Kancelářské čtvrti mohou žít i mimo pracovní dobu | ModerniRizeni.

Kancelářské budovy byly v minulosti spíše polyfunkční. Jako. třeba slavná Koruna na Václavském náměstí v Praze či palác Fénix. Některé


Zdroj: modernirizeni.ihned.cz
Témata: PAL, FRANTI, BYLY, BUDOVY, NA V, KORUNA, KANCEL, KORUNA NA V, PRAZE, I MIMO PRACOVN


 • Personálie
  Peter Sandin generální ředitel ComAp Novým generálním ředitelem české firmy ComAp a.s. se od 1. března 2016 stal Peter Sandin. Nahradil tak Libora...
 • Technická univerzita v Ostravě se umístila ve světovém žebříčku
  Jako jediná z českých univerzit se v žebříčku 200 nejlepších evropských vysokých škol objevila ostravská Vysoká škola báňská. K úspěchu jí pomohl...
 • Brněnský projekt propojí firmy se zahraničními výzkumníky
  Získat zahraniční know-how umožní jihomoravským firmám nový projekt Brna a JIC. Společnosti mohou získat peníze na spolupráci se studenty a...
 • Vliv firemní kultury na fluktuaci zaměstnanců
  Firemní kultura jsou psaná i nepsaná pravidla, která formují celkovou atmosféru ve firmě, vztahy mezi zaměstnanci, jejich postoje a očekávání vůči zaměstnavateli, a utvářejí tak i obraz firmy navenek. Firemní kultura je utvářena obvykle formálně topmanagementem, ale především se projevuje neformálně v chování a jednání zaměstnanců.
 • Manažerský digest
  Přinášíme zajímavosti ze světa manažerů a managementu pod názvem Manažerský digest. Zdrojem digestu jsou články, časopisy, knihy, blogy. Věříme, že se stanou zpestřením, inspirací nebo podnětem k podrobnějšímu seznámení se s informacemi.
 • Mladí lidé si svou kariéru bez technologií nedokážou představit
  Studie společnosti Infosys "Amplifying Human Potential: Education and Skills for the Fourth Industrial Revolution" (Posílení lidského potencionálu:...
 • Mister Cool německého autoprůmyslu
  Ještě před dvěma třemi lety jej hlavní investoři firmy chtěli poslat do penze. Dnes je Dieter Zetsche nejlépe placeným šéfem německých burzovních koncernů a patří mezi nejoslavovanější německé manažery. Automobilka Daimler, kterou vede, pod jeho vedením zlepšila svou image a dnes vykazuje jeden rekord za druhým.
 • Pružná pracovní doba má svá pravidla
  Ne každá práce vyžaduje, aby zaměstnanec, který ji vykonává, byl na pracovišti v přesně stejnou dobu jako jeho kolegové. Pružná pracovní doba bezpochyby nenalezne své uplatnění na pásové výrobě. Stále více se ale v praxi využívá u administrativních pracovníků.
 • Drony jsou pro byznys velkým příslibem
  Paralelní polis je nezisková organizace, ale také inspirativní prostor v Praze-Holešovicích, otevřený všem, kteří se zajímají o svět kolem nás a mají touhu dozvídat se nové věci. Je zde pro všechny, kterým nedají spát inovace. Zájemci o inovativní přístupy se zde mohou účastnit setkání a diskusí nad nejrůznějšími tématy, ale také si hrát.
 • Příklad z praxe: Outsourcing v logistice
  Naše společnost nejčastěji využívá outsourcingu formou subdodávky v oblasti dopravy a skladování. Přitom dnes nejde jen o subdodávku samotnou, ale i o cílený návrh koncepce, konzultace a posléze implementaci. • Jak využívat "kurzarbeit"
  Termín "kurzarbeit" pochází z německého jazyka a doslova znamená "krátká práce". Označuje dohodu mezi zaměstnavatelem a státem, na základě které stát pomáhá zaměstnavateli překonat hospodářsky náročné období. Zaměstnavatel se na oplátku smluvně zaváže, že nebude propouštět.
 • Jak úspěšně přežít a prosperovat mezi obry
  Od roku 1993 existuje a prosperuje v Dobrušce pod Orlickými horami společnost Servisbal. V jejím čele stojí Ladislav Horčička - spolumajitel, jednatel a ředitel. Na svém kontě má titul Firma roku (2008), šest ocenění WorldStar for Packaging. Jak k tomu vůbec došlo? A kde vidí Ladislav Horčička příčiny úspěchů? Zeptali jsme se ho na to.
 • Jak těžit z patentů a vydělat na nápadech
  Inovace jsou nejužívanějším slovem moderní doby. Přesto firmy v Česku konkurenci nesledují. S databází patentů, kde je 90 procent technických řešení na světě, pracují minimálně. Vyspělá část světa Espacenet naopak používá denně.
 • Jak se poučit z nešvarů interní komunikace | MODERNIRIZENI...
  Firmy si občas pletou interní komunikaci se zábavními akcemi pro zaměstnance. Stále. soutěže Institutu interní komunikace Grand Prix 2015. Nejpropracovanější
 • Jak se poučit z nešvarů interní komunikace
  Firmy si občas pletou interní komunikaci se zábavními akcemi pro zaměstnance. Stále se nenaučily měřit dopad akcí na vlastní byznys, což se ukázalo na 5. ročníku soutěže Institutu interní komunikace Grand Prix 2015. Nejpropracovanější byly projekty týkající se bezpečnosti.
 • Jak řešit dlouhodobou nezaměstnanost
  Na trhu práce je třeba podporovat jak znevýhodněné skupiny lidí, tak poskytovat informace a další vzdělávání úředníkům ve státní správě, kteří jim pomáhají. V letošním roce Fond dalšího vzdělávání ukončil 13 projektů v hodnotě 714 milionů korun, které takové cíle podporují.
 • Jak nejlépe zúročit firemní vzdělávání | MODERNIRIZENI.Ihned.Cz...
  Doslova na každém kroku číhají nabídky vzdělávacích programů a většina firem zajišťuje pro svoje zaměstnance účast v různých veřejných kurzech.
 • Jak nejlépe zúročit firemní vzdělávání
  Doslova na každém kroku číhají nabídky vzdělávacích programů a většina firem zajišťuje pro svoje zaměstnance účast v různých veřejných kurzech, některé pořádají také takzvané in-house kurzy a semináře šité zaměstnancům přímo na míru. Stále častěji se využívá také e-learning.
 • I start-upy už hledají své lidi "na klíč"
  Před třemi lety založil Filip Mikschik pracovní portál StartupJobs, určený pro zájemce o práci ve start-upech a pro firmy, které do svých řad hledají nové talenty. K tomuto portálu před rokem a půl přibyly další dva samostatné projekty: Hiri.cz, který uchazečům nabízí psychometrické testování, a projekt Hiri PRO, který umožňuje firmám prověřit si odborné znalosti a pracovní předpoklady uchazeče ve znalostních i psychometrických testech.
 • Inovace jsou módní, ale řídit je umí málokdo
  Zkušených manažerů inovací, těch, kteří se chopí nápadu a provedou celý tým procesem, kdy doručí výrobek či službu zákazníkům, je málo. Vystihuje to...

