Jaká je „správná“ cena nemovitosti?

Píšeme na Hypoindex.cz: V dnešním boomu hypotečních úvěrů stále klienti a banky řeší jedno úskalí – a to správnou cenu nemovitosti. Na ceny nemovitostí na trhu se můžeme dívat z různých úhlů pohledu. Nejčastěji však slyšíme cenu „tržní“ a „bankovní“. 


Zdroj: www.investujeme.cz
Témata: NEMOVITOSTI, CENA, PÍŠEME NA HYPOINDEX, NA HYPOINDEX, JAKÁ, CENA NEMOVITOSTI, ARNOLD, POD, JAKÁ JE, CENU
 • RoklenFx: Goldman Sachs čeká slabší euro ve prospěch dolaru
  Americký dolar umazal část svých ztrát, které utrpěl po zasedání amerického Fedu a v pondělí ráno se obchoduje těsně pod 1,1300 EURUSD. Odhad americké banky Goldman Sachs o prodloužení evropského programu kvantitativního uvolňování až do konce roku 2016 s sebou nese i jejich potvrzení očekávání slabého eura. To spolu s korekcí ztrát dolaru po jednání Fedu pomáhá americké měně v úvodu nového týdnu. Trh se nyní bude soustředit na ECB a její vyjádření ohledně délky trvání QE, a otázka amerických…
 • Farmáři z Itálie a Francie: situace se nebere vážně!
  Hlavní téma agendy pro Copa-Cogeca je krize Evropské unie a s tím spojená stávka proti ruskému embargu, které má hlavní dopad na ceny mléka, zeleniny a ovoce v Evropě. Evropská stávka zemědělců, která se konala 7. září 2015 v centru Bruselu, přiměla farmáře z řady zemí EU, aby protestovali proti nízkým cenám za jejich produkty. Zemědělci přijeli stovky kilometrů do hlavního centra EU, Bruselu, někteří strávili za volantem i celý den, zmínily dvě členské organizace z Francie a Německa. 
 • Tereza Spencerová: Putin hrozí Obamovi kaňkou v učebnicích
  Rusko se nikdy netajilo tím, že podporuje režim Bašára Asada, zbraně do Damašku dodává už dekády na základě řádných dohod. A s nimi vysílá i značné počty „vojenských instruktorů“, ať z řad pravidelné armády nebo žoldnéřských agentur. Je proto otázkou, proč západní politici a mediální mainstream věnují v posledních týdnech ruským dodávkám do Sýrie takovou pozornost.
 • iTesco v kampani ukazuje, jak šetří čas
  iTesco, služba na nákup potravin online, spouští svou kampaň, jejíž hlavním motivem je úspora času. Čas, který zákazníci ročně ušetří nakupováním potravin online, tedy šest dní, je přepočítán například na 54 nových přečtených pohádek, zhlédnutí... celá aktualita »
 • Británie dá počáteční záruku projektu jaderné elektrárny Hinkley
  Peking - Británie poskytne projektu výstavby jaderné elektrárny Hinkley Point počáteční záruku ve výši dvou miliard liber (74 miliard Kč). Garance má povzbudit francouzskou energetickou...
 • Británie dá počáteční záruku projektu jaderné elektrárny Hinkley
  Peking - Británie poskytne projektu výstavby jaderné elektrárny Hinkley Point počáteční záruku ve výši dvou miliard liber (74 miliard Kč). Garance má povzbudit francouzskou energetickou...
 • Glosa Martina Čabana: Ovčáček a Ztohoven
  Prezidentův mluvčí Ovčáček oprášil rudoprávní rétoriku nacvičenou od mistrů řemesla během působení v Haló novinách a bije na poplach před „fašizací pražské kavárny“ a „vandaly vydávajícími se za umělce“. To vše kvůli tomu, že členové skupiny Ztohoven na pár chvil stáhli z Hradu prezidentskou standardu a vyvěsili místo ní velké červené trenky.
 • Ředitelem marketingu PNS se stává Filip Poštulka
  Ředitelem marketingu společnosti PNS se stal Filip Poštulka. V této funkci bude zodpovědný za korporátní komunikaci a marketingovou komunikaci nových i stávajících projektů. Během své profesní dráhy se Filip Poštulka dlouhodobě věnoval poradenské činnosti v oblasti marketingové... celá aktualita »
 • Shrnutí obchodování na americkém trhu

