Nově vzniklá Asociace developerů volá po lepší pověsti profese a stabilním právním prostředí

V Česku funguje nová profesní organizace Asociace developerů. Zakládajícími členy je 13 předních developerů. Asociace developerů bude i členem European Property Federation se sídlem v Bruselu.


Zdroj: byznys.ihned.cz
Témata: DEVELOPER, ASOCIACE DEVELOPER, ASOCIACE, PROST, GROUP, LUDV, POV, PROFESE, PO LEP, VZNIKU
 • Antimonopolní úřad dostal ke schválení o polovinu méně fúzí než loni
  ÚOHS dostal letos ke schválení téměř o polovinu méně fúzí ke schválení v porovnání s minulým rokem. Při rozhodování se poslední roky chová liberálně a většinu schvaluje bez omezujících podmínek. Úřad letos zahájil dvě správní řízení za uskutečnění fúze bez předchozího schválení tímto úřadem.
 • Kompenzace pro poštu prošly Senátem, i s kritizovaným „přílepkem“
  Česká pošta by měla dostávat kompenzace od státu, pro letošek by mohly činit až 700 milionů korun. V dalších letech nejvyšší možná částka postupně klesne až na 500 milionů korun ročně. Senátoři schválili novelu zákona o poštovních službách, která s touto kompenzací počítá. Nyní ji dostane k podpisu prezident.
 • Carlsberg je kvůli východním trhům ve ztrátě a bude propouštět
  Dánský pivovar Carlsberg se kvůli špatným výsledkům na ruském a čínském trhu ve třetím čtvrtletí propadl do ztráty. Společnost dnes také oznámila, že sníží počet pracovníků v administrativě o zhruba 15 procent, což představuje asi 2000 míst. Doufá, že jí to pomůže vrátit se k růstu.
 • Fico připraví banky o desetinu zisků, účty budou muset vést za tři eura
  Slovenské banky budou muset nabízet klientům bankovní účet za nízký měsíční poplatek, lidé s malými příjmy dostanou možnost využívat vybrané bankovní služby bezplatně. Spotřebitelům také klesnou některé poplatky v souvislosti s úvěry na bydlení. Vyplývá to z balíku zákonů, které dnes a v úterý schválil slovenský parlament. Banky by tak na výnosech z poplatků mohly přijít o částku, která odpovídá zhruba desetině jejich ročního zisku.
 • Stropnický se šéfem ANO v Praze možná nestane. Rozpadne se rozhádaný klub?
  Řada členů sněmu pražského ANO není nakloněna tomu, aby se kandidující ministr obrany Martin Stropnický, stal šéfem krajské organizace hnutí. Pokud bude víkendová volba tajná, pak jej více než dvousetčlenný sněm, který z velké části stojí za expředsedkyní Radmilou Kleslovou, patrně nezvolí. Zaznívá to od vysoce postavených zdrojů ze strany i z magistrátu. Stropnického přitom do čela znesvářené pražské buňky navrhuje předseda hnutí Andrej Babiš. Ministr ji má podle Babiše stmelit.
 • Renomia spouští značku Britanika pro finační poradenství drobným klientům
  Cíle je dostat se do pěti let mezi top 10 firem finančního poradenství. Začíná nabírat poradce pro exkluzivní spolupráci. Prodej produktů odstartuje začátkem příštího roku.
 • Japonský návrat po 50 letech. Stroj Mitsubishi má za sebou první let
  Úvodní zkušební let s úspěchem absolvovalo první japonské civilní letadlo po půl století. Japonsko je tak o krok dál ve snaze vybudovat letecký průmysl, který by se mohl poměřovat s některými světovými hráči v odvětví.
 • Macy’s zaznamenala meziroční pokles tržeb i zisku, společnost snížila výhled pro letošní rok
  Řetězec obchodních domů Macy’s reportoval dnes před otevřením trhu hospodářské výsledky za 3Q fiskálního roku 2016.brbrtable thead trthVýsledky společnosti Macy’s za 3Q 2016thtr trth th
 • Pátek třináctého: Máme se ho na silnicích bát?
  Blíží se pátek 13., už třetí v letošním roce. Podle statistik Allianz pojišťovny však není třeba se ho cestou na víkend příliš obávat, klientům autopojištění Allianz vzniká dlouhodobě nejvíce škod v pondělí. Rizikovější regiony přesto vytipovat lze. Pokud chcete snížit šanci na nehodu, vyhněte se velkoměstům, konkrétně okresům Praha 4, Ostrava-město a Brno-město. Doprava se ale komplikuje i v Českých Budějovicích, ve Frýdku-Místku a v Praze 5.
 • Slovensko nařídí bankám nižší poplatky i služby zdarma
  Slovenské banky budou muset nabízet klientům bankovní účet za nízký měsíční poplatek, lidé s malými příjmy dostanou možnost využívat vybrané bankovní služby bezplatně. Spotřebitelům také klesnou některé poplatky v souvislosti s úvěry na bydlení. Vyplývá to z balíku zákonů, které dnes a v úterý schválil slovenský parlament. Banky by tak na výnosech z poplatků mohly přijít o částku, která odpovídá zhruba desetině jejich ročního zisku.Hitpardáda štítků