 • Kvůli snižování nákladů se výrobní firmy snaží více redukovat odpady
  České firmy se stále častěji snaží redukovat odpady, které vznikají při průmyslové výrobě. Řada druhů odpadů, které se musely v minulosti složitě a...
 • Kvůli patentům jsem navštívil i nejvyšší soud v Šanghaji
  Antonín Borovka po studiu ČVUT nastoupil do společnosti Linet, výrobce nemocničních lůžek. Během šesti let se v tamním patentovém týmu stal expertem na tuto oblast. Na zkušenou odjel do USA a Číny, kde se zúčastnil například i jednání u nejvyššího soudu v Šanghaji, aby viděl, jak probíhají patentové spory. Stal se v mladém věku expertem, který se podílí na strategických rozhodnutích Linetu v oblasti ochrany patentů. Byl také součástí expertní skupiny pro patenty při Evropské komisi v Bruselu.
 • Kosmická personalistika | ModerniRizeni.cz
  Sestavení dobře sladěného týmu je základním předpokladem pro úspěch v jakékoliv činnosti - málokde je ale tak důležité jako při letech do vesmíru. S
 • Kosmická personalistika
  Sestavení dobře sladěného týmu je základním předpokladem pro úspěch v jakékoliv činnosti - málokde je ale tak důležité jako při letech do vesmíru. S jejich rostoucí délkou význam psychologické přípravy každé mise ještě dramaticky roste.
 • Konkurenční výhody rodinných firem | ModerniRizeni.
  V poslední době se často setkávám s dotazy, zda má vlastně předání firmy další generaci smysl. Zda. se shrnout.
 • Konference "postaru" netáhnou
  Hledá se nový obsah i forma konferencí. Občas nahlédnete do programu a víte, že vás čeká recyklace týchž témat i chroničtí "obíhači" konferenčních sálů. Jde o promarněný čas. Jak na to, abyste odcházeli s novou inspirací?
 • Komunikujete až ve chvíli, kdy nasloucháte ostatním
  Pokud chcete navázat opravdu obohacující kontakt s druhými lidmi, měli byste jim nechat prostor k vyjádření jejich pocitů, názorů, prožitků a...
 • Každý návrat do přítomnosti osvobozuje mysl | MODERNIRIZENI...
  Zadáte-li do vyhledávače anglické slovo mindfulness, vypadne vám téměř 30 milionů odkazů. V. USA a v Anglii se schopnost tzv. všímavosti
 • Každý návrat do přítomnosti osvobozuje mysl
  Zadáte-li do vyhledávače anglické slovo mindfulness, vypadne vám téměř 30 milionů odkazů. V USA a v Anglii se schopnost tzv. všímavosti neboli otevřené mysli stala za posledních 30 let novým trendem v osobním i pracovním životě obyvatel. Smyslem je změnit kvalitu bytí. Lidé tak reagují na záplavy informací, sociální i ekonomické nejistoty, nepřehledné vztahy nebo stále rostoucí požadavky na pracovní výkon.
 • Káva dokáže na chvíli zastavit čas. A sblížit lidi
  Obliba kávy u nás roste. Kromě nestárnoucího a zavedeného "turka" zkoušejí lidé různé druhy zrnkové či instantní kávy nebo kávy v kapslích, naučili se připravovat si kávu ve vlastních kávovarech nebo speciálních kávových automatech. Téměř každý má nějaký svůj kávový rituál a své preference, podle nichž si kávu vybírá.

Hitpardáda štítků