Kreslené postavičky lákají čínské děti ke kouření

V Pekingu je možné v herních automatech vyhrát cigarety. Automaty ale lákají i děti skrze kreslené postavičky a anglické písničky. Čína je největším spotřebitelem tabákových výrobků. Ročně zde kouření zabije přes milion obyvatel.


Zdroj: life.ihned.cz
Témata: KOU, POSTAVI, L, TAB, CIGARET, JAKO, KE KOU, MILION, AUTOMATY, HERN
 • Mojmír Hampl: Pán měnových kurzů
  Oslabení kurzu koruny nad 27 Kč za euro bylo tím nejrozumnějším, co jsme mohli udělat, trvá na svém viceguvernér ČNB Mojmír Hampl. A nejlepším důkazem toho, že měnová politika funguje, je podle něj to, že se o ni lidé nezajímají o nic víc než třeba o dráty s vysokým napětím.
 • FinTech Daily: Santander bere hrozbu fintech vážně
  Santander bere hrozbu fintech startupů vážně. Funding Circle přichází do Evropy. Microsoft o platbách ve Windows 10. To je výběr z dnešní dávky aktualit ze světa FinTech.
 • Budeme jednou všichni vyrábět elektřinu doma?
    Ministerstvo životního spotřeb dnes spustilo dotační program na podporu malých domácích solárních elektráren. Prostě si dáte na střechu solární panely, stát vám na to přidá peníze a můžete vesele vyrábět elektřinu pro vlastní potřebu a tím šetřit peníze. Tento krok je logický a nějaká forma podpory malých energetických zdrojů byla v Česku potřeba jako Číst více
 • Nová zelená úsporám: Startuje kontinuální výzva, poběží do roku 2021. Domácnosti si sáhnou až na 27 miliard korun
  Ministerstvo životního prostředí a Státní fond životního prostředí ČR dnes zveřejnily podmínky další výzvy v programu Nová zelená úsporám určené pro rodinné domy. Jde o tzv. kontinuální výzvu, v rámci které bude možné žádat o dotaci průběžně až do roku 2021.
 • Pro úvěr na rekonstrukci míříme nejčastěji do stavebních spořitelen
  V nejbližší době v Česku plánujeme rekonstrukce bytů či domů, nejčastěji je chceme financovat z vlastních zdrojů. Jestliže se rozhodneme pro úvěr, zamíříme pro něj do stavební spořitelny. Průměrná ...
 • Lufthanse hrozí další stávky. Odbory nesouhlasí se zastavením růstu mezd
  Německým aerolinkám Lufthansa hrozí od listopadu nové stávky. Zkrachovala totiž jednání s odborovým svazem UFO o výši mezd a příspěvku k důchodu. Největší německé aerolinky usilují o snížení nákladů a změny v důchodovém systému, aby dokázaly lépe konkurovat nízkonákladovým dopravcům. Lufthansa chce s odbory ještě jednat a věří, že se jí podaří hrozbu stávek odvrátit.
 • Společnost P3 letos uzavřela již dvakrát více pronájmů než vloni
  Během prvních třech čtvrtletí letošního roku se společnosti P3 podařilo dosáhnout rekordního počtu nově uzavřených smluv na pronájem 94 tisíc metrů čtverečních průmyslových ploch. Ve svých parcích také P3 dokončila budovy na míru o rozloze 47 tisíc čtverečních metrů a zahájila výstavbu dalších tří projektů.
 • Investice obcí do čističek zdraží vodu, varují vodohospodáři
  Malé obce budou muset investovat do čistíren odpadních vod, což povede ke zdražení stočného v některých případech až o 80 procent. Na dnešním setkání s novináři to uvedli zástupci Sdružení oboru vodovodů a kanalizací ČR (SOVAK).
 • Mládek: Uhlí pod Jiřetínem odepsat nešlo
  Vláda kvůli nejistotě v oblasti jaderné energetiky nemohla definitivně odepsat těžbu uhlí pod Horním Jiřetínem. V rozhovoru pro DVTV to řekl ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek (ČSSD) .
 • Válka je mír
  A mír je válka. George Orwell dobře věděl, že opakování je matka politické mazanosti a veřejnost se dá zpracovávat do úplného otupení. A tak, když Andrej Babiš hájí dnes při projednávání státního rozpočtu ve Sněmovně sedmdesáti miliardový deficit při očekávaném slušném růstu ekonomiky o dvě a půl procenta v příštím roce, ani to moc nepřekvapí.

