Jak bez potíží přejít do cloudu

Cloud láká stále více firem. Dokonce i ta nejrigidnější IT oddělení už se pomalu smiřují s tím, že bude do budoucna stále těžší se cloudu ubránit. Když už do něj nepřejde IT oddělení s klíčovými aplikacemi, určitě si obchod prosadí alespoň některé z nápaditých služeb a aplikací, které se průběžně objevují.


Zdroj: archiv.ihned.cz
Témata: IT, BEZ POT, ZAJ, ZBYSZEK, JAK BEZ POT, LUGSCH, JAK BEZ, DIMENSION, DATA, ODD • Jak bezpečné potraviny jíme?
  Téma bezpečných potravin bylo hlavním předmětem akademické diskuze, která se konala v rámci 5. ročníku Life Sciences Film Festivalu. Ten je každoročně pořádán Českou zemědělskou univerzitou ve spolupráci se společností Harvest Films. Letošní ročník probíhal druhý říjnový týden a během něj mohli diváci zhlédnout 143 filmů z 27 zemí světa.
 • Jak banky vychází u žádostí o hypotéku vstříc vojákům z povolání?
  Většina námi porovnávaných bank je schopna vyjít vstříc vojákům z povolání tím, že jako příjem akceptují i příspěvky na bydlení, a že nelpí na standardních podmínkách pro akceptaci příjmů plynoucích z pracovní smlouvy na dobu určitou.
 • Jak Babiš ztrácí rychlost
  Slavná „policejní reorganizace“ je tématem, kterému rozumí málokdo. Je fakt, že se ÚOOZ často zaměřoval na kauzy, které patřily jiným útvarům, dokonce částečně suploval i práci GIBS. A ani jeho výsledky navzdory velkému pozitivnímu P.R. nejsou nijak závratné. Proto může být logické pokusit se situaci řešit. Na druhou stranu je podle mnoha indicií ona „reorganizace“ svou rychlostí a utajením poměrně podezřelá.
 • Jak AXA získává informace o spokojenosti klientů? Rozhovor s ředitelem úseku, který to má na starosti
  Skupina AXA v Česku nabízí své služby na poli životního pojištění, neživotního pojištění, penzijního spoření a v oblasti investic. V každé z uvedených oblastí působí jedna společnost ze skupiny...
 • Jaká výše dluhů je pro Vás bezpečná?

  Spotřebitelský úvěr je jako cukr, v malém množství chutná a nemusí nám způsobit vážné potíže, v tom velkém nás však již může ohrožovat na životě. Pojďte se s námi dnes podívat, jaké je „zdravé“ množství úvěrů.

 • Jaká skutečná pozice bankovních vkladů?| Pro investory
  té doby se situace x-krát změnila. Komu patří peníze v bance? Jaká skutečná pozice bankovních vkladů?
 • Jaká sazba DPH u zabudovaného vybavení bytů?
  Zákon o DPH (ZDPH) doznal s účinností od 1. 1. 2008 podstatných změn v rámci reformy provedené zákonem č. 261/2007 Sb., o stabilizaci veřejných rozpočtů. Z těchto změn se zaměříme na tu, která se týká v praxi poměrně významné oblasti, a to zdanění zabudovaného či zamontovaného vybavení bytů.
 • Jaká sazba DPH u zabudovaného vybavení bytů?
  Zákon o DPH (ZDPH) doznal s účinností od 1. 1. 2008 podstatných změn v rámci reformy provedené zákonem č. 261/2007 Sb., o stabilizaci veřejných rozpočtů. Z těchto změn se zaměříme na tu, která se týká v praxi poměrně významné oblasti, a to zdanění zabudovaného či zamontovaného vybavení bytů.
 • Jaká rizika zvolit v životním pojištění?
  V dnešní době nabízejí pojišťovny nepřeberné množství pojistných rizik, a klient tedy řeší velmi složité dilema, která rizika si vybrat. Ideální by bylo, kdyby klient měl pojištěna naprosto všechna nabízená rizika, ale v takovém případě by pojištění stálo několik tisíc korun měsíčně. A proto je nutné vybrat ta rizika, která reálně hrozí a mohou mít na klienta či jeho rodinu zásadní dopad.
 • Jak analyzovat cizí blog zadarmo a bez složitých nástrojů?
  Co dělají ostatní blogeři jinak, že si umí získat popularitu? Osobně mi tato otázka vždy vrtala hlavou. Naštěstí o sobě blogy prozrazují velké množství informací....

