Medvěda poznáte, až když přijde

Myslíte si, že odhadnete vrchol trhu? Těžko. Vlastně by se dalo vsadit na to, že dokud medvědi pořádně nezaútočí, ani o nich nebudete vědět. Vzpomeňme si na 24. březen 2000.


Zdroj: www.kurzy.cz
 • Lukáš Zelený: Usilujeme o smírné řešení spotřebitelských sporů

  Píšeme na Hypoindex.cz: Vánoce přešly a s nimi spojené nakupování může vyústit ve složitý reklamační proces. Kam se obrátit, pokud obchodník odmítá zakoupenou věc řádně reklamovat a nechceme rovnou podávat podnět na Českou obchodní inspekci? Poradí Lukáš Zelený z projektu VašeStížnosti.cz časopisu dTest, který nabízí alternativní řešení spotřebitelských sporů. 

 • Ropa opět padá po odhadech API o rostoucích US zásobách
  Analytici American Petroleum Institute (API) odhadují, že v uplynulém týdnu stouply zásoby ropy v USA o 2,9 miliónu barelů, což jde proti odhadům mnoha účastníků trhu, kteří včera spekulovali spíše na pokles zásob vzhledem ke zhoršujícímu se zimnímu...
 • Facebook čelí dvěma hromadným žalobám. Akcionáři si stěžují na zatajení informací při vstupu na burzu
  Podle obvinění akcionářů Facebook před primární nabídkou akcií v roce 2012 skrýval obavy o další růst příjmů. Investoři tak údajně přišli o peníze při koupi akcií. Žalobu podali i na zakladatele firmy Marka Zuckerberga.
 • Facebook čelí hromadným žalobám akcionářů
  New York - Mark Zuckerberg čelí dalšímu problému. Soudce federálního soudu USA schválil dvě hromadné žaloby akcionářů proti firmě Facebook Inc.
 • Česká odposlechová republika
  Dokud je v médiích kauza pokrytá zpravodajskými novinářskými prostředky, lidé pochybují. Což je normální. Nikdo z nás u popisovaného dění nebyl, neví se, jak to přesně bylo, různí svědci a obvinění mají různé verze... Až do okamžiku, než nějaké médium zveřejní “uniklé odposlechy”.
 • Ropa oslabuje v očekávání skokového nárůstu zásob v USA
  Nejaktivnější futures na WTI americkou lehkou ropu s únorovým termínem dodání na burze Nymex provází v průběhu dnešního dne pokles ceny, a to kvůli očekávání dalšího nárůstu komerčních zásob v USA.
 • Konec vyhrožování na Twitteru. Firma bude blokovat účty extrémistů
  Sociální síť twitter konkretizovala pravidla blokování a rušení účtů, jejichž uživatelé propagují násilí nebo vyhrožují násilím určitým skupinám. Firma úterním sdělením odpovídá na rostoucí požadavky politiků a dalších, kteří poukazují na to, že islamističtí extremisté používají twitter a další sociální sítě ke své propagandě a k náboru nových členů.
 • Od ledna podraží krabička cigaret o tři až čtyři koruny. Kuřáci si připlatí i v dalších letech
  S Novým rokem se zvýší spotřební daň z tabákových výrobků. Krabička cigaret tak může podražit až o 4 koruny. Návrh počítá s tím, že by díky zvýšení mohlo do rozpočtu přijít v příštím roce až 3,3 miliardy korun. Daň postupně poroste i v následujících dvou letech.
 • Jen před Novým rokem táboří v podporách 120,2 120,7
  Aktuální pohled a výhled: Jen k dolaru stagnuje vůči konci úterního obchodování na 120,5. Trh v listopadu vystoupal nad dvouměsíční obchodované pásmo s podporou růstu akciových trhů a pak taky optimismu Fedu nad vývojem ekonomiky, tendenci ke...
 • RoklenFx: Sprint eura v závěru roku?
  Den před Silvestrem zahajuje česká koruna na stálé úrovni v rozmezí 27,02 až 27,03 EURCZK. V případě dolaru se po posílením americké měny, které bylo poté lehce kontrováno, česká měna drží na 27,70 USDCZK.

