Kola už nefrčí, teď je v kurzu řecký jogurt. Coca-Cola i Pepsi se přetahují o podíl ve firmě Chobani

Světoví nápojářští giganti Coca-Cola a Pepsi bojují o podíl v jogurtovém impériu. Za menšinový podíl ve firmě Chobani by jedna z nich mohla zaplatit až 3 miliardy dolarů. Chobani vyrábí jedny z nejoblíbenějších jogurtů v USA.


Zdroj: byznys.ihned.cz
Témata: JOGURTY, CHOBANI, PEPSI, COCA, O POD, JOGURTOV, JOGURT, HOUSKOV, VYR, TE
 • Polská skupina PKN Orlen chce koupit dva americké těžaře. Nabízí za ně 300 milionů dolarů
  PKN Orlen usiluje o kanadskou Kicking Horse Energy a americkou FX Energy. Kicking Horse těží v kanadské provincii Alberta zhruba 4000 barelů ropy denně. FX Energy působí v USA v Montaně a Nevadě a má koncese na těžbu i v Polsku spolu s polskou plynárenskou skupinou PGNiG.
 • Americké trhy po otevření snižují ztráty
  pIndex strongDow Jonesstrong ztrácí strong0,14 %strong na 17 108 b.p pIndex strongS&Pstrong odepisuje strong0,18 %strong na 2013,85 b.p pIndex strongNasdaqstrong klesá o strong0,12 %strong na 4 832,7 b.p
 • O pokřivenosti energetického trhu a hodnotě státního slibu
  Velkoobchodní ceny elektřiny jsou tak nízké, že nelze investovat do jiných než dotovaných zdrojů. Moderní paroplynové elektrárny stojí nevyužité, a kdo chce postavit jaderný reaktor, musí si sehnat státní podporu. Trh s elektřinou je pokřivený a může za to podpora obnovitelných zdrojů. Když ji seškrtáme, bude lépe. Opravdu? 
 • Putin: Krize v Rusku již dosáhla vrcholu. Ekonomiku zasáhl hlavně pokles cen ropy
  Ruský prezident Vladimir Putin na investičním fóru v Moskvě prohlásil, že ekonomická krize v zemi dosáhla vrcholu. Tamní ekonomiku zasáhly dopady prudkého poklesu cen ropy spojené se sankcemi, které uvalily na Moskvu západní země. Ruská vláda počítá pro příští rok s vyšším rozpočtovým schodkem.
 • Putin: Hospodářská krize v Rusku dosáhla vrcholu
  Ekonomická krize v Rusku dosáhla vrcholu. Na investičním fóru v Moskvě to dnes prohlásil ruský prezident Vladimir Putin. Ruskou ekonomiku zasáhly dopady prudkého poklesu cen ropy. Hospodářskou situaci navíc komplikují sankce, které na Moskvu uvalily západní země kvůli jejímu postupu v ukrajinské krizi. Země ale podle Putina neplánuje začít jakkoli regulovat kapitálové toky.
 • Volkswagen sníží plánované investice o miliardu eur ročně
  Wolfsburg - Německý automobilový koncern Volkswagen sníží investice ve své největší divizi VW o zhruba miliardu eur ročně (27,1 miliardy Kč) oproti původnímu plánu a urychlí proces snižování nákladů. Vyplývá to z dnešního sdělení automobilky, která se potýká s důsledky podvodů při emisních testech jejích naftových vozů. Vlajková značka VW na některých trzích přejde na novou technologii týkající se emisí naftových aut.
 • Thomayerova nemocnice: Den onkologické prevence
  Větší zapojení lékařů, větší kontrola dat a jasně stanovená síť doporučených zdravotnických zařízení s návazností péče. Ministerstvo zdravotnictví plánuje v novém programu zdravotního screeningu do prevence více zapojit velké nemocnice a organizovaný screening také nově ukotvit v zákoně. Na to, že právě preventivní vyšetřování a vyhledávání chorob v časných stadiích pomáhá zachytit pacienty s rakovinou včas, upozorňuje i dnešní Den […]
 • DSV nabídlo převzetí UTi Worldwide. Vznikne tak jedna z největších logistických firem na světě
  Společnost DSV oznámila, že se předběžně dohodla na koupi americké přepravní a logistické firmy UTi Worldwide. Tím by se zařadila mezi čtyřku největších světových poskytovatelů logistických služeb. Transakce je podmíněna získáním souhlasu akcionářů UTi a schválením regulačních úřadů. Uzavření akvizice se očekává v prvním čtvrtletí roku 2016.
 • Čínský automobilový trh v září vzrostl poprvé za půl roku
  Prodej automobilů v Číně se v září zvýšil poprvé za půl roku. V meziročním srovnání odbyt vzrostl o 2,1 procenta na dva miliony vozů, oznámilo dnes čínské sdružení automobilových výrobců. V dalších měsících by mělo oživování největšího světového automobilového trhu udržet snížení daně z obratu na malá auta, které vstoupilo v platnost na počátku tohoto měsíce, uvedla agentura Reuters.
 • Martin Skalický ředitelem nemovitostního fondu EDULIOS skupiny Cimex
  Skupina Cimex jmenovala Martina Skalického ředitelem svého nového nemovitostního fondu EDULIOS. Skalický, který dosud působil jako generální ředitel REICO investiční společnosti České spořitelny, přináší do společnosti Cimex více než 20 let zkušeností na poli nemovitostí, a to i z vysokých manažerských pozic jak v tuzemsku, tak v zahraničí.

