Jak jsem si (ne)postavil auto

Můj příběh z garáže je plný nadšení, nerozvážnosti, trápení a definitivního prozření. Naštěstí má happy end, i když mě stál dost peněz i nervů. Karel P.


Zdroj: archiv.ihned.cz
Témata: JSEM, JSEM SI, AUTO, JAK JSEM, JAK JSEM SI, KDY, JEDNOHO, JEDNOHO CATERHAMU, NAD, FIRMU
 • Souhrn událostí uplynulého dne – 18. 11. 2015
  Počty přeštických prasat se v ČR zvyšují. Čeští mlékaři se mají dočkat pomoci, vláda jim přerozdělí peníze z Bruselu. Přichází opět nové beaujolais, prý bude mimořádně kvalitní. Moskva se mstí Kyjevu za sankce. Zakáže dovoz potravin z Ukrajiny.
 • Elon Musk: Úspěšný snílek i asociál
  Elon Musk: Tesla, SpaceX a hledání fantastické budoucnosti z pera novináře Ashleeho Vance patří k nejlepším ukázkám dobře napsaného a skvěle vyzdrojovaného životopisu žijící osoby. Musk stál u zrodu platebního systému PayPal, založil společnost SpaceX, zaměřenou na komerční lety do vesmíru, a Tesla Motors. Jeho pojetí řízení lidí připomíná Steva Jobse s jeho pokřiveným pohledem na realitu, extrémními nároky na výkon a neschopností ocenit zaměstnance.
 • Magický listopad
  Vážené čtenářky, vážení čtenáři, francouzský filozof Roland Barthes kdysi prohlásil, že automobily jsou ekvivalentem velkolepých gotických katedrál....
 • Rolls-Royce: Mládnou nám zákazníci
  Tradiční britská značka Rolls-Royce touží po nových klientech, jež chce nalákat nejen na své superluxusní limuzíny. Pracuje také na SUV, což je ve strategii firmy zásadní změna. A až přijde správný čas, objeví se tohle auto v novém showroomu v Praze, říká šéf automobilky Torsten Müller-Ötvös.
 • Konec chození?!
  Po pražských kostkách na nich jen občas sviští turisté. V New Yorku však nejrůznější elektrické koloběžky a levitující prkna pomalu nahrazují šlapání po svých.
 • Crrrrrr!
  Máte svou vůni, styl chůze nebo třeba oblíbený klobouk. Ale co zvuk? Dejte všem vědět, že se blížíte, pořádnou zvonkohrou.
 • Vůně bezstarostné jízdy
  Ne náhodou vytvářejí slavné automobilky vlastní parfémy. Chtějí se vám dostat pod kůži, zesílit vzájemné pouto, maximalizovat jej, vzbudit touhu a dát vám pocit výjimečnosti.
 • Každá vteřina se počítá
  Před 17 lety koupil se svým otcem skoro odepsaný malý pivovar ve vsi Svijany. Pivovarnictví vůbec nerozuměli. Dnes jsou Svijany jednou z 10 největších značek v Česku. Tak prudkou a rychlou cestu vzhůru nikdo nečekal. Je tedy symbolické, že Tomáš Kučera propadl ježdění automobilových závodů, při nichž se vozy řítí úzkými zatáčkami na vrchol některého z českých kopců.
 • Auta na křižovatce
  Automobilky nám velmi brzy vezmou volant z ruky, protože auta, která vyrobí, už dokážou jezdit sama, bez řidiče. Je tedy třeba se zamyslet, co uděláme s volným časem? Ne tak rychle...
 • Chci vytvořit dokonalý Harley
  Russell Mitchell je ta nejnepravděpodobnější americká motorkářská legenda, kterou si umíte představit. Vlastně ani není Američan. Chlapík z malé anglické vesnice to vzal přes Londýn, kde stihl být součástí postpunkové scény, do Hollywoodu, kde se nestal úspěšným modelem ani hercem. Našel se však v něčem jiném - před 20 lety začal stavět zakázkové motocykly. • Jak jsem se stal elektronickým Estoncem
  Jako obyvatel Estonska máte svůj podpisový klíč, kterým se přihlásíte do systému státní správy a můžete dělat všechny občanské úkony. Zkrátka ve většině případů, kde našinec někde u přepážky tahá občanský průkaz, stačí v Estonsku sednout k počítači a spustit prohlížeč. A země před několika měsíci nabídla celému světu možnost využívat stejných výhod, stát se “elektronickým občanem”.
 • Jak jsem se naučil nedělat si starosti a mít rád nový občanský...
  K letošním Vánocům jsme od veřejné moci této země dostali zbrusu nové civilní právo. Máme. mít z dárku radost? Přijde na to, čím se kdo živíme.
 • Jak jsem přestal být pravičákem
  Aby se vám něco takového stalo, nemusí se vám vůbec změnit hodnoty. Stačí zkoumat, jestli k jejich naplnění opravdu dopomáhají recepty, kterým jste tolik věřili.
 • Jak jsem přestal být pravičákem
  Aby se vám něco takového stalo, nemusí se vám vůbec změnit hodnoty. Stačí zkoumat, jestli k jejich naplnění opravdu dopomáhají recepty, kterým jste tolik věřili.
 • Jak John Hardy obchoduje EURUSD
  John Hardy vysvětluje, jak obchoduje EURUSD a jaký vývoj na tomto měnovém páru očekává:
 • Jak John Hardy obchoduje EURUSD
  John Hardy vysvětluje, jak obchoduje EURUSD a jaký vývoj na tomto měnovém páru očekává:
 • Jak je zdravá vaše banka? Naučíme vás, jak to zjistit
  Finanční analýza má zajímavé nástroje, jak se na banky dívat z různých úhlů pohledu a analyzovat jejich ziskovost, zadluženost, likviditu či tržní hodnotu. Naučíme vás číst výroční zprávy bank.
 • Jak je vůbec možné, že se zisky z vody dostaly z městských vodáren do rukou zahraničních firem?
  Pravdou je, že dveře k ziskům z vody otevřeli zahraničním koncernům komunální politici a Ministerstvo zemědělství, zastupující Fond národního majetku. Ale nelze tvrdit, že všichni byli zkorumpovaní. Naopak. Realita ukazuje, že mnozí komunální politici, byli sofistikovaným způsobem zmanipulováni a podvedeni, stejně jako občané. Toto platí především v těch regionech, kde se přes různé smlouvy instalovaly […]
 • Jak je to s rozpočtem? Byl nejlepší? Ne nutně
  Problém s událostmi kolem přebytku státního rozpočtu je dvojí. Jednak nedostatečná komunikace ze strany ministerstva, co snížené státního dluhu znamená. Například v podobě ušetření za správu státního dluhu a nejlépe i s odhadem obětovaných příležitostí. S tím souvisí i problém s tvrzením, že jde o nejlepší státní rozpočet. O tom mě stále nikdo nepřesvědčil. Druhý problém je trochu širší a přebytek státního rozpočtu na něj pouze upozorňuje.
 • Jak je to s realitami na Floridě? Roste o ně zájem!
  15.7.2014 - Český klient hledá destinace, kam si může zaletět zejména v zimních měsících, kdy je v České republice nepěkné počasí. A právě to Florida nabízí, je zde celoročně léto.


