Jak porazit Apple a Spotify? Francouzi jdou na burzu

Jednou z oblastí sektoru technologií, které jsou v současnosti velmi atraktivní a nabízejí ještě dost velký prostor pro rozvoj, je streaming hudby. Trhu dominuje švédská Spotify, nesmí samozřejmě chybět Apple se svou v červnu představenou platformou Apple Music, a rojí se noví zástupci ochotní svádět tvrdý boj o uživatele. Jedním z nich je francouzská platforma Deezer. Ta si chce pro další finance na rozvoj dojít na burzu.


Zdroj: roklen24.cz
 • Michal Fejk se postaví do čela firmy Gemius
  Na pozici country managera společnosti Gemius pro Českou republiku byl jmenován Michal Fejk. Nový country manager se ve své pozici zaměří také na přípravu nabídky společnosti na nedávno vyhlášené výběrové řízení týkající se měření návštěvnosti internetu... celá aktualita »
 • Skandál s emisemi VW dle ekonoma poškodil značku Made in Germany
  Berlín - Skandál s falšováním údajů o emisích automobilů Volkswagen ve Spojených státech poškodil celou značku Made in Germany a může ohrozit i ostatní německé vývozce. Deníku Bild...
 • Pracovný trh je na tom najlepšie od krízy

  Píšeme na Investujeme.sk: Slovenský pracovný trh zažíva opäť dobré časy. Tento rok vznikne 41 tisíc pracovných miest, čo je najviac od krízy. Nominálna mzda prekročí na budúci rok prvý krát hodnotu 900 eur. Ožívajú i investície. Ťahajú ich však najmä verejné výdavky financovanými z bruselských peňazí. Na budúci rok ich bublina spľasne, no jej miesto nahradia súkromné investície, najmä novej „slovenskej“ automobilky. Ak máte radi makroekonomiku, určite si nenechajte ujsť nasledujúce čítanie 

 • RAIFFEISENBANK OTEVŘELA NOVOU POBOČKU V TŘEBÍČI

  V souladu se strategií být klientům co nejblíže a rozšiřovat svá zastoupení v regionech otevřela Raiffeisenbank v centru Třebíče zcela novou pobočku. U příležitosti slavnostního zahájení provozu předal ředitel pobočky Dalibor Šoustal starostovi města Pavlu Janatovi šek na třicet tisíc korun. Tyto finanční prostředky věnuje Raiffeisenbank na rekonstrukci a vybavení dětských hřišť v Třebíči.

 • V 1. pololetí vzniklo v ČR 13.668 společností, zaniklo jich 3167
  Praha - V prvním pololetí letošního roku vzniklo v České republice 13.668 nových obchodních společností, 3167 jich naopak zaniklo. Čistý přírůstek počtu nových firem byl nejvyšší...
 • UniCredit Bank startuje refinancování hypoték Online s expresním vyřízením

  Refinancovat hypotéku kdykoliv, odkudkoliv a prakticky za týden vše vyřídit? A k tomu si snížit úrok až na 1,69 % p. a.? S UniCredit Bank žádný problém. Po úspěšném pilotním provozu banka spouští refinancování hypotečních úvěrů Online. Převést a refinancovat svou hypotékuna unicreditshop.cz mohou klienti doslova jedním tahem. A to z pohodlí domova, snadno, rychle a s expresním schválením Online během 48 hodin po poskytnutí všech dokumentů. Navíc má klient k dispozici svého Online bankéře, který ho provede celým procesem. 