 • Evropské a americké akcie pod lupou TA
  S&P 500 1 957 20denní klouzavý průměr, 1 993 50denní klouzavý průměr, 2 062 200denní klouzavý průměr. Indexu se v uplynulém týdnu poprvé od srpna podařilo uzavřít nad psychologicky důležitou hladinou 2 000 bodů. MACD je pozitivní a roste.
 • Evropské a americké akcie pod lupou TA
  S&P 500 1 957 20denní klouzavý průměr, 1 993 50denní klouzavý průměr, 2 062 200denní klouzavý průměr. Indexu se v uplynulém týdnu poprvé od srpna podařilo uzavřít nad psychologicky důležitou hladinou 2 000 bodů. MACD je pozitivní a roste.
 • Xerox vykáže ve 3Q první ztrátu od r. 2010
  Xerox před výsledky za 3Q (firemní 4Q) varoval, že poprvé od 1Q2010 očekává čtvrtletní ztrátu a to v rozpětí od 3-5 centů na akcii. Ještě v červnu firma očekávala zisk mezi 17-19 centy.
 • Xerox vykáže ve 3Q první ztrátu od r. 2010
  Xerox před výsledky za 3Q (firemní 4Q) varoval, že poprvé od 1Q2010 očekává čtvrtletní ztrátu a to v rozpětí od 3-5 centů na akcii. Ještě v červnu firma očekávala zisk mezi 17-19 centy.
 • Ikea dá miliardu eur na boj proti změně klimatu. Bude fungovat jen na zelenou energii
  600 milionů eur dá Ikea do energie z obnovitelných zdrojů, z větru a ze slunce. Dalších 400 milionů dá na rozvoj obcí zasažených změnou klimatu. V Česku Ikea recykluje či znovu využívá více než 95 % odpadu a poškozeného nábytku.
 • Kaufland se inspiroval rybařením a sbíráním hub
  Obchodní řetězec spustil dva nové spoty rozvíjející koncept Z lásky k Česku.
 • General Electric prodává finanční divize bance Wells Fargo
  pŠiroce diverzifikovaná společnost General Electric dnes oznámila další krok v plánu rozprodeje finanční divize, když se chce společnost soustředit na průmyslovou výrobu. Kupce má být banka Wells Fargo, která je jedna z největších poskytovatelů úvěrů...
 • Spojení obrů neovlivní cenu ani kvalitu piva. Česko je na to příliš malé, myslí si lidé z oboru
  Zřejmě se neposune ani spor o značku Budweiser, který vede Anheuser-Busch InBev s Budějovickým Budvarem.
 • Tisková zpráva Úsvitu - Národní Koalice
  Praha 13. října (PROTEXT) - Úsvit: Vláda lže. Přijmutí azylantů-zločinců nechce zabránit V úterý schválilo předsednictvo Úsvit-Národní koalice předložení novely zákona o státním občanství ČR. Ta umožňuje odejmout státní občanství přistěhovalcům, kteří byli...
 • Výrobci baget Crocodille ČR klesl loni zisk, tržby vzrostly
  Společnosti Crocodille ČR, výrobci a distributorovi baget a sendvičů, klesl loni meziročně čistý zisk o zhruba čtyři procenta na 14,67 milionu korun. Tržby vzrostly o více než čtyři procenta na 836,1 milionu korun. Vyplývá to z účetní uzávěrky firmy ve Sbírce listin. Společnost podle svého webu provozuje v Česku skoro 30 fastfoodových poboček Bageterie Boulevard.


