MŠMT představuje mapu výzkumných infrastruktur

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy představuje Cestovní mapu velkých infrastruktur pro výzkum, experimentální vývoj a inovace na léta 2016 až 2022. Ta ukazuje, jakým způsobem Česká republika reaguje na výzvy a příležitosti v oblasti...


Zdroj: www.kurzy.cz
Témata: INFRASTRUKTUR, INFRASTRUKTURY, OBORECH, CHEMICK, V CHEMICK, JEDNOTLIV, KAPACIT, MAPU, ZNALOSTN, MAKRO

 • MPÚ zvažuje vstup na burzu v Preza neb ve Varšavě
  Moravský Peněžní Ústav, druhá největší záložna u nás, plánuje po získání bankovní licence vstup na burzu. O bankovní licenci MPÚ požádala již v průběhu srpna, následně začne management připravovat vstup na burzu.
 • MPO řeší, jak si nenechat utéct investici Hyundai Mobis
  Ministerstvo průmyslu a obchodu předkládá vládě návrh, jak zajistit veřejnou podporu společnosti Hyundai Mobis a nenechat tak utéct investici, která by vytvořila 1000 pracovních míst.Ministerstvo průmyslu a obchodu předkládá vládě návrh, jak...
 • MPO k připomínkám ERÚ: Neakceptujeme!
  Ministerstvo průmyslu a obchodu neakceptuje žádné připomínky ERÚ k návrhu nařízení vlády o podpoře vybraných energetických zdrojů. Ministerstvo průmyslu a obchodu se s připomínkami Energetického regulačního úřadu k návrhu vládního nařízení o podpoře.
 • Mozille se daří. Její příjmy dosáhly 329 milionů dolarů
  Společnost Mozilla zveřejnila finanční výsledky za finanční rok 2014, podle nichž meziročně navýšila příjmy o 4,9 % na 329 milionů dolarů. Příjmy Mozilly se meziročně navýšily o 4,9 % na 329 milionů dolarů, přičemž náklady vzrostly o 7,6 % na 318...
 • Motorola expanduje, koupila britské Airwave Solutions
  Americký výrobce vysílaček a rádiových systémů Motorola Solutions oznámil, že kupuje britskou telekomunikační firmu Airwave Solutions. Zaplatí za ni 1,24 miliardy dolarů. O transakci jako první informoval oborový web Computer Weekly. „Akvizice.
 • Morgani: S&P 500 poroste k 2 175 - motorem budou nízké ceny ropy
  Analytik Adam Parker pro rok 2016 očekává posun indexu S&P 500 k úrovni 2 175 bodů. Parker stále věří především v pozitivní vliv nízkých cen ropy, jež by měly podpořit obecnou aktivitu spotřebitelů a zároveň snížit celkové náklady firem.
 • Morgani: Růst USD sazeb by akciím vůbec nemusel vadit ba naopak
  Analytici americké J.P.Morgan míní, že případný prosincový zásah amerického Fedu do nastavení sazeb směrem nahoru by akciovým trhům vůbec neměl bránit v dalším rozletu ba spíše naopak.
 • Morgani: Růst USD sazeb by akciím vůbec nemusel vadit ba naopak
  Analytici americké J.P.Morgan míní, že případný prosincový zásah amerického Fedu do nastavení sazeb směrem nahoru by akciovým trhům vůbec neměl bránit v dalším rozletu ba spíše naopak.
 • Morgani: Ropný trh nemá žádné dno, dokud bude produkce převyšovat poptávku
  Analytici Goldman Sachs vyjádřili myšlenku naznačující, že ropný trh nemusí mít nutně nějaké své dno, dokud bude na trhu platit stav přebytku produkce nad poptávkou. Analytici Goldman Sachs si přisadili, když zopakovali svá varování o možném propadu cen..
 • Morgani: Posilování dolaru může poslat ropu k 20 USD
  Analytici Morgan Stanley míní, že rychlé posilování dolaru by mohlo poslat ropy klidně pod 20 USD za barel. Posilující dolar obvykle vytváří tlak na cenu ropy a to zhruba v rozsahu poklesu o 10-25% na každých 5%, o které dolar zhodnotí.


Hitpardáda štítků