Nové způsoby investic nabízí i Raiffeisen

Vysoce výnosové dluhopisy nabízí i Raiffeisen investiční společnost. Banky se tak snaží nalákat klienty na vyšší zhodnocení investic, než jsou pouhé spořící účty. 


Zdroj: www.investujeme.cz
Témata: NABÍZÍ I, RAIFFEISEN INVESTIČNÍ, INVESTIČNÍ SPOLEČNOST, NABÍZÍ I RAIFFEISEN, ZPŮSOBY, NOVÉ ZPŮSOBY, INVESTIC NABÍZÍ I, SPOLEČNOST, INVESTIČNÍ, INVESTIC
 • Poptávka po úvěrech na bydlení vyráží dech. Banky a spořitelny letos rozpůjčují 240 miliard

  Banky v říjnu poskytnuly hypotéky za 16 miliard korun. Oproti loňsku průměrná půjčená částka vzrostla o více než 200 000 Kč. Trh hypoték směřuje k novému rekordu. Celkový objem letos sjednaných hypoték bude atakovat 200 miliardovou hranici. Daří se i stavebním spořitelnám, jejichž produkce roste meziročně o 19 procent.

 • Německé akcie uzavřely s mírnou ztrátou
  Německé akcie uzavřely první obchodní seanci posledního listopadového týdne s mírnou ztrátou.brbrpAkcie u našich západních sousedů byly již do rána podobně jako na většině evropských trhů pod mírným prodejním tlakem. Index DAX oslabil o 0,25%...
 • Fond ESM schválil uvolnění další splátky úvěru pro Řecko
  Evropský stabilizační mechanismus (ESM) dnes uvolnil další dvě miliardy eur (54 miliard Kč) ze záchranného programu pro Řecko. Atény splnily všechny požadované podmínky, sdělil záchranný fond pro eurozónu.
 • Kde končí ropný „kráter“?
  Ropa za poslední měsíc utrpěla nové ztráty. Jak Brent tak i WTI za listopad klesly o více jak 6 %, přičemž v závěru minulého týdne byla dokonce prolomena hranice 45 dolarů za barel v prvním případě, ve druhém pak 40 dolarů. Aktuální sentiment ropného trhu stále hovoří spíše pro pokles. Nadměrná zásoba, mající původ především u Organizace zemí vyvážejících ropu se, jak se zdá, nezmění, a proto by se investoři měli připravit na ještě mnohem nižší úrovně.
 • Francie chce omezit možnosti financování teroristických činů
  Francouzské ministerstvo financí chce v reakci na pařížské atentáty omezit možnosti financování teroristických činů. S odvoláním na ministra financí Michela Sapina o tom dnes informovala agentura AFP. Chystá se proto omezit například dostupnost předplacených bankovních karet, které umožňují vyzvedávat peníze z bankovních účtů anonymně. Více pravomocí získá také úřad pro boj s praním špinavých peněz (Tracfin).
 • Hospodářská recese v Rusku skončila, tvrdí tamní ministr. Ekonomika zmírňuje pokles
  Podle ruského ministra hospodářského rozvoje Alexeje Uljukajeva recese ruské ekonomiky skončila, ukazují to prý oficiální ukazatele. Rusko je od loňska pod tlakem kvůli propadu světových cen ropy a západních sankcí kvůli Ukrajině. Ve třetím čtvrtletí ale ekonomika podle statistického úřadu zmírnila pokles.
 • Venkata "Murthy" Renduchintala jmenován prezidentem divize pro koncové zákazníky, internet věcí a systémovou architekturu společnosti Intel
  Prezidentem nově vytvořené divize pro koncové zákazníky, internet věcí a systémovou architekturu byl jmenován Venkata "Murthy" Renduchintala. Společnost pod jeho vedením provede harmonizaci produktového designu, výroby a obchodního směřování za účelem přesnějšího zacílení celkové strategie firmy a urychlení její realizace v segmentech komunikace, zařízení a internetu věcí. Rovněž byl jmenován do představenstva společnosti Intel.
 • Zámoří hledá směr
  Zámořské akcie po úspěšném minulém týdnu hledají směr. Úvodní slabý růst tak v druhé polovině seance vystřídal mírný pokles.brbrpHlavní akciové indexy oslabují o 0,1 – 0,3%. Nedaří se zejména utilitám (-0,8%), telekomunikacím (-0,6%) a informačním...
 • Evropská unie uvolnila další dvě miliardy eur pro Řecko. Splnilo všechny podmínky
  Evropský stabilizační mechanismus uvolnil další dvě miliardy eur ze záchranného programu pro Řecko. Atény splnily všechny požadované podmínky. Kromě dvou miliard eur z dohodnuté pomoci by Atény měly dostat také kolem deseti miliard eur na rekapitalizaci bank. Uvolněné peníze Řecko použije k obsluze řeckého dluhu a spolufinancování projektů financovaných strukturálními fondy EU.
 • Zvyšování platů učitelů 2016
  Od listopadu začíná platit plošné zvýšení platů státních zaměstnanců o 3 %, které se dotkne i nepedagogických pracovníků ve školství. Učitelé si však polepší více, byť ne všichni. Některým se zvedne plat i o půldruhého tisíce korun. Takto obdařeni...


