Mezi Brnem a Mnichovem začnou v listopadu létat aerolinie bmi regional

Metropole Moravy a Bavorska opět po osmi letech letecky propojí pravidelná linka, poprvé přepraví cestující 16. listopadu. Představitelé letiště, Jihomoravského kraje i Brna si od zavedení linky slibují zvýšení atraktivity regionu pro obchodní klientelu, vědce i turisty. Původně linka skončila po půl roce z důvodu prodělečnosti, nyní má kraj připravenou finanční podporu v rozpočtu pro příští rok.


Zdroj: byznys.ihned.cz
Témata: BRNO, BUDE, LISTOPADU, AEROLINIE, BMI, REGIONAL, BMI REGIONAL, LETI, BRNA, BRNEM

 • Vydavatel platební karet Visa koupí Visa Europe
  New York - Vydavatel platebních karet Visa Inc. koupí svou bývalou dceřinou společnost Visa Europe.
 • Letušky ČSA přistoupily na podobu nové kolektivní smlouvy
  Praha - Letušky a stevardi Českých aerolinií (ČSA) přistoupili po ročních sporech s vedením společnosti na návrh kolektivní smlouvy. Řekla to místopředsedkyně Odborové organizace posádek letadel (OOPL) Tereza Löffelmanová. Podle nové dohody, jež by měla platit do konce roku 2016, bude letošní snížení platů letušek kompenzováno jejich částečným zvýšením. Základní mzda se tak zvýší téměř o čtyři tisíce korun.
 • Trhy pokračují vzhůru
  pDobrou náladu si dnes udržují také trhy v USA, kde PMI v průmyslu taktéž překonalo analytická očekávání. Index S&P 500 si připisuje 0,6 % a roste na úroveň 2.090 bodů. V rámci výsledkové sezóny už z indexu S&P 500 svá čísla reportovaly...
 • Akciové trhy vstoupily do listopadového obchodování pokračováním růstu
  Západoevropské akciové indexy dnes rostou o 0,5-1 % , když nejvíce se daří německému indexu DAX ( 1 %), ze sektorového pohledu pak automobilkám nebo chemičkám. Evropské burzy tak navazují na říjnový růst, který byl nejsilnější od roku 2009.
 • Akciové trhy vstoupily do listopadového obchodování pokračováním růstu
  Západoevropské akciové indexy dnes rostou o 0,5-1 % , když nejvíce se daří německému indexu DAX ( 1 %), ze sektorového pohledu pak automobilkám nebo chemičkám. Evropské burzy tak navazují na říjnový růst, který byl nejsilnější od roku 2009.
 • Kerry navštívil uzbeckého diktátora, podle kritiků balancuje na hraně
  Ministr zahraničí USA John Kerry se pyšní tím, že se nebojí jednat ani s těmi nejrepresivnějšími režimy na světě. Tvrdí, že díky jeho aktivitě se zlepšila situace v zemích, jako je Kuba nebo Írán. O víkendu si vybral další tvrdé sousto – zavítal do Uzbekistánu, jehož pověst ohledně lidských práv se může poměřovat se Severní Koreou.
 • Akciové trhy vstoupily do listopadového obchodování pokračováním růstu
 • Lidl v Německu šlape na paty Amazonu a zavádí novou službu v on-line nakupování
  Amazon má v Německu bdělou konkurenci. Na jeho nápad využívat k doručování městkou hromadnou dopravu se už připravuje německá pošta, tamní Lidl pro změnu zahájil boj s jeho Amazon Pantry a spustil službu Lidl Vorratsbox.
 • Sumár dňa: 2.11.2015
  Dnešné makroekonomické zverejnenia sa z prevažnej väčšiny týkali októbrových dát indexu PMI výrobného sektora viacerých krajín sveta. Počas noci bol ako prvý zverejnený výsledok z Číny, ktorý síce dopadol lepšie ako sa očakávalo (48.3 vs. očakávania.
 • Sumár dňa: 2.11.2015
  Dnešné makroekonomické zverejnenia sa z prevažnej väčšiny týkali októbrových dát indexu PMI výrobného sektora viacerých krajín sveta. Počas noci bol ako prvý zverejnený výsledok z Číny, ktorý síce dopadol lepšie ako sa očakávalo (48.3 vs. očakávania.


 • Mezi 2500 miliardáři světa jsou jen necelé tři stovky žen
  „Čím výše v rozdělení příjmů se budete pohybovat, tím nižší zde najdete podíl žen,“ uvedl ekonom Gabriel Zuckman, spoluautor studie zkoumající poměr zastoupení mužů a žen mezi lidmi s nejvyššími příjmy v USA. Proč je tak málo žen v horní části pyramidy bohatství?
 • Mezi 1000 nejlepších vín světa je 30 vín z ČR
  V prestižní francouzské publikaci 1000 Vins du Monde bude letos 30 vín z České republiky. Je to o čtyři více než v loňském roce, informoval dnes Vinařský fond. Publikace sdružuje nejlepší vína světa. Například Itálie v ní má jen 16 vzorků. Význam sborníku je srovnatelný s michelinským průvodcem, v němž hledají inspiraci obdivovatelé nejlepší světové gastronomie.
 • Mexiko se obává měnových válek
  Mexiko ve čtvrtek varovalo, že oslabování čínského jüanu by mohlo vést ke globálním měnovým válkám...
 • Mexiko: Oslabení pesa nekončí

