Kouzelný svět parfémů a vůní

Vůně umí vyvolávat pocity příjemné i nepříjemné, jejich výběr bychom tedy neměli nechat náhodě. Zvláště, chceme-li parfémem potěšit někoho hodně blízkého.


Zdroj: archiv.ihned.cz
Témata: PARF, NEBO, JEJICH, VYVOL, TEDY, A V, KOUZELN, ROMAN, MARTIN ROMAN, BY OVLIV
 • Cassandra Wilsonová přijíždí snít o Lady Day, uzavře letošní Struny podzimu
  Po šesti letech se do Prahy vrací americká zpěvačka Cassandra Wilsonová. V pražské Lucerně dnes uzavře letošní ročník festivalu Struny podzimu. Zpívat bude písně Billie Holidayové, která patří k jejím největším vzorům.
 • Recenze: Angelina Jolie sleduje sama sebe i Brada Pitta pohledem celebrity
  Do českých kin přichází třetí režijní práce Angeliny Jolie, film U moře. Kromě sebe do něho obsadila i svého manžela Brada Pitta. Hrají pár umělců, kteří procházejí manželskou krizí.
 • Bond přišel do Číny a udělal rekord. Tržby filmu Spectre se blíží 550 milionům dolarů
  Bondovka Spectre má úspěch v čínských kinech, kde za první víkend utržila okolo 48,6 milionu dolarů. Je to nejlepší výsledek ze všech hollywoodských filmů, které se kdy v Číně začaly promítat ve 2D. Zároveň jde o částku blízkou 59 milionům dolarů, které za několik týdnů v čínských biografech utržila předchozí bondovka Skyfall.
 • Celoživotní vzdělávání: Cesta sebezdokonalování v každém věku
  Neodsuzujme se k průměrnosti! Think and Grow Rich neboli Myšlením k bohatství je jedna z nejprodávanějších knih všech dob. Napsal ji Američan, který...
 • Study in the Czech Republic
  V polovině září se již tradičně uskutečnilo setkání více než 5000 odborníků z řad vysokého školství a vzdělávání na mezinárodním veletrhu a...
 • Studentbroker potřinácté
  Ve dvacítce vysokých škol a univerzit v České republice a na Slovensku odstartoval nedávno již potřinácté projekt Studentbroker, který pořádá česká...
 • 50 nových členů a nejlepší studenti
  Asociace certifikovaných účetních (ACCA) ve střední Evropě čítá celkem 1035 členů z řad finančních manažerů a ředitelů, přičemž celkem 40 z nich se...
 • Výsledky soutěže v kariérovém poradenství vyhlášeny
  Na konferenci věnované kariérovému poradenství byly za účasti zástupců ministerstva školství mládeže a tělovýchovy a ministerstva průmyslu a obchodu...
 • Non scholae, sed vitae discimus
  Začněme stejně jako slovní úlohy z matematiky, které jsem, pravda, moc ráda neměla: máme virtuální dospělou osobu v produktivním věku, která si nastřádala něco do prasátka a ve svém denním rozvrhu objevila volnou časovou rezervu. Chtěla by se něco učit, vzdělat se v nějakém oboru, který přímo nesouvisí s jejím pracovním zařazením ani kvalifikací.
 • Mozek lidí, kteří se celoživotně učí, stárne pomaleji
  Pro někoho věc nepředstavitelná - nemám čas na nějaké vzdělávání, jsem na to starý/k čemu by mi to bylo, co potřebuju k uživení, už umím. Pro některé z nás (a doufám, že pro mnohé z nás) naopak je nepředstavitelné, že by se denně něco nového nenaučili.
 • Kovanda a Michl o EET: Spása nebo mor ekonomiky?
  Elektronická evidence tržeb – palčivé téma. Odborníci se přou nad dopady, které novela přinese. Projde daný zákon a zavede se EET nebo jej poslanci smetou ze stolu? Má dané opatření smysl, způsobí „narovnání trhu“ a zvýší daňový výnos státu? Právě o tom diskutovali přední čeští ekonomové Lukáš Kovanda a Aleš Michl na Vysoké škole ekonomické v Praze v diskusi spolku Roklen College.
 • Kovanda: Babiš zemi zadlužuje více, než je třeba
  V následujícím textu reaguji na článek ministra financí Andreje Babiše, ve kterém kritizoval můj předchozí text.
 • Kovanda: Bilance potvrzuje zdravý růst české ekonomiky
  Běžný účet platební bilance skončil ve třetím čtvrtletí 2015 pasivem ve výši 29,3 miliardy korun. Na finančním účtu byl vykázán příliv finančních prostředků ze zahraničí dvě miliardy korun. Rezervní aktiva vzrostla v důsledku vlastních transakcí ČNB (devizové intervence) a transakcí pro klienty o 173,4 miliardy korun (bez vlivu kurzových rozdílů).
 • Kovanda: Ceny v průmyslu zrychlují svůj pád
  Pokles cen v průmyslu nabral v únoru opět na dynamice. Česká národní banka ale s „větrnými mlýny“ bojovat nebude. Ceny se meziročně propadaly nejrychleji od loňského září. V únoru klesly ceny průmyslových výrobců meziměsíčně o 0,6 procenta. Meziročně pak o čtyři procenta.
 • Kovanda: Červencová data by měla být ponaučením vládě
  Červencová data z českého průmyslu, exportu i stavebnictví jsou dramaticky špatná. Byly celozávodní dovolené, červenec měl také o tři pracovní dny méně, než před rokem. Ale: Ekonomika z části ztrácí dynamiku. Pro vládu by z červencových dat mělo plynout ponaučení, říká hlavní ekonom finanční skupiny Roklen Lukáš Kovanda. 
 • Kovanda: České ekonomice zvýšení sazeb Fedu prospěje
  Americká centrální banka Fed dnes zvýšila své úrokové sazby o čtvrtinu procentního bodu na úroveň 0,25 až 0,5 procenta. Stalo se tak poprvé od června roku 2006. 
 • Kovanda: ČNB bude muset trhy s exitem překvapit
  Česká národní banka bude muset trhy s ukončením kurzového závazku překvapit. Bude je muset postavit před hotovou věc. Říct, prostě jsme to teď udělali, závazek jsme uvolnili. Podobně jako to v lednu 2015 učinila Švýcarská centrální banka. V rozhovoru pro Roklen24 to řekl ekonom Lukáš Kovanda. Dodal, že pravděpodobnost dřívějšího ukončení kurzového závazku, než deklaruje ČNB, narůstá.
 • Kovanda: ČNB je zatím nejsmířlivější k záporným sazbám
  ČNB na svém nadcházejícím zasedání ponechá klíčové úrokové sazby beze změny. Bude konstatovat zesílení deflačních tlaků v ekonomice, které souvisí zejména s hospodářským útlumem Číny a poklesem cen surovin na světových trzích, zejména pak ropy a tedy i pohonných hmot. V této souvislosti stojí za pozornost, že v posledních dnech se představitelé ČNB dosud zřejmě nejvstřícněji vyjadřovali k možnosti uvedení negativních úrokových sazeb. Ty by zmírnily tlaky na posilování koruny. ČNB na příkladu…
 • Kovanda: ČNB loni intervenovala za 244 miliard
  Česká národní banka za celý loňský rok intervenovala v souhrnném objemu zhruba 244 miliardy korun. Uvedl hlavní ekonom skupiny Roklen Lukáš Kovanda. Dodal, že v prosinci ČNB vykázala objem uzavřených spotových operací na devizovém trhu 1,54 miliardy eur, což představuje 41,7 miliardy korun.
 • Kovanda: ČNB přes tlaky z Hradu intervence neukončí
  Intervence ČNB proti koruně nebyly tím, co spustilo oživování české ekonomiky. Zatím nelze říci, zda převážily přínosy, či náklady intervence. Proč, shrnuje s blížícím se dvouletým výročím intervencí Lukáš Kovanda, hlavní ekonom Roklen. Je riziko naplnění „švýcarského scénáře“? Podlehne ČNB (později s Jiřím Rusnokem v čele) tlaku prezidenta Zemana?

