Maloobchodní tržby v USA stěží rostly

Maloobchodní tržby ve Spojených státech stouply v září proti předešlému měsíci pouze nepatrným tempem...


Zdroj: www.fxstreet.cz
Témata: PROCENTA, MALOOBCHODN, REUTERS, PRODEJE, STOUPLY, EKONOMIKA, AUTOMOBIL, EKONOMOV, STOUPLY O, STAVEBN

 • Bankéř, který přispěl ke krizi bank v Irsku, musí zůstat ve vazbě
  Bývalý ředitel irského finančního ústavu Anglo Irish Bank (AIB) David Drumm musí zůstat až do pátečního slyšení o stanovení kauce ve vazbě. Americký soud mezitím rozhoduje o tom, zda ho pošle zpět do Irska. Tam čelí obviněním souvisejícím s jeho rolí v irské bankovní krizi v roce 2008. Informovala o tom v úterý agentura Reuters s odvoláním na prohlášení soudu.
 • Dlouhý: Kuba uvažuje o reformách po vzoru Číny
  Kubánské vedení by svou zemi zřejmě chtělo nasměrovat na čínskou cestu ekonomických reforem bez politických změn, což bude vyžadovat několik zásadních kroků včetně výrazného posílení soukromého sektoru. Myslí si to prezident Hospodářské komory ČR Vladimír Dlouhý, který teď s misí českých podnikatelů jedná v Havaně o možnostech pronikání na kubánský trh.
 • Nelehký život prodejce „trávy“ aneb uložení „marihuanových“ peněz
  Marihuanový byznys v sobě skrývá obrovský potenciál. Obzvláště se to týká USA, kde byl volný prodej „trávy“ legalizován hned v několika státech.  Avšak není všechno zlato, co se třpytí. Prodej marihuany má proti sobě silného nepřítele. Je jím federální bankovní zákon. Ten zakazuje bankám přijímat vklady mající původ, byť v legálním, prodeji drog. Prodejcům tak nezbývá nic jiného, než skladovat obrovské množství hotovosti. To by se však v brzké době mohlo změnit.
 • Dráhy omezí výhody majitelům režijek, odboráři jsou proti
  České dráhy změní podmínky cestování pro více než 130 tisíc majitelů režijních jízdenek, které opravňují k neomezenému cestování po české železnici. Úpravy už vyvolaly velkou bouři u železničních odborářů.
 • Nezávislost Katalánska: Co kdo získá a naopak ztratí?
  Událostí číslo jedna na Pyrenejském poloostrově je otázka odtržení Katalánska od zbytku Španělska. Velký krok k samostatnosti udělalo Katalánsko o víkendových volbách do regionálního parlamentu. Ty vyhrála koalice stran usilujících o nezávislost jednoho z nejbohatších španělských regionů. V cestě k vytoužené „svobodě“ však stojí překážka ve formě Madridu, který si uvědomuje ekonomické důsledky odtržení Katalánska a snaží se […]
 • Co musíte ráno vědět (14. října)
  Jak se v úterý dařilo trhům v Evropě a Spojených státech, jak vidí budoucnost německé ekonomiky analytici a investoři a s čím se můžete rozloučit na stránkách Playboye? To vše musíte ráno vědět.
 • Přichází konec finančních negramotů v Čechách?

  Konec finančních negramotů v Čechách? Tak se jmenuje kniha od majitele serveru Bankovní poplatky Patrika Nachera, která přichází právě na pulty obchodů. Pomocí přísloví a pořekadel přibližuje autor čtenářům problematiku odpovědného chování a přístupu k finančním produktům, penězům i svému životu. ČTĚTE DÁLE!

 • PKN Orlen kupuje dva severoamerické těžaře za 300 milionů dolarů
  Varšava - Největší polská rafinerská společnost PKN Orlen podala nabídky na převzetí dvou severoamerických těžařských firem. Za kanadskou Kicking Horse Energy a americkou FX Energy nabízí zaplatit celkem více než 300 milionů dolarů (7,1 miliardy Kč), uvedla dnes společnost, která je majitelem českého Unipetrolu.
 • Komentované zprávy bank: V Německu konečně s kartou a ČSOB pomáhá lidem v nouzi

  STŘEDEČNÍ SERIÁL - KOMENTOVANÉ ZPRÁVY BANK: Opět přinášíme další díl komentovaných tiskových zpráv z bank. Opět budeme komentovat s lehkou dávkou ironie a nadhledu. Tentokrát se budeme věnovat VISA, ČSOB a Raiffeisenbank.

 • Švihák lázeňský: Den 5. - Rutina všedního dne
  Pokud je to třeba, švihák lázeňský si umí i dupnout. Tedy, když jde o jeho vlastní prospěch, žaludek či pohodlí. Ani švihák lázeňský však nesmí zapomínat na to, že je pořád jen pacient. Každý máme své limity a přes některé prostě nejede vlak.


Hitpardáda štítků