Kolaps na Keleti

Jen několik hodin poté, co Eugen Kukla opustil Budapešť, se běženci vydali pěšky na hranici s Rakouskem, další pokračují stejným směrem teď už vlakem. Kolaps, který Maďarsko nedokázalo zvládnout, se může kdekoliv a kdykoliv opakovat. Třeba v Břeclavi.


Zdroj: hn.ihned.cz
 • Titulní stránky, které nevyšly.
  Uprchlíci jsou zásadní téma těchto dní, proto přinášíme skvělou reportáž fotografa Eugena Kukly z kolabujícího budapešťského nádraží. A co teprve...
 • Král silnic Michal Matějovský: Hlavní je nemít strach
  "Chvěju se, je mi zle, ale jakmile vyrazím, nervozita opadne už se jen soustředím," říká automobilový závodník Michal Matějovský. Ví však, že bez adrenalinu ze sebe nevydá maximum. Děvětadvacetiletý mistr České republiky FIA ETCC doufá, že mu pomůže vyhrát i letošní evropské kolo závodu cestovních vozů.
 • Jak chutná Česko
  Místní gastronomie, to je téma letošního ročníku soutěže Evropské komise EDEN. Do českého finále postupuje pět regionů.
 • Hravost jako princip. Studio Bubec sochaře Sušky představuje 30 děl
  Sochařské studio Bubec, za nímž stojí sochař Čestmír Suška, jubiluje. Do nové haly pozvalo autory 30 projektů, které zde byly doposud vytvořeny. Například malíř Michael Rittstein přispěl rozměrným obrazem Traktor a misky na kočičí žrádlo.
 • Knihy
  Kdo jsi bez viny, nepatříš na ostrov Lewis Peter May Šachové figurky Přeložila Linda Kaprová, čte Jiří Dvořák Host / OneHotBook 2015, 652 minut...
 • Ve sportovní aréně se sejde přes tisíc odborářů. Za zavřenými dveřmi budou "protestovat" za vyšší platy
  Teď je správný čas říct si o vyšší výplatu, tvrdí odboráři. Drtivá většina firem na to podle nich má. Zástupci průmyslu se však brání: Musíme být opatrní, ne všem se daří skvěle. Podle odborářů loni narostly zisky firem o 13 procent, platy ale rostly jen o 3 procenta.
 • Vítězství za volantem
  Troufáte si na automobilové závody? Nepotřebujete ale jenom řidičskou zkušenost, odvahu a touhu po vítězství. Bezpečnost stojí v tomto sportu vždy na...
 • Moje čtení: Božena Jirků
  Ředitelka Nadace Charty 77 Božena Jirků přiznává, že ji k četbě v poslední době přivádějí zvídavé otázky vnoučat. A tak si čte třeba o kulturní revoluci v Číně.
 • O té diskusi je třeba diskutovat
  Přinášíme vám přímý přenos z hospody U Prchlíka, kde právě po 548. pivu probíhá konstruktivní diskuse na téma imigrace v Evropě. Soutěžící se utkají v kategoriích "největší rasista", "nejnaivnější pravdoláskař" a "celkově největší kretén". Připravte si předsudky a losovací kartičky, právě začínáme.
 • Architektura spojující rozum a cit: Moderní dům v bezpečí přírody najdete v Řevnicích
  Protiklady se přitahují - toto obecně známé tvrzení, jež platí ve fyzice stejně jako v psychologii, může být i motivem čisté a důmyslné architektury. Jako třeba v případě rodinného domu v Řevnicích. Svým obyvatelům navíc přináší pocit bezpečí a spojení s přírodou. • Kolaps cen mléka se konečně projevil i v obchodech
  Situace na trhu s mlékem je slovy farmářů dlouhodobě zoufalá. Výkupní cena jednoho litru klesla pod osm korun, oproti loňsku tedy o dvě koruny. Spokojení mohou být naopak spotřebitelé, protože mléko již výrazně zlevnilo i v obchodech. Zákaz exportu do Ruska a nadprodukce v EU přiměla řetězce prodávat mléko ve velké míře ve slevových akcích.
 • Koláček chce spravedlnost. Pátrá na vlastní pěst
  Antonín Koláček je poslední dobou neuvěřitelně činorodý muž. Shání svědky dokonce až v latinskoamerické Panamě. Snaží se dokázat svou nevinu v kauze Mostecké uhelné společnosti a hledá ztracené miliardy. Česká policie je k jeho podnětům o poznání zdrženlivější. Koláček se však s jejím dosavadním postupem smířit nehodlá.
 • Koláče i bez práce. Nezaměstnaní Finové mají na 2 roky vystaráno
  Finsko experimentuje. Od ledna 2017 až do roku 2019 bude vyplácet vybraným nezaměstnaným 560 euro měsíčně bez jakýchkoliv otázek či administrativy. Cíl? Boj s chudobou a zvýšení zaměstnanosti.
 • Kola brazilské ekonomiky stále zadrhávají. Roztočí je hazard?
  Brazilský nejzávažnější ekonomický pokles od Velké hospodářské krize pokračuje. Zákonodárci jsou nuceni uvažovat nad novými zdroji příjmů. Na řadu přišel hazard – spasí skomírající ekonomiku?
 • Koktejl Vesper z ginu, vodky a Lilletu pije i James Bond
  jak se správně připravuje? Drink z ginu, vodky a aperitivu z Bordeax si místo na Bondově stole opravdu zaslouží.
 • Koktejl Vesper z ginu, vodky a Lilletu pije i James Bond
  O koktejlu Vesper se můžete dočíst ve Felmingově románu Casino Royale. Jenže jak se správně připravuje? Drink z ginu, vodky a aperitivem z Bordeax si místo na Bondově stole opravdu zaslouží.
 • Koktejl úspěchu