 • Na největší poště v pražské Jindřišské ulici už zaplatíte kartou
  Do konce letošního roku budou platební terminály instalovány na 150 poštách.
 • Zemřel Jan Broj
  „Ještě jedenkráte vyjít do polí, ještě jednou moci se potěšit jarem, vidět louky kvést a zlátnout obilí, ještě rozloučit se životem jak darem…,“ stojí na smutečním oznámení sedláka, neúnavného kritika komunistického režimu a bojovníka za rehabilitaci selského stavu Jana BROJE z Březové na Hořovicku, který zemřel 15. října 2015 ve věku nedožitých 84 let. 
 • Upozornění na falzifikaci a nesprávné značení obalů
  V souvislosti se zvyšujícím se počtem zjištění neoprávněně označovaného dřevěného obalového materiálu mezinárodní značkou IPPC (použití značky se řídí zákonem č. 326/2004 Sb., o rostlinolékařské péči, ve znění pozdějších předpisů, dále „zákon“)...
 • Severní energetická řeší útlum těžby
  Severní energetická v reakci na rozhodnutí vlády o zachování limitů na lomu ČSA upřesní detailní plán útlumu těžby. Bude hledat takový postup, který zmírní dopady vládního rozhodnutí jak na zaměstnance firmy, tak i region.
 • Z Prahy do Ostravy o šest minut rychleji, do Budějovic o deset. Nový řád přinese rekordy
  Největší časové úspory - až deset minut - dosáhnou cestující mezi Prahou a Českými Budějovicemi.
 • Úrokové sazby hypotečních úvěrů stagnují, lidé si stále půjčují
  Září většinou bývá, co dopočtu uzavřených hypoték, o hodně silnější než srpen. Letos si do bank přišlo pro hypoteční smlouvu jen o 107 lidí víc než ve druhém měsíci prázdnin. Celkový počet uzavřených hypotečních úvěrů...
 • Nová zelená úsporám: O dotace lze žádat průběžně, stát přispěje i na solární panely
  Dotační program ministerstva životního prostředí nabídne v příštích šesti letech 27 miliard korun.
 • Soutěž krásy mezi stromy vyhrála „tisíciletá“ lípa z Tatobit
  Tisíciletá lípa z Tatobit na Liberecku se stala Stromem roku 2015. Celostátní anketu již počtrnácté uspořádala brněnská Nadace Partnerství. Vyhlášením výsledků tak oslavila Den stromů, jenž každoročně připadá na 20. října. Lípa díky prvenství dostala jedinečnou příležitost reprezentovat Českou republiku v mezinárodní anketě Evropský strom roku 2016, která proběhne v únoru.
 • Proč jsou někde byty předražené?
  Tržní cenu bytu na daném místě v daném čase nestanovuje nějaký odhadce, ale sám trh. Jak se vlastně cena určí? Proč v krátkém období zásadní roli hraje poptávka? Jak na to působí nabídka a její nepružnost? Jak to může ovlivnit dostupnost hypoték?
 • Zákon ztíží práci „šmejdům“
  Zákonodárci schválili novelu zákona o ochraně spotřebitele. V případě, že návrh projde senátem, ztíží novela práci „šmejdům“ hned několika způsoby. Nově vznikne těmto obchodníkům povinnost uvádět ...


Hitpardáda štítků