Kapacita JE ve světě za 20 let stoupne o 45%. Hrozí nedostatek uranu?

Podle odhadů Světového jaderného svazu by měla kapacita jaderných elektráren ve světě během následujících 20 let vzrůst o více jak 45% ze současných 379 GWe na 552 GWe..Podle IEA by pro splnění cílů ohledně globálního oteplování bylo potřeba zvýšit...


Zdroj: feedproxy.google.com
 • Kapacita JE ve světě za 20 let stoupne o 45%. Hrozí nedostatek uranu?
  Podle odhadů Světového jaderného svazu by měla kapacita jaderných elektráren ve světě během následujících 20 let vzrůst o více jak 45% ze současných 379 GWe na 552 GWe..Podle IEA by pro splnění cílů ohledně globálního oteplování bylo potřeba zvýšit...
 • e-shop

  Dobrý den! Prosím o radu.Chci přes e-shop prodávat suroviny na výrobu domácí kosmetiky (jedná se o oleje, bambucké máslo apod.) Tyto suroviny chci sama rozdělovat a přelévat do menších nádobek, které budu prodávat.Zajímá mě jaké hygienické předpisy u toho musím dodržet.Nemohu se nikde tyto informace dočíst. Předem děkuji za radu.

 • Drama o touhách hvězd Italové vybučeli, zesměšňoval místní policisty
  Jeden ze čtyř italských režisérů v letošní soutěži benátského festivalu Luca Guadagnino není doma zrovna oblíbený. Jeho předchozí celovečerák I Am Love získal nominaci na Zlatý glóbus a za kostýmy i na Oscara, v Itálii ale propadl.
 • Unipetrol podepsal smlouvu na výstavbu nové polyethylenové jednotky

  Unipetrol podepsal smlouvu o výstavbě nové polyethylenové jednotky PE3 v Chemparku Záluží. Celkové investiční náklady by měly dosáhnout 8,5 mld. Kč a jednotka by měla být uvedena do provozu v polovině roku 2018. PE3 bude mít kapacitu 270kt a nahradí PE1 (120kt).

  Většina investičních nákladů by měla být v letech 2016 a 2017. Unipetrol měl v pololetí čistou hotovostní pozici cca 3 mld. Předpokládáme, že na financování PE3 použije vlastní zdroje a nebude mít problém v případě potřeby sehnat bankovní zdroje. Nová PE3 bude jednou z nejmodernějších v Evropě a zvýší kapacitu a využití etylénové jednotky.

  K neplánované odstávce po výbuchu etylenové jednotky Unipetrol uvedl jen, že by mohla trvat několik měsíců. Unipetrol se také měl na podzim vyjádřit k možné výplatě dividendy.  Ta je z našeho pohledu, po nedávné havárii, více nejistá než předtím.

 • Pegas pokračuje v odkupu vlastních akcií

  V minulém týdnu koupil Pegas na BCPP 22250 ks vlastních akcií za průměrnou cenu 885,27 Kč. To odpovídá 4,822 % plánovaného zpětného odkupu vlastních akcií. Celkem Pegas nakoupil již 72151 ks akcií, tzn. 15,635 % zpětného odkupu, to odpovídá 0,782 % celkového počtu akcií. Pegas sice proti předchozímu týdnu (46,3 tis. ks) tempo odkupu zpomalil, přesto odkup podpořil cenu akcií.

  Očekáváme, že odkup bude pokračovat, stále zbývá nakoupit cca 390 tis. ks akcií (celkem 5% nebo 461,5 tis. ks do 14. 6. 2016 za max. 1000 Kč). Což odpovídá objemu cca 33 obchodních dnů (průměr před oznámením zahájení odkupu). Pokud by odkup pokračoval stávajícím tempem, podporoval by cenu akcií ještě téměř půl roku.

 • Mýto v srpnu vydělalo 745 milionů, zisk meziročně stoupl o jedenáct procent
  Na mýtných poplatcích se v srpnu vybralo 745 milionů korun. Ve srovnání s loňským srpnem je to více než jedenáctiprocentní meziroční nárůst. Vyplývá to ze statistik provozovatele mýtného systému.
 • ČEZ: Těžba na dole Bílina by měla pokračovat za limity

  Podle ministra financí by těžba na dole Bílina měla pokračovat za stanovené limity. Vládní koalice se podle ministra na rozšíření limitů těžby pro Bílinu shodla. Důl Bílina je částí Severočeských dolů, které ze 100 % ovládá ČEZ. Z našeho pohledu prolomení limitů na tomto dole nic nebrání a předpokládáme, že k němu dojde. 

