Jiří Plíšek: Změna občanského zákoníku nás připravila o 20 procent nových smluv

Píšeme na Hypoindex.cz: Stavebním spořitelnám klesá počet nových klientských smluv. Pětina nových smluv ubyla kvůli změně občanského zákoníku, který zavedl povinnost posuzování výpovědí smluv nezletilců opatrovnickým soudem. „Opatrovnické soudy ale znaly stavební spoření i před novelou občanského zákoníku,“ říká generální ředitel a předseda představenstva Stavební spořitelny České spořitelny Jiří Plíšek. 


Zdroj: www.investujeme.cz
Témata: SMLUV, JIŘÍ PLÍŠEK, OBČANSKÉHO ZÁKONÍKU, ZÁKONÍKU, PLÍŠEK, OBČANSKÉHO, NOVÝCH SMLUV, PÍŠEME NA HYPOINDEX, NÁS, NA HYPOINDEX
 • Česká investiční konference představí nově vznikající obor s nemalým potenciálem růstu

  Česká investiční konference představí nově vznikající obor s nemalým potenciálem růstu


   
   
   
  Aleš Vávra je portfolio manager HF Long/Short Equity, jednoho z fondů kvalifikovaných investorů společnosti Metatron Capital. Zároveň působí jako externí poradce J&T Banky, ve které pracoval přes 8 let na pozici tradera a další 4 roky jako poradce předsedy představenstva. Při výběru investic se zaměřuje především na fundamentalní analýzu a to především na rozvinutých trzích. Aleše Vávru jsme jako aktivního účastníka České investiční konference požádali ma krátký rozhovor.

  1/ V JT Bance jste působil na pozici tradera 8 let. Co si pod tím můžeme představit, nakupoval jste cenné papíry na účty klientů nebo na účet banky?

  Pracoval jsem vlastně na obou pozicích jednak jako makléř, který realizuje objednávky na účet klienta, ale i jako trader, tedy makléř obchodující na účet banky ( tzv. na knihu)

  2/ A co obchodování na vlastní účet. Jaké úspěchy slavíte zde?

  Vlastní prostředky jsem vložil do fondu, který spravuji, takže moje radost je radost i mých klientů. Když se fondu nedaří ztrácím i já osobně.

  3/ Jak se takový trader vyrovnává s každodenním stresem? 

  Vlastně ani nevim :-), vždy jsem to bral jako součást své práce, a tak nějak jsem se s tím naučil žít. Je to práce jako každá jiná, musíte k ní přistupovat zodpovědně stejně jako všude jinde. Je pravda, že jsem zažil i spousty hektických dní, kdy třeba nemáte ani čas si zajít na záchod, ale byly to spíš vyjimky.

  4/ Ve Vašem medailonku pro Českou investiční konferenci se mohou čtenáři dočíst, že se převážně věnujete fundamentální analýze. Můžete nám říci proč?

  Protože věřím,  že "fair value" společnosti nakonec trh z dlohodobého hlediska ocení.

  5/ Pokud budeme mluvit o společnosti, jejíž akcie se obchodují na burze. Jaké fundamentální parametry jsou pro Vás nejdůležitější a proč? 

  Generovaní hotovosti, solidní míra zadlužení, marže a především  distribuce volných hotovostních prostředků zpět akcionářům.

  6/ Při otevření pozice se rozhodujete pouze podle nich nebo existují ještě další indikátory, které vstupují do hry?

  Asi i momentální sentiment na trhu.

  7/ Co analýza technická? Přihlížíte k ní nebo jste ji úplně zatratil?

  Nerozumím ji, takže ji nepoužívám. Nic zásadního proti ní nemám,  když někomu funguje tak proč ne.

  8/ Jste managerem fondu HF Long/Short Equity. Shortujete hodně nebo jsou Vaší strategií spíše longové pozice?

  Shortování používám hlavně jako hedging dlouhých pozic

  9/ Prozradil byste co je nyní TOP v držení Vašeho portfolia?

