Metro v Česku známé jako Makro se spojilo s čínskou Alibaba Group

Praha - Skupina Metro Group, do které patří i české Makro, oznámila partnerství s přední čínskou on-line společností Alibaba Group. Partnerství podpoří obchod na dynamicky se rozvíjejícím čínském e-commerce trhu. Německé Metro Group spouští svůj oficiální internetový obchod exkluzivně na platformě Tmall Global od Alibaba Group, kde bude nabízet řadu německých výrobků.


Zdroj: ekonomika.eurozpravy.cz
Témata: GROUP, METRO, ALIBABA, ALIBABA GROUP, METRO GROUP, MAKRO, E, TRHU, ZNAÄ,
 • Češi letos prodělají kvůli silničním kolonám 120 miliard korun
  Češi letos přijdou kvůli kolonám na silnicích až o 120 miliard korun. Je to o osm miliard více než v minulém roce. Vyplývá to z údajů poskytovatele asistenčních služeb ÚAMK. Ztráty podle Petra Vomáčky z ÚAMK představují například vyšší spotřebu popojíždějících vozidel, ušlý zisk, sankce za pozdní doručení nákladu, méně realizovaných zakázek a podobně. Kolony v České republice i v Evropě byly letos rekordní, souvisely mimo jiné s vysokým počtem oprav silnic, bylo i více nehod a poruch vozidel.
 • Modernizace prodejny čerpací stanice
  Nalézt ideální provozně-obchodní řešení prodejního prostoru čerpací stanice není vůbec jednoduché a doporučuje se využít spolupráce se zkušenými specialisty kompetentními v oboru čerpacích stanic.
 • Světová jaderná asociace: Instalovaný výkon jaderných elektráren vzroste do roku 2035 o 45 %

  V posledních letech zasáhl jaderný sektor pokles zájmu mimo jiné v reakci na události ve Fukušimě. V čele snahy o opuštění jádra stojí Německo, které plánuje do roku 2022 v rámci své energetické koncepce zvané Energiewende uzavřít všechny své jaderné rektory. Jaderná energetika to začíná mít těžké také ve Francii. Většina projektů výstavby nových zdrojů v Evropě se

  Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • Dny Marianne zapojí 6 tisíc obchodů, titul redesignuje
  V pátek 11. září startuje největší nákupní akce v Česku, pořádá ji magazín Marianne. celý článek »
 • Unipetrol podepsal kontrakt na investici za 8,5 miliardy korun
  Unipetrol včera oznámil podpis kontraktu se společností Technip Italy na výstavbu nové polyetylénové jednotky v litvínovském závodě. Celkové investiční výdaje budou činit přibližně 8,5 mld. Kč, což znamená, že se jedná o největší investici v historii českého petrochemického průmyslu.
 • Goldmani: Ropa pod 20 USD nelze vyloučit, nový cíl Brent v r.2016 na 49,5 USD, WTI na 45 USD, dno přijde za 6-9 měsíců
  Analytici Goldman Sachs sníží svůj výhled pro cenu severomořského Brentu na 49,5 USD za barel oproti původně odhadovaným 62 USD. Za poklesem výhledu je především přesvědčení o pokračujícím a možná i narůstajícím přebytku produkce nad světovou poptávkou.
 • Goldmani: Ropa pod 20 USD nelze vyloučit, nový cíl Brent v r.2016 na 49,5 USD, WTI na 45 USD, dno přijde za 6-9 měsíců
  Analytici Goldman Sachs sníží svůj výhled pro cenu severomořského Brentu na 49,5 USD za barel oproti původně odhadovaným 62 USD. Za poklesem výhledu je především přesvědčení o pokračujícím a možná i narůstajícím přebytku produkce nad světovou poptávkou.
 • OSN kvůli loňské platební neschopnosti Argentiny mění pravidla o ... - FinWeb.cz

  FinWeb.cz OSN kvůli loňské platební neschopnosti Argentiny mění pravidla o ... FinWeb.cz V reakci na loňské problémy Argentiny, která se kvůli spekulacím dostala do platební neschopnosti, schválilo Valné shromáždění OSN principy pro restrukturalizaci státních dluhů. Právně nezávazné rozhodnutí by mělo pomoct vyjasnit, která současná ... a další »

