Lumius utržil 4,8 miliardy korun

Za prvních devět měsíců letošního roku společnost Lumius svým zákazníkům v České republice dodala 1,2 TWh elektrické energie a 1,9 TWh plynu.


Zdroj: archiv.ihned.cz
Témata: LUMIUS, PLYNU, ELEKT, DOD, MILIARDY KORUN, TR, LUMIUS UTR, UTR, ENERGIE, MILIARDY
 • Chystají se další změny v důchodech
  Ministryně navrhuje minimální důchod a úlevy rodičům.
 • Zajatec neuróz a kreativity Woody Allen slaví 80. narozeniny, připomíná je přehlídka v Aeru
  Ani ve svých osmdesáti letech Woody Allen nepřestává tvořit. Jako začínající komik psal padesát vtipů denně, jako slavný režisér si nyní tempo "co rok, to film" drží už po několik dekád. Tlumočnice Dana Hábová dnes v pražském kině Aero odstartuje přehlídku jedenácti Allenových filmů.
 • Babiš se učí chválit podřízené. Umět to chce od ledna
  Ministr financí Andrej Babiš se rozhodl změnit přístup k zaměstnancům ve svém úřadě. Své lidi se učí chválit, doteď pochvalami šetřil. „Vím, že tento cíl ministr má," potvrdil generální ředitel Finanční správy Martin Janeček.
 • Rozhodnutí soudu vyděsilo úředníky. Řidiče může zbavit jednoho z trestů
  Klíčový vliv na trestání pachatelů bude mít rozhodnutí Nejvyššího správního soudu, které za trest označilo bodový systém i penále za nezaplacenou daň. Řeší se například, co se stane, když policie přistihne řidiče opilého a naměří mu více než jedno promile. Pokud ho bude chtít hnát před soud, zřejmě mu už nebude smět přičíst trestné body.
 • Ekonomika roste, ale nepřehřívá se, tvrdí Singer
  Miroslav Singer rozhodně nesouhlasí s tím, že se česká ekonomika přehřívá. Navzdory rychlému růstu hrubého domácího produktu je stále místo pro intervence. Guvernér centrální banky své tvrzení demonstruje na vývoji nezaměstnanosti nebo inflace.
 • V Paříži se vede boj s klimatem. Nemůžeme zklamat, říká Hollande
  V Paříži za přísných bezpečnostních opatření začala světová klimatická konference. 194 států se bude do 11. listopadu najít dohodu na tom, jak snížit produkci emisí a zpomalit ohřívání planety. Už teď je jasné, že dohoda bude méně ambicióznější, než by si Evropa přála.
 • Pelikán má bič na soudní znalce
  Ministerstvo spravedlnosti chce zavést přísnější pravidla pro soudní znalce. Ministr Robert Pelikán například zřídil novou komisi, která bude posuzovat kvalitu znaleckých posudků. Množí se totiž stížnosti na práci soudních znalců. Komise už vynesla první verdikt - na žádost poslanců sněmovního kontrolního výboru zhodnotila znalecký posudek, o který se při nákupu dvou magnetických rezonancí opírali akademici z brněnské Masarykovy univerzity.
 • Levice v Portugalsku chce vládnout odpovědně
  Novou portugalskou vládu sestavil bývalý starosta Lisabonu a lídr socialistů António Costa. Ten se opřel o podporu krajně levicových stran. Analytici očekávají, že brzy se ve vládě projeví názorové střety. Vláda slibuje, že její odklon od úspor nijak neohrozí snižování rozpočtového schodku. Ten by měl klesat ještě rychleji než se očekávalo, tvrdí ministr financí Mário Centeno.
 • V Paříži začíná soud s "katem" ve službách Islámského státu
  V Paříž začíná soud s islamistou Salimem Benghalem, který je obviněn z rekrutování a výcviku francouzských džihádistů. Souzen bude v nepřítomnosti. Benghalem se radikalizoval ve vězení. Údajně vystřídal hned několik zahraničních bojišť přes Jemen a Irák až k Sýrii. Není jasné, zda se Benghalem podílel na přípravě útoků na redakci Charlie Hebdo či pařížských teroristických činů z 13. listopadu.
