Měli jste v bytě teplo od sousedů? Od ledna 2016 si spořivci pořádně připlatí

Praha - Lidem, kteří se nechávají vytápět od sousedů, vzrostou náklady až o několik tisíc korun ročně. Od Nového roku totiž začne platit vládní vyhláška, která změní výpočet nákladů na teplo v bytových domech. Změn, které se týkají bydlení a nemovitostí, je ale víc.


Zdroj: ekonomika.eurozpravy.cz
Témata: TEPLO, SOUSEDŮ, OD SOUSEDŮ, TEPLO OD SOUSEDŮ, SI SPOŘIVCI POŘÁDNĚ, SPOŘIVCI, MĚLI JSTE V, SI SPOŘIVCI, BYTĚ TEPLO, BYTĚ TEPLO OD

 • Nejbohatší lidé světa letos zchudli
  Největší světoví boháči letos nepatrně zchudli. Nejbohatších 400 lidí planety přišlo v tomto roce o 19 miliard dolarů (468 miliard Kč). Vyplývá to z indexu miliardářů, který zpracovává agentura Bloomberg. Je to první takový pokles za tři roky. Stojí za ním klesající ceny komodit a náznaky zpomalující čínské ekonomiky, což vyplašilo investory po celém světě.
 • Od Nového roku si spořiví lidé za teplo v bytě připlatí
  Praha - Od Nového roku začne po dvouletých odkladech platit vládní vyhláška, která změní výpočet nákladů na teplo v bytových domech. Lidem, kteří se nechávají vytápět od sousedů,...
 • Klející lidé mají údajně bohatší slovní zásobu. Přichází revoluce ve vnímání nadávek?
  Podle studie amerických psychologů je slovní zásoba vulgárních lidí bohatší. Ukázal to experiment, který psychologové uskutečnili se skupinou lidí. Nadávky ale mohou ohrozit vnímání sebe sama a prohlubují komplexy.
 • Nový trend podle profesora Zubova: Propaganda jen dává možnosti
  Ruský historik a politolog Andrej Borisovič Zubov – ikona protiruské propagandy u nás –, poskytl internetovému deníku Neovlivni.cz rozhovor o ruské propagandě. Kritizuje v něm Kreml, ale současně odkazuje protiruskou propagandu u nás do prehistorických mezí, kam se svým, ve studené válce zamrzlým myšlením patří. Píše Jan Schneider.
 • Stíhání Pavla Tykače v kauze CS Fondů bylo zastaveno

  Trestní stíhání miliardáře Pavla Tykače v kauze CS Fondů bylo opět zastaveno. Obvinění se týkalo vyvedení aktiv z fondů za 1,2 miliardy korun v letech 1996 až 1997. Důkazy nebyly podle Vrchního státního zastupitelství v Praze dostatečné.

 • Odchod Velké Británie z Evropské unie by byl krokem do neznáma
  „Zastánci Brexitu veřejně nemluví o alternativách ke členství v EU záměrně, protože všechny tyto alternativy jsou pro Británii méně atraktivní než její současné postavení. Na Brexitu nemůže mít nikdo v EU ani ve Spojeném království zájem,“ říká v rozhovoru německý europoslanec za CDU David McAllister s německým i britským občanstvím.
 • Souhrn 29.12. - Evropa silně rostla, ropa ve druhé polovině maže včerejší propady, dolar posiluje, BCPP v plusu díky ČEZ, PMČR na 12 000 Kč
  Pražská burza dnes při stále utlumené likviditě opětovně lehce rostla. Evropa US Euro Ropa BCPP Komentáře k dennímu dění na trzích: 12.h - Evropa vstupuje do nového roku (T+2)... Burza Praha Závěr 29.12.
 • Santa Claus rally je tu
  pNízká obchodní aktivita v závěru roku je pravidelně se opakujícím jevem. Stejně tak pravidelně se opakující je i jev známý jako Santa Claus rally či lednový efekt. Santa Claus rally se prozatím daří naplňovat. Zda se mohou investoři těšit i na...
 • V Temelíně došlo ke zkratu, museli zasahovat hasiči
  Temelín - Uvnitř jaderné elektrárny v Temelíně došlo v pondělí večer k nehodě, museli zasahovat hasiči. Kouř vycházel z pomocného zařízení u generátorového vypínače, který se nachází v nejaderné části 1. bloku. K ochlazení zařízení naštěstí stačil pouze minimax.
 • Sumár dňa 29.12.2015
  Druhý riadny obchodný deň po vianočných sviatkoch nám už ponúkol relatívne zaujímavejšie makroekonomické zverejnenia z US ekonomiky, ktoré po pokojnom včerajšku mali potenciál trh takpovediac prebrať. O 15:00 to boli októbrové dáta indexu cien...

