Kolik budou stát uprchlíci? Německo zveřejnilo neuvěřitelná čísla

Podle některých odhadů by jen letos mělo do Německa dorazit asi 1,2 milionu uprchlíků. Německá asociace měst před několika dny vydala zprávu, která se zabývá vyčíslením nákladů, které budou potřeba k jejich zabezpečení. A tato suma je pravdu obrovská.


Zdroj: moneymag.cz
Témata: EUR, UPRCHLÍKŮ, NĚMECKA, MILIARD, A, MĚST, ASOCIACE, DO NĚMECKA, ANGELA, JEDNOHO

 • Kocáb opět promluvil o uprchlících. Toto nesmíme dopustit, varuje
  Hudebník a bývalý ministr pro lidská práva a národnostní menšiny Michael Kocáb v různých debatách a rozhovorech hájí názor, že je třeba uprchlíkům pomáhat, přijímat je a bojovat naopak proti rasismu a xenofobii. Kvůli tomu čelí různým útokům. I přesto trvá na tom, že jeho přístup je správný.
 • Kdo získal Cenu pokroku 2015 za nejlepší inovaci ve finančnictví?
  Prvním držitelem Ceny pokroku Chytrého Honzy, určené nejlepším inovativním produktům v oblastech bankovnictví a pojišťovnictví, se staly Česká spořitelna a Pojišťovna České spořitelny. Cenu publika navíc získala UniCredit Bank. Ocenění v podobě unikátní skleněné pokladnice uděluje společnost Chytrý Honza, která je na českém finančním trhu lídrem mezi inovátory. Slavnostní vyhlášení se uskutečnilo v pražském Café Royal, kde v průběhu galavečera vystoupili přední odborníci ze sektoru bankovnictví a pojišťovnictví, informuje Protext.
 • Kdo se příští rok nevyhne kontrolnímu hlášení DPH?
  Plátci DPH musejí od ledna příštího roku počítat s náročnější administrativou spojenou s evidencí daně z přidané hodnoty (DPH). Souběžně s daňovým přiznáním k DPH budou muset podávat i kontrolní hlášení. Daňová novinka má pomoci finančním úřadům odhalovat daňové podvody a zvýšit daňový výběr u DPH, informuje Mazars.
 • Kdo může za uprchlickou krizi. Politologové mají jasno
  Za současnou imigrační krizi, se kterou se v posledních měsících Evropa potýká, mohou evropští politici a elity. Tvrdí to politolog a ekonom Petr Robejšek.
 • Každý pátý Čech touží po zlaté platební kartě
  Téměř každý pátý Čech touží mít zlatou platební kartu. Především proto, že zlatá karta je pro Čechy symbolem bohatství a luxusu (32 %), „otevírá dveře“ (18 %) a posiluje společenský status (14 %). Třetina dotazovaných (32 %) vnímá zlatou kartu jako užitečnou díky nabídce doplňkových služeb a dalších výhod. Každý třetí muž si navíc myslí, že si díky platební kartě může život více užívat. Každá druhá žena (54 %) zase přiznává, že když vidí majitele zlaté karty, zajímá ji, kolik peněz asi celkem má. O 60 % více mužů než žen si také myslí, že jim zlatá karta dodává na atraktivitě. Vyplynulo to z průzkumu Equa bank, který si banka nechala zpracovat u příležitosti uvedení Equa bank zlatých karet MasterCard na trh.
 • Kancléř Mynář nezískal bezpečnostní prověrku
  Národní bezpečnostní úřad (NBÚ) odmítl kancléři Miloše Zemana Vratislavu Mynářovi udělit prověrku na nejvyšší stupeň utajení - přísně tajné. Bude to kancléře stát místo?
 • Kalousek se k něčemu přiznal. Týká se to jeho voličů
  Místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek přiznal, že zastával zájmy svých voličů, jak jsem uměl, když jsem byl v koalici. "Teď zastávám zájmy svých voličů, jak umím, když jsem v opozici," podotýká s tím, že ČSSD a ANO si navzájem nevěří.
 • Kalousek poslal na Babiše vymahače: Dluží mi 10 milionů, tvrdí
  Místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek dnes pověřil svého právního zástupce vymáháním čestného dluhu ve výši 10 milionů korun, který prý má vůči jeho osobě ministr financí Andrej Babiš. Kalousek to dnes uvedl v reakci na včerejší sázku týkající se toho, jestli byl někdy místopředseda TOP 09 vyšetřován kvůli sázení na internetu.
 • Kalousek nebo Babiš: Kdo vyhrál sázku? Odpověď přišla z nečekané strany
  Výhercem sázky o deset milionů korun, o které se vsadili místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek a ministr financí Andrej Babiš kvůli internetovému sázení, se podle poslance ČSSD Jeronýma Tejce stává Kalousek. Jak k tomuto rozhodnutí dospěl?
 • Kalousek má ďábelský plán, týká se i Langera: Nebudu chtít po Babišovi 10 milionů, ale...
  Místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek je ochoten ustoupit ze sázky o 10 milionů korun, kterou podle svých slov vyhrál nad ministrem financí Andrejem Babišem. Jako alternativu navrhuje pouze devět milionů a svatební fotografii.

