Kolega je od povýšení nesnesitelný. Jak ho usměrnit, radí sociolog

Asi před půl rokem se jeden z našich kolegů, Petr, stal vedoucím skupiny. Povýšili ho, protože je chytrý, bystrý a výkonný. Od té doby je ale taky bohužel nesnesitelný. Jak to přežít, radí sociolog Vojtěch Bednář.Zdroj: finance.idnes.cz
Témata: HO, POV, KOLEGA, VEDOUC, NESNESITELN, PETR, SOCIOLOG, H, AROGANTN, CHOV
 • Fio banka zahajuje úpis akcií Kofoly (rozšířeno o představení společnosti)
  Investoři mohou prostřednictvím Fio banky nakupovat akcie společnosti Kofola ČeskoSlovensko, a.s.brbrpJedna z předních firem zabývající se výrobou nealkoholických nápojů ve střední Evropě, strongspolečnost Kofola, zahajuje primární veřejnou...
 • 5 věcí, na které nesmíme zapomenout při zabezpečení garáže

  Chcete mít jistotu, že váš dvou nebo jednostopý poklad přežije zimu bez problému? Projděte si s námi pět základních bodů, které by měl zajistit každý majitel garáže. Díky tomu budete mít jistotu, že dodržujete to nejzákladnější pravidlo – jednotné zabezpečení primární přístupové cesty.

 • Kvůli antibiotikům v medu skončila dozorčí rada Včelpa
  Předsednictvo republikového výboru Českého svazu včelařů odvolalo dozorčí radu společnosti Včelpo, kterou vlastní. Společnost dávala do oběhu med s obsahem antibiotik, která se v EU nesmí podávat zvířatům. V prosinci se na sjezdu svazu zvolí i nové předsednictvo firmy, informoval dnes ČTK tajemník svazu Milan Petrů.
 • Vláda schválila nový památkový zákon. Úřady budou moct zakročit proti vlastníkům, kteří o památky nepečují
  Nový památkový zákon, který vláda schválila, byl jedním z jejích hlavních slibů v oblasti kultury. Podle kritiků zákona je horší než ten starý z roku 1987. Tvrdí, že snižuje rozsah památkové ochrany a nechrání například historická města. Účinný by měl být od 1. ledna 2018.
 • Tři čtvrtiny českých firem stále nezveřejnily finanční výkazy za loňský rok
  Zhruba 62 procent firem stále nevložilo do sbírky finanční výkazy ani za rok 2013. Podle ČSÚ navíc až 82 procent firem nevykazuje tržby. Největší podíl firem, které nedodržují informační povinnosti, je v Praze.
 • Ceny plynu a elektřiny by v příštím roce stoupat neměly
  Nové ceníky energií pro rok 2016 bychom měli znát za necelý měsíc. Už teď je ale zřejmé, jaký bude cenový trend. Co tedy můžeme očekávat v příštím roce? Experti na energetiku i dodavatelské společnosti se shodují, že zdražení ceny dodávky se bát nemusíme. U elektřiny jsou ceny rekordně nízké a do účtů zatím nezasáhne ani nový tarifní systém. Zdražení se neočekává ani u plynu, informuje Ušetřeno.cz.
 • Pražský Etnosvět je na jedné vlně s nejstarším vegetariánským podnikem v Evropě
  Velkorysý projekt s názvem Etnosvět byl otevřen před několika týdny v Legerově ulici. Součástí podniku rozloženého do tří pater je veganské bistro, vegetariánská restaurace i výstavní prostory s konferenčním sálem. Jednou z hlavních inspirací Etnosvěta byla slavná curyšská vegetariánská restaurace Hiltl, která slouží svým hostům již od konce 19. století.
 • ČMSS do září zvýšila zisk na 922 milionů korun

  Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS) v prvních devíti měsících letošního roku mírně zvýšila zisk. Za nárůstem zisku je mj. růst zájmu o poskytnuté úvěry. ČMSS v letošním roce překonala hranici 1 000 000 poskytnutých úvěrů.

 • Bezpečie v období neistoty? Investičné zlato vystrelilo prudko nahor (Týždeň vo financiách očami komentátora)

  Píšeme na Investujeme.sk: Témou týždňa boli otázky bezpečnosti, každý si na ne ale odpovedá po svojom – inak ich chápu normálni i zmagorení Európania, inak to vidia investori a korunu tomu všetkému nasadzujú nabubrelí politici. Ceny ropy ale vedia svoje, čo sa o centrálnej banke nedá teraz povedať. 

