Když mluví Donald Trump: Rusko, byznys, léky i nacismus

Budoucí americký prezident už převedl nebo před inaugurací převede svůj majetek do fondu. Donald Trump to dnes na tiskové konferenci v New Yorku sdělil novinářům prostřednictvím své advokátky. Firmy budou řídit jeho synové a manažeři, žádné nové obchody firem s cizinou uzavřeny nebudou. Dcera Ivanka se ve Washingtonu bude starat o rodinu. Přízeň ruského prezidenta Vladimira Putina budoucí prezident USA nepovažuje za chybu, ale spíš za bonus. 


Zdroj: roklen24.cz

 • Česká vláda schválila nejnovější ekoaudit

  Takzvaný ekoaudit je spojený projekt Ministerstva průmyslu a obchodu a Ministerstva životního prostředí, jehož cílem je posílení konkurenceschopnosti a usnadnění rozvoje podnikání v ČR při současném snížení administrativní zátěže. Vláda nyní schválila jeho nejnovější etapu, která obsahuje 7 nových podnětů týkajících se zákona o ochraně ovzduší, zákona o obalech či zákona o předcházení ekologické újmě.

  Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • Mzdy a daně 2017
  Začátek roku 2017 přináší mnoho změn v oblasti mzdy, daní i sociálního systému. Přinášíme vám přehled nejdůležitějších změn. Letošní změny se týkají zejména minimální mzdy, daňové slevy na dítě nebo výše nemocenské. Vzroste minimální mzda i...
 • Best Communications má dvě nové posily v PR týmu
  Obě specialistky budou pracovat například pro Kenwood nebo vybrané značky Rémy Cointreau.
 • Ropa opět stoupá, růstu nezabránily ani zprávy o vysokých zásobách v USA

  Ceny ropy na světových trzích poprvé za tři dny zamířily vzhůru. Jejich silnému růstu nezabránila ani zpráva o překvapivě vysokých zásobách suroviny ve Spojených státech. Cena severomořské ropy Brent kolem 17:00 SEČ vykazovala nárůst o 2,8 procenta, takže se dostala nad 55 dolarů za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) si ve stejnou

  Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • Kandidát na prezidenta: Euro by mohlo do deseti let zaniknout
  Euro je v poslední době pod tlakem. Jaká je jeho budoucnost? Do deseti let by mohlo zaniknout, míní francouzský prezidentský kandidát. Proč?
 • Anketa: Oblíbený komiks? Nedám dopustit na Rychlé šípy, jejich zásady jsou stále aktuální, říká rektor UK Tomáš Zima
  Rektor UK Tomáš Zima, herečka Ester Geislerová nebo ředitel Burzy cenných papírů Praha Petr Koblic. Ti všichni čtou a sledují komiksy. Ať už původní české, které zažívají restart, nebo zahraniční superhrdinovské. Zeptali jsme se pěti českých osobností na oblíbené komiksy a jejich filmová zpracování.
 • Poptávka po skladech zůstává vysoká. Developeři více stavějí spekulativně
  Český trh průmyslových a logistických nemovitostí v minulém roce přesáhl hranici šesti milionů čtverečních metrů a patří spolu s polským trhem k nejrozvinutějším v regionu. Celková realizovaná poptávka překročila 1,2 miliony metrů čtverečních. Ve své zprávě o tom informovala poradenská společnost JLL.
 • Vít Návrat dostal v rámci DHL Freight na starost i jihovýchodní Evropu
  Vít Návrat, ředitel DHL Freight pro region střední a východní Evropy, je od začátku roku kromě České republiky, Slovenska, Polska, Maďarska a Slovinska nově zodpovědný také za Rumunsko, Srbsko, Chorvatsko, Bulharsko a Makedonii.
 • Těžba i spotřeba uhlí v USA letos poroste, předpovídá EIA