 • Erste Group: Údajné zrušení prodeje špatných úvěrů v Rumunsku

  Erste Group údajně zrušila prodej nesplácených úvěrů v Rumunsku v objemu 2,7 mld. EUR. Důvodem má být to, že nabídky byly příliš nízké. Již při konferenčním hovoru za 2Q management řekl, že je ochoten akceptovat pouze malé ztráty plynoucí z prodeje těchto úvěrů. Nabídky tak zřejmě byly ještě výrazně nižší než hodnota úvěrů po očištění o vytvořené opravné položky.  

 • CPPP spolu s Probační a mediační službou (Společenská odpovědnost)

  Rozsáhlý Reintegrační program připravuje Probační a mediační služba. Klienti se ještě za mřížemi začnou seznamovat se základy finanční gramotnosti a hledat cesty, jak se zbavit dluhů. Kromě Probační a

  pokračování »

 • Fico jednal s Jaceňukem, odmítají rozšiřování plynovodu Nord Stream
  Jaceňuk uvedl, že vybudování Severního proudu připravilo Ukrajinu o příjem z tranzitu plynu ve výši 1,5 miliardy eur a nepřineslo to žádnou dodatečnou nezávislost Evropské unii.

 • Islámský stát vyrábí a používá chemické zbraně, tvrdí USA. Zřejmě jde o yperit
  Stanice BBC uvedla, že islámští radikálové zřejmě vyrábí a používají chemické zbraně. Spojené státy prý zjistily nejméně čtyři případy, kdy Islámský stát použil tyto zbraně na obou stranách irácko-syrské hranice. Podle Washingtonu nejspíše používají yperit ve formě prášku.
 • Investiční perspektivy, trendy, příležitosti a hrozby. PR článek.

  Investiční perspektivy, trendy, příležitosti a hrozby. PR článek.


   
   
  Dva dny, tři sály, nepočítaně příležitostí
  6. - 7. 11. 2015
  KC City, Praha 4-Pankrác

  Komu je určen
  Investičním profesionálům z řad finančních poradců, manažerům i expertům z finančních institucí, privátním investorům a odborné veřejnosti. Specifickou cílovou skupinu tvoří majitelé malých a středních společností včetně poradenských. Program je rozdělen dle cílových skupin: pátek – investiční profesionálové, sobota – odborná veřejnost.

  Popis akce
  Kongres v průběhu dvou dnů ve třech sálech představí prostřednictvím diskusí, přednášek a workshopů investiční problematiku v takové šíři a hloubce, která v ČR není obvyklá. Každému tématu bude věnován dostatečný prostor tak, aby představil několik různých úhlů pohledu. Většina programu v hlavním sále je určena pro všechny návštěvníky, specializovaným tématům budou určeny zbývající dva sály. Program v hlavním sále je striktně nekomerční. Přednášky budou zaznamenané, s klíčovými řečník budou natočeny rozhovory. Nedílnou součástí kongresu je doprovodná expozice partnerů ve foyer před hlavním sálem.

  Jazyk kongresu
  Čeština

  Záštity
  Na tvorbě programu se podílí Unie společností finančního zprostředkování a poradenství ČR (USF ČR).

  Společenský program
  Neformální večerní setkání je další novinkou, která poskytne partnerům, řečníkům a vybraným návštěvníkům prostor pro společenská a obchodní setkání.

  Organizátoři
  Kongres připravují FPG a.s. a Poradci-sobě.cz
 • Byl jsem ruským agentem v USA, přiznal se před soudem
  Dodával jsem z USA mikroelektroniku a další vojenské vybavení pro ruskou vládu. ´Alexander Fisenko ilegálně působil jako agent ruské vlády v USA, kde významně obcházel zákony, řekl před soudem asistent generálního prokurátora USA pro národní bezpečnost Jo
 • Potraviny v srpnu zlevnily nejvíce za sedm let, padají hlavně ceny mléka
  Světové ceny potravin v srpnu pokračovaly v propadu a klesly nejrychlejším tempem za téměř sedm let. V pravidelné měsíční zprávě to dnes uvedla Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO). Na vině je propad cen energií, obavy ze zpomalení hospodářského růstu v Číně a více než dostatečná nabídka na trzích.
 • Nejrespektovanější firmy světa 2015

  Nejrespektovanější firmy světa 2015  Barron's nedávno provedl průzkum mezi profesionálními manažery o jejich pohledu na 100 největších světových společností podle tržní kapitalizace. Účastníci byli požádáni, aby vybrali jeden ze čtyř atributů, které odrážejí jejich pohled na každou společnost od vysokého respektu, až po nerespektuji. Zde se můžete podívat na celkový výsledek kde první pozici obsadil tradičně Apple Inc.

