný růst se přiblíží k této čáře, možná ji mírně překoná.
   
  Spodní čára Bollingerova pásma opakovaně poskytla podporu hodnotě indexu a můžeme očekávat ještě jeden test, než se cena pohne vzhůru.
   
  V grafu máme ještě zakreslen 100 denní klouzavý průměru (červeně) a 200 denní klouzavý průměr (černě). Oba klouzavé průměry mají sklon vzhůru a to je prorůstové znamení. Oba klouzavé průměry však také představují silnou resistenci pro případný pokles směrem dolů. Pokles až na klouzavé průměry je sice vysoce nepravděpodobný, ale říkejme tomu záložní plán.
   
  Indikátor RSI vytvořil vyšší maximum a nyní se snaží o vyšší minimum. Pokud se vyšší minimum potvrdí, bude to znamenat, že nastává opět růst. Indikátor MACD je stále v poklesové fázi. 

  DOW čtvrtletní graf

   
   
  Na čtvrtletním grafu vidíme vývoj veliké pětibodové rozšiřující se formace. Mezi analytiky se vedou spory o to, zda bodu 5 již bylo dosaženo, nebo jestli bude bod 5 vytvořen závěrečným růstem. Z našeho pohledu je vytvoření závěrečného bodu 5 ještě před námi.
   
  Hodnota indexu nyní nachází podporu na střední čáře Bollingerova pásma. Je pravděpodobné, že se zde cena bude odrážet směrem k horní čáře. Horní čára pásma se nyní nachází na úrovni 19000. 
   
  Fibonacciho vějíř je posazen na minimum roku 2002 a maximum roku 2007. Čára úhlu 38,2 % představuje resistenci pro historické maximum. Pokles hodnoty indexu našel podporu na čáře úhlu 50 %. Je pravděpodobné, že nyní se cena vydá opět vzhůru k čáře 38,2 %.
   
  Indikátor RSI vytvořil trojitou klesající divergenci se začátkem na vrcholu roku 2015. Po divergenci nastává obvykle pokles a to se přesně stalo. Indikátor MACD je stále v poklesové fázi.
   
  Závěrem poznamenáme, že i když může přijít další pokles hodnoty indexu, pravděpodobnější je jeho růst.
   
  Zdroj: Austin Galt 
   
 • IMM nekomerční zobrazení pozic, tok peněz od jedné měny ke druhé

  IMM nekomerční zobrazení pozic, tok peněz od jedné měny ke druhé  Nekomerční zobrazení Mezinárodního měnového trhu (IMM) je použité na vizualizaci toku peněz od jedné měny ke druhé. Obvykle je vnímáno jako opačný indikátor, pokud pozice dosáhnou krajní meze. Data IMM zachycují pozice investorů v týdnu končícím 1. březnem 2016.

  Čisté krátké pozice EUR výrazně stouply, protože tradeři nastavovali své portfolio před čtvrtečním zasedáním ECB. Krátké pozice stouply z 11% z minulého týdne na 16 % celkových otevřených pozic. Očekáváme, že spekulanti při vstřebávání rozhodnutí centrální banky krátké pozice EUR sníží.

  Čisté dlouhé pozice zlata nadále stoupaly. Velice nejisté prostředí - zhoršující se důvěra ve schopnost centrálních bank pobídnout inflaci, slabá globální poptávka a zpomalující se čínská ekonomika - poskytly žlutému kovu další podporu. Dlouhé pozice zlata vzrostly o 5%.

  Čisté dlouhé pozice jenu také posilovaly, zvlášť když spekulanti spěchali k bezpečné měně. Vzhledem k extrémně vysoké úrovni dlouhých pozic očekáváme v nadcházejícím týdnu jejich pokles.  www.swissquote.cz
   


 • Hovoří doktor Měď – posloucháte? Technická analýza.

  Hovoří doktor Měď – posloucháte? Technická analýza.
  Měď je velmi důležitá komodita když přijde na to posuzovat zdraví světové ekonomiky a usuzovat jak dobře, nebo špatně si ekonomika vede. Kvůli své prediktivní schopnosti má přezdívku "doktor Měď. Nezaškodí podívat se na současný vývoj cen mědi jak z krátkodobého, tak z dlouhodobého pohledu. Začneme s denním grafem.
   
  Na denním grafu vidíme ukončení vývoje formace hlava a ramena (H&S) s dvojitým vrcholem, která má na úrovni úrovně krku č. 2 nevábně vypadající proražení a zpětné testování této trendové čáry. Menší H&S č. 1 pěkně dokončila svůj vývoj s malým (modře vyznačeným) klesajícím rovnoběžníkem vlevo, který představuje levé rameno a rostoucím rovnoběžníkem vpravo, který představuje pravé rameno. Formace H&S č. 2 je symetrická, což je dobře vidět na trendové čáře krku č. 2, která představuje výšku levého a pravého ramene této formace. Pokud odhlédneme od ošklivě vypadajících proražení a zpětných testů, tak graf ještě stále vypadá na další pokles. 
   
   
   

   
  Abychom získali přesnější náhled na další možný vývoj cen mědi, musíme se podívat na dlouhodobější grafy, které nám mohou vyjevit i něco jiného. Jakmile se dokončí vývoj dlouholeté cenové formace, je poměrně pravděpodobné, že cena provede cenový pohyb s minimální cílovou cenou vycházející z této formace. Nicméně cenový pohyb může být mnohem i mnohem delší. Vývoj cenových formací na komoditách, nebo drahých kovech od roku 2011 vystihuje přesně o čem je řeč. Tyto mnohaleté vrcholy vedly ke čtyřem rokům klesajícího trhu. 
   
  Klesající trh na mědi začal v roce 2011, kdy se na týdenním grafu zformovala malá vrcholová formace H&S, která vytvořila první otáčející bod z několikaleté 7 bodové, modře vyznačené, otáčející formace klesající lichoběžník. Povšimněte si proražení a testování spodní modré trendové čáry, která potvrzuje klesající trh. Po úvodním silném pohybu dolů došlo k silnému testování spodní trendové čáry a toto testování potvrdilo, že modrý trojúhelník je otáčející formace klesajícího trhu. Toto testování má podobu konsolidační formace H&S, a je to stejná H&S formace, kterou jsme si ukazovali na denním grafu. Podobný vývoj bychom si mohli ukázat i na grafu SLV. Co je také velmi zajímavé, že čára krku č. 2 z denního grafu je malou součástí masivní několikaleté čáry krku formace H&S, která začíná na minimech roku 2010. Tato čára krku tvoří obrovskou otáčející formaci. Ještě jednu zajímavost můžeme najít na tomto týdenním grafu. Podívejte se jak silný, téměř svislý byl růst po krachu ceny v roce 2008. Toto obchodní nastavení nám dává představu, jak rychle by se mohla cena vyvíjet, jenže v opačném směru v důsledku reverzní cenové symetrie vyznačené v grafu červenými šipkami. Směrem dolů neexistuje žádná podpora, až teprve na úrovni krachu ceny v roce 2008 na hodnotě 1,25 USD.
   


