Jak a kam investovat malé a velké sumy peněz?

Přehledný návod pro každého, kdo potřebuje zhodnotit peníze a zároveň se vyhnout běžným chybám.

číst dál


Zdroj: www.investia.cz
Témata: KAM, MENŠÍCH, A KAM INVESTOVAT, ROZDĚLIT, VELKÉ SUMY, JAK A KAM, KAM INVESTOVAT MALÉ, TISÍC, TISÍC KORUN

 • Denní report - pondělí 23.11.2015
  ČR: Americké akcie bez výrazné změny, SRN: Německé akcie uzavřely s mírnou ztrátou, USA: Pražská burza v úvodu týdne rostla a zakončila těsně pod metou 1 000 bodůbrbrh2Pražská burzah2 h3Očekávané událostih3 p09:00 Podnikatelská důvěra...
 • Českým zemědělcům se za hranicemi daří. Nejvíc se vyváží cigarety, pšenice či olej
  V zahraničním obchodě hlásí zemědělci úspěšná tři čtvrtletí letošního roku. Vývoz agrárních produktů vzrostl na 147 miliard korun. Dovoz byl přitom vyšší jen o necelých jedenáct miliard, což je nejlepší výsledek za šest let. Největší množství peněz plyne při vývozu do zahraničí z cigaret, pšenice nebo řepkového oleje.
 • Pančovaný alkohol zabil během dvou týdnů 15 Rusů
  V Rusku během posledních dvou týdnů zahynulo 15 lidí, kteří popíjeli ilegálně vyráběný alkohol, a to včetně pěti Sibiřanů, kteří pili padělanou americkou whisky. Oznámil to dnes mluvčí ruských vyšetřovatelů, podle kterého by situaci zlepšilo zavedení státního monopolu na výrobu lihu a přísnější kontroly nad dovozem lihovin.
 • Zvyšování platů učitelů 2016
  Od listopadu začíná platit plošné zvýšení platů státních zaměstnanců o 3 %, které se dotkne i nepedagogických pracovníků ve školství. Učitelé si však polepší více, byť ne všichni. Některým se zvedne plat i o půldruhého tisíce korun. Takto obdařeni...
 • Evropská unie uvolnila další dvě miliardy eur pro Řecko. Splnilo všechny podmínky
  Evropský stabilizační mechanismus uvolnil další dvě miliardy eur ze záchranného programu pro Řecko. Atény splnily všechny požadované podmínky. Kromě dvou miliard eur z dohodnuté pomoci by Atény měly dostat také kolem deseti miliard eur na rekapitalizaci bank. Uvolněné peníze Řecko použije k obsluze řeckého dluhu a spolufinancování projektů financovaných strukturálními fondy EU.
 • Zámoří hledá směr
  Zámořské akcie po úspěšném minulém týdnu hledají směr. Úvodní slabý růst tak v druhé polovině seance vystřídal mírný pokles.brbrpHlavní akciové indexy oslabují o 0,1 – 0,3%. Nedaří se zejména utilitám (-0,8%), telekomunikacím (-0,6%) a informačním...
 • Venkata "Murthy" Renduchintala jmenován prezidentem divize pro koncové zákazníky, internet věcí a systémovou architekturu společnosti Intel
  Prezidentem nově vytvořené divize pro koncové zákazníky, internet věcí a systémovou architekturu byl jmenován Venkata "Murthy" Renduchintala. Společnost pod jeho vedením provede harmonizaci produktového designu, výroby a obchodního směřování za účelem přesnějšího zacílení celkové strategie firmy a urychlení její realizace v segmentech komunikace, zařízení a internetu věcí. Rovněž byl jmenován do představenstva společnosti Intel.
 • Hospodářská recese v Rusku skončila, tvrdí tamní ministr. Ekonomika zmírňuje pokles
  Podle ruského ministra hospodářského rozvoje Alexeje Uljukajeva recese ruské ekonomiky skončila, ukazují to prý oficiální ukazatele. Rusko je od loňska pod tlakem kvůli propadu světových cen ropy a západních sankcí kvůli Ukrajině. Ve třetím čtvrtletí ale ekonomika podle statistického úřadu zmírnila pokles.
 • Francie chce omezit možnosti financování teroristických činů
  Francouzské ministerstvo financí chce v reakci na pařížské atentáty omezit možnosti financování teroristických činů. S odvoláním na ministra financí Michela Sapina o tom dnes informovala agentura AFP. Chystá se proto omezit například dostupnost předplacených bankovních karet, které umožňují vyzvedávat peníze z bankovních účtů anonymně. Více pravomocí získá také úřad pro boj s praním špinavých peněz (Tracfin).
 • Kde končí ropný „kráter“?
  Ropa za poslední měsíc utrpěla nové ztráty. Jak Brent tak i WTI za listopad klesly o více jak 6 %, přičemž v závěru minulého týdne byla dokonce prolomena hranice 45 dolarů za barel v prvním případě, ve druhém pak 40 dolarů. Aktuální sentiment ropného trhu stále hovoří spíše pro pokles. Nadměrná zásoba, mající původ především u Organizace zemí vyvážejících ropu se, jak se zdá, nezmění, a proto by se investoři měli připravit na ještě mnohem nižší úrovně.