 • Ústecký kraj hledá dodavatele oprav silnic, hodnota je 600 mil.Kč
  Ústí nad Labem - Ústecký kraj vypíše veřejné zakázky na dodavatele oprav povrchů komunikací na příští dva roky. V každé z pěti oblastních správ údržby silnic je předpokládaná hodnota 120 milionů korun. O rozhodnutí radních ČTK informovala mluvčí samosprávy Lucie Dosedělová.
 • ČSOB podporuje osoby se zdravotním postižením

  Společenská odpovědnost ČSOB je jedním ze základních pilířů firemní filozofie a nedílnou součástí jejího podnikání. ČSOB provozuje v této oblasti spoustu aktivit a jednou z nich je i podpora osob se zdravotním postižením. Blížící se Mezinárodní den neslyšících (23. září) upozorňuje na problémy, se kterými se lidé se zdravotním postižením každodenně potýkají. ČSOB se jim snaží usnadnit jejich život alespoň v některých aspektech – banka vychází vstříc jak klientům, tak i svým zaměstnancům.

 • Kampaň společnosti Tesco vybízí k návštěvě kina či sběru listí
  Kampaň, jejímž cílem je zvýšit povědomí o možnosti nakupovat potraviny na stránkách iTesco.cz, připravila agentura Ogilvy & Mather.
 • Skandál s emisemi VW poškodil značku Made in Germany, míní ekonom
  Skandál s falšováním údajů o emisích automobilů Volkswagen ve Spojených státech poškodil celou značku Made in Germany a může ohrozit i ostatní německé vývozce. Deníku Bild to dnes řekl prezident berlínského ekonomického institut DIW Marcel Fratzscher. Varoval také, že kvůli skandálu hrozí u Volkswagenu i jeho dodavatelů zánik pracovních míst.

 • Stát chce za OKD odškodné šest miliard korun
  Praha – Ministerstvo financí bude zřejmě požadovat nejvyšší odškodné v rámci jednoho trestního řízení v historii. Týkat se bude kontroverzní privatizace důlní společnosti OKD z roku 2004. Zprávu přinesl deník Právo.
 • Příběh kávového giganta Starbucks

  Starbucks dnes patří mezi nejznámější firmy na světě a přitom jeho začátky nebyly zrovna růžové. To je hlavní výhoda franchisingu – prvotní komplikace už někdo překonal za vás a životaschopnost podnikatelského nápadu již také prošla zkoušku ohněm.

  Autor: Petra Tabarová

 • Děčínský Armex Oil zvýšil za pololetí tržby na šest miliard korun
  Děčín - Děčínský velkoobchodník s pohonnými hmotami ARMEX OIL v pololetí meziročně zvýšil tržby o 28 procent na šest miliard korun. Za růstem prodeje stojí podle firmy postupné oživování české ekonomiky. ČTK o hospodářském výsledku dnes informoval mluvčí společnosti Martin Jonáš.
 • Ztráta důvěry (Slovo ke dni)

  Každý zaměstnanec ví, že pro ztrátu důvěry následuje okamžitá výpověď. Když podvádí jednotlivec, je to sice politováníhodné, ale lze to pochopit. Když někdo postaví na lži celou firmu, může mít zpočátku úspěch a dobře prosperovat. Ale v okamžiku, kdy se věc provalí, končí. Bez důvěryhodnosti totiž nelze dosáhnout ničeho. Kdo si pokazí dobré jméno, sotva ho kdy získá zpět. A těm poctivým se zhroutí svět, ideály, pro něž jim stojí za to dělat jen to, co je správné. Proč o tom mluvím právě teď? Jedna velká automobilka byla přistižena, jak podvádí své zákazníky a všechny ostatní. Aby se mohla chlubit, jak málo zatěžuje životní prostředí exhalacemi, montovala do motorů speciální zařízení a tím záměrně zkreslovala skutečnost. Není to poprvé, kdy byl obří koncern a vzor počestnosti nachytán v nedbalkách. Následovala sice omluva a astronomická pokuta, ale podvod už zůstane podvodem. A mnoho lidí si potvrdí svůj dojem, že poctivě to prostě nejde, protože vše jsou jen prázdná slova, póza a přetvářka. Taková morální škoda bývá, bohužel, nenapravitelná.