  Tak treba Boeing, Visa, Starbucks, ale i třeba GM, Electronic Arts, Northrop Grumman‎.

  10/ Jste jedním z přednášejících na druhé České investiční konferenci. Na co se můžeme těšit?

  Rád bych představil jeden investiční tip z nově vznikajícího oboru u něhož věřím, že má nemalý potenciál růstu :-)
   
   
  Děkujeme za rozhovor, www.akcieatrhy.cz
   
 • Nový šéf labouristů chce těžit uhlí
  Znárodnit velké energetické firmy a v budoucnu možná znovu otevřít uhelné doly. Takové jsou plány nového šéfa britských labouristů Jeremyho Corbyna.
 • Účet zdarma většinou jen při splnění podmínek
  V nabídce bank se pomalu zabydluje účet zdarma. Pro to, abyste za jeho užívání nemuseli nic platit, musíte ale splnit dané podmínky. Tou základní je, že daná banka bude vaší hlavní bankou, respektive vám na účet bude chodit příjem či důchod.
 • GE plánuje v Evropě vyrábět letecké motory, favoritem je Česko
  Americký konglomerát General Electric chce v Evropě vyrábět letecké motory, favoritem pro výstavbu továrny za 400 milionů dolarů (zhruba deset miliard korun) je Česká republika. Práci v novém provozu by mělo dostat 500 až 1000 technicky zaměřených zaměstnanců.
 • GE plánuje v Evropě vyrábět letecké motory, favoritem je Česko
  Americký konglomerát General Electric chce v Evropě vyrábět letecké motory, favoritem pro výstavbu továrny za 400 milionů dolarů (zhruba deset miliard korun) je Česká republika. Práci v novém provozu by mělo dostat 500 až 1000 technicky zaměřených zaměstnanců.
 • [ZPRÁVY Z TRHŮ] Vidina vyšších sazeb dolaru pomáhá
  Letošní zvýšení dolarových úrokových sazeb je stále ve hře. Rozhodnutí FOMC v minulém týdnu bylo poměrně těsné. A šéf Fedu včera uvedl, že je připraven do konce roku ruku pro vyšší sazby zvednout.
 • Farmáři z Plzeňska dostávají méně peněz od německých mlékáren
  Farmáři z Plzeňského kraje dostávají už také v bavorských mlékárnách za mléko výrazně méně peněz než před rokem. V polovině roku se německé a české ceny srovnaly a v červenci platili po třech letech čeští zpracovatelé více. Dodávky do Německa ale Češi nechtějí omezit, zjistila ČTK.
 • Vývoj měnových párů: euro stahuje noční ztráty a aktuálně posiluje vůči dolaru o 0,04 %
  pEUR/USD 1,119 (euro posiluje o 0,04 %)br USD/CZK 24,14 (dolar oslabuje o 0,02 %)br EUR/CZK 27,03 (euro posiluje o 0,03 %)br GBP/CZK 37,36 (libra oslabuje o 0,21 %)br CHF/CZK 24,82 (frank oslabuje o 0,02 %)br RUB/CZK 0,3646 (rubl...
 • Vývoj cen komodit: ropa WTI klesá o 2,15 % a měd je níže o 2,13 %
  pstrongRopastrong (GCLX5, QMX5) strong-2,15 %strong na 45,95 USD za barel.br strongZemní plynstrong (GNGV5, QGV5) strong+0,35 %strong na 2,582 USD za mbtu.brbr strongZlatostrong (GCGV5, QOV5) strong+0,16 %strong...
 • Pohřební byznys v Česku zneužívá těžké situace zákazníků, klame a šidí
  Česká obchodní inspekce vyrazila na kontroly pohřebních služeb. Jejich výsledek je tristní, skoro polovina podnikatelů v tomto byznysu klame a šidí.