  Krátké shrnutí: 

  Hlavní americké indexy zakončily obchodní týden výrazně v červených číslech. Investoři zřejmě vyprodávají akcie z obavy, že důvody pro ponechání sazeb ze strany FEDu, tedy slabá globální ekonomika, se negativně projeví do hospodaření společností. K negativní náladě přispěla také ropa (WTI -4,7 %), která táhla níže energetický sektor. Americky dolar posílil vůči euru o1,2 %, což pomohlo i zlatu (+1,2 %). Proti trhu se bez výraznější zprávy obchodovaly akcie Twitteru (+1,9 %).

   

  Pohled na indexy:

  DJIA

  16 384,79

  -1,74%

  S&P 500

  1 958,09

  -1,61%

  NASDAQ

  4 827,23

  -1,36%

   

  Sektory:

  Energie

  -2,73%

  Finance

  -2,09%

  Technologie

  -1,46%

   

  Pohled na vybrané akcie, měny a komodity:

  EUR/USD

  1,1296

  -1,22%

  Zlato

  1 139,19

  +0,69%

  Brent ropa – future

  47,68

  -2,89%

  WTI ropa – future

  44,85

  -4,37%

   

 • Česká ekonomika ve 2. čtvrtletí zrychlila

  České ekonomice se daří. Vyplývá to z nejnovější analýzy Českého statistického úřadu. Ta potvrdila, že růst národního hospodářství ve druhém čtvrtletí byl dokonce rychlejší než v silném prvním kvartálu. Pololetní výsledky ukázaly, že podle dostupných dat byl meziroční růst HDP druhý nejvyšší v EU.


 • [ZPRÁVY Z TRHŮ] Syriza zvítězila v řeckých volbách…vidina politické stability může trhy uklidnit
  Syriza je opět jasným vítězem řeckých voleb a se ziskem více jak 35 % hlasů bude sestavovat vládnoucí koalici. Co to tedy znamená?
 • Čistý zisk bank stoupl meziročně o 1,6 miliardy na 37,5 mld. Kč

  Bankám a spořitelnám v Česku stoupl v letošním prvním pololetí souhrnný čistý zisk meziročně o 1,6 miliardy na 37,46 miliardy korun. Vyplývá to z dat, která zveřejnila Česká národní banka. Bilanční suma sektoru ke konci června činila 5,463 bilionu korun, což je proti konci roku 2014 růst o 154 miliard Kč.

 • Tunel Blanka zahustil dopravu v Praze 6, uvolnil magistrálu
  Praha - Po otevření tunelu Blanka zhoustla doprava na některých místech v Praze 6, nezvykle byla naopak v ranní špičce bez kolon magistrála u hlavního nádraží a ulice V Holešovičkách. ČTK to řekla pracovnice Dopravního informačního centra Praha, které spadá pod Technickou správu komunikací hlavního města Prahy (TSK). Tunel Blanka se otevřel v sobotu, dnes je tak v provozu první pracovní den.
 • Martin Novotný: Americký Fed (ne)zklamal
  Dvoudenní zasedání americké centrální banky v minulém týdnu bylo zakončeno rozhodnutím o ponechání úrokových sazeb beze změny. Sázky na zvýšení či ponechání byly mezi analytiky a odbornou veřejností rozloženy přibližně v poměru padesát na padesát, přesto nakonec ve Fedu zvítězily holubice.
 • Erste Group: Chorvatský parlament schválil zákon o převodu úvěrů v CHF do EUR

  Chorvatský parlament schválil zákon umožňující převod úvěrů ve švýcarských francích do eur za podmínek zvýhodňujících dlužníky. Proti tomuto zákonu vystupovaly banky, které chtějí tento plán napadnout u mezinárodních soudů. Konkrétně se zákon týká úvěrů v objemu přibližně 3 mld. EUR a potenciální ztráta pro banky by podle odhadů vlády byla okolo 800 mil. EUR. Erste Group má v Chorvatsku hypotéky ve švýcarských fracích v objemu 600 mil. EUR, případná ztráta by se podle našich hrubých odhadů mohla pohybovat ve vysokých desítkách milionů EUR. Erste se chce proti tomuto zákonu bránit všemi prostředky, které jí zákony dovolují. 

