Kanadský sen

Co se stane, když se sejde letuška, dýdžej a barman? Třeba to, že opraví starou karlínskou garáž a prodávají v ní jídlo, jež aspiruje na největší "prasárnu" v Praze. Seznamte se se svéráznou rodinou, která připravuje kanadské hranolky poutine.


Zdroj: archiv.ihned.cz
Témata: GAR, PROD, SEN, HRANOLKY, KANADSK, ANETA, SI V, RODINA SI V, REDAKTORKA, RODINA SI
 • Budou provize finančních poradců regulované?

  Regulace provizí za životní pojištění u pojišťovacích zprostředkovatelů byla tématem číslo jedna ve finančně poradenském světě. Hrozí regulace provizí i nadále?

 • Polsko a NATO si nemohou dovolit slabost. Hlavně kvůli Rusku
  Spojenci v NATO jsou znepokojeni ostrými kroky nového ministra obrany Antoni Macierewicz. Polská demokracie není ohrožena a nedůvěru od našich spojenců necítím, řekl Macierewiczův náměstek Tomasz Szatkowski k vlně kritiky rychlých kroků své konzervativní vlády. Ve Varšavě se letos koná summit aliance, jenž má posílit obranu vůči Rusku. Od 1. ledna tvoří Poláci s Čechy, Slováky a Maďary bojovou skupinu EU, která může být nasazena v ostrém boji.
 • Knižní tipy: Cesty po Rusku, středních Brdech a komiks cupující víru osvícence Voltaira
  Na pultech knihkupectví se objevil cestopis francouzského markýza, jenž se vydal z Petrohradu do Moskvy. Vyšla také kniha o brdské oblasti, která je od 1. ledna zbavená funkce vojenského újezdu. A laureát komiksové ceny Muriel adaptoval rokokový spis Candide.
 • Lída Baarová z filmu Heleny Třeštíkové vychází jako děsivě krásný, marnivý talent
  Do kin vstoupil film Heleny Třeštíkové Zkáza krásou, který se věnuje osudu herečky Lídy Baarové. Režisérka vychází z dvacet let starého rozhovoru s Baarovou. Kolem této nově otevřené konzervy buduje Třeštíková kompozici, v níž má hlavní slovo dobový archiv a střih.
 • Titulní strany, které nevyšly.
  Soutěže o titulní stranu tohoto magazínu se zúčastnil vedle nejlepšího českého lyžaře Ondřeje Banka také tradiční kanadský hranolek usmažený z...
 • Moje čtení: Pavel Kosatík
  Pavel Kosatík sám píše knihy, rád je také čte, ale spisovatele za nejlepší společníky zrovna nepovažuje. Určitě by s žádným z nich nechtěl letět přes oceán.
 • Proroctví na rok 2016
  Slepá bulharská věštkyně Vanga předpověděla, že v roce 2016 má kvůli uprchlíkům nastat konec Evropy, jak ji známe. Konečně nastal čas, abych své proroctví do nového roku publikovala i já. Pozor, není to pro slabé povahy.
 • Kde se naučit křovácky
  V africké rezervaci !Khwa ttu už sice dávno nežijí původní obyvatelé, ale jejich vnuci se sem vracejí.
 • Myslivec v nové kamizole
  Generace Čechů 60+ si ve spojitosti se Starou mysliveckou nejspíš vybaví slogan "Alkohol s lidskou tváří". Vtipné hlavy koncem 60. let spojily pokus...
 • Tipy měsíce
  8.−11. LEDNATříkrálová degustace se zabijačkou Vinařství U Kapličky, Zaječí, www.vinarstviukaplicky.cz Jako by toho dobrého jídla a pití nebylo...

