Jiří Plíšek: Půjčíme vám na víc věcí, než si myslíte

Poskytnutých úvěrů stavebním spořitelnám přibývá. Úvěr od stavební spořitelny podle zákona ale může financovat rekonstrukci či pořízení vlastního bydlení. Co všechno lze z úvěru ze stavebního spoření a překlenovacího úvěru pořídit a kdo tzv. účelovost úvěrů kontroluje? Odpovídá předseda představenstva SSČS Jiří Plíšek.


Zdroj: www.hypoindex.cz
Témata: PLÍŠEK, JIŘÍ PLÍŠEK, VÁM, STAVEBNÍ, SMLUV, STAVEBNÍ SPOŘITELNY, STAVEBNÍHO SPOŘENÍ, STAVEBNÍHO
 • Exekuce v kostce. Jak ušetřit na exekucích? Jejich spojením!
  Ne, titulek samozřejmě neznamená, že pokud je na vás vedená exekuce, máte si rychle pořídit ještě jednu, aby bylo co spojovat. Mnoho dlužníků ale už dvěma, třem… desítkám exekucí čelí. S využitím jejich spojování se pak skutečně dají snížit náklady exekucí, a tedy i celková vymáhaná částka. A to podstatně.
 • Thorens TD 203 a Ortofon 2M Blue: gramofon a vylepšení zvuku
  Pořízení gramofonu není často poslední investicí, když chcete kvalitní zvuk. Vyplatí se pořídit jinou přenosku, místo té dodávané výrobcem?
 • Základy investování: Za kolik a jak koupit akcie?

  Koupit akcie je snadné. A stejně tak snadné je na nich prodělat. Na co dát pozor při nákupu akcií a jak nejlépe vstoupit na burzu?

 • Změna penzijka na doplňkové penzijní spoření a daně
  Někteří klienti se rozhodnou změnit svoji smlouvu o penzijním připojištění na doplňkové penzijní spoření. Jak je to s daňovým odpočtem, když ke změně dojde v průběhu roku?
 • Práce je dostatek. Jaké výmluvy používají nezaměstnaní?
  Nezaměstnaných je v ČR nejméně z 6 let. Přes to, někteří pracovat ani nechtějí. Jaké výmluvy nejčastěji používají?
 • VW dojel na regulaci, která těší Kreml
  VW dojel na regulaci. V jistém slova smyslu ale na regulace můžeme dojet všichni. Tedy Evropa určitě.
 • I vaše das Auto je cinknuté!
  Volkswagen je vinen. Fixloval. A co ostatní?
 • Pět dobrých rad od dTestu: Jak uřídit úvěry
  Odmítat půjčky programově, jako zlo a zhoubu, je asi stejně pošetilé jako si brát úvěr na kdejakou zbytečnost. Ačkoli každý úvěr znamená větší nebo menší rizika, existují půjčky, které dávají smysl.
 • Vinyly opět táhnou, vydělávají víc než Spotify. Díky hipsterům?
  Doby, kdy bylo naprosto normální za nově vydané hudební album zaplatit, se možná pomalu vracejí, alespoň v některých segmentech trhu. Podle nových údajů například neplacenou verzi aplikace na streamovaní hudby Spotify překonal v USA za první polovinu roku i trh s vinylovými deskami. I když stále větší zisk generují digitální nosiče, lidé jsou už alespoň za hudbu opět ochotní platit.
 • Amgen, levná akcie – řada trháků ve vývoji

  Amgen, levná akcie – řada trháků ve vývoji
  Z obvyklého pohledu prudce růstových biotechnologických akcií se Amgen jeví být pozadu. Nicméně investoři kladoucí důraz na hodnotu – buďte ve střehu.
   
  Na akcii Amgen hleděl trh jako na nekvalitní zboží ještě předtím, než se nedávno zřítily ceny akcií biotechnologických firem. Samozřejmě Amgen (AMGN) během posledních pěti let sice vzrostla o neuvěřitelných 170 %, ale co to je v porovnání s indexem biotechnologií, který vzrostl za stejnou dobu o 300 %, protože investoři očekávali záplavu nových léků uváděných na trh. A vzhledem k biotechnologickému favoritovi, společnosti Regeneron (REGN), která za pět let zvýšila svoji cenu 18 krát je to vyloženě propadák.
   
