Kapacita jaderných elektráren má do roku 2035 vzrůst o 45 procent

Londýn - Kapacita výroby elektřiny z jádra by mohla po celém světě v příštích 20 letech vzrůst o více než 45 procent. Vyplývá to z odhadů, který zveřejnil Světový jaderný svaz. Mnoho zemí plánuje výstavbu nových jaderných elektráren v rámci snah zajistit si dostatek elektřiny a snížit emise skleníkových plynů. Svaz však upozornil, že i růst o 45 procent bude pomalejší než je potřeba ke snížení emisí v rámci současného boje se změnami klimatu.


Zdroj: www.denik.cz
Témata: JADERNÃ, ELEKTRÃ, SOUÄ, GWE, KAPACITA, URANU, BUDE, , VZRÅ, ELEKTÅ
 • Německé akcie na závěr týdne mírně oslabují
  Index DAX 30 se nachází na 10 172 b. (-0,4 %).brbrpProdejním tlakům jsou, stejně jako včera, vystaveny zejména akcie energetických společností – E.ON (EOAN, -2,1 %) a RWE (RWE, -1,3 %). Výrazněji v červeném se obchoduje také chemický Lanxess (LXS,...
 • RAIFFEISENBANK na mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně

  Novinky v korporátním bankovnictví, zejména pak v oblasti zvýhodněných úvěrů a exportního financování, představí Raiffeisenbank ve dnech 14. až 18. září letošního roku na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně. Specialisté Raiffeisenbank jsou připraveni návštěvníkům poskytnout např. poradenské služby v oboru Trade Finance či projednat konkrétní potřeby klientů pro financování zahraničního obchodu.

 • GE Money Bank nově konsoliduje úvěry i podnikatelům
  GE Money Bank nově nabízí Konsolidaci úvěrů pro podnikatele. Produkt umožňuje sloučit kromě podnikatelských i osobní úvěry určené pro podnikání. Banka konsoliduje částky od 40 tis. Kč do 2,5 mil. Kč se splatností od 2 do 7 let. Podnikatelé...
 • Brzdy inovací podle českých manažerů

  Slovo inovace vstoupilo do každodenního slovníku českých manažerů jako samozřejmost, o níž se mluví často s kritickým nádechem. Na to, jaké jsou brzdy inovací, se ptali zástupci České manažerské asociace svých členů, šéfů velkých i menších firem. Nad výsledky ankety bude diskutovat 14. 9. také padesátka špičkových manažerů ČMA na setkání u příležitosti Mezinárodního strojírenského […]

  The post Brzdy inovací podle českých manažerů appeared first on Mámnápad.cz.

 • Saudi nepodpoří svolání mimořádné schůzky OPECu
  Saúdská Arábie z pozice hlavního člena ropného kartelu OPEC nepodpoří svolání mimořádného zasedání kartelu, který by měl řešit nízké ceny ropy.Podle Saudů by taková schůzka stejně nevedla ke konkrétním výsledkům, které by podpořily vývoj cen ropy na...
 • Saudi nepodpoří svolání mimořádné schůzky OPECu
  Saúdská Arábie z pozice hlavního člena ropného kartelu OPEC nepodpoří svolání mimořádného zasedání kartelu, který by měl řešit nízké ceny ropy.Podle Saudů by taková schůzka stejně nevedla ke konkrétním výsledkům, které by podpořily vývoj cen ropy na...
 • Američané se shodli s Rusy, OSN vyšetří chemické útoky v Sýrii
  Rada bezpečnosti OSN ve čtvrtek vyslovila souhlas s mezinárodním vyšetřováním, které má zjistit, kdo je zodpovědný za chemické útoky v Sýrii. Nový vyšetřovací orgán je výsledkem jinak neobvyklé spolupráce mezi Spojenými státy a Ruskem v otázce syrského konfliktu, napsala agentura AP. Chemické útoky v Sýrii budou společně vyšetřovat OSN a Organizace pro zákaz chemických zbraní.
 • Průmyslový ostrov na MSV navštíví prezident i premiér (Lobby info)