   
   
  Měsíční graf odstraní šum a poskytne hezký výhled na dvě masivní vrcholové formace. Sedmibodový otáčející trojúhelník a nyní ještě větší vrcholovou formaci hlava a ramena. Měli jsme tu jeden z nejdelších rostoucích trendů, který začal vytvořením dvojitého minima okolo přelomu tisíciletí. Mnohokrát jsme si ukazovali, že když dojde k proražení rostoucího lichoběžníku směrem vzhůru, že rostoucí trend bude opravdu silný. Obvykle konsolidační formace postupují do strany nebo vytváří protitrendové formace, jako je praporek, nebo vlajka. Pokud vidíte konsolidační formaci se sklonem ve směru trendu, jde o velmi silný trendový signál. Vidíme, že během rostoucího trendu měď vytvořila dva růstové zužující se lichoběžníky a rostoucí trend ukončilo proražení rostoucího lichoběžníku. Rostoucí prorůstový lichoběžník se od rostoucího poklesového lichoběžníku liší proražením spodní trendové čáry. 
   


   
   
  Na posledním čtvrtletním grafu vidíme celou historii až do roku 1972. Měď vytvářela 25 let trojúhelníkovou základnu, která vyústila do historicky největšího rostoucího trendu. Když chceme určit cílovou cenu z této formace, tak změříme vzdálenost mezi prvními otáčejícími body trojúhelníku a pak tuto vzdálenost posadíme na horní trendovou čáru. Tím získáme cílovou cenu rostoucího trendu. Vidíme, že cílová cena zjištěná z vývoje tohoto trojúhelníku je na úrovni 3,81 USD a je vyznačena v grafu černou šipkou. Vrchol tohoto 25 let dlouhého trojúhelníka také vytvořil podporu při krachu ceny během finanční krize v roce 2008. Cena vytvořila reverzní symetrii, jak ukazují modré šipky v grafu. Krach cen byl tak silný, že cena prorazila pod podporu horní trendové čáry dlouholetého trojúhelníka. Ze současného pohledu existuje vyšší pravděpodobnost, že současné proražení masivní vrcholové formace H&S může poslat cenu ještě níž, než byla v roce 2008. Je to kvůli tomu, že původní podpora ve formě trendové čáry byla již proražena. Každopádně se cena mědi nachází ve velmi zajímavém bodě a to se týká jak denního, tak týdenního, měsíčního i čtvrtletního grafu.
   


   
   
  Určitě si myslíte, že určit cílovou cenu pro měď je nesmysl. Navíc z tak dlouhodobého grafu. Můžeme si však ukázat jednu další velmi důležitou komoditu – ropu. Na následujícím čtvrtletním grafu vidíme celou historii cen ropy až do roku 1982. Vidíme zde obrovský postranní kanál, který byl nakonec v roce 2004 proražen a vznikl tak historicky největší rostoucí trh. Ropa si vytvořila masivní dvojité dno, jako odpalovací rampu pro svůj růst. Stejným způsobem, jako jsme si určili cílovou cenu na čtvrtletním grafu mědi, si můžeme určit cílovou cenu i v tomto grafu. Změříme si velikost postranního kanálu a tuto vzdálenost posadíme na horní trendovou čáru. Cílová cena vyznačená černou šipkou se nachází na úrovni 146,15 USD, což je pouhých 85 centů od historického maxima! Stejně jako v případě mědi i ropa nalezla podporu na úrovni horní trendové čáry při krachu cen během finanční krize v roce 2008.
   


   
   
  Určitě jste si vědomi toho, že pokud jde o trhy, tak neexistuje žádná záruka. Nicméně pohledem na představené grafy můžeme získat náhled, jestli se zrovna nacházíme v rostoucím, nebo klesajícím trhu. To je nejdůležitější věc, kterou je třeba zvládnout v případě, že chcete obchodovat na kapitálových trzích. Rostoucí komoditní trh skončil v roce 2011 a nový ještě zatím nezačal. Stále se nacházíme v klesajícím trhu.
   
   
  Zdroj: Rambus Chartology
   
   
 • Hospodářské výsledky a dividendy českých, polských a maďarských...
  cz nabízí kurzy měn, kurz dolaru, kurz eura, akcie, cenu zlata, dividendy, investice, forex, binární opce, cenné papíry, burzy, recenze a cílové ceny
 • Hlavní obchody Goldman Sachs pro rok 2016

  Hlavní obchody Goldman Sachs pro rok 2016
  • Banka favorizuje euro a japonský jen, také se jí zamlouvá rubl
  • Kurz eura nedosahoval po většinu roku 2015 úrovní predikovaných společností Goldman Sachs
   
  V předpovědi Goldman Sachs Group Inc. pro rok 2016 dolar posílí, americké inflační očekávání proste a měny Mexika a Ruska se budou posouvat vzhůru. Ve svém obchodním plánu pro rok 2016, zveřejněném 19. listopadu, americká investiční banka doporučuje nakupovat dolar a prodávat euro a japonský jen. 
   
  Podkladem pro tyto obchodní plány je posilování amerického dolaru v roce 2015, snaha FEDu o začátek zvyšování základních úrokových sazeb a pokračující snaha Evropské centrální banky a Japonské centrální banky o měnové stimuly.
   
   „Divergence ve vývoji měnové politiky mezi FEDem a ECB a BOJ bude hlavní téma roku 2016,“ píší v mailové zprávě analytici pod vedením vedení Francesca Garzarelli, hlavním analytikem tržního a makroekonomického výzkumu v Londýně. „Kurzy měn jsou vůči této divergenci citlivé, a i když je vidět posilování ekonomik, domníváme se, že dolar má ještě dost prostoru k dalšímu posilování.“
   

  Inflační dluhopisy

  Kromě šesti hlavních obchodních cílů doporučují analytici Goldman také nakupovat americké vládní dluhopisy ošetřené o inflaci a také nakupovat mexické peso a ruský rubl vůči jihoafrickému randu a chilskému pesu.
   
  V minulém roce odhadovala tato americká investiční banka sídlící v New Yorku, že se během následujících 12 měsíců se euro propadne na hodnotu 1,15 vůči dolaru a doporučovala svým klientům použít opční strategii ke kapitálovému zhodnocení tohoto pohybu. Euro se obchodovalo pod touto hranicí po většinu roku a kurz eura v březnu klesl na své minimum 1,0458 vůči dolaru. V současné době se kurz eura vůči dolaru pohybuje na úrovni 1,07.
   
  Mezi význačné obchody společnosti Goldman v minulém roce patřil prodej švýcarského franku proti švédské koruně. Tento obchod musel být ukončen, když 15. ledna minulého roku neočekávaně opustila Švýcarská národní banka pevný kurz švýcarského franku vůči euru. To vedlo k prudkému posílení švýcarského franku vůči všem měnám.
   