  Wall Street byl akcií Amgen stále více znuděn. Farmaceutický obr se jen pomalu drápal se supením vzhůru a jeho menší mrštní rivalové mezitím vyvíjeli léky, které měly změnit pravidla hry. A společnost nedostala ani chvilku na oddych. V srpnu sice Amgenu schválil Americký vládní úřad pro potraviny a léčiva (FDA) nový potenciální trhák, lék na snižování cholesterolu Repatha, ale pak nastal krvavý výprodej v celém biotechnologickém sektoru. Aby toho nebylo málo, uvedla nyní společnost Novartis (NVS) na trh konkurenční verzi léku na rakovinu Neupogen. Oproti Amgenu je lék levnější a je prvním v přicházející vlně takzvaných léků s podobnými biologickými účinky (biosimilars).
   
  Z červencové hodnoty, kdy cena akcie dosahovala hodnoty 181,81 USD propadla cena o 25 % na současnou hodnotu 145 dolarů. Tony Scherrer, vedoucí výzkumu společnosti Smead Capital Management tvrdí: „vylili dítě i s vaničkou“. Společnost Smead přikoupila v současnosti akcie AMGN do svého portfolia.
   
  I když to z prvního pohledu vypadá hrozně, hrozba léků s alternativním biologickými účinky se neprojeví třeskutým výbuchem, ale půjde spíš o postupně zvyšující se tlak. Tak, či tak Amgen se proti této hrozbě pojistil a začal vyvíjet své vlastní léky s alternativním biologickými účinky. Společnost se také zaměřila na osekávání nákladů, od čeho si slibuje vyšší marže. V pořadí nově vyvíjených biosimilars léků má Amgen tři potenciální trháky.
   
  S úrovní poměru P/E na hodnotě 14 se akcie AMGN pohybuje hluboko pod úrovní svých velkých biotechnických rivalů, kteří mají P/E na úrovni 18. Wall Street odhaduje, že v příštím roce vzroste zisk AMGN o 12 %.

   
  Amgen Inc. (AMGN)
  Cena akcie:  145 USD
  Roční maximum:  181,81 USD
  Roční minimum:  127,67 USD
  Market Value: 115,8 miliard USD
  Odhad EPS pro rok 2016: 10,73 USD
  P/E pro rok 2016:  14,2
  Dlouhodobý odhad růstu EPS: 12%
  Odhad růstu EPS (2016/2015): 12,20%
  Příjmy (klouzavých 12 měsíců): 20,78 miliard USD
  Dividendový výnos:  2%
  Generální ředitel:  Robert A. Bradway
  Sídlo: Thousand Oaks, Californie, USA
   
  Zdroje: Thomson Reuters a Yahoo! Finance

   
  „V současné době zaplatíte za akcii Amgen tržní cenu, ale z historického hlediska nakupovali investoři AMGN vždy s přirážkou,“ říká Tony Scherrer. „Společnost si zaslouží něco lepšího.“
   
  Ve svém pohledu není sám. Analytik UBS, Matthew Roden zvýšil doporučení Amgen na „nakupovat“, což je poměrně překvapivé, protože dva měsíce předtím snížil doporučení na „neutrání“ vzhledem k nejistotě na trhu biotechnologických společností zabývajících se léky s biologicky alternativním působením. 
   
  Mathew Roden si klade otázku: „Je vývoj společnosti Amgen schopen kompenzovat tlak léků s alternativním působením? A odpovídá si: „Zdá se, že ano a to je ten důvod proč se nám akcie Amgen líbí. Je levnější, než průměr trhu, má lepší zisky a má produkty, které po uvedení na trh pořádně zamávají s růstem zisků.“ Wall Street odhaduje během následujícího roku růst akcií o 28 % na úroveň 186 dolarů s P/E 17,3. 
   
  S prodeji za 20 miliard dolarů ročně je Amgen jednou z největších světových biotechnologických společností. Vděčí za to velikosti podílu na trhu s léky proti chudokrevnosti s léky Epogen a Aranesp. Tržby z prodeje těchto léků poháněly růst zisků a učinily tak z Amgen miláčka mezi investory. Nicméně tento vliv v poslední dekádě postupně vyprchával vzhledem k rostoucím obavám investorů, že se společnost stává příliš velikou a roste jen pomalu. 
   
  V roce 2013 přistoupila Amgen k restrukturalizaci a zakoupila za 10,4 miliard dolarů společnost vyvíjející léky na rakovinu Onyx Pharmaceuticals. V minulém roce začal tlačit na Amgen jeden z aktivních investorů, Dan Loeb, a požadoval rozdělení společnosti Amgen na dvě části, aby se zvýšila hodnota akcií, protože podle jeho názoru tato akvizice nepřinesla investorům odpovídající růst hodnoty. 
   
