Kreslený kluk Večerníček navštívil jabloneckou Mincovnu

V letošním roce slaví 50 let legendární postava Večerníčka českého výtvarníka a filmaře Radka Pilaře. Symbolickým zlatým hřebem oslav se stala ražba pamětní mince, která na popud České televize proběhla v jablonecké České mincovně. Zúčastnil se i samotný Večerníček, který si minci vlastnoručně vyrazil.


Zdroj: www.investujeme.cz
Témata: VEČERNÍČEK, KRESLENÝ KLUK, KRESLENÝ KLUK VEČERNÍČEK, VEČERNÍČEK NAVŠTÍVIL JABLONECKOU, JABLONECKOU MINCOVNU, KLUK VEČERNÍČEK NAVŠTÍVIL, NAVŠTÍVIL JABLONECKOU MINCOVNU, KLUK VEČERNÍČEK, MINCÍ
 • Martin Fiala povede nově zřízený tým Strategie v EY

  Martin Fiala (34) byl jmenován výkonným ředitelem v oddělení transakčního poradenství společnosti EY. Povede nově zřízený tým Strategie.

 • Drábová kritizuje ČEZ kvůli Dukovanům
  Problémy, kvůli kterým jsou nyní odstaveny tři bloky jaderné elektrárny Dukovany, jsou překvapením. Firma ČEZ neměla tolik spoléhat na externí firmy, které provádějí v elektrárně údržbu. Řekla to šéfka Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová.
 • Zonky a Fakturoid spolupracují. Nabízí financování pro živnostníky
  Problémy s financováním pro živnostníky a pro lidi na volné noze řeší nová služba, kterou spouštějí společně Fakturoid a Zonky. Inspirovali se ve světě. Propojili účetnictví přímo s algoritmem, ...
 • Nová data ČSÚ potvrdila mimořádný růst výstavby bytů v Praze. Letošní rok se přiblíží předkrizovým rekordům

  Nejnovější čísla Českého statistického úřadu ohledně nové bytové výstavby jasně potvrzují trendy, které sleduje také společnost CENTRAL GROUP jako největší rezidenční developer a investor nové bytové výstavby v zemi. Výstavba i prodeje nových bytů v Praze letos rostou mimořádným tempem a podle všeho se přiblíží předkrizovým rekordům.

 • Analytici: Meziroční inflace zůstala v říjnu na 0,4 procenta
  Meziroční inflace zůstala v říjnu na zářijových 0,4 procenta. Domnívá se to většina oslovených analytiků, někteří ovšem nevylučují ani její mírný růst na 0,5 procenta. V září totiž proti sobě působily klesající ceny pohonných hmot a rostoucí ceny potravin. Český statistický úřad zveřejní údaje o říjnové inflaci v pondělí 9. listopadu.
 • Lesy ČR vyčistí municí zamořený Boří les u Břeclavi
  Valtice (Břeclavsko) - Státní podnik Lesy ČR chce do do osmi až deseti let vyčistit Boří les mezi Břeclaví a Valticemi od munice z druhé světové války. Je tam rozeseta v několika tisících...
 • Lesy ČR začaly chystat stavbu nového sídla v Hradci Králové
  Státní podnik Lesy České republiky (LČR) začal připravovat záměr stavby nového sídla generálního ředitelství v Hradci Králové. Objekt by měl být ze dřeva a měl by nahradit současnou nevyhovující budovu z panelů ze 70. let minulého století.
 • Teritorialita nevyřeší kritické problémy exekučního systému
  Situace, do které se v posledních měsících dostává exekutorský stav v České republice, pomalu spěje k vážné systémové krizi. Na problémy správně upozornila před pár dny Exekutorská komora ČR, která na jedné straně prezentovala snižující se počet exekucí, ovšem varovně zdvihla prst nad tím, že se zvyšuje počet exekucí vícečetných a že z dlužníků, kteří mají i deset exekucí najednou, může exekutor jen těžko něco vymoci. Takových nevymahatelných exekucí přibývá a exekutory to přivádí do stavu, kdy nejsou schopni uspokojit nároky věřitelů, a tedy ani produkovat vlastní zisk úřadu. Jestli by nás ale mělo něco důrazně varovat, pak je to dva týdny starý, výrazně průlomový verdikt Kárného senátu Nejvyššího správního soudu. Ten odvolal z funkce soudního exekutora z Ostravy proto, že on sám nebyl schopen splácet své dluhy a čelil exekucím, které na něj podávali jeho věřitelé.
 • Můžete získat nižší cenu a lepší podmínky u dodávek energií. Zapojte se do akce pořádané dTestem
  Spotřebitelská organizace dTest spustila kampaň s názvem „Chci výhodnější energie“. Jde u nás o ojedinělou akci, která by měla umožnit široké veřejnosti v rámci aukce získat co nejvýhodnější cenu...
 • Jaký budete mít důchod? ČSSZ připravila důchodovou kalkulačku
  Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ), která si letos připomíná 25 let své existence, připravila v tomto roce pro své klienty řadu novinek. Tou nejaktuálnější je důchodová kalkulačka, s jejíž pomocí lidé získají představu o budoucí výši svého důchodu. Jubilejní rok – čtvrtstoletí své existence a současně 90 let od přijetí zákona o sociálním pojištění – ČSSZ slavnostně završí 5. – 6. listopadu mezinárodní konferencí v pražském Karolinu.