 • Marian Hronek: Kauza trenky
  Asi každý počin skupiny Ztohoven vyvolá v některých lidech znechucení a pocit trapnosti. Platí to i o výměně prezidentské standarty za obří rudé trenýrky, kterou členové skupiny spáchali vydávajíce se za kominíky. Není to umění a není to legrační, ozývají se kritici.
 • Corriere della Sera: Jakou barvu si vzít na pracovní pohovor?
  Řím - Čeká vás pracovní pohovor? Jestliže se rozhodnete pro oblečení v černé, vzbudíte u zaměstnavatele důvěru a zapůsobíte seriózně. Kromě toho je tato barva spojena se vzájemnou...
 • Chytré brýle s online simultánním přepisem
  Praha 22. září (PROTEXT) - Víte jak se domluvit s kolegou, klientem, partnerem, sousedem, který špatně slyší? Přijďte ve čtvrtek 24.9.2015 ve 12,30 hod do Brožíkova sálu na konferenci Bezdrátová komunikace. Ukážeme vám přepis, tlumočení, online služby a žhavou novinku "chytré...
 • [ZPRÁVY Z TRHŮ] Páteř českého průmyslu – Volkswagen – pod těžkou palbou v USA
  Německá firma Volkswagen, která je páteří českého průmyslu, utrpěla od trhu včera těžký úder. Její akcie se zhroutily téměř o jednu pětinu. Důvod je v pravdě šokující až neuvěřitelný.
 • Je nutné se obávat podnikat za hranicemi ČR? Nikoliv, právní jistota roste
  Přeshraniční podnikání s sebou nese celou řadu výhod, zejména v rámci vnitřního trhu EU, stále však existují podniky, které se přeshraničního podnikání obávají a raději pokrývají pouze domácí trh a snaží se spoléhat i na domácí dodavatele.
 • Je nutné se obávat podnikat za hranicemi ČR? Nikoliv, právní jistota roste
  Přeshraniční podnikání s sebou nese celou řadu výhod, zejména v rámci vnitřního trhu EU, stále však existují podniky, které se přeshraničního podnikání obávají a raději pokrývají pouze domácí trh a snaží se spoléhat i na domácí dodavatele.
 • Unipetrol: Neplánovaná odstávka bude trvat měsíce

  Po výbuchu a následném požáru petrochemické jednotky Unipetrolu (13. srpna 2015) bude provoz obnoven v horizontu spíš měsíců než týdnů. Odhady finančních ztrát budou k dispozici během následujících týdnů. Unipetrol to uvedl v tiskovém prohlášení.To bohužel nejsou žádné nové informace. Opakujeme náš názor, že neplánovaná odstávka bude trvat minimálně čtvrtletí a dopad do hospodaření bude podstatný.

 • Pegas Nonwovens: Vedení prodávalo akcie

  Pegas v tiskové zprávě oznámil, že tři členové vrcholného managementu společnosti prodávali akcie. Dohromady prodali 66 323 ks akcií, to odpovídá 0,7 % všech vydaných akcií. To znamená, že vedení se zbavilo všech akcií, které původně drželo. Máme za to, že investory prodej akcií vedením společnosti nepotěší. Dodáváme také, že to byly akcie držené od IPO. S nejvyšší pravděpodobností management využil příznivé tržní ceny, která vzrostla od začátku roku o téměř 40 %, podporována silnými výsledky, zpětným odkupem vlastních akcií a zařazením do indexu MSCI. 

 • Akcie nebo ETF?
  Autor: Ondřej Pilný Do čeho je dnes výhodné investovat? Poslední dobou stále více stoupá popularita ETF (burzovně obchodované fondy). Shrňme si proto jejich hlavní výhody a nevýhody oproti investování do akcií.
 • Akcie nebo ETF?
  Autor: Ondřej Pilný Do čeho je dnes výhodné investovat? Poslední dobou stále více stoupá popularita ETF (burzovně obchodované fondy). Shrňme si proto jejich hlavní výhody a nevýhody oproti investování do akcií.