  Společnost Amgen tento požadavek tvrdě odmítla, nicméně v reakci na požadavky Loeba začala s ořezáváním nákladů a plánuje do roku 2018zvýšit velikost marže o 15 bodů ze současných 52 % na 54 %. Současně plánuje zvýšit velikost dividend a chce věnovat 2 miliardy dolarů na zpětný odkup akcií.
   
  Společnost jako první v biotechnologickém sektoru začala v roce 2011 vyplácet dividendu ve výši 2 % a společnost je považována za jednu z nejpřívětivějších společností ve vztahu ke svým akcionářům. Společnost má v plánu do roku 2018 rozdělovat mezi své akcionáře prostřednictvím dividend 60 % čistého zisku. 
   
  Stejně jako ostatní velcí producenti léků je i Amgen pod soustavným tlakem, aby přinášel na trh stále nové a nové léky, protože ty staré čelí hrozbě levnější konkurence.
   
  V posledním období uvedla společnost Novartis na trh lék Zarxio, což je verze léku a alternativními biologickým působením léku Neupogen společnosti Amgen. Zisky z prodeje Neupogenu ve výši 1,2 miliardy USD ročně tak jsou silně ohroženy. Další léky proti rakovině jako Epogen a Neulasta, které dohromady přináší Amgenu příjmy ve výši 6,6 miliard ročně čelí také hrozbě uvedení konkurenčních léků. 
   
  Nicméně zůstává nejasné, jak rychle a pokud vůbec, tyto biologicky alternativní léky, připravované v živých buňkách, což znamená, že nemohou být nikdy úplně stejné, vyhrají tento závod. 
   
  Amgen se snaží odvrátit konkurenční palbu vývojem devíti vlastních léků s alternativním biologickým působením, z nichž první by měl přijít na trh v roce 2017 a čtyři další by měly následovat postupně do roku 2019, s předpokládanou výší prodejů okolo 3 miliard dolarů.
   
   
   
  Kromě vývoje léků s alternativním biologickým působením tu však také máme vývoj klasických značkových léků. Do roku 2019 by společnost Amgen měla uvést 10 nových léků, včetně potenciálních trháků pro léčbu osteoporózy a migrény. 
   
  Zatím v tomto roce FDA schválila společnosti dva nové léky. Lék na cholesterol Repatha by měl přinést během roku zvýšení prodejů o 3 miliardy USD. Repatha je z nové třídy léků nazývaných inhibitory PCSK9, které jsou vhodné pro pacienty, na které staré léky nepůsobí, nebo pro ně nejsou vhodné. FDA schválila lék 27. srpna a odstartovala tak soupeření s lékem Praulent společnosti Regeneron. 
   
  Zdravotní pojišťovny a manažeři nákupu vyjádřili své obavy ohledně velikosti cen obou léků, protože náklady na léčbu nyní dosahují 14 tisíc dolarů ročně. Nicméně někteří z analytiků se obávají spíš cenové války, podobné, která proběhla v minulém roce mezi léky na žloutenku typu C.
   
  Analytik Michael Yee ze společnosti RBC Capital Market je však přesvědčen, že matematika pracuje ve prospěch Amgenu. Pokud by Repatha snížila cenu roční léčby na 10 tisíc dolarů, znamenalo by to, že by Amgen byl schopen dosáhnout prodejů ve výši 3 miliard dolarů s 300 tisíci pacienty, přičemž celkové množství pacientů se počítá spíš v milionech.
   
  Aby bylo jasno, investoři vytrestají Amgen za sebemenší náznak cenové války s Regenonem, nebo pokud budou výsledky klinických zkoušek nově vyvíjených léků neuspokojivé. Ale tomuto nebezpečí čelí všechny biotechnologické firmy bez výjimky. Kromě toho akcie Amgen se nyní prodávají se slevou.
   
  „Všichni se nyní zaměřují na riziko, které přináší léky s alternativním biologickým působením, já však vidím působivý seznam nově vyvíjených léků,“ dodává Michael Yee.
   
   
  Zdroj: Johanna Bennett
   


 • Roste kvalita bydlení, ale i zadluženost

  Češi oproti roku 1990 žijí ve větších domech, či bytech. Obytná plocha na jednotlivce za 25let narostla z 25 metrů čtverečních na 32. Lidé také vlastní více majetku. Ukázala to analýzy společnosti KPMG, která porovnává vedle tradičních statistických údajů také unikátní sociologická data o postojích a názorech české společnosti.