 • Shakespeare zastíněný krvavým stylem
  Do kin se dostává nejnovější shakespearovská adaptace. V titulní roli Macbetha se objeví Michael Fassbender.
 • Bývalý ústav v Králíkách by mohl sloužit k ubytování uprchlíků
  Objekt bývalého Výchovného ústavu a dětského domova Králíky by mohl sloužit jako azylové zařízení pro uprchlíky. Zájem o něj projevila Správa uprchlických zařízení ministerstva vnitra. Instituce uvažuje i o dalších budovách v zemi, rozhodovat bude jejich stav a náklady spojené se zprovozněním, sdělila mluvčí ministerstva vnitra Petra Kučerová.
 • Rozšiřte vyšetřování Volkswagenu, vyzývá Brusel členské státy
  Evropská komise napsala členským státům dopis s výzvou, aby rozšířily své vyšetřování možného porušování pravidel o emisích motorových vozidel. Informovala o tom agentura Reuters, která obsah dopisu viděla. Pokynu předcházelo sdělení automobilky Volkswagen, která tento týden připustila nesrovnalosti v údajích o měření emisí oxidu uhličitého (CO2).
 • Pražská burza včera prošla poměrně klidným obchodováním bez výraznějších výkyvů
  Kvůli poklesu v samotném závěru zakončila v záporu -0,5 % na hodnotě 975,6 bodů. Největší aktivita se soustředila na akcie KB, titul dosáhl objemu obchodů 257 mil. korun. KB včera před otevřením trhu zveřejnila výsledky za 3Q, které nebyly žádným zklamáním,...
 • Od januára vstúpi Fincentrum na realitný trh

  Píšeme na Investujeme.sk: Spoločnosť Fincentrum vstúpi od začiatku budúceho roka cez novú dcérsku spoločnosť na slovenský realitný trh. Cieľom je využiť synergiu finančno-sprostredkovateľského a realitného biznisu. Takáto spoločnosť patrí do portfólia Fincentra už dva roky aj v Českej republike, kde sa mimoriadne osvedčila. 

 • E-commerce se může spojit s prodejcem elektroniky CZC, povolil to antimonopolní úřad
  Spojení nebude mít za následek podstatné narušení hospodářské soutěže, rozhodl Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Obrat sítě e-shopů E-commerce Holding letos díky ovládnutí CZC.cz dosáhne čtyř miliard korun. Holding plánuje další akvizice internetových prodejců, zajímá se ale i o jiné obory.
 • EK vybízí státy k rozšíření vyšetřování ohledně emisí
  Brusel - Evropská komise napsala členským státům dopis s výzvou, aby rozšířily své vyšetřování možného porušování pravidel o emisích motorových vozidel. Informovala o tom dnes...
 • Od januára vstúpi Fincentrum na realitný trh

  Píšeme na Investujeme.sk: Spoločnosť Fincentrum vstúpi od začiatku budúceho roka cez novú dcérsku spoločnosť na slovenský realitný trh. Cieľom je využiť synergiu finančno-sprostredkovateľského a realitného biznisu. Takáto spoločnosť patrí do portfólia Fincentra už dva roky aj v Českej republike, kde sa mimoriadne osvedčila. 