 • Jak Jakub s Colt Brew přišel: Z virtuální reality do reality kaváren a kamenných obchodů
  Louhuje kávu za studena a už rok má vlastní značku Colt Brew. Mladý muž se spoustou nápadů ho prodává v lahvích s originální etiketou v Praze, Brně, Olomouci, ale i v Trnavě a dalších městech. Přitom přemýšlí, co s ledovou kávou podnikne dál.
 • Jak chutná smíchovský svéráz
  Je svébytný a specifický. Pražský Smíchov. Když se touto čtvrtí chcete projíst, připravte se na to, že odejdete se zahuleným kabátem a budete se muset hodně pídit. Rozhodně to však zkuste. Stokomínový Manchester má totiž něco, co se těžko uměle vytváří. Má totiž at-mos-fé-ru.
 • Jak bez potíží přejít do cloudu
  Cloud láká stále více firem. Dokonce i ta nejrigidnější IT oddělení už se pomalu smiřují s tím, že bude do budoucna stále těžší se cloudu ubránit. Když už do něj nepřejde IT oddělení s klíčovými aplikacemi, určitě si obchod prosadí alespoň některé z nápaditých služeb a aplikací, které se průběžně objevují.
 • Já jsem showbyznys, tvrdí newyorský klenotník hvězd Jacob Arabo
  "DiCaprio, Beckham, Lady Gaga, Rihanna - miluji je všechny. Jsou jako mé děti," popisuje své zákazníky proslulý newyorský klenotník Jacob Arabo, kterému dnes už nikdo neřekne jinak než Šperkař Jakub. V New Yorku nám prozradil, jak s diamanty dobyl svět.
 • IT-CNS uvede v Americe novou verzi bezpečnostního nástroje Safety4Data
  Podle zástupců společnosti se jen za loňský rok pomocí této šifrovací aplikace určené pro zabezpečené automatizované přenosy dat přeneslo ve Spojených státech na několik milionů souborů.
 • Italové a Řekové neplní plán Evropské unie. Uprchlíci z přístavů mizí, pomáhá jim laxní přístup úřadů
  Do konce listopadu mělo být z rozhodnutí Evropské unie v Itálii i Řecku šest funkčních přijímacích a registračních středisek, takzvaných hotspotů. V obou zemích je však zatím pouze jedno. Podle české expertky Marty Černíkové, která působila na Sicílii, je stav střediska nedostačující a spolupráce s místními úřady špatná. Od začátku října se podařilo v rámci kvót přemístit jen 160 lidí, do dvou let se jich má z Itálie a Řecka přemístit do ostatních států 160 tisíc.
 • Interní komunikace není zábava pro zaměstnance
  Manažeři interní komunikace se musí naučit střízlivěji přemýšlet o tom, jak jejich aktivity podporují byznys. Cílem interní komunikace má být také oceňování nejlepších zaměstnanců. Některé formy interní komunikace přihlášené do soutěže vzbuzovaly spíše dojem, že jde o zábavu a firemní PR.
 • Inteligentní dárky na tělo a do kroku
  Krokoměry či digitální náramky sledující aktivitu uživatele lidi nejenom baví, ale především je motivují k pohybu. Nyní nastupují užitečnější chytré hodinky.
 • Integrátor se širokým záběrem
  Společnost Atos IT Solutions and Services má v České republice tři divize: Managed Servises, Systems Integration a Big Data and Security, které se starají o pestrou škálu zákazníků. Zejména pak z oblastí státní a veřejné správy, telekomunikací nebo utilit. Na otázky ICT revue odpovídal Emil Fitoš, generální ředitel společnosti, v jehož kompetenci jsou pobočky v ČR i SR.
 • Instantní okamžiky
  Každý den jedna skica, už pět měsíců. Lotyšská ilustrátorka Ieva Ozola kreslí stavby, kavárny, mořské pobřeží. Teď se usadila v Česku a vydává první knihu.


Hitpardáda štítků