Německo a Francie - průmyslová produkce v listopadu nečekaně poklesla

Průmyslová produkce v Německu v listopadu po očištění o sezónní vlivy a vlivy vývoje cen poklesla o 0,3% oproti říjnovému růstu o 0,5%. Trh očekával stagnaci tempa růstu na 0,5%.V meziročním srovnání produkce rostla o 0,1% oproti říjnové stagnaci.


Zdroj: www.kurzy.cz
 • Program podpory celoroční činnosti subjektů v oblasti KULTURY v Litoměřicích
  Dotace v oblasti kultury jsou určeny na úhradu nákladů spojených se zabezpečením souvislé celoroční činnosti subjektu. Příjem žádostí: Lhůta pro podání žádosti o dotaci probíhá od 4. 1. 2016 do 15. 1. 2016. Příjemci podpory: Dotace jsou určeny pro subjekty působící v oblasti KULTURY se sídlem v Litoměřicích. Typy podporovaných projektů: Honoráře expertů, pronájmy prostor,
 • Makro: ČNB za listopad v intervencích utratila 10 mld. korun

  Česká národní banka oznámila, že za listopad na obranu hranice 27 CZK/EUR v intervencích vynaložila téměř 10 mld. korun (369 mil. EUR). Vůči letním měsícům jde o řádově nižší nákupy, ale na druhou stranu to ukazuje, že bez intervencí by koruna posilovala. V období od července do konce listopadu ČNB v devizových intervencích kumulativně utratila 202 mld. korun (7,5 mld. EUR). Další nárůst očekáváme i za prosinec, ale údaje budou zveřejněny až na začátku února.

 • Pegas Nonwovens: Zpětný odkup pokračuje

  Pegas Nonwovens reportoval, že v uplynulém týdnu (31. 12. 2015 - 6. 1. 2016) nakoupil 2 985 ks vlastních akcií za průměrných 726,03 Kč. Tento objem odpovídá 16,2 % týdenního objemu Pegasu na pražské burze. Celkem Pegas vykoupil již 431 526 (průměrně 807,55 Kč), což odpovídá 93,5 % schváleného odkupu, nebo 4,676 % celkového počtu akcií. Vedení Pegasu rozhodlo o realizaci zpětného odkupu akcií, kdy je možné vykoupit max. 5 % vydaných akcií (461 470 tis. ks) za cenu do 1 000 Kč, do 14. června 2016. V rámci zmíněného odkupu zbývá nakoupit cca 30 tis. ks akcií. Tento objem může být podle našeho názoru realizován během následujícího týdne.

 • RoklenFx: Obrat o 180 stupňů. Dolar opět „jede“
  V pátek ráno se eurokorunua po včerejším ataku úrovně na 27,04 EURCZK opět nachází na 27,032 koruny za euro. V případě dolaru jsme byli svědky dalšího oslabení americké měny, a to ze včerejších 24,92  USDCZK až pod úroveň 24,80 USDCZK. Od rána je však patrná tendence americké měny předešlé ztráty umazávat, čemuž odpovídá aktuální hodnota 24,89 koruny za dolar.
 • Rafinovaný cukr na třináctiměsíčním maximu
  Futures na rafinovaný cukr na burze v Londýně se v průběhu včerejšího obchodování vyšplhal až na úroveň třináctiměsíčního maxima, následován futures kontrakty na surový cukr na newyorské burze ICE Futures U.S.
 • Průmyslová výroba v Německu v listopadu překvapivě klesla
  Německá průmyslová výroba v listopadu meziměsíčně klesla o 0,3 procenta. Analytici přitom podle průzkumu agentury Reuters očekávali, že produkce vykáže stejně jako v říjnu nárůst 0,5 procenta.
 • 9,30 h - Evropa opatrně roste, dolar pokračuje v oslabování, ropa v plusech, BCPP roste
  Evropské akciové trhy v samotném úvodu obchodování pouze mírně a dalo by se říci opatrně posilují. Čínské trhy sice v noci na dnešek díky aktivitě státních fondů částečně korigovaly předchozí super ztráty, ale investoři se nikam překotně nehrnou.
 • Ranní komentář k 8.1.2016
  pObchodování v USA navázalo na včerejší evropské poklesy, přičemž všechny hlavní akciové indexy skončily v červených číslech. Nejvíce ztratil technologický Nasdaq, který odepsal 3 % na 4690 bodů. Široký S&P 500 poklesl o 2,4 % na 1 943...
 • Nemyslím, že na mě ušili boudu. A KSČM? Establishment
  Za mediální kampaň proti mně může pražská kavárna, protože mě nemá ráda kvůli názorům, které mám na Ukrajinu a Sýrii, říká v rozhovoru Miroslav Ransdorf. A kritizuje i svého stranického šéfa Vojtěcha Filipa, jehož by měl nahradit Josef Skála: „Rozhodně z hlediska vzdělanosti a osobnostního formátu stojí Josef Skála výš než Vojtěch Filip.“
 • Průmysl rostl o tři procenta. Výkon snížily odstávky jaderných bloků
  Tuzemský průmysl v listopadu meziročně rostl o 5,7 procenta, spočítali statistici. Po očištění o rozdíly v počtu dnů je číslo o něco nižší: 3,2 procenta. Průmysl z poloviny táhne výroba automobilek a dílů pro autoprůmysl. Pozitivní je tempo, kterým roste cena nových zakázek - u zahraničních objednávek o více než desetinu. • Německé zemské volby oslabily Merkelovou, sílí populisté
  Křesťanskodemokratická unie (CDU) kancléřky Angely Merkelové po dnešních volbách ve třech spolkových zemích oslabila. Podle průběžných výsledků skončila druhá v Bádensku-Württembersku a v Porýní-Falci a zvítězila v Sasku-Anhaltsku, nikde ale neobhájila volební zisk z roku 2011. Výrazný úspěch zaznamenala pravicově populistická, protiimigrantská AfD, která skončila v Sasku-Anhaltsku na druhém a v ostatních dvou zemích na třetím místě. Volby byly považovány za hodnocení politiky Merkelové v…
 • Německé zákony brzdí zaměstnávání uprchlíků. Od začátku roku práci získalo přes 17 tisíc z nich
  Přes 17 tisíc běženců získalo v Německu od začátku roku práci. Zaměstnávání uprchlíků brání zákony na ochranu pracovního trhu a zaměstnavatelé žádají o jejich zmírnění. Žadatelé o azyl totiž v prvních třech měsících po podání žádosti nesmí v Německu pracovat. V dalších 12 měsících se sice o práci mohou ucházet, ale zaměstnavatelé jim mohou nabídnout místo jedině v případě, že na něj nemají kandidáta z Německa nebo z jiné země Evropské unie.
 • Německé větrníky stále rostou (H1 +73%), developeři nechtějí aukce