 • Tahanice kolem Pražských stavebních předpisů jsou nedůstojné, Praha by je mít nemusela, tvrdí Korec z EKOSPOLU

  Pražská primátorka Adriana Krnáčová tento týden ve středu veřejně prohlásila, že Evropská komise notifikuje takzvané Pražské stavební předpisy (PSP), které jsou prováděcím předpisem ke stavebnímu zákonu, notifikuje do konce února. Odvrátila by se tak hrozící ostuda, že by hlavní město o možnost vytvářet vlastní stavební předpisy po sto letech přišlo. Ministerstvo pro místní rozvoj, které loni v lednu účinnost PSP pozastavilo, totiž v předkládaném novém stavebním zákonu Praze tuto možnost nedává. Důvodem jsou právě více než dvouleté zmatky kolem přijímání předpisů.

 • Co je výhodnější? Bydlet v nájmu, nebo ve vlastním

  Bydlet musíme všichni, ale zpravidla si můžeme vybrat, jak si své bydlení zorganizujeme. První volbou bývá bydlení v nájmu, které je jednoduché, bezproblémové a nijak nás nezavazuje.

 • Swiss Life: V roce 2016 zdraží nemovitosti i hypotéky

  Česko zažilo další rekordní rok hypoték i nízkých úrokových sazeb. Ceny nemovitostí již ale začínají růst výrazněji, než doposud. Jak bude na nemovitostním a hypotečním trhu vypadat rok 2016? Silnou ekonomiku doprovodí opětovný nárůst cen nemovitostí, zejména u pozemků zasáhne nový zákon o DPH. Připravovaná legislativa mírně zvedne i rekordně nízké sazby hypoték. Samotná česká ekonomika naroste o dalších 3,1 %, ukazuje výhled finanční společnosti Swiss Life Select pro Českou republiku. 

 • Lidé se zadlužili před Vánocemi a pokračují v tom i v lednu

  Lidé se vydali na Vánoce z peněz a nedostatek finančních prostředků teď budou řešit půjčkou. Češi se přestávají půjček bát a vrací se do doby před krizí. To ukázal bleskový lednový průzkum mezi Čechy. (Tisková zpráva: Fair Credit)

 • 2015: Rok hypotečních rekordů. 2016: Rok očekáváných změn

  Banky v prosinci sjednaly hypotéky v částce přesahující 18 miliard korun. Dařilo se i stavebním spořitelnám, které přidaly další 4 miliardy Kč. Na účely bydlení tedy letos banky půjčily téměř čtvrt bilionu korun. Rok 2016 bude rovněž úspěšný, ale banky i zprostředkovatelé se budou muset vypořádat s novou regulativou.

 • Daň z nemovitých věcí už klepe na dveře. Obce daň zvyšují

  Jste zbrusu nový majitel nemovitosti a jste rádi, že vám už krabice nepřekáží v chodbě? Starosti ale nekončí. Pokud jste zakoupili nemovitost v roce 2015, musíte podat daň z nemovitých věcí. Čas máte jen do konce ledna.

 • ČMSS v roce 2015: výrazné posílení tržního podílu ve spoření a nárůst úvěrování na 24 miliard korun

  Českomoravská stavební spořitelna loni zvýšila objem poskytnutých úvěrů o 7 procent. Silný rok zaznamenala i v oblasti nových smluv, kde dále navýšila svůj tržní podíl a zaznamenala růst průměrné cílové částky. V letošním roce počítá ČMSS s mírným růstem v oblasti vkladů i úvěrů.

 • Pět tipů, jak vyhrát dražbu nemovitostí – komentář společnosti

  Moderní technologie mění svět nemovitostí, nakupovat v dražbě lze i z pohodlí domova. Drtivá většina dražeb nyní probíhá elektronicky. Proč dát přednost nákupu nemovitosti v dražbě před jinými způsoby? Oproti jiným metodám jsou dražby naprosto bezpečné, rychlé a nemovitosti můžete pořídit za daleko nižší ceny, než je běžné. Navíc elektronické dražby jsou komfortní a transparentní. Žádné skryté nabídky, žádné složité scénáře a dlouhé prostoje, kdy není jasné, kdo je vítěz. A pokud chcete získat svůj vysněný rodinný dům, byt nebo jinou nemovitost, zde je několik tipů od společnosti Eurodražby.cz, jak uspět v dražbě nemovitostí:

 • Díky kotlíkovým dotacím pořídíte úsporné kotle na tuhá paliva i za čtvrtinovou cenu

  Netrpělivě očekávané kotlíkové dotace již běží téměř ve všech krajích České republiky. Poměrně velký státní příspěvek můžete získat nejen na tepelné čerpadlo, ale také na kotel spalující uhlí a biomasu. Zástupcem této kategorie je například kotel ENBRA TP-EKO, v němž je možné bez úprav spalovat hnědé uhlí velikosti ořechu i dřevní pelety. Výše dotace může dosáhnout až 75 % pořizovacích nákladů. ENBRA TP-EKO je jediným kotlem na trhu, který lze pořídit v široké škále výkonnostních provedení bez nutnosti jakékoli úpravy kotle při změně paliva. (Tisková zpráva: ENBRA)


 • Jiří Paták: Aegon urychlí Chytrému Honzovi výlet do světa

  Chytrý Honza nejprve koupil broker pool Bonnet. Pak nechal koupit kus Chytrého Honzy pojišťovnu Aegon. A teď se chystá do světa. „Těžištěm je Jihovýchodní Asie a Severní Amerika,“ říká Jiří Paták, generální ředitel Chytrého Honzy.

 • Jiří Pácal – Central Europe Holding
  Z učitele na gymnáziu se stal jeden z nejfundovanějších odborníků na reality. Jiří Pácal, ředitel společnosti Central Europe Holding a člen správní rady Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí, se podílel na mnoha právních normách a svými komentáři a názory přispívá často do médií.
 • Jiří Pácal – Central Europe Holding
  Z učitele na gymnáziu se stal jeden z nejfundovanějších odborníků na reality. Jiří Pácal, ředitel společnosti Central Europe Holding a člen správní rady Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí, se podílel na mnoha právních normách a svými komentáři a názory přispívá často do médií.
 • Jiřina Šiklová: Nebojím se uprchlíků, ale fašizace zevnitř
  Socioložka Jiřina Šiklová z lidí, kteří prchají z Blízkého východu, strach nemá. V rozhovoru pak říká, že se obává něčeho jiného: „Mám strach, že se tu mohou začít uplatňovat některé fašistické nebo pseudofašistické skupiny.“
 • Jiří Mádl podniká na internetu a pořádá k tomu kurzy
  České Budějovice 7. září (PROTEXT) - Herec a režisér Jiří Mádl se pouští do další oblasti své činnosti. Po filmu, moderování a podnikání s elektrickými koloběžkami nyní s kamarády z českobudějovického gymnázia organizuje kurzy založené na know-how podnikání na největším...
 • Jiří Kunert, generální ředitel UniCredit Bank se stal Bankéřem roku 2015. A k tomu UniCredit Bank získala ještě další dvě ocenění

  Bankéřem roku 2015 je Jiří Kunert, předseda představenstva a generální ředitel UniCredit Bank. Ze svého středu jej zvolili nejvyšší představitelé českých finančních institucí nominovaných v anketě Fincentrum Banka roku 2015. Letos jde již o čtrnáctý ročník ankety, Bankéř roku je vyhlašován od roku 2006. Jiří Kunert získal toto ocenění již podruhé, poprvé zvítězil v roce 2008. V čele UniCredit Bank a jejích předchůdců stojí již bezmála sedmadvacet let. UniCredit Bank zabodovala i v kategorii Banka roku a Banka bez bariér a odnáší si za obě kategorie druhá místa. 

 • Jiří Kuliš: Globální rozhodování firem na veletrhy těžce dopadá
  Veletrhům roste návštěvnost. Loni se oboru dařilo navýšit i velikost prodaných ploch i počet vystavovatelů. Zpráva Společenstva organizátorů veletržních akcí uvádí, že údaje jsou nejlepší od roku 2009. „Teze, že lidé nebudou chodit na podobné akce, protože všechno vidí na počítači přes internet, se nepotvrzuje,“ říká šéf největšího hráče v oboru, Veletrhů Brno, Jiří Kuliš.
 • Jiří Kuliš: Globální rozhodování firem na veletrhy těžce dopadá
  Veletrhům roste návštěvnost. Loni se oboru dařilo navýšit i velikost prodaných ploch i počet vystavovatelů. Zpráva Společenstva organizátorů veletržních akcí uvádí, že údaje jsou nejlepší od roku 2009. „Teze, že lidé nebudou chodit na podobné akce, protože všechno vidí na počítači přes internet, se nepotvrzuje,“ říká šéf největšího hráče v oboru, Veletrhů Brno, Jiří Kuliš.
 • Jiří Kubíček: Obchodováním fyzických komodit můžete získat až 30...
  Automatický obchodní systém (AOS) nevyžaduje hlubokou znalost obchodování. Po. diskuzním pořadu Euro E15 TV to řekl Jiří Kubíček, spoluzakladatel společnosti.
 • Jiří Kubeš: Jak ve Fler.cz tvoří videoobsah?
  Rozhovor s Jiřím Kubešem, zakladatelem a majitelem portálu Fler.cz, na kterém můžete prodávat a nakupovat umělecké výrobky tvořené rukodělnými technikami.