  Mezi další obchodní doporučení pro následující rok patří návrh využít těsnější spread mezi italskými a německými vládními dluhopisy. V současnosti je spread mezi 5 letými italskými vládními dluhopisy a německými vládními dluhopisy 50 bodů. Podle názoru Goldman Sachs se tento spread v následujícím roce rozšíří k úrovni 150 bodů. Podle analytiků banky je zúžení spreadu pod 100 bazických bodů výsledkem nákupů dluhopisů Evropskou centrální bankou v rámci uvolňování měnové politiky a podpory ekonomické prosperity, přičemž Itálie těží z této politiky. 
   

  Sázka na inflaci

  Spread mezi 10 letými vládními dluhopisy ošetřenými o inflaci a jejich nominálními ekvivalenty by se měl vyšvihnout na „nulovou úroveň“, která se nachází na hranici 2 procent. Tento obchod představuje „příležitost zaujmout opačnou stranu než příliš pesimistická cenová očekávání.“ Nulová úroveň se nyní nachází 1,59 procentních bodů níž, poté, co spread dosáhl v září nejnižší úrovně od roku 2009. 
   

  Spread mezi inflačně ošetřenými a nominálními 10 letými vládními dluhopisy USA


  Zdroj: Bloomberg

   
  V minulém roce u vládních dluhopisů doporučovali analytici Goldman opční strategii, která by přinesla největší zisky, pokud by se 10 leté vládní dluhopisy USA v červnu 2015 pohybovaly nad 3 %, ale ne nad 3,5 ani pod 2,24 procenty. Během zmiňovaného období se 10 leté vládní dluhopisy USA obchodovaly v rozmezí 1,65 až 2,5 %.
   
  U akcií doporučuje Goldman sázku na veliké americké banky, které by měly mít větší výkonnost, než širší trh. U rozvíjejících se trhů doporučuje místo bank nákupy exportérů, kteří nevyvážejí komodity. 
   
   
  Zdroj: Goldman Sachs, Bloomberg
   
 • Hackerské útoky a bezpečnost online brokerů

  Hackerské útoky a bezpečnost online brokerů   
  V roce 2015 dosáhl akciový index Nasdaq Composite hranice 5000 bodů vyvolal vzpomínky na internetovou bublinu roku 2000, kdy stačilo rozjet nějaký internetový projekt v garáži rodičů a během pár týdnů vydělat miliony. Během následujících let vzpomínky na toto období poněkud vybledly. Zapomnělo se na počítačovou chybu roku 2000, přechodu na nové datum, která preventivně uzemnila letadla a donutila strategické firmy procházet kilometry počítačových kódů, aby se opravil způsob zápisu data. Chyba Y2K se nakonec nijak nebezpečně neprojevila, ale počítačová bezpečnost od té doby stále zůstává v popředí zájmu.
   
  Krádeže dat dosáhly v USA rekordní výše v roce 2014, kdy počet narušení podle společnosti Theft Research center dosáhl výše 783 případů. Největšími hackerskými průniky bylo odcizení údajů 76 miliónů klientů společnosti JPMorgan Chase. Byly také identifikovány pokusy odcizit data klientů ze společností E*Trade Financial (ETFC), Citibank (C), a TD Ameritrade (AMTD), nehledě na ostatní banky a brokerské společnosti.
   
  Obavy investorské veřejnosti z nebezpečí plynoucího z hackerských útoků se neustále zvyšují a obavy z toho, že budou odcizena osobní data, která by šlo použít k odcizení investičních vkladů a další kriminální činnosti, dosahují dříve nevídané výše. 
   
  Mnoho brokerů věnuje otázkám bezpečnosti a vysvětlení toho, jak je bezpečnost zajištěna mnoho prostoru na svých webových stránkách. Brokerská společnost Charles Schwab (SCHW) spustila program „Garance bezpečnosti“, který zaručuje klientů nahrazení 100 % ztrát, které by jim vznikly v důsledku neautorizované aktivity. Generální ředitel společnosti Firstrade Securities, John Liu oznámil, že otázky počítačové bezpečnosti budou zapracovány do firemní kultury. Říká: „Snažíme se zapracovat otázky bezpečnosti do výcviku všech zaměstnanců, aby si byli vědomi možného nebezpečí a toho, že útok může nastat kdykoli a odkudkoli. Liu poznamenává, že narušení datové bezpečnosti je téměř vždy výsledkem nedostatkem pozornosti věnované bezpečnosti a nedostatku disciplíny ve firemní kultuře.
   
  Také stálý tlak americké komise pro cenné papíry (Securities and Exchange Commission) na zvyšování bezpečnosti vede k tomu, že polovina sledovaných brokerských společností zavedla dvoufaktorovou autorizaci a další bezpečnostní prvky, jako je šifrování probíhající komunikace, používání protokolu HTTPS a externí validace přístupu. Při dvoufaktorové autentizaci obdrží klient náhodné číslo, platné minutu, nebo dvě, které použije během svého přihlašování pomocí jména a hesla. Společnost RSA Security, která vyvíjí většinu dvoufaktorových autentizačních nástrojů, v minulém roce uvedla nový nástroj SecurID Software Tokens, který získává popularitu hlavně u mobilního přístupu. 
   
  Brokerské společnosti zavádí nové systémy, které monitorují klientské účty a hlásí neobvyklé chování, například přístup z podezřelých geografických oblastí. Shawn Herrin, manažer brokerské společnosti eOption vypověděl, že jeden z jejich klientů se pokusil připojit ke svému účtu z knihovny v Budapešti během své cesty po Evropě a jeho přihlašovací jméno a heslo bylo odcizeno pomocí softwaru, který odchytával a detekoval nezašifrovanou komunikaci na síti. Firemní monitorovací software je schopen intervenovat a zrušit obchodní transakci ještě předtím, než je vyplněna, nicméně tento incident donutil společnost eOption najmout bezpečnostní společnost k provedení analýzy možnosti vnějších útoků. „Získali jsme seznam možných zranitelností a opravili jsme je,“ říká Shawh Herrin.
   
  Hlavním klíčem pro zachování své počítačové bezpečnosti a ochrany svých osobních dat je ovšem naše vlastní chování. Společnost Scottrade je jednou z firem, které svým klientům poskytují bezpečnostní informace ve vyšší míře. „Hlavní myšlenkou je naučit investory, aby byli opatrní a kontrolovali své účty pravidelně a často, s využitím dalších zdrojů, jako je možnost bezplatného ročního vyúčtování, což mnohé může upozornit na vznik potenciálního problému,“ říká Erik Merkau senior vice president strategií a produktů společnosti Scottrade. 
   
  Další možností je omezit přístup k účtu pouze na jedno počítačové zařízení. Tuto možnost nabízí Capital One ShareBuilder a Interactive Brokers. To je jedna z cest, kterou lze omezit krádež osobních dat.
   