 • Lechtivé půjčky bez...

  S končícím rokem jsme si dovolili vydat odlehčený článek. Připravili jsme přehled půjček, které mají v názvu kouzelné slovíčko bez.

  číst dál

 • Ženy
  Příslušnice něžnějšího pohlaví se musejí během svého života vypořádat s několika svízelnými situacemi. Soužití s milovanou osobou nejsou jen radosti.
 • Bude vám ve stáří stačit váš důchod?|
  Ani připravovaná důchodová reforma nebude pro pracující spásou. Pro zajištěné stáří byste měli spořit více než jednu tisícikorunu měsíčně.
 • Tahy výherních vkladních knížek
  Slosovací období jsou dvě a trvají celý rok. Majitelé vkladních knížek se mohou těšit na tři výhry a dvě prémie. Výše výhry se odvíjí od průměrného zůstatku.
 • Hospic vyprovází člověka na jeho poslední cestě
  Umírání je velké a neradostné téma, kterému teprve přicházíme na kloub. Smrt má v lidském životě své neodkladné místo. číst dál
 • Hypotéka
  Praktické informace o hypotečním úvěru. Sjednání hypotéky je plné úskalí. Rok 2013 se nese ve znamení refinancování hypoték. Český hypoteční trh začíná pomalu.
 • I letos vám stát nadělí až 8360 korun

  Pro získání peněz od státu formou příspěvku anebo daňovou úlevu je nutné splnit určité podmínky a zároveň odložit část úspor.

  číst dál

 • Předčasný odchod do důchodu
  Ruku na srdce každý, kdo někdy nepomyslel nad předčasným odchodem do důchodu. Pokud. však dělat v případě.
 • Partnerské finance: Mějte na začátku vztahu jasno
  Společné cíle a hodnoty jsou předpokladem pro dlouhodobý vztah ideálně přetavený do rodiny s kupou potomků. Základní mantrou drtivé většiny lidí je vydělávat co.
 • Zhodnocení depozit u velkých bank
  Úrokové sazby vkladových produktů velkých bank se blíží nule. Malé banky nebo družstevní záložny je svými nabídkami zastiňují. číst dál

 • Jaká jsou specifika cestování s dětmi do zahraničí aneb na co...
  Přestože je polovina léta už za námi, ještě necelý měsíc prázdnin nás čeká. Chorvatsko, Itálie a další destinace na pobřeží Středozemního moře patří mezi.
 • Jaká je ta klobása?

  "Vadí mi, když od politiků slyším, že si za zdravé potraviny máme připlatit," napsal účastník jedné ankety o zdravém životním stylu. "Ty by přece měly být standardem," dodal. Jak je vidět, mnoho lidí ještě nepochopilo, že nemáme jen dvě cenové úrovně, totiž standard a nadstandard, ale že také existuje hojně rozšířený podstandard. To jsou všechny ty potraviny plněné náhražkami, jež s oblibou distribuují řetězce. Ale i lidé, kteří by alespoň občas nepohrdli něčím přirozeným a zdravým, nakonec sáhnou po tom nejlevnějším. Vinu za to nesou obchodníci. Kolik informací o zboží předávají svým zákazníkům, tedy kromě výrazné cenovky a nápisem "Akce"?

 • Jaká je „správná“ cena nemovitosti?