  Produkce i spotřeba uhlí by ve Spojených státech měla podle předpovědí tamní agentury U.S. Energy Information Agency (EIA) v letošním roce mírně stoupat. Uhlí by tak letos mělo získat zpět část podílu na výrobě elektřiny, kterou v posledních letech přebíral zemní plyn. Podle odhadů, jež EIA zveřejnila ve svém prvním letošním krátkodobém energetickém výhledu, poklesla v roce 2016

  Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • Greenpeace milují nakousnuté jablko. Proč zrovna Apple?
  Mezi technologickými společnostmi je tou nejšetrnější k životnímu prostředí americký Apple. Vyplývá to z nové studie, kterou publikovala ekologická organizace Greenpeace. Firma Apple přitom tento žebříček vyhrála už potřetí v řadě.

 • Čínský drak zakončil loňský rok pozitivně
  AKTUALIZOVÁNO – Čínská ekonomika končí bouřlivý loňský rok pozitivně. Hrubý domácí produkt (HDP) v loňském 4. čtvrtletí rostl o 6,8 procenta, což je nad očekáváním analytiků Bloomberg, kteří počítali se zvýšením o 6,7 procenta. Mezičtvrtletně se HDP zvýšil o 1,7 procenta dle očekávání. Rostly spotřebitelské výdaje a dařilo se trhu s nemovitostmi. Ekonomiku Říše středu také podpořily vyšší výdaje vlády a rekordní půjčky od bank.
 • Británie je obchodu otevřená: Mayová přednesla smělý projev
  Premiérka Spojeného království Theresa Mayová na světovém ekonomickém fóru v Davosu ujistila politické i byznys lídry, že dveře obchodu její země zůstanou i nadále otevřené i po opuštění EU.
 • Obama jako komunista, Čína jako lídr volného obchodu
  Spojené státy se odříznou od skupiny nejdynamičtějších zemí světa. Pokud by Obama dělal to samé, co Trump, lidé by ho nazvali komunistou. Novým lídrem volného obchodu je Čína. Tak se k současné i nadcházející situaci vyjádřil ekonom, který předpověděl krach z roku 2008.
 • Hampl: ČNB nemá kam spěchat, po „exitu“ čekejme vyšší volatilitu
  Česká národní banka by neměla s ukončením intervencí nikam spěchat, a to i přes akceleraci inflace, míní viceguvernér ČNB Mojmír Hampl. Nejpravděpodobnější dobou „exitu“ tak sále zůstává polovina roku 2017, dodal.
 • ECB na sazby nesáhla. Teď mluví Draghi
  AKTUALIZOVÁNO – Evropská centrální banka trhy nepřekvapila. Své sazby ponechala beze změny, tzn. depozitní na minus 0,4 procenta, refinanční na nule a zápůjční na 0,25 procenta. Beze změny zůstal program kvantitativního uvolňování, který banka pozměnila na svém posledním zasedání.
 • Pár moudrých citátů o Fedu a moderním systému bankovnictví
  Nehodí se říkat, že dnešní peníze nejsou ničím kryté. Dnešní peníze jsou přece kryté poskytnutými úvěry. Jenže znamená to, že když nebudou úvěry, nebudou ani peníze? Složitost dnešního systému bankovnictví je důvodem, proč do jeho řízení nemůže mluvit jen tak někdo. Ale každý může mluvit o něm. Co moudrého o něm řekli ekonomové, politici, podnikatelé či umělci?
 • Ekonomie štěstí: Proč šťastní lidé vydělávají více (nikoli naopak)
  Že větší bohatství vede ke šťastnějšímu životu, to je tvrzení, s kterým by patrně souhlasila většina lidí, kteří jej nemají. Ovšem zdá se, že i v tomto ohledu existuje nějaký bod nasycení. Alespoň podle vědců z Princetonské univerzity, kteří nedávno odhalili „optimální úroveň“ příjmu. Zajímavá je však i obrácená kauzalita; podle dalších studií se zdá, že čím šťastnější jste, tím více vyděláváte.
 • Více pracovních míst, ale obtížná transformace pro Průmysl 4.0
  Čtvrtá průmyslová revoluce má v budoucnu vytvořit více pracovních míst, než je v současnosti k dispozici. Přechod k nim bude ale obtížný. To jsou dnešní ohlasy několika velkých hráčů na trhu práce z panelové diskuze v Davosu.
 • Fed: Průmysl šlape, trh práce napjatý a růst ekonomiky stabilní
  Nastartování zpracovatelského průmyslu, zprávy o nedostatku pracovních sil a lepšící se podnikatelské investice připravily půdu pro prosincové zvýšení úrokových sazeb při náznacích stabilního ekonomického růstu napříč celou zemí. Vyplývá to z pravidelné situační zprávy o vývoji ekonomiky zvané Béžová kniha, kterou dnes zveřejnila americká centrální banka (Fed).
 • Rusnok: Jsme připraveni zasáhnout do hypotečního trhu
  Pokud bude tuzemský trh s nemovitostmi vykazovat známky přehřívání, je Česká národní banka připravena dále zpřísnit podmínky poskytování úvěrů na bydlení. Poslancům to dnes řekl guvernér ČNB Jiří Rusnok při představování zprávy o finanční stabilitě. ČNB už loni zpřísnila podmínky tak, že maximální limit pro výši hypotéky představuje od loňského října 95 procent hodnoty zajištěné nemovitosti a od letošního dubna pak klesne na 90 procent.