  ShareBuilder a Interactive Brokers také poskytují heslo „pouze pro čtení“. To může být užitečné, když klienti přistupují k účtu z webu, nebo když používají aplikace jako SigFig nebo Mint, které vyhodnocují transakce, poskytují finanční rady a generují výsledkové reporty. Heslo „pouze pro čtení“ umožňuje přístup k účtu a prohlížení, nepovoluje však provádět, žádné transakce, ani změny. 
   
  Americká komise pro cenné papíry (SEC) vydala doporučení pro investory, aby používali silná hesla, vytvářeli si různá hesla k různým účtům, vyhýbali se veřejně přístupným počítačům a byli opatrní při mobilním a bezdrátovém přístupu, včetně domácích bezdrátových sítí.
   
  Poslední trendy v online obchodování zvyšují stres personálních a brokerských bezpečnostních systémů. Vývoj jde rychle a pomocí mobilních aplikací na svých iPhonech, nebo chytrých mobilních telefonech s operačním systémem Android, nebo Windows, případně s tablety se můžete připojovat k libovolnému brokerovi a libovolnému osobnímu účtu. Společnost Apple (AAPL) oznámila uvedení nového mobilního platebního systému Apple Pay. Zároveň oznámila, že tento její mobilní platební systém proplácel kriminální finanční transakce prostřednictvím ukradených dat z kreditních karet vydávaných velkými obchodními řetězci, jako je Home Depot (HD) a Target (TGT).
   
  Brokeři očekávají, že mobilní obchodování bude pokračovat v růstu. Bude se zvyšovat počet obchodních transakcí a bude růst i počet platforem, z kterých bude možno k účtům přistupovat. „Zvýšené používání chytrých telefonů, tabletů a dalších přístrojů bude zvyšovat tlak na tvorbu obchodních a přístupových platforem, které jsou momentálně dostupné pouze na stolních počítačích,“ tvrdí Steve Claussen, vedoucí investiční stratég společnosti OptionsHouse. Kelli Keough, starší vice president obchodních služeb společnosti Charles Schwab říká: „Očekáváme, že čím dál větší množství společností bude poskytovat svým klientům vizuální, syntetické informace prostřednictvím uživatelsky přívětivých a jednoduchých programů prostřednictvím jak mobilních, desktopových, nebo webových aplikací.“
   
  V tomto roce uvedlo několik brokerských společností kvalitní responsivní webové stránky. Cílem je přizpůsobení webových stránek zařízení, ze kterého je k nim přistupováno. Každé zařízení tak získá vzhled stránek přizpůsobený jeho technickým parametrům, jako je například velikost a rozměry displeje. Společnost TradeKing, která je průkopníkem v mobilním přístupu ke svým stránkám, chce vytvořit responzivní stránky, které poskytnou co možná nejlepší informace bez ohledu na zařízení z kterého na ně uživatel přistupuje. 
   
  Investoři také získávají mnohem větší zkušenosti s miláčky Nasdaqu, sociálními sítěmi. Sociální sítě „se stávají integrální součástí každodenního života většiny našich klientů, ale také způsobem, jak sdílet hodnotné investiční informace napříč zájmovými skupinami,“ říká Steve Quirk, senior vice president společnosti TD Ameritrade Trader Group. Tato obrovská brokerská společnost integrovala Twitter do své platformy, což umožňuje klientům rozlišovat sentiment trhu a sdílet informace v obchodní platformě. „Domníváme se, že tato inovace pomůže našim klientům získávat lepší informace a násobit sílu kolektivního vědomí pomocí sociálních sítí za pomoci nových nástrojů a aplikací,“ říká Steve Quirk.
   
   
  Zdroj: Theresa W. Carey
   
   

 • Jak udělat z tradingu byznys a součást svého každodenního života? PR článek.

  Jak udělat z tradingu byznys a součást svého každodenního života? PR článek.


   
   
  Zajímáte se o trading? Vyzkoušel(a) jste nebo se chystáte na reálné obchodování a teď hledáte svůj ziskový obchodní model? Dostal jste se do bodu, kdy přichází neúspěšné obchody a hledáte co změnit?
   
  29. 8. na prvním tradingovém semináři po květnovém Cashflow Summitu v Olomouci máte jedinečnou příležitost se inspirovat, změnit nebo vylepšit své obchodování na burze.
   
  Setkáte se tu se s top českými tradery, kteří odkryjí své karty a ukáží vám, jak procházeli svými tradingovými začátky a jaké obchodní strategie nyní využívají.
   
  Aneb jak se říká v latině „exempla trahunt“, příklady táhnou.  Proto i vy si můžete vybrat čí cesta a obchodní model vás bude inspirovat.
   
  Pokud jenom trochu chcete, tak si ze semináře odnesete know-how z oblasti opčního, akciového i měnového obchodování. Pokud budete chtít ještě víc, můžete s přednášejícími i dalšími tradery probrat svoje obchodování během celodenního networkingu.
   
  Mezi řečníky budou osobnosti, co si svůj tradingový úspěch vyseděli, vystudovali a odpracovali. Vystoupí Roman Dvořák, který úspěšně obchoduje na burze s instrumenty jako jsou forex, futures, akcie, etf, opce a je jedním z nejrespektovanějších lektorů. Rostislav Navrátil předvede své opční strategie, které mu přinášejí pravidelný příjem. Michal Stibor představí svoji tradingovou kariéru s ne příliš růžovými začátky, následnými zvraty k ziskovému tradingu.
  ...
  Máte nyní zhruba 90 sekund čtení za sebou. Čas je vaše nejcennější investice. Chtějte tuto investici zpět!
   
  Nejprve si zdarma stáhněte tradingový ebook s užitečnými tipy pro tradery začátečníky i pokročilejší.
   
  Detailnější průběh akce pak najdete na webu semináře. Kapacita je semináře omezená!

  Přejeme vám úspěšné obchodování. Tým Investree.
   
 • Jak se pozná klesající trh, ještě než udeří – 11 varovných příznaků

  Jak se pozná klesající trh, ještě než udeří – 11 varovných příznaků
  Než si většina investorů uvědomí, že akciový trh přešel do klesajícího trendu, tak už je napácháno mnoho škody. Velmi často přichází klesající trh během posledního vzepětí rostoucího trhu. Mark D. Cook, spoluautor knihy „Připravte se a přežijte v přicházejícím klesajícím trhu“ uvádí 11 příznaků, které investorům napovídají, že klesající trh přichází a je již za dveřmi. Každý klesající trh vypadá jinak, takže tyto příznaky je třeba brát jako vodítko, nikoli jako absolutní pravidla. 
   