 • Kola už nefrčí. Coca-Cola i Pepsi bojují o řecký jogurt
  Světoví nápojářští giganti Coca-Cola a Pepsi bojují o podíl v jogurtovém impériu. Za menšinový podíl ve firmě Chobani by jedna z nich mohla zaplatit až 3 miliardy dolarů. Chobani vyrábí jedny z nejoblíbenějších jogurtů v USA.
 • Kolaps na Keleti
  Jen několik hodin poté, co Eugen Kukla opustil Budapešť, se běženci vydali pěšky na hranici s Rakouskem, další pokračují stejným směrem teď už vlakem. Kolaps, který Maďarsko nedokázalo zvládnout, se může kdekoliv a kdykoliv opakovat. Třeba v Břeclavi.
 • Kolaps cen mléka se konečně projevil i v obchodech
  Situace na trhu s mlékem je slovy farmářů dlouhodobě zoufalá. Výkupní cena jednoho litru klesla pod osm korun, oproti loňsku tedy o dvě koruny. Spokojení mohou být naopak spotřebitelé, protože mléko již výrazně zlevnilo i v obchodech. Zákaz exportu do Ruska a nadprodukce v EU přiměla řetězce prodávat mléko ve velké míře ve slevových akcích.
 • Koláček chce spravedlnost. Pátrá na vlastní pěst
  Antonín Koláček je poslední dobou neuvěřitelně činorodý muž. Shání svědky dokonce až v latinskoamerické Panamě. Snaží se dokázat svou nevinu v kauze Mostecké uhelné společnosti a hledá ztracené miliardy. Česká policie je k jeho podnětům o poznání zdrženlivější. Koláček se však s jejím dosavadním postupem smířit nehodlá.
 • Koláče i bez práce. Nezaměstnaní Finové mají na 2 roky vystaráno
  Finsko experimentuje. Od ledna 2017 až do roku 2019 bude vyplácet vybraným nezaměstnaným 560 euro měsíčně bez jakýchkoliv otázek či administrativy. Cíl? Boj s chudobou a zvýšení zaměstnanosti.
 • Kola brazilské ekonomiky stále zadrhávají. Roztočí je hazard?
  Brazilský nejzávažnější ekonomický pokles od Velké hospodářské krize pokračuje. Zákonodárci jsou nuceni uvažovat nad novými zdroji příjmů. Na řadu přišel hazard – spasí skomírající ekonomiku?
 • Koktejl Vesper z ginu, vodky a Lilletu pije i James Bond
  jak se správně připravuje? Drink z ginu, vodky a aperitivu z Bordeax si místo na Bondově stole opravdu zaslouží.
 • Koktejl Vesper z ginu, vodky a Lilletu pije i James Bond
  O koktejlu Vesper se můžete dočíst ve Felmingově románu Casino Royale. Jenže jak se správně připravuje? Drink z ginu, vodky a aperitivem z Bordeax si místo na Bondově stole opravdu zaslouží.
 • Koktejl úspěchu

  Supermarket, umístěný nedaleko náměstí, měl jednu velkou vadu. Nejbližší parkoviště bylo u konkurenční prodejny, patřící velkému řetězci. Přesto značnou část jeho prodejní plochy zabírala objemná balení minerálek a velké pytle a krabice pracího prášku. Zeptal jsem se proto majitelky, jestli by nebylo lepší vyměnit je za něco jiného, menšího a lehčího. "Mohli bychom rozšířit pult s lahůdkami," navrhla mladá vedoucí prodejny. "Nejste tu tak dlouho, abyste mi mohla radit, co mám dělat," uzemnila ji podnikatelka. "Jsme supermarket a tak musíme mít takový sortiment, jaký mají i jiné supermarkety," obrátila se pak ke mně.

 • Koktejl – Novinky.cz
  Rubrika Koktejl. Zprávy. ze společnosti (celebrity, bulvár, zajímavosti).
Hitpardáda štítků