 • Řecká Syriza před volbami zvyšuje náskok před rivaly
  Levicovou formaci Syriza by podle posledního průzkumu veřejného mínění před nadcházejícími parlamentními volbami v Řecku volilo 28,5 procenta dotázaných. Konzervativní Nová demokracie (ND), nejvážnější konkurent Syrizy, v anketě listu Efimerida ton Syntakton zaostává o pět procentních bodů. Předčasné volby se budou v Řecku konat 20. září.
 • Správa NP Šumava dostala od ÚOHS pokutu 200.000 korun
  Brnop - Správa národního parku a chráněné krajinné oblasti Šumava dostala od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) 200.000 korun. Důvodem je neuchování dokumentace k zakázce na mezinárodní vzdělávací centrum na zámku ve Vimperku. Rozhodnutí už je pravomocné, řekl ČTK předseda ÚOHS Petr Rafaj.

 • Polská burza v závěru týdne mírně roste
  Index WIG 30 se nachází na úrovni 2183 b. (+0,2 %).brbrpNejvýrazněji posiluje těžař uhlí Bogdanka (LWB, +4,7 %) a banky PKO Bank (PKO, +2,7 %), mBank (MBK, +1,3 %) a Bank Zachodni (BZW, +1,2 %).p pV červeném teritoriu se nachází dodavatel...
 • Kampaň whisky Grant´s testuje přátelství svých zákazníků
  Kampaň, kterou spouští whisky Grant´s, se zaměřuje na skupiny přátel. Vymyslela ji agentura Ogilvy & Mather.
 • Kampaň whisky Grant´s testuje přátelství svých zákazníků
  Kampaň, kterou spouští whisky Grant´s, se zaměřuje na skupiny přátel. Vymyslela ji agentura Ogilvy & Mather.
 • Unipetrol zahajuje projekt nové polyetylenové jednotky
  Zástupci společností ​Unipetrol a Technip včera podepsali smlouvu o výstavbě nové polyetylenové jednotky (PE3) v Chemparku Záluží. Půjde o největší investici v historii českého petrochemického průmyslu a jednotka by měla současně patřit mezi nejmodernější výrobní zařízení svého druhu v Evropě.
 • Devizové rezervy Ruska klesly za týden o 1,1 mld. USD. Zlaté rezervy stoupají, stejně i kurz rublu
  Podle CBR dosahovaly ke 4. září aktuální devizové rezervy země 365,3 mld. USD, přičemž 28. srpna to bylo 366,4 miliard dolarů. Podle výsledků včerejšího burzovního obchodování posílila ruská měna téměř na 68 rublů za dolar.
 • SEAT otevřel showroom v Pardubicích (Auta)

  Společnost BARTH slavnostně otevřela nový showroom značky SEAT v Pardubicích, jehož progresivní architektonický koncept posouvá kvalitu prodejních a poprodejních služeb pro zákazníky značky SEAT na východě Čech na zcela novou úroveň. Společenského večera se zúčastnili mimo jiné vedení českého importéra značky SEAT, okruhový jezdec Petr Fulín, který letos obhajuje tituly v závodech FIA ETCC (European Touring Car Cup) s vozem SEAT Leon Cup Racer, Česká Miss 2015 Nikol Švantnerová, Česká Miss World 2015 Andrea Kalousová a Česká Miss Earth 2015 Karolína Mališová.

  pokračování »

 • DOPO četba: Na trhu je obrovský přebytek korun, záporné výnosy státních dluhopisů
  Opatření ČNB na držení koruny nejméně na 27 CZK/EUR způsobuje na finančních trzích nevídané tržní excesy. Na finančním trhu je obrovský přebytek volných korun, který způsobuje mimo jiné záporné výnosy státních dluhopisů.
 • DOPO četba: Na trhu je obrovský přebytek korun, záporné výnosy státních dluhopisů
  Opatření ČNB na držení koruny nejméně na 27 CZK/EUR způsobuje na finančních trzích nevídané tržní excesy. Na finančním trhu je obrovský přebytek volných korun, který způsobuje mimo jiné záporné výnosy státních dluhopisů.
 • A jako azyl, Ž jako Ženevská úmluva. Demagog.cz sestavil "abecedu migrace"
  Demagog.cz sestavil slovníček základních pojmů, které se dotýkají migrace: nejdiskutovanějšího tématu letošního podzimu. Kromě definic a kontextu naleznete u pojmů také čerstvé statistiky. 
 • Shrnutí obchodování na americkém trhu