 • Německo stále vyplácí důchody Španělům, kteří šli bojovat za nacisty
  Sedm desítek let po skončení druhé světové války vláda v Berlíně vyplácí důchody Španělům, kteří se ve 40. letech dobrovolně přihlásili, že budou bojovat za nacistické Německo, informuje britský deník The Daily Telegraph, podle kterého peníze od německých daňových poplatníků každý měsíc dostává asi 40 veteránů.
 • Projekt lákající kvalifikované Ukrajince změnu nepřinese, tvrdí experti
  Česko chce ukrajinským expertům nabídnout jednodušší cestu pro získání pracovních víz. Podle odborníků na pracovní migraci projekt ale velkou změnu nepřinese. A přemrštěný by mohl být i počet až 500 příchozích migrantů z IT a technických profesí ročně. Stejně jako u nich bude v projektu platit pravidlo minimálně 1,5 násobku průměrné mzdy u žadatele.

 • Líp ještě nebylo

  Daří se nám nejlépe v historii. Nezaměstnanost je zanedbatelná, mzdy stoupají, inflace se zdá být pod kontrolou, státní rozpočet je v rekordním přebytku a hrubý domácí produkt roste. Proč se obáváme budoucnosti?

 • Pojistných podvodů v životním pojištění přibývá

  Pojistných podvodů rok od roku přibývá. V loňském roce odhalily pojišťovny pojistné podvody za více než miliardu korun. Podvodníci se zaměřují především na pojištění vozidel, ale stále častěji také na životní a cestovní pojištění. 

 • Přebytek rozpočtu rozdat na důchody? Ne!

  Státní rozpočet České republiky skončil rekordním přebytkem. A volební rok nahrává porcování medvěda. Jak naložit s přebytkem rozpočtu? Rozhodně ho nerozdat např. v důchodech!

 • Inflace dosáhla cíle. Blíží se konec intervencí?

  Inflace dosáhla v prosinci dvouprocentního cíle vytyčeného Českou národní bankou (ČNB). Kolečka ČNB se dala do pohybu rychleji, než sama centrální banka předpokládala. Dosažení cíle však ještě nemusí znamenat okamžité opuštění kurzového závazku. Kdy skončí intervence a kam zamíří kurz koruny?

 • Penzijní společnosti se zbavují státních dluhopisů

  Státní dluhopisy nesou záporný výnos. Není proto divu, že se jich penzijní společnosti zbavují. U transformovaných fondů ale nemají moc možností jiných investic. Jak se to dotkne účastníků doplňkového penzijního spoření?

 • Životní pojištění je nedílnou součástí finančního plánu

  Povinné 5leté storno vzbudilo mezi finančními poradci nelibé reakce. Množila se prohlášení tipu: „Od prosince neprodám už ani jedno životko.“ Nebo: „S životním pojištěním končím.“ A podobná. Jenže bez životního pojištění finanční poradenství dělat nejde.

 • Rok 2017: Zpomalení růstu a zahájení Brexitu

  Výhled pro rok 2017 je poměrně optimistický. Přesto se nejspíš dočkáme zpomalení ekonomického růstu. A nemalým rizikem je i nastupující americký prezident Donald Trum a aktivace článku 50. a zahájení vyjednávání vystoupení Velké Británie z Evropské unie. Kam letos investovat?

 • Rok 2016: Legislativní zemětřesení a pohyby v poradenských sítích

  Letošní rok byl v oblasti finančního poradenství… přelomový. Mnohaletá bitva o regulaci provizí vyvrcholila v 5leté storno, politické snahy o ochranu klienta v zákonu o úvěru si klient zaplatí a dokument Jakuba Charváta „Rada nad zlato“ způsobil masivní migraci poradců OVB.

 • Co přinese rok 2017 na finančních trzích?