 • Jiří Plíšek: Změna občanského zákoníku nás připravila o 20 procent nových smluv

  Stavebním spořitelnám klesá počet nových klientských smluv. Pětina nových smluv ubyla kvůli změně občanského zákoníku, který zavedl povinnost posuzování výpovědí smluv nezletilců opatrovnickým soudem. „Opatrovnické soudy ale znaly stavební spoření i před novelou občanského zákoníku,“ říká generální ředitel a předseda představenstva Stavební spořitelny České spořitelny Jiří Plíšek.

 • Jiří Plíšek: Změna občanského zákoníku nás připravila o 20 procent nových smluv

  Píšeme na Hypoindex.cz: Stavebním spořitelnám klesá počet nových klientských smluv. Pětina nových smluv ubyla kvůli změně občanského zákoníku, který zavedl povinnost posuzování výpovědí smluv nezletilců opatrovnickým soudem. „Opatrovnické soudy ale znaly stavební spoření i před novelou občanského zákoníku,“ říká generální ředitel a předseda představenstva Stavební spořitelny České spořitelny Jiří Plíšek. 

 • Jiří Poklop, 26. 11. 2015 - Obchodní rejstřík | Peníze.cz
  Jiří Poklop - výpis firem z Obchodního rejstříku, IČO firmy, adresa sídla firmy, pozice ve firmě, související firmy, vztahy ve firmách
 • Jiří Pospíšil: Odchod Česka z EU? Vydělá Rusko
  Působení Roberta Pelikána ve funkci ministra spravedlnosti a Lenky Bradáčové jako nejvyšší státní zástupkyně, komentuje pro Roklen24 europoslanec, Jiří Pospíšil. Jaké vnímá změny nálad v Evropském parlamentu? Co považuje v současné době za nejpalčivější problém Evropské unie? Řeč byla i o možné prezidentské kandidatuře Jiřího Pospíšila a jeho činnosti v Muzeu Kampa.
 • Jiří Rostecký | MladýPodnikatel.cz
  Když mu bylo dvacet, založil Jirka svou první firmu iParťák. Hned. po maturitě se tak pustil do světa podnikání a společně se svým týmem začal klientům nabízet
 • Jiří Rusnok: Budeme se vracet k řízenému plovoucímu kurzu
  Je jen otázkou času, kdy padne hranice pro posilování české měny a lidé budou moci koupit jedno euro za méně než 27 korun. Není ale jisté, zda se to stane už letos. Ani Jiří Rusnok – ekonom, který se za pár měsíců nejspíš stane příštím guvernérem České národní banky – nehodlá nic uspěchat. A v rozhovoru říká: „Nepřipustíme žádné velké skoky.“
 • Jiří Rusnok: Českou ekonomiku čeká výjimečný rok
  Jaký bude rok 2017 pro českou ekonomiku naznačuje guvernér České národní banky Jiří Rusnok. Co čekají centrální bankéři guvernér shrnul v komentáři pro server IHNED.cz, který přinášíme v nekrácené podobě.
 • Jiří Rusnok: Evropa přichází o svůj civilizační náskok
  Česká ekonomika se letos díky neopakovatelné souhře růstových faktorů ocitla na evropském výsluní. Pompézní efekt bruselských peněz, laciné ropy a skrovné historické základny ovšem napřesrok vyprchá. Zda Česko v budoucnu obhájí roli růstového šampiona, bude do značné míry záviset na hospodářské kondici Evropy.
 • Jiří Rusnok: Oslabení koruny se v Česku démonizuje
  Jednodušší by bylo z kurzového závazku vystoupit jednorázově, řekl nový guvernér České národní banky Jiří Rusnok novinářům v první okamžik, kdy mohl mluvit pro média ve své nové funkci. Potvrdil, že kurzový závazek nebude ukončen dříve, než v roce 2017. Oslabení koruny se podle něj v Česku démonizuje.
 • Jiří Rusnok připustil prodloužení kurzového závazku

  Kandidát prezidenta Miloše Zemana na guvernéra České národní banky (ČNB) Jiří Rusnok připustil možnost prodloužení režimu devizových intervencí až do roku 2017. Jde tak proti vůli prezidenta, který si přeje ukončení intervencí co nejdříve.   