  V dnešním boomu hypotečních úvěrů stále klienti a banky řeší jedno úskalí – a to správnou cenu nemovitosti. Na ceny nemovitostí na trhu se můžeme dívat z různých úhlů pohledu. Nejčastěji však slyšíme cenu „tržní“ a „bankovní“.

 • Jaká je „správná“ cena nemovitosti?

  Píšeme na Hypoindex.cz: V dnešním boomu hypotečních úvěrů stále klienti a banky řeší jedno úskalí – a to správnou cenu nemovitosti. Na ceny nemovitostí na trhu se můžeme dívat z různých úhlů pohledu. Nejčastěji však slyšíme cenu „tržní“ a „bankovní“. 

 • Jaká je skutečná motivace Jihoafrické republiky stavět jaderné elektrárny?

  Jaderná energie v Jihoafrické republice je velmi diskutovaným tématem. Výstavba nových jaderných elektráren se může stát nejdelší a nejdražší investicí za prezidentování Jacoba Zumy. Mezi veřejností vzniká poměrně značná nedůvěra v proces rozšiřování jaderných elektráren. Její kořeny leží v mimořádném oznámení ruské jaderné agentury Rosatom z roku 2014 o výstavbě nových jihoafrických jaderných elektráren. Oznámení rozjelo sérii vyšetřování ze

  Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • Jaká je skutečná cena zlata?

  Podívejme se na aktuální cenu zlata a zkusme si položit následující otázky: „Je dnes zlato za rozumnou cenu? Je příliš vysoko? Příliš nízko?“ Odpověď se nám naskýtá v historickém srovnání.

 • Jaká je skutečná cena zlata?
  Podívejme se na aktuální cenu zlata a zkusme si položit následující otázky: „Je dnes zlato za rozumnou cenu? Je příliš vysoko? Příliš nízko?“ Odpověď se nám naskýtá v historickém srovnání. Informace přináší zlataky.cz.
 • Jaká je optimální míra růstu migrace mezi zeměmi Jihu a Severu?
  Podle britského profesora ekonomie Paula Colliera je migrace za prvé odpovědí na rozdíly v příjmech. Za druhé investicí, na které se podílí mnohem více osob než ta, jež se vydá na cestu. A za třetí náklady na ni jsou nižší, pokud v cílové destinaci žije diaspora dané komunity. Existují však i méně viditelné síly, které o ní rozhodují.
 • Jaká je (ne)likvidita trhu s korporátními dluhopisy?
  Na současném kapitálovém trhu na sebe většinu pozornosti strhávají akcie a nechávají ostatní instrumenty ve svém stínu. Velice důležitou roli mají také dluhopisy, u nichž je v poslední době tématem číslo jedna likvidita. Tou lze rozumět schopnost prodat či nakoupit dluhopis za férovou cenu v co nejkratším čase. Na rozdíl od akcií, je na dluhopisovém trhu mnohem větší diverzita. Společnost většinou emituje pouze jeden druh akcie, který lze obchodovat, zatímco dluhopisů se emituje mnohem více…
 • Jaká je nabídka 5letých fixací v České republice?
  20.4.2015 - Úrokové sazby hypoték v České republice již 16 měsíců v řadě klesají a přepisují historické tabulky. Průměrná úroková sazba hypotečních úvěrů do 70 % zástavní hodnoty nemovitosti a pětiletou fixací klesla v březnu dle dat společnosti Golem finance na 2,24 %.Výše uvedené číslo je však průměrem za celý trh.

