Křehká síla skla

V 50. letech způsobili čeští výtvarníci hotovou revoluci. Povýšili totiž sklo na umělecké dílo a na Expu v Bruselu tím dobyli svět. Do aukce teď jdou i artefakty, které byly tenkrát u toho.


Zdroj: hn.ihned.cz

 • Král silnic Michal Matějovský: Hlavní je nemít strach
  "Chvěju se, je mi zle, ale jakmile vyrazím, nervozita opadne už se jen soustředím," říká automobilový závodník Michal Matějovský. Ví však, že bez adrenalinu ze sebe nevydá maximum. Děvětadvacetiletý mistr České republiky FIA ETCC doufá, že mu pomůže vyhrát i letošní evropské kolo závodu cestovních vozů.
 • Královnou podzimu je dýně: Naučte se jak zkrotit oranžového obra
  Už je to tu zas jeřabiny zčervenaly, listy žloutnou a v záhonech se rozzářily dýně. Malý zázrak podzimu. Hlavně ty oranžové připomínající západ slunce rozsvítí jak zahradu, tak domácí jídelníček.
 • Kousek nad vodou: Život v hausbótu spojuje design a romantiku
  Najdete v nich všechno, co potřebujete k pohodlnému bydlení, a ještě něco navíc. Romantiku spojenou se životem v přístavu a s vůní dálek. Zatímco dříve hausbóty obývali podivíni a dobrodruzi, dnes se do nich stěhují i rodiny s dětmi. A často jde o designovou podívanou.
 • Kola už nefrčí. Coca-Cola i Pepsi bojují o řecký jogurt
  Světoví nápojářští giganti Coca-Cola a Pepsi bojují o podíl v jogurtovém impériu. Za menšinový podíl ve firmě Chobani by jedna z nich mohla zaplatit až 3 miliardy dolarů. Chobani vyrábí jedny z nejoblíbenějších jogurtů v USA.
 • Kolaps na Keleti
  Jen několik hodin poté, co Eugen Kukla opustil Budapešť, se běženci vydali pěšky na hranici s Rakouskem, další pokračují stejným směrem teď už vlakem. Kolaps, který Maďarsko nedokázalo zvládnout, se může kdekoliv a kdykoliv opakovat. Třeba v Břeclavi.
 • Knihy
  Kdo jsi bez viny, nepatříš na ostrov Lewis Peter May Šachové figurky Přeložila Linda Kaprová, čte Jiří Dvořák Host / OneHotBook 2015, 652 minut...
 • Klavírní festival Rudolfa Firkušného
  Firkušného návraty Již potřetí Pražské jaro pořádá Klavírní festival Rudolfa Firkušného. Pojmenován je po významném českém pianistovi, jenž strávil...
 • Kellner nahrazuje Rusko Asií. Home Credit očekává tři miliony nových klientů
  Asijský byznys Home Creditu skupiny PPF začíná přerůstat Rusko. Ruští klienti mají i kvůli ekonomické situaci země problémy se splácením půjček. Firma se i proto začíná ještě více zaměřovat na asijský trh.
 • Kde je Karel?!
  Když budete, vážení čtenáři, opravdu hodně pozorní, tak možná narazíte i na osobnost ze všech největší - Karla Lagerfelda.
 • K datům jednoduše a bezpečně, kdykoliv a odkudkoliv
  S tím, jak si uživatelé zvykají na všudypřítomnost svých chytrých telefonů a tabletů, se jejich návyky přesouvají i do pracovní roviny.


Hitpardáda štítků