Kola už nefrčí. Coca-Cola i Pepsi bojují o řecký jogurt

Světoví nápojářští giganti Coca-Cola a Pepsi bojují o podíl v jogurtovém impériu. Za menšinový podíl ve firmě Chobani by jedna z nich mohla zaplatit až 3 miliardy dolarů. Chobani vyrábí jedny z nejoblíbenějších jogurtů v USA.


Zdroj: hn.ihned.cz

 • Bankéř, který přispěl ke krizi bank v Irsku, musí zůstat ve vazbě
  Bývalý ředitel irského finančního ústavu Anglo Irish Bank (AIB) David Drumm musí zůstat až do pátečního slyšení o stanovení kauce ve vazbě. Americký soud mezitím rozhoduje o tom, zda ho pošle zpět do Irska. Tam čelí obviněním souvisejícím s jeho rolí v irské bankovní krizi v roce 2008. Informovala o tom v úterý agentura Reuters s odvoláním na prohlášení soudu.
 • Dlouhý: Kuba uvažuje o reformách po vzoru Číny
  Kubánské vedení by svou zemi zřejmě chtělo nasměrovat na čínskou cestu ekonomických reforem bez politických změn, což bude vyžadovat několik zásadních kroků včetně výrazného posílení soukromého sektoru. Myslí si to prezident Hospodářské komory ČR Vladimír Dlouhý, který teď s misí českých podnikatelů jedná v Havaně o možnostech pronikání na kubánský trh.
 • Nelehký život prodejce „trávy“ aneb uložení „marihuanových“ peněz
  Marihuanový byznys v sobě skrývá obrovský potenciál. Obzvláště se to týká USA, kde byl volný prodej „trávy“ legalizován hned v několika státech.  Avšak není všechno zlato, co se třpytí. Prodej marihuany má proti sobě silného nepřítele. Je jím federální bankovní zákon. Ten zakazuje bankám přijímat vklady mající původ, byť v legálním, prodeji drog. Prodejcům tak nezbývá nic jiného, než skladovat obrovské množství hotovosti. To by se však v brzké době mohlo změnit.
 • Dráhy omezí výhody majitelům režijek, odboráři jsou proti
  České dráhy změní podmínky cestování pro více než 130 tisíc majitelů režijních jízdenek, které opravňují k neomezenému cestování po české železnici. Úpravy už vyvolaly velkou bouři u železničních odborářů.
 • Nezávislost Katalánska: Co kdo získá a naopak ztratí?
  Událostí číslo jedna na Pyrenejském poloostrově je otázka odtržení Katalánska od zbytku Španělska. Velký krok k samostatnosti udělalo Katalánsko o víkendových volbách do regionálního parlamentu. Ty vyhrála koalice stran usilujících o nezávislost jednoho z nejbohatších španělských regionů. V cestě k vytoužené „svobodě“ však stojí překážka ve formě Madridu, který si uvědomuje ekonomické důsledky odtržení Katalánska a snaží se […]
 • Co musíte ráno vědět (14. října)
  Jak se v úterý dařilo trhům v Evropě a Spojených státech, jak vidí budoucnost německé ekonomiky analytici a investoři a s čím se můžete rozloučit na stránkách Playboye? To vše musíte ráno vědět.
 • Přichází konec finančních negramotů v Čechách?

  Konec finančních negramotů v Čechách? Tak se jmenuje kniha od majitele serveru Bankovní poplatky Patrika Nachera, která přichází právě na pulty obchodů. Pomocí přísloví a pořekadel přibližuje autor čtenářům problematiku odpovědného chování a přístupu k finančním produktům, penězům i svému životu. ČTĚTE DÁLE!