 • Čech Hořava zkoumá v Berkeley původ vesmíru
  Nadace Neuron dnes udělí ceny pěti špičkovým českým vědcům za přínos světové vědě. Jedním z oceněných je teoretický fyzik Petr Hořava, který pracuje na prestižní Kalifornské univerzitě v Berkeley. Profesor Hořava se zasadil o posun v teorii strun, která má šanci vysvětlit fungování vesmíru a částic.

 • Kvóty jsou ztrátové
  Jakoby toho nebylo málo, plete si na sebe Evropa další ekonomickou past. Kvóty pro ženy ve vedení firem jsou sice momentálně mnohem méně diskutované než kvóty pro uprchlíky, ale to neznamená, že by je Brusel ztratil ze zřetele.  Naopak, lze čekat, že v nejbližších letech bude ženy do svých správních či dozorčích rad celkem urgentně hledat až pět tisíc evropských firem. Pokud totiž směrnice Evropské unie projde, budou firmy obchodované na burze muset něžným pohlavím obsadit nejméně čtyřicet…
 • Čas deeskalovat napětí
  TOP 09 minulý týden v bleskovém čase připravila novelu shromažďovacího zákona, která by umožnila zakázat nevhodná seskupení lidí na...
 • Co musíte ráno vědět (1. prosince)
  Jak zakončily listopad akcie v Evropě a Spojených státech, co si myslí Vladimir Putin o útoku na ruský letoun a jak vypadá leknutí z vlastního stínu? To vše musíte ráno vědět.
 • Výpověď z tzv. organizačních důvodů - problematika přijetí rozhodnutí o organizační změně a její účinnosti
  Výpověď z organizačních důvodů patří k nejčastěji používaným důvodům výpovědi z pracovního poměru. I přes jejich četnost se v praxi setkávám nezřídka kdy s tím, že výpověď je shledána jako neplatná.…
 • Z povinného ručení může peníze získat i viník nehody. Když si připlatí
  Ani to nemusí být velká nehoda. Stačí, když o sebe ťuknou plechy. I tak má člověk nervy jak struny a ocení, když mu někdo pomůže, například aspoň zajistí odtah a náhradní auto. Ideálně bezplatně. Jak takovou pomoc sjednat?
 • Bilance Wall Street? Druhý ziskový měsíc po sobě
  Americké akcie si začátkem nového týdne připisují ztráty. Index S&P 500 odepsal 0,46 %, což odpovídá 2080,5 bodu. Dow Jones klesl o 0,44 %, aby zakončil na 17 719,9 bodech. Technologický Nasdaq spadl o 0,37 % a zastavil se na úrovni 5108,7 bodů. I přesto, že hlavní indexy dnes klesly, připsaly si k dobru už druhý měsíc po sobě, kdy skončily v „zelených“ ziscích. S&P500 vzrostl za listopad o 0,5 %, Dow Jones rovněž, Nasdaq si pak připsal nejvíce, a to rovné procento.
 • Jak se správně obléct na pracovní pohovor
  První dojem je při poměrně krátkém prvním pracovním pohovoru hodně důležitý. Jak nabrat plusové body vám neřekneme, ale aspoň se vás pokusíme odradit od vyložených přešlapů při výběru oblečení. Jak možná tušíte, platí zde stejná pravidla jako pro...
 • Americké akcie zakončily pondělní obchodování v červených číslech, celý měsíc však pro ně byl mírně ziskový
  Americké akciové trhy v pondělí mírně oslabovaly. Akcie maloobchodních společností zamířily dolů, protože začátek vánoční nákupní sezony ve Spojených státech letos podle prvních zpráv přilákal do obchodů méně zákazníků než loni. Celý listopad však byl pro americké trhy mírně ziskový, akcie posilují již druhý měsíc v řadě.
 • Nejbohatší lidé podle věku
  Vnímání věku stejně jako bohatství je relativní. Můžeme to pozorovat na starých pánech i dámách, kteří se stále cítí být přinejmenším padesátníky. Stejně tak vnímání bohatství je relativní ve vztahu k druhým lidem.