  1. Neúspěšné růstové vlny 
  Prvním příznakem klesajícího trhu je to, že růstové vlny netrvají dlouho. Na grafu SPX 500 vidíme sérii nižších minim. To naznačuje zkušeným obchodníkům, že trh je zranitelný a slabý a náchylný k dalším poklesům.
   
  2. Malátné růstové vlny s nízkým obchodním objemem
  Dalším příznakem jsou malátné růsty a celkové nízké obchodní objemy. To je známkou toho, že investoři a instituce nejsou ochotni nakupovat. Většina institucionálních investorů se chová jako stádo a nakupuje, nebo prodává ve stejném období. Pokud účastníci trhu nenakupují, tak není pravděpodobné, že by jednotliví institucionální investoři umisťovali na trh své objednávky. Cook uvádí, že jedním ze způsobů, jak lze poznat opravdovou růstovou vlnu je sledování obchodního objemu NYSE Tick. Nicméně i další indikátory mohou ukazovat, že pulsace trhu je slabá, i když ceny zatím ještě rostou. Divergence mezi růstem cen a obchodními objemy je viditelný červený prapor.
   
  3. Žádné odrazy zpět
  Po každé větší než 3 % korekci by měl být trh schopen se odrazit zpět. Opětovně vyrůst nejméně o polovinu své ztracené hodnoty. Pokud toho není schopen, jde o další varovný příznak. Pokud růstové vlny selhávají, jde o další příznak toho, že akciový index, nebo akcie ztrácí další půdu pod nohama.
   
  4. Ošklivě vypadající cenové grafy
  Prvními, kdo obvykle zaznamenají nastávající problémy, jsou analytici technické analýzy. Na grafu se začnou vyskytovat nižší minima a cena v grafech se začne propadat pod své klouzavé průměry. Investoři spekulující na růst začínají být nervózní, ale zatím se ještě nemají k tomu, aby prodávali. Místo toho se snaží držet obvyklých rad, které fungují v rostoucím trhu, jako je „nakupujte při poklesu“, „nakupujte, když je trh slabý“, „nařeďte své pozice dokoupením dalších akcií“. Optimističtí investoři spekulující na růst doufají, že se trh zhoupne opět vzhůru, a že FED uchrání investory od katastrofy.
   
   
   
  5. Akcelerace směrem dolů
  Následným příznakem je akcelerace poklesu, kdy index S&P 500 ztrácí každým dnem 20 až 50 bodů. Během růstových dní index získává jen jednociferné přírůstky. Pokles směrem dolů je rychlý, růst je pomalý a upracovaný. Během poklesu se zvyšuje obchodní objem, Během růstu se obchodní objem snižuje. Během této fáze nastávajícího klesajícího trendu mnoho investorů ještě neprodává.
   
  6. Dvouciferné korekce
  Během této fáze začínají být na grafech vidět jak nižší minima a nižší maxima tvoří schody směrem dolů. Hodnota portfolií se nachází o 15 až 20 % níž, a spekulanti na růst začínají přemýšlet o tom, že by začali prodávat. S 20 % korekcí se dostavuje výprodej u podílových fondů.
   
  7. Institutituce začínají prodávat
  Instituce s vědomím, že individuální klienti uzavírají své pozice, jsou donuceny začít snižovat své obchodní expozice. Samolibost, která obvykle převažuje na Wall Street, se mění v mírnou paniku. Mnoho tvrdohlavých investorů však neopouští své pozice a zavazují se, že vytrvají.
   
  8. Přichází méně dobrých zpráv
  Pozitivní ekonomické zprávy, kterých bylo všude plno během růstového trendu, mizí a začínají převažovat pesimistické zprávy. S tím jak se trh dále propadá, investoři začínají podléhat panice. Ti nejtvrdohlavější spekulanti na růst drží pozice se zatnutými zuby a ujišťují se navzájem, že každý klesající trh musí nakonec skončit.
   
  9. Obchodní objemy během klesajících dní rostou
  Během klesajících dní obchodní objemy vystřelují vzhůru. Počet klesajících dnů v řadě může být až 10, počet rostoucích dnů v řadě je průměrně okolo 3. Poté, co trh poklesne o 20 % se většina účastníků trhu domnívá, že nejhorší je již za námi a modlí se, aby FED zachránil klesající trh.
   
  10. Nakupující odcházejí z trhu
  Během této fáze, poté co média potvrdila, že nastal klesající trh, se mnoho investorů spekulujících na růst vypaří z trhu. Když se objeví růstový investor v televizi, je zesměšňován, nebo je na něj pohlíženo s nedůvěrou. Špatné zprávy se okamžitě šíří celým mediálním prostorem a je jim věnována silná pozornost. Volatilita roste na dvouciferné hodnoty. Během této fáze trh již trh poklesl o 30 % a víc.
   
  11. Kapitulace
  V této fázi investoři spekulující na růst kapitulují. Poté, co nahlédnou do výsledkové listiny svého portfolia, docházejí k závěru, že se ceny nezotaví ještě během velmi dlouhé doby a začínají v panice prodávat. Obchodní objemy jsou třikrát větší než obvykle. Schizofrenní trh začíná ztrácet hlavu. Některé finanční společnosti jsou na pokraji kolapsu. Dříve sebevědomí růstoví investoři začínají tvrdit, že nikdy nebyli zastánci růstu a začínají tvrdit, že samozřejmě varovali ostatní před poklesem trhu. Většina si stěžuje: „Kdo to mohl vědět?“ Na trhu je lavina prodávajících příkazů a mnozí investoři jsou ve ztrátě 50 % a více. Investoři ignorují margin call – požadavek na uzavření pozice, nebo doplnění kapitálu, takže brokeři nuceně uzavírají jejich pozice, což přispívá k dalšímu prodejnímu tlaku. Mnoho drobných investorů se zapřísahá, že do akcií už nikdy nebude opět investovat. Během několika týdnů, se vypaří veškeré zisky získané během mnoha let. Dokonce dramaticky klesají ceny i takzvaných bezpečných akcií a vzorce na diverzifikaci portfolia jsou všem pro smích.
   
  Aby bylo jasno, klesající trh nemusí mít stejný průběh, ale jeho scénář je pokaždé stejný. Samozřejmě nikdo vám není schopen říct, kdy klesající trh začne, nebo kdy skončí. Takže každý investor by se měl zabývat sledováním varovných signálů a sám se rozhodovat, kdy je čas z trhu odejít a kdy zase do něj vstoupit. Klesající trh je stejně nezbytnou součástí trhu, jako rostoucí trh a každých šest až osm let se dostavuje v plné síle. 
   
   
  Zdroj: Michael Sincere 
   
 • Jak rozeznat pravého ECN/STP brokera od falešného?

  Jak rozeznat pravého ECN/STP brokera od falešného?
  Přijít o peníze ještě nikdy nebylo tak snadné. Stačí si založit forexový účet a začít obchodovat. Vzhledem k psychologickému nastavení populace, prodělává 80 % lidí, 10 % je na nule a pouze 10 % vydělává. Tento přírodní zákon objevili psychologové Tversky a Kahnemann v roce 1974 a Kahneman za to pak dostal Nobelovu cenu za ekonomii. Tversky měl smůlu, že se nedožil.
   