  Pavel Kačer

 • Začíná konference Energetika 2015
  Dvoudenní energetická konference Energetika 2015 začíná již zítra. Akce se koná v kongresovém centru OREA Hotel Voroněž v Brně.
 • Odejděte, jinak nebude mír, vyzval zahraniční vojáky šéf Talibanu
  Nový vůdce afghánského hnutí Taliban vyzval k odchodu všech zahraničních vojáků z Afghánistánu - jinak podle něj na afghánském území nemůže zavládnout mír. Mulla Muhammad Mansúr své poselství vydal u příležitosti nadcházejícího muslimského svátku oběti.
 • Jak v obcích podpořit malé podnikatele
  Naše obce jsou krásné a malebné, ale pokud v nich nebude infrastruktura, podmínky pro podnikání a služby, budou se vylidňovat. Asociace malých a středních podniků a živnostníků (AMSP ČR) má projekt, jak podnikání v obcích podpořit.
 • Marketing společnosti PNS povede Poštulka
  Korporátní a marketingovou komunikaci bude mít v PNS nově na starosti Filip Poštulka.
 • Marketing společnosti PNS povede Poštulka
  Korporátní a marketingovou komunikaci bude mít v PNS nově na starosti Filip Poštulka.
 • Politolog: USA a Rusko začínají v Sýrii spolupracovat, chtějí předejít neúmyslnému zabití svých vojáků
  Americký ministr zahraničí John Kerry minulou sobotu požádal Rusko a Írán, aby přiměly syrského prezidenta Bašára Asada k vyjednávání. Podle ruského politologa Sergeje Rogova začínají USA a Rusko spolupracovat v boji proti islamistům. Nedávný posun politiky Washingtonu a Moskvy v otázce Sýrie naznačuje, že rusko-americké vztahy mohou navzdory sankcím přinést větší rovnováhu, tvrdí Rogov.

