Investiční kongres pro finanční profesionály

Dvoudenní investiční kongres v Praze. Žhavá investiční témata pro profesionály i pro širší investiční veřejnost. Vývoj trhů, politika, produkty i společenské aspekty investování. To vše již 6. – 7. listopadu 2015 v kongresovém centru City.


Zdroj: www.investujeme.cz
Témata: KONGRES, FPG MONEYEXPO, TÉMATA, FPG, PROFESIONÁLY, MONEYEXPO, FPG MONEYEXPO INVEST, FINANČNÍ PROFESIONÁLY, AKTUÁLNÍ, INVESTIČNÍ KONGRES
 • ČT připravuje druhou řadu seriálu Labyrint
  Česká televize začala pracovat na druhé řadě seriálu Jiřího Stracha a Petra Hudského. celý článek »
 • Mlékárna Müller se v tuzemských tržbách přehoupla přes půl miliardy korun
  Müller je v Česku stále silnějším hráčem na trhu, tržby za rok 2014 vzrostly meziročně o pětinu na 517 milionů korun. Spotřeba mléčné rýže, klíčového výrobku značky, v Česku roste, u jogurtů spíše klesá. Řetězce podle šéfa tuzemské pobočky značky Müller přirozeně tlačí na nižší ceny mléčných výrobků, to je ale obhajitelné pouze u komoditních mléčných produktů.
 • Starbucks chce do roku 2020 používat pouze vejce z bezklecových chovů
  Největší kavárenský řetězec na světě Starbucks oznámil, že do pěti let chce ve svých provozovnách používat jen vejce z bezklecových chovů. Zpráva byla příznivě přijata ochránci práv hospodářských zvířat. Je to poprvé, kdy Starbucks oznámil konkrétní datum u svých aktivit na ochranu hospodářských zvířat.
 • IEA: Ropy bude na trhu moc i příští rok
  Přetlak nabídky ropy na světových trzích potrvá i v příštím roce. Růst poptávky po ropě zpomaluje z pětiletého maxima, ale klíčové státy ropného kartelu OPEC nadále těží téměř rekordní množství suroviny, uvedla v pravidelné měsíční zprávě o situaci na trhu s ropou Mezinárodní agentura pro energii (IEA).
 • Nízká finanční gramotnost v ČR ohrožuje děti a lidi s nižším vzděláním a menšími příjmy

  Úroveň finanční gramotností v České republice se za poslední tři roky výrazně nezměnila, roste s věkem, nejlepší je v produktivním věku a se stářím opět klesá. Celkově je však finanční gramotnost nízká, lidé si myslí, že toho o financích vědí hodně, realita tomu však neodpovídá. Průzkum, který pro Českou spořitelnu udělala společnost Millward Brown, také uvádí, že mezi nejohroženější skupiny patří lidé s nízkými příjmy a nižším vzděláním. Alarmující je zjištění, že další zásadně ohroženou skupinou jsou naše děti.

 • Z Olomouce vyrážejí na pomoc Maďarsku vojáci i s technikou
  Z Olomouce vyrážejí speciálním vlakem na pomoc Maďarsku střežit hranice schengenského prostoru vojáci z ženijních praporů. Celkem 11 vagónů od dnešního rána nakládali nákladními auty, rypadlem i desítkou polních kuchyní. Během cvičení s názvem Balaton 2015 stráví v maďarském Kaposváru dva měsíce. Maďarským kolegům poskytnou především logistické zázemí.
 • ÚOOZ zasahuje v Praze a Olomouckém kraji kvůli solární energii
  Praha/Olomouc - Útvar pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) od rána zasahuje v Praze a Olomouckém kraji, detektivové během dopoledne zadrželi celou řadu osob. Informoval o tom mluvčí ÚOOZ Pavel Hanták. ČTK zjistila, že se zasahovalo na olomouckém hejtmanství, krajském ředitelství olomoucké policie, v domě bývalého ministra Ivana Langra v centru Olomouce a v domě podnikatele Ivana Kyselého. Podle České televize se akce týká jihočeské solární elektrárny Ševětín. Langer a Kyselý jsou podle serveru novinky.cz u výslechu na policejním prezidiu.
 • Kellner a Křetínský se opět spojují. Chtějí spolu koupit doly a elektrárny v Německu
  Daniel Křetínský získal v boji o německý Vattenfall silného spojence - nejbohatšího Čecha Petra Kellnera. Před dvěma lety přitom Kellnerova PPF z projektu Energetického průmyslového holdingu vystoupila kvůli obavám z vývoje v sektoru energetiky. V případě Vattenfallu se jedná o rizikovou investici, protože není jasné, jak se Německo do budoucna k těžbě hnědého uhlí postaví. Vattenfall chce koupit i polostátní gigant ČEZ.
 • Nahota je pro americký Playboy překonaná, proto s ní končí
  Časopis Playboy, který platil za kulturní revoluci svým sexuálním obsahem, se rozhodl skončit s nahotou. Místo odhalených žen nabídne čtenářům hlubší obsah doplněný mírně vyzývavými fotografiemi...
 • Auta začnou jezdit po novém úseku silnice mezi Ostravou a Opavou
  Hrabyně (Opavsko) - Motoristé dnes začnou jezdit po novém úseku silnice I/11, která je hlavním tahem mezi Ostravou a Opavou. Nová část začíná na hranicích Ostravy, obkrouží obce Velká...