 • Šetření vodou je u konce, narazilo na své limity. Voda podraží
  Dvacet let domácnosti utahovaly vodovodní kohoutky, loni s tím přestaly. Vodárny i státní úřady se shodují na tom, že víc už lidé s vodou šetřit nedokážou. Ceny vody příští rok navíc porostou, jejich výši teď vodárenské společnosti řeší a oznámí během prosince. • Kola už nefrčí, teď je v kurzu řecký jogurt. Coca-Cola i Pepsi se přetahují o podíl ve firmě Chobani
  Světoví nápojářští giganti Coca-Cola a Pepsi bojují o podíl v jogurtovém impériu. Za menšinový podíl ve firmě Chobani by jedna z nich mohla zaplatit až 3 miliardy dolarů. Chobani vyrábí jedny z nejoblíbenějších jogurtů v USA.
 • Kola už nefrčí. Coca-Cola i Pepsi bojují o řecký jogurt
  Světoví nápojářští giganti Coca-Cola a Pepsi bojují o podíl v jogurtovém impériu. Za menšinový podíl ve firmě Chobani by jedna z nich mohla zaplatit až 3 miliardy dolarů. Chobani vyrábí jedny z nejoblíbenějších jogurtů v USA.
 • Kolaps na Keleti
  Jen několik hodin poté, co Eugen Kukla opustil Budapešť, se běženci vydali pěšky na hranici s Rakouskem, další pokračují stejným směrem teď už vlakem. Kolaps, který Maďarsko nedokázalo zvládnout, se může kdekoliv a kdykoliv opakovat. Třeba v Břeclavi.
 • Kolaps cen mléka se konečně projevil i v obchodech
  Situace na trhu s mlékem je slovy farmářů dlouhodobě zoufalá. Výkupní cena jednoho litru klesla pod osm korun, oproti loňsku tedy o dvě koruny. Spokojení mohou být naopak spotřebitelé, protože mléko již výrazně zlevnilo i v obchodech. Zákaz exportu do Ruska a nadprodukce v EU přiměla řetězce prodávat mléko ve velké míře ve slevových akcích.
 • Koláček chce spravedlnost. Pátrá na vlastní pěst
  Antonín Koláček je poslední dobou neuvěřitelně činorodý muž. Shání svědky dokonce až v latinskoamerické Panamě. Snaží se dokázat svou nevinu v kauze Mostecké uhelné společnosti a hledá ztracené miliardy. Česká policie je k jeho podnětům o poznání zdrženlivější. Koláček se však s jejím dosavadním postupem smířit nehodlá.
 • Koláče i bez práce. Nezaměstnaní Finové mají na 2 roky vystaráno
  Finsko experimentuje. Od ledna 2017 až do roku 2019 bude vyplácet vybraným nezaměstnaným 560 euro měsíčně bez jakýchkoliv otázek či administrativy. Cíl? Boj s chudobou a zvýšení zaměstnanosti.
 • Kola brazilské ekonomiky stále zadrhávají. Roztočí je hazard?
  Brazilský nejzávažnější ekonomický pokles od Velké hospodářské krize pokračuje. Zákonodárci jsou nuceni uvažovat nad novými zdroji příjmů. Na řadu přišel hazard – spasí skomírající ekonomiku?
 • Koktejl Vesper z ginu, vodky a Lilletu pije i James Bond
  jak se správně připravuje? Drink z ginu, vodky a aperitivu z Bordeax si místo na Bondově stole opravdu zaslouží.
 • Koktejl Vesper z ginu, vodky a Lilletu pije i James Bond
  O koktejlu Vesper se můžete dočíst ve Felmingově románu Casino Royale. Jenže jak se správně připravuje? Drink z ginu, vodky a aperitivem z Bordeax si místo na Bondově stole opravdu zaslouží.
 • Koktejl úspěchu

  Supermarket, umístěný nedaleko náměstí, měl jednu velkou vadu. Nejbližší parkoviště bylo u konkurenční prodejny, patřící velkému řetězci. Přesto značnou část jeho prodejní plochy zabírala objemná balení minerálek a velké pytle a krabice pracího prášku. Zeptal jsem se proto majitelky, jestli by nebylo lepší vyměnit je za něco jiného, menšího a lehčího. "Mohli bychom rozšířit pult s lahůdkami," navrhla mladá vedoucí prodejny. "Nejste tu tak dlouho, abyste mi mohla radit, co mám dělat," uzemnila ji podnikatelka. "Jsme supermarket a tak musíme mít takový sortiment, jaký mají i jiné supermarkety," obrátila se pak ke mně.