 • Jak bojovat se suchem aneb Co je třeba změnit v českých lesích
  Letošní dlouhotrvající sucho spolu s dlouhým obdobím tropických dnů i nocí se stalo budíčkem pro značnou část našich politiků i laické veřejnosti ve zvýšeném zájmu o stav naší krajiny, vodních toků či nádrží. Dosavadní diskuse a návrhy možných opatření ale bohužel dokazují, že skutečně komplexní pohled na problematiku vody a vodního hospodářství ve společnosti stále chybí. 
 • Jak bude Evropa vracet uprchlíky? Zde je analýza
  Polský prezident Andrzej Duda a maďarský premiér Viktor Orbán se dnes shodli na tom, že páteční dohoda mezi Evropskou unií a Tureckem o zastavení přílivu migrantů představuje pozitivní vývoj. Lídři Evropské unie na pátečním summitu uzavřeli dohodu s Tureckem o vracení migrantů, která by měla začít fungovat už v neděli. Na základě analýz evropských médií přinášíme informace o tom, jak by měl mechanismus vracení uprchlíků z řeckých ostrovů do Turecka vypadat a jak bude v praxi tato procedura…
 • Jak bude vypadat nové metro? Praha jednání odložila ...
  Před 2 týdnyPražské zastupitelstvo oproti předchozímu plánu ve čtvrtek neprojedná petici proti navrhované podobě metra D. Rada ...
 • Jak bude vypadat trh s realitami ve druhé polovině roku 2010? I. část
  22.6.2010 - Plánované zvýšení dolní sazby DPH, propad cen většiny nemovitostí v posledních dvou letech, pokles úrokových sazeb hypotečních úvěrů, nové odhady České národní banky, prognózy analytiků na oživení realitního trhu nejen v České republice… Již tento výčet může mnohé potencionální kupující nabádat ke koupi nemovitosti.
 • Jak bude vypadat trh s realitami ve druhé polovině roku 2010? I. část
  22.6.2010 - Plánované zvýšení dolní sazby DPH, propad cen většiny nemovitostí v posledních dvou letech, pokles úrokových sazeb hypotečních úvěrů, nové odhady České národní banky, prognózy analytiků na oživení realitního trhu nejen v České republice… Již tento výčet může mnohé potencionální kupující nabádat ke koupi nemovitosti.
 • Jak bude vypadat trh s realitami ve druhé polovině roku 2010? II. část
  22.6.2010 - Míru poptávky českého realitního trhu ovlivňují mimo jiné dva velmi důležité faktory: aktuální ceny nemovitostí a výše úrokových sazeb hypotečních úvěrů.
 • Jak bude vypadat trh s realitami ve druhé polovině roku 2010? II. část
  22.6.2010 - Míru poptávky českého realitního trhu ovlivňují mimo jiné dva velmi důležité faktory: aktuální ceny nemovitostí a výše úrokových sazeb hypotečních úvěrů.
 • Jak by Češi naložili s ušetřenými penězi po splacení všech dluhů
  Každý třetí Čech by po splacení svých finančních závazků své budoucí úspory utratil. Nejčastěji by je investoval do nového bydlení. Tendenci utrácet mají především ženy a mladí lidé ve věku 27 až 35 let.
 • Jak bydlí Evropané? Většina Čechů ve vlastním, Britové v domcích a Rumuni poněkud namačkáni
  Téměř 47 procent Čechů bydlí v rodinném domě. Průměr Evropské unie je přitom 59 procent. Naopak 79 procent Čechů vlastní dům nebo byt, čímž jsou nad unijním průměrem. V Evropě pak více než 40 procent celkových příjmů vydají na bydlení nejčastěji Řekové. Česko se drží na 10. místě.
 • Jak by se mělo změnit Evropské autorské právo?
  To, že autorské právo potřebuje v digitálním věku revizi, vyplývající z nových technologických možností, si uvědomuje snad každý. Evropská