 • EPH a PPF budou společně usilovat o německé doly firmy Vattenfall
  Praha - Energetický a průmyslový holding (EPH) a investiční skupina PPF se spojily v úsilí získat německé uhelné doly a elektrárny švédské společnosti Vattenfall. ČTK o tom dnes informoval...
 • EPH a PPF budou společně usilovat o německé doly firmy Vattenfall
  Praha - Energetický a průmyslový holding (EPH) a investiční skupina PPF se spojily v úsilí získat německé uhelné doly a elektrárny švédské společnosti Vattenfall. ČTK o tom dnes informoval mluvčí EPH Daniel Častvaj. Firmy založí společný podnik, v němž budou držet stejný podíl a který se zúčastní tendru. Zájem o doly v minulosti mimo jiné projevil ČEZ a nečekaně také ekologická organizace Greenpeace.
 • EPH a PPF budou společně usilovat o německé doly firmy Vattenfall
  Praha - Energetický a průmyslový holding (EPH) a investiční skupina PPF se spojily v úsilí získat německé uhelné doly a elektrárny švédské společnosti Vattenfall. ČTK o tom dnes informoval...
 • Odboráři píšou Sobotkovi: Pochybná soutěž!
  Horničtí odboráři vyzvali otevřeným dopisem premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD), aby zasáhl v případě dodávek uhlí pro tepelnou elektrárnu Dětmarovice, kterou provozuje polostátní ČEZ. Obávají se levného uhlí z Polska, které ale dotuje polský stát.
 • Skandál VW zatemnil výhled pro německou ekonomiku
  Nečekaně prudký pád důvěry investorů v německou ekonomiku dnes oznámil respektovaný institut ZEW. Index očekávání pro příštích šest měsíců v říjnu propadl ze zářijové hodnoty 12,1 bodu na pouhých 1,9 bodu, což je roční minimum. Sedmé meziměsíční zhoršení důvěry v řadě ekonomové očekávali, nikoli ale tak razantní (konsensus Bloomberg pro říjen činil 6,5 bodu).
 • Ropy bude přebytek i v příštím roce. Jedním z důvodů je zvýšení těžby v Íránu
  Přetlak nabídky ropy na světových trzích potrvá i v příštím roce. Mezinárodní agentura pro energii očekává zřetelné zpomalení růstu poptávky a zároveň nárůst nabídky ropy především z Íránu. Přílišná nabídka ropy na světových trzích způsobila, že její ceny klesly na zhruba 50 dolarů za barel a jsou na zhruba poloviční úrovni než loni v červnu.
 • Syrským Damaškem otřásly výbuchy. Dvě střely zasáhly ruské velvyslanectví
  Ruskou ambasádu v Damašku zasáhly v úterý dvě střely. Za útoky údajně stojí povstalci. Podle agentury Ria Novosti nebyl zraněn nikdo z pracovníků úřadu. Rusko se v září pomocí vojáků, bojových letadel a vojenské techniky zapojilo do bojů proti Islámskému státu.
 • Loosers rozšiřuje produkční, projektový i social tým
  Agentura Loosers rozšiřuje svůj produkční, projektový i social media tým. Šéfem produkčního týmu se stává Martin Gerle, který do Loosers přichází z agentury Event Arena. Zkušenosti má především z hudební branže a s pořádáním velkých eventů.... celá aktualita »
 • Důchod: Právo nebo povinnost? Podívejte se, na co se lidé ptají
  „Musím odejít do důchodu, když dovrším důchodového věku?“, „Jsem už v důchodu, můžu pracovat?“ či „Je pravda, že mi přerušíte výplatu předčasného důchodu, když budu zaměstnaná?“ To je příklad častých dotazů, na které se budoucí důchodci přicházejí zeptat. Posílit informovanost v této oblasti, to byl jeden z důvodů, proč na Okresní správě sociálního zabezpečení (OSSZ) Hradec Králové proběhlo v pátek 9. října setkání novinářů královéhradeckého regionu s odborníky na sociální zabezpečení. Zástupci médií tak měli jedinečnou možnost seznámit se s tím, co občany v souvislosti s důchody nejvíce zajímá. Druhým důvodem pro uspořádání vzájemného setkání byla připomínka čtvrtstoletí existence České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ).
 • Na světových trzích bude podle IEA i v příštím roce přebytek ropy
  Na světových trzích bude i následující rok přebytek ropy. Po pětiletých maximech totiž růst poptávky po této surovině zpomaluje. Státy z ropného kartelu OPEC i přesto těží téměř rekordní množství suroviny. O situaci na trhu informovala v pravidelné měsíční zprávě Mezinárodní agentura pro energii (IEA).

