Linuxové kontejnery útočí na tradiční pojetí virtualizace

OpenShift Enterprise 3.1 a Red Hat Atomic Enterprise Platform přinášejí komplexní modulární řešení pro tvorbu, zavádění a správu kontejnerových aplikací napříč otevřeným firemním cloudem.


Zdroj: archiv.ihned.cz
Témata: HAT, RED, RED HAT, KONTEJNEROV, KONTEJNERY, KONTEJNER, TRADI, ATOMIC, PLATFORM, FORM
 • Zemřel divadelní režisér Ivan Rajmont
  Ve věku sedmdesáti let včera po dlouhé nemoci zemřel režisér Ivan Rajmont, první polistopadový šéf činohry Národního divadla v Praze. Patřil k...
 • U2 nahradili koncert odložený kvůli útokům
  V neděli v Paříži proběhl koncert irských U2. Ten byl přeložen ze 14. listopadu kvůli teroristickým útokům. Kapela Eagles of Death Metal, o níž se spekulovalo jako o hostech, se na pódiu neukázala.
 • Inovujte, nebo budete nahrazeni
  Se zrychlujícím vývojem ekonomik hnaným globálními trendy jsou pro mnoho firem inovace jedním ze způsobů, jak přežít a růst v hyperkonkurenčním tržním prostředí. Ještě více to platí pro české firmy, které jsou kvůli omezeným možnostem růstu na domácím trhu téměř předurčeny k inovacím. Z nejlepší světové praxe se mohou stále učit, hlavně systematičnosti přístupu k inovacím.
 • Výzkum a vývoj v České republice v číslech
  Výdaje na výzkum a vývoj (VaV) v Česku v posledních letech rostou, meziročně se loni zvýšily o více než sedm procent. Velké rozdíly jsou mezi jednotlivými kraji. Zatímco k premiantům patří vedle Prahy i Středočeský a Jihomoravský kraj, s velkým odstupem nejméně investují do inovací v Karlovarském kraji.
 • Cloud frčí i v Česku, dvouciferně
  Zhruba o čtvrtinu vzrostly loni v České republice investice do služeb veřejného a privátního cloudu a dosáhly hodnoty téměř 72 miliónů dolarů. Trh...
 • Úskalí Internetu věcí
  V poslední době se doslova roztrhl pytel se studiemi řady renomovaných firem, jež se předbíhají v optimistických předpovědích ohledně Internetu věcí...
 • Oracle zvýšil svou "závislost" na cloudu
  Řadu novinek v oblasti cloudových řešení databázemi počínaje a infrastrukturou konče představila společnost Oracle na své stěžejní konferenci v Las Vegas. Uvedeny byly také nové procesory Sparc M7 s hardwarovou podporou bezpečnosti a šifrování.
 • Kopulový Velký bratr s rozlišením 4K
  Kamera Axis Q6128-E přináší ultravysoké rozlišení obrazu - čtyřikrát většího než rozlišení HDTV 1080p. Je vhodná pro vnitřní i venkovní použití.
 • Sonar, který dokáže předpovědět útok
  Datoví vědci, kteří do společnosti Cisco přišli společně s akvizicí OpenDNS, si všimli, že každý kybernetický útok změní vzor datového provozu. Zjistili navíc, že tato změna je velmi podobná projevům zvukových vln.
 • Zajistěte dětem bezpečnější pohyb na internetu
  Společnost Eset celosvětově uvolnila novou verzi aplikace rodičovské kontroly Eset Parental Control pro Android. • Linux
  PCTuning.cz - váš průvodce světem informačních technologií
 • LIN-TECH: Úspory, bezúdržbovost, flexibilita

  Samomazné a bezúdržbové systémy s kluznými lineárními vedeními jsou pevnou součástí dodavatelského programu divize LIN-TECH. Na MSV bude testováno, jak obstojí tyto systémy při provozu v různých médiích, při různém zatížení nebo různě vysokých rychlostech.
  LIN-TECH také představí plně automatizovanou XY lineární jednotku sestavenou z lineárního kluzného vedení drylin W a Q. O řízení se stará PLC systém, který pohání všechny krokové motory a pohyb obou os je zajištěn odvalováním ozubeného kola po hřebenu.

  Celý článek...

 • LinkedIn přináší zásadní změny pro Skupiny
  Bitva proti spamu mění i sociální síť profesionálů. Všechny LinkedIn skupiny budou soukromé, tedy neviditelné pro nečleny. V konverzacích půjde označovat další uživatele i přidávat fotky.
 • LinkedIn - efektivní a praktický nástroj pro personalisty!

  Hledáte vhodné zaměstnance pro vaši firmu? Naučíme vás, jak k tomu efektivně využívat LinkedIn. Dne 4.11.2015 pořádáme seminář, který je určen pro personalisty a HR manažery.