  Když přemýšlím o investičních strategiích pro rok 2017, napadá mě mnoho otazníků. Podívejme se společně na témata, o kterých se pravděpodobně bude příští rok hodně diskutovat.

 • Spořicí účty: Zamíchá Banka CREDITAS kartami?

  Největší družstevní záložna se stala Bankou CREDITAS. Její hlavní zbraní v boji o klienty budou spořicí účty. Má šanci rozvířit zamrzající vody úrokových sazeb?
 • Krátkodobé vyloučení Řecka ze Schengenu je stále ve hře

  Podle ministra vnitra Milana Chovance je stále možné, že Řecko bude na krátkou dobu vyloučeno ze Schengenu. Důvodem je hlavně migrační krizi a ochrana vnějších hranic EU. 

 • Krátké zprávy - Investujeme.cz | Fincentrum
  Dodává jeho super-holubičí rétorice posledních týdnů vyšší váhu. Každoroční předvánoční horečku zaznamenaly i finanční ústavy. Klesají nově uzavřené.
 • Krátké peníze do matrace, dlouhé investovat?

  V dnešní době už nás ani moc nestojí, když svou krátkodobou rezervu necháme ležet jen tak ladem. V prostředí nízkých úrokových sazeb se leccos změnilo, divy nedokáží ani banky a jimi nabízené spořicí účty, ani fondy peněžního trhu.

 • Kopřivnická TATRA má nového šéfa

  Dosavadní výrobní ředitel firmy Martin Bednarz byl zvolen jako nový generální ředitel. Vystřídal tak dosavadního ředitele Petra Karáska, který byl ve funkci dva roky.

 • Kooperativa spustila zcela nové webové stránky

  Nové internetové stránky, které pojišťovna Kooperativa právě spustila, se zaměřují na hlavní potřeby klientů a reflektují moderní trendy.  „Na základě datové analýzy a workshopů s klienty jsme identifikovali hlavní důvody, proč na naše webové stránky lidé přicházejí. Intuitivní struktura, čistý a jednoduchý design a srozumitelné texty mají návštěvníkům ulehčit procházení stránek a pomoci vyřešit situaci, která je na naše stránky přivedla,“ shrnuje ve stručnosti hlavní cíle nových webových stránek vedoucí projektu Štěpán Skripnik. 

 • Kontrolní hlášení – novina roku 2016 pro plátce DPH

  Od ledna roku 2016 vznikne plátcům DPH povinnost podávat pravidelně tzv. kontrolní hlášení. Podnikatel je bude podávat elektronicky svému správci daně (patřičnému finančnímu úřadu). Kontrolní hlášení je vedle EET druhým velkým nástrojem, kterým chce vláda zamezit daňovým únikům.

 • Kontrolní hlášení k DPH nakonec nebude tak přísné

  Stížnosti podnikatelů na příliš vysoké a neodpustitelné sankce za nedodržení zásad kontrolního hlášení k DPH donutily ministerstvo financí změkčit pokuty.

 • Konsolidovaný čistý zisk (IFRS) České spořitelny je v porovnání s loňským rokem stabilní, za první tři čtvrtletí roku 2015 dosáhl úrovně 11,1 mld. Kč

  Česká spořitelna vykázala k 30. září 2015 neauditovaný konsolidovaný čistý zisk počítaný podle mezinárodních standardů pro finanční výkaznictví (IFRS) ve výši 11,1 mld. Kč. Za srovnatelné období loňského roku představoval zisk 11,2 mld. Kč.

 • Konference k dluhové problematice

  „Bílá vrána je ten, kdo se přijde poradit dříve, než se zadluží“, říká Kristýna Schreilová z Občanské poradny Remedium a doplňuje: „My už většinou ani nehasíme požár, ale spíš jen rozhrabáváme popel.“ I přesto ale z jejích úst nakonec zaznělo několik příběhů s dobrým koncem. Problémy s předlužením byly tématem konference, kterou pod záštitou náměstka pražské primátorky Petra Dolínka  a předsedy Výboru pro výchovu a vzdělávání ZHMP Patrika Nachera ve velké zasedací síni pražského Magistrátu dnes uspořádaly Asociace sociálního poradenství (ASP) a Asociace poraden pro osoby se zdravotním postižením (APZP) za podpory Asociace občanských poraden (AOP).