 • Finanční správa odhalila půlmiliardový podvod u DPH, peníze má...
  Praha - Finanční správa odhalila rozsáhlý daňový únik na dani z přidané hodnoty. Pro
 • Spor o výběr daní: MF se chválí, ekonomové oponují, Kalousek zuří
  Praha – Vláda je právě v polovině svého funkčního období. Ministerstvo financí si pochvaluje, jak se mu v uplynulých dvou letech podařilo zlepšit výběr daní, činnost finanční správy i snižování dluhu. Podle analytiků však na tomto vývoji nemá zásluhy rezort financí, ale vývoj ekonomiky.
 • Poslanci pozměnili zákon: Nově se bude platit za všechny stavební normy
  Praha - Poslanci dnes ze stavebního zákona vypustili ustanovení, že některé technické normy ve stavebnictví musí být bezplatně přístupné veřejnosti. Nově se tak bude platit za vše, což ostře kritizovala opozice.
 • V OKD by se mělo těžit co nejdéle, doporučuje krajská tripartita
  Ostrava - Těžba uhlí v dolech společnosti OKD by měla pokračovat co nejdéle i za cenu toho, že stát ponese určité výdaje. V materiálu, který má ČTK k dispozici, to doporučují Sdružení pro rozvoj Moravskoslezského kraje, kancelář vládního zmocněnce Jiřího Ciencialy a krajská hospodářská komora. Materiál schválilo předsednictvo krajské tripartity, v pondělí se situací OKD má zabývat národní tripartita.
 • Kontrolní hlášení u DPH: Řada firem stále tápe, zájem o poradenství roste
  Praha - Anketa ČTK mezi poradenskými firmami ukázala, že si malé a střední firmy dosud neporadily s komplikacemi při nastavení systémů pro podávání kontrolního hlášení u daně z přidané hodnoty (DPH).
 • ÚOHS snížil pokutu Českým drahám za lokomotivy, smlouva byla diskriminační
  Praha - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže uložil Českým drahám (ČD) v opakovaném prvostupňovém řízení pokutu ve výši 1,2 milionu korun za to, že v rozporu se zákonem o veřejných zakázkách uzavírala v letech 2009-2012 přílohy k dohodě o proběhu lokomotiv. Rozhodnutí není dosud pravomocné a může být proti němu podán rozklad, informuje uohs.cz.
 • Pro přijetí eura potřebuje ČR zlepšit veřejné finance, míní Sobotka
  Praha - Česká republika by neměla stanovovat termín přijetí eura, dokud nezlepší stav veřejných financí a nezvýší životní úroveň v zemi ve vztahu k vyspělým státům EU. Novinářům to dnes na konferenci k přijetí eura řekl premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Vláda několikrát deklarovala, že v tomto volebním období termín přijetí eura nestanoví. Guvernér České národní banky Miroslav Singer následně na konferenci uvedl, že připravenost ČR na přijetí eura se proti předchozím letům zlepšila, avšak stále ji nelze vyhodnotit jako dostatečnou.
 • Euro v Česku: Jaké by byly náklady na zavedení unijní měny? Prouza promluvil
  Praha – V Praze se dnes konala konference k zavedení eura v České republice. Tajemník pro evropské záležitosti Tomáš Prouza při té příležitosti vyčíslil, na kolik by Česko tato změna přišla. Současná vláda však několikrát deklarovala, že v tomto volebním období termín přijetí eura nestanoví. Euro je tak nyní technicky možné přijmout podle odborníků i politiků nejdříve v roce 2020.
 • Snížení DPH u sudového piva lomcuje Českem, výrobci lihovin jsou zděšeni
  Praha - Plán ministra financí Andreje Babiše (ANO) na snížení DPH u sudového piva kritizují výrobci lihovin. Pivovary jsou naopak nadšené. Asociace hotelů je k záměru skeptická a vinařům je to vcelku jedno.
 • Sledovali jsme ŽIVĚ: Konference o přijetí eura v ČR
  Praha - Česká metropole dnes hostí konferenci s názvem Přijetí společné evropské měny v ČR - přínosy a rizika. Hlavní projevy pronesou premiér Bohuslav Sobotka a místopředseda Evropské komise Valdis Dombrovskis. Vystoupí také ministr financí Andrej Babiš, guvernér ČNB Miroslav Singer, prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý, exministr financí Pavel Mertlík, prezident Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Hanák. • McDonald's zavřel svou největší restauraci, chystá ještě větší komplex +VIDEO