 • Spor o nevyplacené milionové provize konkurzem nekončí

  Spor slovenské společnosti Slovdan s finančně-poradenskou společností AFS SK (později Salve Group) o nevyplacené provize se táhne již deset let. Pokusy o mimosoudní vyrovnání ztroskotaly a spor skončil u soudu. Poslední instance slovenského soudnictví se sice postavila na stranu Salve, přesto kauza nekončí.

 • Finanční žraloci: Banky, poplatkové a úrokové kejkle

  Říká se, že moudré je myslet skepticky a přitom počínat si optimisticky. S přehršlí skeptických pohledů na možné hříchy vznikající ve finanční branži se se svými čtenáři rád dělí německý publicista Günter Ogger (*1941). Finanční branže je podle něho povedeným spolkem, pro který jsou malé ryby také ryby.

 • Rok 2017: Činy, činy a ještě jednou činy

  „Mé pravé křídlo je zničeno, levé křídlo je na ústupu, situace je skvělá – útočím!“ Toto jsou slova, která pronesl generál Foch v nejtemnějších okamžicích 1. světové války. A nyní jsme opět ve stejné situaci, kdy máme dvě možnosti: buď jít ke dnu, nebo jednat.

 • Změny v daních v roce 2017

  Dne 13. ledna 2017 schválila poslanecká sněmovna vládní návrh zákona, kterým se mění některé zákony v oblasti daní. Novela potěší zejména rodiny s dvěma a více dětmi, které si budou moci uplatnit zvýšené daňové zvýhodnění. Které změny jsou nejdůležitější?

 • Líp ještě nebylo

  Daří se nám nejlépe v historii. Nezaměstnanost je zanedbatelná, mzdy stoupají, inflace se zdá být pod kontrolou, státní rozpočet je v rekordním přebytku a hrubý domácí produkt roste. Proč se obáváme budoucnosti?

 • Pojistných podvodů v životním pojištění přibývá

  Pojistných podvodů rok od roku přibývá. V loňském roce odhalily pojišťovny pojistné podvody za více než miliardu korun. Podvodníci se zaměřují především na pojištění vozidel, ale stále častěji také na životní a cestovní pojištění. 

 • Přebytek rozpočtu rozdat na důchody? Ne!

  Státní rozpočet České republiky skončil rekordním přebytkem. A volební rok nahrává porcování medvěda. Jak naložit s přebytkem rozpočtu? Rozhodně ho nerozdat např. v důchodech!

 • Inflace dosáhla cíle. Blíží se konec intervencí?

  Inflace dosáhla v prosinci dvouprocentního cíle vytyčeného Českou národní bankou (ČNB). Kolečka ČNB se dala do pohybu rychleji, než sama centrální banka předpokládala. Dosažení cíle však ještě nemusí znamenat okamžité opuštění kurzového závazku. Kdy skončí intervence a kam zamíří kurz koruny?

 • Penzijní společnosti se zbavují státních dluhopisů

  Státní dluhopisy nesou záporný výnos. Není proto divu, že se jich penzijní společnosti zbavují. U transformovaných fondů ale nemají moc možností jiných investic. Jak se to dotkne účastníků doplňkového penzijního spoření?