 • Tak šel čas s Obamou: Boj s krizí i záchrana automobilek
  Barack Obama byl ve funkci prezidenta Spojených států nucen bojovat s hospodářskou recesí i s vysokou nezaměstnaností, kromě toho ale také zachraňoval americké automobilky. V reakci na finanční krizi přistoupil k přísnější regulaci bankovního sektoru. Ekonomika se během jeho prezidentství zotavila z recese a nezaměstnanost výrazně klesla, státní dluh se ale navzdory postupnému snižování rozpočtových deficitů téměř zdvojnásobil.
 • Nobelista: Trumpův postoj? Nenormální. Svět čekají problémy
  Nastupující americký prezident Donald Trump ničí poválečný mezinárodní řád, nectí právní normy a nerozumí jednoduchým ekonomickým ani politickým zásadám. S novou hlavou státu stojí USA a s nimi celý svět před vážnými problémy. Řekl to americký ekonom a nositel Nobelovy ceny Joseph Stiglitz, kterého během návštěvy ve Švýcarsku vyzpovídal list Neue Zürcher Zeitung.
 • Analýza výnosů a rizik? Zvládnou to i šimpanzi
  Americký ekonom Gary Becker obdržel v roce 1992 Nobelovu ekonomii za to, že dokázal, že principy ekonomického chování platí takřka v každé oblasti lidského života. A nedávný výzkum z Yaleovy univerzity naznačuje, že jsou univerzální dokonce natolik, že ekonomické chování vykazují i naši nejbližší zvířecí příbuzní.
 • Zrušte hotovost a zachraňte chudé!
  Pokud zrušíme většinu hotovosti v oběhu, efektivně tím přispějeme ke snížení celkové nerovnosti ve světě. S tímto názorem přichází profesor ekonomie z Harvardské univerzity a zastánce (téměř) bezhotovostního světa Kenneth Rogoff.
 • Ceny v průmyslu akcelerují, sledují globální vývoj cen ropy
  AKTUALIZOVÁNO – Ceny průmyslových výrobců se v prosinci meziročně snížily o 0,4 procenta po listopadovém poklesu o 1,3 procenta. Meziměsíčně naopak rostly o půl procenta. Za celý loňský rok pak ceny průmyslových výrobců meziročně klesly o 3,3 procenta, když za útlum může především propad cen rafinovaných ropných produktů.
 • Exšéf ČNB Singer bude hlavním ekonomem Generali CEE Holding
  AKTUALIZOVÁNO – Bývalý guvernér České národní banky Miroslav Singer bude hlavním ekonomem pojišťovací skupiny Generali CEE Holding a také členem dozorčí rady České pojišťovny. Serveru Roklen24 to řekl mluvčí Generali CEE Holding Josef Hlinka.
 • Osm vyspělých zemí, které trápí osm problémů třetího světa
  Život v západním světě nám umožňuje čerpat výhody bohatství a využívat lidských práv a občanských svobod, o kterých se obyvatelstvu třetím zemí ani nesní. Ovšem vypadá to, že takřka každá vyspělá demokracie má svého kostlivce ve skříni. Za jaké statistiky by se západní země měly stydět? To zmapoval server Listverse.
 • Z dělníka je operátor výroby, ze sekretářky asistentka
  Pro leckoho může být pohled do inzertní rubriky nabízející volná pracovní místa naprosto nesrozumitelný. Za posledních pár desítek let se změnilo označování řady profesí, znatelný je také nástup angličtiny do názvů pracovních pozic. Z dělníka je nyní operátor výroby, sekretářkám se říká asistentky a v extrémním případě firmy neváhají označit uklízečku za operátorku podlahových ploch.
 • Co čekat v příštích třech měsících? Nepřipravenou Británii
  Začátek roku 2017 bude zpestřený politickými riziky, včetně německých prezidentských voleb a parlamentních voleb v Nizozemsku. Největší hrozbu nám však představí Británie a její brexit.
 • ČNB trhá intervenční rekordy. Exit přijde ve 2. čtvrtletí
  Kdy skončí intervence na koruně? Podle agentury Reuters se většina analytiků shoduje na druhém čtvrtletí 2017. Proč? Napoví například objem dosavadních (!) lednových intervencí, které dle odhadů dosahují rekordních hodnot. • Jak oživit inflaci? Začít méně pracovat