 • Shrnutí obchodování na americkém trhu

  Krátké shrnutí: 

  Akcie na Wall Street se díky rostoucí ceně ropy (WTI +2,9 %, 37,9 USD) vyšplhaly na třítýdenní maxima a přehouply se tak od začátku roku do zelených čísel. Investoři spekulují nad poklesem zásob černého zlata v Cushingu. Sentimentu pomohl vzhůru také lepší výsledek spotřebitelské důvěry za prosinec. Indexy dokázaly přerušit sérii dvou poklesů v řadě, když posilovalo všech deset sektorů hlavního indexu S&P 500 (+1, %, 2 078,4 b.). V čele růstu stál technologický sektor (+1,4 %), dařilo se akciím společností jako Amazon (+2,8 %, 694 USD) nebo Tesla Motors (+3,6 %, 237,2 USD). 

   

  Makro:

  • S&P/CS 20ti měst m/m vzrostl o 0,84 % proti očekávání 0,6 %, předchozí údaj revidován níže na 0,5 % z 0,61 %
  • Index spotřebitelské důvěry v prosinci vzrostl na 96,5 bodu při oček. 93,5 b., předchozí měsíc revidován výše na 92,6 b. z 90,4 b. 

   

  Pohled na indexy:

  DJIA

  17 720,98

  +1,10%

  S&P 500

  2 078,36

  +1,06%

  NASDAQ

  5 107,94

  +1,33%

   

  Sektory:

  Energie

  +0,50%

  Finance

  +0,92%

  Technologie

  +1,36%

   

  Pohled na vybrané akcie, měny a komodity:

  EUR/USD

  1,0933

  -0,32%

  Zlato

  1 068,67

  -0,07%

  Brent ropa – future

  37,80

  +3,22%

  WTI ropa – future

  37,88

  +2,90%

   

 • Psychologie investování: boj s nadměrným sebevědomím
  Autor: Bc. Martin Surovec K tomu, aby si „obyčejný člověk“ mohl pravidelně přivydělávat ke své mzdě, nemusí mít vysokoškolský titul z oboru ekonomie nebo mnohaleté praktické zkušenosti s investováním.
 • Osobnosti roku 2015: Energetická „teta“ Alena Vitásková proti všem
  Energetický regulační úřad (ERÚ) není z těch, o kterých by bylo v minulosti příliš slyšet. Letos však kolem něj bylo živo víc než dost. Šéfka úřadu Alena Vitásková se totiž „šprajcla“ a dlouho odmítala potvrdit dotace výrobcům zelené elektřiny. Redakce MF DNES ji vybrala jako jednu z letošních osobností českého byznysu.
 • Česká exportní banka, a.s. - Informace o vyplacení úrokových výnosů z emisí dluhopisů (30.12.2015)
  Česká exportní banka, a.s.IČO: 63078333Povinně uveřejňovaná informaceČeská exportní banka, a.s., uhradí ke stanovenému dni 15. ledna 2016 měsíční úrokový výnos z emise dluhopisů, vydaných 15.
 • ČEZ: ERÚ podepsal podporu pro obnovitelné zdroje

  Jak naznačovaly zprávy minulých dnů, Energetický regulační úřad včera podepsal podporu pro obnovitelné zdroje pro příští rok. Tento krok považujeme za očekávaný a nepředpokládáme vliv na dnešní obchodování. 

 • CETIN: Dnes (30. 12. 2015) poslední den obchodování

  Společnost CETIN se dnes (30.12.2015) naposledy obchoduje na BCPP. Jen připomínáme, že na titulu dochází k vytěsnění minorit, a tudíž ukončení obchodování považujeme za přirozený krok. Informaci považujeme za neutrální vůči dnešnímu obchodování.   