  Supermarket, umístěný nedaleko náměstí, měl jednu velkou vadu. Nejbližší parkoviště bylo u konkurenční prodejny, patřící velkému řetězci. Přesto značnou část jeho prodejní plochy zabírala objemná balení minerálek a velké pytle a krabice pracího prášku. Zeptal jsem se proto majitelky, jestli by nebylo lepší vyměnit je za něco jiného, menšího a lehčího. "Mohli bychom rozšířit pult s lahůdkami," navrhla mladá vedoucí prodejny. "Nejste tu tak dlouho, abyste mi mohla radit, co mám dělat," uzemnila ji podnikatelka. "Jsme supermarket a tak musíme mít takový sortiment, jaký mají i jiné supermarkety," obrátila se pak ke mně.

 • Koktejl – Novinky.cz
  Rubrika Koktejl. Zprávy. ze společnosti (celebrity, bulvár, zajímavosti).
 • Koho zastupuje Tomáš Prouza?| FSFinalWord.cz
  Jiné státy EU pokládají Řecko za natolik důležité, že jejich hlavním mluvčím v diskuzích o krizi eurozóny je jejich prezident nebo předseda vlády, nicméně.
 • Kohout, Robejšek, Zelený: Čeká nás další krize?
  Je možné, že jsme na prahu další velké hospodářské krize? Co by ji mohlo odstartovat a jaké by byly příčiny? Jak by se projevila ve světě i v Česku a lze rizika vzniku krize snížit? Na tyto otázky odpovídají v anketě Institutu 2080 ekonomové a jeho spolupracovníci Pavel Kohout, Petr Robejšek a Milan Zelený. 


 • Knihy
  Kdo jsi bez viny, nepatříš na ostrov Lewis Peter May Šachové figurky Přeložila Linda Kaprová, čte Jiří Dvořák Host / OneHotBook 2015, 652 minut...
 • Klavírní festival Rudolfa Firkušného
  Firkušného návraty Již potřetí Pražské jaro pořádá Klavírní festival Rudolfa Firkušného. Pojmenován je po významném českém pianistovi, jenž strávil...
 • Kellner nahrazuje Rusko Asií. Home Credit očekává tři miliony nových klientů
  Asijský byznys Home Creditu skupiny PPF začíná přerůstat Rusko. Ruští klienti mají i kvůli ekonomické situaci země problémy se splácením půjček. Firma se i proto začíná ještě více zaměřovat na asijský trh.
 • Kde je Karel?!
  Když budete, vážení čtenáři, opravdu hodně pozorní, tak možná narazíte i na osobnost ze všech největší - Karla Lagerfelda.
 • K datům jednoduše a bezpečně, kdykoliv a odkudkoliv
  S tím, jak si uživatelé zvykají na všudypřítomnost svých chytrých telefonů a tabletů, se jejich návyky přesouvají i do pracovní roviny.
 • Každý občas v kariéře hledá nový Mount Everest
  Kariérní koučink vám pomůže zjistit, na co máte a za čím toužíte jít, říká Lenka Olšanská, koučka a lektorka. Vlastní sebehodnocení je klíčem pro všechny další úvahy o budoucí kariéře. Pro firmu může být kariérní koučink nástroj k tomu, jak si udržet klíčové a šikovné pracovníky.
 • Karen Davidson: Harleyáři už nejsou vousatí pořízci
  Pravnučka jednoho ze zakladatelů slavné firmy tvrdí, že na silné stroje sedá stále víc žen a že "harleyář" už dávno není jen hromotluk s plnovousem. V Praze představila elektrickou motorku a možná tak odstartovala zcela novou éru v historii společnosti staré přes sto let. Jejím favoritem je ale motocykl Shovelhead Engine.
 • Ještě tisíc kroků
  Proč chodit pěšky jen tak pro nic za nic, když můžete chodit pěšky a zároveň si přitom počítat kroky? Obětí krokomoru přibývá.
 • Její i jeho
  RUKA OSUDU_Kožené těžítko Hermes, 10 200 Kč; dřevěná ručička, Antik bazar; náramek Bottega Veneta, 4550 Kč; podložka pod myš, Hermes, 14 500 Kč;...
 • Jak vybrat černou skříňku: je užitečné připlatit si za GPS
  Pokud se stane autonehoda, nemusí se viník přiznat. Pak přijde vhod záznamové zařízení, které jeho vinu pomůže prokázat. Na trhu jsou jich desítky a přezdívá se jim černé skříňky. Porovnali jsme nejlepší z nich.

