Novinka od EB znamená převrat v nabídkách hypoték

Revoluce na trhu hypoték. Nová evropská hypoteční směrnice přináší do praxe poskytování hypotečních úvěrů celou řadu novinek. Velké překvapení si pro klienty připravila ESO Bank, která uvádí na trh novinku v podobě Bruselské hypotéky.  


Zdroj: www.hypoindex.cz
Témata: MOHOU, ZNAMENÁ, SLEVU, V NABÍDKÁCH, V NABÍDKÁCH HYPOTÉK, OD EB, OD EB ZNAMENÁ, NOVINKA OD, PŘEVRAT V, EB ZNAMENÁ PŘEVRAT
 • Student Agency loni zaznamenala historicky největší tržby. RegioJet snížil ztrátu na polovinu
  Jančurova Student Agency loni utržila 2,2 miliardy korun. Největší podíl na tržbách má autobusová doprava. Žluté autobusy minulý rok přepravily 6,7 milionu lidí. Dceřiná společnost RegioJet snížila ztrátu na 42 milionů korun.
 • Uhelná aktiva Vattenfallu v Německu se vám nevyplatí, varuje nová studie

  Snaha o nákup hnědouhelných aktiv v Německu ze strany několika českých společností je tématem, kterému není v českých médiích věnována dostatečná pozornost. Jedná se přitom o významnou investici, která s sebou nese kromě vidiny zisku i řadu rizik. Tato rizika se v nové studii s názvem „Hnědouhelná aktiva Vattenfallu, riziková sázka pro investory“ snažili přiblížit autoři Julian Schwartzkopff

  Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • Proč jsou hotely v New Yorku drahé a ošklivé?
  Kdo z ekonomů dnes neřeší příjmovou nerovnost, ten jakoby nebyl. Prý za ni může trh a nespoutaný kapitalismus. Ehm. Takže se vymýšlejí nové regulace, které mají nerovnost potlačit. Přitom to jsou právě regulace – ty, co už dávno existují – , které rozevírání příjmových nůžek podněcují.
 • Student Agency hlásí rekordní tržby, na příští rok chystá společnost změny
  Brno – Firma Radima Jančury Student Agency hlásí za rok 2015 rekordní tržby. I přes rozmanitý segment služeb má stále větší podílů na tržbách autobusová doprava.
 • Americké trhy dnes oslabily, vývoj ovlivnil především pokles cen ropy
  Poslední obchodní týden letošního roku na amerických trzích vyzněl spíše v negativním duchu, když pokles cen ropy nepříznivě ovlivnil energetických sektor a byl zároveň důvodem pro celkově nepříznivý vývoj především v první polovině obchodního dne.
 • Jak obchodovala Amerika 28. 12. 2015
  V úvodu dalšího zkráceného obchodního týdne pokračovaly trhy v obchodování za velmi slabých objemů. Pokles z úvodu dne byl v druhé polovině obchodování umazán a indexy končily s mírnou ztrátou.
 • Ekonomika šlape. Lidé utrácejí. A příští rok porostou platy
  Praha - Letos se české ekonomice dařilo a Češi věří, že to bude pokračovat. Podle posledního průzkumu Českého statistického úřadu lidé věří domácí ekonomice nejvíc za posledních 18 let, kdy se průzkum provádí. A právě to je podle ekonomů skvělá zpráva, která pomůže růstu i v příštím roce.
 • Denní report - pondělí 28.12.2015
  ČR: Přes pokles v Evropě byl v Praze k vidění růst, SRN: Německá burza spolu s Evropou ztrácela, USA: Americké akcie zavřely blízko denních maxim, přesto v záporubrbrh2Pražská burzah2 h3Hlavní zprávyh3 pstrongPodnikatelská důvěrastrong...
 • Bitva konce roku: Americké akcie jsou letos opět ztrátové
  Energetický sektor pod tlakem padajících cen ropy se v úvodu posledního týdne roku 2015 stal břemenem, které americké akcie v bilanci celého roku stáhlo zpět do ztráty. Pod vlivem Číny, Íránu i amerického průmyslu ropa Brent i WTI opět testuje 11leté dno.
 • 28. prosince: Tohle potřebujete vědět nejen o pondělním obchodování na amerických burzách
  Americké akciové trhy na začátku posledního týdne tohoto roku oslabily. Za poklesem indexů stály zejména cenné papíry energetických a těžařských firem, na které dopadaly klesající ceny ropy a dalších komodit.


 • Roste kvalita bydlení, ale i zadluženost

  Češi oproti roku 1990 žijí ve větších domech, či bytech. Obytná plocha na jednotlivce za 25let narostla z 25 metrů čtverečních na 32. Lidé také vlastní více majetku. Ukázala to analýzy společnosti KPMG, která porovnává vedle tradičních statistických údajů také unikátní sociologická data o postojích a názorech české společnosti.