 • Spor o nevyplacené milionové provize konkurzem nekončí

  Spor slovenské společnosti Slovdan s finančně-poradenskou společností AFS SK (později Salve Group) o nevyplacené provize se táhne již deset let. Pokusy o mimosoudní vyrovnání ztroskotaly a spor skončil u soudu. Poslední instance slovenského soudnictví se sice postavila na stranu Salve, přesto kauza nekončí.

 • Finanční žraloci: Banky, poplatkové a úrokové kejkle

  Říká se, že moudré je myslet skepticky a přitom počínat si optimisticky. S přehršlí skeptických pohledů na možné hříchy vznikající ve finanční branži se se svými čtenáři rád dělí německý publicista Günter Ogger (*1941). Finanční branže je podle něho povedeným spolkem, pro který jsou malé ryby také ryby.

 • Rok 2017: Činy, činy a ještě jednou činy

  „Mé pravé křídlo je zničeno, levé křídlo je na ústupu, situace je skvělá – útočím!“ Toto jsou slova, která pronesl generál Foch v nejtemnějších okamžicích 1. světové války. A nyní jsme opět ve stejné situaci, kdy máme dvě možnosti: buď jít ke dnu, nebo jednat.

 • Změny v daních v roce 2017

  Dne 13. ledna 2017 schválila poslanecká sněmovna vládní návrh zákona, kterým se mění některé zákony v oblasti daní. Novela potěší zejména rodiny s dvěma a více dětmi, které si budou moci uplatnit zvýšené daňové zvýhodnění. Které změny jsou nejdůležitější?

 • Líp ještě nebylo

  Daří se nám nejlépe v historii. Nezaměstnanost je zanedbatelná, mzdy stoupají, inflace se zdá být pod kontrolou, státní rozpočet je v rekordním přebytku a hrubý domácí produkt roste. Proč se obáváme budoucnosti?

 • Pojistných podvodů v životním pojištění přibývá

  Pojistných podvodů rok od roku přibývá. V loňském roce odhalily pojišťovny pojistné podvody za více než miliardu korun. Podvodníci se zaměřují především na pojištění vozidel, ale stále častěji také na životní a cestovní pojištění. 

 • Přebytek rozpočtu rozdat na důchody? Ne!

  Státní rozpočet České republiky skončil rekordním přebytkem. A volební rok nahrává porcování medvěda. Jak naložit s přebytkem rozpočtu? Rozhodně ho nerozdat např. v důchodech!

 • Inflace dosáhla cíle. Blíží se konec intervencí?

  Inflace dosáhla v prosinci dvouprocentního cíle vytyčeného Českou národní bankou (ČNB). Kolečka ČNB se dala do pohybu rychleji, než sama centrální banka předpokládala. Dosažení cíle však ještě nemusí znamenat okamžité opuštění kurzového závazku. Kdy skončí intervence a kam zamíří kurz koruny?

 • Penzijní společnosti se zbavují státních dluhopisů

  Státní dluhopisy nesou záporný výnos. Není proto divu, že se jich penzijní společnosti zbavují. U transformovaných fondů ale nemají moc možností jiných investic. Jak se to dotkne účastníků doplňkového penzijního spoření?

 • Životní pojištění je nedílnou součástí finančního plánu

  Povinné 5leté storno vzbudilo mezi finančními poradci nelibé reakce. Množila se prohlášení tipu: „Od prosince neprodám už ani jedno životko.“ Nebo: „S životním pojištěním končím.“ A podobná. Jenže bez životního pojištění finanční poradenství dělat nejde.


 • Jiří Plíšek: Půjčíme vám na víc věcí, než si myslíte

  Poskytnutých úvěrů stavebním spořitelnám přibývá. Úvěr od stavební spořitelny podle zákona ale může financovat rekonstrukci či pořízení vlastního bydlení. Co všechno lze z úvěru ze stavebního spoření a překlenovacího úvěru pořídit a kdo tzv. účelovost úvěrů kontroluje? Odpovídá předseda představenstva SSČS Jiří Plíšek.