 • Když mohou zaparkovat jen štíhlé a promiskuitní holky...| Mam.ihned...
  „Parkování jenom pro štíhlé a nadržené holky, všechny ostatní budou znásilněny,“ hlásala parkovací cedule u kavárny Our Café v Karlíně. Podnik
 • Když my, tak Írán taky. Saúdové si kladou podmínky k ...
  Před 12 dnySaúdská Arábie přišla s nabídkou, že v zájmu o stabilizaci situace na trhu s ropou sníží svoji produkci. Uvedla však ...
 • Když následovníci ostudu rozhodně nedělají
  Nedaleko místa, kde dodnes stojí památný dub se studánkou, u níž měl na cestě z lovu poprvé spatřit kníže Oldřich svou budoucí manželku Boženu, bylo ve 12. století vybudováno hrazené městečko Slavětín. A již tehdy se prý na místě, kde se nyní na 2,60 hektarech rozkládá farma rodiny Suchých, hospodařilo. S jistotou lze ale tvrdit, že historická část statku je pozůstatkem  místní vodní tvrze ze 16. století. Stejně tak jistý je i další fakt. A to ten, že vše, co zde rodina Suchých po navrácení statku v roce 1992 dokázala, je více než obdivuhodné.
 • Když na to máme, tak rozdáváme
  Po penězích natahují ruce snad všichni socialističtí ministři, dostat přidáno chtějí ale i resorty ANO
 • Když nefunguje stavební dozor, nepomůže ani stavební policie

  Ministerstvo průmyslu a obchodu chce podle Lidových novin v rámci České obchodní inspekce (ČOI) zřídit nový oddíl, kterému úředníci pracovně říkají „stavební policie“. Pracovníci inspekce by po změně zákona mohli kontrolovat, jaký materiál jde na stavbu přímo z firemních skladů bez mezičlánku v maloobchodě. To nyní ČOI kontrolovat nemůže. 