  Svaz průmyslu a dopravy (SP ČR) se bude společně s Českomoravskou elektrotechnickou asociací (ElA) a dalšími subjekty, které se zapojily do kampaně Rok průmyslu a technického vzdělávání, na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně od 14. do 18. září prezentovat na společné výstavní ploše nazvané Průmyslový ostrov. Lákat bude kromě odborníků účastnících se veletrhu také širokou veřejnost. Návštěvu Průmyslového ostrova již přislíbili prezident republiky Miloš Zeman a premiér Bohuslav Sobotka i řada ministrů jeho vlády.

  pokračování »

 • Kdo může za uprchlickou krizi. Politologové mají jasno
  Za současnou imigrační krizi, se kterou se v posledních měsících Evropa potýká, mohou evropští politici a elity. Tvrdí to politolog a ekonom Petr Robejšek.
 • Vývoj měnových párů: Koruna posiluje vůči rublu o 0,7 %
  pEUR/USD 1,1301 (euro posiluje o 0,22 %)br USD/CZK 23,94 (dolar oslabuje o 0,05 %)br EUR/CZK 27,05 (euro posiluje o 0,11 %)br GBP/CZK 36,91 (libra oslabuje o 0,24 %)br CHF/CZK 24,63 (frank posiluje o 0,16 %)br RUB/CZK 0,3515 (strongrubl...

 • Sníží ČNB své úroky pod nulu?

  Projekt BIG EXPERT organizuje a zpracovává společnost Kurzy.cz

 • Platební bilance byla ve druhém čtvrtletí neobvykle v přebytku - Finanční noviny

  Finanční noviny Platební bilance byla ve druhém čtvrtletí neobvykle v přebytku Finanční noviny Praha - Běžný účet platební bilance, která zahrnuje veškeré ekonomické transakce domácí ekonomiky se zahraničím, skončil ve druhém čtvrtletí přebytkem tří miliard korun. Ve druhém kvartále bilance obvykle propadá do schodku, loni to bylo 29 miliard ... Lukáš Kovanda: Platební bilance skončila neobvykle přebytkem i ve ...ParlamentníListy.cz všech 5 zpravodajských článků »

 • Důchodci se dočkají zastání. Co se chystá?
  Násilí a podvody páchané na starých lidé jsou věčným problémem, na který se zaměří ministerstvo spravedlnosti. Na žádost poslankyně Radky Maxové (ANO) zařadí důchodce do skupiny zvlášť zranitelných obětí, na které se bude vztahovat zvláštní ochrana.
 • Axa spustila portál pro cestovatele, nabídne varování i seznam nemocnic
  Všichni klienti, kteří si sjednají cestovní pojištění od Axa Assistance, se nyní mohou zaregistrovat na novém portálu www.mytravelspace.cz , kde naleznou užitečné informace o svých vybraných ...
 • Na falešné ekology s kamerou
  Účelové spolky umí stopnout projekt i kvůli narušené pohodě života.
 • ŠkoFIN mění svůj název na Volkswagen Financial Services
  Společnost ŠkoFIN s.r.o., lídr na tuzemském trhu financování automobilů, se k 1. lednu 2016 přejmenuje na Volkswagen Financial Services s.r.o. Důvodem změny obchodního názvu je sjednocení celosvětové image skupiny, výraznější posílení firemní kultury a intenzivnější sdílení globálního know-how společnosti, které přispěje mimo jiné k dalšímu rozšiřování nabídky produktů a služeb. Nový název bude společnost využívat v marketingové komunikaci již od poloviny letošního září, informuje Volkswagen Financial Services.
 • Světové ceny potravin klesly nejrychleji za sedm let
  Světové ceny potravin v srpnu pokračovaly v propadu a klesly nejrychlejším tempem za téměř sedm let. V pravidelné měsíční zprávě to v pátek uvedla Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO). Na vině je propad cen energií, obavy ze zpomalení hospodářského růstu v Číně a více než dostatečná nabídka na trzích.
 • USA: Srpnový PPI má potvrdit nízkou inflaci
  14.30 SEČ - USA: PPI (08 2015, m/m,%) 14.30 SEČ - USA: PPI bez cen potravin a energií (08 2015, m/m,%) Očekávání: -0,1 Očekávání: 0,1 Předchozí: 0,2 Předchozí: 0,3 14.30 SEČ - USA: PPI (08 2015, y/y,%) 14.30 SEČ - USA: PPI bez cen potravin a energií.
 • USA: Srpnový PPI má potvrdit nízkou inflaci
  14.30 SEČ - USA: PPI (08 2015, m/m,%) 14.30 SEČ - USA: PPI bez cen potravin a energií (08 2015, m/m,%) Očekávání: -0,1 Očekávání: 0,1 Předchozí: 0,2 Předchozí: 0,3 14.30 SEČ - USA: PPI (08 2015, y/y,%) 14.30 SEČ - USA: PPI bez cen potravin a energií.
 • Býci se ještě přihlásí o slovo, tvrdí investiční guru
  Zakladatel hedgeového fondu Omega Advisors Leon Cooperman se nechal slyšet, že aktuální výprodeje na akciových trzích využívá k nákupům, protože věří, že má trh před sebou ještě dlouhou cestu vzhůru.

