Novinka: Michaela Marksová navrhuje nezaměstnaným po padesátce zvýšit dvojnásobně podporu

PRAHA / Být po padesátce bez práce je v Česku nezáviděníhodná situace. Lidé těsně před důchodem jsou často ze strany zaměstnavatelů diskriminováni. Pomoci s hledáním práce by jim mohla novinka Ministerstva práce a sociálních věcí. Sehnat práci po padesátce je v České republice skoro nemožné. A i když nezaměstnaných rychle ubývá, není to případ padesátníků, ...

The post Novinka: Michaela Marksová navrhuje nezaměstnaným po padesátce zvýšit dvojnásobně podporu appeared first on Zprávy, ZprávyExtra.cz.


Zdroj: zpravyextra.cz
Témata: PADESÃ, PO PADESÃ, NEZAMÄ, MARKSOVÃ, MICHAELA, MICHAELA MARKSOVÃ, úÅ, TISÃ, ZVÃ, NAVRHUJE
 • Ministryně Karla Šlechtová zítra navštíví Jihočeský kraj
  Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová stráví zítřejší den v Jihočeském kraji, kde se v rámci svých pracovních cest hodlá setkat s hejtmanem kraje a dalšími zástupci regionu, včetně představitelů města České Budějovice. Naplánována je i prohlídka vybraných projektů financovaných z fondů Evropské unie. Jedná se o jednu z návštěv českých regionů, kterými ministryně Šlechtová usiluje o zintenzivnění spolupráce a komunikace se starosty a hejtmany.
 • Ministryně Karla Šlechtová zítra navštíví Jihočeský kraj
  Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová stráví zítřejší den v Jihočeském kraji, kde se v rámci svých pracovních cest hodlá setkat s hejtmanem kraje a dalšími zástupci regionu, včetně představitelů města České Budějovice. Naplánována je i prohlídka vybraných projektů financovaných z fondů Evropské unie. Jedná se o jednu z návštěv českých regionů, kterými ministryně Šlechtová usiluje o zintenzivnění spolupráce a komunikace se starosty a hejtmany.
 • Národní elektronický nástroj spuštěn
  Ministerstvo pro místní rozvoj spustilo dne 1. srpna 2015 do ostrého provozu Národní elektronický nástroj. NEN ulehčí přístup malým a středním podnikatelům na trh s veřejnými zakázkami.
 • Národní elektronický nástroj spuštěn
  Ministerstvo pro místní rozvoj spustilo dne 1. srpna 2015 do ostrého provozu Národní elektronický nástroj. NEN ulehčí přístup malým a středním podnikatelům na trh s veřejnými zakázkami.
 • O české seniory se nebude mít kdo postarat. Pečovatelů dramaticky ubývá

  V Česku žije kolem tří milionů seniorů a jejich počet neustále stoupá. Podle statistik patří Česká republika v rámci Evropské unie mezi země s nejrychleji stárnoucí populací. Nejdramatičtější nárůst populace v příštích padesáti letech očekávají odborníci u skupiny lidí starších 85 let. Právě tito lidé zpravidla potřebují pomoc okolí. Kvalifikovaný personál ale v Česku chybí a podle odborníku bude hůř. (Tisková zpráva domova pro seniory CENTRUM NA VERANDĚ BEROUN)

 • Technologie týdne

  Vysoce přesný a ultra rychlý 3D senzor
  TODE20140321002
  Německý start-up, specializující se na ultra rychlá řešení u 3D senzorů, vyvinul novou technologii umožňující měření předmětů v 3D s vysokou přesností a bezkonkurenční rychlostí. Prototyp s inovativní projekční technikou získává plný obraz při 500 Hz 150,000 3D bodů v každém mraku s přesností na 20μm. Při 25Hz 300,000 3D bodů s odchylkou menší než 1 Hz a přesností 10μm. Využití sensoru vidí firma pro libovolně tvarované a texturované objekty u montážních linek, v logistice, lékařství, multimédiích apod. Firma má zájem o obchodní smlouvu s technickou asistencí, joint venture, spolupráci v oblasti výzkumu či dohodu o technické spolupráci.

  Inovativní skládací elektrický skútr
  TOUK20150730003
  Vynálezce z Velké Británie vyvinul prototyp skládacího elektrického skútru. Inovativnost spočívá v rychlé manipulaci, lehkosti, vhodnosti pro cestování (jako příruční zavazadlo do letadla) a dosahu až 35 km na jedno nabití. Vynálezce hledá vhodného výrobního partnera pro další zdokonalení prototypu a možnosti pro další využívání skútrů např. pro golfová hřiště, letiště a nákupní centra. 