  Aby toho nebylo málo, forexoví brokeři znají způsoby, jak vydělávání peněz ještě více znepříjemnit. Nejoblíbenějším způsobem je lov na příkazy stop loss. Trader si umístí stop loss do vzdálenosti, která se jeví bezpečná a ejhle. Není. Jen co cena aktivuje stop loss, nepochopitelně se otáčí a pokračuje původně správným směrem. Je to dáno tím, že do stejného místa umisťují své čekající příkazy podle pouček technické analýzy tisíce traderů, takže pokud chce broker jejich kontrakty, stačí si pro ně dojít. 
   
  Jiným způsobem, kterým mohou brokeři ovlivňovat tradery je manipulace s kotacemi. Jestliže se v trhu začíná vyvíjet některá klasická cenová formace, případně pokud se cena přiblíží k nějakému technickému indikátoru tak, aby vznikl nákupní signál, může nepoctivý broker mírně posunout cenovou kotaci a traderům se na obrazovkách objeví vznik obchodního signálu. Dalšími oblíbenými možnosti je skluz v plnění, opakované kotace, odlišně počítaný swap a velikost finanční páky. 
   
  Nicméně veřejnost již má s obchodováním na forexu dlouhodobější zkušenosti a tak do obecného know how proniklo, že výše uvedené metody s lehkostí používají brokeři, kteří jsou tvůrci trhu. Tvůrce trhu obvykle obchoduje proti svým klientům a nečiní mu potíže používat nepoctivé metody. Tvůrci trhu jsou označování obvykle jako DD (dealing desk) a traderům je doporučováno se takovým forexovým brokerům vyhnout. 
   
  Obvyklé doporučení je najít si brokera ECN/STP, což jsou brokeři, kteří posílají obchodní příkazy k vyřízení dál, bez toho, že by s nimi bylo nějakým způsobem manipulováno. Zdá se tedy, že je vyhráno. Nicméně boj mezi tradery a brokery o získání nějaké výhody se vede pořád a nikdo z brokerů nechce vypadat jako tvůrce trhu, není nic jednoduššího než si napsat na webové stránky zkratku ECN/STP a nepoctivý broker má opět vyhráno.
   
  Nejprve bychom si měli říct, co ty dvě tajemné písmenové zkratky znamenají. 
   
  ECN je zkratkou anglických slov Electronic Communications Network, a znamená to elektronickou síť, na které se domlouvají o forexových obchodech velké banky a finanční instituce, takzvaní poskytovatelé likvidity. Když chcete udělat obchod na ECN musíte tam jít se sumou okolo milionu dolarů. 
   
  STP je pak zkratkou anglických slov Straight Through Processing a znamená to, že obchodní příkazy nejsou nijak manipulovány a upravovány brokerem, který je posílá dál ke zpracování poskytovatelům likvidity.
   
  Teoreticky je to jasné, když je broker ECN/STP znamená to, že posílá příkazy bez ručního zásahu a ovlivnění dál. Trader získává plnění, které není nijak zkresleno, a všichni by měli být spokojeni. 
   
  Boj mezi poctivostí a nepoctivostí se však vede pořád, takže nepoctivost stále hledá cesty jak dosáhnout svého. Protože většina veřejnosti již ví, jaký je rozdíl mezi DD a STP/ECN, zakládají si účty u STP/ECN brokerů. Nicméně mnoho nepoctivých brokerů si dává označení STP/ECN a i nadále jednají jako tvůrci trhu. 
   
  Jak tedy rozeznat pravého ECN/STP brokera od falešného? Znamená to, že když do obchodního příkazu není zasahováno ručně, že se opravdu jedná o ECN/STP proces?
   
  Technicky ano, ale detail je skryt v tom, kdo dělá poskytovatele likvidity. Pokud pošle broker vaše příkazy spřátelenému poskytovateli likvidity, který se chová jako market maker, jsme zase tam, kde jsme byli. Spřátelený poskytovatel likvidity může být sesterská společnost, nebo může být dokonce částí brokerské firmy. Takové uspořádání je technicky stále ECN/STP procesem, nicméně fakticky se jedná o falešného ECN/STP brokera, protože k nepoctivému jednání dochází o jednu úroveň dál. Trader je ve vztahu s brokerem, který má zájem na tom, aby prodělával.
   
  Proč to nepoctiví brokeři dělají?
   
  Mají zájem na tom, aby ve svých materiálech mohli uvádět zkratku ECN/STP. Inzerují, že jsou opravdoví ECN/STP brokeři a tím získávají klienty, kteří jsou poučeni a účet u tvůrce trhu by si neotevřeli. Provozují systém, který se technicky jeví jako ECN/STP, ale fakticky jde o tvůrce trhu.
   
  Jak tedy poznat opravdového ECN/STP brokera?
  Opravdový ECN/STP broker má svoji platformu připojenu k některému z důvěryhodných a známých poskytovatelů likvidity. Jde například o Bank of America, Goldman Sachs, JP Morgan, Citi Bank, Nomura, HSBC. Provozovatel není v žádném vztahu s brokerem. Jediné, co mají společné, že broker přeposílá obchodní příkazy poskytovateli likvidity. Provozovatel likvidity vydělává na obchodním spreadu a swapu a broker na komisionářských poplatcích.
   
  V dnešní době je mnoho opravdových ECN/STP brokerů připojeno k několika poskytovatelům likvidity. Jakmile umístí trader svoji obchodní objednávku, systém automaticky vyhodnotí poskytovatele likvidity s nejlepšími podmínkami a k němu přesměruje objednávku. Tím se eliminuje možnost, aby poskytovatel likvidity mohl zjistit něco o účtu tradera a případně obchodovat proti němu. Poskytovatelé likvidity si navzájem konkurují, a proto nabízí co možná nejlepší cenové kotace. Obchodní spread se v posledních letech neustále snižuje.
   
  Ještě je si třeba dát pozor na jednu věc. Někteří brokeři jsou sice opravdoví ECN/STP brokeři, ale rozšiřují si obchodní spread, který dostanou od provozovatele likvidity. Trader tedy za spread zaplatí víc. O tomto rozšíření spreadu by měl trader v každém případě od brokera vědět. Častokrát to tak není, protože když se tradeři dotazují, proč je tak široké obchodní rozpětí, dostávají obvykle odpověď, že to je obvyklá hodnota na trhu. To samozřejmě nebývá pravda a tak i opravdový ECN/STP broker může jednat nečestně. 
   
  Když si tedy budete vybírat ECN/STP brokera, nejprve si zjistěte, jestli je napojen na respektované poskytovatele likvidity. Také si zjistěte, jestli si rozšiřuje obchodní spread. Zavolejte si tam a požadujte nějaký důkaz. Pokud vám ho odmítnou poskytnout, obraťte se jinam.


