MŠMT představuje mapu výzkumných infrastruktur

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy představuje Cestovní mapu velkých infrastruktur pro výzkum, experimentální vývoj a inovace na léta 2016 až 2022. Ta ukazuje, jakým způsobem Česká republika reaguje na výzvy a příležitosti v oblasti výzkumných infrastruktur na mezinárodním poli. Výzkumné infrastruktury, včetně e-infrastruktur, jsou podle ministerstva jedním ze stěžejních pilířů národních výzkumných a inovačních systémů […]

Příspěvek MŠMT představuje mapu výzkumných infrastruktur pochází z Ekonomický deník


Zdroj: ekonomicky-denik.cz
Témata: VÝZKUMU, INFRASTRUKTURY, VÝZKUMNÉ INFRASTRUKTURY, VÝZKUMU A, VÝZKUMNÉ, TAK, VÝVOJE, JEDNOTLIVÝCH, ČESKÁ REPUBLIKA, ŠKOLSTVÍ
 • Osobnosti listopadu 1989 vládě: Vzpamatujte se s uprchlíky
  Osobnosti spojené s listopadem 1989 míní, že současný nekompromisní postoj české vlády v otázce přerozdělení uprchlíků mezi členské státy Evropské unie může vést k rozrušení schengenského prostoru a k rozpadu Evropské unie. Prostřednictvím dopisu, který má ČTK k dispozici, proto vyzývají českou vládu, aby dostála evropským závazkům a svůj „negativistický“ postoj přehodnotila.
 • Deflace? Na Oktoberfestu rozhodně ne
  Světově nejznámějším pivním svátkem je bezpochyby Oktoberfest. Dát si jeden, dva či pět tupláků zlatavého moku se však, jak je již zvykem, opět poměrně silně prodraží.
 • Jak se vykroutit z trestu za přestupek
  Od října o dost hůř. Lhůta pro vyřízení se totiž prodlouží na dva roky. To asi vědí nejen naši čtenáři. A víte, že se pokuty budou taky zvedat? A o kolik? Otestujte se v našem kvízu, dobré výsledky zaručený každému, kdo má přehled!
 • Love: recenze filmu
  Artové melodrama nebo explicitní 3D pornografie? Provokující francouzský režisér Gaspar Noé stvořil kroniku lásky a vášně i hledání ztracené intimity.
 • Dejte bezdomovcům fotoaparát a sledujte, co dokáží…
  Ať už je váš vztah k bezdomovcům jakýkoliv, nelze jim upřít fakt, že se mnohdy ocitnou v situacích, které jsou pro nás nejen nepředstavitelné, ale z pohledu fotografického i zajímavé.
 • Sony přidá nekomprimovaný RAW do svých bezzrcadlovek
  Společnost Sony oznámila, že nová aktualizace firmwaru pro plnoformátové bezzrcadlovky řady A7 přinese možnost ukládání snímku do nekomprimovaného formátu RAW. U posledního modelu A7S II by tato volba měla být dostupná již z výroby, u ostatních pak bude doplněna. V současné chvíli jsou RAW soubory ...
 • Moody's snížila úvěrové hodnocení Francie
  Mezinárodní ratingová agentura Moody's v pátek snížila hodnocení úvěrové spolehlivosti Francie ze stupně Aa1...
 • Radek Jaroš: Každý národ má svoje hrdiny
  Jako první Čech dokázal zkompletovat Korunu Himaláje. Bez použití kyslíkového přístroje zdolal všech čtrnáct světových osmitisícovek. V historii se to podařilo jen patnácti lidem na světě. Je teď snazší shánět peníze na další výpravy? A jak je to vlastně s motivací člověka, který už je ve své profesi na absolutní špici?
 • Hodnota majetku domácností v USA stoupla na nový rekord
  Čistá hodnota majetku amerických domácností ve druhém čtvrtletí mírně stoupla na nový rekord 85,7 bilionu USD (2,04 biliardy Kč) z 85 bilionů USD v prvním čtvrtletí. K růstu přispěla vyšší hodnota akcií a domů. Nejnovější údaje, které dnes zveřejnila centrální banka USA (Fed), jsou dobrou zprávou pro americkou ekonomiku, protože naznačují, že by se mohly zvýšit výdaje spotřebitelů.
 • Radek Jaroš: Každý národ má svoje hrdiny
  Jako první Čech dokázal zkompletovat Korunu Himaláje. Bez použití kyslíkového přístroje zdolal všech čtrnáct světových osmitisícovek. V historii se to podařilo jen patnácti lidem na světě. Je teď snazší shánět peníze na další výpravy? A jak je to vlastně s motivací člověka, který už je ve své profesi na absolutní špici?