 • Životní pojištění je nedílnou součástí finančního plánu

  Povinné 5leté storno vzbudilo mezi finančními poradci nelibé reakce. Množila se prohlášení tipu: „Od prosince neprodám už ani jedno životko.“ Nebo: „S životním pojištěním končím.“ A podobná. Jenže bez životního pojištění finanční poradenství dělat nejde.
 • Novela zákona o pojišťovnictví byla vrácena do 2. čtení

  Poslanecká sněmovna dnes měla ve 3. čtení projednávat novelu zákona o pojišťovnictví, která obsahuje i pozměňovací návrh poslance Šincla o regulaci provizí. Návrh byl ale vrácen k projednávání znovu ve 2. čtení.

 • Novela zákona ohrožuje existenci cestovních kanceláří

  Novela zákona, kterou schválila ve středu Sněmovna vážně ohrožuje samotnou existenci tuzemských cestovních kanceláří. Pojišťovny totiž vypovídají cestovkám smlouvy proti úpadku.

 • Nová navrhovaná regulace provizí: Vlk se nažere a stádo vymře

  V pondělí přibyl do novely zákona o pojišťovnictví nový pozměňovací návrh na regulaci provizí životního pojištění. Jeho důsledky budou pravděpodobně katastrofické… pro klienta.

 • Nová kampaň Fio banky: Jakub Kohák radí divákům s financemi

  Fio banka startuje novou reklamní kampaň, která ukazuje, že bankovní svět nemusí být složitý a i na zapeklité finanční otázky existují jednoduché odpovědi. V hlavní roli rádce, průvodce a glosátora v jedné osobě se představí Jakub Kohák, který svými režijními nápady doplnil kreativní koncept agentury Made by Vaculík.

 • Nová FÉR hypotéka od Sberbank nabízí sazbu od 1,79 % ročně a výrazně klientům odlehčuje od papírování a byrokracie

  Nová FÉR hypotéka od Sberbank představuje malou hypoteční revoluci.  Kromě snížení sazeb, které začínají na 1,79 % ročně, banka představuje i jiné na trhu ojedinělé novinky. Stejně jako u ostatních FÉR produktů také u FÉR hypotéky klienti neplatí žádné poplatky.  FÉR hypotéka minimalizuje požadavky na dokumenty od klientů tak, že je banka nevyžaduje vůbec nebo je připraví sama za klienty, a to zcela zdarma.

 • NN přichází s inovativní službou, klienty zve za pojištěním na e-kávu

  NN pojišťovna a penzijní společnost spouští zcela inovativní službu pod názvem Kavárna NN. Klienti mají možnost zeptat se na radu ohledně životního pojištění finančního poradce on-line, prostřednictvím videohovoru. Unikátní způsob komunikace s klientem v sobě spojuje výhody osobního poradenství při současném zachování soukromí. Ve virtuální Kavárně NN si klienti mohou pojištění rovnou i sjednat. E-kávu si s pojišťovacím poradcem mohou vychutnat z pohodlí domova až do pozdních večerních hodin nejen ve všední dny, ale také o víkendu. Při sjednání pojištění přímo v Kavárně NN navíc získají speciální bonus. (Tisková zpráva: NN)

 • NN pojišťovna má nového generálního ředitele

  Česká a Slovenská republika budou mít společného ředitele. Stal se jím Jiří Čapek, který byl doposud ředitelem pouze slovenské pobočky NN pojišťovny.

 • Nízké úroky ženou lidi do spárů podvodníků

  Podvodných společností nabízejících zaručený vysoký výnos již v Česku bylo nespočet. A nyní se jim opět daří. Důvod? Nízké úrokové sazby. Lidé jsou ochotni skočit na nesplnitelné sliby.

 • Nízké úrokové sazby: Radost, nebo problém investora?

  Jaké jsou výhody a nevýhody nízkých úrokových sazeb? A jaký je jejich vliv na investice a proč z nich nemít úplně radost?

 • Nízké ceny ropy trápí už i Saudskou Arábii

  Dny, kdy země něměla problém v masivních investicích jsou již minulostí. Nízké ceny ropy donutily vládu po deseti letech navýšit ceny benzínu.