 • Denní report - pondělí 30.11.2015
  ČR: Pražská burza mírně klesla, SRN: Frankfurtská burza dnes rostla, nejlépe se dařilo akciím automobilky Volkswagen, USA: Zámoří s mírnou ztrátoubrbrh2Pražská burzah2 h3Hlavní zprávyh3 pstrongMěnová zásoba M2 (y-y)strong (říjen):
 • Londýnská spojka
  SKONČIL JSEM! Počátkem listopadu mě vystřídala Tereza Maxová. V redakci jsme se rozhodli nadělit si předčasný vánoční dárek a z české supermodelky...
 • Londýnská jízda prvního Čecha: Účet na Instagramu si vytvořil pár hodin po otevření služby veřejnosti
  Když postavím na stůl dvě pinty piva London Pride, sjede trocha pěny po orosené sklenici. Napadne mě, že by to ve žlutém světle londýnského pubu byla hezká fotka. Dokonce si ji už v duchu začnu komponovat. Ale nakonec nechám mobilní telefon v kapse a ten snímek neudělám.
 • Linuxové kontejnery útočí na tradiční pojetí virtualizace
  OpenShift Enterprise 3.1 a Red Hat Atomic Enterprise Platform přinášejí komplexní modulární řešení pro tvorbu, zavádění a správu kontejnerových aplikací napříč otevřeným firemním cloudem.
 • Lidl investuje stamiliony eur na vylepšení svých prodejen v Evropě. Platí to i pro Česko
  Lidl mění svoji obchodní strategii. Další zákazníky chce nalákat novým vzhledem obchodů a kvalitnějšími výrobky. K vylepšení poboček ho přiměl také konkurenční boj s obchodním řetězcem Aldi, který stejně jako Lidl klade největší důraz na nízké ceny. Prodejce se také chystá v příštím roce expandovat za oceán. Do roku 2018 plánuje mít Lidl v USA asi 50 poboček.
 • Lída Baarová z filmu Heleny Třeštíkové vychází jako děsivě krásný, marnivý talent
  Do kin vstoupil film Heleny Třeštíkové Zkáza krásou, který se věnuje osudu herečky Lídy Baarové. Režisérka vychází z dvacet let starého rozhovoru s Baarovou. Kolem této nově otevřené konzervy buduje Třeštíková kompozici, v níž má hlavní slovo dobový archiv a střih.
 • Lichvářů ubude. Získat nebankovní úvěr bude bezpečnější díky přísné regulaci
  Vláda posílá do parlamentu nový zákon o úvěrech pro spotřebitele. Poskytovatelé půjček budou nově potřebovat například licenci ČNB. Chystaná právní norma má zájemce o úvěry daleko lépe chránit před lichváři a nebankovními subjekty, používajícími nelegální praktiky.
 • Licence prosejí trh půjček
  Počet nebankovních firem, poskytujících úvěry by se měl díky nové regulaci příští rok snížit z téměř 57 tisíc na několik desítek, nebo stovek. Poskytování úvěrů má být podmíněno licencí od ČNB a dvacetimilionovým základním kapitálem. Neseriózní společnosti, které je nabízejí, by tak měly z trhu zmizet. Přísnější dohled, tvrdší prověřování finanční situace dlužníka a vysoké sankce za porušení zákona ze strany věřitele jsou účinnější řešení, než stanovit, při jakém úročení již jde o lichvu.
 • Líbilo by se mi, kdyby univerzita spoluzakládala firmy, říká rektor
  Jde o to, nejen získávat granty, ale také výsledky nějak dostat do reálného života, říká rektor Vysoké školy báňské - Technické univerzity Ostrava. Výraznější zdroj příjmů technických univerzit už dnes tvoří výzkum pro firemní sféru, kdy si firmy zadávají výzkumné projekty. Univerzity dnes mají reálnou možnost dosáhnout na evropské prostředky, ale nakládání s nimi je podle Vondráka drahé.
 • Lexus IS s novým turbem nabízí konečně skvělé svezení
  Japonský sedan je na českých silnicích raritou, na kterou jen tak nenarazíte. Benzinový motor je velmi silný a zároveň tichý. Praktičnost u tohoto modelu ale nehledejte.
 • Lexus IS s novým turbem: konečně skvělé svezení
  Japonský sedan je na českých silnicích raritou a dobře vypadá. Benzinový motor je silný a tichý. Praktičnost u něj nehledejte.


Hitpardáda štítků