 • PKN Orlen kupuje dva severoamerické těžaře za 300 milionů dolarů
  Varšava - Největší polská rafinerská společnost PKN Orlen podala nabídky na převzetí dvou severoamerických těžařských firem. Za kanadskou Kicking Horse Energy a americkou FX Energy nabízí zaplatit celkem více než 300 milionů dolarů (7,1 miliardy Kč), uvedla dnes společnost, která je majitelem českého Unipetrolu.
 • Komentované zprávy bank: V Německu konečně s kartou a ČSOB pomáhá lidem v nouzi

  STŘEDEČNÍ SERIÁL - KOMENTOVANÉ ZPRÁVY BANK: Opět přinášíme další díl komentovaných tiskových zpráv z bank. Opět budeme komentovat s lehkou dávkou ironie a nadhledu. Tentokrát se budeme věnovat VISA, ČSOB a Raiffeisenbank.

 • Švihák lázeňský: Den 5. - Rutina všedního dne
  Pokud je to třeba, švihák lázeňský si umí i dupnout. Tedy, když jde o jeho vlastní prospěch, žaludek či pohodlí. Ani švihák lázeňský však nesmí zapomínat na to, že je pořád jen pacient. Každý máme své limity a přes některé prostě nejede vlak.


 • Kolaps na Keleti
  Jen několik hodin poté, co Eugen Kukla opustil Budapešť, se běženci vydali pěšky na hranici s Rakouskem, další pokračují stejným směrem teď už vlakem. Kolaps, který Maďarsko nedokázalo zvládnout, se může kdekoliv a kdykoliv opakovat. Třeba v Břeclavi.
 • Kolaps cen mléka se konečně projevil i v obchodech
  Situace na trhu s mlékem je slovy farmářů dlouhodobě zoufalá. Výkupní cena jednoho litru klesla pod osm korun, oproti loňsku tedy o dvě koruny. Spokojení mohou být naopak spotřebitelé, protože mléko již výrazně zlevnilo i v obchodech. Zákaz exportu do Ruska a nadprodukce v EU přiměla řetězce prodávat mléko ve velké míře ve slevových akcích.
 • Koláček chce spravedlnost. Pátrá na vlastní pěst
  Antonín Koláček je poslední dobou neuvěřitelně činorodý muž. Shání svědky dokonce až v latinskoamerické Panamě. Snaží se dokázat svou nevinu v kauze Mostecké uhelné společnosti a hledá ztracené miliardy. Česká policie je k jeho podnětům o poznání zdrženlivější. Koláček se však s jejím dosavadním postupem smířit nehodlá.
 • Koláče i bez práce. Nezaměstnaní Finové mají na 2 roky vystaráno
  Finsko experimentuje. Od ledna 2017 až do roku 2019 bude vyplácet vybraným nezaměstnaným 560 euro měsíčně bez jakýchkoliv otázek či administrativy. Cíl? Boj s chudobou a zvýšení zaměstnanosti.
 • Kola brazilské ekonomiky stále zadrhávají. Roztočí je hazard?
  Brazilský nejzávažnější ekonomický pokles od Velké hospodářské krize pokračuje. Zákonodárci jsou nuceni uvažovat nad novými zdroji příjmů. Na řadu přišel hazard – spasí skomírající ekonomiku?
 • Koktejl Vesper z ginu, vodky a Lilletu pije i James Bond
  jak se správně připravuje? Drink z ginu, vodky a aperitivu z Bordeax si místo na Bondově stole opravdu zaslouží.
 • Koktejl Vesper z ginu, vodky a Lilletu pije i James Bond
  O koktejlu Vesper se můžete dočíst ve Felmingově románu Casino Royale. Jenže jak se správně připravuje? Drink z ginu, vodky a aperitivem z Bordeax si místo na Bondově stole opravdu zaslouží.
 • Koktejl úspěchu

  Supermarket, umístěný nedaleko náměstí, měl jednu velkou vadu. Nejbližší parkoviště bylo u konkurenční prodejny, patřící velkému řetězci. Přesto značnou část jeho prodejní plochy zabírala objemná balení minerálek a velké pytle a krabice pracího prášku. Zeptal jsem se proto majitelky, jestli by nebylo lepší vyměnit je za něco jiného, menšího a lehčího. "Mohli bychom rozšířit pult s lahůdkami," navrhla mladá vedoucí prodejny. "Nejste tu tak dlouho, abyste mi mohla radit, co mám dělat," uzemnila ji podnikatelka. "Jsme supermarket a tak musíme mít takový sortiment, jaký mají i jiné supermarkety," obrátila se pak ke mně.