 • Kolegia Nejvyššího soudu vedou od začátku roku Kůrka a Púry
  Novými předsedy kolegií Nejvyššího soudu jsou soudci Vladimír Kůrka a František Púry. Kůrka, který se na Nejvyšší soud vrátil po skončení mandátu ústavního soudce, povede občanskoprávní a obchodní kolegium. V čele trestního kolegia zůstává František Púry, který byl vedením pověřen již v září.
 • Kolegium ministryně řešilo zákon o zadávání veřejných zakázek
  Dnes 28. srpna se uskutečnilo jednání Kolegia ministryně pro oblast veřejného investování. Stěžejním tématem byl zákon o zadávání veřejných zakázek. Mezi účastníky nechyběl ani místopředseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Josef Chýle či viceprezidentka Hospodářské komory ČR Irena Bartoňová-Pálková.
 • Kolegium ministryně řešilo zákon o zadávání veřejných zakázek
  Dnes 28. srpna se uskutečnilo jednání Kolegia ministryně pro oblast veřejného investování. Stěžejním tématem byl zákon o zadávání veřejných zakázek. Mezi účastníky nechyběl ani místopředseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Josef Chýle či viceprezidentka Hospodářské komory ČR Irena Bartoňová-Pálková.
 • Kolegové na úrovni, ale i varan v prádelně, líčí Brunej český ekonom
  Pracoval pro energetickou společnost v Kanadě, učil na vysoké škole v Austrálii. V posledních pěti letech ale ekonom Petr Polák zakotvil v zatím asi nejexotičtější destinaci své kariéry. Vede katedru účetnictví a finančnictví na univerzitě v Sultanátu Brunej.
 • Kolektivní dohoda pro státní zaměstnance podepsaná s odbory
  Předseda vlády Bohuslav Sobotka podepsal v úterý 22. prosince 2015 se zástupci odborových svazů kolektivní dohodu vyššího stupně pro státní zaměstnance. Dohoda, která byla dnes podepsána na Úřadu vlády ČR, byla v letošním roce vyjednána historicky popr...
 • Kolem evropských bank obchází strašidlo z roku 2008
  Finanční krize 2008 je už dávno minulostí. Vysoká úroveň špatných půjček je ale i nadále problémem pro evropský bankovní systém. Mohlo by dokonce jít o začátek další ekonomické krize. Televizi CNBC to řekl analytik Howard Goldring z Delmore Asset Management.
 • Kolem jedné z potenciálně nejzajímavějších transakcí v regionu je jasněji
  Několik měsíců je v procesu prodej části významného slovenského aktiva. V první fázi lákal několik zájemců i z dalekého světa, v tuto chvíli ale podle informací motejlek.com zůstal ve hře jen jediný. Pochází z Česka.
  Poznámka: Článek je přístupný pouze registrovaným uživatelům.
 • Kolem silnice vyroste dubová alej. Lidé se skládají a sázejí stromy, které silničáři vykáceli
  Nevládní organizace Arnika vysází v pohraničí alej 59 dubů. Lidé se na výsadbu stromů kolem silnic skládají. Snaží se na ni vybrat sto tisíc korun. Proti jsou ale silničáři, kteří za alejemi vidí dopravní nehody. Během posledních let od silnic v Česku tak zmizelo již 166 tisíc stromů.
 • Kolem smrti nejbohatšího pasažéra Titaniku se dosud rojí dohady...
  Obchodník, vynálezce. byl velký patriot a dobrovolník ve španělsko.
 • Kolesové rýpadlo, které postavíte sami
  Snad každý, kdo uslyší slovo Merkur, si vzpomene na planetu naší sluneční soustavy. Ale většina možná i na nejznámější českou hračku stejného názvu. Ze stavebnice Merkur jde postavit spousta věcí, třeba i kopie kolesového rýpadla.Hitpardáda štítků