 • Já jsem showbyznys, tvrdí newyorský klenotník hvězd Jacob Arabo
  "DiCaprio, Beckham, Lady Gaga, Rihanna - miluji je všechny. Jsou jako mé děti," popisuje své zákazníky proslulý newyorský klenotník Jacob Arabo, kterému dnes už nikdo neřekne jinak než Šperkař Jakub. V New Yorku nám prozradil, jak s diamanty dobyl svět.
 • IT-CNS uvede v Americe novou verzi bezpečnostního nástroje Safety4Data
  Podle zástupců společnosti se jen za loňský rok pomocí této šifrovací aplikace určené pro zabezpečené automatizované přenosy dat přeneslo ve Spojených státech na několik milionů souborů.
 • Italové a Řekové neplní plán Evropské unie. Uprchlíci z přístavů mizí, pomáhá jim laxní přístup úřadů
  Do konce listopadu mělo být z rozhodnutí Evropské unie v Itálii i Řecku šest funkčních přijímacích a registračních středisek, takzvaných hotspotů. V obou zemích je však zatím pouze jedno. Podle české expertky Marty Černíkové, která působila na Sicílii, je stav střediska nedostačující a spolupráce s místními úřady špatná. Od začátku října se podařilo v rámci kvót přemístit jen 160 lidí, do dvou let se jich má z Itálie a Řecka přemístit do ostatních států 160 tisíc.
 • Interní komunikace není zábava pro zaměstnance
  Manažeři interní komunikace se musí naučit střízlivěji přemýšlet o tom, jak jejich aktivity podporují byznys. Cílem interní komunikace má být také oceňování nejlepších zaměstnanců. Některé formy interní komunikace přihlášené do soutěže vzbuzovaly spíše dojem, že jde o zábavu a firemní PR.
 • Inteligentní dárky na tělo a do kroku
  Krokoměry či digitální náramky sledující aktivitu uživatele lidi nejenom baví, ale především je motivují k pohybu. Nyní nastupují užitečnější chytré hodinky.
 • Integrátor se širokým záběrem
  Společnost Atos IT Solutions and Services má v České republice tři divize: Managed Servises, Systems Integration a Big Data and Security, které se starají o pestrou škálu zákazníků. Zejména pak z oblastí státní a veřejné správy, telekomunikací nebo utilit. Na otázky ICT revue odpovídal Emil Fitoš, generální ředitel společnosti, v jehož kompetenci jsou pobočky v ČR i SR.
 • Instantní okamžiky
  Každý den jedna skica, už pět měsíců. Lotyšská ilustrátorka Ieva Ozola kreslí stavby, kavárny, mořské pobřeží. Teď se usadila v Česku a vydává první knihu.
 • Inovujte, nebo budete nahrazeni
  Se zrychlujícím vývojem ekonomik hnaným globálními trendy jsou pro mnoho firem inovace jedním ze způsobů, jak přežít a růst v hyperkonkurenčním tržním prostředí. Ještě více to platí pro české firmy, které jsou kvůli omezeným možnostem růstu na domácím trhu téměř předurčeny k inovacím. Z nejlepší světové praxe se mohou stále učit, hlavně systematičnosti přístupu k inovacím.
 • Inovativní framework Fortinetu pro zabezpečení datacenter
  Společnost představila unikátní bezpečnostní rozhraní pro ochranu cloudových prostředí a datových center využívajících softwarově definované sítě (SDN).
 • Inovace potřebují víc vládní podpory
  Vláda nemůže tvrdit, že výzkum je prioritou, a zároveň snižovat finance pro něj určené, říká Jan Rafaj, viceprezident Svazu průmyslu a dopravy ČR. Podle něj by se podpora inovací státem neměla projevit jen vynaloženými prostředky, ale i jejich přidělením podle ekonomické přínosnosti výzkumu. Firmy si jdou vlastní cestou, dá se říct, že inovují navzdory systému, tvrdí Rafaj.


Hitpardáda štítků