  Redakce: www.akcieatrhy.cz
   
 • Jak obchodovat USD pomocí akciového ETF

  Jak obchodovat USD pomocí akciového ETF
  Pokud by někdo chtěl obchodovat americký dolar a nemá možnost, nebo nechce obchodovat na komoditním trhu, může využít některého z ETF, jehož podkladovým médiem je USD. Jednou z možností je fond obchodovaný na burze USDU. Toto ETF umožňuje obchodovat americký dolar stejně, jako se nakupují a prodávají akcie. 
   
  I když by měl být vývoj na dolaru i na USDU naprosto shodné, existuje zde chyba sledování, která způsobuje, že se může vývoj v obou případech poněkud lišit. Nejlepší tedy je použít nástroje technické analýzy stejně, jako u dolaru a zakreslit si je do grafu USDU. 
   
  Na takto analyzovaném grafu vidíme zakreslené trendová čáry, vidíme zde cenovou formaci hlava a ramena a také zde máme zakreslen 200 denní klouzavý průměr. Graf vypadá na pokles, trendová čára krku je skloněná a formace H&S vytváří reverzní formaci. 
   
   
   
  Následuje stejný graf jako předtím, který se liší pouze tím, že cena je vyznačena čarou. Zde lépe vidíme, jak fungují trendové čáry. 
   
   
   
  Na týdenním grafu vidíme, že cena zakončila na průniku trendových čar a to naznačuje pokles. 
   
   
   
   
  Redakce: www.akcieatrhy.cz
  Zdroj: Rambus Chartology
 • Jak je na tom cena stříbra?

  Jak je na tom cena stříbra?
  Co dělá cena stříbra v současné situaci je vidět na následujícím grafu. Po krátkodobém pohybu poblíž horní hranice Bollingerova pásma se stříbro začalo přibližovat ke svému 20 dennímu klouzavému průměru. Cenový trend má snahu pohybovat se mezi horní a dolní hranicí Bollingerova pásma, přičemž může měnit směr u prostřední čáry. V každém případě, v době cenové volatility, a když má trend snahu změnit směr z dlouhodobě klesajícího trendu opět na rostoucí, musí být cenový vývoj v grafu pečlivě posuzován.
   
   
   
  Za zmínku stojí klesající divergence mezi vrcholy cen stříbra a odpovídajícími maximy v indikátoru Relative Strength Index (RSI). Když cena stříbra vytvořila nové maximum, tak příslušný vrchol v RSI byl nižší než ten předchozí. Klesající divergence většinou naznačuje, že cenový růst je u konce. Pokud se cena stříbra podívá na své minimum z 26. srpna a zůstane nad svým 20 denním klouzavým průměrem, dá se předpokládat opětovný její růst.
   
  Z hlediska analýzy Elliottových vln, je zatím složité identifikovat průběh, který by byl jako z učebnice. Máme tu impulsní vlnu začínající 26. srpna, což by mohlo znamenat, že další impulsní vlna bude následovat poté, co se vytvoří korekční cenová vlna 2, ale situace zatím zůstává nejasná. Pokud by cena poklesla pod úroveň 15,40 USD, znamenalo by to negaci celkového vývoje a nové posouzení cenové formace.
   
   
  Zdroj: Silver Analyst 
   
 • IPO Ferrari, First Data nebo Albertsons. Co si vybrat?

  IPO Ferrari, First Data nebo Albertsons. Co si vybrat?


   
   
  Na první pohled by se mohlo zdát, že rozhodnutí Fedu o ponechání úrokových sazeb otevřelo cestu na trh pro několik miliard dolarů. Bohužel nesmíme zapomínat na Čínu a také na podvodníky z koncernu VW, což jsou nyní dva hlavní negativní proudy, které hýbou trhem a mohly by získání finančních prostředků pro jednotlivé firmy oddálit. Ať tak nebo tak do konce roku by se o přízeň investorů mělo ucházet hned několik významných firem.  Jde např. o First Data (FDC), která by mohla být dokonce největší IPO tohoto roku, Ferrari (FRRI), Digicel (DCEL) nebo Albertsons (ABS). 
   
  Firma First Data měla loni podíl 28% na veškerých provedených e-commerce platbách na světě. FDC patří pod křídla KKR. Ta za FDC v roce 2007 zaplatila 25,6 miliard dolarů. Velkým problémem FDC jsou dluhy. Těch má společnost přibližně 21 miliard amerických dolarů. Právě prostředky získané z IPO mohly firmě značně zpříjemnit život. 
   
  Dále tu máme předního poskytovatele mobilních služeb v Karibiku se 14 miliony předplatiteli, firmu Digicel Group. Toto bermudské IPO by mohlo přinést 1,8 miliardy dolarů tím, že rozprodá všech 124 milionů akcií. Cenovém rozpětí je stanoveno na 13 až 16 dolarů. Střed navrhovaného pásma by Digicel Group poslal na hodnotu 4,6 mld. dolarů.
   
  Digicel Group, která byla založena v roce 2000, měla za poslední rok příjmy z prodejů 2,8 mld. Cílenou burzou je NYSE, kde se objeví pod zkratkou DCEL. Manažeři emise jsou JP Morgan, UBS Investment Bank, Citi, Barclays, Credit Suisse a Deutsche Bank.  
   
  Za zmínku určitě stojí Albertsons Companies, jeden z největších potravinářských řetězců v USA s více než 2200 provozními místy, který plánuje získat v IPO 100 miliónů dolarů, možná až 1 miliardu. Značka Albertsons Companies  provozuje: Albertsons, Safeway, Vons, Jewel-Osco, Shaw’s, ACME Markets, Tom Thumb, Randalls, United Supermarkets, Pavilions and Star Market a Carrs.
   
  ABS byla založena v roce 1926 a za poslední fiskální rok účtovala na tržbách 27 miliard. Emisi vede Goldman Sachs, BofA Merrill Lynch, Citi a Morgan Stanley. 
   
  A nakonec hodně proklamované IPO Ferrari, které posílá na trh Mateřská automobilka Fiat Chrysler Automobiles. Akcie by se tak měly obchodovat v zámoří na NYSE, ale dle záměru možná rovněž duálně na burze v Miláně. Manažery IPO jsou UBS, BofA Merrill Lynch a Santander. FCA vlastní 90 % akcií Ferrari, přičemž na burzu plánuje uvést nejméně 10% podíl. Zbylých 80 % bude následně rozděleno mezi akcionáře společnosti, štědré to rozhodnutí. Za celý loňský rok tržby automobilky vzrostly o asi 18 % na 2,8 mld. EUR. Podle většiny analytiků by se cena mohla pohybovat v cenovém rozpětí do 20 dolarů za akcii. Akcie ferrari by se na NYSE mohly začít obchodovat již v týdnu od 12 října.