 • Kámen a dřevo: Maják, z kterého je vidět Kilimandžáro. Výstup na věž se nese v cimrmanovském duchu
  Mistr odvážných konstrukcí Martin Rajniš, tentokrát ve službách Járy Cimrmana, nás nepřestává fascinovat. Cestou po 105 schodech k vrcholu majáku nás čeká krása, humor i trocha adrenalinu. Abychom se na maják dostali, musíme navštívit neviditelné muzeum.
 • Kam až Čína zajde? Západní firmy mají obavy z devalvace jüanu
  Peking si od devalvace své měny, jež vůbec není "jednorázová", jak ujišťoval, slibuje posílení konkurenční schopnosti firem. Čínský. soudí, že Peking.
 • Justice neví přesně, kdy se ostré názory mění v podněcování k nenávisti, říká Pavel Zeman
  Nenávistné výroky přispěvatelů na internetu přicházejí v době, kdy na ně česká justice není připravena. Česko je k vyhroceným komentářům liberální - ostatně i nejvyšší státní žalobce Pavel Zeman se hlásí k tomuto přístupu. Výroky podobné těm, které na Facebook napsal vysokoškolský docent Konvička, se stíhají a trestají jen minimálně.
 • Jsme divadlo pro náročnějšího diváka
  V létě 2012 se Matěji Samcovi splnil sen, o kterém se předtím ani neodvážil snít. Když po čerstvě ukončených studií na DAMU přemýšlel, jak skloubit své vize umělce, a přitom se vyhnout klasickém "kamennému" divadlu, kde často vládnou složité ustálené systémy na úkor tvůrčí svobody, zavolal mu Jan Tošovských (současný dramaturg Národního divadla) s návrhem na spolupráci v MeetFactory.
 • Jinýma očima: Italský módní dům přišel s limitovanou sérií brýlí, na světě jich existuje jen pět set
  Módní dům Bottega Veneta, v doslovném překladu benátská dílna, představil limitovanou sérii brýlí. V pražském butiku bude k dostání pouze jediný exemplář. Kočičí brýlové obroučky Felis vyjdou na 950 eur.
 • Jindřich Šídlo: Praha měří všem stejně, zničí úplně každého
  V čele Prahy stálo po roce 1989 osm mužů a jedna žena. Každý. libovolnou kombinaci zmíněného. A. nikdo z nich nakonec nedosáhl.
 • Ježíšek je hodnej, že jo?
  Oslovili jsme 10 známých spisovatelů a požádali je, aby pro naše čtenáře napsali jako vánoční dárek povídku. Vzniklo 10 literárních miniatur, jež...
 • Je třeba mít obavy o energetickou bezpečnost?
  Evropská unie, která je největším dovozcem energie na světě, připravuje velkolepý projekt tzv. Energetické unie. Má především zvýšit energetickou bezpečnost kontinentu prostřednictvím spolehlivějších dodávek energií, lepšího propojení národních sítí, snížení závislosti na dovozu z Ruska a lepší pozice při vyjednávání energetických kontraktů. Skutečnost se od těchto proklamací často diametrálně liší. To vadí i České republice.
 • Ještě více peněz od ECB
  Evropskou centrální banku čeká na začátku prosince vykročení dál za hranice standardní politiky. S velkou pravděpodobností navýší prostředky, kterými...
 • Je libo chalupu, nebo apartmán na horách?
  Šedivé zimní ráno na autobusovém nádraží v centru Prahy. Zablácené nástupiště plné ospalých lidí se stejnými lyžemi v lehce zaměnitelném obalu a objemným batohem.

 • Kdyby Čssd neměla Chovance, musela by si ho vymyslet
  Kdyby ČSSD neměla Milana Chovance, musela by si ho v zájmu vlastního přežití vymyslet. Bohuslav. Sobotka nemá k dispozici dobré řešení. Co
 • Kdo jsou lidé, kteří si obléknou sebevražedné vesty a jdou vraždit?
  Pro sebevražedné atentátníky je typická frustrace, touha po odplatě a primitivní způsob řešení potíží nalezením jednoho viníka. Cílem jejich útoků bylo prosazení hodnot vyznávaných skupinou a expanze vlastního ega, tedy dosažení slávy, respektu, uznání. Hlavním nástrojem atentátníků nejsou sebevražedné vesty, ale kamery a politici, kteří jimi dále straší.
 • Kdo je kdo v Pařížské
  Prohlédněte si aktuální mapu obchodů.
 • Kdo brzdí slevy na děti?
  Ministerstvo financí si podle Hospodářských novin neohlídalo termíny, a v důsledku toho parlament nestíhá schválit novelu zákona o daních z příjmů. A...
 • Kde soudruzi z Číny neudělali chybu: Reportáž ze země, kde zítra může znamenat pozítří
  V hlavním městě čínského šuntu najdete nekonečné řady obchodů vždy s jedním druhem zboží. Čínský cenzorský digitální systém je největší a nejlepší na světě. Obejít ho stojí deset dolarů. Podle britského politologa Marka Leonarda je vzestup Číny největším příběhem našeho věku.
 • Kde se naučit křovácky
  V africké rezervaci !Khwa ttu už sice dávno nežijí původní obyvatelé, ale jejich vnuci se sem vracejí.
 • Každá vteřina se počítá
  Před 17 lety koupil se svým otcem skoro odepsaný malý pivovar ve vsi Svijany. Pivovarnictví vůbec nerozuměli. Dnes jsou Svijany jednou z 10 největších značek v Česku. Tak prudkou a rychlou cestu vzhůru nikdo nečekal. Je tedy symbolické, že Tomáš Kučera propadl ježdění automobilových závodů, při nichž se vozy řítí úzkými zatáčkami na vrchol některého z českých kopců.
 • Každá těžká doba nabízí velké příležitosti pro schopné manažery
  Poprvé za volant usedl ve dvanácti letech, a jak se ukázalo o několik let později, nebyla to cesta do slepé uličky. Zvolil si správný směr a neuhnul z něj až do svých 60 let. Nejen o tom, jaké to je řídit pobočky jedné z nejúspěšnějších společností na automobilovém trhu, jsme si povídali s inženýrem Jochenem Modlem, generálním ředitelem firmy MAN Truck & Bus Czech republic a MAN Truck & Bus Slovakia.
 • Katarský šejk z Rallye Dakar Násir al-Attíja: Jednou budu ministrem sportu
  Katarský šejk Násir al-Attíja loni vyhrál Rallye Dakar. Letos chce úspěch zopakovat, navíc má v úmyslu obhájit olympijskou medaili ve střelecké disciplíně skeet. Pro svou zemi získal pořadatelství fotbalového mistrovství světa a chce do ní přivézt i formuli 1.
 • Kancelářské vybavení: co si pořídit pro novou sezonu
  Závěrem roku podnikatelům i firmám běžně zbývají volné finance, které lze investovat do technického vybavení. Pro bezpečnější i pružnější chod firmy jsou vhodná datová úložiště. V kurzu je také operativní leasing techniky.

Hitpardáda štítků