 • Jak a kde co připojit?
  PCTuning.cz - váš průvodce světem informačních technologií
 • Jaká lidská práva nás zajímají?
  Letošní rok je mimo jiné ve znamení revize české zahraniční politiky. Pokud
 • Jak analyzovat cizí blog zadarmo a bez složitých nástrojů?
  Co dělají ostatní blogeři jinak, že si umí získat popularitu? Osobně mi tato otázka vždy vrtala hlavou. Naštěstí o sobě blogy prozrazují velké množství informací....
 • Jaká rizika zvolit v životním pojištění?
  V dnešní době nabízejí pojišťovny nepřeberné množství pojistných rizik, a klient tedy řeší velmi složité dilema, která rizika si vybrat. Ideální by bylo, kdyby klient měl pojištěna naprosto všechna nabízená rizika, ale v takovém případě by pojištění stálo několik tisíc korun měsíčně. A proto je nutné vybrat ta rizika, která reálně hrozí a mohou mít na klienta či jeho rodinu zásadní dopad.
 • Jaká sazba DPH u zabudovaného vybavení bytů?
  Zákon o DPH (ZDPH) doznal s účinností od 1. 1. 2008 podstatných změn v rámci reformy provedené zákonem č. 261/2007 Sb., o stabilizaci veřejných rozpočtů. Z těchto změn se zaměříme na tu, která se týká v praxi poměrně významné oblasti, a to zdanění zabudovaného či zamontovaného vybavení bytů.
 • Jaká sazba DPH u zabudovaného vybavení bytů?
  Zákon o DPH (ZDPH) doznal s účinností od 1. 1. 2008 podstatných změn v rámci reformy provedené zákonem č. 261/2007 Sb., o stabilizaci veřejných rozpočtů. Z těchto změn se zaměříme na tu, která se týká v praxi poměrně významné oblasti, a to zdanění zabudovaného či zamontovaného vybavení bytů.
 • Jaká skutečná pozice bankovních vkladů?| Pro investory
  té doby se situace x-krát změnila. Komu patří peníze v bance? Jaká skutečná pozice bankovních vkladů?
 • Jaká výše dluhů je pro Vás bezpečná?

  Spotřebitelský úvěr je jako cukr, v malém množství chutná a nemusí nám způsobit vážné potíže, v tom velkém nás však již může ohrožovat na životě. Pojďte se s námi dnes podívat, jaké je „zdravé“ množství úvěrů.

 • Jak AXA získává informace o spokojenosti klientů? Rozhovor s ředitelem úseku, který to má na starosti
  Skupina AXA v Česku nabízí své služby na poli životního pojištění, neživotního pojištění, penzijního spoření a v oblasti investic. V každé z uvedených oblastí působí jedna společnost ze skupiny...
 • Jak Babiš ztrácí rychlost
  Slavná „policejní reorganizace“ je tématem, kterému rozumí málokdo. Je fakt, že se ÚOOZ často zaměřoval na kauzy, které patřily jiným útvarům, dokonce částečně suploval i práci GIBS. A ani jeho výsledky navzdory velkému pozitivnímu P.R. nejsou nijak závratné. Proto může být logické pokusit se situaci řešit. Na druhou stranu je podle mnoha indicií ona „reorganizace“ svou rychlostí a utajením poměrně podezřelá.

 • Investování
  Jeden spořící účet značí odpovědnost. Investování do zemědělské půdy nabírá na obrátkách. Zlato je obvyklým doplňkem investičního portfolia.
 • Investice do půjček je nejistý podnik

  Investopůjčování, tedy investování a půjčování peněz, je činností s nejistým výsledkem v podobě získání výnosu.

  číst dál

 • I letos vám stát nadělí až 8360 korun

  Pro získání peněz od státu formou příspěvku anebo daňovou úlevu je nutné splnit určité podmínky a zároveň odložit část úspor.

  číst dál

 • Hypotéka
  Praktické informace o hypotečním úvěru. Sjednání hypotéky je plné úskalí. Rok 2013 se nese ve znamení refinancování hypoték. Český hypoteční trh začíná pomalu.
 • Hospic vyprovází člověka na jeho poslední cestě
  Umírání je velké a neradostné téma, kterému teprve přicházíme na kloub. Smrt má v lidském životě své neodkladné místo. číst dál
 • Garáž jako malá realitní investice s dobrým výnosem

  Obyčejná zděná garáž se může v pravý okamžik projevit jako dobrá investiční příležitost se zajímavým výnosem.

  číst dál

 • Finanční poradenství
  Výběr finančního poradce je podobný výběru životního partnera. Finanční poradenství je obor, který zažívá prudký vzestup. Názory na práci finančních poradců.
 • Důchody a penze
  Nárok na starobní důchod má každý, kdo odpracoval nejméně 31 let (pro rok 2016 pak 32 let. Role státu ve vyplácení starobních důchodů je nezastupitelná.
 • Důchodová reforma v kostce

  Český důchodový systém se dělí do tří pilířů. První pilíř je povinný, druhý čeká na svůj konec a třetí bude inovován.

  číst dál

 • Důchodová kalkulačka – důchodový věk
  Spočítejte si v naší důchodové kalkulačce, kdy vám vznikne nárok na odchod do důchodu v roce 2013 a později. číst


Hitpardáda štítků