 • Kouzelný svět hraček
  Bez hraček by nebyly Vánoce. Zorientovat se na trhu však může být problém pro rodiče, natož pro ostatní příbuzné. Jaké hračky jsou vhodné pro rozvoj dětí, které by jim neměly chybět a které mohou být na škodu?
 • Kouzelný nápoj hokejového brankáře Dominika Haška. Co je zač ten Smarty?
  Legendární hokejový brankář Dominik Hašek vytvořil ve svém nápoji Smarty nejtajemnější nápoj na českém potravinovém trhu. Jeho složení by mělo být lišácké. Jenže jak pro koho...
 • Kouř od sousedů? Obecní úřady mají kontrolovat kotle přímo v domech majitelů
  Vláda schválila novelu zákona, díky níž by úřady mohly kontrolovat, čím lidé doma topí, případně rozdávat pokuty. Majitel kotle nejdříve dostane upozornění, pokud to nepomůže, navštíví ho úředník s expertem. Novela má ale i řadu kritiků, bojí se zásahu do práva na soukromí.
 • Korunovace N2
  Poslední dekádu listopadu zachvátila obyvatele kanadské provincie British Columbia nečekaná nákupní horečka. Osmačtyřicet hodin poté, co vešlo ve...
 • Korejci chtějí s českými firmami stavět jaderné elektrárny, budovat by se mohly v Polsku a na Slovensku
  Jihokorejská prezidentka Pak Kun-hje přijela do Prahy lobbovat za to, aby se na případném rozšíření jaderných elektráren v Česku podílely korejské firmy. Nabízí, že pokud zakázky až za několik set miliard korun Korejci získají, pak budou s českými firmami stavět jaderné elektrárny i v dalších evropských zemích. V Česku už působí přes šedesát korejských firem, které v zemi proinvestovaly skoro sto miliard korun.
 • Kopulový Velký bratr s rozlišením 4K
  Kamera Axis Q6128-E přináší ultravysoké rozlišení obrazu - čtyřikrát většího než rozlišení HDTV 1080p. Je vhodná pro vnitřní i venkovní použití.
 • Konvička měl smůlu, výroky jako on píší tisíce lidí. Narazil ale na aktivní žalobkyni
  Státní zástupkyně podala trestní oznámení na Martina Konvičku za výroky proti muslimům na internetu. Podobných výroků jsou ale tisíce. Aby stíhání začalo, musí útoky na sociální síti někdo nahlásit. Obhájcům svobody slova tato praxe vadí.
 • Konečně v poklidu?
  Vánoce jsou svátky klidu, praví odvěké rčení, ale ruku na srdce - zvládáte každoročně zajistit dárky včas a užít si předvánoční atmosféru v poklidu?...
 • Konec chození?!
  Po pražských kostkách na nich jen občas sviští turisté. V New Yorku však nejrůznější elektrické koloběžky a levitující prkna pomalu nahrazují šlapání po svých.
 • Komiks Jakuba Gajdošíka na téma "Poslední sklenka": Na skleničce se studentkou
  Poslední sklenka. To je téma, jež zvláště v novoročním čase mnohé z nás spojuje. Jak svou "poslední sklenku" pojal Jakub Gajdošík?