 • LinkedIn: Co stálo za 45% propadem? CEO zůstává optimistický

  LinkedIn: Co stálo za 45% propadem? CEO zůstává optimistický


   
   
   
  Začátkem letošního roku oznámila americká profesní sociální síť LinkedIn své výsledky za 4. kvartál a za celý fiskální rok 2015. I přes 34% meziroční nárůst tržeb ve 4. kvartálu poslali investoři cenu akcie LinkedIn o 45 % níže. Příčinou výprodejů byl slabý výhled na rok 2016. Jak si akcie stojí nyní?
   

   

  Klesající tržby v příštím roce

  LinkedIn zažil období rostoucích tržeb od roku 2009. Pokud se odhady společnosti potvrdí a tržby za 1. kvartál 2016 budou nižší než předchozí kvartál, stane se tak podruhé od roku 2009. Tržby by podle odhadů měly v současném čtvrtletí být o necelých 5 % nižší.
   

  Struktura tržeb společnosti

  LinkedIn disponuje třemi monetizačními kanály – Talent Solution (Hledání talentů), marketing a reklama a předplatné zá prémiovou verzi účtu. Struktura tržeb prošla od začátku roku 2009 značnou proměnou. V 1. čtvrtletí 2009 byly tržby tvořeny především předplatným za prémiový účet a to z necelých 47 %. Za 27 % tržeb se zasloužil segment Talent Solution a zbylých 26 % tvořil marketing. Jak ukazuje následující graf, na konci roku 2015 bylo 62 % celkových tržeb tvořeno segmentem Talent Solution. 21 % tvořil marketing a o zbylých 17 % se zasloužilo prémiové předplatné. Tržby ze všech segmentů ve 4. kvartále rostly čtvrtletně i meziročně. Nejvyšší mezikvartální růst vykázal segment marketingu, který rostl o více než 30 %.

   

  LinkedIn se blíží k čistému zisku

  LinkedIn vykázal čistý zisk naposledy ve 4. čtvrtletí roku 2014. V roce 2015 zaznamenal rekordní ztráty, když ve druhém čtvrtletí vytvořil ztrátu v hodnotě 68 mil. dolarů. Důvodem však byla akvizice společnosti Lynda.com. Lynda.com je online vzdělávací server, který nabízí tisíce video kurzů kreativity (focení, design, video, atd.) a byznys dovedností. Jeff Weiner, CEO společnosti LinkedIn, řekl, že se jedná o investici, jež by mohla pomoci přetransformovat platformu LinkedIn. Od převzetí serveru Lynda.com LinkedIn postupně čistou ztrátu snižuje.

   
  Na bázi Non-GAAP (výsledky reportované podle principů společnosti a ne podle General Accepted Accounting Principles) reportovala společnost čistý zisk 126 mil. amerických dolarů a za celý rok 2015 zisk 373 mil. dolarů.
   

  LinkedIn disponuje konkurenční výhodou

  Pokles růstu uživatelů sociální sítě LinkedIn se zastavil na hranici 4 % a v posledních pěti kvartálech roste stabilním tempem. Jelikož se jedná o profesní sociální síť, LinkedIn má výhodu oproti ostatním sítím, jejichž uživatelská základna stagnuje či klesá z důvodu velké konkurence v podání technologického giganta – Facebook. Firmy využívají Facebook k marketingu svých produktů a služeb, ale ne k hledání potenciálních zaměstnanců. A hledání talentů je logicky nejvýnosnější segmentem společnosti LinkedIn.

   

  Výhled do budoucna

  Poté, co se cena akcií propadla, dal CEO společnosti LinkedIn, JeffWeiner, povzbuzující projev svým zaměstnancům. Řekl, že zůstávají stejnou společností, jakou byly před oznámením výsledkům, že on zůstává stejným CEO a jeho zaměstnanci stejnými zaměstnanci jako byli den před oznámením výsledků. Dále zdůraznil, že společnost se nijak nezměnila, stejně tak její mise, vize či schopnost přetvářet příležitosti v profit. Velká většina analytiků dotázaných agenturou Thomson doporučuje akcii k nákupu, malý počet pouze držet a žádný z nich nevidí důvod k prodeji akcie. Cílovou cenu akcie vidí na hodnotě kolem 180 dolarů. Důvodem jejich optimismu jsou odhady na 2. kvartál roku 2016, kdy predikují opět rostoucí tržby.

  Autor: David Lojkásek | aurainvest.cz
  Zdroj dat: investors.linkedin.com
  Tato zpráva není investičním doporučením. Aura Invest Group s.r.o., vázaný zástupce společnosti Colosseum, a.s., obchodníka s cennými papíry.
   