 • Alternativní medicína - Deník.cz
  PŘEKVAPENÍ: Z Kate Middleton bude královna. Letošní zima opět připomíná podivného kočkopsa. Jaro je podle odborníků ideálním obdobím pro pročištění organizmu.
 • Lékař odpovídá - Deník.cz
  PŘEKVAPENÍ: Z Kate Middleton bude královna. Odjezd na dovolenou, příjezd domů, stres, vypětí. Bolest v krku je velmi nepříjemný a obtěžující příznak řady.
 • Film - Deník.cz
  PŘEKVAPENÍ: Z Kate Middleton bude královna. Praha – Do českých kin dnes vstupuje digitálně restaurovaná pohádka Tři oříšky pro Popelku. Swingový koncert VIVAT GLEN.
 • Projekt Fit s Deníkem - Deník.cz
  Seznamte se s hvězdou budoucnosti. TŘI HŘÍCHY sexy hvězdy: Obří prsa, bradavky a problém v kalhotkách. Mrkněte: Tak HROZNĚ snad Oldřich Kaiser ještě nikdy nevypadal.
 • Cvičení - Deník.cz
  Hejnová prodloužila vládu českých královen. Eliška Bučková tvrdila, že se nesvlékne. PŘEKVAPENÍ: Z Kate Middleton bude královna. Každý rok je to stejné.
 • Triatlon - Deník.cz
  PŘEKVAPENÍ: Z Kate Middleton bude královna. Karlovy Vary - Blíží se slavnostní vyhlášení Českého poháru 2015. Swingový koncert VIVAT GLEN MILLER.
 • Mapa úspěchu - Deník.cz
  Hejnová prodloužila vládu českých královen. Pořádně SMUTNÉ VÁNOCE Karla Gotta: Stráví svátky v nemocnici. PŘEKVAPENÍ: Z Kate Middleton bude královna.
 • Gastronomie - Deník.cz
  Seznamte se s hvězdou budoucnosti. TŘI HŘÍCHY sexy hvězdy: Obří prsa, bradavky a problém v kalhotkách. Mrkněte: Tak HROZNĚ snad Oldřich Kaiser ještě nikdy nevypadal.
 • Aplikace Deník.cz
  Hejnová prodloužila vládu českých královen. Pořádně SMUTNÉ VÁNOCE Karla Gotta: Stráví svátky v nemocnici. PŘEKVAPENÍ: Z Kate Middleton bude královna.
 • Animovaná infografika - Deník.cz
  Základ alkoholických nápojů činí etanol (etylalkohol), hovorově nazývaný líh. Laviny jsou v zimních horách největším reálným nebezpečím. • Kadaň rozšíří vinice a začne víno prodávat
  Kadaň - Jednoznačnou podporu vyjádřili kadaňští radní záměru rozšířit plochy pro pěstování vinné révy a výrobu vín, která město posléze nabídne k odkoupení zájemcům. V současné době vlastní necelého půl hektaru vinohradu v areálu františkánského kláštera. Roční produkce kolem 200 lahví vína ale dosud sloužila jen k prezentaci: vypilo se při každoročním vinobraní, několik vzorků zástupci města nabízeli na veletrzích.
 • Johnson Controls plánuje zrušit 3000 pracovních míst
  Milwaukee – Výrobce automobilových součástek Johnson Controls plánuje zrušit v příštích dvou letech zhruba 3000 pracovních míst. To představuje asi 2,5 procenta celkové pracovní síly skupiny. Rozhodnutí je součástí plánu na snižování nákladů, uvedla dnes společnost.