  Krátké shrnutí: 

  Americké akciové trhy prošly volatilní obchodní seancí. V úvodu se zdálo, že den ovládnou prodejci, následně i díky rostoucí ropě, která dopomohla energetickému sektoru, se trhy dostaly do zisků okolo 1 %. V závěru však indexy výraznou část zisků opět odevzdaly. Indexy táhl nahoru především Apple (+2,2 %), který smazal ztráty z předchozího dne způsobené mírným zklamáním z prezentace nových produktů. WTI ropa přidala 3,5 %, podle pravidelných týdenních dat zásoby sice opět rostly, nicméně došlo k poklesu těžby. Zlato přidalo 0,2 % za podpory slábnoucího dolaru. Makro

  • Nové žádosti o dávku v nezaměstnanosti 275 tis. při očekávání 275, revize z minulého týdne na 281 tis. z 282, pokračující 2 260 tis. při očekávání 2 253 tis. revize na 2 259 tis. z 2 257 tis. 

  Pohled na indexy:

  DJIA

  16 330,40

  +0,47%

  S&P 500

  1 952,28

  +0,53%

  NASDAQ

  4 796,25

  +0,84%

   

  Sektory:

  Energie

  +0,36%

  Finance

  +0,40%

  Technologie

  +0,92%

   

  Pohled na vybrané akcie, měny a komodity:

  EUR/USD

  1,1284

  +0,69%

  Zlato

  1 110,59

  +0,25%

  Brent ropa – future

  48,73

  +2,46%

  WTI ropa – future

  45,69

  +3,51%

   


 • Finanční správa odhalila půlmiliardový podvod u DPH, peníze má...
  Praha - Finanční správa odhalila rozsáhlý daňový únik na dani z přidané hodnoty. Pro
 • Spor o výběr daní: MF se chválí, ekonomové oponují, Kalousek zuří
  Praha – Vláda je právě v polovině svého funkčního období. Ministerstvo financí si pochvaluje, jak se mu v uplynulých dvou letech podařilo zlepšit výběr daní, činnost finanční správy i snižování dluhu. Podle analytiků však na tomto vývoji nemá zásluhy rezort financí, ale vývoj ekonomiky.
 • Poslanci pozměnili zákon: Nově se bude platit za všechny stavební normy
  Praha - Poslanci dnes ze stavebního zákona vypustili ustanovení, že některé technické normy ve stavebnictví musí být bezplatně přístupné veřejnosti. Nově se tak bude platit za vše, což ostře kritizovala opozice.
 • V OKD by se mělo těžit co nejdéle, doporučuje krajská tripartita
  Ostrava - Těžba uhlí v dolech společnosti OKD by měla pokračovat co nejdéle i za cenu toho, že stát ponese určité výdaje. V materiálu, který má ČTK k dispozici, to doporučují Sdružení pro rozvoj Moravskoslezského kraje, kancelář vládního zmocněnce Jiřího Ciencialy a krajská hospodářská komora. Materiál schválilo předsednictvo krajské tripartity, v pondělí se situací OKD má zabývat národní tripartita.
 • Kontrolní hlášení u DPH: Řada firem stále tápe, zájem o poradenství roste
  Praha - Anketa ČTK mezi poradenskými firmami ukázala, že si malé a střední firmy dosud neporadily s komplikacemi při nastavení systémů pro podávání kontrolního hlášení u daně z přidané hodnoty (DPH).
 • ÚOHS snížil pokutu Českým drahám za lokomotivy, smlouva byla diskriminační
  Praha - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže uložil Českým drahám (ČD) v opakovaném prvostupňovém řízení pokutu ve výši 1,2 milionu korun za to, že v rozporu se zákonem o veřejných zakázkách uzavírala v letech 2009-2012 přílohy k dohodě o proběhu lokomotiv. Rozhodnutí není dosud pravomocné a může být proti němu podán rozklad, informuje uohs.cz.
 • Pro přijetí eura potřebuje ČR zlepšit veřejné finance, míní Sobotka
  Praha - Česká republika by neměla stanovovat termín přijetí eura, dokud nezlepší stav veřejných financí a nezvýší životní úroveň v zemi ve vztahu k vyspělým státům EU. Novinářům to dnes na konferenci k přijetí eura řekl premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Vláda několikrát deklarovala, že v tomto volebním období termín přijetí eura nestanoví. Guvernér České národní banky Miroslav Singer následně na konferenci uvedl, že připravenost ČR na přijetí eura se proti předchozím letům zlepšila, avšak stále ji nelze vyhodnotit jako dostatečnou.
 • Euro v Česku: Jaké by byly náklady na zavedení unijní měny? Prouza promluvil
  Praha – V Praze se dnes konala konference k zavedení eura v České republice. Tajemník pro evropské záležitosti Tomáš Prouza při té příležitosti vyčíslil, na kolik by Česko tato změna přišla. Současná vláda však několikrát deklarovala, že v tomto volebním období termín přijetí eura nestanoví. Euro je tak nyní technicky možné přijmout podle odborníků i politiků nejdříve v roce 2020.
 • Snížení DPH u sudového piva lomcuje Českem, výrobci lihovin jsou zděšeni
  Praha - Plán ministra financí Andreje Babiše (ANO) na snížení DPH u sudového piva kritizují výrobci lihovin. Pivovary jsou naopak nadšené. Asociace hotelů je k záměru skeptická a vinařům je to vcelku jedno.
 • Sledovali jsme ŽIVĚ: Konference o přijetí eura v ČR
  Praha - Česká metropole dnes hostí konferenci s názvem Přijetí společné evropské měny v ČR - přínosy a rizika. Hlavní projevy pronesou premiér Bohuslav Sobotka a místopředseda Evropské komise Valdis Dombrovskis. Vystoupí také ministr financí Andrej Babiš, guvernér ČNB Miroslav Singer, prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý, exministr financí Pavel Mertlík, prezident Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Hanák.