 • Jedenáctý VENDO PARK otevírá své brány

  Nový VENDO PARK ve Vlašimi (Tisková zpráva: TREI Real Estate) 

 • Jan Vodrážka se stal 100% vlastníkem společností Special Service International a Czech facility

  Konsolidací na úrovni vlastnické struktury prošli dva významní hráči v sektoru služeb na trhu nemovitostí. Jediným a výhradním majitelem společností Special Service International, spol. s r.o. (SSI) a Czech facility a.s. (Cf) se stal Jan Vodrážka, spoluzakladatel SSI a dlouholetý výkonný ředitel obou firem. Druhý z majitelů, Martin Vodrážka, na základě společné dohody odchází z výkonných funkcí i vlastnické struktury firmy. (Tisková zpráva: SSI)

 • Janukovičova rezidence připadne Vladimíru Putinovi

  Po ruské anexi Krymu bylo mnoho nemovitostí zkonfiskováno ruským státem. Původně nedokončená rezidence bývalého prezidenta Viktora Janukovyče měla připadnout městu Sevastopolu. Nyní jí ale zabrala prezidentská kancelář Vladimíra Putina.

 • Jana Zámečníková - Hypoindex.cz | Fincentrum
  S příchodem zimy se chataři pomalu vracejí do svých trvalých domovů. Poslancům na stole přistál návrh zákona o úvěru pro spotřebitele. Super nízké úrokové sazby.
 • Jak vyzrát na triky nesolidních developerů? Díky prohlídce lidé ušetří desítky milionů

  Investice do nemovitostí jsou v posledních letech čím dál tím oblíbenější. Jejich hodnotu ale může velmi rychle a výrazně snížit skrytá závada. V Česku bohužel nejde o ojedinělé případy. Jen za poslední čtyři roky zjistila společnost Bytecheck závady na nemovitostech v celkové hodnotě astronomických 181 925 000 korun. Průměrná hodnota závad u nových rodinných domů činí 176 850 korun. (Tisková zpráva Bytecheck)

 • Jak si zařídit změnu trvalého bydliště?- Hypoindex.cz | Fincentrum
  už zbývá jen přehlášení trvalého pobytu. Samotné. nahlášení nového pobytu na obecním úřadu či magistrátu v místě nového bydliště zvládnete za chvilku. Horší
 • Jak si pořídit nový dům, nerozejít se a vydělat

  Nedávno mě požádali dva moji známí, majitelé taneční školy, jestli bych se jim nepodíval na studii jejich nového rodinného domu, který si chtějí postavit. Říkali mi, že jim každý říká něco jiného a že už nevědí, čemu mají věřit.

 • Jak se vyhnout chybám při výběru půjčky

  Sedm z deseti Čechů si již někdy v životě muselo půjčit. Nejčastěji si lidé půjčují na nákup auta a nemovitosti, ale také na nečekané výdaje. Mnoho lidí výběr půjčky podceňuje a uspěchá, nabídky jednotlivých poskytovatelů si nesrovná a nakonec si půjčku vybere špatně. Na co si dát při výběru půjčky pozor? Jak se vyvarovat nejčastějším chybám?

 • Jak se nespálit při výběru nemovitosti

  Pořízení vlastního bydlení je jedním z největších nákupů, které člověk v životě udělá. Do nemovitostí neinvestujeme jen peníze, ale i množství času a úsilí při jejich zařizování a zvelebování. Aby se v bytě nebo domě příjemně žilo po mnoho let, je zásadní věnovat se pečlivě jeho výběru a neopomenout zkontrolovat několik zásadních faktorů. Podívejte se, v čem se při tom často chybuje.

 • Jak platně odstoupit od spotřebitelského úvěru

  Zákon o spotřebitelském úvěru umožňuje spotřebiteli odstoupit od smlouvy, ve které se sjednává spotřebitelský úvěr. Jakým způsobem zákon o spotřebitelském úvěru upravuje tuto problematiku?


 • Kupujete byt? Počkejte na zimu

  Byty se dobře prodávají na jaře, kdy jsou prosvětlené sluncem po chmurné oblačné zimě. Prodávají se ale také za vyšší ceny. I statistiky ukazují, že pro kupujícího je výhodnější počkat na zimu. Může pak pořídit vlastní byt se slevou.