 • Lidi chápal jako čísla. Pak přišlo to, čemu říká vynudění. Je to horší než vyhořet, tvrdí manažer
  Konzultant musel označit stovky lidí, kteří budou propuštěni z firmy. Výčitky svědomí neměl, ale časem pochopil, že lidé by neměli být pro manažera jen čísly. Dnes hodnotí podřízené podle skutečného výkonu, ne podle splněného plánu.
 • Lidem, kteří zneužijí právo vrátit zboží, smí firma vyplatit méně
  Internetoví obchodníci musejí přijímat zpět zboží vrácené v zákonné lhůtě 14 dnů. Někteří zákazníci toho zneužívají a obchody využívají jen jako půjčovny. Prodejcům se ale domáhání ochrany před soudy často nevyplatí a do sporů se zákazníky se ani nepouštějí.
 • Kvalitní osvětlení průjezdních úseků silnic zvyšuje bezpečnost silničního provozu
  Řekne-li se veřejné osvětlení, každému se vybaví svítidla, která v noci svítí nad hlavami chodců. Takto je vnímáno dlouhá léta. Je to prostě a...
 • Kvalita elektrické energie ovlivňuje hospodaření firem
  Dostupnost elektrické energie patří mezi základní předpoklady úspěšné existence moderní civilizace. Život bez elektřiny si nedokáže představit nejen drtivá většina obyvatelstva, ale také prakticky žádná firma napříč všemi vertikálami. Současně všichni moc dobře vědí, že elektrická energie není zadarmo a podle konkrétního způsobu využití mohou výdaje za elektřinu představovat podstatnou část nákladů. Nákladové složky samozřejmě ovlivňují i ceny finálních produktů a služeb. Spotřebu energie však určuje její kvalita.
 • Kubánskou cyklostezkou: Prázdné silnice Kuby jsou jako stvořené pro milovníky kol
  Bouráky z padesátých let, doutníky, omšelá Havana a všudypřítomní, sex nabízející jineteros. Samozřejmě, tyhle turistické šlágry nelze na Kubě minout, ale celkem rychle se dá před nimi prchnout. Stačí se vyhoupnout do sedla a šlápnout do pedálů...
 • Křehká síla skla
  V 50. letech způsobili čeští výtvarníci hotovou revoluci. Povýšili totiž sklo na umělecké dílo a na Expu v Bruselu tím dobyli svět. Do aukce teď jdou i artefakty, které byly tenkrát u toho.
 • Král silnic Michal Matějovský: Hlavní je nemít strach
  "Chvěju se, je mi zle, ale jakmile vyrazím, nervozita opadne už se jen soustředím," říká automobilový závodník Michal Matějovský. Ví však, že bez adrenalinu ze sebe nevydá maximum. Děvětadvacetiletý mistr České republiky FIA ETCC doufá, že mu pomůže vyhrát i letošní evropské kolo závodu cestovních vozů.
 • Královnou podzimu je dýně: Naučte se jak zkrotit oranžového obra
  Už je to tu zas jeřabiny zčervenaly, listy žloutnou a v záhonech se rozzářily dýně. Malý zázrak podzimu. Hlavně ty oranžové připomínající západ slunce rozsvítí jak zahradu, tak domácí jídelníček.
 • Kousek nad vodou: Život v hausbótu spojuje design a romantiku
  Najdete v nich všechno, co potřebujete k pohodlnému bydlení, a ještě něco navíc. Romantiku spojenou se životem v přístavu a s vůní dálek. Zatímco dříve hausbóty obývali podivíni a dobrodruzi, dnes se do nich stěhují i rodiny s dětmi. A často jde o designovou podívanou.
 • Kola už nefrčí. Coca-Cola i Pepsi bojují o řecký jogurt
  Světoví nápojářští giganti Coca-Cola a Pepsi bojují o podíl v jogurtovém impériu. Za menšinový podíl ve firmě Chobani by jedna z nich mohla zaplatit až 3 miliardy dolarů. Chobani vyrábí jedny z nejoblíbenějších jogurtů v USA.

Hitpardáda štítků