 • Lehká svěží předehra: Vypadá krásně, chutná výtečně a o zdravotních benefitech ani nemluvě
  Není dokonalejší předkrm než čerstvý salát - šťavnatý, křupavý, nabitý chutěmi a vitaminy. Dobře připraví žaludek na další hodování a může se podávat v nejrůznějších kombinacích. Vyzkoušejte ten z vařené červené řepy, pečeného ananasu a šťovíkových lístků - málokdo mu odolá.
 • Legenda Dom Pérignon
  Když se řekne Champagne, v milovnících vína to vyvolává příjemné mrazení a očekávání těch nejlepších klasických šumivých vín světa. Dodejme ještě Dom Pérignon a máme jasno úplně. Šampaňské, které musíme ochutnat, a místo, kam bychom se měli neprodleně vydat. Koneckonců, právě letos byly kopce, sklepy a domy v Champagni zařazeny na seznam světového dědictví UNESCO.
 • Ledová královna na tahu: Sezona polární tresky přichází jednou za rok a trvá tři měsíce
  Bílé pevné maso, skvělá textura i chuť. Skrei, polární treska. Nejjemnější je její jazýček, výtečná jsou játra. A filet? Pohádka. Jenže lovná sezona trvá jen pár měsíců. Takže ochutnávejte hned, nebo zas až napřesrok.
 • Lahůdka od kosti: S telecím kolínkem se dají dělat kulinářské divy, se šafránovým risottem chutná výtečně
  V překladu znamená osso buco kost s dírou, nejde však tolik o onu kost, ale spíš o šťavnaté masíčko kolem ní. I když morek uvnitř oné dutiny je jednou z hlavních ingrediencí, díky níž má tahle dušená dobrota jedinečné kouzlo. Připravte si dušené osso buco se zeleninou.
 • Kybernetická bezpečnost energetických firem
  Důležité systémy energetických firem jsou součástí kritické infrastruktury státu, a to nejen podle nového zákona o kybernetické bezpečnosti, ale také podle již dříve vydaného krizového zákona.
 • Kvůli patentům jsem musel i k Nejvyššímu soudu v Šanghaji, říká expert firmy Linet
  Pro Linet pracoval už od druhého ročníku na vysoké škole. Po absolutoriu nastoupil do patentového oddělení firmy, které je druhé největší v Česku. Dnes je Antonín Borovka produktovým manažerem.
 • Kuře, které dobylo svět
  Barvy na těle má seřazené jako na francouzské trikoloře. Tahle drůbež z Bresse je však jedinečná hlavně svou chutí. Třeba i v kombinaci s neméně slavnou dijonskou hořčicí.
 • Kultura z levého vltavského břehu
  Poslední slunnou sobotu babího léta by asi byla škoda strávit doma na kanapi, říkám si v duchu, hledíc z oken do ulic nového Smíchova. Nevzpomínám si přesně, jaké pohnutky mě přivedly k rozhodnutí přestěhovat se na druhou stranu řeky, o které jsem vždy tvrdila, že kromě notoricky známých památek s davy turistů nenabízí nic tak atraktivního, aby se sem člověk vláčel z druhého konce Prahy. Je čas si přiznat, že to byla pouze moje lenost, která mi nedovolila překročit most na levý břeh Vltavy.
 • Krtek a Panda na Hrad!
  Jaroslav Tvrdík se stihl transformovat z ministra obrany členské země NATO v manažera čínského konglomerátu CEFC. Vliv. vnitřní zvědy používáme.
 • Krásné je poznávat, ne mít jedničku
  Nadace Depositum Bonum, kterou založila Česká spořitelna, má jasný cíl. Propadlé vklady z anonymních knížek chce investovat zpět do české společnosti...

Hitpardáda štítků