Kredit Visegrádských zemí se v EU propadá na samé dno

Pozice odmítající mechanismus zajišťující alespoň částečnou solidaritu mezi členskými zeměmi se tento pátek na mimořádném summitu zemí Visegrádské čtyřky (V4) patrně nezmění. Stejně tak je nepravděpodobné, že země V4 dokáží přijít s konstruktivním protinávrhem. V4 je v bruselských a štrasburských kuloárech momentálně vnímána jako uskupení národních egoismů, které nedokáží být solidární ani mezi sebou.


Zdroj: europeum.blog.ihned.cz
Témata: VAR, V, IF, P, A, S, PAYWALL, ANCHOR
 • Jíte za chůze? Zkonzumujete daleko více kalorií, varují odborníci
  Lidé, kteří jedí za chůze, ve finále spotřebují více kalorií než ti, kteří jídlo konzumují třeba během konverzace nebo sledování televize. Ve spěchu jídlu nevěnujeme pozornost. Častěji pak saháme po nezdravých variantách a máme tendenci se přejídat.
 • Pět tipů, jak ušetřit až 70 procent nákladů za topení

  Prázdniny utekly jako voda a s nimi i teplé letní dny, kdy jsme si užívali do sytosti sluníčka. S přicházejícím podzimem musíme obměnit nejen svůj šatník, ale především bychom se měli zaměřit na náš domov a zajistit, aby nám zbytečně neunikalo teplo. Stačí jen pár dobrých tipů, jak minimalizovat tepelné ztráty, a můžete svůj účet za ...

  The post Pět tipů, jak ušetřit až 70 procent nákladů za topení appeared first on Zprávy, ZprávyExtra.cz.

 • Čistý zisk PPF banky dosáhl historických výsledků

  PPF Banka dosáhla v prvním pololetí letošního roku rekordního zisku 826 milionů korun. Což je navýšení o 58 procent.

 • MMR přizpůsobuje zákony praktickým potřebám
  Praha - Na 182. Žofínském fóru se včera debatovalo o stěžejních zákonech, které má v gesci Ministerstvo pro místní rozvoj. Témata nového zákona o zadávání veřejných zakázek a novely stavebního zákona zcela zaplnila Velký sál paláce Žofín. Z diskuse vyplynulo, že současný zákon o veřejných zakázkách spíše nutí zadavatele hodnotit nabídky zejména podle kritéria nejnižší ceny. Další velká bolest mnohokráte novelizovaného zákona spočívá v rozsáhlé materii, kdy zákon v sobě spojuje jak pravidla, tak složitou metodiku, ve které se zejména menší zadavatelé těžko orientují.
 • Praha 8 vypíše tendr na údržbu zeleně a ulic za 144 milionů korun
  Praha - Radnice Prahy 8 chce vypsat zakázku na celoroční údržbu zeleně a úklid ulic. Městská část za něj zamýšlí zaplatit až 144 milionů korun. Rozhodli o tom dnes zastupitelé Prahy 8. Vybraná firma má práce zahájit 1. ledna 2016 a smlouva má být uzavřena na dobu neurčitou. Záměr v srpnu projednali a schválili radní Prahy 8. Dnes zakázku kritizovala opozice.
 • Jděte si za svou vysněnou prací!

  Posledních několik let či desítek let prožíváte každý všední den stejný ranní rituál. Budík zvoní pokaždé ve stejný čas, hladový žaludek krmíte stejnou snídaní a ve stejný čas opouštíte domov a odcházíte do stále stejné práce, která vás stejně nenaplňuje. Většině jedinců tento zažitý režim nevadí, protože si na něj již zvykli a co spíš, ...

  The post Jděte si za svou vysněnou prací! appeared first on Zprávy, ZprávyExtra.cz.

 • Audio-technica ATH-MSR7: nová sluchátka pro Hi-Res zvuk [IFA]
  V Berlíně na IFA nechyběla ani Audio-technica. Na stánku jste si mohli prohlédnout gramofony, sluchátka, nechyběla ani možnost poslechu gramofonu. Především ale jste si mohli poslechnout letošní novinku, která se už o jara u nás prodává – model ATH-MSR7. Sluchátka Audio-technica ATH-MSR7 patří ...
 • Pickup Renault Alaskan se začne vyrábět za půl roku i v této stylové verzi
  Renault začne v prvním čtvrtletí roku 2016 prodávat globální užitkový pickup, který bude vycházet z právě představeného stylového konceptu Alaskan.
 • ArcelorMittal Ostrava dokončuje ekologické projekty za tři miliardy
  Hutní společnost ArcelorMittal Ostrava (AMO) dokončuje 14 ekologických projektů za tři miliardy korun. Mají zachytit více než 520 tun prachu za rok. Kromě vlivu na životní prostředí mají tyto investice ekonomický přínos, mimo jiné při jejich budování vznikly desítky pracovních míst. Vyplývá to ze studie Svazu průmyslu a dopravy ČR, o jejichž výsledcích dnes ČTK informovala mluvčí AMO Barbora Černá Dvořáková.
 • Dánsko zastavilo kvůli migraci provoz vlaků na trase z Německa
  Kodaň/Berlín - Dánská železniční společnost DSB zastavila dnes kvůli stoupajícímu počtu migrantů v soupravách provoz vlaků směřujících do země z Německa. S odvoláním na mluvčího...Hitpardáda štítků