 • Splněný sen ministra Chovance: Mocný úřad na IT zakázky
  S prvním dnem příštího roku se zrodí nová Národní agentura pro komunikační a informační technologie – NAKIT. Pokud se ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) rozhodl změnit náš digibrajgl, jeho státní IT podnik není pravou cestou ke zlepšení. Nervozitu vyvolává obcházení veřejných zakázek i to, jak si v Česku státní podniky často vedou.
 • Bank of America: Levná ropa ukončí štědrost v Saúdské Arábii
  Propad cen ropy na světových trzích ukončí v Saúdské Arábii éru velkorysých vládních výdajů. Myslí si to analytik finančního ústavu Bank of America Jean-Michel Saliba. Úřady tohoto konzervativního arabského království již v pondělí oznámily, že země bude kvůli propadu cen ropy letos hospodařit s rekordním rozpočtovým deficitem. Saúdská Arábie je největším vývozcem ropy na světě a výpadek příjmů z prodeje ropy ji donutil, aby poprvé po deseti letech zvýšila ceny benzinu.
 • Wall Street 29.12. - trhy se přehouply do plusu od začátku roku
  Akcie na Wall Street se díky rostoucí ceně ropy (WTI +2,9 %, 37,9 USD) vyšplhaly na třítýdenní maxima a přehouply se tak od začátku roku do zelených čísel. Investoři spekulují nad poklesem zásob černého zlata v Cushingu.
 • CETIN dnes naposledy na BCPP
  Společnost CETIN se dnes (30. 12. 2015) naposledy obchoduje na BCPP. Jen připomínáme, že na titulu dochází k vytěsnění minorit, a tudíž ukončení obchodování považujeme za přirozený krok. Informaci považujeme za neutrální vůči dnešnímu obchodování.
 • MasterCard ocenil osm výjimečných projektů v oblasti platebních karet
  Společnost MasterCard, jednička v inteligentních, pohodlných a bezpečných platbách, ocenila výjimečné projekty roku 2015 v platebních kartách. Slavnostní předání cen bylo vyvrcholením celodenní konference MasterCard Day, která se konala 7.
 • Masivní stop-loss za stovky miliard dolarů může zničit závěr roku
  Derivátový stratég Marko Kolanovic z americké investiční banky JPMorgan Chase, kterého agentura Bloomberg nedávno pro jeho úspěšné predikce a tržní výhledy překřtila na Gandalfa, před měsícem prohlásil, že katalyzátory akciové rally již vyčpěly a nyní...
 • Martin Novák potvrzen jako člen představenstva ČEZ
  Dozorčí rada ČEZ na svém dnešním zasedání zvolila členem představenstva Martina Nováka i na další čtyřleté funkční období od května příštího roku. „S blížícím se koncem původního mandátu tohoto klíčového manažera tak dala společnost najevo, že s ním...
 • Marketwatch: Vlastnění automobilu bude raritou
  Podle portálu Marketwatch se v roce 2020 vyrobí 100 milionů osobních aut. Bude ale narůstat podíl aut sdílených. Webový portál Marketwatch s odkazem na společnost IHS předpovídá, že tento rok se jen v USA a Číně prodá na 40 milionů osobních vozů....
 • Mario Draghi spekulantům: Ve mně parťáka nehledejte!
  Pokud něco obchodníci nemají rádi, jsou to mrtvé trhy. Mezi oblíbené události traderů proto patří mimo jiné zasedání centrálních bank, po nichž je na trzích patrná zvýšená volatilita.
 • Mapa serveru
  Kurzy » Služby portálu » Mapa serveru. O podnikání na Burze. Jak se stát účastníkem. Do akcií ve světě. Kódy pro web stránky. Města a obce, PSČ.
 • MAPA: Kam bez zimních pneumatik vůbec nesmíte vyrazit?
  Zimní pneumatiky musí mít řidiči na autech v období od 1. listopadu do 31. března vždy, když bude na vozovce ležet souvislá vrstva sněhu, ledu či námraza nebo lze tyto jevy vzhledem k povětrnostním...
 • MAPA: Kam bez zimních pneumatik vůbec nesmíte vyrazit?
  Zimní pneumatiky musí mít řidiči na autech v období od 1. listopadu do 31. března vždy, když bude na vozovce ležet souvislá vrstva sněhu, ledu či námraza nebo lze tyto jevy vzhledem k povětrnostním...
 • Manuál investora aneb Doba přeje netradičním investicím
  Investování je vždy složité, v dnešní situaci to však platí (minimálně) dvojnásob. Bezprecedentní zásahy centrálních bank vyvolané krizí v roce 2007-8 a dluhovou krizí v Evropě vytlačily ceny mnoha aktiv na historicky nevídané úrovně.
 • Manuál investora aneb Doba přeje netradičním investicím
  Investování je vždy složité, v dnešní situaci to však platí (minimálně) dvojnásob. Bezprecedentní zásahy centrálních bank vyvolané krizí v roce 2007-8 a dluhovou krizí v Evropě vytlačily ceny mnoha aktiv na historicky nevídané úrovně.