 • Když není čas o víkendu, dopřeje si rodina Lenky Krobotové neděli třeba ve středu
  Už od dětství má herečka Lenka Krobotová neděle spojené s pohodou. Ve dnech volna vyráží s rodinou na výlety nebo na různé dětské akce. Nedělní čaj by si ráda vypila s herečkami Cate Blanchettovou anebo Kate Winsletovou.
 • Kdy zpětná vazba škodí
  Smyslem zpětné vazby je pomáhat zlepšovat výkonnost druhých. Nejde jen však o to, sdělit zpětnou vazbu, ale také o to, sdělit ji správným způsobem. Pokud se totiž vyjádříte nevhodně, můžete naopak…
 • Když pojišťovny radí. Pátek třináctého je a není hrozný den...
  Pokud jste pověrčiví, pravděpodobně jste dneska zamkli auto do garáže a raději si vzali dovolenou. Pro. na tom, jak se na to díváte.
 • Když politika nehraje roli aneb jak dluhopisy ignorují nervozitu
  Evropský region zmítá politická nestabilita. Nejaktuálnější je diskuze o tzv. Brexitu, neboli o odchodu Spojeného království z Evropské unie. V návaznosti na to se nakupily i další (ne)možné „exity“, jako je například Grexit, Frexit či dokonce i Czexit. Nestabilní politické klima je pak umocněné migrační krizí a dozvuky teroristických útoků. Takový stav pro země obvykle nebývá prospěšný, a to především z hlediska jejich financování. I přesto se ale nacházíme v naprosto opačné situaci…
 • Když poslanci marodí
  zmíněná sociální demokratka Nytrová, která se ze zdravotních důvodů omluvila ze 17 z celkových 44 jednacích dní sněmovny, třeba tvrdí, že fakt.

 • Když jdeme po slevách a nefrčí plastiky, tryskáče ani krokodýli
  Na sklonku víkendu se v seriálu Akademie podíváme na nevšední indikátory, zkoumající náladu a kondici nás, spotřebitelů. Část z nich je racionálních, část odlehčených, část úsměvných. Svou logiku, vypovídací schopnost, téma na přemýšlení a zapojení selského rozumu ale mají všechny.
 • Když chcete vědět vše o migraci: Jedinečná animace
  Přes půl milionu Syřanů našlo svou cestu do Evropy mezi dubnem roku 2011 a zářím roku 2015. Zaplnili by zhruba osm fotbalových stadionů. Přesto Evropa potkala jen zlomek z těch, kdo opustili Sýrii na cestě za novým domovem. Ti by za stejnou dobu zaplnili bezmála 60 fotbalových stadionů. Dnes jsou zejména v Turecku, Libanonu, Jordánsku, Iráku, ale i Egyptě a dalších místech severu Afriky. I to lze vyčíst ze zcela jedinečné mapy migrace, kterou vyvinulo finské studio Lucify.
 • Když chcete vědět vše o migraci: Jedinečná animace
  Přes 800 tisíc Syřanů našlo svou cestu do Evropy mezi dubnem roku 2011 a listopadem roku 2015. Ještě v září to bylo půl milionu. Zaplnili by zhruba dvanáct fotbalových stadionů. Přesto Evropa potkala jen zlomek z těch, kdo opustili Sýrii na cestě za novým domovem.
 • Když chcete vědět vše o migraci: Jedinečná animace