 • Koktejl – Novinky.cz
  Rubrika Koktejl. Zprávy. ze společnosti (celebrity, bulvár, zajímavosti).
 • Koho zastupuje Tomáš Prouza?| FSFinalWord.cz
  Jiné státy EU pokládají Řecko za natolik důležité, že jejich hlavním mluvčím v diskuzích o krizi eurozóny je jejich prezident nebo předseda vlády, nicméně.


 • Kolaps na Keleti
  Jen několik hodin poté, co Eugen Kukla opustil Budapešť, se běženci vydali pěšky na hranici s Rakouskem, další pokračují stejným směrem teď už vlakem. Kolaps, který Maďarsko nedokázalo zvládnout, se může kdekoliv a kdykoliv opakovat. Třeba v Břeclavi.
 • Knihy
  Kdo jsi bez viny, nepatříš na ostrov Lewis Peter May Šachové figurky Přeložila Linda Kaprová, čte Jiří Dvořák Host / OneHotBook 2015, 652 minut...
 • Klavírní festival Rudolfa Firkušného
  Firkušného návraty Již potřetí Pražské jaro pořádá Klavírní festival Rudolfa Firkušného. Pojmenován je po významném českém pianistovi, jenž strávil...
 • Kellner nahrazuje Rusko Asií. Home Credit očekává tři miliony nových klientů
  Asijský byznys Home Creditu skupiny PPF začíná přerůstat Rusko. Ruští klienti mají i kvůli ekonomické situaci země problémy se splácením půjček. Firma se i proto začíná ještě více zaměřovat na asijský trh.
 • Kde je Karel?!
  Když budete, vážení čtenáři, opravdu hodně pozorní, tak možná narazíte i na osobnost ze všech největší - Karla Lagerfelda.
 • K datům jednoduše a bezpečně, kdykoliv a odkudkoliv
  S tím, jak si uživatelé zvykají na všudypřítomnost svých chytrých telefonů a tabletů, se jejich návyky přesouvají i do pracovní roviny.
 • Každý občas v kariéře hledá nový Mount Everest
  Kariérní koučink vám pomůže zjistit, na co máte a za čím toužíte jít, říká Lenka Olšanská, koučka a lektorka. Vlastní sebehodnocení je klíčem pro všechny další úvahy o budoucí kariéře. Pro firmu může být kariérní koučink nástroj k tomu, jak si udržet klíčové a šikovné pracovníky.
 • Karen Davidson: Harleyáři už nejsou vousatí pořízci
  Pravnučka jednoho ze zakladatelů slavné firmy tvrdí, že na silné stroje sedá stále víc žen a že "harleyář" už dávno není jen hromotluk s plnovousem. V Praze představila elektrickou motorku a možná tak odstartovala zcela novou éru v historii společnosti staré přes sto let. Jejím favoritem je ale motocykl Shovelhead Engine.
 • Ještě tisíc kroků
  Proč chodit pěšky jen tak pro nic za nic, když můžete chodit pěšky a zároveň si přitom počítat kroky? Obětí krokomoru přibývá.
 • Její i jeho
  RUKA OSUDU_Kožené těžítko Hermes, 10 200 Kč; dřevěná ručička, Antik bazar; náramek Bottega Veneta, 4550 Kč; podložka pod myš, Hermes, 14 500 Kč;...