 • České bankovnictví: Je bezpečné

  Luxusní stavby na prestižních místech. Ty nejhezčí domy na náměstích. Chrom, sklo, kamenná schodiště a elegantně oblečení zaměstnanci. To vše se nám vybaví při slově „banka“. Banka ale není jen onen honosný dům. 

 • Spor o nevyplacené milionové provize konkurzem nekončí

  Spor slovenské společnosti Slovdan s finančně-poradenskou společností AFS SK (později Salve Group) o nevyplacené provize se táhne již deset let. Pokusy o mimosoudní vyrovnání ztroskotaly a spor skončil u soudu. Poslední instance slovenského soudnictví se sice postavila na stranu Salve, přesto kauza nekončí.

 • Finanční žraloci: Banky, poplatkové a úrokové kejkle

  Říká se, že moudré je myslet skepticky a přitom počínat si optimisticky. S přehršlí skeptických pohledů na možné hříchy vznikající ve finanční branži se se svými čtenáři rád dělí německý publicista Günter Ogger (*1941). Finanční branže je podle něho povedeným spolkem, pro který jsou malé ryby také ryby.

 • Rok 2017: Činy, činy a ještě jednou činy

  „Mé pravé křídlo je zničeno, levé křídlo je na ústupu, situace je skvělá – útočím!“ Toto jsou slova, která pronesl generál Foch v nejtemnějších okamžicích 1. světové války. A nyní jsme opět ve stejné situaci, kdy máme dvě možnosti: buď jít ke dnu, nebo jednat.

 • Změny v daních v roce 2017

  Dne 13. ledna 2017 schválila poslanecká sněmovna vládní návrh zákona, kterým se mění některé zákony v oblasti daní. Novela potěší zejména rodiny s dvěma a více dětmi, které si budou moci uplatnit zvýšené daňové zvýhodnění. Které změny jsou nejdůležitější?

 • Líp ještě nebylo

  Daří se nám nejlépe v historii. Nezaměstnanost je zanedbatelná, mzdy stoupají, inflace se zdá být pod kontrolou, státní rozpočet je v rekordním přebytku a hrubý domácí produkt roste. Proč se obáváme budoucnosti?

 • Pojistných podvodů v životním pojištění přibývá

  Pojistných podvodů rok od roku přibývá. V loňském roce odhalily pojišťovny pojistné podvody za více než miliardu korun. Podvodníci se zaměřují především na pojištění vozidel, ale stále častěji také na životní a cestovní pojištění. 

 • Přebytek rozpočtu rozdat na důchody? Ne!