 • Metrostav zažaloval ŘSD o 51 milionů kvůli obchvatu Kolína
  Firma Metrostav zažalovala Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) o více než 51 milionů korun v souvislosti se stavbou obchvatu Kolína. Sporem se začne ve středu veřejně zabývat obchodní úsek pražského městského soudu. Potvrdila to mluvčí soudu Markéta Puci.
 • Metrostav vyhrál největší aktuální tendr v Polsku. Postaví silnici
  Stavební společnost Metrostav v Polsku podepsala smlouvu na stavbu 20kilometrového úseku rychlostní silnice S7 Gdaňsk-Elblag za devět miliard korun. Jde o největší aktuálně vypsaný tendr v Polsku, česká firma uspěla ve výběrovém řízení s celkem deseti uchazeči. Silnice má být dokončena v říjnu 2018.
 • Metrostav vyhrál největší aktuální tendr v Polsku. Postaví silnici
  Stavební společnost Metrostav v Polsku podepsala smlouvu na stavbu 20kilometrového úseku rychlostní silnice S7 Gdaňsk-Elblag za devět miliard korun. Jde o největší aktuálně vypsaný tendr v Polsku, česká firma uspěla ve výběrovém řízení s celkem deseti uchazeči. Silnice má být dokončena v říjnu 2018.
 • Metrostav v Polsku usiluje o miliardové tendry, založil tam firmu
  Česká stavební jednička Metrostav usiluje v Polsku o několik zakázek za miliardy korun. Založil kvůli tomu i místní dceřinou společnost Metrostav Polska Spolka Akcyjna. Ta už podala nabídku na výstavbu úseku metra ve Varšavě, i Společný podnik založil i v Turecku.
 • Metrostav v Polsku usiluje o miliardové tendry, založil tam firmu
  Praha - Česká stavební jednička Metrostav usiluje v Polsku o několik zakázek za miliardy korun. Založil kvůli tomu i místní dceřinou společnost Metrostav Polska Spolka Akcyjna. Ta už podala nabídku na výstavbu úseku metra ve Varšavě, informoval dnes mluvčí společnosti František Polák. Společný podnik založil i v Turecku.
 • Metrostav v Polsku usiluje o miliardové tendry, založil tam firmu
  Praha - Česká stavební jednička Metrostav usiluje v Polsku o několik zakázek za miliardy korun. Založil kvůli tomu i místní dceřinou společnost Metrostav Polska Spolka Akcyjna. Ta už podala nabídku na výstavbu úseku metra ve Varšavě, informoval dnes mluvčí společnosti František Polák. Společný podnik založil i v Turecku.
 • Metrostav v Polsku usiluje o miliardové tendry, založil tam firmu
  Česká stavební jednička Metrostav usiluje v Polsku o několik zakázek za miliardy korun. Založil kvůli tomu i místní dceřinou společnost Metrostav Polska Spolka Akcyjna. Ta už podala nabídku na výstavbu úseku metra ve Varšavě, i Společný podnik založil i v Turecku.
 • Metrostav v Polsku usiluje o miliardové tendry, založil tam firmu
  Praha - Česká stavební jednička Metrostav usiluje v Polsku o několik zakázek za miliardy korun. Založil kvůli tomu i místní dceřinou společnost Metrostav Polska Spolka Akcyjna. Ta už podala...
 • Metrostav uzavřel smlouvu na stavbu silnice v Polsku za devět miliard korun
  Česká firma uspěla ve výběrovém řízení s celkem deseti uchazeči. Bude stavět 20kilometrový úsek rychlostní silnice S7 Gdaňsk-Elblag. Součástí projektu je například také kilometrový most přes Vislu v hodnotě přibližně 1,1 miliardy korun.
 • Metrostav uzavřel smlouvu na stavbu silnice v Polsku za 9 mld.Kč
  Praha - Stavební společnost Metrostav v Polsku podepsala smlouvu na stavbu 20kilometrového úseku rychlostní silnice S7 Gdaňsk-Elblag za devět miliard korun. ČTK o tom dnes informoval mluvčí...