 • Lidl zefektivňuje své IT systémy, zvolil SAP
  Maloobchodní řetězec Lidl se rozhodl zavést centralizovaný IT systém, který by sjednotil jeho zastaralou IT architekturu.
 • Lidi chápal jako čísla. Pak přišlo to, čemu říká vynudění. Je to horší než vyhořet, tvrdí manažer
  Konzultant musel označit stovky lidí, kteří budou propuštěni z firmy. Výčitky svědomí neměl, ale časem pochopil, že lidé by neměli být pro manažera jen čísly. Dnes hodnotí podřízené podle skutečného výkonu, ne podle splněného plánu.
 • Lidem, kteří zneužijí právo vrátit zboží, smí firma vyplatit méně
  Internetoví obchodníci musejí přijímat zpět zboží vrácené v zákonné lhůtě 14 dnů. Někteří zákazníci toho zneužívají a obchody využívají jen jako půjčovny. Prodejcům se ale domáhání ochrany před soudy často nevyplatí a do sporů se zákazníky se ani nepouštějí.
 • Kvalitní osvětlení průjezdních úseků silnic zvyšuje bezpečnost silničního provozu
  Řekne-li se veřejné osvětlení, každému se vybaví svítidla, která v noci svítí nad hlavami chodců. Takto je vnímáno dlouhá léta. Je to prostě a...
 • Kvalita elektrické energie ovlivňuje hospodaření firem
  Dostupnost elektrické energie patří mezi základní předpoklady úspěšné existence moderní civilizace. Život bez elektřiny si nedokáže představit nejen drtivá většina obyvatelstva, ale také prakticky žádná firma napříč všemi vertikálami. Současně všichni moc dobře vědí, že elektrická energie není zadarmo a podle konkrétního způsobu využití mohou výdaje za elektřinu představovat podstatnou část nákladů. Nákladové složky samozřejmě ovlivňují i ceny finálních produktů a služeb. Spotřebu energie však určuje její kvalita.
 • Kubánskou cyklostezkou: Prázdné silnice Kuby jsou jako stvořené pro milovníky kol
  Bouráky z padesátých let, doutníky, omšelá Havana a všudypřítomní, sex nabízející jineteros. Samozřejmě, tyhle turistické šlágry nelze na Kubě minout, ale celkem rychle se dá před nimi prchnout. Stačí se vyhoupnout do sedla a šlápnout do pedálů...
 • Křehká síla skla
  V 50. letech způsobili čeští výtvarníci hotovou revoluci. Povýšili totiž sklo na umělecké dílo a na Expu v Bruselu tím dobyli svět. Do aukce teď jdou i artefakty, které byly tenkrát u toho.
 • Král silnic Michal Matějovský: Hlavní je nemít strach
  "Chvěju se, je mi zle, ale jakmile vyrazím, nervozita opadne už se jen soustředím," říká automobilový závodník Michal Matějovský. Ví však, že bez adrenalinu ze sebe nevydá maximum. Děvětadvacetiletý mistr České republiky FIA ETCC doufá, že mu pomůže vyhrát i letošní evropské kolo závodu cestovních vozů.
 • Královnou podzimu je dýně: Naučte se jak zkrotit oranžového obra
  Už je to tu zas jeřabiny zčervenaly, listy žloutnou a v záhonech se rozzářily dýně. Malý zázrak podzimu. Hlavně ty oranžové připomínající západ slunce rozsvítí jak zahradu, tak domácí jídelníček.
 • Kousek nad vodou: Život v hausbótu spojuje design a romantiku
  Najdete v nich všechno, co potřebujete k pohodlnému bydlení, a ještě něco navíc. Romantiku spojenou se životem v přístavu a s vůní dálek. Zatímco dříve hausbóty obývali podivíni a dobrodruzi, dnes se do nich stěhují i rodiny s dětmi. A často jde o designovou podívanou.

Hitpardáda štítků