  Státní rozpočet České republiky skončil rekordním přebytkem. A volební rok nahrává porcování medvěda. Jak naložit s přebytkem rozpočtu? Rozhodně ho nerozdat např. v důchodech!

 • Inflace dosáhla cíle. Blíží se konec intervencí?

  Inflace dosáhla v prosinci dvouprocentního cíle vytyčeného Českou národní bankou (ČNB). Kolečka ČNB se dala do pohybu rychleji, než sama centrální banka předpokládala. Dosažení cíle však ještě nemusí znamenat okamžité opuštění kurzového závazku. Kdy skončí intervence a kam zamíří kurz koruny?

 • Penzijní společnosti se zbavují státních dluhopisů

  Státní dluhopisy nesou záporný výnos. Není proto divu, že se jich penzijní společnosti zbavují. U transformovaných fondů ale nemají moc možností jiných investic. Jak se to dotkne účastníků doplňkového penzijního spoření? • Investiční možnosti Moravskoslezského kraje se zvyšují
  Moravskoslezský kraj představil svoje investiční možnosti. O region je zájem. Firmy tu zvyšují počet zaměstnanců.
 • Investičním ředitelem Central Group je Tomáš Koudelka
  Novým investičním ředitelem společnosti Central Group, jednoho z největších českých rezidenčních developerů, se stal od začátku ledna Tomáš Koudelka. Na pozici ředitele realizace byl od stejného data jmenován Petr Poláček. Firma to dnes oznámila v tiskové zprávě.
 • Investiční Nápady - Roklen24.cz
  Portál věnující se ekonomice, finančním trhům a financím
 • Investiční online party
  Přátelé, děkuji vám za všechny dotazy a nápady, které jsem od vás dostal. Vidím, že ty tři případové studie vás hodně zaujaly (jsou dostupné v jednotlivých záložkách). Ptáte se na moje screeningy, chcete znát postupy jak prokouknout triky firem. Hodně vás zaujaly dividendové akcie a způsob, jak si z nich postavit důchodový fond. Atd atd. OK, […]
 • Investiční perspektivy, trendy, příležitosti a hrozby. PR článek.

  Investiční perspektivy, trendy, příležitosti a hrozby. PR článek.


   
   
  Dva dny, tři sály, nepočítaně příležitostí
  6. - 7. 11. 2015
  KC City, Praha 4-Pankrác

  Komu je určen
  Investičním profesionálům z řad finančních poradců, manažerům i expertům z finančních institucí, privátním investorům a odborné veřejnosti. Specifickou cílovou skupinu tvoří majitelé malých a středních společností včetně poradenských. Program je rozdělen dle cílových skupin: pátek – investiční profesionálové, sobota – odborná veřejnost.

  Popis akce
  Kongres v průběhu dvou dnů ve třech sálech představí prostřednictvím diskusí, přednášek a workshopů investiční problematiku v takové šíři a hloubce, která v ČR není obvyklá. Každému tématu bude věnován dostatečný prostor tak, aby představil několik různých úhlů pohledu. Většina programu v hlavním sále je určena pro všechny návštěvníky, specializovaným tématům budou určeny zbývající dva sály. Program v hlavním sále je striktně nekomerční. Přednášky budou zaznamenané, s klíčovými řečník budou natočeny rozhovory. Nedílnou součástí kongresu je doprovodná expozice partnerů ve foyer před hlavním sálem.

  Jazyk kongresu
  Čeština

  Záštity
  Na tvorbě programu se podílí Unie společností finančního zprostředkování a poradenství ČR (USF ČR).

  Společenský program
  Neformální večerní setkání je další novinkou, která poskytne partnerům, řečníkům a vybraným návštěvníkům prostor pro společenská a obchodní setkání.