 • Meziroční inflace v září vzrostla, mělo by jí to zůstat
  Index spotřebitelských cen v září klesnul stejně jako v srpnu o 0,2 %. Meziroční inflaci pomohl bazický efekt a ta se tak vyšplhala na 0,4 %. Očekávání trhů byla pesimističtější, když stejně jako my čekali pokles o 0,3 % m/m a meziroční inflaci...
 • Mezi fondy zaměřenými na akcie malých firem vládnou ty investující v Evropě
  Z 10 nejvýkonnějších akciových podílových fondů se zaměřením na akcie malých a středních firem investují všechny na evropských trzích. Až 11. v pořadí je fond Franklin Global Small-Mid Cap s výkonností 3,49 %.
 • Mezi fondy zaměřenými na akcie malých firem vládnou ty investující v Evropě
  Z 10 nejvýkonnějších akciových podílových fondů se zaměřením na akcie malých a středních firem investují všechny na evropských trzích. Až 11. v pořadí je fond Franklin Global Small-Mid Cap s výkonností 3,49 %.
 • Mester (Cleveland Fed): US ekonomika poroste o něco rychleji než v r. 2015
  Guvernérka Cleveland Fedu Loretta Mester ve svém víkendovém novoročním projevu uvedla, že očekává letošní tempo růstu americké ekonomiky o něco vyšší než v roce 2015. Růst HDP by měl dosáhnout tempa 2,5-2,75% oproti 2,25% prvním 9M loňska.
 • Merrillové vidí S&P 500 na 2 200 bodech na konci r. 2016
  Analytička Savita Subramanian z Bank of America Merrill Lynch míní, že index S&P 500 zakončí příští rok na úrovni cca 2 200 bodů. Podle jejího mínění se v příštím roce při vší pesimistické náladě na trhu vyplatí stát na opačné býčí straně.
 • Merrill Lynch vidí S&P 500 do deseti let na 3 500 bodů
  Stratégové z Bank of America Merrill Lynch na základě ukazatele P/E a regresní analýzy přišli na to, že průměrný výnos S&P 500 v následujících deseti letech bude 8 %. Připadá vám to jako věštění z křišťálové koule? Možná, BoAML tomu ale věří.
 • Mero chce po Unipetrolu smluvní ukotvení přepravy ropy
  Dle informací Lidových novin chce státní společnost Mero smluvně ukotvit přepravu ropy. Smlouva s Unipetrolem, který je jediným dovozcem ropy do ČR, již několik let neexistuje a společnosti obchodují pouze na základě neformální dohody, což je pro...
 • Mero chce po Unipetrolu smluvní ukotvení přepravy ropy
  Dle informací Lidových novin chce státní společnost Mero smluvně ukotvit přepravu ropy. Smlouva s Unipetrolem, který je jediným dovozcem ropy do ČR, již několik let neexistuje a společnosti obchodují pouze na základě neformální dohody, což je pro...
 • Merkelová: Přetavíme uprchlickou krizi v naši výhodu!
  Německá kancléřka Angela Merkelová ve svém novoročním projevu mimo jiné varovala širokou veřejnost před růstem nenávisti vůči stále přibývajícím uprchlíkům a uvedla v této souvislosti, že Německo má potenciál k tomu, aby celou uprchlickou krizi přetavilo.
 • Měnové riziko může ovlivnit výkonnost ETF s fixními příjmy
  Měnové riziko může výrazně ovlivnit výkonnost ETF s fixními příjmy. Stejně jako může mít měnové riziko vliv na investice na mezinárodních akciových trzích, tak může mít potenciálně významný vliv na cenné papíry s pevným výnosem.

Hitpardáda štítků