 • Česko splňuje všechna kritéria pro přijetí eura
  Praha/Brusel – Česká republika splňuje všechna ekonomická kritéria pro přijetí eura. Vyplynulo z aktuální analýzy Výzkumné služby Evropského parlamentu, na které jako první upozornil lidovecký europoslanec Tomáš Zdechovský.
 • Zpomalí se čínská jízda Českem?
  Otevřená náruč čínských firem přinese české ekonomice miliardy korun, hlásá hlavně prezident Miloš Zeman v závěsu s vládou, nakloněnou pragmatickému vztahu s asijskou velmocí. Dokud ale nejsou miliardy na účtech, je jásot nad zhruba deseti miliardami investic, ohlášenými při poslední Zemanově návštěvě v Pekingu, předčasný – v řadě případů probíhá teprve hloubková kontrola stavu kupovaných firem.
 • Česká ekonomika je druhá nejrychlejší v EU. I díky dotacím
  Hrubý domácí produkt vzrostl v Česku v prvním pololetí letošního roku meziročně o 4,2 procenta, to je druhé nejvyšší číslo v Evropě. Dobré výsledky z prvního čtvrtletí se ještě zlepšily během druhého kvartálu. Růst mezd však stále zaostává za zisky firem.
 • Švédsko se chce stát jednou z prvních zemí bez fosilních paliv

  Švédsko plánuje v roce 2016 investovat v přepočtu 13 miliard Kč do obnovitelných zdrojů energie. Zvýší podporu solárních a větrných elektráren a zařízení pro akumulaci. . K dosažení tohoto cíle investuje 4,5 miliardy švédských korun (13 miliard Kč) do opatření k ochraně klimatu. Švédská vláda zvýší podporu solárních a větrných elektráren, akumulace energie, inteligentních sítí (smart grids) a

  Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • CETIN: Plánovaná investice do zlepšování vysokorychlostní sítě

  Dle dnešního tisku hodlá CETIN údajně investovat až 5 mld. Kč do zvýšení pokrytí vysokorychlostním internetem. Cílem je pokrýt až 80 % země a stát se největším operátorem v zemi v rámci vysokorychlostního přenosu dat do 2-3 let. CETIN již dříve naznačoval, kam se bude ubírat jeho strategie a z výše popsaného se zdá, že se začíná postupně i naplňovat. Jen připomínáme, že CETIN rovněž usiluje i o dotaci z EU (14 mld. Kč) právě na zvyšování pokrytí země vysokorychlostním internetem.  


 • Rok 2017: Činy, činy a ještě jednou činy

  „Mé pravé křídlo je zničeno, levé křídlo je na ústupu, situace je skvělá – útočím!“ Toto jsou slova, která pronesl generál Foch v nejtemnějších okamžicích 1. světové války. A nyní jsme opět ve stejné situaci, kdy máme dvě možnosti: buď jít ke dnu, nebo jednat.

 • Změny v daních v roce 2017

  Dne 13. ledna 2017 schválila poslanecká sněmovna vládní návrh zákona, kterým se mění některé zákony v oblasti daní. Novela potěší zejména rodiny s dvěma a více dětmi, které si budou moci uplatnit zvýšené daňové zvýhodnění. Které změny jsou nejdůležitější?

 • Líp ještě nebylo

  Daří se nám nejlépe v historii. Nezaměstnanost je zanedbatelná, mzdy stoupají, inflace se zdá být pod kontrolou, státní rozpočet je v rekordním přebytku a hrubý domácí produkt roste. Proč se obáváme budoucnosti?

 • Pojistných podvodů v životním pojištění přibývá

  Pojistných podvodů rok od roku přibývá. V loňském roce odhalily pojišťovny pojistné podvody za více než miliardu korun. Podvodníci se zaměřují především na pojištění vozidel, ale stále častěji také na životní a cestovní pojištění. 

 • Přebytek rozpočtu rozdat na důchody? Ne!

  Státní rozpočet České republiky skončil rekordním přebytkem. A volební rok nahrává porcování medvěda. Jak naložit s přebytkem rozpočtu? Rozhodně ho nerozdat např. v důchodech!

 • Inflace dosáhla cíle. Blíží se konec intervencí?