 • Ochranu před bankrotem firmám zajistí novinka MaxiON od ČPP

  Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group (dále jen „ČPP“) přichází s pojištěním, které kryje škody vzniklé vyčerpáním limitu na majetkové škody z povinného ručení. Dokáže tak firmu ochránit před finanční ztrátou, která by pro ni mohla být likvidační.

 • Ochrana spotřebitele: Rozhodčí doložky ve spotřebitelských smlouvách

  Rozhodčí doložky můžeme často nalézt ve smluvní dokumentaci, jejímž účelem je rychlé řešení sporů mezi účastníky. Namísto pravomoci soudu rozhodnout spor, nastupuje pravomoc rozhodčího soudu nebo rozhodce. Z hlediska spotřebitelských smluv je ale dána zvýšená ochrana spotřebitele.

 • Objem spotřebitelských úvěrů v Evropě ve 3. čtvrtletí 2015 meziročně vzrostl o 7,5 % na 50,3 mld. eur

  Evropský trh se spotřebitelskými úvěry ve 3. čtvrtletí loňského roku meziročně vzrostl o 7,5 % na 50,3 miliardy eur. Vyplývá to ze statistik evropské federace Eurofinas, která zastřešuje poskytovatele spotřebitelských úvěrů (osobních půjček, revolvingových úvěrů, financování v místě prodeje), hypoték a financování automobilů pro domácnosti ze šestnácti zemí Evropské unie. (Tisková zpráva: ČLFA)

 • Objem intervencí ČNB mohl v listopadu mohl přesáhnout 2 miliardy eur

  Skutečnost, že ČNB v říjnu neprovedla na devizovém trhu žádné intervence, je pro mě překvapivé zjištění: z vývoje dekádní bilance ČNB jsem usuzoval na určitou aktivitu na konci měsíce října, kdy koruna reagovala na komentáře ECB o chystaném uvolnění měnové politiky na prosincovém zasedání.

 • Obchod s chudobou aneb Bude hůř

  Píšeme na Hypoindex.cz: Nikdy není tak zle, aby nemohlo být ještě hůře – aneb vydělávat dnes lze dokonce i na těch nejméně majetných, kteří zoufale hledají cestu, jak znovu začít. Říká se tomu „obchod s chudobou“.

 • Novým náměstkem výkonného ředitele ČBA byl jmenován Filip Hanzlík

  Česká bankovní asociace má od 1. října nového náměstka výkonného ředitele. Stal se jím Filip Hanzlík, dosavadní hlavní právník asociace. V nové pozici bude mít na starosti jednání s představiteli výkonné a zákonodárné moci v souvislosti s legislativními procesy týkajícími se bankovního sektoru.

 • Novým generálním ředitelem NN pojišťovny a penzijní společnosti bude jmenován Jiří Čapek

  Jiří Čapek, dosavadní generální ředitel NN na Slovensku, bude jmenován novým generálním ředitelem NN pojišťovny a penzijní společnosti pro Českou republiku a Slovensko. V nové pozici bude odpovědný za vedení společností v obou zemích, s cílem posílit pozici NN v oblasti životního pojištění a penzí na těchto trzích.

 • Novým členem představenstva PROFI CREDIT Czech je Jaromír Všetečka

  Jaromír Všetečka (40) byl zvolen novým členem představenstva nebankovní úvěrové společnosti PROFI CREDIT Czech.

 • Novým členem představenstva ČMSS se stal Petr Hlaváč

  S účinností od 1. prosince je novým členem představenstva Českomoravské stavební spořitelny (ČMSS) Petr Hlaváč.

 • Novoroční nákupy s půjčkou až o 20 % levněji? Pojďte na to chytře s UniCredit Bank

  Nová pračka do domácnosti, notebook do školy, ale i zimní lyžařská výbava. To vše lze nyní v obchodech pořídit s výraznými slevami, které mohou rodinnému rozpočtu hned v úvodu roku zachránit několik tisícikorun. Těm, kteří se takto snaží ušetřit, přichází vstříc i UniCredit Bank, která u své oblíbené neúčelové PRESTO Půjčky poskytuje po dobu měsíce ledna slevu z úroku až 20 %, a to při zachování všech ostatních výhod. Půjčit si lze na cokoliv, snadno a rychle. Splátky je možné nastavit podle potřeb klienta a splatit půjčku či její část je možné kdykoliv. 


Hitpardáda štítků