 • Jablonecko má pivovar, pivo připravuje "stará garda"
  Zásada - V Zásadě včera oficiálně otevřeli pivovar Rezek, nabídne i pivo „na ulici".
 • Jablek je letos na jižní Moravě dost, kvůli suchu jsou místy menší
  Brno - Úroda jablek je letos na jižní Moravě dobrá až nadprůměrná, pěstitelé si pochvalují i kvalitu. Jediné, co je trochu trápí, je velikost některých jablek, která nedorostla kvůli velkému suchu v létě. Taková jablka lze prodat na moštování, případně za nižší cenu, vyplývá z odpovědí pro ČTK.
 • Itálie vyšetřuje Volkswagen a Lamborghini pro podezření z podvodu
  Milán - Italské úřady vyšetřují kvůli podezření z podvodu manažery německé automobilky Volkswagen a jejího italského dceřiného výrobce luxusních sportovních vozů Lamborghini. Orgány finanční policie dnes v této souvislosti prohledaly kanceláře Volkswagenu ve Veroně a sídlo Lamborghini v Boloni. Agentuře Reuters to sdělil šéf prokuratury ve Veroně Mario Giulio Schinaia.
 • Islamisté - Deník.cz
  Agáta Prachařová: Dostala TĚŽKOU RÁNU od bývalého milence. PŘÍSNĚ TAJNÉ: Jaká je skutečná hmotnost světových celebrit. Bagdád – Komando Islámského státu v.
 • Investujte do bydlení, úvěry už lepší nebudou
  Praha - Rozhodnutí o koupi nového bytu by mělo padnout až po zralé úvaze. Vnější podmínky jej ovšem mohou urychlit.
 • Investoři v srpnu vypsali tendry na projekty v rekordní výši
  Praha - Veřejní investoři letos pokračují v urychlování přípravy staveb. Jen v srpnu vypsali zakázky na projektové práce za více než 1,5 miliardy korun, což je nejvyšší měsíční hodnota za poslední tři roky. Vyplývá to z analýzy zpracované analytickou společností CEEC Research. Od začátku roku vypsaly veřejné instituce celkem 209 výběrových řízení na projektové práce, což představuje meziroční nárůst o 62 procent.
 • Investice přestávají být strašákem
  Praha - Navzdory tomu, že se trvale snažíme o zvelebení vlastního majetku, dovolujeme si i luxus. Každý měsíc necháváme ležet ladem peníze na běžných účtech a nic z nich nemáme. Jenže kam s nimi, aby vydělávaly? Častá otázka, těžká odpověď.
 • Investice do diamantů se za 10 let zhodnotily o čtvrtinu
  Praha - Ceny broušených diamantů od začátku letošního roku na trhu sice klesly až o deset procent, za posledních deset let se však investice do těchto diamantů zhodnotily o čtvrtinu, řekl prezident společnosti Diamonds International Corporation (DIC) Luboš Říha s tím, že nynější stav lze označit za cenový výkyv v dlouhodobě rostoucím trendu. Firma je na trhu s investičními diamanty tuzemskou jedničkou.