 • Konec roku se blíží a investoři se předhánějí v předpovědích na příští rok

  S příchodem nového roku investoři hodnotí rok uplynulý a zároveň sypou z rukávu předpovědi na rok příští. Co nás čeká a asi nemine? Růst úrokových sazeb ve Spojených státech, zpomalení růstu v Číně nebo mírné oživení v Evropě. Co to znamená pro trhy dluhopisů i akciové?


 • Levné pohonné hmoty pomáhají obchodní bilanci – konec roku bude ještě napínavý

  Listopadové obchodní bilanci výrazně pomohlo meziroční snížení schodku bilance u minerálních paliv a to o celých 6 mld. Kč.  (Tisková zpráva: Asociace exportérů)

 • Leoš Mareš se stal mediální tváří společnosti Partners

  Nová reklamní kampaň finančně-poradenské společnosti Partners ponese tvář známého baviče a moderátora Leoše Mareše.

 • Leo Express se začíná vyplácet

  Ztráty černých vlaků Leo Express, který jezdí na trase Praha – Ostrava od roku 2012 se v prosinci konečně dostal do ziskových čísel.

 • Legislativní novinky 2016: elektronická evidence tržeb od ledna nebude, dva roky starý občanský zákoník čeká novela

  S příchodem nového roku je třeba připravit se i na řadu legislativních změn. Ty se dotknou většiny obyvatel v Česku. Některé plánované novinky ale hned v lednu v platnost nevstoupí. Na co se připravit?

 • Lars Seier Christensen odchází z vedení Saxo Bank

  Spoluzakladatel a jeden z generálních ředitelů Saxo Bank Lars Seier Christensen se rozhodl odejít z vedení Saxo Bank a zůstat pouze jejím akcionářem. Druhý spoluzakladatel Kim Fournais bude tak ve funkci pokračovat jako jediný generální ředitel.

 • Ladislav Šincl trvá na omezení výše provizí

  Schyluje se k dalšímu rozkolu vládní koalice kvůli provizím životního pojištění? Navzdory „dohody“ vlády v poslanecké sněmovně opět přistál pozměňovací návrh. Jeho autorem je znovu Ladislav Šincl.

 • Kupní síla Čechů dosahuje přibližně poloviny evropského průměru

  Kupní síla jednoho obyvatele České republiky (26. příčka) činí v průměru 7 313 € (200 000 Kč) a je tak na úrovni 53,6 procenta evropského průměru. Naopak kupní síla Slováků je o něco vyšší a činí 7 769 € (210 000 Kč) na osobu. To odpovídá 57 % evropského průměru, který je na úrovni 13 636 € (370 000 Kč). (Tisková zpráva: Gfk) 

 • KUPEG: Míra obchodního rizika se v Brazílii výrazně zvýšila

  K nemalému překvapení mnoha analytiků, kteří nepočítali s tak rychlým posunem, snížila 10. září agentura Standard&Poor´s rating Brazílie z BBB- na BB+.  Brazilskou ekonomiku, která postupně zpomalovala už od roku 2011, totiž ještě v poslední době přibrzdila krize důvěry spočívající především v politické nejistotě, zpřísňování finančních podmínek a ochlazení na trhu práce. Současný deficit běžného účtu se prohloubil, měnový kurz klesl a inflace vzrostla. (Tisková zpráva: KUPEG)

 • Kryje vaše pojištění i teroristické útoky?

  V případě terostického útoku u 14 z 20 pojišťoven pozůstalí peníze z životního pojištění nedostanou, jsou totiž zařazeny mezi takzvané výluky. Škody vzniklé při teroristickém útoku jsou naopak u většiny pojišťoven kryty v rámci cestovního pojištění. Ale i cestovní pojištění má své výjimky.

 • Krize na obzoru

  Principiálně platí, že ekonomická krize je na obzoru vždy. Takže pokud každou chvíli v novinách čtete analýzu o blížícím se kolapsu, je to naprostá pravda. Má to jedinou, drobnou chybičku: nikdo neví, jak daleko ten obzor je.


Hitpardáda štítků