  Již přes jeden milion Syřanů našlo svou cestu do Evropy mezi dubnem roku 2011 a dubnem roku 2016. Ještě v září loňského roku to bylo půl milionu. Zaplnili by zhruba patnáct fotbalových stadionů. Přesto Evropa potkala jen zlomek z těch, kdo opustili Sýrii na cestě za novým domovem.
 • Kdy Vánoce konečně zkrachují?
  Santa Claus řídí nesmírně ztrátový podnik. Jen ve Spojených státech každoročně „propálí“ zhruba dva roční rozpočty České republiky. Proporčně srovnatelných ztrát ostatně dosahuje i tuzemský Ježíšek z toho samého podniku.  Přesto se tenhle podnik, Vánoce s.r.o., stále drží v byznyse. Ba co více, výborně prosperuje. A každoročně dokonce pořádně hýbe makroekonomickými ukazateli typu spotřebitelských výdajů. Jak to?
 • Kdy to skončí? Hypoteční úvěry v říjnu znovu lámaly rekordy
  Úrokové sazby u hypotečních úvěrů stále na své dno nenarazily a nového minima se dočkaly také v říjnu. Průměrná úroková sazba hypoték v Česku klesla na 1,80 procenta, když v září to bylo 1,82 procenta, vyplývá z údajů Fincentra Hypoindexu. Index sleduje od roku 2003 průměrnou úrokovou sazbu hypoték v ČR bez ohledu na dobu fixace.
 • Kdy skončí éra „hvězdných“ centrálních bankéřů?
  Jaké jsou hlavní hybatele trhů? Logicky je to poptávka s nabídkou, které vycházejí z vývoje konkrétní společnosti, respektive celé ekonomiky. V dnešním světě však mezi tyto fundamenty vstupují ještě centrální banky, jež svou aktivitou občas zastíní i samotný průběh zmiňovaných hybatelů. Je však tato éra někdy až hyperaktivních bank udržitelná?
 • Kdy nakupovat akcie po skandálech typu Volkswagen?
  Mnoho zavedených společností se během svého působení dostane do situace, kdy jejich jména plní titulní stránky novin. Ukázkovým příkladem z poslední doby je situace koncernu Volkswagen, okolo něhož vypukl skandál s falšováním emisí u automobilů s dieselovým motorem. Negativní zprávy mají samozřejmě značný vliv na cenu akcií dotčených firem. Nejde jen o hrozbu pokuty od regulatorních orgánů, ale i ohrožení dobrého jména firmy, které se může podepsat na budoucích ziscích.
 • Kdyby teď byly volby? ANO před KSČM a ČSSD dohromady
  Obliba vládní ČSSD klesla v polovině října tak, že by se před ni v případných sněmovních volbách dostala KSČM, nebo by byly jejich zisky vyrovnané. Podle dnes zveřejněného volebního modelu STEM by vládní hnutí ANO získalo 29,7 procenta hlasů, ČSSD a KSČM polovinu. Dělí je však pouhé dvě desetiny procentního bodu, což se pohybuje pod hranicí statistické chyby.
 • Kdo pozdě chodí…aneb co zameškaly světové banky
  Bankovní sektor se stal po poslední finanční krizi oblastí, která byla, a v podstatě stále je, pod maximálním dohledem. Zvýšená soustředěnost ze strany regulátorů, která byla navíc spojena s reformou stávajících pravidel fungování celého sektoru, způsobila, že naprostá většina velkých bank zcela přehlédla naprosto exkluzivní investiční příležitosti.