  Mexiko: Oslabení pesa nekončí  Mexické peso stále zápasí, protože spadlo z 15 peso za dolar na začátku roku před několika dny nad 19. Přetrvávající nízké ceny ropy přispěly k oslabení měny, protože ropa přináší malé zisky. Je ale také pravda, že za posledních dvanáct let klesl podíl vlády na výnosech z této komodity o třetinu z 34% na 20%. Jsme pevně přesvědčeni, že to nemá žádný zřejmý důvod.

  Státem vlastněné společnosti (včetně té hlavní - PEMEX) nebyly schopné přiměřeně investovat. Proto Mexiko posledních deset let není konkurenceschopné. Výsledkem této strategie je zastaralost mexické infrastruktury. Když se teď ropa obchoduje za velice nízké ceny, je zřejmé, že Mexiko musí najít další zdroje výnosů, protože investice do ropy, které byly už tak dost malé, ještě poklesnou.

  Současné slabé údaje

  Byly zveřejněny údaje z minulého týdne a současná bilance, deficit stále zůstává kolem 8 miliard dolarů. Výnosy z vývozu nejsou dostatečné na vyvážení potřeb dovozu. Výsledkem je skok CPI ze začátku února na desetiměsíční maxima. Pokud se jedná o další výsledky, mexický HDP ve čtvrtém čtvrtletí roku 2015 stoupl, ale prosincový maloobchodní prodej vyšel meziměsíčně negativně na -1,6% a průmyslová výroba vykázala meziměsíčně -0,1%. Mexiko strádá skutečností, že centrální banka země musí kopírovat monetární politiku Fedu (tj. zvyšovat sazby, pokud to udělá Fed), aby se vyhnula odlivu kapitálu, k němuž by mohlo dojít kvůli zúženému rozdílu sazeb. Mexiko je příliš závislé na stavu americké ekonomiky, jejíž růst stále není udržitelný.

  Trhy také napjatě sledovaly míru nezaměstnanosti, která vykázala hodnotu 4,30%. Zatím stále zůstává na šestiletých minimech. Očekáváme ale, že míra nezaměstnanosti se rychle zhorší. Ohledne USDMXN jsme jasně býčí, pár směřuje zpátky k 19,00.  www.swissquote.cz

   
 • Mexiko: HDP v 1Q meziročně rostl o 2,7 % (oček. 2,4 %)
 • Mexičtí vězni začali podnikat v módě: "Tetují" originální kabelky
  Drsné obrázky nemusí zdobit pouze tělo, mexičtí vězni z nich začali dělat módní kabelky. Odsouzenci tak dostali druhou šanci, díky které si vydělají dokonce více než za běžnou práci. Nápadem se inspirovaly i další firmy. Vězni tvoří dekorace oděvů či obuvi nebo se stávají zaměstnanci divadelního spolku.
 • Mexické varování před čínskou „zvráceností“
  Světové akciové i devizové trhy mají za sebou bouřlivý týden. Rozbuškou byla, stejně jako před několika měsíci, opět Čína. Propad tamních akciových trhů, který vústil dokonce ve dvojí uzavření burz, s sebou stáhl i zbytek světa. Nervozita byla navíc umocněna intenzivním oslabováním čínského jüanu, které je všeobecně považováno za „potvrzení“ slabosti ekonomiky rudého draka.
 • Metro v Dillí bude napájeno obří solární elektrárnou

  Největší indický systém podzemní dráhy, Delhi Metro Rail Corporation (DMRC), v Dillí podepsal smlouvu na jeden z největších plánovaných solárních projektů v zemi. Podle zpráv z tisku se DMRC v Dillí rozhodla podepsat smlouvu na nákup elektrické energie ze vznikající solární farmy, která by po svém dokončení měla disponovat výkonem 750 MW. Solární farma má být

  Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • Metro v Česku známé jako Makro se spojilo s čínskou Alibaba Group
  Praha - Skupina Metro Group, do které patří i české Makro, oznámila partnerství s přední čínskou on-line společností Alibaba Group. Partnerství podpoří obchod na dynamicky se rozvíjejícím čínském e-commerce trhu. Německé Metro Group spouští svůj oficiální internetový obchod exkluzivně na platformě Tmall Global od Alibaba Group, kde bude nabízet řadu německých výrobků.
 • Metrostav zažaloval ŘSD o 51 milionů kvůli obchvatu Kolína
  Firma Metrostav zažalovala Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) o více než 51 milionů korun v souvislosti se stavbou obchvatu Kolína. Sporem se začne ve středu veřejně zabývat obchodní úsek pražského městského soudu. Potvrdila to mluvčí soudu Markéta Puci.
Hitpardáda štítků