 • Jiří Paták: Aegon urychlí Chytrému Honzovi výlet do světa

  Chytrý Honza nejprve koupil broker pool Bonnet. Pak nechal koupit kus Chytrého Honzy pojišťovnu Aegon. A teď se chystá do světa. „Těžištěm je Jihovýchodní Asie a Severní Amerika,“ říká Jiří Paták, generální ředitel Chytrého Honzy.

 • Jiří Pácal – Central Europe Holding
  Z učitele na gymnáziu se stal jeden z nejfundovanějších odborníků na reality. Jiří Pácal, ředitel společnosti Central Europe Holding a člen správní rady Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí, se podílel na mnoha právních normách a svými komentáři a názory přispívá často do médií.
 • Jiří Pácal – Central Europe Holding
  Z učitele na gymnáziu se stal jeden z nejfundovanějších odborníků na reality. Jiří Pácal, ředitel společnosti Central Europe Holding a člen správní rady Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí, se podílel na mnoha právních normách a svými komentáři a názory přispívá často do médií.
 • Jiřina Šiklová: Nebojím se uprchlíků, ale fašizace zevnitř
  Socioložka Jiřina Šiklová z lidí, kteří prchají z Blízkého východu, strach nemá. V rozhovoru pak říká, že se obává něčeho jiného: „Mám strach, že se tu mohou začít uplatňovat některé fašistické nebo pseudofašistické skupiny.“
 • Jiří Mádl podniká na internetu a pořádá k tomu kurzy
  České Budějovice 7. září (PROTEXT) - Herec a režisér Jiří Mádl se pouští do další oblasti své činnosti. Po filmu, moderování a podnikání s elektrickými koloběžkami nyní s kamarády z českobudějovického gymnázia organizuje kurzy založené na know-how podnikání na největším...
 • Jiří Kunert, generální ředitel UniCredit Bank se stal Bankéřem roku 2015. A k tomu UniCredit Bank získala ještě další dvě ocenění

  Bankéřem roku 2015 je Jiří Kunert, předseda představenstva a generální ředitel UniCredit Bank. Ze svého středu jej zvolili nejvyšší představitelé českých finančních institucí nominovaných v anketě Fincentrum Banka roku 2015. Letos jde již o čtrnáctý ročník ankety, Bankéř roku je vyhlašován od roku 2006. Jiří Kunert získal toto ocenění již podruhé, poprvé zvítězil v roce 2008. V čele UniCredit Bank a jejích předchůdců stojí již bezmála sedmadvacet let. UniCredit Bank zabodovala i v kategorii Banka roku a Banka bez bariér a odnáší si za obě kategorie druhá místa. 

 • Jiří Kuliš: Globální rozhodování firem na veletrhy těžce dopadá
  Veletrhům roste návštěvnost. Loni se oboru dařilo navýšit i velikost prodaných ploch i počet vystavovatelů. Zpráva Společenstva organizátorů veletržních akcí uvádí, že údaje jsou nejlepší od roku 2009. „Teze, že lidé nebudou chodit na podobné akce, protože všechno vidí na počítači přes internet, se nepotvrzuje,“ říká šéf největšího hráče v oboru, Veletrhů Brno, Jiří Kuliš.
 • Jiří Kuliš: Globální rozhodování firem na veletrhy těžce dopadá
  Veletrhům roste návštěvnost. Loni se oboru dařilo navýšit i velikost prodaných ploch i počet vystavovatelů. Zpráva Společenstva organizátorů veletržních akcí uvádí, že údaje jsou nejlepší od roku 2009. „Teze, že lidé nebudou chodit na podobné akce, protože všechno vidí na počítači přes internet, se nepotvrzuje,“ říká šéf největšího hráče v oboru, Veletrhů Brno, Jiří Kuliš.
 • Jiří Kubíček: Obchodováním fyzických komodit můžete získat až 30...
  Automatický obchodní systém (AOS) nevyžaduje hlubokou znalost obchodování. Po. diskuzním pořadu Euro E15 TV to řekl Jiří Kubíček, spoluzakladatel společnosti.