 • Strojírenské firmy dál shánějí kvalifikované lidi
  Praha – Strojírenské podniky nadále trápí problémy s obsazováním kvalifikovaných pracovních míst. Firmy poptávají zejména obráběče kovů, operátory CNC strojů, techniky, svářeče či strojní zámečníky, sdělila v tiskové zprávě ředitelka portálu Profesia.cz Zuzana Lincová. K dnešnímu dni eviduje tento portál téměř 11.800 nabízených pozic v oblasti strojírenství, což je v porovnáním s loňským obdobím nárůst o 31 procent.
 • Niedermayer: Je to nesmírně vážné. Ale ne vinou uprchlíků
  Některé země vnímají solidaritu tak, že co je pro ně výhodné, je to správné a zákonné. Co se jim nehodí, ať řeší ostatní. Vyhrocuje se naštvání a to je to velmi vážné. V okamžiku, kdy se podaří demontovat velkou evropskou politiku – demontáž eura nebo Schengenu – budeme zkoušet, jak daleko to ještě půjde a dojdeme úplně jinam, varuje v rozhovoru pro Roklen24 europoslanec Luděk Niedermayer. O volbách a Řecku, intervencích na koruně či EET s bývalým viceguvernérem ČNB také v sobotu na Roklen24.
 • Ekonomové předpovídají, že 35 procent pracovních míst ohrozí automatizace

  Nová studie publikovaná společností Boston Consulting Group předpovídá, že do roku 2025 nebudou až čtvrtinu dnešních pracovních míst obsazovat lidé, ale stroje.  Oxfordská univerzita ve svém výzkumu uvádí, že během deseti až dvaceti let ohrozí automatizace až 35 procent stávajících pracovních pozic. Odborníci vyjmenovávají 700 pracovník pozic, které budou nejvíce ohroženy nejvíce. Patří mezi ně […]

  Příspěvek Ekonomové předpovídají, že 35 procent pracovních míst ohrozí automatizace pochází z Ekonomický deník

 • Pachuť Fedu. Americké akcie v rudém
  Po dnešním propadu akciových trhů v Evropě, kde německý index DAX odepsal přes 3 % hodnoty, nenašla sílu růst ani americká Wall Street. Na obchodování v závěru týdne se silně podepsalo rozhodnutí Fedu o úrokové politice (resp. ponechání sazeb na nule) podložené obavami z vývoje světové ekonomiky a nestability na finančních trzích.
 • sobota 19. 9.
  V centru Prahy se na konferenci Webexpo scházejí profesionálové online světa. Moderujeme v ABC.
 • Zaměstnání v hutnictví pověsil na hřebík, pletou si ho s lihovým bossem
  Ladislav Březina pracoval dvacet let jako hutní inženýr. Pak si jednoho dne řekl dost a začal podnikat. Lidem pálí slivovici a o zákazníky nemá nouzi.
 • Alitalia snížila ztrátu. Černá čísla čeká za dva roky
  Italská letecká společnost Alitalia hospodařila v prvním pololetí letošního roku se ztrátou 130 milionů eur (3,5 miliardy korun), což bylo méně, než aerolinky čekaly. Firma rovněž potvrdila, že za zisk vykáže v roce 2017 a oznámila odchod generálního ředitele Silvana Cassana.
 • Alitalia snížila ztrátu. Černá čísla čeká za dva roky
  Italská letecká společnost Alitalia hospodařila v prvním pololetí letošního roku se ztrátou 130 milionů eur (3,5 miliardy korun), což bylo méně, než aerolinky čekaly. Firma rovněž potvrdila, že za zisk vykáže v roce 2017 a oznámila odchod generálního ředitele Silvana Cassana.
 • Uprchlický tábor u Břeclavi bude zrušen. Není potřeba
  Prázdný stanový tábor pro migranty v břeclavské části Poštorná bude během října či listopadu zrušen. České televizi to řekl ministr vnitra Milan Chovanec, podle něhož stát k ubytování uprchlíků nebude potřebovat ani vedlejší budovu bývalé věznice. S využitím ubytovacích zařízení v Balkové na Plzeňsku a Drahonicích na Lounsku ministerstvo i nadále počítá.
 • Týden technicky - Fed zamíchal kartami, dolar a akcie své hodnoty odepisují, radovat se mohou pouze zlatí býci
  EURUSDNáš preferovaný scénář z minulého týdne se nenaplnil a Federální rezervní systém na klíčovou úrokovou sazbu nesáhl. Přestože se zpočátku týdne dolaru dařilo a dokázal posílit k týdennímu pivotu u 1,1250 EURUSD, čtvrteční zasedání a následná konfe...


Hitpardáda štítků