 • Metro v Dillí bude napájeno obří solární elektrárnou

  Největší indický systém podzemní dráhy, Delhi Metro Rail Corporation (DMRC), v Dillí podepsal smlouvu na jeden z největších plánovaných solárních projektů v zemi. Podle zpráv z tisku se DMRC v Dillí rozhodla podepsat smlouvu na nákup elektrické energie ze vznikající solární farmy, která by po svém dokončení měla disponovat výkonem 750 MW. Solární farma má být

  Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • Mexické varování před čínskou „zvráceností“
  Světové akciové i devizové trhy mají za sebou bouřlivý týden. Rozbuškou byla, stejně jako před několika měsíci, opět Čína. Propad tamních akciových trhů, který vústil dokonce ve dvojí uzavření burz, s sebou stáhl i zbytek světa. Nervozita byla navíc umocněna intenzivním oslabováním čínského jüanu, které je všeobecně považováno za „potvrzení“ slabosti ekonomiky rudého draka.
 • Mexičtí vězni začali podnikat v módě: "Tetují" originální kabelky
  Drsné obrázky nemusí zdobit pouze tělo, mexičtí vězni z nich začali dělat módní kabelky. Odsouzenci tak dostali druhou šanci, díky které si vydělají dokonce více než za běžnou práci. Nápadem se inspirovaly i další firmy. Vězni tvoří dekorace oděvů či obuvi nebo se stávají zaměstnanci divadelního spolku.
 • Mexiko: HDP v 1Q meziročně rostl o 2,7 % (oček. 2,4 %)
 • Mexiko: Oslabení pesa nekončí

  Mexiko: Oslabení pesa nekončí  Mexické peso stále zápasí, protože spadlo z 15 peso za dolar na začátku roku před několika dny nad 19. Přetrvávající nízké ceny ropy přispěly k oslabení měny, protože ropa přináší malé zisky. Je ale také pravda, že za posledních dvanáct let klesl podíl vlády na výnosech z této komodity o třetinu z 34% na 20%. Jsme pevně přesvědčeni, že to nemá žádný zřejmý důvod.