 • Jiří Poklop, 26. 11. 2015 - Obchodní rejstřík | Peníze.cz
  Jiří Poklop - výpis firem z Obchodního rejstříku, IČO firmy, adresa sídla firmy, pozice ve firmě, související firmy, vztahy ve firmách
 • Jiří Pospíšil: Odchod Česka z EU? Vydělá Rusko
  Působení Roberta Pelikána ve funkci ministra spravedlnosti a Lenky Bradáčové jako nejvyšší státní zástupkyně, komentuje pro Roklen24 europoslanec, Jiří Pospíšil. Jaké vnímá změny nálad v Evropském parlamentu? Co považuje v současné době za nejpalčivější problém Evropské unie? Řeč byla i o možné prezidentské kandidatuře Jiřího Pospíšila a jeho činnosti v Muzeu Kampa.
 • Jiří Rostecký | MladýPodnikatel.cz
  Když mu bylo dvacet, založil Jirka svou první firmu iParťák. Hned. po maturitě se tak pustil do světa podnikání a společně se svým týmem začal klientům nabízet
 • Jiří Rusnok: Budeme se vracet k řízenému plovoucímu kurzu
  Je jen otázkou času, kdy padne hranice pro posilování české měny a lidé budou moci koupit jedno euro za méně než 27 korun. Není ale jisté, zda se to stane už letos. Ani Jiří Rusnok – ekonom, který se za pár měsíců nejspíš stane příštím guvernérem České národní banky – nehodlá nic uspěchat. A v rozhovoru říká: „Nepřipustíme žádné velké skoky.“
 • Jiří Rusnok: Českou ekonomiku čeká výjimečný rok
  Jaký bude rok 2017 pro českou ekonomiku naznačuje guvernér České národní banky Jiří Rusnok. Co čekají centrální bankéři guvernér shrnul v komentáři pro server IHNED.cz, který přinášíme v nekrácené podobě.
 • Jiří Rusnok: Evropa přichází o svůj civilizační náskok
  Česká ekonomika se letos díky neopakovatelné souhře růstových faktorů ocitla na evropském výsluní. Pompézní efekt bruselských peněz, laciné ropy a skrovné historické základny ovšem napřesrok vyprchá. Zda Česko v budoucnu obhájí roli růstového šampiona, bude do značné míry záviset na hospodářské kondici Evropy.
 • Jiří Rusnok: Oslabení koruny se v Česku démonizuje
  Jednodušší by bylo z kurzového závazku vystoupit jednorázově, řekl nový guvernér České národní banky Jiří Rusnok novinářům v první okamžik, kdy mohl mluvit pro média ve své nové funkci. Potvrdil, že kurzový závazek nebude ukončen dříve, než v roce 2017. Oslabení koruny se podle něj v Česku démonizuje.
 • Jiří Rusnok připustil prodloužení kurzového závazku

  Kandidát prezidenta Miloše Zemana na guvernéra České národní banky (ČNB) Jiří Rusnok připustil možnost prodloužení režimu devizových intervencí až do roku 2017. Jde tak proti vůli prezidenta, který si přeje ukončení intervencí co nejdříve.   

 • Jiří Rýdl (Warhouse): Nápad na hru na založení firmy nestačí
  Dá se v dnešní době úspěšně podnikat ve videoherním průmyslu? Jak se vůbec videohry vytvářejí a co to finančně obnáší? O tom a mnohem více si budeme povídat s Jiřím Rýdlem.
 • Jiří Šedivý: Síla Ruska se přeceňuje, jadernou rétorikou maskuje slabost
  Rusové mnohem více mluví o jaderných zbraních. Je to možná hrozivé, ale znamená to, že si uvědomují vlastní slabost, říká velvyslanec ČR při NATO Jiří Šedivý. Absolvent válečných studií na King’s College v Londýně ale současně připouští, že vývoj ve světě dává Alianci nový náboj.Hitpardáda štítků