 • LinkedIn chce nahradit firemní intranety
  Aplikace Lookup má podle profesní sítě LinkedIn usnadnit vnitrofiremní komunikaci a spolupráci. celý článek »
 • Linkbuilding: O jaké zpětné odkazy byste měli mít zájem?
  Ne každý odkaz vám pomůže. Některé vám mohou i uškodit. Přečtěte si, o jaké odkazy byste měli mít zájem a jak obecně k linkbuildingu přistupovat.
 • Linka pomoci řidičům 1224: Jedeme dál | Národní galerie reklamy
  Česká kancelář pojistitelů spouští informační kampaň, jejímž úkolem je dostat do širšího povědomí jednotnou Linku pomoci řidičům 1224. Tu
 • Linka bezpečí spouští kampaň „Díky“ | Marketingové noviny.cz
  Linka bezpečí odstartovala tento týden televizním spotem v České televizi kampaň. pro Linku bezpečí připravila reklamní agentura Konektor. „Většina kampaní.
 • Ling Fluent je podvod! Cizí jazyky zvládnete jinak

  V tuzemsku žijí úžasní lidé, ale za důvěrně známým horizontem začíná dobrodružství. Cizí krajiny, obyčeje, pokrmy a životní styly nás inspirují, ať už během služební cesty, nebo prázdnin. Abychom mohli vyrazit do zahraničí, měli bychom znát nějaký světový jazyk. Studujte lehce a bezplatně! Například na portálu Youtube.com přibývají kurzy angličtiny, ve kterých pochytíte základní slovíčka, […]

  Příspěvek Ling Fluent je podvod! Cizí jazyky zvládnete jinak pochází z KupníSíla.cz • Lidl investuje stamiliony eur na vylepšení svých prodejen v Evropě. Platí to i pro Česko
  Lidl mění svoji obchodní strategii. Další zákazníky chce nalákat novým vzhledem obchodů a kvalitnějšími výrobky. K vylepšení poboček ho přiměl také konkurenční boj s obchodním řetězcem Aldi, který stejně jako Lidl klade největší důraz na nízké ceny. Prodejce se také chystá v příštím roce expandovat za oceán. Do roku 2018 plánuje mít Lidl v USA asi 50 poboček.
 • Lída Baarová z filmu Heleny Třeštíkové vychází jako děsivě krásný, marnivý talent
  Do kin vstoupil film Heleny Třeštíkové Zkáza krásou, který se věnuje osudu herečky Lídy Baarové. Režisérka vychází z dvacet let starého rozhovoru s Baarovou. Kolem této nově otevřené konzervy buduje Třeštíková kompozici, v níž má hlavní slovo dobový archiv a střih.
 • Lichvářů ubude. Získat nebankovní úvěr bude bezpečnější díky přísné regulaci
  Vláda posílá do parlamentu nový zákon o úvěrech pro spotřebitele. Poskytovatelé půjček budou nově potřebovat například licenci ČNB. Chystaná právní norma má zájemce o úvěry daleko lépe chránit před lichváři a nebankovními subjekty, používajícími nelegální praktiky.
 • Licence prosejí trh půjček
  Počet nebankovních firem, poskytujících úvěry by se měl díky nové regulaci příští rok snížit z téměř 57 tisíc na několik desítek, nebo stovek. Poskytování úvěrů má být podmíněno licencí od ČNB a dvacetimilionovým základním kapitálem. Neseriózní společnosti, které je nabízejí, by tak měly z trhu zmizet. Přísnější dohled, tvrdší prověřování finanční situace dlužníka a vysoké sankce za porušení zákona ze strany věřitele jsou účinnější řešení, než stanovit, při jakém úročení již jde o lichvu.
 • Líbilo by se mi, kdyby univerzita spoluzakládala firmy, říká rektor
  Jde o to, nejen získávat granty, ale také výsledky nějak dostat do reálného života, říká rektor Vysoké školy báňské - Technické univerzity Ostrava. Výraznější zdroj příjmů technických univerzit už dnes tvoří výzkum pro firemní sféru, kdy si firmy zadávají výzkumné projekty. Univerzity dnes mají reálnou možnost dosáhnout na evropské prostředky, ale nakládání s nimi je podle Vondráka drahé.
 • Lexus IS s novým turbem nabízí konečně skvělé svezení
  Japonský sedan je na českých silnicích raritou, na kterou jen tak nenarazíte. Benzinový motor je velmi silný a zároveň tichý. Praktičnost u tohoto modelu ale nehledejte.
 • Lexus IS s novým turbem: konečně skvělé svezení
  Japonský sedan je na českých silnicích raritou a dobře vypadá. Benzinový motor je silný a tichý. Praktičnost u něj nehledejte.
 • Levný bílý prášek může čistit vzduch ve městě
  Paskovská firma Nano4people se věnuje aplikacím speciálních fotokatalytických nátěrů, které za pomoci denního světla dokážou čistit vzduch. Nanotechnologický nátěr likviduje škodliviny, bakterie i viry a jako katalyzátor využívá oxid titaničitý. Firma se podílí také na dalším vývoji nátěrů.
 • Levné peníze přinesly nejlepší dobu pro investice do realit
  před dvěma lety nebylo v Česku tolik investorů.
 • Levice v Portugalsku chce vládnout odpovědně
  Novou portugalskou vládu sestavil bývalý starosta Lisabonu a lídr socialistů António Costa. Ten se opřel o podporu krajně levicových stran. Analytici očekávají, že brzy se ve vládě projeví názorové střety. Vláda slibuje, že její odklon od úspor nijak neohrozí snižování rozpočtového schodku. Ten by měl klesat ještě rychleji než se očekávalo, tvrdí ministr financí Mário Centeno.


Hitpardáda štítků