Mladá spisovatelka Petra Soukupová jako úspěšná pesimistka: Že někdo umře, to je to nejmenší

Tvrdí, že skoro vše v životě je zbytečné a málokdy to dopadne dobře. Přitom získala dvě literární ceny, a ať napíše cokoli, dobře se to prodává. Psát povídky je podle ní ale mnohem těžší než být dramaturgyní.


Zdroj: archiv.ihned.cz
Témata: PETRA, PETRA SOUKUPOV, SOUKUPOV, OD, SPISOVATELKA, VE, DRUH, UM, SPISOVATELKA PETRA, POPSAT
 • Bez kompromisů
  Cestou do minulosti, ke starým příběhům, dokonce až ke kapitánu Nemovi se ubírá současná světová literatura. Na aktuálnosti však nijak neztrácí.
 • Nejbohatší aukční týden
  Nejde nám o množství prodaných věcí, preferujeme pečlivý výběr a styl." S tímto překvapivým prohlášením startuje v sobotu první aukce brněnské síně...
 • Postavy v galerii
  Petra Malinu fascinují místa, kam se chodí za obrazy, přitom je ale zachycuje i s jejich návštěvníky. Snaží se jim být blíž.
 • Umění pro Cestu domů
  Dražitelé půjdou s cenou tak vysoko, jak by v "obyčejné" aukci nejspíš nešli. Ve čtvrtek se totiž v aukčním sále sejdou filantropové.
 • Úspěšná pesimistka
  Tvrdí, že skoro vše v životě je zbytečné a málokdy to dopadne dobře. Přitom získala dvě literární ceny, a ať napíše cokoli, dobře se to prodává.
 • Delikatesa z Piemontu
  Připomínají brambůrky, přitom jde o jednu z nejluxusnějších delikates světa. A též z nejdražších. Bílé piemontské lanýže. Najít je umí speciálně vycvičení psi. Právě teď voní a chutnají nejlépe.
 • Klára Nademlýnská: Na večeři? Tak tedy s ilustrátorem!
  Návrhářka Klára Nademlýnská to má s knížkami jako se svými modely. Delší dobu na některé z nich pouze myslí. Až nakonec přijde ten správný čas.
 • Páni ticha
  Znáte ten vtip o tom, jak přijdou Fin, Švéd a Dán do hospody a začnou si povídat? No nevadí, ten nezná nikdo. Do skandinávských hospod se nechodí povídat. Tam se chodí v tichosti pít.
 • Co je zač ten Smarty?
  Legendární hokejový brankář Dominik Hašek vytvořil ve svém nápoji Smarty nejtajemnější nápoj na českém potravinovém trhu.
 • Energie v plechovce
  Moc je vlastně nepijeme, ale na výběr máme nadprůměrné množství značek. Proč se do výroby energetických nápojů pouští stále více českých firem?
 • Mládek: Brusel do dubna potvrdí českou podporu obnovitelné energie
  Zřejmě do února či dubna by Česká republika měla dostat "zelenou" pro svou podobu podpory obnovitelných zdrojů. Šéfka ERÚ Vitásková dala najevo, že s vypsáním podpory nebude mít problém ve chvíli, kdy k věci bude existovat příslušné rozhodnutí české vlády. Její úřad uvádí, že by vypsáním podpory překročil zákon. Zdroje spuštěné mezi lety 2006 a 2012 a od začátku roku 2016 nemají podle ERÚ příslušné potvrzení.
 • Mládek: Buď majitel OKD sníží cenu, nebo bude insolvence
  Situaci OKD už může vyřešit pouze snížení požadavků majitelů firmy vůči státu, nebo insolvence. Novinářům to dnes během jednání vlády řekl ministr průmyslu Jan Mládek (ČSSD). Ministr dříve uvedl, že skupina Ad Hoc Group (AHG), která je od února vlastníkem společnosti New World Resources (NWR), majitelky OKD, požadovala od státu jen za samotné akcie firmy 120 milionů eur (asi 3,2 miliardy Kč). Mládek přitom očekával, že je nabídnou za korunu. Vedení OKD bude o insolvenci jednat v úterý. Mládek…
 • Mládek: Buď majitel OKD sníží cenu, nebo bude insolvence
  Situaci OKD už může vyřešit pouze snížení požadavků majitelů firmy vůči státu, nebo insolvence. Novinářům to dnes během jednání vlády řekl ministr průmyslu Jan Mládek (ČSSD). Ministr dříve uvedl, že skupina Ad Hoc Group (AHG), která je od února vlastníkem společnosti New World Resources (NWR), majitelky OKD, požadovala od státu jen za samotné akcie firmy 120 milionů eur (asi 3,2 miliardy Kč). Mládek přitom očekával, že je nabídnou za korunu. Vedení OKD bude o insolvenci jednat v úterý.
 • Mládek chce důkaz o Bakalově odchodu
  Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek (ČSSD) bude nejdříve chtít důkaz, že Zdeněk Bakala a jeho společník Peter Kadas opravdu odešli ze společnosti NWR a jak se to projeví chodu firmy. Teprve poté podnikne další kroky.
 • Mládek chce větší zásobníky plynu, mají pokrýt 50 procent spotřeby
  Česka republika bude rozšiřovat objem podzemních zásobníků plynu tak, aby pokryl 50 procent její roční spotřeby. Nyní mají zásobníky kapacitu zajišťující zhruba 37 procent spotřeby. Na dnešní mezinárodní energetické konferenci International Energy Club v Ostravě to řekl ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek (ČSSD).
 • Mládek: Čínské firmy mají zájem se podílet na dostavbě Dukovan