  Technologie magnetických spojů
  TONL20150707001
  Holandská start-up společnost vyvinula technologii magnetických spojů, která nahrazuje klasické dočasné ocelové sváry. Nové řešení upevnění ok pro vyzdvihnutí ocelových konstrukcí za použití technologie magnetického spoje je zaručeno patentovanou metodou, která současně kontroluje upevňovací síly. Technologie se skládá z manuálně přepínatelného permanentního třípólového magnetu a dvou testovacích nástrojů pro ověření magnetického spojení (tažné a smykové síly). Hodí se do oborů, kde hrozí rizika při svařování nebo se vyžaduje rychlejší, čistší a levnější řešení spojování. Společnost hledá zájemce o obchodní smlouvu s technickou asistencí.

  Hledá se výrobce zemědělských strojů
  BRRU20150727001
  Ruská společnost z Lipetska, specializující se na prodej a servis zemědělských strojů, hledá výrobce zemědělských strojů. Společnost má zájem o dlouhodobou spolupráci s výrobci sklízecích strojů, traktorů s nízkou spotřebou, secích strojů a dalších zemědělských strojů. Společnost hledá výrobní partnery pro uzavření obchodní smlouvy či založení joint venture.

  Modulární vodní elektrárna
  TOAT20150729001
  Rakouská firma vyvinula modulární vodní elektrárnu, která je plně v souladu s rámcovou směrnicí EU na ochranu ekologie a biologie vodních toků. Nabízené řešení lze snadno a rychle instalovat na stávající jezy a je vhodné pro různé říční podmínky a investičně dostupné. Řešení je založeno na radiální turbíně, která je umístěna po proudu od jezu pod přepadovou rampu, takže turbína se může pohybovat ve svislém směru společně se zdymadlem a využít zbytkový průtok vody při nízkém stavu hladiny a také regulovat průtok přebytku vody při vysokém stavu hladiny. Turbínu lze namontovat tak, že je na jezu vertikálně posuvná, což umožnuje ochranu ryb. Systém je navržen jako modulární konstrukce a moduly mohou být umístěny na jezu vedle sebe. Šířka modulů je 1 m, průměr radiální turbíny je 1,20 m a výkon 10 až 100 kW při účinnosti > 80%. Řešení je chráněno Evropským patentem a firma hledá zájemce o licenci nejlépe do září 2015.

  Japonská patentovaná technologie peristaltické pumpy
  TOJP20150713001
  Japonská firma nabízí nově patentovanou technologii peristaltické pumpy. Technologie poskytuje dlouhodobě spolehlivý konstantní průtok kapalin během čerpacího procesu. Může být aplikována ve zdravotnictví (infusní pumpa) nebo v biotechnologických procesech, které vyžadují manipulaci s roztoky, při kterých nesmí dojít ke kontaminaci. Firma hledá výrobní partnery pro uzavření licenční smlouvy.

  Belgický výrobce střešních krytin a hydroizolačních povlaků hledá distributory a prodejce.
  BOBE20150521001
  Belgická společnost působící v oblasti zastřešování hledá distribuční partnery a prodejce hydroizolačních produktů. Systém aplikace hydroizolační vrstvy sprejováním na vodní bázi umožňuje efektivnější a rychlejší pokládku s garancí na 20 let. Technologie umožňuje řadu ekologicky šetrných aplikací používaných u střešních i obvodových pláštů budov s hydroizolačními i parotěsnými požadavky. Společnost hledá prodejce pro distribuční dohody.

  Nový žáruvzdorný keramický materiál
  TOFR20130927003
  Francouzské výzkumné centrum vyvinulo a patentovalo žáruvzdorný keramický materiál: dva patenty pokrývají jak výrobní proces, tak i strukturu materiálu, který snáší teploty až 2 500-2 800 °C s kompaktností vyšší než 85 %. Materiál má vysokou hustotu, žádnou otevřenou pórovitost a dobrou chemickou odolnost proti několika oxidům kovů až do 2 550 °C. Centrum nabízí materiál na bázi licence odvětvím vyžadující specifické materiály s vysokými teplotami (energetika, zkušebny, pece apod.).