  Autor: www.akcieatrhy.cz
 • Ipo, Akcieatrhy.cz
  cz nabízí kurzy měn, kurz dolaru, kurz eura, akcie, cenu zlata, dividendy, investice, forex, binární opce, cenné papíry, burzy, recenze a cílové ceny
 • Investiční téma: Rozvojové letecké společnosti

  Investiční téma: Rozvojové letecké společnosti  Poptávka po letecké dopravě je globálně vysoká, ale na rozvojových trzích prudce roste a nízkonákladoví regionální dopravci (LCRC) využívají tuto vzkvétající možnost. Rozvojové trhy charakterizuje především početná populace a rozlehlé geografické oblasti, nerozvinutý silniční systém dělá z letecké dopravy nejefektivnější způsob cestování.

  Rychle rostoucí příjmy zpřístupňují nízkonákladové dopravce větší části trhu. V Asii lze považovat 525 milionů lidí za střední třídu, což je víc než veškeré obyvatelstvo Evropy. Podle jedné významné konzultační firmy se střední třída během dalších dvaceti let rozroste na tři miliardy, což je početobyvatel celého rozvinutého světa.

  Zisky leteckých dopravců dosáhly v roce 2014 746 miliard dolarů. Růst táhli především nízkonákladoví dopravci expandující na rozvojových trzích. Ceny letadel rychle klesly, zatímco nízké úrokové sazby umožňují levné financování nových letek. Ceny paliv jsou na šestiletých minimech, takže aerolinky mohou úspory přesunout na zákazníky. Současný růst LCRC vedou rozvíjející se technologie, které přepravcům umožňují budovat užší vztahy s klienty, efektivně upravovat ceny a zlepšovat výrazně své finanční výkony. Jak se rozvojové trhy rozšiřují, je pravděpodobné, že se bude rozšiřovat i letecká doprava.

 • Investiční perspektivy, trendy, příležitosti a hrozby. PR článek.

  Investiční perspektivy, trendy, příležitosti a hrozby. PR článek.


   
   
  Dva dny, tři sály, nepočítaně příležitostí
  6. - 7. 11. 2015
  KC City, Praha 4-Pankrác

  Komu je určen
  Investičním profesionálům z řad finančních poradců, manažerům i expertům z finančních institucí, privátním investorům a odborné veřejnosti. Specifickou cílovou skupinu tvoří majitelé malých a středních společností včetně poradenských. Program je rozdělen dle cílových skupin: pátek – investiční profesionálové, sobota – odborná veřejnost.

  Popis akce
  Kongres v průběhu dvou dnů ve třech sálech představí prostřednictvím diskusí, přednášek a workshopů investiční problematiku v takové šíři a hloubce, která v ČR není obvyklá. Každému tématu bude věnován dostatečný prostor tak, aby představil několik různých úhlů pohledu. Většina programu v hlavním sále je určena pro všechny návštěvníky, specializovaným tématům budou určeny zbývající dva sály. Program v hlavním sále je striktně nekomerční. Přednášky budou zaznamenané, s klíčovými řečník budou natočeny rozhovory. Nedílnou součástí kongresu je doprovodná expozice partnerů ve foyer před hlavním sálem.

  Jazyk kongresu
  Čeština

  Záštity
  Na tvorbě programu se podílí Unie společností finančního zprostředkování a poradenství ČR (USF ČR).

  Společenský program
  Neformální večerní setkání je další novinkou, která poskytne partnerům, řečníkům a vybraným návštěvníkům prostor pro společenská a obchodní setkání.

  Organizátoři
  Kongres připravují FPG a.s. a Poradci-sobě.cz
 • Investiční kongres pro finanční profesionály

  Investiční kongres pro finanční profesionály. PR článek.


   
   
   
  Dvoudenní investiční kongres v Praze. Žhavá investiční témata pro profesionály i pro širší investiční veřejnost. Vývoj trhů, politika, produkty i společenské aspekty investování. To vše již 6.-7. listopadu 2015 v kongresovém centru City. 
   
  FPG MoneyExpo Invest 2015 (http://invest.money-expo.cz/) je určen investičním profesionálům z řad investičních zprostředkovatelů, manažerům i expertům z finančních institucí a privátním investorům. Kongres v průběhu dvou dnů – 6.-7. listopadu 2015 -  představí prostřednictvím moderovaných diskusí, přednášek a workshopů investiční problematiku v takové šíři a hloubce, která v ČR není obvyklá.
   
  Osobní pohledy špičkových odborníků na aktuální témata poskytnou inspirativní pohledy na aktuální témata a investiční příležitosti: Euro a situace v eurozóně, nastupující odvětví FinTech a P2P ekonomika, aktuální vývoj na kapitálových trzích, kde se již několik měsíců ozývají reminiscence na rok 2008. Zajímavá diskuse se jistě  rozvine nad správou kapitálu, která přiblíží možnosti a limity správy aktiv prostřednictvím investičního zprostředkovatele, makléře, asset manažera i privátního bankéře.
   
  Specifickým rozšířením programu je dámská investiční část, ve které úspěšné investorky a manažerky přiblíží svůj pohled a přístup k investicím. Debatérky Andrea Ferancová, Lucie Tvarůžková s moderátorkou diskuse Julií Hrstkovou jsou zárukou, že tento bod bude patřit k jedněm z nejzajímavějších.
   
  Možnosti Investorů jsou ze své podstaty celosvětové. Je proto škoda, že minimálně evropský pohled z veřejné investiční debaty mizí. Naším příspěvkem je právě blok o euru a situaci v eurozóně. Blok za účasti Oldřicha Dědka, Lukáše Kovandy a Thomase Kulidakise nejen vysvětlí české euromýty, ale připomene i kořeny a historii řecké tragédie s přesahem do české současnosti.
   
  Zajímavou přestřelku slibuje i téma kolektivních investic. V současné době bráněný kurz koruny představuje specificky dočasnou příležitost – vyplatí se investovat v CZK, EUR, nebo dolaru? A co bude pak? Diskuse o způsobech hedgingu a konverze měn, jaké volí úspěšní fondoví portfoliomanažeři, přinese odpověď.
   
  To jsou jen některá témata, která kongres otevře. Nedílnou součástí kongresu, který se odehraje v ideálně dostupném kongresovém centru City v Praze-Pankráci, jsou i příležitosti ke společenským a obchodním setkáním.
   
  FPG MoneyExpo Invest 2015 navazuje na úspěšné akce a kongresy obou organizátorů, ať jsou to od roku 2011 kongresy z rodiny FPG MoneyExpo, akce webu Poradci-sobě.cz nebo první společná akce Konference finančních poradců. FPG MoneyExpo Invest je dalším krokem, kterého se můžete zúčastnit i vy. Další informace včetně možnosti získat vstupenku zde (http://invest.money-expo.cz/).
   
   

Hitpardáda štítků