  Čínské firmy mají zájem podílet se na dostavbě Jaderné elektrárny Dukovany. Novinářům to po dnešní poradě ekonomických ministrů se zástupci odborů a zaměstnavatelů řekl ministr průmyslu Jan Mládek (ČSSD). Hospodářské noviny dnes uvedly, že Číňané požadují po české vládě slib, že některá z tamních firem dostane zakázku na dostavbu jaderného bloku v Česku automaticky, bez

  Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • Mládek: ČR je zatím z hlediska dodávek energií zabezpečena

  Česká republika je pro nejbližší období z hlediska dodávek energetických zdrojů zabezpečena. Vyplývá to z vyjádření ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka (ČSSD) na dnešní debatě k aktuálním výzvám pro český energetický průmysl. Země se tak podle něj nemusí soustředit jen na energetickou bezpečnost, ale i na expanzi energetických firem do zahraničí. „Zdá se, že

  Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • Mládek: Dohoda s Vídní o Dukovanech může jít snáz než o Temelínu

  Dohoda s Rakouskem na dostavbě jaderné elektrárny v Dukovanech by mohla být pro Česko jednodušší než při někdejší stavbě druhé české jaderné elektrárny v Temelíně. Rakousko nicméně jadernou energetiku nadále odmítá. ČTK to řekl český ministr průmyslu Jan Mládek, který dnes ve Vídni jednal se svým protějškem Reiholdem Mitterlehnerem. Proti Temelínu se zejména před jeho

  Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • Mládek: ERÚ nic nebrání v tom, aby v dotacích pro obnovitelné zdroje postupoval stejně jako dříve
  Energetický regulační úřad (ERÚ) ve čtvrtek rozhodl, že většině obnovitelných zdrojů v ČR nebude pro příští rok vyplacena podpora. Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek uvedl, že ERÚ nebrání nic v tom, aby v dotacích pro zelenou energii postupoval stejně jako v minulých letech. Ministerstvo a ERÚ se dostávají do sporů dlouhodobě.
 • Mládek | iUHLI.cz
  Rozhodnutí vlády o limitech podle ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka (ČSSD) všichni „bursíci českého intelektuálního života“ interpretovali jako vítězství.


 • Moje neděle: Marek Hovorka
  Marek Hovorka bude mít tuto neděli veskrze pracovní. Je ředitelem renomovaného Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava, jehož 19....
 • Moje neděle: Jiří Grygar
  Přední český astronom a astrofyzik. Je též popularizátorem vědy, často v jejím vztahu k náboženství.
 • Moje neděle: Hana Machková
  Rektorka Vysoké školy ekonomické v Praze tráví neděle nejraději se svými nejbližšími. Ovšem kdyby si měla vybrat, ráda by v neděli poobědvala s...
 • Moje neděle: Alena Zárybnická
  Meteoroložka, moderátorka a dramaturgyně České televize. Má též svůj vlastní pořad v Českém rozhlase − Zálety Aleny Zárybnické. Máte ráda...
 • Moje čtení: Tomáš Zima, rektor Karlovy univerzity
  Rektor Karlovy univerzity Tomáš Zima má rád klasické detektivky a dobré víno z Provence. Na sklenku by rád pozval Agathu Christie nebo Joanne Rowlingovou.
 • Moje čtení: Pavel Kosatík
  Pavel Kosatík sám píše knihy, rád je také čte, ale spisovatele za nejlepší společníky zrovna nepovažuje. Určitě by s žádným z nich nechtěl letět přes oceán.
 • Moje čtení: Eliška Mesfin Boušková, herečka a hudebnice
  Eliška Mesfin Boušková exceluje na scéně Divadla v Celetné i v Dejvicích, v Praze také rapuje a hraje na saxofon Ale bydlet bude na venkově. O přírodě by si chtěla povídat s Ernestem Setonem.
 • Módní kniha
  Nejen módní nadšence nadchnou díla plná fotografií od předních umělců, jež dokumentují styl a vkus moderního šatníku, ale i pohled na dokonalou krásu. Objevíte dosud nevídané, podíváte se na místa, o kterých běžný smrtelník pouze sní. Vybrané publikace se budou vyjímat v každé knihovně i jako stylový doplněk rádoby náhodou položený na konferenčním stolku.
 • Moderní telefon: LTE a kvalitní fotoaparát
  Nejpopulárnější technologické dárky se vejdou do kapsy a většina uživatelů bez nich neudělá krok. Nabídka trhu je široká, zahrnuje stovky modelů od desítek výrobců.
 • Mocný a ironický vůdce Kaczyński myslí proměnu Polska smrtelně...
  Jaroslaw Kaczyński je na vrcholu své politické kariéry. Vyhrál

Hitpardáda štítků