 • Klaus i k EET: Vláda svými zásahy ničí podnikání
  Bývalý prezident Václav Klaus (ANO) dnes kritizoval vládu za ničivé zásahy do ekonomiky a podnikání. Zdánlivými maličkostmi vláda mění celý ekonomický systém, řekl exprezident novinářům po debatě na téma Antiekonomická hospodářská politika dneška. Klaus zmínil například zavedení elektronické evidence tržeb nebo zákaz kouření. Ministr financí Andrej Babiš Klausova tvrzení odmítl, české ekonomice se prý daří skvěle.
 • Klaus: Evropu bez téměř revoluce migranti zničí
  Evropa potřebuje zásadní změnu, téměř revoluci, jinak jí kvůli masové migraci hrozí zničení, je přesvědčen bývalý český prezident Václav Klaus. Na předvolební akci Alternativy pro Německo (AfD) v severoněmeckém Schwerinu dnes večer hovořil také o povstání mas a jasně se vymezil vůči německé kancléřce Angele Merkelové. Alternativu pro Německo, mnohými označovanou za pravicově populistickou, Klaus podpořil již po několikáté.
 • Klaus chce širokou platformu pro migraci. Vedl by ji
  Bývalý prezident Václav Klaus usiluje o vytvoření široké platformy k migrační krizi, která by sdružovala politické i další subjekty od ODS po komunisty. Řekl to dnes v rozhovoru ČTK s tím, že platformu by zastřešoval on. Měla by vládě pomoci, aby získala mandát od občanů odmítnout přijímání uprchlíků.
 • Klaus: Brexit nás zachraňuje od bruselského monstra
  Ekonomický dopad brexitu na českou ekonomiku bude podle bývalého prezidenta Václava Klause nulový. Podle něj je to falešné strašení, řekl dnes v rozhovoru pro Český rozhlas – Radiožurnál. Odchod Britů z Evropské unie exprezident přirovnal k rozpadu Československa, kdy se druhý den také nic nestalo a země normálním způsobem fungovala.
 • Keynote aneb velký otazník nad nakousnutým jablkem
  „Hey, Siri, give me a hint,“ ozývalo se a stále i ozývá z úst uživatelů iPhonů. Osobní asistentka chytrého telefonu však nekompromisně mlží. Dnes ale bude tato mlha rozehnána. Ve večerních hodinách se totiž koná pravidelný keynote společnosti Apple, kde technologický lídr, resp. jeho výkonný ředitel Tim Cook, představí finální podobu nových produktů.
 • Keynes jako investor aneb lesk a bída obchodování s měnami
  Je tomu rok, co švýcarská centrální banka náhle opustila svůj intervenční režim na franku. 15. ledna 2015 bylo oznámeno, že se ruší umělé udržování švýcarské měny na hranici 1,2 EURCHF, které mělo za úkol zabránit jejímu dalšímu posilování. Následná skoková reakce přinesla posílení franku o zhruba 19 %, přičemž dnes jsou tyto zisky částečně smazány na bezmála 9 % od původní intervenční úrovně.
 • Kenneth Rogoff: Brexit není demokracií, ale ruskou ruletou
  Opravdovým šílenstvím hlasování a rozhodnutí Spojeného království o opuštění Evropské unie nebylo to, že se Britové svého lidu odvážili zeptat. Byly jím absurdní parametry pro Brexit, požadující pouhou prostou většinu hlasů. Při volební účasti 70 procent to znamená, že tábor Leave zvítězil silou pouhých 36 procent hlasů oprávněných voličů. „To není demokracie, to je ruská ruleta o Británii,“ napsal pro MarketWatch Kenneth Rogoff, respektovaný profesor Harvardu a bývalý ekonom MMF.
 • Když si miliardář pořídí hračku, s níž si neumí hrát
  „Pokud Vám opravdu záleží na instituci a chcete, aby zůstala silná na věky, nenecháte ji přece ve štychu. Vyhrnete si rukávy, zdvojnásobíte Váš závazek k těmto ideálům v měnícím se světě a budete bojovat.“ To je to, co 32letý miliardář a spoluzakladatel Facebooku Chris Hughes napsal zhruba před rokem o The New Republic, sto let starém magazínu, který získal v roce 2012. Před týdnem pan Hughes oznámil něco ve smyslu:  „Zapomeňte na to.“
 • Když se mistr tesař utne aneb co je špatně se sazbami
  Tento týden, konkrétně ve čtvrtek, proběhne zasedání Evropské centrální banky. Většina investičního publika očekává, že guvernér Draghi během následné tiskové konference ohlásí určitou formu uvolnění měnové politiky tak, jak již naznačoval ve svých předchozích vyjádřeních.
 • Když politika nehraje roli aneb jak dluhopisy ignorují nervozitu
  Evropský region zmítá politická nestabilita. Nejaktuálnější je diskuze o tzv. Brexitu, neboli o odchodu Spojeného království z Evropské unie. V návaznosti na to se nakupily i další (ne)možné „exity“, jako je například Grexit, Frexit či dokonce i Czexit. Nestabilní politické klima je pak umocněné migrační krizí a dozvuky teroristických útoků. Takový stav pro země obvykle nebývá prospěšný, a to především z hlediska jejich financování. I přesto se ale nacházíme v naprosto opačné situaci…

Hitpardáda štítků