Koktejl Vesper z ginu, vodky a Lilletu pije i James Bond

O koktejlu Vesper se můžete dočíst ve Felmingově románu Casino Royale. Jenže jak se správně připravuje? Drink z ginu, vodky a aperitivem z Bordeax si místo na Bondově stole opravdu zaslouží.


Zdroj: archiv.ihned.cz
Témata: VODKY, J, JAMES, VODKY A, MIK, KOKTEJLU, JEN, BOND, GINU, VESPER
 • Souhrn událostí uplynulého dne – 12. 11. 2015
  Ze zákona o tržní síle pomohlo zejména zkrácení doby splatnosti. Uzeniny a rakovina? Jen fáma, uklidňují odborníci po varování od WHO. Pokud nezaprší, přijdou problémy. Zájem českých potravinářů o chráněná označení EU slábne kvůli papírování.
 • Titulní stránky, které nevyšly.
  Měli jsme možnost dát na titulní stranu umělkyni, která vyrábí luxusní brýle. A taky špičkovou manažerku firmy, jež vyrábí legendární klavíry. Ale my...
 • Kdo je kdo v Pařížské
  Prohlédněte si aktuální mapu obchodů.
 • Rituals pomáhá lidem užívat si drobných radostí života
  Moje firma je pro mě jako dítě a děti přece neprodáváte. Jako obchodník musím ale umět podívat se každých pět let pravdě do očí a upřímně si říct, zda jsme stále schopni růst bez cizí pomoci, říká Raymond Cloosterman. Cloosterman založil firmu, která po 15 letech existence úspěšně konkuruje značkám jako Chanel nebo Dior.
 • Nejkrásnější výlohy v Pařížské
  Od těch pokladů vás dělí jen tabulka skla. A možná také pár stovek tisíc korun. Ale na tom v tu chvíli nesejde. Když máte nos přilepený na skle výlohy, patří všechno, co v ní je, vašim představám.
 • Pro ni: Všechno, co se třpytí
  Nevadí, že se slunce v zimě odebírá na kutě už ve čtyři odpoledne. Kdo jej potřebuje, když může své tělo rozsvítit diamantovou září.
 • Pro něj: Doplňky a časomíry
  Kolik je hodin? Je čas začít si sepisovat přání pod stromeček. Správný chlap má na zápěstí klasický hodinářský kousek a odvahu na to, aby nosil šperky.
 • Značka GANT prochází znovuzrozením. "Změnili jsme svět, ale košili ne," hlásá.
  Firma znovu převypráví příběh o svém původu. Od celosvětové marketingové kampaně si slibuje, že jí pomůže upravit roztříštěnou image a získat zákazníky z řad úspěšných mladých lidí, kteří ji kupovali v jejích začátcích.
 • Podpis na knoflíku a sako v barvě týmu, který máte rád. Co znamená šití na míru u Zegni
  Postavit dům, zasadit strom, zplodit syna a nechat si ušít oblek na zakázku. Trh s luxusní pánskou módou roste v posledních pěti letech dvakrát rychleji než dámský a prvotřídní oblek si u mužů zpátky vybojoval ztracené místo. Kolik vás bude stát? Jen o třetinu víc než špičková konfekce.
 • Chodit vzduchem
  "Člověk je opuštěný v prostoru a jediné, co ho drží, je lajna pod nohama, a ještě hodně rozklepaná," říká slacklinerka Anna Kuchařová o pocitech z chůze po takzvané highline. V tomhle mladém sportu patří ke světové špičce. • Koktejl úspěchu

  Supermarket, umístěný nedaleko náměstí, měl jednu velkou vadu. Nejbližší parkoviště bylo u konkurenční prodejny, patřící velkému řetězci. Přesto značnou část jeho prodejní plochy zabírala objemná balení minerálek a velké pytle a krabice pracího prášku. Zeptal jsem se proto majitelky, jestli by nebylo lepší vyměnit je za něco jiného, menšího a lehčího. "Mohli bychom rozšířit pult s lahůdkami," navrhla mladá vedoucí prodejny. "Nejste tu tak dlouho, abyste mi mohla radit, co mám dělat," uzemnila ji podnikatelka. "Jsme supermarket a tak musíme mít takový sortiment, jaký mají i jiné supermarkety," obrátila se pak ke mně.