  Inflace dosáhla v prosinci dvouprocentního cíle vytyčeného Českou národní bankou (ČNB). Kolečka ČNB se dala do pohybu rychleji, než sama centrální banka předpokládala. Dosažení cíle však ještě nemusí znamenat okamžité opuštění kurzového závazku. Kdy skončí intervence a kam zamíří kurz koruny?

 • Penzijní společnosti se zbavují státních dluhopisů

  Státní dluhopisy nesou záporný výnos. Není proto divu, že se jich penzijní společnosti zbavují. U transformovaných fondů ale nemají moc možností jiných investic. Jak se to dotkne účastníků doplňkového penzijního spoření?

 • Životní pojištění je nedílnou součástí finančního plánu

  Povinné 5leté storno vzbudilo mezi finančními poradci nelibé reakce. Množila se prohlášení tipu: „Od prosince neprodám už ani jedno životko.“ Nebo: „S životním pojištěním končím.“ A podobná. Jenže bez životního pojištění finanční poradenství dělat nejde.

 • Rok 2017: Zpomalení růstu a zahájení Brexitu

  Výhled pro rok 2017 je poměrně optimistický. Přesto se nejspíš dočkáme zpomalení ekonomického růstu. A nemalým rizikem je i nastupující americký prezident Donald Trum a aktivace článku 50. a zahájení vyjednávání vystoupení Velké Británie z Evropské unie. Kam letos investovat?

 • Rok 2016: Legislativní zemětřesení a pohyby v poradenských sítích

  Letošní rok byl v oblasti finančního poradenství… přelomový. Mnohaletá bitva o regulaci provizí vyvrcholila v 5leté storno, politické snahy o ochranu klienta v zákonu o úvěru si klient zaplatí a dokument Jakuba Charváta „Rada nad zlato“ způsobil masivní migraci poradců OVB.


 • Jaká je skutečná motivace Jihoafrické republiky stavět jaderné elektrárny?

  Jaderná energie v Jihoafrické republice je velmi diskutovaným tématem. Výstavba nových jaderných elektráren se může stát nejdelší a nejdražší investicí za prezidentování Jacoba Zumy. Mezi veřejností vzniká poměrně značná nedůvěra v proces rozšiřování jaderných elektráren. Její kořeny leží v mimořádném oznámení ruské jaderné agentury Rosatom z roku 2014 o výstavbě nových jihoafrických jaderných elektráren. Oznámení rozjelo sérii vyšetřování ze

  Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • Jaká je skutečná cena zlata?

  Podívejme se na aktuální cenu zlata a zkusme si položit následující otázky: „Je dnes zlato za rozumnou cenu? Je příliš vysoko? Příliš nízko?“ Odpověď se nám naskýtá v historickém srovnání.