  Miami - Firma McDonald's ve středu zavřela svou největší restauraci, která se nachází v Orlandu na Floridě. Příznivci amerického fastfoodu ale nemusí zoufat, na místě bude postaven ještě větší komplex.
 • mBank chystá velkou víkendovou odstávku
  Praha - Ve dnech 17. - 19. října bude mBank sjednocovat transakční systém, na základě kterého bude všech zhruba 5 milionů klientů moci používat jednotný systém. O víkendu tak nebude možné provádět platby, ale karetní operace budou většinu času k dispozici.
 • Máte doma anonymní vkladní knížku? Česká spořitelna peníze vyplatí i v roce 2016
  Praha - Našli jste doma starou anonymní vkladní knížku po babičce, jejíž platnost skončila podle zákona o bankách v roce 2012 a na na konci roku 2015 vypršela možnost si peníze vybrat? Nemusíte se bát, Česká spořitelna uložené prostředky vyplatí i v roce 2016.
 • Majetkový úřad převzal 1800 nemovitostí neexistujících institucí
  Praha - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) již převedl do své správy téměř 1,8 tisíce nemovitostí až donedávna zapsaných v katastru na zaniklé, nedostatečně identifikované nebo v registrech nedohledané státní subjekty. Z počtu více než 7,1 tisíce „osiřelých“ státních nemovitostí, které za tento okruh subjektů odhalila analýza Mapa nemovitostí státu, ÚZSVM již začal prošetřovat majetkoprávní vztahy u 5,5 tisíce z nich.
 • Lufthansa uzavřela dohodu s pozemním personálem
  Berlín - Německá letecká společnost Lufthansa dnes uzavřela mzdovou dohodu s odborovým svazem Verdi, který zastupuje její pozemní personál. Dohoda se svazem Verdi, který zastupuje zhruba 33.000 zaměstnanců pozemního personálu Lufthansy, předpokládá zvýšení mezd pro příští rok o 2,2 procenta a nárůst stejným tempem i v dalším roce.
 • Lufthansa a Air France-KLM po tragédii letu 7K9268 nebudou dočasně létat přes Sinaj
  Káhira/Praha - Aerolinky Lufthansa a Air France-KLM z bezpečnostních důvodů nebudou dočasně létat přes Sinajský poloostrov v Egyptě. Provoz obnoví, až se nevysvětlí dnešní pád ruského letadla s 224 lidmi na palubě.
 • Likvidace Volkswagenu? Firma ztratila třetinu hodnoty, analytici věští katastrofu
  Berlín/Praha - Emisní skandál, s kterým se momentálně potýká německá automobilka Volkswagen, bude mít pro firmu vážné dopady. Šéf berlínského ekonomického institut DIW Marcel Fratzscher v rozhovoru pro Bild dokonce řekl, že byla poškozena značka "Made in Germany". Ministr dopravy Alexander Dobrindt dnes vyzval automobilku, aby případ rychle a transparentně vyšetřila. Ke kauze se dnes vyjádřili i čeští analytici. Akcie skupiny, jejímž členem je i česká Škoda Auto, ztratily za dva dny už asi třetinu hodnoty a začalo se mluvit o odvolání výkonného šéfa společnosti Martina Winterkorna.
 • Lidl plánuje v Česku miliardové investice, vytvoří 1500 pracovních míst
  Praha - Německý diskont Lidl investuje v Česku do modernizace prodejen, výstavby nových a rozvoje skladových ploch během tří let devět miliard korun. Firma také vytvoří 1500 nových pracovních míst. První prodejnu v novém konceptu řetězec otevře v Berouně v pondělí 7. prosince. Do roku 2018 plánuje přestavět desítky svých obchodů. V ČR bude také pokračovat v expanzi. Na dnešním setkání s novináři to oznámili zástupci společnosti.
 • Letušky ČSA přistoupily na novou kolektivní smlouvu
  Praha - Letušky a stevardi Českých aerolinií (ČSA) přistoupili po ročních sporech s vedením společnosti na návrh kolektivní smlouvy. ČTK to dnes řekla místopředsedkyně Odborové organizace posádek letadel (OOPL) Tereza Löffelmanová.
 • Letecká linka Praha - Šanghaj začne létat 2. dubna
  Praha - Očekávané letecké spojení mezi Prahou a čínskou Šanghají začne fungovat od 2. dubna příštího roku. Letadla společnosti China Eastern Airlines budou na trase létat třikrát v týdnu v úterý, ve čtvrtek a v sobotu. ČTK to řekla mluvčí pražského letiště Marika Janoušková.


Hitpardáda štítků