  Fenoménem poslední doby je bezpochyby inflace – nízká inflace. Řada světových centrálních bank přitom má ve své politice vytčené cílování inflace, nejčastěji na úroveň 2% tempa růstu cen. Úspěšné ve směřování k tomuto cíli v letech po finanční krizi 2008 ale banky příliš nejsou, u většiny se inflace k cíli dosud ani neblíží. Řešení nabízí britský ekonom: začít méně pracovat.
 • Jako Pablo Escobar. Venezuelané už hotovost nepočítají, nýbrž váží
  „Cítím se jako Pablo Escobar. Každý den se musím vypořádat s hromadou hotovosti, která neustále narůstá.“
 • Jak odstartuje ECB zářijovou štafetu centrálních bank?
  Dnešním dnem startuje zářijová štafeta klíčových jednání světových centrálních bank. Jako první vybíhá Evropská centrální banka v čele se svým šéfem Draghim. Co čekat? Napoví analytický tým společnosti Fidelity International.
 • Jako 26letý šéf nadnárodní firmy do Japonska? Náraz do zdi
  Od začátku jsem měl ambici postavit globálně fungující firmu. Strategické pro nás a náš svět scanu a kopírek je Japonsko. Největší výzvy? Přijít jako 26letý šéf nadnárodní firmy do hierarchické japonské společnosti, to je prostě náraz do zdi. Pak – zapomeňte na angličtinu. Máte vyspělou technologii? Bude zkopírována. Chytře a v souladu s tamní kulturou: dostanete hodně byznysu a úcty. Paralelně k tomu… to už si poslechněte v rozhovoru s Václavem Muchnou při Asia Innovation Forum.
 • Jak může Rusko „srazit“ tureckou ekonomiku?
  Mezi Ruskem a Tureckem existuje celá řada strategických a obchodních dohod. Jaký vliv na ně bude mít sestřelení ruského letounu, který se pohyboval na pomezí turecko-syrské hranice? Geopolitické napětí mezi Ruskem a Tureckem, členskou zemí NATO, v tomto týdnu velmi výrazně vzrostlo. 
 • Jak mohou fungovat záporné sazby? Díky zrušení hotovosti
  Negativní úrokové sazby, na které se ještě nedávno nahlíželo jako na bizarní myšlenkový experiment akademických ekonomů, se nyní stávají téměř konvenčním nástrojem politiky centrálních bank. Možností, jak zavést nejen mírně negativní sazby a nejen pro banky, je podle harvardského profesora Rogoffa zrušení hotovosti.
 • Jak jsou na tom české sazby DPH v rámci EU?
  Základní sazba daně z přidané hodnoty (DPH) ve výši 21 procent patří v rámci EU spíše k těm průměrným. Naopak první snížená sazba ve výši 15 procent je v EU druhá nejvyšší. Druhá snížená sazba 10 procent pak rovněž patří v EU k těm vyšším. Vyplývá to z údajů Evropské komise. Základní sazba daně je v Česku nyní nižší než při zavedení DPH v roce 1993, kdy byla 23 procent.
 • Jak jsme na tom s financováním vládních výdajů?
  Potřeba financování výdajů české vlády byla letos nižší, než se počátkem roku předpokládalo. Klíčovým důvodem je příznivé plnění rozpočtu, který nakonec dosáhne minimálně o třicet miliard korun nižšího schodku, než jaký byl rozpočtován. Za tímto stavem je v první řadě potřeba hledat zářný růst českého hospodářství v roce 2015, který výrazně předčil odhady jak ministerstva financí, tak České národní banky. Bylo by však chybou stavět na tomto zářném výsledku, který je bohužel pouze přechodného…
 • Jak je to s rozpočtem? Byl nejlepší? Ne nutně
  Problém s událostmi kolem přebytku státního rozpočtu je dvojí. Jednak nedostatečná komunikace ze strany ministerstva, co snížené státního dluhu znamená. Například v podobě ušetření za správu státního dluhu a nejlépe i s odhadem obětovaných příležitostí. S tím souvisí i problém s tvrzením, že jde o nejlepší státní rozpočet. O tom mě stále nikdo nepřesvědčil. Druhý problém je trochu širší a přebytek státního rozpočtu na něj pouze upozorňuje.
 • Jak je na tom Čína s růstem doopravdy?
  Skutečný hospodářský rozmach Číny by mohl být mnohem nižší, než co říkají oficiální statistiky. Podle nové zprávy neroste čínský HDP tempem 6,8 procenta, ale realitou mohou být hodnoty pod 2,5 procenta. 