 • Koktejl – Novinky.cz
  Rubrika Koktejl. Zprávy. ze společnosti (celebrity, bulvár, zajímavosti).
 • Koho zastupuje Tomáš Prouza?| FSFinalWord.cz
  Jiné státy EU pokládají Řecko za natolik důležité, že jejich hlavním mluvčím v diskuzích o krizi eurozóny je jejich prezident nebo předseda vlády, nicméně.
 • Kohout, Robejšek, Zelený: Čeká nás další krize?
  Je možné, že jsme na prahu další velké hospodářské krize? Co by ji mohlo odstartovat a jaké by byly příčiny? Jak by se projevila ve světě i v Česku a lze rizika vzniku krize snížit? Na tyto otázky odpovídají v anketě Institutu 2080 ekonomové a jeho spolupracovníci Pavel Kohout, Petr Robejšek a Milan Zelený. 
 • Koho se týká zdanění důchodu v roce 2015?
  Od roku 2015 se zvyšuje částka pro osvobození důchodu. Současně ale končí neomezená možnost přivýdělku bez jeho zdanění – opět platí limit pro výši přivýdělku k důchodu nebo penzi 840 000 Kč.
 • Koho se týká zdanění důchodu v roce 2015?
  Od roku 2015 se zvyšuje částka pro osvobození důchodu. Současně ale končí neomezená možnost přivýdělku bez jeho zdanění – opět platí limit pro výši přivýdělku k důchodu nebo penzi 840 000 Kč.
 • Koho nejvíce poškodí rusko-turecký konflikt?
  Nejen politickým, ale i finančním spektrem se momentálně prochází strašák možného dalšího konfliktu, a to mezi Tureckem a Ruskem. Během včerejšího dne sestřelila turecká armáda ruský letoun, který se pohyboval na pomezí Turecké republiky a Sýrie (viz mapa).
 • Koho mi to připomínáš, Volkswagene?
  Kauza kolem automobilky Volkswagen, neboli tzv. Dieselgate, plní titulky médií již několikátým týdnem. Celá aféra má dalekosáhlé následky nejen pro samotnou firmu, ale i pro ty, které s ní dosud spolupracovaly (viz graf č.1). Velkou otázkou zůstává, jak se německá automobilka s celou situací nakonec popere.
 • Koho a proč (ne)má centrální banka poslouchat?
  V jednom z předchozích dílů seriálu Měnová politika jsme se zabývali mandátem moderních centrálních bank a možnými konflikty mezi cenovou a finanční stabilitou, ať už na makro či mikro (dohledové) úrovni. Konstatovali jsme, že tyto mandáty nejsou v zásadním rozporu a dají se dobře vykonávat v rámci jedné instituce. V jiném příspěvku jsme analyzovali problém tzv. časové nekonzistence v měnové politice a jak se ze snah o jeho překonání zrodila formální i neformální nezávislost moderních…
 • Koh-i-noor Hardtmuth vrací výrobu z Číny zpět do České republiky...
  Přední výrobce školních, kancelářských a výtvarných potřeb Koh-i-noor Hardtmuth po 11 letech opouští výrobní závod v čínském Nankingu. Důvodem


 • Kofola v Polsku posílí. Plánuje nákup nových značek a stavbu výrobní linky
  Kofola se podle finančního ředitele Buryše v minulých letech soustředila na zefektivnění polské divize. Teď je třeba na trhu získat novou značku s vedoucím postavením. Kofola také zvažuje nákupy menších výrobců v zemích bývalé Jugoslávie. Investice na Balkáně mohou být navázané na potenciál slovinského výrobce minerálek Radenska.
 • Kofola jde na burzu: více akcií bude ale k mání, až se firma zhodnotí
  Úpis akcií Kofoly končí v úterý, s cennými papíry se začne obchodovat ve středu. Transakce vytvoří podmínky pro budoucí odchod druhého největší investora v Kofole, skupiny Enterprise Investors. Jeho manažeři říkají, že se prodává jen malý podíl, protože firmu čeká další zhodnocení. Kofola plánuje využít prostředky z prodeje akcií na investice v Polsku a na Balkáně.
 • Knižní tipy: Třikrát o Irsku a třikrát o dějinách
  Na pultech knihkupectví se objevily novinky držitele Ceny EU za literaturu nebo finalisty Man Bookerovy ceny. Vyšla ale také encyklopedie amerického Západu nebo studie o tom, jakou roli v dějinách hrály aktovky. Exilová historička Eva Hahnová zase ve své knize studuje předsudky vůči Čechům mezi německými a anglickými elitami.
 • Knižní tipy: Cesty po Rusku, středních Brdech a komiks cupující víru osvícence Voltaira
  Na pultech knihkupectví se objevil cestopis francouzského markýza, jenž se vydal z Petrohradu do Moskvy. Vyšla také kniha o brdské oblasti, která je od 1. ledna zbavená funkce vojenského újezdu. A laureát komiksové ceny Muriel adaptoval rokokový spis Candide.
 • Knižní tipy: Cestopis z Yosemitského údolí, ohlédnutí za Bílou horou a Angličané po šedesátce
  Na knižních pultech se objevil cestopis přírodovědce Johna Muira či monografie o katedrále Panny Marie v Chartres. Chris Priestley pojal své nové povídky jako hrůzostrašnou nadílku do vánoční punčochy, aby doložil zemitější ráz svátků v ostrovním provedení. Julian Barnes učinil vědomí lidské konečnosti leitmotivem své pozdní tvorby.
 • Kníže z mořské pevnosti
  Navštívili jsme prince Michaela ze Sealandu, vládce nejslavnějšího mikronároda na světě. Jeho životní příběh je cosi mezi cyberpunkovým komiksem a verneovkou.
 • Knihy: Papírové nebo elektronické?
  Máte raději klasické knihy z papíru nebo jste podlehli kouzlu elektronických čteček? Které mají lepší vyhlídky na budoucnost?
 • Knihy
  Tenkrát na Západě, s motykou a koltem ◼ Thomas Jeier◼ Divoký západ − Průkopnická doba Ameriky◼ Přeložila: Ivana Führmann...
 • Knihy
  Blahoslavení chudí duchem ve vsi tupců Donal RyanProsinec už je takovejPřeložila Alice Hyrmanová McElveenKniha Zlín 2015, 216 stran, 199 korun...
 • Kniha je dárkem na celý život
  Knihy mohou přinášet zábavu, dobrodružství i poučení, zamyslete se tedy, jakou letos vyberete. Nesnažte se dětem vnucovat, co by měly číst podle vás, nadělte jim čtení, které je bude bavit.