  Biodegradabilní materiál pro 3D tiskárny
  TOCH20150206002
  Švýcarská firma vyvinula plně biologicky odbouratelný kompozitní materiál, který lze využít jak pro tradiční výrobní procesy, tak i 3D tisk. Tento 3D polymer je možné vytisknout dvěma různými technologiemi. Firma hledá partnery z oblasti 3D tisku se zájmem na dalším rozvoji a úpravě 3D pro biodegradovatelný polymer na bázi technické spolupráce, licence nebo joint venture.

  Pasterizace potravin pomocí ultrazvuku a superkritické kapaliny
  TOES20150219001
  Španělská univerzita vyvinula nový systém likvidace mikroorganismů v potravinách, který kombinuje superkritické kapaliny a ultrazvuk. Systém funguje při nízkých teplotách a tlacích, které umožňují snížení nákladů a času při zachování celkových senzorických a nutričních vlastností potravin. Technologie byla otestována na skutečných potravinách. Univerzita hledá firmy se zájmem o licencování technologie nebo pro další vývoj v rámci technické spolupráce.

  Inovativní řešení počítání lidí
  TOLT20150429001
  Litevská firma specializující se na vývoj monitorovacích systémů nabízí řešení pro počítání toku lidí složený z konkrétního hardwaru, datového centra na bázi cloud computingu a internetové platformy. Zařízení využívá nejmodernější algoritmy pro inteligentní zpracování obrazu. Nabízené řešení umožňuje zaregistrovat a počítat lidi v různých místech. Řešení lze použít jako zdroj informací o toku návštěvníků např. pro změření efektivity marketingových kampaní, porovnání popularity u různých obchodů, nalezení špičky pro určení optimální otevírací doby nebo nastavení klimatizace apod. Snadná implementace řešení nevyžaduje žádné konkrétní IT nebo inženýrské dovednosti. Firma má zájem o obchodní nebo technickou spolupráci.

  Keramické povlaky na hliníkové slitiny
  TOPL20130724004
  Výzkumníci z Polska vyvinuli metodu dvoustupňové výroby povrchových povlaků na hliníkové slitiny, která může být použita v tribologických systémech strojů a zařízeních. Technologie nanáší keramický a grafitový povlak na všechny typy válců a pístů např.: kompresory, servomotory a tlumiče. Části pokryté povlakem mají vyšší tvrdost a odolnost proti opotřebení. Výzkumníci hledají vhodné průmyslové partnery se zájmem o obchodní nebo technickou spolupráci.

  Více informací info.een@tc.cz, telefon 234 006 173

  Pro více technologií se podívejte zde.

 • Cenová mapa obvyklého nájemného – Praha i celá ČR

  Platíte přijatelnou činži, ve srovnání se sousedy? Mapa nájemného byla dříve provozovaná Ministerstvem pro místní rozvoj. Užitečná internetová aplikace pomáhala obyvatelům činžovních domů v době, když končila státní regulace. Existuje ještě dneska důvěryhodná cenová mapa obvyklého nájemného? Praha, i celá Česká republika může nadále využívat orientační vládní tabulku a podrobný plánek, ovšem nyní zaštítěný soukromými […]

  Příspěvek Cenová mapa obvyklého nájemného – Praha i celá ČR pochází z KupníSíla.cz

 • Ministerstvo financí Chorvatska vyhlásilo soutěž pro občany ČR
  Ministerstvo financí Chorvatské republiky vyhlásilo soutěž ve formě loterie s názvem „A kde je účet?“ určenou pouze občanům České republiky, kteří v období od 1. srpna do 2. října 2015 nasbírají dvacet účtenek za nákupy v Chorvatsku a zašlou je na adresu Chorvatské Loterie. Vylosovaný výherce získá zájezd pro dvě osoby do Chorvatska na léto
 • Jak správně zaúčtovat daně a poplatky?
  Každá účetní jednotka je zároveň poplatníkem jedné nebo více daní. Vznik daňové povinnosti a platby daní a záloh na daně je potřeba správně promítnout v účetnictví. A právě účtováním daní se bude zabývat tento článek.
 • Jak správně zaúčtovat daně a poplatky?
  Každá účetní jednotka je zároveň poplatníkem jedné nebo více daní. Vznik daňové povinnosti a platby daní a záloh na daně je potřeba správně promítnout v účetnictví. A právě účtováním daní se bude zabývat tento článek.Hitpardáda štítků