   
   
   
 • Japonsko sužují silné záplavy. Toyota již obnovila pozastavenou výrobu
  Záplavy v Japonsku patří k nejhorším za více než 60 let. Přes 100 tisíc lidí muselo opustit své domovy. Dosud jsou potvrzené tři oběti na životech. Zranění utrpělo nejméně 27 lidí. Největší japonská automobilka Toyota kvůli silným dešťům nejdříve zrušila denní směnu ve třech závodech na severovýchodě Japonska, následně ji obnovila.
 • S pomalým růstem cen má stále problém i Německo. V srpnu tam inflace zůstala na 0,1 procenta
  Srpnové hodnoty růstu spotřebitelských cen v Německu podle metodiky EU zůstaly na 0,1 procenta, stejně jako tomu bylo v červenci. Inflace podle německé metodiky činila 0,2 procenta. Meziměsíčně se ceny nezměnily. Meziročně ceny potravin a nápojů v zemi vzrostly o 0,6 procenta. Alkoholu a tabáku dokonce o 3,6 procenta. Naopak se snížily ceny za pronájem nebo energii a vodu.
 • Bohumil Pečinka: Německá doktrína je dost riskantní
  Z Německa zaznívají hlasy, které jsou pro část Čechů nepochopitelné a budí v nich obavy. Oprávněné? Uprchlická vlna silněji nasvítila některé rysy německé politiky. Prosperující Německo se v posledních letech začíná chovat jako samostatná kontinentální mocnost, která se už nenechává svazovat Francií jako v celé poválečné éře.
 • Bohumil Pečinka: Německá doktrína je dost riskantní
  Z Německa zaznívají hlasy, které jsou pro část Čechů nepochopitelné a budí v nich obavy. Oprávněné? Uprchlická vlna silněji nasvítila některé rysy německé politiky. Prosperující Německo se v posledních letech začíná chovat jako samostatná kontinentální mocnost, která se už nenechává svazovat Francií jako v celé poválečné éře.
 • Držitelé karet MasterCard mohou získat pohonné hmoty levněji
  Držitelé karet MasterCard a Maestro mohou na vybraných čerpacích stanicích tankovat pohonné hmoty levněji. Podmínkou je účast ve věrnostním programu. Za tu držitelé karet získají nyní u partnerských benzínek MOL a Agip v rámci uvítacího bonusu...