 • Kontroly kotlů v domech mohou začít napřesrok
  Praha – Mohou přijít i bez ohlášení, na základě vlastního podezření nebo na udání od jakékoliv fyzické či právnické osoby. Ale musejí mít v ruce nějaký důkaz, nejčastěji videozáznam či fotografii. Když je nepustíte dovnitř, hrozí vám pokuta až 20 tisíc korun, případně až 50 tisíc korun, pokud vyjde najevo, že ve svém kotli topíte „nelegálním" palivem.
 • Kontroloři budou mít delší čas na prověření dovozového vína
  Praha - Dovozci budou muset do 12 hodin nahlásit státu import vína, poté budou muset víno nechat deset dnů ve skladu, aby mohlo být zkontrolováno. Sudová vína by měla být nově opatřena kontrolní páskou. Počítá s tím novela vinařského zákona, kterou dokončilo ministerstvo zemědělství. Kontroly bude provádět Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský, řekl na dnešní tiskové konferenci ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL). Chce tak zamezit dovozu falšovaného vína. Původně chtěl resort zakázat prodej dovozového sudového vína úplně. Vinaři i prodejci vína novelu kritizují.
 • Končí většina sankcí uvalených Evropskou unií na Bělorusko
  Brusel - Evropská unie ode dneška na čtyři měsíce pozastavuje sankce vůči většině běloruských politiků a podnikatelů zařazených dosud na unijní sankční seznam. Pozastavení sankcí spočívajících v zákazu cestování a zmrazení majetku se týká tří běloruských společností a 170 Bělorusů, včetně autoritářského prezidenta Alexandra Lukašenka.
 • Končící šéf Českého rozhlasu Peter Duhan dostane nejméně dva miliony
  Praha - Končící generální ředitel Českého rozhlasu (ČRo) Peter Duhan podle konkurenční doložky své smlouvy dostane při odchodu deset průměrných platů. Přijde si tak nejméně na dva miliony korun. Rada ČRo by navíc ještě měla rozhodovat o odměně pro něj za letošní rok, která může být až 480.000 korun.
 • Kofole vzrostl do září prodej o 16,3 procenta na 5,56 miliardy korun
  Ostrava - Skupině Kofola letos vzrostl za první tři čtvrtletí prodej meziročně o 16,3 procenta na 5,56 miliardy korun. Jde o nejlepší výsledek v historii skupiny. Hrubá marže jí stoupla o 27,2 procenta na 2,29 miliardy korun. Kofola to dnes oznámila v tiskové zprávě.
 • Koalice asi Volného novelu o hazardu převede do vládního návrhu
  Praha - Poslanci dnes nejednali o návrhu Jana Volného (ANO) na vyšší zdanění hazardu. Zvláštní schůzi svolanou na žádost skupiny koaličních poslanců hned po zahájení přerušili na návrh Miroslava Kalouska (TOP 09) v podstatě na neurčito. Koalice nyní uvažuje o tom, že novelu převede do vládního návrhu, kterým by se už v pondělí měla zabývat vláda. Sněmovnou by pak mohl projít ve zrychleném čtení, a začít tak platit od začátku roku, řekl po jednání koaliční rady ministr financí Andrej Babiš (ANO).
 • Kellnerova Open Gate na místě hotelu Praha bude třípodlažní
  Praha - Prestižní soukromá škola Open Gate II, kterou místo zbouraného hotelu Praha v pražských Dejvicích staví skupina PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera, bude mít tři nadzemní podlaží a dvě podzemní. Stavbu chce investor zahájit v lednu 2017, zjistila ČTK z databáze EIA.
 • K autopojištění se vyplatí se sjednat i balíčky s rozšířenou asistencí
  Spousta řidičů netuší, že v případě poruchy vozidla či nehody na silnici mají nárok na rychlou a bezplatnou pomoc od pojišťovny. V rámci sjednaného autopojištění máte totiž předplacenou základní asistenci.
 • Karlovarský filmový festival 2015 - Deník.cz
  Čerstvé zprávy z Bertramky: Jaký je AKTUÁLNÍ STAV Karla Gotta. Téhle krásce dávno není 20. Co se s ním děje. Světová architektura: Dvě poloviny spojené sklem.
 • Kaprů bude na Vánoce dost. Rybáři varují před triky obchodníků zvyšovat cenu
  Vyškovsko – Rtuť teploměrů během letošního extrémně suchého léta s obavami sledovali kromě zemědělců a sadařů také rybáři. Potoky a rybníky Vyškovska začaly vysychat a rybám v nich hrozilo uhynutí. Deště a ochlazení nakonec přišly v pravou chvíli, populace ryb by i tak měla být letos sotva průměrná.

Hitpardáda štítků