  Státem vlastněné společnosti (včetně té hlavní - PEMEX) nebyly schopné přiměřeně investovat. Proto Mexiko posledních deset let není konkurenceschopné. Výsledkem této strategie je zastaralost mexické infrastruktury. Když se teď ropa obchoduje za velice nízké ceny, je zřejmé, že Mexiko musí najít další zdroje výnosů, protože investice do ropy, které byly už tak dost malé, ještě poklesnou.

  Současné slabé údaje

  Byly zveřejněny údaje z minulého týdne a současná bilance, deficit stále zůstává kolem 8 miliard dolarů. Výnosy z vývozu nejsou dostatečné na vyvážení potřeb dovozu. Výsledkem je skok CPI ze začátku února na desetiměsíční maxima. Pokud se jedná o další výsledky, mexický HDP ve čtvrtém čtvrtletí roku 2015 stoupl, ale prosincový maloobchodní prodej vyšel meziměsíčně negativně na -1,6% a průmyslová výroba vykázala meziměsíčně -0,1%. Mexiko strádá skutečností, že centrální banka země musí kopírovat monetární politiku Fedu (tj. zvyšovat sazby, pokud to udělá Fed), aby se vyhnula odlivu kapitálu, k němuž by mohlo dojít kvůli zúženému rozdílu sazeb. Mexiko je příliš závislé na stavu americké ekonomiky, jejíž růst stále není udržitelný.

  Trhy také napjatě sledovaly míru nezaměstnanosti, která vykázala hodnotu 4,30%. Zatím stále zůstává na šestiletých minimech. Očekáváme ale, že míra nezaměstnanosti se rychle zhorší. Ohledne USDMXN jsme jasně býčí, pár směřuje zpátky k 19,00.  www.swissquote.cz

   
 • Mexiko se obává měnových válek
  Mexiko ve čtvrtek varovalo, že oslabování čínského jüanu by mohlo vést ke globálním měnovým válkám...
 • Mezi 1000 nejlepších vín světa je 30 vín z ČR
  V prestižní francouzské publikaci 1000 Vins du Monde bude letos 30 vín z České republiky. Je to o čtyři více než v loňském roce, informoval dnes Vinařský fond. Publikace sdružuje nejlepší vína světa. Například Itálie v ní má jen 16 vzorků. Význam sborníku je srovnatelný s michelinským průvodcem, v němž hledají inspiraci obdivovatelé nejlepší světové gastronomie.
 • Mezi 2500 miliardáři světa jsou jen necelé tři stovky žen
  „Čím výše v rozdělení příjmů se budete pohybovat, tím nižší zde najdete podíl žen,“ uvedl ekonom Gabriel Zuckman, spoluautor studie zkoumající poměr zastoupení mužů a žen mezi lidmi s nejvyššími příjmy v USA. Proč je tak málo žen v horní části pyramidy bohatství?
 • Mezi Brnem a Mnichovem začnou v listopadu létat aerolinie bmi regional
  Metropole Moravy a Bavorska opět po osmi letech letecky propojí pravidelná linka, poprvé přepraví cestující 16. listopadu. Představitelé letiště, Jihomoravského kraje i Brna si od zavedení linky slibují zvýšení atraktivity regionu pro obchodní klientelu, vědce i turisty. Původně linka skončila po půl roce z důvodu prodělečnosti, nyní má kraj připravenou finanční podporu v rozpočtu pro příští rok.
 • Mezičtvrtletní růst HDP eurozóny ve 4Q15 potvrzen na 0,3 % dle odhadu