 • Tahanice kolem Pražských stavebních předpisů jsou nedůstojné, Praha by je mít nemusela, tvrdí Korec z EKOSPOLU

  Pražská primátorka Adriana Krnáčová tento týden ve středu veřejně prohlásila, že Evropská komise notifikuje takzvané Pražské stavební předpisy (PSP), které jsou prováděcím předpisem ke stavebnímu zákonu, notifikuje do konce února. Odvrátila by se tak hrozící ostuda, že by hlavní město o možnost vytvářet vlastní stavební předpisy po sto letech přišlo. Ministerstvo pro místní rozvoj, které loni v lednu účinnost PSP pozastavilo, totiž v předkládaném novém stavebním zákonu Praze tuto možnost nedává. Důvodem jsou právě více než dvouleté zmatky kolem přijímání předpisů.

 • Co je výhodnější? Bydlet v nájmu, nebo ve vlastním

  Bydlet musíme všichni, ale zpravidla si můžeme vybrat, jak si své bydlení zorganizujeme. První volbou bývá bydlení v nájmu, které je jednoduché, bezproblémové a nijak nás nezavazuje.

 • Swiss Life: V roce 2016 zdraží nemovitosti i hypotéky

  Česko zažilo další rekordní rok hypoték i nízkých úrokových sazeb. Ceny nemovitostí již ale začínají růst výrazněji, než doposud. Jak bude na nemovitostním a hypotečním trhu vypadat rok 2016? Silnou ekonomiku doprovodí opětovný nárůst cen nemovitostí, zejména u pozemků zasáhne nový zákon o DPH. Připravovaná legislativa mírně zvedne i rekordně nízké sazby hypoték. Samotná česká ekonomika naroste o dalších 3,1 %, ukazuje výhled finanční společnosti Swiss Life Select pro Českou republiku. 

 • Lidé se zadlužili před Vánocemi a pokračují v tom i v lednu

  Lidé se vydali na Vánoce z peněz a nedostatek finančních prostředků teď budou řešit půjčkou. Češi se přestávají půjček bát a vrací se do doby před krizí. To ukázal bleskový lednový průzkum mezi Čechy. (Tisková zpráva: Fair Credit)

 • 2015: Rok hypotečních rekordů. 2016: Rok očekáváných změn

  Banky v prosinci sjednaly hypotéky v částce přesahující 18 miliard korun. Dařilo se i stavebním spořitelnám, které přidaly další 4 miliardy Kč. Na účely bydlení tedy letos banky půjčily téměř čtvrt bilionu korun. Rok 2016 bude rovněž úspěšný, ale banky i zprostředkovatelé se budou muset vypořádat s novou regulativou.

 • Daň z nemovitých věcí už klepe na dveře. Obce daň zvyšují

  Jste zbrusu nový majitel nemovitosti a jste rádi, že vám už krabice nepřekáží v chodbě? Starosti ale nekončí. Pokud jste zakoupili nemovitost v roce 2015, musíte podat daň z nemovitých věcí. Čas máte jen do konce ledna.

 • ČMSS v roce 2015: výrazné posílení tržního podílu ve spoření a nárůst úvěrování na 24 miliard korun

  Českomoravská stavební spořitelna loni zvýšila objem poskytnutých úvěrů o 7 procent. Silný rok zaznamenala i v oblasti nových smluv, kde dále navýšila svůj tržní podíl a zaznamenala růst průměrné cílové částky. V letošním roce počítá ČMSS s mírným růstem v oblasti vkladů i úvěrů.

 • Pět tipů, jak vyhrát dražbu nemovitostí – komentář společnosti

  Moderní technologie mění svět nemovitostí, nakupovat v dražbě lze i z pohodlí domova. Drtivá většina dražeb nyní probíhá elektronicky. Proč dát přednost nákupu nemovitosti v dražbě před jinými způsoby? Oproti jiným metodám jsou dražby naprosto bezpečné, rychlé a nemovitosti můžete pořídit za daleko nižší ceny, než je běžné. Navíc elektronické dražby jsou komfortní a transparentní. Žádné skryté nabídky, žádné složité scénáře a dlouhé prostoje, kdy není jasné, kdo je vítěz. A pokud chcete získat svůj vysněný rodinný dům, byt nebo jinou nemovitost, zde je několik tipů od společnosti Eurodražby.cz, jak uspět v dražbě nemovitostí:

 • Díky kotlíkovým dotacím pořídíte úsporné kotle na tuhá paliva i za čtvrtinovou cenu

  Netrpělivě očekávané kotlíkové dotace již běží téměř ve všech krajích České republiky. Poměrně velký státní příspěvek můžete získat nejen na tepelné čerpadlo, ale také na kotel spalující uhlí a biomasu. Zástupcem této kategorie je například kotel ENBRA TP-EKO, v němž je možné bez úprav spalovat hnědé uhlí velikosti ořechu i dřevní pelety. Výše dotace může dosáhnout až 75 % pořizovacích nákladů. ENBRA TP-EKO je jediným kotlem na trhu, který lze pořídit v široké škále výkonnostních provedení bez nutnosti jakékoli úpravy kotle při změně paliva. (Tisková zpráva: ENBRA)
 • Novému majiteli RPG bytů se nelíbí medializace případu

  Mezitím co nájemníci hornických bytů společnosti RPG Byty si nejsou jistí, kterým směrem se bude jejich situace vyvíjet, tak je naše vláda vyzvána k nezasahování do právě probíhající transakce.