 • Kouzelný nápoj hokejového brankáře Dominika Haška. Co je zač ten Smarty?
  Legendární hokejový brankář Dominik Hašek vytvořil ve svém nápoji Smarty nejtajemnější nápoj na českém potravinovém trhu. Jeho složení by mělo být lišácké. Jenže jak pro koho...
 • Kouř od sousedů? Obecní úřady mají kontrolovat kotle přímo v domech majitelů
  Vláda schválila novelu zákona, díky níž by úřady mohly kontrolovat, čím lidé doma topí, případně rozdávat pokuty. Majitel kotle nejdříve dostane upozornění, pokud to nepomůže, navštíví ho úředník s expertem. Novela má ale i řadu kritiků, bojí se zásahu do práva na soukromí.
 • Korunovace N2
  Poslední dekádu listopadu zachvátila obyvatele kanadské provincie British Columbia nečekaná nákupní horečka. Osmačtyřicet hodin poté, co vešlo ve...
 • Korejci chtějí s českými firmami stavět jaderné elektrárny, budovat by se mohly v Polsku a na Slovensku
  Jihokorejská prezidentka Pak Kun-hje přijela do Prahy lobbovat za to, aby se na případném rozšíření jaderných elektráren v Česku podílely korejské firmy. Nabízí, že pokud zakázky až za několik set miliard korun Korejci získají, pak budou s českými firmami stavět jaderné elektrárny i v dalších evropských zemích. V Česku už působí přes šedesát korejských firem, které v zemi proinvestovaly skoro sto miliard korun.
 • Kopulový Velký bratr s rozlišením 4K
  Kamera Axis Q6128-E přináší ultravysoké rozlišení obrazu - čtyřikrát většího než rozlišení HDTV 1080p. Je vhodná pro vnitřní i venkovní použití.
 • Konvička měl smůlu, výroky jako on píší tisíce lidí. Narazil ale na aktivní žalobkyni
  Státní zástupkyně podala trestní oznámení na Martina Konvičku za výroky proti muslimům na internetu. Podobných výroků jsou ale tisíce. Aby stíhání začalo, musí útoky na sociální síti někdo nahlásit. Obhájcům svobody slova tato praxe vadí.
 • Konečně v poklidu?
  Vánoce jsou svátky klidu, praví odvěké rčení, ale ruku na srdce - zvládáte každoročně zajistit dárky včas a užít si předvánoční atmosféru v poklidu?...
 • Konec chození?!
  Po pražských kostkách na nich jen občas sviští turisté. V New Yorku však nejrůznější elektrické koloběžky a levitující prkna pomalu nahrazují šlapání po svých.
 • Komiks Jakuba Gajdošíka na téma "Poslední sklenka": Na skleničce se studentkou
  Poslední sklenka. To je téma, jež zvláště v novoročním čase mnohé z nás spojuje. Jak svou "poslední sklenku" pojal Jakub Gajdošík?
 • Kolik stojí Rallye Dakar?
  Za 10 milionů korun můžete soutěž absolvovat za volantem osobního auta i kamionu schopného jezdit v popředí celkového pořadí. Závodní speciál LIAZ nemá s vozem, jehož výroba skončila v minulém tisíciletí, skoro nic společného. Vítěz získá takovou prestiž, že má dveře ke sponzorům otevřené.

Hitpardáda štítků