 • Jaká je skutečná cena zlata?
  Podívejme se na aktuální cenu zlata a zkusme si položit následující otázky: „Je dnes zlato za rozumnou cenu? Je příliš vysoko? Příliš nízko?“ Odpověď se nám naskýtá v historickém srovnání. Informace přináší zlataky.cz.
 • Jaká je optimální míra růstu migrace mezi zeměmi Jihu a Severu?
  Podle britského profesora ekonomie Paula Colliera je migrace za prvé odpovědí na rozdíly v příjmech. Za druhé investicí, na které se podílí mnohem více osob než ta, jež se vydá na cestu. A za třetí náklady na ni jsou nižší, pokud v cílové destinaci žije diaspora dané komunity. Existují však i méně viditelné síly, které o ní rozhodují.
 • Jaká je (ne)likvidita trhu s korporátními dluhopisy?
  Na současném kapitálovém trhu na sebe většinu pozornosti strhávají akcie a nechávají ostatní instrumenty ve svém stínu. Velice důležitou roli mají také dluhopisy, u nichž je v poslední době tématem číslo jedna likvidita. Tou lze rozumět schopnost prodat či nakoupit dluhopis za férovou cenu v co nejkratším čase. Na rozdíl od akcií, je na dluhopisovém trhu mnohem větší diverzita. Společnost většinou emituje pouze jeden druh akcie, který lze obchodovat, zatímco dluhopisů se emituje mnohem více…
 • Jaká je nabídka 5letých fixací v České republice?
  20.4.2015 - Úrokové sazby hypoték v České republice již 16 měsíců v řadě klesají a přepisují historické tabulky. Průměrná úroková sazba hypotečních úvěrů do 70 % zástavní hodnoty nemovitosti a pětiletou fixací klesla v březnu dle dat společnosti Golem finance na 2,24 %.Výše uvedené číslo je však průměrem za celý trh.
 • Jaká je nabídka 5letých fixací v České republice?
  20.4.2015 - Úrokové sazby hypoték v České republice již 16 měsíců v řadě klesají a přepisují historické tabulky. Průměrná úroková sazba hypotečních úvěrů do 70 % zástavní hodnoty nemovitosti a pětiletou fixací klesla v březnu dle dat společnosti Golem finance na 2,24 %.Výše uvedené číslo je však průměrem za celý trh.
 • Jaká je aktuální cena kWh a MWh elektřiny?| Ceny energie
  Srovnání cen elektřiny a plynu 2015
 • Jaká globální rizika číhají letos na naše podnikání?
  Jaká globální rizika letos ohrožují podnikání? Na to se v rámci své každoroční studie zaměřilo Světové ekonomické fórum. Výsledky vzešly z odpovědí 750 respondentů, které posléze graficky zpracoval server Raconteur ve spolupráci s Visual Capitalist. Vznikl tak ucelený soupis hlavních hrozeb, které by letos mohly ovlivnit vývoj světových trhů.
 • Jaká byla nejslabší a nejsilnější měna proti USD v roce 2015?
  Poskytování úvěrů podnikům a domácnostem v eurozóně v listopadu opět zrychlilo, když zaznamenalo meziroční růst o 0,9 procenta, respektive o 1,4 procenta. Tento vývoj je dobrou zprávou pro ekonomiku bloku jednotné měny, která se už dlouho potýká s...

 • Jaká je ta klobása?

  "Vadí mi, když od politiků slyším, že si za zdravé potraviny máme připlatit," napsal účastník jedné ankety o zdravém životním stylu. "Ty by přece měly být standardem," dodal. Jak je vidět, mnoho lidí ještě nepochopilo, že nemáme jen dvě cenové úrovně, totiž standard a nadstandard, ale že také existuje hojně rozšířený podstandard. To jsou všechny ty potraviny plněné náhražkami, jež s oblibou distribuují řetězce. Ale i lidé, kteří by alespoň občas nepohrdli něčím přirozeným a zdravým, nakonec sáhnou po tom nejlevnějším. Vinu za to nesou obchodníci. Kolik informací o zboží předávají svým zákazníkům, tedy kromě výrazné cenovky a nápisem "Akce"?

 • Jaká jsou specifika cestování s dětmi do zahraničí aneb na co...
  Přestože je polovina léta už za námi, ještě necelý měsíc prázdnin nás čeká. Chorvatsko, Itálie a další destinace na pobřeží Středozemního moře patří mezi.
 • Jak a kam investovat malé a velké sumy peněz?

  Přehledný návod pro každého, kdo potřebuje zhodnotit peníze a zároveň se vyhnout běžným chybám.

  číst dál

 • Jak a kde co připojit?
  PCTuning.cz - váš průvodce světem informačních technologií
 • Jaká lidská práva nás zajímají?
  Letošní rok je mimo jiné ve znamení revize české zahraniční politiky. Pokud
 • Jak analyzovat cizí blog zadarmo a bez složitých nástrojů?
  Co dělají ostatní blogeři jinak, že si umí získat popularitu? Osobně mi tato otázka vždy vrtala hlavou. Naštěstí o sobě blogy prozrazují velké množství informací....
 • Jaká rizika zvolit v životním pojištění?
  V dnešní době nabízejí pojišťovny nepřeberné množství pojistných rizik, a klient tedy řeší velmi složité dilema, která rizika si vybrat. Ideální by bylo, kdyby klient měl pojištěna naprosto všechna nabízená rizika, ale v takovém případě by pojištění stálo několik tisíc korun měsíčně. A proto je nutné vybrat ta rizika, která reálně hrozí a mohou mít na klienta či jeho rodinu zásadní dopad.
 • Jaká sazba DPH u zabudovaného vybavení bytů?
  Zákon o DPH (ZDPH) doznal s účinností od 1. 1. 2008 podstatných změn v rámci reformy provedené zákonem č. 261/2007 Sb., o stabilizaci veřejných rozpočtů. Z těchto změn se zaměříme na tu, která se týká v praxi poměrně významné oblasti, a to zdanění zabudovaného či zamontovaného vybavení bytů.
 • Jaká sazba DPH u zabudovaného vybavení bytů?
  Zákon o DPH (ZDPH) doznal s účinností od 1. 1. 2008 podstatných změn v rámci reformy provedené zákonem č. 261/2007 Sb., o stabilizaci veřejných rozpočtů. Z těchto změn se zaměříme na tu, která se týká v praxi poměrně významné oblasti, a to zdanění zabudovaného či zamontovaného vybavení bytů.
 • Jaká skutečná pozice bankovních vkladů?| Pro investory
  té doby se situace x-krát změnila. Komu patří peníze v bance? Jaká skutečná pozice bankovních vkladů?