 • Taylor Wessing: Nový zákon o bezpečnostní činnosti přináší zlepšení
  V současné podobě tento návrh významně zlepšuje situaci v oblasti šedé ekonomiky, říká analýza kanceláře Taylor Wessing. Bezpečnostní činnost doposud byla upravena pouze živnostenským zákonem, který umožňoval její výkon, například ostrahu majetku a.
 • Nečerpáme! hlásí MMR. Samo ale nečerpá nejvíc
  Česku hrozí, že nestihne vyčerpat více než 111 miliard korun z evropských fondů, které ještě v rámci programového období 2007 – 2013 zbývají. Podle informace o stavu čerpání prostředků z EU ke konci letošního srpna je z fondů EU proplaceno...
 • Kučera o hazardu: skutky proti frázím
  Hnutí ANO není skutečným bojovníkem proti hazardu. Pouze vsází na populismus a sebeprezentaci, říká poslanec TOP 09 Michal Kučera. Už si bohužel pomalu zvykáme, že mediální fráze přehlušují skutečnosti. A to se týká i vztahu jednotlivých politických.
 • Denný výhľad na EURUSD 14.10.2015
  Volatilita klesá Obchodovanie na páre EURUSD včera bolo opäť veľmi pokojné. Na ostatných pároch sme naopak videli výrazné pohyby. Libra klesala kvôli nízkej inflácii, švajčiarsky frank posilnil spolu s poklesom akcií a komoditné meny zase strácali...
 • FX trhový potenciál 14.10.2015
  Cieľom tejto analýzy je poskytnúť obchodníkom na finančnom trhu obraz o prevládajúcich potenciálnych pásmach menových párov a umožniť tak vyhodnotiť svoje plánované vstupy na dnešnom trhu z pohľadu odporúčaného pravidla rizikového manažmentu...
 • Průmyslová produkce v eurozóně v záporných číslech
  Včerejší den začínal pro euro vůči dolaru slibně. Kurz nejprve posílil téměř až k 1,14 USD/EUR a to i navzdory horšímu německému ZEW indexu. V průběhu odpoledního obchodování však euro své zisky umazalo a vrátilo se k hodnotám, kde den zahajovalo.
 • Novozélandský dolar stagnuje
  Po výrazném posílení o 400 pipů si cena měnového páru novozélandského a kanadského dolaru otestovala pětiměsíční maxima, která se jí ale překonat nepodařilo. Celý kalendářní měsíc kurz páru rostl a prolomil při tom silné rezistence na hodnotách 0,8545 a..
 • Největší americké bance klesly příjmy, zisk ale stoupl
  Největší americké bance JPMorgan Chase& Co v třetím čtvrtletí klesly příjmy o 6,4 procenta. Zisk stoupl meziročně o 22 procent, hlavně však díky daňovým úlevám a šetření na mzdách.
 • Souhrn včerejšího dění na světových burzách (14.10.2015)
  ČRÚterní obchodování se neslo v negativním duchu tak jako ve zbytku Evropy. Index ztratil 1,36 % na 975,78 bodů. V dopoledních hodinách oznámilo EPH dohodu s PPF ucházet se o aktiva švédské firmy Vattenfall v Německu.
 • TA - Euro potřebuje k dalšímu posílení dobrá čísla německé indexu ZEW
  EURUSD: Euro drží pozice mírně nad denním pivotem. Aktuálně se pohybuje při 1,1380 EURUSD. Oscilátor relativní síly RSI se nachází při pásmu překoupenosti.
 • Kučera o hazardu: skutky proti frázím
  Hnutí ANO není skutečným bojovníkem proti hazardu. Pouze vsází na populismus a sebeprezentaci, říká poslanec TOP 09 Michal Kučera. Už si bohužel pomalu zvykáme, že mediální fráze přehlušují skutečnosti. A to se týká i vztahu jednotlivých politických.
 • Kotel na vytápění: Víte, jaký zvolit?
  Nový kotel na vytápění může výrazně snížit spotřebu energie, a to až o pětinu. Po jakém sáhnout a jaké parametry hrají při jeho výběru roli? Vytápění domácnosti řeší každý. V případě, že se o příval tepla nestará ústřední topení, může odběrateli...
 • Koruna se opatrně odpoutala od úrovně kurzového závazku
  Tuzemská měna v průběhu týdne proti euru oslabila o necelou čtvrtinu procenta , když se kurz posunul z kotací u 27,02 CZK/EUR v úvodu týdne k 27,08 CZK/EUR v jeho závěru. Hladinu kurzového závazku začala koruna testovat...
 • Konec daňových rájů?
  Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) v pondělí 5. října představila svůj finální návrh reforem týkajících se mezinárodních daňových pravidel. Reformy mají zabránit daňovým únikům a přimět velké nadnárodní korporace, aby platily daně v...
 • Koná se konference – 25 let Programu Teplice
  13. října 2015 Ve čtvrtek 22. října proběhne konference 25 let Programu Teplice. Přední čeští odborníci na oblast životního prostředí se budou zabývat vlivem znečištěného ovzduší v severních Čechách na zdravotní stav tamních obyvatel. Akce začne v...
 • Kolik miliard utratíme na slevových portálech
  Někdo málo, někdo hodně a dohromady to udělá pár miliard. Kolik přesně? To určitě víte, pokud vám neunikl náš páteční článek. A jestli jste je tenhle týden četli všechny, lehce zvládnete i další otázky z našeho kvízu. Nebo ne? Otestujte se.
 • Když má manželství duši na jazyku: Rozvod krok za krokem
  Rozvod. Zážitek, který by si člověk nejradši odpustil. Přináší emocionální, a mnohdy i finanční nápor. Jestli se u vás právě k manželskému rozkolu schyluje, oceníte našeho průvodce. Poradíme, jak postupovat.
 • Kdo nejvíce vydělal na nulových sazbách?
  Že politika nulových sazeb svědčí firmám, které využívají dluhové financování, o tom není pochyb. Zajímavé je ale srovnání vývoje cena akcií. Porovnává je za dvě období: 1. Od posledního zvýšení úroků Fedem v létě 2006 2.
 • Káva: jakou kávu zvolit v kavárně, jakou doma
  Den bez kávy si mnoho z nás nedokáže představit. Začneme u rozdělení kávy, ve světě existují dva druhy kávovníků. Z Kávovníku arabského se zpracovává káva Arabica a z Kávovníku statného Robusta.
 • Kauza Volkswagen tížila americké akcie
  Zvyšování úrokových sazeb je na chvíli z dohledu a trhy místo aby bouchly pořádně do stolu, nasypaly peníze zpátky do akcií, polykají extrahořkou pilulku v podobě kauzy s emisními plyny z dílny z Wofsburgu.

Hitpardáda štítků