 • Kubera šílel kvůli kouření: Z vás dostanu infarkt
  Vláda dala v létě září zelenou úplnému zákazu kouření v restauracích, zákaz by se mohl týkat i veřejných venkovních akcí, koncertů nebo zahrádek. Autoři a příznivci zákona v pořadu Máte slovo argumentovali ochranou zdraví nekuřáků. Podle odpůrců ale stát až příliš zasahuje do svobodného podnikání a majitel restaurace by se měl sám rozhodnout, jestli chce kuřácký podnik nebo ne.
 • Krach WPB Capital: peníze má zpět 64 procent klientů
  Letos v říjnu uplynul rok od zahájení výplat věřitelů zkrachovalé družstevní záložny WPB Capital. Nejvíce klientů se o své vklady přihlásilo hned během prvního měsíce. Šlo o zatím nejrychlejší proces výplaty věřitelů v Česku. Peníze má zpět 4398 klientů, vyplaceno je 98 procent vkladů, zbývá přes 650 tisíc korun. Informace přináší JUDr. Jiří Švihla, likvidátor WPB Capital.
 • Koupě dovolené v září? Exotiku i hory můžete pořídit za pakatel
  Prázdniny jsou sice už za námi, ale to neznamená, že je konec času dovolených. Právě naopak, pokud jste nějaké volno ušetřili, máte jedinečnou možnost využít jednak last minute nabídek na letní dovolenou, nebo naopak tzv. first minute na nákup dovolené v zimě. Obojí se vyplatí.
 • Kotlíková dotace: žádost můžete připravit už teď
  Až 350 tisíc českých domácností stále provozuje starý kotel na tuhá paliva, který už brzy nebude vyhovovat normám. Na jeho výměnu však mohou díky takzvaným kotlíkovým dotacím získat příspěvek ve výši až 85 % celkových uznatelných nákladů. O dotaci na nové kotle na uhlí, zemní plyn, biomasu nebo tepelná čerpadla bude možné žádat v příštích týdnech, již dnes ale odborníci doporučují začít s přípravou potřebné dokumentace.
 • Korea mění Česko na velmoc automobilů. Sypou k nám miliardy
  Ve třetím dílu seriálu TN.cz o zahraničních investicích v České republice je na řadě další asijská velmoc - po druhém Japonsku, které v ČR investovalo přes 100 miliard, je totiž na řadě Jižní Korea.
 • Kontrola Opencard se musí zaměřit i na Dopravní podnik hl. m. Prahy
  Dopravní podnik hl. m. Prahy využívá kvůli elektronické tramvajence tzv. DOS (Dopravně odbavovací systém), který je součástí systému Opencard. Vzhledem k tomu, že existuje důvodné podezření na porušování licenčních smluv a autorského zákona nejen u Operátora OPENCARD,a.s., ale také u dopravního podniku, je nutné provést kontrolu užívání softwaru u obou subjektů. Informuje v tiskové zprávě EMONEY GROUP.
 • Kontakt | MoneyMAG.Cz
  Vláda rozhodne: Budou dálniční obchvaty bez poplatku. Vyšší minimální mzda i odpočty. Stát podpoří mladé výhodnou půjčkou. Doslovné ani částečné přebírání.
 • Komu se v roce 2016 prodraží zdravotní pojištění?
  Všechny osoby s trvalým pobytem na území České republiky nebo zaměstnanci zaměstnavatele, který má zde své sídlo či trvalý pobyt, jsou povinni být registrováni jako pojištěnci u některé ze zdravotních pojišťoven působících na trhu. Jejich hlavní zákonnou povinností je úhrada zdravotního pojištění. Kdo v roce 2016 sáhne při jeho placení hlouběji do kapsy?
 • Kolik letos ještě utratíte za vašeho školáka?
  Dítě, které navštěvuje základní nebo střední školu, stojí pořádný balík peněz. Tím, že mu vše potřebné nakoupíte před začátkem školního roku, výdaje rozhodně nekončí.
 • Kolik firem v Čechách ovládají Američané?
  Ve čtvrtém dílu seriálu o zahraničních investorech přichází na řadu země, která řadě Čechů leží v žaludku a kterou rádi pranýřují - Spojené státy americké. Co všechno tedy "Amíkům" u nás patří?

Hitpardáda štítků