  Německo před plánovaným zavedením aukcí a limitů na stavbu větrných elektráren zrychlilo výstavbu onshore větrných elektráren. V prvním pololetí vzrostla výstavba onshore větrníků s ohledem na instalovaný výkon o 73 %. Developeři se snaží na poslední chvíli využít vyšších feed-in-tarifů a předejít nutnosti účasti v aukcích. V prvním pololetí byly v Německu postaveny větrné elektrárny

  Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • Německé větrné elektrárny jsou i po pádu tří turbín bezpečné, ujišťuje BWE

  Německé větrné elektrárny po pádu tří turbín během posledních čtyř týdnů čelí zvýšené pozornosti. Podle Německé asociace pro větrnou energetiku (BWE) se nicméně jedná pouze o ojedinělé incidenty a větrné turbíny jsou jedněmi z nejbezpečnějších staveb v Německu. Na počátku týdne došlo na severu Německa ke zhroucení téměř 100metrové větrné turbíny u Hamburku. Incident přichází pouze

  Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • Německé veřejné finance měly loni nejvyšší přebytek od sjednocení
 • Německé válečné reparace; jen další řecký výkřik do tmy?
  V českých médiích je řecký požadavek válečných reparací podáván jako další přiblblý nápad Athén, jak z někoho drze vytáhnout peníze. Válečné
 • Německé uhlí do Čech nepojede, řekl k zájmu o Vatenfall ministr
  Hnědé uhlí vytěžené v saských dolech se i v budoucnu bude muset spalovat v tamních elektrárnách. Zemský ministr hospodářství Martin Dulig dnes ve vyjádření pro rozhlasovou stanici MDR odmítl možnost vývozu uhlí do Česka. Doly a elektrárny na východě Německa nyní vlastní švédský koncern Vattenfall, který je chce prodat. Mezi zájemce patří i české společnosti ČEZ, Energetický a průmyslový holding (EPH) a Vršanská uhelná ze skupiny Czech Coal.
 • Německé supermarkety začnou konečně přijímat platební karty
  Revoluce v používání platebních karet dorazila už i do Německa. Nově zaplatíte v tamních supermarketech i platební kartou MasterCard a Visa.
 • Německé Stk: nejspolehlivější Ojeté škodovky jsou Yeti a Roomster...
  Nejspolehlivějšími ojetými modely Škody jsou Roomster a Yeti. Ve. když měly 6,5 procenta aut s odhalenou vážnou závadou.
 • Německé stavebnictví letos čeká růst, i díky uprchlíkům
  Tržby v německém stavebním sektoru by měly v letošním roce stoupnout o tři procenta na 103 miliard eur (2,8 bilionu Kč), což by byla nejvyšší úroveň od roku 2000. K růstu má přispět mimo jiné velké množství uprchlíků, které je zapotřebí ubytovat. Předpověděly to dnes německé stavebnické svazy HDB a ZDB.
Hitpardáda štítků