  Organizátoři
  Kongres připravují FPG a.s. a Poradci-sobě.cz
 • Investiční pobídky můžou čerpat i firmy zabývající se výzkumem a vývojem
  Vláda schválila nový zákon o investičních pobídkách. Nově nabízí podporu i pro služby a výzkum.
 • Investiční pobídky můžou čerpat i firmy zabývající se výzkumem a vývojem
  Vláda schválila nový zákon o investičních pobídkách. Nově nabízí podporu i pro služby a výzkum.
 • Investiční pozice a zadluženost České republiky vůči zahraničí
  Investiční pozice a zadluženost České republiky vůči zahraničí
 • Investiční pozice v CZK - čtvrtletní
 • Investiční pozice v EUR - čtvrtletní

 • Investice - Investujeme.cz | Fincentrum
  Chcete být vzdělaní, zdraví a štíhlí. Mezinárodní arbitráže většinou provázejí spory o miliardy. Akciové fondy padají druhý měsíc v řadě.
 • Intervence přišly letos ČNB již na více než 200 miliard korun

  Statistiky České národní banky (ČNB) ukazují, že od července do září nakoupila eura za téměř 192 miliard korun. V říjnu si centrální banka od intervencí odpočinula, ale v listopadu opět začala na devizovém trhu intervenovat. Za intervence již letos ČNB zaplatila zřejmě více než 200 miliard korun.

 • Intervence ČNB dva roky poté. Přirozené posilování kurzu by exportérům ubralo 400 miliard

  Bilance českého zahraničního obchodu by si pohoršila o 70 miliard a státní pokladna by v konečném důsledku přišla o sedm miliard korun. Konstatuje to analýza Asociace exportérů (AE) k druhému výročí zahájení intervencí ČNB.

 • Inflační daň: Budou střadatelé a dluhopisoví investoři plakat?

  Inflační daň nespí, i když pro její výběr nejsou ustanoveni daňoví úředníci. Slova politiků, hlásajících, že „naše měna je pevná a měnová reforma nebude“ a „důvěru v českou korunu jsme nepodlomili, lidé o nic nepřišli,“ bychom měli konfrontovat s historickými zkušenostmi.

 • Inflace otřásá Ruskem

  Zavládla nejistota, poprvé za několik měsíců byla prolomena psychologická úroveň 60 rublů za dolar a kurz se dostal na hodnotu 64,2 rublů. Z pohledu médií ruská centrální banka zpomalila propad tím, že až do konce roku suspendovala nákup cizích měn „pro doplnění svých devizových rezerv“. Toto mělo vyloučit další tlaky na rubl, ale následné kroky měnové politiky ukázaly, že centrální banka snížením úrokových sazeb vysílá signál poněkud jiný.

 • Inflace dosáhla cíle. Blíží se konec intervencí?

  Inflace dosáhla v prosinci dvouprocentního cíle vytyčeného Českou národní bankou (ČNB). Kolečka ČNB se dala do pohybu rychleji, než sama centrální banka předpokládala. Dosažení cíle však ještě nemusí znamenat okamžité opuštění kurzového závazku. Kdy skončí intervence a kam zamíří kurz koruny?

 • Inflace a deflace: Jak to bylo před sto lety

  Před sto lety se potvrdilo, že zlata se skutečně nelze najíst. I tak to mohla být skvělá doba. Peníze byly kryté zlatem, nastupovaly převratné technické vynálezy a vymoženosti. Rostla produktivita a vývoj v USA naznačoval, že na spotřebitele čekají hromady spotřebního zboží a světlé zítřky. Jenže vývoj šel jinou cestou – válečnou a inflační, a ani krytí peněz zlatem občany neochránilo před měnovými rozvraty. 

 • Individuální penzijní účet: Doplní penzijní fondy?

  Státní podpora spoření na penzi má své slabiny. Podporován je pouze úzký výčet produktů, jejichž využití není vždy výhodné a pro klienty žádoucí. Rozšířit možnosti by mohl individuální penzijní účet.

 • Indie zavádí vlastní investiční minci s motivem Mahátmy Gándhího

  Indická vláda v závěru minulého roku zahájila svůj zlatý vládní program, což je další významné ukotvení důležitetosti fyzického zlata na trhu. Indie je největším spotřebitelem zlata na světě, její spotřeba představuje přibližně 26% celosvětové poptávky po zlatě.

 • Index spotřebitelských cen – prosinec 2015

  Velmi nízká inflace bude tématem minimálně i pro první polovinu letošního roku. Vzhledem k rekordně nízkým cenám ropy nelze očekávat výraznější růst inflace ani na začátku letošního roku, a to navzdory zvýšení spotřební daně z cigaret a dalších tabákových výrobků. Inflace se tak bude i nadále pohybovat pod 1 % a výrazněji nad 1 % zamíří pravděpodobně teprve ve druhé polovině letošního roku. Dvouprocentní inflace se pravděpodobně nedočkáme dříve než v roce 2017.