 • Krátké zprávy - Hypoindex.cz | Fincentrum
  Dluhy českých domácností podle České národní banky v říjnu opět rostly. V centru Londýna klesl ve třetím čtvrtletí podíl zahraniční kupců realit na 32 procent.
 • Koupě nemovitosti v dražbě je výhodná pro všechny strany

  Prodej nemovitosti v dražbě je moderní a rychlý způsob, který je navíc výhodný pro všechny strany. Takže pokud zvažujete koupi nemovitosti, měli byste se zajímat i o dražby, pomůžete nejenom sobě. Velkou výhodou je cena nemovitosti, která může být i 70 až 80 % tržní ceny. Ale zároveň je to výhodné i pro prodávajícího, protože na rozdíl od běžného prodeje trvá celý proces jen několik měsíců, což je nesrovnatelné například s prodejem přes realitní kanceláře. U nedobrovolných dražeb získá věřitel, například banka, podstatně větší částku než třeba v případě exekuce, a dlužník tak lépe pokryje své dluhy.

 • Koupě bydlení a emoce. Na jaké pocity si dát pozor?

  Emoce jsou základní hybatelé našich životů. Ovlivňují, koho si vezmeme, jakou budeme dělat práci a také, kde budeme bydlet. Zejména pokud si člověk pořizuje bydlení financované hypotékou, měl by si vlastních pocitů všímat a přitom nezapomínat na rozum. Impulsivní rozhodnutí mohou vést k pozdějšímu rozčarování či nemalým finančním ztrátám.

 • Když nefunguje stavební dozor, nepomůže ani stavební policie

  Ministerstvo průmyslu a obchodu chce podle Lidových novin v rámci České obchodní inspekce (ČOI) zřídit nový oddíl, kterému úředníci pracovně říkají „stavební policie“. Pracovníci inspekce by po změně zákona mohli kontrolovat, jaký materiál jde na stavbu přímo z firemních skladů bez mezičlánku v maloobchodě. To nyní ČOI kontrolovat nemůže. 

 • Kde všude se dá žít za 1000 dolarů měsíčně

  Kde na zemi se žije nejlépe a nejlevněji? Tuto otázku si položil server Quora, který se zabývá nejrůznějšími dotazy uživatelů. Dobrý život za 1000 dolarů nalezneme prakticky kdekoliv na světě.

 • Každá piata domácnosť plánuje investovať do zariadenia

  Píšeme na Investujeme.sk: Prieskum ukázal klesajúci sentiment slovenských domácností. Zhoršili sa očakávania budúcej finančnej situácie, či možnosti sporiť si na budúcnosť. Napriek tomu plánujú domácnosti viac míňať na zariadenie a vybavenie, či už ide o nábytok, alebo elektroniku. Môže to znamenať rast apetítu po spotrebných úveroch. Novú nehnuteľnosť si plánujú kúpiť štyri percentá oslovených.

 • Kateřina Krásová se vrací do Hypoteční banky jako marketingová ředitelka

  Od 1. září se novou marketingovou ředitelkou Hypoteční banky stala Kateřina Krásová. Ta před třemi lety v této bance působila jako tisková mluvčí. Krásová bude nově zodpovědná zejména za přípravu marketingové a komunikační strategie banky, reklamní kampaně, public relations a interní komunikaci.

 • Jiří Vránek: Také v důchodu se dá žít důstojně

  V září se na českém trhu objevila zpětná hypotéka. Společnost FINEMO.CZ začala nabízet Rentu z nemovitosti seniorům, kteří se nechtějí vzdát své nemovitosti, ale chtějí si v důchodu ještě něco užít nebo si alespoň přilepšit. Jaké jsou výhody a rizika zpětné hypotéky? Na tyto a další otázky odpovídá jednatel společnosti Jiří Vránek.

 • Jiří Plíšek: Změna občanského zákoníku nás připravila o 20 procent nových smluv

  Stavebním spořitelnám klesá počet nových klientských smluv. Pětina nových smluv ubyla kvůli změně občanského zákoníku, který zavedl povinnost posuzování výpovědí smluv nezletilců opatrovnickým soudem. „Opatrovnické soudy ale znaly stavební spoření i před novelou občanského zákoníku,“ říká generální ředitel a předseda představenstva Stavební spořitelny České spořitelny Jiří Plíšek.


Hitpardáda štítků