 • Metrostav slaví u Baltu. Postaví za devět miliard silnici do Gdaňsku
  Praha - Stavební společnost Metrostav v Polsku podepsala smlouvu na stavbu 20kilometrového úseku rychlostní silnice S7 Gdaňsk-Elblag za devět miliard korun. ČTK o tom dnes informoval mluvčí firmy František Polák. Jde o největší aktuálně vypsaný tendr v Polsku, česká firma uspěla ve výběrovém řízení s celkem deseti uchazeči. Silnice má být dokončena v říjnu 2018.
 • Měli jste v bytě teplo od sousedů? Od ledna 2016 si spořivci pořádně připlatí
  Praha - Lidem, kteří se nechávají vytápět od sousedů, vzrostou náklady až o několik tisíc korun ročně. Od Nového roku totiž začne platit vládní vyhláška, která změní výpočet nákladů na teplo v bytových domech. Změn, které se týkají bydlení a nemovitostí, je ale víc.
 • McDonald's zavřel svou největší restauraci, chystá ještě větší komplex +VIDEO
  Miami - Firma McDonald's ve středu zavřela svou největší restauraci, která se nachází v Orlandu na Floridě. Příznivci amerického fastfoodu ale nemusí zoufat, na místě bude postaven ještě větší komplex.
 • mBank chystá velkou víkendovou odstávku
  Praha - Ve dnech 17. - 19. října bude mBank sjednocovat transakční systém, na základě kterého bude všech zhruba 5 milionů klientů moci používat jednotný systém. O víkendu tak nebude možné provádět platby, ale karetní operace budou většinu času k dispozici.
 • Máte doma anonymní vkladní knížku? Česká spořitelna peníze vyplatí i v roce 2016
  Praha - Našli jste doma starou anonymní vkladní knížku po babičce, jejíž platnost skončila podle zákona o bankách v roce 2012 a na na konci roku 2015 vypršela možnost si peníze vybrat? Nemusíte se bát, Česká spořitelna uložené prostředky vyplatí i v roce 2016.
 • Majetkový úřad převzal 1800 nemovitostí neexistujících institucí
  Praha - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) již převedl do své správy téměř 1,8 tisíce nemovitostí až donedávna zapsaných v katastru na zaniklé, nedostatečně identifikované nebo v registrech nedohledané státní subjekty. Z počtu více než 7,1 tisíce „osiřelých“ státních nemovitostí, které za tento okruh subjektů odhalila analýza Mapa nemovitostí státu, ÚZSVM již začal prošetřovat majetkoprávní vztahy u 5,5 tisíce z nich.
 • Lufthansa uzavřela dohodu s pozemním personálem
  Berlín - Německá letecká společnost Lufthansa dnes uzavřela mzdovou dohodu s odborovým svazem Verdi, který zastupuje její pozemní personál. Dohoda se svazem Verdi, který zastupuje zhruba 33.000 zaměstnanců pozemního personálu Lufthansy, předpokládá zvýšení mezd pro příští rok o 2,2 procenta a nárůst stejným tempem i v dalším roce.
 • Lufthansa a Air France-KLM po tragédii letu 7K9268 nebudou dočasně létat přes Sinaj
  Káhira/Praha - Aerolinky Lufthansa a Air France-KLM z bezpečnostních důvodů nebudou dočasně létat přes Sinajský poloostrov v Egyptě. Provoz obnoví, až se nevysvětlí dnešní pád ruského letadla s 224 lidmi na palubě.
 • Likvidace Volkswagenu? Firma ztratila třetinu hodnoty, analytici věští katastrofu
  Berlín/Praha - Emisní skandál, s kterým se momentálně potýká německá automobilka Volkswagen, bude mít pro firmu vážné dopady. Šéf berlínského ekonomického institut DIW Marcel Fratzscher v rozhovoru pro Bild dokonce řekl, že byla poškozena značka "Made in Germany". Ministr dopravy Alexander Dobrindt dnes vyzval automobilku, aby případ rychle a transparentně vyšetřila. Ke kauze se dnes vyjádřili i čeští analytici. Akcie skupiny, jejímž členem je i česká Škoda Auto, ztratily za dva dny už asi třetinu hodnoty a začalo se mluvit o odvolání výkonného šéfa společnosti Martina Winterkorna.
 • Lidl plánuje v Česku miliardové investice, vytvoří 1500 pracovních míst
  Praha - Německý diskont Lidl investuje v Česku do modernizace prodejen, výstavby nových a rozvoje skladových ploch během tří let devět miliard korun. Firma také vytvoří 1500 nových pracovních míst. První prodejnu v novém konceptu řetězec otevře v Berouně v pondělí 7. prosince. Do roku 2018 plánuje přestavět desítky svých obchodů. V ČR bude také pokračovat v expanzi. Na dnešním setkání s novináři to oznámili zástupci společnosti.


Hitpardáda štítků