 • I přes oživující dolar zlato stále nachází nabídky
  • Ceny zlata rostou díky tomu, že manažeři fondů znovu zvažují rekordní krátké pozice
 • I přes navýšení je minimální mzda stále nízká

  V lednu 2016 bude minimální mzda navýšena na 9900 korun. I přesto je z celé Evropské unie na pátém místě od konce, co se týče porovnání.

 • Inzeráty neříkají pravdu o energetické náročnosti

  Píšeme na Hypoindex.cz: Realitní kanceláře mají nově povinnost uvádět energetickou náročnost budov v inzerátech. Pokuty tak již nehrozí pouze majitelům nemovitostí, ale i realitním kancelářím. Majitelé ovšem často průkazy energetické náročnosti zprostředkovatelům nedodávají. Realitní kanceláře proto inzerují třídu energeticky nejhorší, která nemovitost znevýhodňuje a skutečnost zkresluje.

 • Investujeme.cz: Zdaleka ne jen pro Fincentrum

  Odborný server Investujeme.cz je vydávaný finančně poradenskou společností Fincentrum. Jeho návštěvníky jsou ale finanční poradci ze všech velkých poradenských společností. Největší zájem ale mají samostatní finanční poradci. Kdo čte Investujeme.cz a jak se vyvíjí čtenářská základna v čase?

 • Investujeme.cz | Fincentrum
  Chcete být vzdělaní, zdraví a štíhlí. Prvním poskytovatelem reverzní hypotéky na českém trhu je od září společnost FINEMO.CZ. Nablýskané reklamy, historky o.
 • INVESTORŮM LONI NEJVÍCE VYDĚLALA ŠKODA AUTO

  Vítězem hodnocení českých firem podle ukazatele EVA za rok 2014 se stala vlajková loď českého automobilového průmyslu, ŠKODA AUTO. Druhou příčku obsadil další výrobce aut, společnost Hyundai Motor Manufacturing Czech a třetí místo patří Continental HT Tyres. Žebříček 100 nejúspěšnějších firem podle ukazatele EVA, dnes zveřejnila poradenská společnost Bisnode. Do hodnocení za rok 2014 bylo zařazeno více než 62 800 tuzemských podnikatelských subjektů.

 • Investoři opět zaplatili za to, že státu půjčili

  Ministerstvo financí prodalo včera v aukci střednědobé a dlouhodobé státní dluhopisy se záporným výnosem. Investoři tak státu zaplatili například za dluhopisy s dvouletou splatností 0,212 procenta. Stát získal ve středeční emisi téměř 15 miliard korun.

 • Investiční trh v roce 2016: Na co se připravit?

  Analytici a investiční profesionálové na přelomu roku vydávají řadu předpovědí. Jaký by měl být investiční rok 2016 z jejich pohledu? A kde lze hledat investiční příležitostí pro nadcházející období?

 • INVESTIČNÍ SPOLEČNOSTI MAJÍ MOŽNOST OMEZIT SVÉ SLUŽBY NA PŘELOMU ROKU 2015/2016

  Také v letošním roce mají členské společnostiAsociace pro kapitálový trh(AKAT) možnost omezit své služby na přelomu roku 2015 a 2016. Česká národní banka vzala na vědomí návrh Výkonného výboru AKAT na technickou přestávku, během které mohou členské společnosti přerušit vydávání a odkupování podílových listů, stanovování aktuálních hodnot podílových listů a jejich zveřejňování ve dnech od 23. prosince 2015 až do 6. ledna 2016 včetně. Jako poslední obchodní den v závěru roku 2015 je stanoveno úterý 22. prosince 2015, prvním obchodním dnem v novém roce bude čtvrtek 7. ledna 2016. Omezení služeb investičních společností je stanovováno s ohledem zejména na závěrkové operace spojené s ukončením roku.

 • Investiční skupina Arca prodělala už 20 milionů korun

  Investice slovenského miliardáře Pavola Krúpy do společnosti NWR se zatím nevyplácí. Na dvou koupených procentech akcií již ztratil téměř 20 milionů korun.


Hitpardáda štítků