 • Nové hypotéky netrhnou letos rekord díky refinancování

  Nově sjednané hypoteční úvěry by měly v letošním roce dosáhnout rekorních čísel. Objem nových hypoték by měl letos srazit na kolena i rekordní rok 2013, kdy se na rekordních výsledcích podílelo zejména refinancování. Banky si ale letos mnou ruce, protože na letošním rekordu se podílejí hlavně skutečně nové hypotéky.

 • Nové byty táhnou, nabídka se rozšiřuje

  Ekonomické oživení v České republice se promítá i na realitním trhu. Prodeje nových bytů lámou rekordy. Superlevné byty zvyšují dostupnost bydlení. Developeři se předhánějí s nabídkami nových bytů. Jaká lokalita a dispozice bytu jsou nejžádanější? Co v současné době developeři nabízejí?

 • Nová zelená úsporám: Stát přispívá i na solární panely

  Na výměnu oken, dveří či zateplení domu již pospíchat nemusíte. O dotace v programu Nová zelená úsporám (NZÚ) pro rodinné domy je nově možné žádat průběžně až do konce roku 2021. Stát se navíc rozhodl motivovat lidi k větší energetické soběstačnosti, nově proto přispěje až sto tisíc korun na solární panely nainstalované na střechu rodinného domu. Dočkají se dotací i novostavby?

 • Nová vyhláška mění způsob rozúčtování tepla. Spotřeba se bude účtovat spravedlivěji

  Nová vyhláška č. 269/2015 Sb přináší zásadní změny ve způsobu rozúčtování spotřeby tepla. Výrazně se například mění limity, ve kterých se může pohybovat výše úhrady za vytápění 1 m2 bytové plochy. Více penalizováni budou ti obyvatelé bytů, kteří teplem plýtvají, a také ti, kdo neposkytnou přístup k měřičům pro provedení odečtů. Podle odborníků bude nyní rozúčtování tepla daleko spravedlivější.

 • Nová Karolina Park přivítala členy ostravských Rotary klubů

  V prostorách administrativní budovy Nová Karolina Park v Ostravě se uskutečnilo setkání členů Rotary klubů se známým českým developerem Radimem Passerem. Neformálního setkání spojeného s prohlídkou a představením projektu Nová Karolina Park v centru Ostravy se zúčastnilo celkem 20 hostů, kteří měli možnost si nejenom prohlédnout nové prostory administrativního objektu, ale zapojit se i do zajímavé diskuze. (Tisková zpráva Nová Karolina Park)

 • Nová FÉR hypotéka od Sberbank nabízí sazbu od 1,79 % ročně a výrazně klientům odlehčuje od papírování a byrokracie

  Nová FÉR hypotéka od Sberbank představuje malou hypoteční revoluci.  Kromě snížení sazeb, které začínají na 1,79 % ročně, banka představuje i jiné na trhu ojedinělé novinky. Stejně jako u ostatních FÉR produktů také u FÉR hypotéky klienti neplatí žádné poplatky.  FÉR hypotéka minimalizuje požadavky na dokumenty od klientů tak, že je banka nevyžaduje vůbec nebo je připraví sama za klienty, a to zcela zdarma.

 • Nová data ČSÚ potvrdila růst realizovaných cen nových bytů v Praze. Za zdražováním stojí hned několik faktorů

  Podle dnes zveřejněných dat ČSÚ za druhé čtvrtletí letošního roku vzrostla průměrná realizovaná cena nových bytů v Praze meziročně o 5,5 %. To představuje zdaleka nejvyšší meziroční nárůst za posledních 6 let. 

 • Nová data ČSÚ potvrdila mimořádný růst výstavby bytů v Praze. Letošní rok se přiblíží předkrizovým rekordům

  Nejnovější čísla Českého statistického úřadu ohledně nové bytové výstavby jasně potvrzují trendy, které sleduje také společnost CENTRAL GROUP jako největší rezidenční developer a investor nové bytové výstavby v zemi. Výstavba i prodeje nových bytů v Praze letos rostou mimořádným tempem a podle všeho se přiblíží předkrizovým rekordům.

 • Nesplácení dluhů vás může dostat za mříže

  Nesplácení dluhů samo o sobě trestným činem není. Za nezaplacení pokuty za jízdu na černo či neplacení faktur za mobilní telefon vám vězení nehrozí. Někteří dlužníci se trestné činnosti přesto dopouštějí. Kdy a na jak dlouho se můžou dlužníci dostat do vězení?Hitpardáda štítků