 • Jak proti finanční negramotnosti? Výukou od mateřské školky

  Nízká finanční gramotnost obyvatel České republiky je dlouho omílanou pravdou. Čtvrt století tržní ekonomiky ale nese své ovoce. A přispívá i finanční vzdělávání na školách – i v mateřských školkách.

 • Jakou má „nic“ cenu?

  Trh je tvořen nabídkou a poptávkou. A je-li strana poptávky dostatečně naivní, může být vytvořen i trh s ničím.

 • Jak nebezpečné je “kvantitativní utahování” v emerging markets?

  Jestliže pozornost globálních finančních trhů je dnes upřena na monetární politiku v USA a na to zda a kdy začne její zpřísňování, tak v řadě velkých rychle se rozvíjejících ekonomik již mezitím odstartoval proces, který dostal název “kvantitativní utahování”.

 • Jak na trhu využít krátké pozice a vydělat peníze na propadu akcií

  Během prvního týdne roku 2016 jsme na akciových trzích zažili chaos a obchodníci a investoři v Saxo Bank zjišťují, jak vydělat na klesajících akciových trzích.

 • Jak naložit s penězi ze stavebního spoření?

  Píšeme na Hypoindex.cz: Vypověděla vám stavební spořitelna stavební spoření nebo vám skončila šestiletá vázací doba? Peníze právě teď nepotřebujete, tak co si s nimi počít? Nejprve si rozmyslete, kdy budete tyto finanční prostředky potřebovat a jaké riziko jste ochotni přijmout. Zašít peníze do matrace není zrovna nejlepším řešením. 

 • Jak nakoupit vánoční dárky, ale neohrozit svůj bankovní účet

  V předvánoční době se všichni snažíme udělat našim nejbližším radost. Někdy dárky sami vyrobíme, ale často je kupujeme, ať již v kamenných, nebo online obchodech.  Jak za ně zaplatit, ale zároveň se nevystavit zbytečnému riziku? Nabízíme pár tipů na co si dát (nejen) v prosinci pozor při platbě kartou, využívání internetbankingu a používání bankomatů. Navíc jsme přidali i dvě desatera – pro platby kartou a pro bezpečný internetbanking.

 • Jak na investice v době Trumpské?

  Donald Trump převrátil všechna očekávání analytiků naruby. Jak tomu přizpůsobit investice? Je nutné radikálně přeskupit portfolia?

 • Jak investovat 1 000 Kč měsíčně

  Rozhodli jste se, že budete pravidelně spořit nebo investovat, ale nevíte jak začít? Pojďme se na to společně podívat.

 • Jak funguje byznys Islámského státu s ropou

  Podle údajů Financial Times má Islámský stát pod kontrolou většinu z ropných syrských polí, což mu poskytuje největší zdroj příjmů. Na mapách můžete vidět, jak funguje ropný systém ISIS a jak vytěžené barely ropy putují ke koncovému spotřebiteli. 

 • Jaké jsou nejúspěšnější vánoční dárky

  Máme za sebou Vánoce – křesťanské svátky, které jsou nejen v našich zeměpisných šířkách spojené s dáváním dárků. Američtí ekonomové Jospeh Eisenhauer a Kristina Principe si dali práci a podívali se na to, jak jsme s dárky od Ježíška (v jejich případě od Santa Clause) spokojeni.


Hitpardáda štítků