 • Jak sladit měnovou a makroobezřetnostní politiku ČNB?
  V září letošního roku uplynulo již 8 let od okamžiku, kdy se na finančních trzích objevily první signály potíží, které později přerostly do globální finanční krize a velké recese. V jejím průběhu centrální banky razantně reagovaly na rizika pro cenovou stabilitu a v konečném důsledku pro ekonomickou aktivitu a zaměstnanost. Projevem této reakce je globální výrazné snížení krátkodobých i dlouhodobých úrokových sazeb. Setrvávání sazeb na nízkých úrovních však obzvláště v ekonomikách, které se s…
 • Jak si pořídit bydlení bez 100% hypotéky? Jsou 3 možnosti!
  Česká národní banka vydala doporučení na omezení 100% hypoték. Řada bank tak ze svého portfolia stáhne stoprocentní hypoteční úvěry. Některé finanční instituce pouze omezí jejich poskytování. Bude možné si pořídit vlastní nemovitost ještě bez úspor?
 • Jak se z Babiše stal kovaný socialista. Čísla a fakta
  Státní dluh letos během prvního čtvrtletí stoupl o zhruba 22 miliard korun. Jedná se o nejvyšší kvartální nárůst od roku 2013. To byl ovšem ještě rok neblaze poznamenaný ekonomickou recesí a ve srovnání s letoškem citelně vyšší mírou nezaměstnanosti. Ryzí keynesovec tedy tehdy mohl souhlasně přikývnout: ano, OK, zadlužujeme se, protože potřebujeme dluhově stimulovat ekonomiku; až ekonomiku „nakopneme“, nastanou dobré časy a dluh zase snížíme.
 • Jak se vydělává na bolesti druhých?
  Světové akciové trhy se propadají již několikátý dne v kuse. Asijské, americké i evropské akcie zažívají jeden s nejhorších začátků nového a s nimi trpí i samotní investoři. Toto utrpení se však netýká všech. Existuje skupina obchodníků, kteří se z masivního výplachu radují, protože jim do kapes přináší čím dál tím více peněz. O koho jde? Jde o investory spekulující se pokles akcií, tzv. short sellery.
 • Jak se vraždí kapitalismus
  Kdo by to byl řekl, v Japonsku se právě masivně znárodňuje. Tentokrát však nejde o znárodnění typu toho, jež u nás prováděli komunisté. Hlavní roli sehrává centrální banka. Ve velkém nakupuje podíly v předních japonských firmách. Už teď patří mezi pět největších vlastníků více než 80 klíčových japonských firem. Zůstane-li jí nákupní apetit, což je pravděpodobné, koncem příštího roku bude největším akcionářem více než padesátky z nejvýznamnějších japonských firem.
 • Jak se Fidel Castro pomstil Americe
  Letos tomu bude 35 let od doby, kdy si Miami prožilo své nejkrvavější léto. A s ním i Florida. Rok 1981 se totiž do jejích statistik zapsal temně: 1522 vražd, které se tam odehrály, představuje nepřekonaný smutný rekord. Miami se proměnilo v „hlavní město vražd“, i celosvětově. „V letech 1980 a 1981 vykazovalo Miami nejvyšší počet vražd na obyvatele na celém světě,“ stojí v bilancujícím článku New York Times z roku 1987.  Ve městě byly jeden čas márnice tak plné, že si koroner musel…
 • Jak se Česko zapomíná ve 20. století
  Těžko budeme v Evropské unii hledat zemi s nižší mírou nezaměstnanosti, než má Česko. Aktuálně je to jedině Německo. Těžko budeme hledat také zemi s nižším podílem sektoru služeb na celkovém výkonu ekonomiky. Aktuálně je to jedině Rumunsko. Že to spolu nesouvisí? To není tak docela pravda. Překvalifikovaní Vysoký podíl sektoru služeb je klíčovým rysem hospodářsky vysoce vyspělé ekonomiky. Sektor služeb – kromě toho, že méně zatěžuje životní prostředí než zemědělství, těžba nebo průmysl…
 • Jak profesionálové na trzích čtou ekonomiku?
  Finanční trhy se s reálnou ekonomikou protínají skrze mnoho úrovní. Pro firmy je akciový a dluhopisový trh zdrojem kapitálu pro investice. Kondice ekonomiky a vývoj spotřeby a úspor ovlivňují ceny finančních aktiv, která jsou složkou bohatství domácností. V důsledku hospodářského cyklu dochází na změny vztahu mezi nabídkou a poptávkou, inflace ovlivňuje investice do jednotlivých druhů finančních i reálných aktiv a podněcuje bubliny na trzích s některými aktivy. S fázemi hospodářského cyklu se…
 • Jak poznat, kdy je konec?
  I přesto, že se rally amerických akcií může zdát nezastavitelná, opak je pravdou. Otázkou tak zůstává – kdy skončí? Odpověď přináší dva jednoduché indikátory.
 • Jak porazit trh? Hlídejte si hodinky
  Kdy nakupovat a kdy prodávat? Známá poučka velí kupovat levně a prodávat draze. Avšak je možné vytipovat přesné obchodní hodiny? Ano, je. Společnost Bespoke Investment na základě historických dat ukázala, které hodiny jsou pro nákup a prodej ty nejlepší.

Hitpardáda štítků